Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (82)Книжкові видання та компакт-диски (60)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОДІАГНОСТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Косік В.В. 
Особистісні страхи призовників та їх психодіагностика: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.В. Косік ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено особистісні страхи призовників. Встановлено існування між окремими джерелами особистісних страхів внутрішніх структурних взаємозв'язків, які визначають міру спорідненості. Виявлено стійкі взаємозв'язки між частотою й інтенсивністю вияву окремих джерел особистісних страхів та індивідуально-психологічними властивостями призовників. Розроблено методику діагностики особистісних страхів призовників, визначену для індивідуального та під час колективних обстежень в комплексі психодіагностичних заходів у системі військового професійного відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.212 + Ю942-5
Шифр НБУВ: РА316579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Полудьонна Н.С. 
Психодіагностика індивідуально-типологічних властивостей майбутніх працівників оперативних підрозділів міліції: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Н.С. Полудьонна ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено індивідуально-психологічні властивості майбутнього працівника оперативного підрозділу міліції. Розроблено модель індивідуально-типологічних властивостей курсантів ВНЗ МВС України, яка передбачає з'ясування їх особистісних якостей на базі теорії провідних тенденцій та врахування об'єктивних умов професійної діяльності. Запропоновано критерії, діагностичну модель, алгоритм оцінювання та прогнозування професійної придатності та психологічної готовності до навчання та подальшої діяльності в оперативних підрозділах міліції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.3п + Ю947.29 + Ю941.199:Х +
Шифр НБУВ: РА365417

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Панченко 
Психодіагностика професійної адаптації технічного персоналу в умовах хімічного виробництва: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / Людмила Валентинівна Панченко ; Українська інженерно-педагогічна академія. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.191-213.1 + Р124.511-4
Шифр НБУВ: РА365909

Рубрики:

      
4.

Сургунд Н.А. 
Психодіагностика професійної придатності майбутнього практичного психолога: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.А. Сургунд ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено комплексну програму діагностики та розвитку особистісної придатності абітурієнтів і студентів до професійного навчання за спеціальністю "Психологія" та суміжними професіями. Зазначено, що програма передбачає диференціацію абітурієнтів і студентів за рівнем їх особистісної придатності та, відповідно до запропонованого поділу, різне психологічне супроводження, а у випадку їх фахової непридатності - переорієнтацію за іншими суміжними напрямками професійного самовизначення. Наведено аналіз результатів застосування даної програми протягом 1996 - 2003 рр., надано оцінку характеру виявлених взаємозв'язків між групами особистісної придатності та критеріями успішності професійного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.199с:Ю9 +
Шифр НБУВ: РА329873

      
5.

Токман Г.О. 
Психодіагностика та корекція особистісних дезадаптацій у шахтарів, які постраждали в аваріях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Г.О. Токман ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

За результатами обстежень 178-ми шахтарів, які потрапили в аварії та страждають на окремі донозологічні прояви посттравматичного стресового розладу, а також 100-та родичів, які контактують з потерпілими, показано, що у цих шахтарів аварія призвела до виникнення психологічних і психопатологічних субклінічних реакцій дезадаптації, у 48,3 % родичів постраждалих виявлено психічну травму, яка також сприяла виникненню реакції дезадаптації. За цього у постраждалих в аварії найбільш частими проявами є депресивні, істеричні, іпохондричні й експлозивні реакції, у а їх родичів найбільш часто виявлялись тривожні та паранояльні реакції. Виявлено очевидну тенденцію до етапності перебігу психологічних і психопатологічних реакцій залежно від часового строку, який пройшов після аварії. Для корекції міжособистісних конфліктів ефективно використовувались різні техніки гештальт-терапії, нейролінгвістичного програмування, на базі яких розроблено психокорекційну програму. Відзначено, що її впровадження дозволило у 84,3 % випадків відновити соціальну активність у постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435 + Р645.093.3-57 + Ю948.1 +
Шифр НБУВ: РА341998

Рубрики:

      
6.

Осьодло В.І. 
Психодіагностика та корекція функціональних станів операторів у динаміці професійної діяльності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / В.І. Осьодло ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання діагностики та корекції функціонального стану операторів за умов професійної діяльності. Показано можливість проведення діагностичної та корекційної роботи з метою оптимізації функціонального стану оператора за реальних умов праці. Проведено професіографічний аналіз діяльності операторів специфічного профілю та встановлено, що домінуючою ознакою психологічних особливостей діяльності оператора є збереження основних показників оперативної пом'яті, психофізіологічних функцій слухового аналізатора, висока емоційно-вольова стійкість та перевага процесуальних мотивів діяльності. Виявлено особливості проявів функціонального стану операторів у процесі аналізу динаміки працездатності під час річного циклу діяльності. Доведено ефективність використання прийомів довільної психічної саморегуляції стану операторами експериментальної групи у комплексі психологічного забезпечення професійної діяльності. Розроблено практичні рекомендації щодо використання методів діагностики та прийомів довільної психічної саморегуляції стану на окремих етапах бойового чергування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.2-6
Шифр НБУВ: РА314458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Філенко І.О. 
Психодіагностика функціональних станів операторів динамічних і енергетичних автоматизованих систем: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.03 / І.О. Філенко ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено теоретичне та експериментальне дослідження проблеми психодіагностики функціональних станів операторів автоматизованих систем. Розроблено комплекс методик, що дає змогу оцінювати функціональні стани операторів. Виявлено закономірності розвитку стану втому в операторів. Показано, що в межах досліджених професійних груп комплекс психологічних і психофізіологічних показників дозволяє виділити підгрупи випробуваних за успішністю, надійністю та "ціною" діяльності. З'ясовано відмінності у структурі функціональних станів та "ціні" діяльності досліджених операторів різних професійних груп, що визначаються специфікою її цільових, інформаційно-когнітивних та операційно-дійових компонентів. Одержано прогностичні функції щодо показників успішності, надійності та "ціни" діяльності для машиністів метрополітену та операторів блокових щитів теплоелектростанції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.2 +
Шифр НБУВ: РА335177

Рубрики:

      
8.

Заболотний С. М. 
Психодіагностика як засіб професійного відбору персоналу Державної прикордонної служби України: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / С. М. Заболотний ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельницький, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Проаналізовано проблеми психодіагностики професійної придатності кандидатів до служби в ДПСУ в процесі їх професійного відбору до особливих умов службової діяльності. Удосконалено сучасну технологію психодіагностичного забезпечення професійно-психологічного відбору кандидатів до проходження військової служби в підрозділах прикордонного відомства України, виявлено можливості її модифікації з метою підвищення ефективності професійного відбору персоналу. Проведено емпіричне дослідження ефективності модифікації системи психодіагностики в технології професійного відбору персоналу прикордонного відомства України у разі застосування методики СМИЛ для виявлення ознак професійної непридатності серед різних категорій військовослужбовців прикордонної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19 с:Ц + Ц68(4УКР)1-5:Ю9
Шифр НБУВ: РА385659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Усатенко О.М. 
Супервізорство у фаховій підготовці психолога-практика: автореф. дис. ... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.М. Усатенко ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості супервізорства у фаховій підготовці психологів-практиків у процесі глибинної психокорекції. Висвітлено теоретичні підходи до проблеми супервізорства, визначено його особливості та види в психодинамічній парадигмі, яка грунтується на дослідженні цілісності психіки в єдності її свідомої та несвідомої сфер. Визначено характерну особливість супервізорства в контексті психодинамічної теорії - процесуальність та відповідна психодіагностика й корекція. Проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні чинники результативності супервізії глибинно-психологічної корекції. Обгрунтовано доцільність володіння основами психодинамічної теорії та інструментальними навичками пізнання індивідуально-неповторних якостей психіки протагоніста на основі супервізії глибинно-психологічного пізнання з використанням методики активного соціально-психологічного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2р(4УКР)3 + Ю949.2с753.6
Шифр НБУВ: РА371264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
10.

Петяк О. В. 
«Психологічні особливості дефініції ревнощів та їх корекція у шлюбних партнерів» / О. В. Петяк. — Б.м., 2020 — укp.

Сучасний стан розвитку психологічної науки ставить перед науковцями завдання всебічного дослідження проблеми міжособистісної взаємодії на всіх рівнях її функціонування. Зважаючи на те, що становлення особистості та її розвиток відбувається в просторі сімейного середовища, проблема внутрішньосімейної взаємодії трансформується в психологічний феномен, потреба у вивченні якого проявляється в різних галузях психології.Увагу до вивчення дефініції феномену ревнощів шлюбних партнерів проявляють дослідники різних сфер наукових знань, насамперед психології, культурології, медицини, права та юриспруденції, що вказує на міждисциплінарний характер досліджуваного явища. Водночас, можна спостерігати певну методологічну невизначеність і поверховість накопичених знань у дослідженні проблеми ревнощів як системного та структурно-динамічного феномену особистості. Відомо, що переживання особистістю ревнощів є сильним афективним почуттям, яке призводить до складних конфліктів, викликає стресові стани та глобально деформує стосунки між людьми. Зазвичай, ревнощі виникають у ситуаціях соціальної взаємодії і можуть посилюватися в результаті ситуацій, що пов'язані з втратою престижу, при невдачах, загрозі гідності особистості тощо. Окрім того, різні ситуації та події, що дезорганізують особистість і причиною яких є переживання ревнощів, свідчать про те, що сфера зазначеної проблематики виходить за традиційні межі проявів ревнощів (романтичні ревнощі в стосунках шлюбних партнерів). Так, сьогодні спостерігається значна кількість ситуацій, які охоплюють всі сфери життєдіяльності особистості, наприклад, переживання ревнощів у родинних і дружніх стосунках, у професійній сфері та між людьми в спорті, науці, мистецтві, політиці тощо.У рамках дисертаційного дослідження здійснюється розгляд дефініції ревнощів у партнерів, які перебувають в офіційному шлюбі. Сімейні стосунки здатні реалізовуватись у різних формах, серед них, на перший погляд, негативні прояви ревнощів шлюбних партнерів. Тому ревнощі як об'єкт психологічного дослідження можуть слугувати джерелом висвітлення негативних тенденцій у сімейних стосунках.Розроблена та апробована програма психологічної корекції прояву ревнощів у шлюбних партнерів «Антиревнощі» спрямована на психологічну корекцію ревнощів у шлюбних партнерів, яка містить роботу із самооцінкою, агресією, стресом, тривогою в сім'ї. Доведено ефективність цієї програми, зокрема: повторна психодіагностика шлюбних партнерів експериментальної групи виявила достовірне покращення показників (зменшення кількості респондентів з високим загальним рівнем ревнощів) (Мх = 19,25 – показники експериментальної групи до впровадження програми, Мх = 13,05 – показники експериментальної групи після впровадження програми), тоді як результати кореляційного аналізу контрольної групи свідчать, що достовірних змін у ній не відбулося.^UThe current state of development of psychological science puts before scientists the task of a comprehensive study of the problem of interpersonal interaction at all levels of its functioning. Due to the fact that the formation and development of personality take place in the space of family environment, the problem of intrafamily interaction is transformed into a psychological phenomenon, the need to study of which is manifested in various branches of Psychology. Researchers from various fields of scientific knowledge (first of all) of Psychology, Culturology, Medicine, Law and Jurisprudence, pay attention to the study of the definition of the phenomenon of jealousy of marriage partners, which indicates the interdisciplinary nature of the studied phenomenon. At the same time, it is possible to observe a certain methodological uncertainty and superficiality of the accumulated knowledge in the study of the problem of jealousy as a systemic and structural-dynamic phenomenon of personality. It is known that the person's experience of jealousy is a strong emotional feeling that leads to complex conflicts, causes stress and distorts relationships between people globally. Jealousy usually arises in situations of social interaction and can be exacerbated by situations involving loss of prestige, failure, threats to personal dignity, and so on. In addition, various situations and events that disrupt the personality and are caused by the experience of jealousy, indicate that the scope of this mentioned issue goes beyond the traditional boundaries of jealousy (romantic jealousy in relations of marriage partners). Yes, today there is a significant number of situations that cover all areas of personal life, such as jealousy in family and friendships, in the professional sphere and between people in sports, science, art, politics and so on. The dissertation research examines the definition of jealousy in partners who are officially married. Family relationships can be realized in various forms. Among them, at first glance, threre are negative manifestations of jealousy of marriage partners. Therefore, jealousy as an object of psychological research can serve as a source of coverage of negative trends in family relationships. The developed and tested author's program «Antijealousy» is aimed at the psychological correction of jealousy of marriage partners, which includes the work with self-esteem, aggression, stress, anxiety in the family. The effectiveness of this program is proved, in particular: repeated psychodiagnostics of marriage partners of the experimental group has revealed a significant improvement (reduction of the number of respondents with a high general level of jealousy) (Mx = 19.25 – indicators of the experimental group before the program implementation, Mx = 13.05 – indicators of the experimental group after the implementation of the program), while the results of correlation analysis of the control group show that there have not been any significant changes in it.The scientific novelty of the obtained results is that for the first time: the psychological features of the polydeterminacy of the emotional content of jealousy, namely, the complex of subjective and objective factors, are determined, substantiated and experimentally tested. Among the objective factors, the leading role is played by the gender of the marriage partners, the experience of their married life. Among the subjective factors, the main role of the emotional and valuable spheres of the respondents has been determined, in particular, the feedback between the self-esteem of spouses, family anxiety and levels of aggression and the level of jealousy manifestation in family relationships of marriage partners.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лунченко Н. В. 
Формування психологічної безпеки учасників освітнього процесу основної школи в діяльності психологічної служби / Н. В. Лунченко. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єкт – психологічна безпека освітнього середовища учасників освітнього процесу основної школи; мета – визначити психологічні особливості та умови формування психологічної безпеки учасників освітнього процесу основної школи у межах діяльності психологічної служби; методи – теоретичні (аналіз, систематизація та узагальнення), емпіричні, математико-статистичні методи обробки даних; новизна – уперше описана специфіка психологічної безпеки освітнього середовища учнів основної школи, яка виявляється у прямих зв’язках із мірою сприятливості психологічного клімату та соціометричного статусу школяра, оптимізмом та задоволеністю життя, а також зворотніми зв’язками із стрес-факторами навчальної діяльності, тривожністю, агресивністю, деструктивним типом самоствердження та віктимністю; уперше виявлена специфіка психологічної безпеки освітнього середовища учителів основної школи, яка виявляється у прямих зв’язках із мірою діалогічності педагогічного спілкування, задоволеністю працею та зворотніми зв’язками із емоційним вигоранням та комунікативною інтолерантністю; уперше визначені регулятивні предиктори психологічної безпеки освітнього середовища учасників освітнього процесу основної школи; розширено уявлення про психологічну безпеку освітнього середовища основної школи у єдності її матеріально-просторової, соціально-психологічної та психолого-педагогічної складових; розширено уявлення про психолого-педагогічні засади забезпечення психологічної безпеки освітнього середовища основної школи психологічною службою; розширено уявлення про типологічні особливості психологічної безпеки освітнього середовища через характеристику співвідношення в учнів та учителів рівнів інструментальної, власне психологічної безпеки та проявів булінгу в основній школі; дістали подальшого розвитку засоби психологічного супроводу розвитку психологічної безпеки освітнього середовища основної школи у діяльності психологічної служби; дістала подальшого розвитку психодіагностика психологічної безпеки освітнього середовища основної школи; результати – концептуалізовано феномен психологічної безпеки освітнього середовища основної школи та визначено психолого-педагогічні засади його забезпечення психологічною службою школи; створено психодіагностичний комплекс дослідження психологічної безпеки освітнього середовища основної школи; визначено типологічні особливості, специфіку та низку регулятивних детермінант психологічної безпеки освітнього середовища основної школи учасників освітнього процесу; адаптовано методики психодіагностики психологічної безпеки освітнього середовища основної школи; створена програма психологічного супроводу забезпечення психологічної безпеки освітнього середовища основної школи, ефективність якої доведено і яку можна застосовувати у діяльності її психологічної служби. Результати дисертаційного дослідження впроваджені у навчальний процес закладів середньої та вищої освіти України; галузь – психологія.^UObject – the psychological safety of the educational environment of participants in the educational process of the primary school; goal – to determine the psychological features and conditions for the formation of psychological safety of participants in the educational process of the primary school within the scope of the psychological service; methods – theoretical (analysis, systematization and generalization), empirical, mathematical-statistical data processing methods; novelty – the specificity of the psychological safety of the educational environment of primary school students is described for the first time, which is manifested in direct connections with the measure of the favorable psychological climate and sociometric status of the schoolchild, optimism and life satisfaction, as well as feedback links with the stress factors of educational activities, anxiety, aggressiveness, destructive type of self-assertion and victimhood; the specificity of the psychological safety of the educational environment of primary school teachers is revealed for the first time, which is manifested in direct connections with the degree of dialogicity of pedagogical communication, job satisfaction and feedback links with emotional burnout and communicative intolerance; regulatory predictors of psychological safety of the educational environment of participants in the educational process of the primary school are identified for the first time; the idea of psychological safety of the educational environment of the primary school in the unity of its material-spatial, social-psychological and psychological-pedagogical components is expanded; the idea of the psychological-pedagogical principles of ensuring the psychological safety of the educational environment of the primary school by the psychological service is expanded; the idea of typological features of psychological safety of the educational environment is expanded through the characteristics of the ratio of students' and teachers' levels of instrumental, actual psychological safety and manifestations of bullying in primary school; means of psychological support for the development of psychological safety of the educational environment of the primary school in the activities of the psychological service are received further development; psychodiagnostics of the psychological safety of the educational environment of the primary school is received further development; results – the phenomenon of psychological safety of the educational environment of the primary school is conceptualized and the psychological-pedagogical principles of its provision by the school's psychological service are determined; a psychodiagnostic complex of research on the psychological safety of the educational environment of the primary school is created; typological features, specificity and a number of regulatory determinants of psychological safety of the educational environment of the primary school participants in the educational process are determined; the methods of psychodiagnosis of the psychological safety of the educational environment of the primary school are adapted; a program of psychological support to ensure the psychological safety of the educational environment of the primary school is created, the effectiveness of which has been proven and which can be used in the activities of its psychological service. The results of the dissertation research are implemented in the educational process of secondary and higher education institutions of Ukraine; area – psychology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського