Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (63)Тематичний інтернет-навігатор (38)Наукова електронна бібліотека (805)Реферативна база даних (16004)Книжкові видання та компакт-диски (4213)Журнали та продовжувані видання (749)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХОЛОГІЯ$<.>+<.>K=СТРАХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 616
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стеценко В. Ю. 
Адміністративно-правове забезпечення запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Стеценко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено загальну теоретико-правову характеристику медичного страхування як об'єкта правових досліджень. Проаналізовано організаційно-правові засади забезпечення якості та безпеки медичної допомоги за умов запровадження в Україні обов'язкового медичного страхування. Розкрито особливості стандартизації, ліцензування, акредитації й атестації у сфері медичної діяльності. Проведено порівняльно-правовий аналіз обов'язкового медичного страхування у США, Росії, Німеччині та Франції. Виокремлено ключові переваги та недоліки, а також зазначено те, що доцільно упровадити у практику України щодо запровадження обов'язкового медичного страхування. Висвітлено перспективи вдосконалення адміністративно-правового забезпечення системи обов'язкового медичного страхування в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х879(4УКР)6 + Р11(4УКР)39 к
Шифр НБУВ: РА375247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яковчук М.Ю. 
Адміністративно-правове регулювання страхової діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Яковчук ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

Подано авторське визначення понять "страхування" та "адміністративно-правове регулювання страхової діяльності", сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних актів України, норми яких регулюють відносини у сфері страхової діяльності. Удосконалено механізм адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, а також теоретичні положення щодо змісту форм і методів даного регулювання страхової діяльності. Дістали подальшого розвитку дослідження системи органів, уповноважених здійснювати адміністративно-правове регулювання страхової діяльності, а також чинників, що впливають на ефективність регулювання страхової діяльності та запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано чинне галузеве законодавство та практику адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, висвітлено та проаналізовано світовий досвід правового забезпечення страхової діяльності. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, визначено напрями підвищення ефективності регуляторного механізму шляхом удосконалення його правових та організаційних основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зезека Н.О. 
Адміністративно-правовий статус державної служби зайнятості України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Зезека ; Держ. НДІ М-ва внутрі. справ України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено сутність поняття, специфічні ознаки й охарактеризовано сучасне адміністративно-правове становище державної служби зайнятості в Україні (ДСЗУ) як суб'єкта адміністративно-правового регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід державного регулювання зайнятості, наведено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання ДСЗУ, зокрема, розроблено рекомендації щодо удосконалення його управлінського механізму та законодавчого забезпечення. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)121 + Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА368770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Межейнікова Л.С. 
Активізація пізнавальної діяльності учнів основної школи в процесі розв'язування математичних задач фінансового змісту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.С. Межейнікова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано до курсу математики основої школи ввести математичні задачі фінансового змісту, зокрема, щодо банківських розрахунків, податкові, сімейного бюджету, цінних паперів і страхування. Виявлено прийоми, методи та форми навчання, що сприяють активізації пізнавальної діяльності учнів основної школи під час роботи з математичними задачами фінансового змісту. Проведено дослідження запропонованої системи цих задач і методики її використання, що підтвердили значний вплив такої роботи на активність пізнавальної діяльності учнів. Експериментально доведено взаємозв'язок пізнавальної активності з рівнем успішності учнів. Наведено рекомендації стосовно вибору зазначених задач та відповідних методів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-352 +
Шифр НБУВ: РА338831

Рубрики:

      
5.

Хвалінський С. О. 
Антикризова політика банківського сектору країн Центральної та Східної Європи: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / С. О. Хвалінський ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто сучасні теоретичні підходи щодо передумов виникнення, механізмів розгортання та поширення банківських криз і заходи, які спрямовані на зміцнення банківських систем і недопущення кризових ситуацій. Узагальнено світовий досвід впровадження заходів з запобігання банківським кризам, зокрема, визначено основні передумови наближення банківських криз, досліджено роль структури системи банківського регулювання, нагляду та рівня капіталізації банків в забезпеченні стійкості банківського сектору. Досліджено проблематику формування антикризової політики банківського сектору за умов глобалізації з використанням досвіду Польщі та Чехії, зокрема, обгрунтовано шляхи модернізації національної системи страхування депозитів і мережі фінансової безпеки. Вперше розроблено методику прогнозування кризових і передкризових ситуацій у банківському секторі України з використанням методів кластерного, факторного та регресійного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)262.10-97-18 + У9(45)262.10-97-18
Шифр НБУВ: РА377751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Мандриченко О. В. 
Аудиторська діяльність в Україні: фінансово-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Мандриченко ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови зародження та становлення аудиторської діяльності. Визначено сутність аудиторської діяльності в системі фінансового контролю, її функції, запропоновано авторське її трактування. Розкрито співвідношення поняття "аудиторська діяльність" з такими поняттями, як: "аудиторський контроль", "недержавний фінансовий контроль", "аудит", "інші аудиторські послуги". Наведено авторське визначення фінансового аудиту. Сформульовано перелік послуг, що можуть спільно проводитися з аудитом, та тих, проведення яких одночасно з аудитом не допускається. Проведено класифікацію аудиту за видами (ініціативний, передбачений законодавством, обов'язковий) та формами (вступний, попередній, поточний, наступний), з'ясовано співвідношення понять "аудит, передбачений законодавством" та "обов'язковий аудит". Розроблено пропозиції щодо розширення вимог до кандидатів, які мають намір займатися аудиторською діяльністю. Визначено напрями регулювання аудиторської діяльності. Розглянуто особливості страхування професійної відповідальності аудиторів. Обгрунтовано необхідність внесення змін і доповнень до чинного законодавства України, закрема, Закону України "Про аудиторську діяльність" та інших нормативно-правових актів, що суттєво вплинуть на розвиток аудиторської діяльності та захист інтересів користувачів фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА384162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Щукін Л.М. 
Банківське кредитування сільськогосподарських підприємств та його ефективність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Щукін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та практичні питання банківського кредитування сільськогоподарських підприємств і підвищення його ефективності. Уточнено перелік суб'єктів кредитування, доповнений гарантійними та страховими компаніями, а також державою. З'ясовано показники ефективності кредиту, якими є рентабельність кредиту, кредитовіддача за валовою та товарною продукцією, а також прибуток, коефіцієнт оборотності кредиту та тривалість його обороту, ефект фінансового важеля, коефіцієнт своєчасного повернення й оптимальності кредиту та термін його окупності. Виявлено тенденції та закономірності впливу кредитування на виробничо-фінансові результати діяльності сільськогосподарських підприємств. Запропоновано використання форвардного кредитування, суть якого полягає у запровадженні строкового фінансового інструменту, в якому об'єктом є грошовий кредит, а також застосування договорів про майбутню процентну ставку як різновиду строкових фінансових інструментів, для кредитування товарного виробництва. Надано пропозиції щодо створення трирівневої кооперативної банківської системи, промислово-фінансових груп і гарантійних установ для кредитування сільськогосподарських товаровиробників, а також щодо здійснення Аграрним фондом гарантійних операцій з кредитами для сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321 +
Шифр НБУВ: РА348400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Горьовий В.П. 
Біржовий ринок сільськогосподарської продукції в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.П. Горьовий ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етапи становлення біржового товарного ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в період 1995-1998 рр. Визначені причини спаду біржової торгівлі в 1997-1998 рр. На основі комплексного дослідження сучасного стану біржового ринку розроблені і теоретично обгрунтовані напрями підвищення ефективності використання біржового ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в Україні шляхом розробки нових та удосконалення існуючих механізмів функціонування біржового ринку, таких як: страхування можливих ризиків в умовах біржової торгівлі; забезпечення стабільності та гарантій виконання укладених біржових контрактів; врегулювання нормативно-правової бази функціонування біржового ринку; впровадження зарубіжного досвіду по торгівлі ф'ючерсними контрактами та опціонами тощо, які забезпечуватимуть поступальний розвиток біржового ринку сільськогосподарської продукції і продовольства в Україні на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.13

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Прилуцька Л.А. 
Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х - на початку 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.А. Прилуцька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження історії боротьби з безробіттям у Харкові у 1920 - на початку 1930-х рр. Наведено всебічну характеристику стану безробіття, зокрема виявлено джерела та причини його виникнення, простежено структурні зміни у складі безробітних. Підраховано чисельність та питому вагу безробітних протягом усього періоду в динаміці. Визначено функції Харківської біржі праці та показано значення трудових форм допомоги безробітним, розкрито роль соціального страхування. У науковий обіг введено значну кількість маловідомих документальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-2 +
Шифр НБУВ: РА351238

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бєлгородцева М. О. 
Бухгалтерський облік фінансових результатів у страхових компаніях: організація і методика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлгородцева ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено сучасний стан організації бухгалтерського обліку в страхових компаніях та запропоновано напрямки щодо удосконалення Наказу про облікову політику, розробки посадової інструкції головного бухгалтера з обліку фінансових результатів, кодифікації рахунків аналітичного обліку страхових операцій за групами, реєстрів обліку. Запропоновано методичні засади обліку собівартості страхових послуг, страхових виплат, витрат за достроково припиненими договорами страхування та витрат на ведення страхової справи. Рекомендовано розширити та затвердити перелік доходів в розрізі видів діяльності, а також внести додаткові субрахунки для деталізації доходів від страхової діяльності. Удосконалено форми фінансової звітності для страхових компаній. Запропоновано проект Положення (стандарту) бухгалтерського обліку "Страхова діяльність" з метою удосконалення методики обліку та складання фінансової звітності для страховиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17-149.32
Шифр НБУВ: РА383093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сидоренко О. О. 
Бухгалтерський облік формування та розміщення страхових резервів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Сидоренко ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано та поглиблено теоретичні та методичні підходи, а також надано практичні рекомендації щодо обліку формування та розміщення страхових резервів. Запропоновано формувати резерв відкладених зароблених страхових платежів зі страхування фінансових ризиків та страхування кредитів. Удосконалено методичні засади обліку формування страхових резервів, розрахунку зароблених страхових платежів, резерву заявлених, але не виплачених збитків, що сформований в іноземній валюті, резерву коливань збитковості, розрахунку та обліку сум, які повертають страхувальнику у разі дострокового припинення дії договору страхування. Розроблено концептуальні засади організації обліку розміщення страхових резервів з урахуванням особливостей страхового законодавства. Удосконалено класифікацію дозволених активів для розміщення страхових резервів з метою ведення обліку та складання повної та достовірної звітності. Створено модель організації управлінського обліку у страховиків. Удосконалено засади управлінського обліку страхових резервів і витрат. Розширено класифікацію витрат страховика для цілей управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17
Шифр НБУВ: РА380643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Щекович О.С. 
Використання бюджетних коштів підприємствами агропромислового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Щекович ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності використання бюджетних коштів підприємствами АПК. Проаналізовано зарубіжний досвід підтримки та регулювання сільськогосподарського виробництва, на основі якого запропоновано використання в Україні методів страхування ризиків та регулювання виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції. Визначено шляхи стабілізації фінансового стану сільськогосподарських виробників через впровадження фінансового оздоровлення сільськогосподарських підприємств на основі бюджетування. Відзначено, що власні фінансові ресурси сільськогосподарських підприємств на етапі їх реформування недостатньо фінансуються через ріст збитковості сільськогосподарських товаровиробників, ступінь зношеності основних фондів, неефективну амортизаційну та цінову політику. Наведено рекомендації щодо державної підтримки сільськогосподарських виробників шляхом фінансування з державного бюджету загальнодержавних програм їх розвитку, а також залучення коштів місцевих бюджетів на реалізацію місцевих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.321 +
Шифр НБУВ: РА336759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чешневська Л.В. 
Використання генофонду гречки як вихідного матеріалу при створенні сортів для літніх посівів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.В. Чешневська ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено питання створення сортів гречки для літніх посівів (страхового, післяукісного та медоносного напрямків) шляхом використання колекції світового генофонду гречки як вихідного матеріалу для селекції. Встановлено генотип-середовищні залежність між селекційним матеріалом різного походження та специфічними кліматичними умовами. Ідентифіковано генотипи з високою адаптивною здатністю до вирощування в післяукісних і страхових посівах і визначено їх нектаропродуктивність і пилкоутворювальну здатність. Оригінальні селекційні номери 134/95, 135/95, 137/95, 140/95, 143/95 передано до колекції світового генофонду гречки. Перспективні номери 41/93, 598/93, 3/95 , яким притаманний комплекс господарсько цінних показників, використано у селекційному процесі. Селекційний номер 29/92 (Єлена) передано для Державного сортовипробування як сорт для літніх післяукісних посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-31-36
Шифр НБУВ: РА314176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Стаховська Н.М. 
Відносини в праві соціального забезпечення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Н.М. Стаховська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Визначено нові підходи до теорії соціально-забезпечувальних правовідносин відповідно до сучасних процесів реформування національної системи соціального забезпечення та переведення її на страхову основу. Розроблено комплексну класифікацію правовідносин у сфері соціального забезпечення. Здійснено порівняльний аналіз основних видів даних правовідносин. Особливу увагу приділено проблемам реалізації права громадян на соціальне забезпечення. На підставі аналізу практики розгляду державними органами соціального захисту та судами спорів, що виникли внаслідок порушення прав громадян на соціальне забезпечення, сформульовано конкретні пропозиції щодо удосконалення чинного закондавства у сфері соціального забезпечення та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6 + Х819(4УКР)15
Шифр НБУВ: РА312239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дячек С.М. 
Відображення в бухгалтерському обліку та аналіз резервів молокопереробних підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.М. Дячек ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку й проананалізовано резерви молокопереробних підприємств АПК за сучасних умов господарювання. Вивчено процес бухгалтерського відображення та проведено аналіз резервування коштів господарюючих суб'єктів АПК, виявлено напрями його вдосконалення. Досліджено резерви як об'єкт обліку. Удосконалено їх класифікацію та виділено резерви, що створюються з метою страхування господарських ризиків та забезпечення аналітичності інформації для керівництва підприємства. Розкрито сучасний стан обліку резервів і розроблено пропозиції щодо вдосконалення методики обліку резервного капіталу та резерву сумнівних боргів. Визначено особливості розкриття інформації про резерви у фінансовій звітності й обгрунтовано напрями її вдосконалення. Запропоновано напрями комп'ютеризації обліку операцій з формування та використання резервів. Розроблено методику аналізу фінансових резервів суб'єктів господарювання й удосконалено методику аналізу фінансового стану підприємств з урахуванням резервів з метою визначення рівня резервного захисту підприємств і типу області його фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3-145.711 + У053.9(4УКР)306.751.353.1-571 +
Шифр НБУВ: РА358247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Сівашенко Т.В. 
Відтворення основних фондів авіапідприємств з використанням лізингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Т.В. Сівашенко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005 — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні положення використання лізингу для відтворення основних фондів авіакомпанії. Запропоновано алгоритм відтворення цих фондів авіакомпанії-лізингодавця, який базується на методі "Облік витрат - визначення виручки". Для визначення витрат на утримання повітряного судна (ПС) як майна запропоновано використання поняття "сухої льотної години", що набула поширення у міжнародній авіаційній практиці як ACMI (Aircraft - ПС, Crew - екіпаж, Maintenance - технічне обслуговування, Insurance - страхування). Розроблено модель грошових потоків авіакомпанії-лізингодавця за зазначеним методом, згідно якому середньою нормою прибутку за лізингом є відсоток рентабельності від здійснення лізингової діяльності. На базі запропонованих методичних підходів до відтворення основних фондів авіакомпанії-лізингодавця сформовано загальну стратегію цього оновлення у процесі розширеного відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-571.1 +
Шифр НБУВ: РА338869

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Решетник Л.П. 
Відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічних прав громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Л.П. Решетник ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне теоретико-прикладне дослідження основних правових питань відшкодування шкоди, заподіяної порушенням екологічнх прав громадян. Розкрито правову природу юридичних відносин за даних умов. Визначено підстави, умови та механізм здійснення відшкодування шкоди. Особливу увагу приділено проблемам відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної порушенням права на екологічну безпеку. Проаналізовано сучасні способи відшкодування шкоди, зокрема судову, адміністративно-управлінську, страхову форми даного процесу. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та практики його застосування у сфері захисту екологічних прав громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА336206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кузьманенко А.В. 
"Вічний" сюжет про Дон Жуана в індивідуально-авторських інтерпретаціях Дж.Байрона, О.Пушкіна, Лесі Українки: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / А.В. Кузьманенко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми порівняльного аналізу індивідуально-авторських модифікацій "вічного" сюжету про Дон Жуана у творчості Дж.Байрона, О.Пушкіна, Лесі Українки. Доведено, що в індивідуально-авторських інтерпретаціях "вічного" сюжету про Дон Жуана, що належать Дж.Байрону. О.Пушкіну, Лесі Українці головну роль відіграє психологія автора як творця власних інтенцій у моделюванні "можливих світів" "вічного" сюжету. Визначено, що вихідні версії сюжету (на аван- та прототекстуальному рівні) за індивідуально-авторської інтерпретації не мають репрезентативного характеру. Літературна обробка легенди про Дон Жуана у творчому осмисленні Дж.Байрона, О.Пушкіна та Лесі Українки відбувається залежно від авторських творчих та ідейних позицій, які коригуються архетипними уявленнями та історико-культурними реаліями епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-34 +
Шифр НБУВ: РА353423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чернега П.М. 
Внесок робітників України у зміцнення воєнно-економічної могутності СРСР в роки Другої світової війни 1939 - 1945: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / П.М. Чернега ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 40 с. — укp.

Комплексно досліджено місце та роль робітників України у розвитку економіки, створенні потужного воєнно-промислового комплексу СРСР у роки Другої світової війни. На підставі аналітично-критичного вивчення широкого кола джерел і літератури, нових методологічних підходів здійснено аналіз усієї сукупності питань виробничої діяльності матеріально-побутового становища робітників у воєнний період. Розкрито форми, зміст, характер і наслідки участі продуктивних сил України в організаційній і структурно-функціональній перебудові промисловості. Визначено роль трудівників у посиленні боєздатності збройних сил, зміцненні зв'язків тилу з фронтом. Доведено, що робітники та трудові ресурси республіки були одним з найважливіших чинників розбудови воєнної економіки СРСР та перемоги над ворогом. Розкрито суперечності й особливості участі робітників у забезпеченні функціонування адміністративно-командної економіки. Обгрунтовано висновок, що її продуктивна робота була досягнута не лише внаслідок мобілізаційних і репресивних заходів, здійснених державними органами, а й завдяки масовим виробничим змаганням, підготовці нових робітничих кадрів, участі трудівників у організації праці й управлінні виробництвом. Проаналізовано діяльність державних і господарських органів щодо упорядкування технічного нормування й удосконалення системи матеріального заохочення й оплати праці виробників. З'ясовано стан охорони праці та техніки безпеки у промисловості, розкрито проблеми й узагальнено результати соціального страхування робітників і членів їх сімей. Висвітлено матеріально-побутове становище трудівників, роль державних і господарських органів у забезпеченні їх продовольчими і промисловими товарами, житлом, створенні елементарних побутових умов життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)62-207 + Т3(2)622.9-207 +
Шифр НБУВ: РА338837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Шкурко Я.І. 
Вплив комунікативних особливостей жінки-керівника закладу освіти на ефективність її управлінської діяльності: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Я.І. Шкурко ; АПН України. Ін-т психології ім. Г.С.Костюка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню комунікативних особливостей жінки-керівника загальноосвітнього навчального закладу та їх впливу на ефективність її управлінської діяльності, а також визначенню можливостей їх урахування з метою підвищення ефективності роботи директора школи. Розроблено теоретико-методичні засади дослідження комунікативних якостей керівників шкіл з урахуванням фактора статі. Виявлено інтегральну характеристику управлінської взаємодії директорів шкіл - комунікативне ядро. На основі експерименту обгрунтовано вплив комунікативних якостей керівників різної статі на ефективність їх управлінської діяльності. Розроблено й апробовано спецкурс "Психологія статевих відмінностей керівників загальноосвітніх закладів системи загальної середньої освіти", цикл лекцій, практичних (семінарських) занять і тематичних дискусій, інші програмно-методичні матеріали з метою урахування фактора статі у процесі перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних педагогічних працівників освіти, зокрема, жінок - директорів шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.189 + Ю953.41
Шифр НБУВ: РА308301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського