Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (1888)Книжкові видання та компакт-диски (183)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕАГЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 321
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слінкін С.М. 
Синтез та реакційна здатність beta- амонійетильного комплексу платини (ІV): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.М. Слінкін ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.266

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Зощук А.М. 
Інтенсифікація роботи сільськогосподарських групових водопроводів (на прикладі Ленінського групового водопроводу): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.М. Зощук ; Укр. держ. акад. вод. госп-ва. — Рівне, 1998. — 16 с. — укp.

Вирішується актуальне питання інтенсифікації роботи систем подачі і очистки води. Досліджено процес реагентного просвітлення і знебарвлення природної води на пінополістирольних і піщаних фільтрах, обгрунтовано використання КЗГ-120-1 на водоводах та подачі води по водоводах окремими насосами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.15

Рубрики:

      
3.

Перекупко Т.В. 
Інтенсифікація процесів комплексної переробки полімінеральних калійних руд Прикарпаття застосуванням органічних реагентів і розчинників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.01 / Т.В. Перекупко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 32 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних та експериментальних досліджень, виконаних для розробки трьох принципово нових технологій оксиду магнію з відхідних хлоридмагнієвих розчинів, безхлоридних калійних добрив на базі хлоридвмісного напівпродукту (шеніту) і повної переробки розчинів хвостосховищ калійних виробництв. Обгрунтовано методологічні принципи застосування органічних реагентів і розчинників селективної дії, що дало можливість одержати високоякісні кінцеві продукти з високим виходом, забезпечити ресурсо- та енергозбереження, вирішити ряд питань охорони довкілля. Наведено дані щодо економічної ефективності впровадження запропонованих технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3

Рубрики:

      
4.

Хаврусь В.О. 
Вплив контролюючих параметрів на характеристики автоколивальної хімічної реакції Білоусова-Жаботинського біля біфуркаційних точок: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.О. Хаврусь ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.13

      
5.

Аніщенко А.О. 
С-Фосфорильовані похідні 2-фурил-, 2-тієніл- і 2-(N-метилпіроліл) карбальдегідів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.О. Аніщенко ; НАН України, Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.2

Рубрики:

      
6.

Ткач В.І. 
Гетерополіаніони структури Кегіна як аналітичні реагенти на азотвміщуючі органічні речовини: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.02 / В.І. Ткач ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

Обгрунтоване використання гетерополіаніонів структури Кегіна як аналітичного реагенту на азотвміщуючі органічні речовини та застосування малорозчинних асоціатів, що утворюються, як електродно-активної речовини при розробці чутливих іоноселективних електродів (ІСЕ), зворотних до визначених органічних катіонів. Наведені практичні рекомендації по прогнозуванню складу мембрани ІСЕ в залежності від розмірів і заряду органічного катіону, гетерополіаніонів, природи та розчинності електродноактивної речовини у воді та в мембранних розчинниках-пластифікаторах, природи матриці та впливу таких рівноважних процесів, як іонний обмін, іонний перенос та екстракція на перерозподіл потенціалвизначеного іону на межі розподілу мембрани ІСЕ - розчин. Розроблено комплекс чутливих, експресних методик визначення азотвміщуючих органічних речовин в фармацевтичних формах, об'єктах навколишнього середовища та в промисловій продукції методами потенціометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г237-4

Рубрики:

      
7.

Губрій З.В. 
Синтез та властивості гемінальних дихлоропохідних 1,2- і 1,4- нафтохінонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / З.В. Губрій ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням синтезу та реакційної здатності гемінальних дихлоропохідних 1,2- і 1,4-нафтохінонів з нуклеофільними реагентами, що відкрило можливість для пошуку нових речовин з заданими корисними властивостями. Хлоруванням похідних 1,2- і 1,4-нафтохінонів трет-бутилгіпохлоритом одержано 3-хлоропохідні, чиї подальші реакції з трет-бутилгіпохлоритом призвели до отримання гемінальних дихлоридів. Запропоновані схеми хімічних перетворень, на основі яких зроблено спробу пояснення хімічних властивостей синтезованих 3,3-дихлоропохідних 1,4-нафтохінонів при взаємодії з нуклеофільними реагентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551

Рубрики:

      
8.

Броварець В.С. 
Синтези біорегуляторів гетероциклічної природи на основі ациламінозаміщених вінілфосфонієвих солей та їх аналогів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.10 / В.С. Броварець ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 1999. — 38 с. — укp.

Дисертація присвячена пошукам нових напрямків застосування функціоналізованих фосфонієвих реагентів для синтезу біоактивних гетероциклічних сполук азольного та азинового рядів. На основі ациламіновінілфосфонієвих солей та споріднених реагентів вдалося знайти оригінальні підходи до препаративного одержання нових функціональних похідних оксазолу, тіазолу, селеназолу, імідазолу, тетразолу, піримідину, s-триазину та імідазо[1,2-a]піридину. Серед них знайдені ефективні інсектициди, нематоциди, фунгіциди, рістрегулятори, бактерициди, антибластичні препарати та анальгетики. Для кожного ряду цих біорегуляторів вивчена залежність "структура-активність". Усі ці дослідження дали можливість сформулювати концепцію фосфонієвих синтезів біорегуляторів гетероциклічної природи, котра базується на широкому застосуванні різноманітних фосфонієвих реагентів в регіоселективних циклізаціях, простоті виділення в індивідуальному стані продуктів таких перетворень, можливості модифікації їх за допомогою методології "Umpolung" і, нарешті, здатності їх до легкого дефосфорилювання у лужному середовищі. Висвітлення характерних особливостей цього загального підходу є основою подальшого розширення сфери використання доступних фосфонієвих реагентів в синтезах таких біоактивних гетероциклічних сполук, які важко або неможливо отримати традиційними способами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.23-4

Рубрики:

      
9.

Ковальова С.В. 
Синтез, властивості та біологічна активність ефірів та амідів 2-оксоіндолінкарбонових кислот: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / С.В. Ковальова ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез йодметилатів та метилбензосульфонатів основних ефірів та амідів 3,3-діарил-2-оксоіндолін-1-, 5- і 7-карбонових кислот. Шляхом конденсації ефірів 2-оксоіндолін-3-гліоксилових кислот з амінами, а також 2-оксоіндолінів з ефірами оксамінових кислот за Кляйзеном здійснено синтез амідів 2-оксоіндолін-3-гліоксилових кислот. Вивчено вплив на першу конденсацію природи аміну, природи розчинника, молярних співвідношень реагентів та температури. Структура одержаних сполук підтверджена даними елементного аналізу, ІЧ-, ПМР- та мас-спектрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 оксоіндолінкарбонова кислота + Л662.261.37

Рубрики:

      
10.

Шемчук Л.А. 
Синтез та хімічні перетворення похідних глутарамінових кислот і гетероциклічних сполук на їх основі: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / Л.А. Шемчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26

Рубрики:

      
11.

Федоряк О.Д. 
Модифіковані компоненти нуклеїнових кислот: синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.Д. Федоряк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена синтезу модифікованих олігодезоксирибонуклеотидів (кон'югація з репортерними сполуками, модифікація міжнуклеотидних зв'язків, гетероциклічних основ, введення в олігомер неприродних аналогів нуклеозидів) та дослідженню їх властивостей. Розроблені методи синтезу піразинонових і тимінових аналогів ацикловіру, їх азидо- та глікозильованих похідних. Одержано ефективний Н-фосфонатний реагент для прямого 5'-флуоресцентного мічення олігонуклеотидів в процесі їх синтезу. Створений зручний метод модифікації олігонуклеотидів нуклеозидним похідним імідазофеназину, приєднаним до 3'-кінця олігомеру. Показано, що приєднаний таким способом нейтральний феназин істотно підвищує стабільність комплексів з НК. Синтезовано тіофосфатні аналоги олігодезоксирибонуклеотидів, комплементарні до сигнатурних ділянок 16S pPHK молікутів, які ефективно інгібують процес трансляції в клітинах цих мікроорганізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
12.

Обушак М.Д. 
Закономірності редокс-каталітичних реакцій ненасичених сполук з солями арендіазонію: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / М.Д. Обушак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 33 с. — укp.

Досліджуються реакції ненасичених сполук з арендіазонієвими солями, в результаті яких відбувається приєднання арильної групи та нуклеофілу до кратного зв'язку. Показано, що ці реакції можуть проходити за різними механізмами в залежності від напрямів одноелектронного переносу в системі субстрат - каталізатор - діазонієва сіль, можливості утворення комплексних інтермедіатів, природи зовнішніх нуклеофілів. Виявлено утворення йон-радикалів олефінів та встановлена їх роль у цих реакціях. Розроблено нові варіанти аніонарилювання ненасичених сполук та ефективні модифікації реакцій Меєрвейна і Зандмейєра. Знайдено нові арилюючі реагенти - тетрахлорокупрати (ІІ) арендіазонію та розроблено методи препаративного синтезу цих діазонієвих солей. Розроблено методи синтезу поліфункційних сполук різних класів, що знайшли практичне застосування, зокрема як реагенти для тонкого органічного синтезу та біологічно активні речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.12

Рубрики:

      
13.

Нейковський С.І. 
Комплексні сполуки d-елементів з нітроген-, оксиген- та сульфуровмісними похідними пропіонової кислоти: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / С.І. Нейковський ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г115.1

Рубрики:

      
14.

Харченко О.В. 
Застосування S-амідоалкілювання в синтезах функціональних похідних азотистих гетероциклів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / О.В. Харченко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Лубан Ю.В. 
Промивні рідини на основі крохмале-солевих гелів для буріння, закінчування та ремонту свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / Ю.В. Лубан ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності робіт при будівництві та експлуатації свердловин шляхом розробки та впровадження нових рецептур промивних рідин на основі недефіцитних вітчизняних матеріалів. Розроблено новий тип реагенту - крохмале-солевий гель. В основі одержання реагенту лежить спосіб клейстеризації крохмалю в розчинах солей певного типу, густини і температури, без використання каустичної соди. Реагент характеризується значними технологічними перевагами, які дозволяють поширити межі застосування крохмалевих реагентів. На основі розробленого реагенту запропоновані рецептури бурових розчинів для буріння хемогенних і теригенних відкладів, а також спеціальних рідин для закінчування і ремонту свердловин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.032

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Карджавов А.А. 
Розробка системи оборотного водопостачання гірничо-збагачувальної фабрики по переробці вольфрамової руди (на прикладі Інгічкінської ГЗФ): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.А. Карджавов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розроблено метод освітлення хвостових вод гірничо-збагачувальних фабрик по переробці вольфрамових руд з використанням у якості флокулянту промислового відходу - волокна "нітрон". Ефективність використання запропонованого флокулянту забезпечує якість очищення хвостової води до вимог, що дозволяють використовувати очищені води у зворотному водопостачанні підприємства. Запропоновано методику оцінки ефективності очищення хвостових вод, на основі якої сформульовано показник технологічної ефективності досліджуваних реагентів, що характеризує міру зниження концентрації завислих речовин на одиницю підвищення дози реагенту. Розроблено технологічну схему споруд для очищення хвостової води з використанням промислового відходу - реагенту "нітрон" та сульфату алюмінію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,365.1-43

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Коваленко Е.О. 
Позаклітинні лектини бактерій роду IBacillus/I: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.07 / Е.О. Коваленко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.39 лектини

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Письменний Б.В. 
Дослідження та апаратурне оформлення процесів співосадження мікродомішок елементів з метою екологізації уранового виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Б.В. Письменний ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 21 с. — укp.

Робота присвячена питанням теоретичних та експериментальних досліджень процесів співосадження мікродомішок радіоактивних елементів і важких металів, розробці способів очищення стічних шахтних вод, технологічних розчинів та отриманню питної води. Виділення колекторів проводилося реагентним способом та при дії постійного та змінного струмів. Отримані результати покладені в основу даних для розробки принципового апаратурного оформлення вказаних вище технологічних процесів. Запропоновано методики для експресного контролю розроблених способів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

      
19.

Руденко В.М. 
Утворення забарвлених речовин у цукровому виробництві та розробка методів його інгібування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.05 / В.М. Руденко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 43 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-13

Рубрики:

      
20.

Гладка Л.Ю. 
Стан пероксидації ліпідів, антиоксидантної системи захисту, зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, щитовидної залози та наднирників у населення екологічно несприятливого регіону Чернівецької області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.Ю. Гладка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та деяких ланок антиоксидантної системи (АОС) захисту, особливостям перебігу захворювань гепатобіліарної зони в умовах дії несприятливих сумісних чинників, питанням морфо-функціонального стану деяких залоз внутрішньої секреції (щитовидної, підшлункової залоз, наднирників) у населення, що зазнало впливу негативних чинників чорнобильської катастрофи та інших ендемічних реагентів. Функціональні зміни залоз внутрішньої секреції в умовах хронічної дії різних екологічних чинників характеризуються підвищенням рівня гормонів: кортизолу, тиреоїдних гормонів та зниженням рівня АКТГ та ТТГ. Ферментативна функція підшлункової залози не виявляє сезонної залежності, а залежить від тривалості супутніх захворювань і тяжкості перебігу. Встановлено, що перебіг захворювань гастродуоденальної зони в екологічно небезпечній зоні набуває рецидивуючого процесу з резистентністю до лікування. Виявлений десинхроноз деяких гормонів щитовидної залози дає можливість хронооптимізувати діагностику та проведення хронотерапії. Проведення скрінінгових досліджень щитовидної, підшлункової залоз за допомогою ультразвукових приладів та застосування прицільної пункційної біопсії під контролем ультразвуку полегшує виявлення захворювань залоз внутрішньої секреції на ранніх доклінічних стадіях. Дослідження у населення, яке зазнало впливу різних сумісних чинників, вмісту малонового диальдегіду (МДА) та відновленого глутатіону (ВГ) виявляє ранні ознаки патологічних процесів. Розроблені та впроваджені в практику найбільш інформативні критерії ранньої діагностики і оцінки ефективності лікування захворюван ь щитовидної залози та шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-1

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського