Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (93)Реферативна база даних (1020)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОТЕСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 136
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дібе Гассан 
Автоматизація процесів інтелектуального керування блоками лінійного прискорювача електронів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / Гассан Дібе ; Харк. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено метод нейромережевого керування енергією пучка електронів прискорювача на базі штучних нейронних мереж персептронного типу. Запропоновано та протестовано гібридний метод нечіткої ідентифікації нелінійних систем. Надано метод нечіткого керування з використанням адитивних складових. Вдосконалено варіант модернізації структури дворівневого цифрового керування сильнострумним прискорювачем електронів ЛП-40. Встановлено, що достовірність результатів підтверджується експериментальними дослідженнями та впровадженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.130.51 в641.8,022 + В381.91,022
Шифр НБУВ: РА373669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жданов І.О. 
Активістська орієнтованість масової політичної свідомості в сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.О. Жданов ; Ін-т політ. і етнонаціон. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто здатність масової політичної свідомості в сучасній Україні спонукати населення до активної політичної участі. Визначено функції масової політичної свідомості, дія яких спонукає громадян до політичної активності та встановлено її мотиваційну основу. Проаналізовано залежність між рівнями соціальної та політичної активності українців, а також вплив суспільного середовища на характер політичної поведінки. Наведено характеристику політичної свідомості населення сучасної України за змістом його потреб, інтересів, моральних і ідологічних настанов. З'ясовано найбільш розповсюджені політико-ідеологічні преференції українського населення. Розглянуто причини та чинники невідповідності між протестними політичними настроями та переважно пасивною політичною поведінкою людей, зокрема, у найбільш відомих політичних кампаніях. Простежено еволюційні зміни в амбівалентному співвідношенні у масовій політичній свідомості між локусами інтернальності й екстернальності, деяке посилення громадянських цінностей щодо цінностей матеріальних, які залишаються домінуючим чинником політичного вибору. Розглянуто потенційні можливості зростання активності масової політичної свідомості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф051 +
Шифр НБУВ: РА369686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Жаловага А.С. 
Антропологічні основи християнського проповідування: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / А.С. Жаловага ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено антропологічні основи сучасного проповідування основних християнських конфесій на території України - православ'я, католицизму та протестантизму. Методологічно обгрунтовано та практично розроблено методику якісного контент-аналізу антропологічної проблематики християнської проповіді, який дозволив охарактеризувати зміни змісту проповідей, форми та прийоми конфесійного проповідництва. Біблійне вчення про людину та соціальні доктрини церков є антропологічною основою змісту сучасної християнської проповіді. На їх підставі виділено антропологічну проблематику, загальну для проповідей усіх християнських церков. За допомогою порівняльного аналізу соціальних доктрин церков окреслено загальні проблеми та завдання, які ставить перед проповідниками всіх конфесій "виклик часу" на межі тисячоліть. Аналіз гомілетики дозволив визначити формальні ознаки та богословсько обгрунтовані критерії християнської проповіді, які в кожній конфесії визначають "норму", відносно якої відбуваються трансформації проповідування за сучасних умов. На підставі контент-аналізу православних, католицьких і протестантських проповідей, матеріалів конкретних опитувань та інших соціологічних досліджень виділено конфесійний інваріант сучасного християнського проповідування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-462.1 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА319715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Дімова М.І. 
Бактеріоциногенні і пробіотичні властивості лактобацил: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / М.І. Дімова ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено скринінг штамів з бактеріоциноподібною активністю серед 67-ми культур молочнокислих бактерій. Відібрано Lactobacillus plantarum УКМ B-2705. Досліджено дію нативної та сконцентрованої антибактеріальної речовини даного штаму, яка проявлялась по відношенню до представників роду Lactobacillus, а також клінічно значущих умовно-патогенних мікроорганізмів, зокрема, до штамів Enterococcus faecalis, E.faecium, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Proteus vulgaris, Salmonella entrica. Встановлено, що антагоністичний фактор білкової природи, термолабільний, активний в діапазоні pH 2,0 - 8,0, не кодується плазмідою, його молекулярна маса більше 10 кДа. Обгрунтовано припущення, що антагоністична речовина відноситься до групи II або III, але не до групи IV (складні бактеріоцини) і не до групи I (пептиди із розміром до 5 кДа) згідно класифікації бактеріоцинів молочнокислих бактерій. Початок виділення в середовище бактеріоциноподібної речовини зафіксовано в експоненційній фазі росту культури-продуцента, максимальне його накопичення - в стаціонарній. Культура-продуцент протестовано згідно основним вимогам ВООЗ до потенційно пробіотичних штамів. На підставі використання генетичних методів підтверджено приналежність штаму до виду Lactobacillus plantarum. Проведено тестування чутливості штаму щодо впливу 57-ми антибіотиків різних груп та різного механізму дії та показано резистентність до 32-х з них, зокрема, до аміноглікозидів, фторхінолонів, антифунгальних, деяких пеніцилінів, цефалоспоринів, фузидину, ванкоміцину, поліміксину. Встановлено високоадгезивні властивості мікроорганізма до клітин букального епітелію людини та показано гліколіпідну природу адгезинів. З урахуванням виявлених антагоністичних та адгезивних властивостей обгрунтовано можливість застосування штама L. plantarum УКМ B-2705 у складі пробіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*871 +
Шифр НБУВ: РА353679

Рубрики:

      
5.

Михальчук О. Л. 
Волинське село: культура, освіта, релігійне життя (1964 - 1985 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Л. Михальчук ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано духовне життя волинського села у період "розвинутого соціалізму". Охарактеризовано розвиток шкільної освіти, якісний рівень навчання, стан учительських кадрів. Розкрито зміст, форми та методи культурно-освітньої роботи, її ідеологічну та загальнокультурну спрямованість. Простежено ставлення сільського населення до впровадження на селі радянської обрядовості, визначено основні напрями діяльності бібліотек у селах Волинської області. Висвітлено форми та методи боротьби влади з релігійними громадянами та церквою, становище православних громад і протестанських об'єднань краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)63-7
Шифр НБУВ: РА374645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
6.

Литвяк О.М. 
Вплив протестантизму на становлення державності в Німеччині (ХVІІІ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Литвяк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему впливу протестантизму на становлення державності у Німеччині (XVIII - XX ст.). Висвітлено історію зародження антикатолицької ідеології - протестантизму, виникнення нових капіталістичних відносин у надрах феодального суспільства та перетворення його на ідеологію нового класу - буржуазії. Проведено комплексний аналіз протестантизму як релігійного, а також соціально-політичного явища у Німеччині. Зроблено спробу розв'язати проблему впливу економічного, політичного та культурного фактора протестантизму на німецьке суспільство у різні періоди німецької історії. Базуючись на працях ідеологів обох конфесій, досліджено концесійні дебати між протестантами і католиками. Визначено, що національний німецький характер протестантизму є головною причиною його історично-прогресивної ролі. Показано, що послаблення впливу протестантизму на суспільство було спричинено антинародною політикою нацистів. Виявлено провідну роль протестантського фактора у політичному й ідеологічному житті післявоєнної Німеччини (ФРН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)5/6-55 + Э376.09(4НІМ)-3 +
Шифр НБУВ: РА340841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бєрдєнникова К.М. 
Гомілетичні традиції духовних кантат Йогана Себастіана Баха: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / К.М. Бєрдєнникова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено зв'язку духовної творчості Йогана Себастіана Баха (на прикладі духовних кантат) з лютеранською проповідницькою традицією. Кантати досліджено шляхом герменевтичного аналізу з опорою на закони німецької протестантської гомілетики. Аналізу підлягали прояви музичного тлумачення. Об'єктом коментування та екзгези визнано не тільки словесний текст, який спирається на біблійний сюжет та розкриває його, а передусім - протестантський хорал, його мелодія та текст. Виявлено два головні типи кантат: кантати, в яких хорал виступає як узагальнення - конклюзивні, а також ті, в яких хорал підлягає цілісному послідовному коментуванню під час усього твору - пенетративні. Зазначені типи кантат відповідають у музиці двом типам лютеранської проповіді. Проаналізовано принципи організації матеріалу - форму, яка опирається на риторичні закономірності. Доведено, що риторико-ієрархічна система охоплює усі рівні твору - від мотивно-інтонаційного до композиційного. З'ясовано, що форма кантати є фактором донесення змісту твору; вона відбиває приховані рівні тлумачення релігійної ідеї. Встановлено, що духовну кантату трактовано композитором у дусі та за законами лютеранської проповіді. Головні висновки щодо духовної кантати було перевірено на спорідненому жанрі мотету та на "Пристрастях".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4НІМ)4-81 Бах + Щ314.043.1 + Щ318.9
Шифр НБУВ: РА308503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Релігія   
8.

Голощапова Є.О. 
Громади євангельських християн-баптистів Південної України в умовах суспільних трансформацій 20 - 30-х рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Є.О. Голощапова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено становище громад євангельских християн-баптистів (ЄХБ) Південної України за умов суспільних трансформацій 1920 - 1930-х рр. Розкрито організаційну структуру громад ЄХБ, висвітлено їх еволюцію й основні напрямки діяльності. Показано деструктивний вплив антирелігійних заходів радянської влади, що призвели до деформації організційної структури громад ЄХБ. Проаналізовано культову, організаційну (підготовка кадрів, участь у місцевих і всеукраїнських заходах), гуманітарну та культурницьку (благодійну та гурткову) діяльність громад ЄХБ. На прикладі підвенноукраїнських громад ЄХБ підтверджено тезу про зростаня чисельності протестантів на початку 1920-х рр. та їх зменшення наприкінці даного десятиліття. Доведено нечисленне, але постійне поповнення громад протягом 1930-х рр. Виявлено фактори впливу на динаміку чисельності південноукраїнських громад ЄХБ, засвідчено безперервність їх функціонування всупереч репресивній політиці радянської влади 1930-х рр. Проаналізовано соціальну структуру південноураїнських громад ЄХБ. Доведено, що у складі ЄХБ переважали особи працездатного віку (середняки та бідняки), переосмислено традиційну оцінку соціальної структури баптистських громад як "куркульських осередків". Зафіксовано здебільшого український національний склад громад ЄХБ. Показано роль родини у збереженні та відтворенні віровчення. Виявлено посилення політичного й адміністративного тиску на громади баптистів з боку держави протягом 1920 - 1930-х рр. Охарактеризовано основні вектори репресивної політики, проаналізовано їх вплив на життєдіяльність ЄХБ. Показано ілюзорність лояльного ставлення радянської влади до баптистів у 1920-х рр. Встановлено взаємозв'язок між проголошенням тези про посилення класової боротьби зі створенням ідеологічного підгрунтя репресій проти баптистів. Доведено фальсифікацію органами ДПУ - НКВС слідчих справ з метою знищення авангарду баптиських громад у 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.162.5(4УКР7)-36 +
Шифр НБУВ: РА369878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Грабовська (Куліч) Є. В. 
Дипольні радіаційні силові функції гамма-розпаду та фотопоглинання: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.16 / Є. В. Грабовська (Куліч) ; Ін-т ядер. дослідж. НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Одержано та протестовано спрощений вираз для опису радіаційної силової функції (РСФ) електричних дипольних переходів з використанням напівкласичного рівняння Власова - Ландау з врахуванням немарковських процесів в інтегралі зіткнень (модель спрощеного модифікованого Лоренціану SMLO). Запропонована нова модель SMLO, в порівнянні з іншими сучасними феноменологічними моделями, дозволяє достатньо добре описувати експериментальні дані за перерізами фотопоглинання та радіаційними силовими функціями гамма-розпаду. Уточнено параметри ізовекторних гігантських дипольних резонансів і систематично оцінено їх похибки (середньо-квадратичні відхилення) з використанням моделей стандартного та модифікованого Лоренціанів (SLO, SMLO). З врахуванням нових баз оцінених даних з перерізів фотопоглинання. Проаналізовано можливий вплив форми радіаційної силової функції та невизначеності параметрів гігантських дипольних резонансів на функцію збудження й енергетичний спектр гамма-квантів у реакції (n,х gamma) на середніх і важких атомних ядрах. Показано, що за зміни значень параметрів приблизно на 20 % теоретично розраховані перерізи можуть змінюватися в 2-4 і більше разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.34,022 + В383.520.477,022
Шифр НБУВ: РА375829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Клюєнко Е.О. 
Діагностика соціальної напруженості: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Е.О. Клюєнко ; НАН України. Ін-т соціол.. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам комплексного дослідження соціальної напруженості за умов суспільства, що трансформується. Доводиться, що соціальна напруженість є однією з головних характеристик ступеня стабільності соціально-політичної ситуації і являє собою дестабілізаційний потенціал установок населення на участь у різних формах соціального протесту. Розвинено концептуальне положення, що соціальна напруженість виявляється на рівні масових настроїв, на рівні громадської думки та на рівні масової поведінки. Розроблено і апробовано методичний інструментарій емпіричного дослідження, новий підхід до вимірювання соціальної напруженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.4

Рубрики:

      
11.

Жилюк В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Житомирщині у 1941 - 1955 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Жилюк ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено діяльність Організації українських націоналістів (ОУН) та Української повстанської армії (УПА) на Житомирщині в період німецько-радянської війни та післявоєнні роки. Досліджено спільну діяльність націоналістів та активної частини місцевого населення зі створення українських державних оргаів влади у перші місяці війни. Встановлено, що з утвердженням нацистської окупаційної влади в листопаді 1941 р. на Житомирщині було припинено процеси формування місцевого самоврядування та національно-культурного відродження, багато оунівців та їх прихильників заарештовано та розстріляно. З'ясовано, що за тяжких умов фашистської окупації націоналістичному підпіллю вдалося організувати мережу своїх організацій та утвердити вплив майже в усіх районах області. Розглянуто різні форми боротьби ОУН та УПА за незалежність України, зокрема, збройні акції та засоби пропаганди, доведено пріоритет агітаційно-пропагандистського напрямку. З'ясовано, що у післявоєнні роки боротьба націоналістичного підпілля проти радянської влади визначається діями невеликих груп і проявляється акціями національного та соціального протесту. На підставі вивчення чинників ідейного змісту, форм і методів діяльності, з урахуванням факту підтримки націоналістичного підпілля місцевим населенням зроблено висновок, що боротьба ОУН та УПА на Житомирщині мала національно-визвольний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР-4ЖИТ)62 +
Шифр НБУВ: РА358413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Сітарчук Р.А. 
Діяльність протестантських конфесій у Радянській Україні в контексті ії державної політики (20 - 30-і рр. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Р.А. Сітарчук ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано діяльність конфесій баптистів, євангельських християн, адвентистів сьомого дня та християн євангельської віри в перші десятиліття радянської влади в Україні. Розглянуто їх реакцію на зміну політичного устрою країни, розкрито причини швидкого зростання кількості членів громад, підраховано їх чисельність. Доведено, що зазначені протестантські конфесії в досліджуваний період утворили в Україні автономні від загальносоюзних церковні об'єднання. Проаналізовано їх внутрішній розвиток і міжконфесійну діяльність. Розглянуто різні аспекти антипротестантської політики Радянської держави періоду 20 - 30-х рр. XX ст. Розкрито роль партійно-державного апарату та спецслужб у руйнуванні церковних організацій протестантів на теренах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.09(4Укр)-36 + Т3(4Укр)61-55
Шифр НБУВ: РА315907 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мелех Б.Я. 
Дослідження фізичних характеристик та хімічного вмісту областей НІІ в блакитних компактних карликових галактиках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Б.Я. Мелех ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Використано спектри областей HII, одержані Ізотовим та іншими (1994 - 1997 рр.). Розраховано сітку фотоіонізаційних моделей свічення (ФМС) областей HII у БККГ. Зазначено, що одержані у результаті діагностики інтегральних спектрів сітки ФМС іонні вмісти використано для виведення нових виразів ICF. Дані вирази протестовано на відтворення хімічного вмісту, заданого у ФМС. Для визначення вмісту гелію виведено новий вираз ICF(He). Розраховано оптимізовані ФМС (ОФМС) 12-ти областей HII у БККГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.4,022 +
Шифр НБУВ: РА323132

Рубрики:

      
14.

Кліменко Т. О. 
Електронно-збуджені та збурені стани молекул у теорії зв'язаних кластерів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Т. О. Кліменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с.: табл., рис. — укp.

В числовому й аналітичному вигляді одержано CASCCSD (Complete Active Spase Coupled Cluster Singles and Doubles) адіабатичні криві потенціальної енергії ряду двоатомних молекул для основного та збудженого електронного станів. Деталізовано метод заданого (фіксованого) стану CASCCSD в розрахунках електронно-збуджених станів малих молекул. Створено та протестовано програмний комплекс HERZBERG для аналітичної обробки числових даних поверхні потенціальної енергії. Встановлено значну ефективність методу зв'язаних кластерів (Coupled Cluster) - в особливості в нерелаксованому варіанті теорії - в процесі дослідження нелінійно-оптичних характеристик спряжених молекул. Створено відповідний програмний комплекс для pi-електронних розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г511.21,0
Шифр НБУВ: РА384465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Черенков М.М. 
Європейська реформація та український євангельський протестантизм: ідентичність віросповідних засад, особливості соціокультурних трансформацій: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / М.М. Черенков ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено компаративний аналіз фундаментальних принципів європейської Реформації та віросповідних основ українського євангельського протестантизму. Розкрито специфіку відображення спільних богословських засад у соціальній позиції протестантизму. Виявлено, що євангельські церкви поєднують у своїй соціальній позиції східні та західні традиції та є чинником крос-культурного богословського синтезу, інкультурації ідей європейської Реформації у православній культурі. З'ясовано, що секуляризація протестанських церков у Європі й Америці обумовлює негативну реакцію українських протестантів, які знаходяться на стадії визначення своєї ідентичності між традиціоналізмом і західним модернізмом. Виявлено, що євангельські церкви в Україні зберігають ознаки маргінальної субкультури на сучасному етапі формування їх нової ідентичності. Проаналізовано основні тенденції соціально-політичного розвитку євангельського протестантизму у контексті євроатлантичної інтеграції України, побудови громадянського суспільства та налагодження партнерських відносин між державою та євангельскими конфесіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э376.162.5 + Э376-343-011 +
Шифр НБУВ: РА363432

Рубрики:

      
16.

Дешевенко Л.П. 
Збройна боротьба проти соціального гніту на півночі Гетьманщини в XVIII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.П. Дешевенко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2009. — 21 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження збройної боротьби українського козацтва проти пануючих верств населення як однієї з форм соціального протесту на території Стародубського та Чернігівського полків як найбільш чисельних військових формувань даного типу у Гетьманщині XVIII ст. Визначено соціально-економічні чинники виникнення збройних повстань у регіоні у даний період, зокрема, показано роль загальноісторичного й особистого фактора у даному процесі. Вперше в українській історіографії відображено масштабність та головні закономірності переселенського руху у регіоні, розкрито його значення у формуванні повстанських загонів. Висвітлено ідеологічні уявлення, соціальні прагнення та методи боротьби учасників збройних повстань, досліджено особливості протистояння народних групувань пануючим верствам населення на різних етапах збройної боротьби. Проведено підрахунки чисельності повстанців, збройних виступів і населених пунктів, в яких найбільш ефективно проявися протест посполитих і рядового козацтва проти посилення гніту та поступового закріпачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-4 +
Шифр НБУВ: РА368475

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Чолишкіна О. Г. 
Інформаційна технологія обробки цифрованих зображень за використанням B-сплайнів п'ятого порядку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / О. Г. Чолишкіна ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше одержано явний вигляд В-сплайна п'ятого порядку, його лінійну комбінацію, яка за фактом є локальним поліноміальним сплайном близьким до інтерполяційного у середньому, значення норми й оцінку якості апроксимації. Запропоновано метод субполосної фільтрації та контрастування зображень. Розроблено метод цифрової стабілізації, який покращує якість зображень, спотворених мікрорухом камери фіксації, на 30 - 50 % за статистичною оцінкою залежно від завади. Вдосконалено інформаційну технологію обробки зображень, яку реалізовано в автоматизованій системі "Green Gerbera" та протестовано під час обробки даних, одержаних за дистанційного зондування Землі та зображень поверхневих структур мікропризмових елементів, одержаних за допомогою мікроскопа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632
Шифр НБУВ: РА373439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Баран О.Р. 
Кластерний підхід в дослідженні псевдоспінових моделей: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.Р. Баран ; НАН України. Ін-т фізики конденс. систем. — Л., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 +
Шифр НБУВ: РА321982

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
19.

Соловій Р.П. 
Конфесійна та культурно-просвітницька діяльність Української євангельсько-реформованої церкви у Західній Україні (1925 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Р.П. Соловій ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному вивченню конфесійної та позаконфесійної діяльності Української євангельсько-реформованої церкви (УЄРЦ) впродовж міжвоєнного двадцятиріччя. Вперше у вітчизняному релігієзнавстві виокремлено як самодостатній об'єкт дослідження феномен українського кальвінізму Західної України (1925 - 1939 рр.). Використання широкої джерельної бази надало можливість проаналізувати історичний розвиток УЄРЦ, основи її віровчення, культу, церковної організації, а також специфіку культурно-просвітницької діяльності. Виявлено, що феномен українського кальвінізму XX ст. сформувався внаслідок глибокого взаємовпливу світоглядно-доктринального комплексу конфесії та ідей українського національного відродження. Ця ключова риса етноконфесійності УЄРЦ знайшла своє відображення в ідейних та моральних засадах віровчення церкви, її структурі, культовій практиці та формах соціально-духовної адаптації. Переглянуто застарілі підходи до трактування ролі протестантизму в етнонаціональному розвитку західноукраїнського суспільства в період між світовими війнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э379.130.9(4УКР) + Т3(4УКР33)61-55
Шифр НБУВ: РА310741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
20.

Загребельна Л. В. 
Конфесійне життя Рівненщини у 60-х - першій половині 80-х рр. XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / Л. В. Загребельна ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано державну релігійну політику в області, мережу, внутрішньоконфесійне становище та діяльність православних, протестантських, римо-католицьких, іудейських громад краю. З'ясовано, що в області була розгалужена мережа релігійних об'єднань. Встановлено, що зареєстровані громади та священнослужителі за надану можливість легально проводити внутрішньоцерковну діяльність вирізнялися гнучкістю у відносинах з владою, а релігійне підпілля проявляло ознаки нонконформізму. Доведено, що рівень релігійності населення Рівненщини був досить високий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР-4РІВ)36
Шифр НБУВ: РА384003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського