Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (589)Книжкові видання та компакт-диски (273)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИКАРПАТТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 68
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрухів І.О. 
Політика радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40-80-х роках ХХ ст. Історико-правовий аналіз: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.О. Андрухів ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 36 с. — укp.

Проведено дослідження діяльності греко-католицьких, православних, римо-католицьких, іудейських та протестантських конфесійних об'єднань на території Прикарпаття у 1940 - 1980-х рр. за умов впровадження державної політики радянської влади, спрямованої на знищення церкви як соціального інституту та релігії як різновиду світосприйняття, реалізованої за допомогою методів, що порушували особисті права громадян, зокрема право на свободу совісті. Визначено основні складові політики радянської влади у сфері релігії. Зокрема, розглянуто такі засоби державного впливу, як тотальна атеїзація, масове зняття з реєстрації релігійних громад та закриття культових споруд, репресії проти священослужителів, знищення культурно-історичних і національно-релігійних цінностей етноконфесійних громад, які проживали на території Прикарпаття. Зроблено висновок, що незважаючи на вжиті заходи, радянській державі не вдалося досягнути поставленої мети - етноконфесійні об'єднання не лише вижили, а й зберегли і примножити національно-релігійні традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)6-55 + Э29(4УКР3)-36-021.504 +
Шифр НБУВ: РА346207

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бігус О. О. 
Народно-сценічна хореографія Прикарпатського регіону: становлення та тенденції розвитку: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / О. О. Бігус ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано документальні, етнографічні та хореографічні матеріали, досліджено становлення та тенденції розвитку народно-сценічної хореографії Прикарпатського регіону. Визначено особливості становлення хореографічних традицій Прикарпаття, які містяться в його прадавніх звичаях і традиціях, унікальності менталітету місцевого населення. Виявлено історико-географічний та етнографічний фактори процесів культурної консолідації населення, визначено місце та роль обрядів і звичаїв населення краю в формуванні танцювального мистецтва, які знайшли своє втілення у фольклорі населення, зокрема, в хореографії. З'ясовано стильові особливості народної хореографічної культури Прикарпаття, охарактеризовано сценічно-хореографічний досвід у контексті розвитку видовищних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ325(4УКР3)-69
Шифр НБУВ: РА383944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Білищук М.В. 
Прогностична оцінка і профілактика карієсу зубів у дітей Прикарпаття: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / М.В. Білищук ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено епідеміологію декомпенсованого карієсу зубів (ДКЗ) у дітей Прикарпаття. Установлено залежність частоти й особливостей перебігу захворювання від характеру антропогенного забруднення територій. Виявлено, що тяжкість захворювання визначається інтенсивністю впливу та комбінацією внутрішніх і зовнішніх чинників ризику на різних етапах онтогенезу, дисбалансом специфічних і неспецифічних чинників місцевого імунітету, зменшенням концентрації гідроксиапатиту в емалі. Обгрунтовано потребу у підвищенні компенсаторно-пристосувальних можливостей організму з метою зупинки патологічного процесу та формування тривалого адаптаційного ефекту для запобігання розвитку вторинних ускладнень. Розроблено відповідну схему. За експериментальних і клінічних умов доведено ефективність використання у комплексній терапії фітоадаптогена біотрип-С і регулятора мінерального обміну кальцію цитрату, зубної пасти серії "Восход".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5 +
Шифр НБУВ: РА361430

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Баранецький М.В. 
Підвищення якості кріплення свердловин підземних сховищ газу Прикарпаття: Автореф. дис.. канд. техн. наук: 05.15.10 / М.В. Баранецький ; Івано-Франківський держ. технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,043 + И131,7

Рубрики:

      
5.

Безносюк О.П. 
Діяльність винищувальних батальйонів та груп охорони громадського порядку на Прикарпатті в 1944 - 1954 роках: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Безносюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості створення, а також форми та методи діяльності добровільних громадських воєнізованих формувань самооборони - винищувальних батальйонів і груп охорони громадського порядку - на території Прикарпаття в 1944 - 1954 рр. На базі архівних джерел, монографічної літератури, спогадів і матеріалів періодичної преси досліджено особливості їх створення, структурну перебудову, кадрове забезпечення й аналіз їх якісного складу, форми та методи зазначеної діяльності у населених пунктах, ліквідації збройного опору ОУН та УПА, взаємодію з місцевими радянсько-партійними органами влади та силовими структурами, систему бойової та політичної підготовки, соціально-матеріального забезпечення, причини порушення частиною особового складу законності та службової дисципліни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)623 + Х819(4УКР3)112.010.028-1 +
Шифр НБУВ: РА361536

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
6.

Болонний В.Т. 
Підвищення ефективності функціонування нафтопроводів шляхом урахування реологічних особливостей нафт Прикарпаття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.Т. Болонний ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності функціонування нафтопроводів розроблено методи прогнозування теплогідравлічних параметрів їх роботи, які враховують реологічні особливості високов'язких нафт Прикарпаття. Виконано багатосерійні експериментальні дослідження реологічних характеристик високов'язкої швидкозастигаючої нафти Долинського родовища у широкому діапазоні температур. Обгрунтовано вибір реологічної моделі долинської нафти у різних діапазонах температур. Розроблено емпіричні моделі залежності граничного динамічного напруження зсуву та пластичної в'язкості від температури. Створено універсальну математичну модель для коефіцієнта гідравлічного опору в неізотермічному нафтопроводі, яка забезпечує одержання адекватних результатів у всіх зонах тертя турбулентного режиму та дає змогу враховувати зміну коефіцієнтів режиму руху рідини у кожному перерізі трубопроводу. Запропоновано математичну модель усталеного неізотермічного руху рідини у трубопроводі, яка враховує вплив тепла тертя потоку, прихованої теплоти кристалізації парафіну, зміну коефіцієнтів режиму руху рідини та реологічні властивості нафти. Створено пакет методик і програмного забезпечення для проведення теплогідравлічного розрахунку неізотермічного нафтопроводу під час перекачування рідини з ньютонівськими та неньютонівськими властивостями. Запропоновано методику теплогідравлічного розрахунку неізотермічного нафтопроводу за умови послідовного перекачування нафти з суттєвою різницею реологічних властивостей. Здійснено апробацію теоретичних розробок шляхом виконання технологічних розрахунків і порівняння їх результатів з фактичними режимами роботи нафтопроводу Долина - Дрогобич.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.025 +
Шифр НБУВ: РА344147

Рубрики:

      
7.

Булавінова К. О. 
Обґрунтування удосконаленої системи управління імунізацією населення / К. О. Булавінова. — Б.м., 2021 — укp.

Виявлено, що охоплення населення обов'язковими профілактичними щепленнями за останні десятиріччя носило безсистемний характер і не забезпечувало належного для формування суспільного імунітету рівня імунопрофілактики населення, особливо у 2014-2016 роки (0-40 % від потреби), що прямо корелювало із найнижчими рівнями забезпеченості вакцинами у цей період часу (rxy = 0,47-0,78) і могло бути безпосередньою причиною епідемічних спалахів та випадків у наступні після низького охоплення імунопрофілактикою роки. Охоплення вакцинацією після спалахів зростало, на тлі зниження частоти відмов.З'ясовано, що критерії протипоказань до імунізації вимагають нормативного врегулювання, про що свідчать значні коливання за останнє десятиріччя частоти протипоказань до щеплення дітей вакциною АКДП (2,3-11,5 %) в Україні, значно нижчі рівні та тенденція до зниження в Івано-Франківській області, прямий кореляційний зв'язок із наявністю вакцини (rxy = 0,46), у 15,1 раза більша (у порівнянні із довготривалими) частота тимчасових протипоказань та їх сезонний характер, пряма взаємозалежність низького охоплення дітей до 7 місяців життя повним курсом вакцинації від кашлюка, дифтерії, правця (52,5 % в Україні та 33,0 % на Прикарпатті у 2020 році) із частотою протипоказань до щеплень (rxy =0,56). Встановлено що 87,6 % опитаних медичних працівників в цілому позитивно ставляться до профілактичних щеплень, 80,7 % вакцинують своїх дітей відповідно до календаря профілактичних щеплень, 15,4 % – з деякими відхиленнями від нього і тільки 12,7% здійснюють додаткову імунопрофілактику понад нормативний перелік. Виявлено, що, 17,5 % медичних працівників самі не ревакцинуються від дифтерії та правця і ще 7,9% роблять це рідше ніж раз на 10 років; 42,0% не щеплені від гепатиту В, 13,1 % – не отримали всіх доз вакцини; 43,3 % не проводять собі щорічне щеплення від грипу і не переконують інших це робити. Прихильність медичних працівників до вакцинації зростає з віком, залежить від регіону та групи професійної діяльності (найменш прихильні лікарі-спеціалісти), а також від факту проходження навчання з організації імунопрофілактики. Виявлено прогалини у знаннях та переконаннях медичних працівників, пов'язаних з організацією вакцинації населення: менше половини респондентів розуміють, що щеплення проводять будь-якою сертифікованою вакциною, незалежно від країни-виробника; значна частка респондентів схильні призначати перед щепленням не рекомендовані міжнародними настановами обстеження (53,6 %), антигістамінні (15,9 %) та протизапальні (8,0 %) лікарські засоби; не знають про можливість робити за один візит декілька щеплень (47,3 %), і що порушення холодового ланцюга впливає на ефективність вакцини (52,4 %). Найбільш обізнаними з питань організації імунопрофілактики населення виявились керівники медичних закладів і медпрацівники, які пройшли спеціальні тренінги з вакцинації, а найменш – лікарі-спеціалісти. Вперше: системно представлені проблемні питання організації вакцинації населення України на сучасному етапі соціально-економічного розвитку країни та трансформації системи громадського здоров'я; виявлені регіональні та загальноукраїнські особливості динаміки та структури показників захворюваності населення на вакциноконтрольовані інфекції; досліджено ставлення і охоплення вакцинацією та ревакцинацією медичних працівників як груп ризику за професійною ознакою, а також їх обізнаність з організації та проведення імунопрофілактики; обґрунтовано та розроблено схему трирівневого здобуття комунікативних навичок консультування населення з імунопрофілактики; науково обґрунтовано, розроблено і доведено доцільність та прогностичну ефективність функціонально-організаційної моделі удосконалення системи управління імунізацією населення, яка є комплексною, інтегральною, сформованою на принципах поєднання організаційних та комунікаційних стратегій, стратифікованих на різні цільові аудиторії. Удосконалено науково-методологічний підхід до формування прихильності медичних працівників і населення до вакцинації. Набули подальшого розвитку знання про взаємозв'язок між охопленням вакцинацією, наявністю вакцин, протипоказань та відмов від щеплень. Ключові слова: імонопрофілактика, громадське здоров'я, щеплення, медичні працівники, протипоказання. Галузь – медицина.^UIt was found that the coverage of the population with mandatory vaccinations in recent decades was unsystematic and did not provide adequate level for community immunity, especially in 2014-2016 (0-40 % of demand). Described situation directly correlated with the lowest levels of vaccine availability during this period (rxy = 0.47-0.78) and could be a direct cause of epidemic outbreaks and infection cases in the years following low immunoprophylaxis coverage. Vaccination coverage after outbreaks has increased with declining refusal rates.It was revealed that the criteria of contraindications to immunization require legal regulations. Some evidence for that are: significant frequency fluctuations of contraindications to vaccination of children with the DPT vaccine (2.3-11.5 %) during the last decade in Ukraine, significantly lower levels and a downward trend in Ivano-Frankivsk region, a direct correlation with the presence of the vaccine (rxy = 0.46), 15.1 times higher (compared to long-term) frequency of temporary contraindications and their seasonal nature. More evidence is present with direct interdependence of low coverage of children under 7 months of age with a full course of vaccination against pertussis, diphtheria, tetanus (52.5 % in Ukraine and 33.0 % in Prykarpattia in 2020) with the frequency of contraindications to vaccinations (rxy = 0.56). The first to: problematic issues of organization of Ukrainian population vaccination at the present stage of socio-economic development of the country and transformation of the public health system are systematically presented; regional and all-Ukrainian features of dynamics and structure of population morbidity on vaccine-controlled infections indicators are revealed; attitude and coverage of vaccination and revaccination of medical workers as risk groups on an occupational basis, as well as their awareness of the organization and conduct of immunoprophylaxis is studied; scheme of three-level acquisition of communicative skills of counseling of the population on immunoprophylaxis is substantiated and developed; scientifically substantiated, developed and proved the expediency and predictive efficiency of the functional-organizational model of improving population immunization management system which is complex, integrated, formed on the principles of combining organizational and communication strategies stratified for different target audiences.The scientific and methodological approach to the development of healthcare workers and population adherence to vaccination is improved. Knowledge of the connection between immunization coverage, vaccine presence and availability, contraindications and vaccination refusals is further developed. Key words: mmunoprophylaxis, public health, vaccinations, health workers, contraindications. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Вакуленко Л.В. 
Східні Карпати в пізньоримський час (етнокультурні та соціально-економічні процеси): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / Л.В. Вакуленко ; НАН України, Ін-т археол. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження археологічних пам'яток Східнокарпатського регіону другої чверті I тис. н.е. Доведено, що Прикарпаття та Закарпаття у пізньоримських час були різними культурними областями. Аргументовано, що пам'ятки пізньоримського часу, виявлені на територіях по різний бік Карпатського хребта, не можуть бути об'єднані в одну археологічну культуру. На підставі результатів польових досліджень уточнено наукові уявлення про територію поширення культури карпатських курганів. З'ясовано, що протягом пізньоримського періоду на території Прикарпаття відбувався стабільний розвиток населення. Доведено, що культура карпатських курганів склалася на території Прикарпаття, проте її походження пов'язане з міграцією у цей регіон германського населення. Досліджено вплив античної цивілізації на розвиток культури Прикарпаття, яка припинила своє існування у зв'язку з відходом населення під натиском гунів. Зроблено висновок, що виникнення гончарства у племінного населення Європи пов'язане з переселенням та прямою участю провінційних римських гончарів. Обгрунтовано гіпотезу про належність пам'яток культури карпатських курганів германському племені тайфалів. Доведено, що археологічні пам'ятки другої чверті I тис. н.е. на території Закарпаття не утворюють культурної єдності, що проявляється у різних типах поховальних пам'яток. Запропоновано нове культурне визначення ключових археологічних пам'яток Закарпаття: могильників в Братово, Ізі, Солонцях. Проаналізовано вплив міграційних процесів на формування етнокультурної ситуації у Східнокарпатському регіоні у досліджуваний історичний період, показано пріоритетне значення племен пшеворської культури. На території Закарпаття не знайдено пам'яток, що свідчать про перебування гето-дакійської людності на даній території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР3)32 +
Шифр НБУВ: РА369258

Рубрики:

      
9.

Вихованець В. Я. 
Шкідливість бур'янів та заходи захисту посівів ріпаку озимого в умовах Прикарпаття України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.13 / В. Я. Вихованець ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Встановлено кореляційну залежність між основними погодними елементами зони й урожайністю насіння ріпаку озимого, а також між забур'яненістю посівів і продуктивністю рослин ріпаку озимого. Вивчено вплив забур'яненості на ріст, розвиток, продуктивність і якість насіння ріпаку озимого. Рекомендовано заходи захисту посівів ріпаку озимого від бур'янів. Захист посівів потрібно розпочинати у перші фази росту та розвитку, а також весною, відразу після відновлення вегетації. На полях з високою потенційною та фактичною забур'яненістю доцільно використовувати передпосівне внесення бутизану - 2,0 л/га та весняне - галери - 0,3 л/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-467
Шифр НБУВ: РА379477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гнатюк М.В. 
Художні вироби з дерева в інтер'єрі народного житла Українських Карпат і Прикарпаття ХІХ - першої половини ХХ ст. (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Гнатюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання художньо-декоративного оздоблення помешкань гуцулів, бойків, лемків. Зібрано і систематизовано матеріал експедиційних досліджень об'єктів дерев'яної архітектури, меблів, які не були предметом вивчення раніше. Подано нові відомості з історії художньої обробки дерева, технік і технології виготовлення виробів, про розвиток народного і професійного різьбярства. Значну увагу приділено використанню народних різьбярських традицій у професійній художньо-конструкторській та педагогічній практиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.508.04г(4УКР333) + Щ128.9г(4УКР333)5/6
Шифр НБУВ: РА307885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Гончаренко В.І. 
Рід Rubus L. (Rosaceae Juss.) у флорі заходу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.І. Гончаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості роду Rubus флори заходу України, видовий склад, хорології видів, закономірності їх поширення. Встановлено, що рід Rubus представлений 31 видом. Вперше для флори заходу України наведено 6 видів: R. divaricatus, R. opacus, R. praecox, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans, з яких R. divaricatus, R. opacus, R. orthostachys, R. gothicus, R. haesitans є новими для флори України, та новий підвид R. nessensis ssp scissoides. Із списку ожин флори регіону вилучено R. chamaemorus, R. macrophyllus, R. radula, R. carpinifolius, R. pyramidalis, R. vestitus, R. koehleri, R. kuleszae, R. camtostachys, R. mollis, R. serpens, оскільки не виявлено гербарних знаків, які б підтвердили їх зростання на заході України, а їх включення у списки, ймовірно, пов'язане з неточними визначеннями. Наведено оригінальний дихотомічний ключ для визначення виявлених таксонів. Проведено ботаніко- та еколого-географічний аналіз представників роду Rubus флори заходу України. Зазначено, що сучасне поширення видів ожини заходу України свідчить про те, що значну кількість виявлених видів у своєму поширенні приурочено до Карпат, Прикарпаття та Розточчя, де знаходиться один з центрів видового різноманіття роду Rubus на Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12Ros*80(4УКР) + П258.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гречаник Р.М. 
Особливості взаємодії бука лісового та ялиці білої в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Р.М. Гречаник ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні особливості взаємодії бука лісового та ялиці білої. Розроблено сучасну високоефективну технологію мікроклонального розмноження бука лісового з заданим генотипом. Оцінено фізіологічну активність екзометаболітів досліджених рослин на загальноприйнятих в алелопатії тест-об'єктах (редисці, крес-салаті), пророщеному власному насінні, насінні туї західної та сосни Веймутова. Визначено вплив алелопатичного фактора на ріст сіянців бука лісового та ялиці білої у водних культурах за природних умов. Зроблено висновок, що досліджені лісові породи є аутоінтолерантними, а їх вплив взаємостимулювальним. Механізми алелопатії вивчено у генетичному й екологічному аспектах. Серед спектра екзометаболітів бука лісового та ялиці білої з використанням методів спектрофотометрії, газової та тонкошарової хроматографії кількісно та якісно ідентифіковано сполуки різної фізіологічної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-27(4Укр) + П381.4-27(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гурбик В. В. 
Рибницько-біологічна оцінка галицького коропа в умовах промислового вирощування в ставах Прикарпаття. / В. В. Гурбик. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота є закінченою науковою працею, яка присвячена комплексній оцінці рибницько-біологічних показників галицького коропа, вирощеного в ставових умовах Прикарпаття.В роботі розглянуті питання вирощування різновікових груп галицького коропа. Досліджено екологічні умови вирощування, темп росту впродовж вегетаційного сезону, умови зимового утримання, вивчено природну резистентність, цитогенетичний профіль та здійснено оцінку господарських якостей малопоширеного масиву в умовах промислового вирощування в ставах Прикарпаття. Встановлено принципи щодо вирощування в ставових умовах рибопосадкового матеріалу галицького коропа з підвищеними показниками середньої індивідуальної маси. Рекомендовано його розширене промислове вирощування в господарствах даного регіону як малопоширеного та аборигенного масиву.^UThe dissertation is a completed scientific work, which is devoted to the complex assessment of fishery - biological indicators of the Galician carp grown in the Pond Carpathian ponds.The work deals with the cultivation of age-old groups of Galician carp. The ecological conditions of cultivation, the growth rate during the growing season, the conditions of winter retention were investigated, the natural resistance, the cytogenetic profile were studied and the economic characteristics of the low-massif in the conditions of industrial cultivation in the Prykarpattya ponds were evaluated.The principles for the cultivation in the pond conditions of fish planting material of Galician carp with high indices of average individual mass have been established. It is recommended that it be expanded industrial cultivation in the region's farms as a widespread and aboriginal massiv.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Данилюк І. Ю. 
Національно-просвітницька діяльність установ культури на Прикарпатті в 1991–2018 рр. (на прикладі роботи музеїв) / І. Ю. Данилюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено розвиток музейного руху на Івано-Франківщині у період 1991–2018 рр. Розкрито аспекти найновіших дослідження в історіографії, зібрано комплекс джерельних матеріалів, які базуються на архівних матеріалах, періодиці, статистичних даних. Проаналізовано процес реформування музеїв, специфіку розвитку нового музейного руху у 90-х роках ХХ ст. і на початку ХХІ ст. Здійснено класифікацію і типологію музеїв, які є характерними для Прикарпаття. Описано особливості фондової, експозиційної та комерційної діяльності музеїв, а також показано можливості фінансово-господарського розвитку музеїв незалежно від бюджету фінансування.^UThe dissertation investigates the formation and development of the museum movement in Ivano-Frankivsk region during the period of 1991 - 2018. The aspects of the latest research in historiography are revealed, a collection of source materials based on archival materials, periodicals, statistical data is collected. The process of the formation of museums, the specifics of the development of the museum movement in the 90s of the twentieth century was analyzed. and at the beginning of the twenty-first century. The classification and typology of museums that are characteristic of the Carpathian region are carried out. The features of stock, exhibit and commercial activity of museums are described, as well as the possibilities of economic development of museums, regardless of state financing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Демчина Г.Р. 
Прогнозування карієсрезистентності емалі на основі одонтогліфіки перших нижніх постійних молярів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Г.Р. Демчина ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у прогнозуванні резистентності емалі до карієсу, який грунтується на морфологічних особливостях жувальних поверхонь молярів - одонтогліфіці. Вивчено одонтогліфічні візерунки 452-х перших нижніх постійних молярів дітей Прикарпаття та виявлено найпоширеніші типи. Встановлено, що карієсрезистентність на морфологічному рівні визначається характером візерунків міжгорбкових та горбкових борозен, висотою горбків та кривизною жувальної поверхні молярів. Доведено генетичну детермінацію одонтогліфіки та топографії фісурного карієсу. Визначено перевагу генетичних чинників у виникненні карієсу в дівчат у порівнянні з хлопцями. Сформовано групи резистентності до карієсу на підставі одонтогліфіки перших нижніх постійних молярів. Проаналізовано динаміку мінералізації фісур та ямок молярів з різним одонтогліфічними візерунками. Впроваджено в клініку тест одонтогліфіки - доступний візуальний клінічний критерій визначення резистентності молярів до карієсу відразу після прорізування, з використанням якого опрацьовано схему прийняття клінічних рішень щодо показань та об'єму герметизації фісур, що зумовлює ранню раціональну та індивідуальну місцеву профілактику фісурного карієсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3
Шифр НБУВ: РА319160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Дмитрів Р. В. 
Вікові зміни складу тіла і розвитку м'язової сили у школярів, які проживають у різних соціально-природних умовах: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Р. В. Дмитрів ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено фізичний розвиток, компонентний склад тіла та розвиток м'язової сили у школярів 7 - 16-ти років, які проживають за різних соціально-природних умов. Стверджено, що найбільші абсолютні показники спостерігаються у школярів села гірської місцевості, причому у юнаків старшого шкільного віку є доволі високими, їм поступаються діти міста. Найнижчі показники - у більшості школярів села. Виявлено, що у показниках маси та довжини тіла хлопчики Прикарпаття у деяких вікових групах переважають ровесників з інших регіонів України, а в показниках обхвату грудної клітки їм поступаються. Підтверджено, що співвідношення основних компонентів маси тіла змінюється з віком та є визначальним щодо сенситивних періодів розвитку силових здібностей у школярів. Розширено уявлення про соматофізіометричні властивості дітей 7 - 16-ти років, які реалізують програму щодо використання засобів і методів диференційованого фізичного виховання школярів і використані з метою гармонізації їх фізичного розвитку та служать підгрунтям для адекватного дозування фізичних навантажень, спрямованих на розвиток такої фізичної якості, як м'язова сила.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.143 + Ч511.492
Шифр НБУВ: РА376907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дудик Р.В. 
Хорова культура Прикарпаття кінця ХІХ - першої третини ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Р.В. Дудик ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено специфіку етнорегіональних особливостей пісенно-хорової культури краю, у формуванні якої зробили свій внесок такі самобутні райони, як Гуцульщина, Покуття, Бойківщина та Опілля. Розмаїття пісенного фольклору розглянуто з урахуванням етнографічної та локальної специфіки. Проаналізовано діалективні особливості поетичного фольклору Прикарпаття в його етнорегіональному розмаїтті та відповідно з музично-інтонаційним рядом наспівів. З'ясовано вплив часовопросторового фактора на процеси формування жанрової системи фольклору регіону. Значну увагу приділено проблемам становлення фундаментальних професійних засад музично-театрального та хорового мистецтва, а також формування композиторської школи Прикарпатського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-03(4УКР333)6
Шифр НБУВ: РА310325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дутка 
М'ясна продуктивність бугайців і кастратів української чорно-рябої молочної породи при різних системах вирощування в умовах Прикарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Володимир Романович Дутка ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-651
Шифр НБУВ: РА365844

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Запісоцький П.В. 
Мастика і бетон на основі вапнякових сірчаних руд Прикарпаття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / П.В. Запісоцький ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація містить експериментально-теоретичні дослідження структури і властивостей сірчаних мастик і бетонів на основі меленої вапнякової сірчаної руди Прикарпаття і місцевих будівельних матеріалів. Встановлені основні фізико-технічні характеристики розроблених складів. Вивчені питання тріщиностійкості, зносостійкості, температуростійкості бетонів, токсичності виробництва. Встановлено, шо на витривалість сірчаного бетону до дії багаторазово-повторних навантажень найбільше впливає мікроструктура, модифікований стан сірки, властивості контактного шару сірчаної плівки і поверхні наповнювача. Розроблені рекомендації з технології і здійснено дослідно-промислове впровадження мастик та бетонів на основі сірчаних вапнякових руд Прикарпаття. Результати досліджень використані для розроблення технологічного регламенту, проектування і будівництва дослідно-промислової лінії з виробництва будівельних виробів на основі меленої вапнякової сірчаної руди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н39 + Н626.102.19

Рубрики:

      
20.

Заячківська Б. Б. 
Еколого-економічне моделювання раціонального сільськогосподарського землекористування в умовах Прикарпаття / Б. Б. Заячківська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації проаналізовано сучасний стан землекористування Івано-Франківської області та методичні підходи до моделювання раціонального використання земельно-ресурсного потенціалу.Запропоновано впровадження системи проектних рішень раціоналізації використання земельно-ресурсного потенціалу, яка базується на поєднанні фіскальних стимулів і землевпорядної документації. Розроблено екологоекономічне моделювання раціонального землекористування через збалансування земельно-ресурсного і людського потенціалів.Удосконалено підходи до організації державного регулювання земельних відносин, які, на відміну від існуючих, дадуть можливість територіальним громадам реалізовувати планування підпорядкованої їмтериторії через інструмент фіскального регулювання дотримання вимог землевпорядної документації та до економічного стимулювання ефективного землекористування через державне фінансування нового виробництва, що передбачає вищу додану вартість.^UThe thesis analyzes the current state of land use in the Ivano-Frankivsk region and methodological approaches to modelling the rational use of landresource potential.It is proposed to introduce a system of design solutions to rationalize the use of land and resource potential, which is based on a combination of fiscal incentives and land management documentation. Ecological and economic modelling of rational land use through the balancing of land and human potential has been developed.The approaches to the organization of state regulation of land relations have been improved which, unlike existing ones, will enable territorial communities to implement planning for their subordinate territory through an instrument of fiscal regulation of compliance with land management documentation requirements and to economic stimulation of effective land use through state financing of new production that provides for higher added value.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського