Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕКРЕАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Будівництво   
1.

Шулик В.В. 
Методичні проблеми формування регіональних рекреаційних систем (на прикладі Полтавської області): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / В.В. Шулик ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування регіональних рекреаційних систем. На основі загальних системних принципів запропоновано моделі рекреаційної системи та досліджено їх компоненти. Уточнено визначення поняття "рекреація" та висвітлено поняття "рекреаційна система". Доведено необхідність формування рекреаційної системи регіону у вигляді відповідної галузі господарства. Обгрунтовано напрямок розробки критерію ефективності рекреаційних систем. Для конкретного регіону наведено рекомендації щодо формування функціональної та просторової складових, оцінки та ранжування варіантів рішення рекреаційної системи на регіональному та районному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н824(4УКР-4ПОЛ) + Щ113(4УКР-4ПОЛ)9
Шифр НБУВ: РА312385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яременко О.О. 
Педагогічні чинники соціалізації молоді країн Бенілюксу у структурі екокультурної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.О. Яременко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні концепції соціалізації молоді, які впливають на розвиток сучасних тенденцій екологічної освіти та виховання у країнах Бенілюксу. Виявлено специфіку й об'єктивні можливості екологічної освіти та екокультурної діяльності у соціальному розвитку молоді. Обгрунтовано шляхи та умови впливу процесу екокультурної діяльності на оптимізацію процесу соціалізації молоді даних країн. Розкрито особливості цього процесу. Запропоновано до наукового обігу невідомі раніше в Україні теоретичні положення та поняття ("екокультурна діяльність", "соціальна рекреація").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312(4) +
Шифр НБУВ: РА328651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кифяк О.В. 
Розвиток сфери рекреаційних послуг регіону в умовах транскордонного співробітництва (на прикладі єврорегіону "Верхній Прут"): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.В. Кифяк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 24 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти функціонування сфери рекреаційних послуг, доповнено зміст поняття "рекреація" на основі терміну "інертна рекреація" та сформовано теоретичну основу визначення оптимальної рекреаційної території з точки зору споживача рекреаційних послуг. Наведено практичні рекомендації щодо стимулювання розвитку сфери даних послуг регіонів України за умов транскордонного співробітництва. Удосконалено методологічні підходи до посилення рекреаційної конкурентоспроможності транскордонного регіону, зокрема Чернівецької області, які базуються на впровадженні регіональних програм, інноваційних методів організації рекреаційної діяльності, створенні інформаційного рекреаційно-туристичного центру, вдосконаленні отримання та аналізу статистичних даних. Розкрито методологічну основу системи збереження та відновлення природного середовища регіону. Запропоновано здійснити диференціацію територій рекреаційного призначення на основі проведення їх розподілу на групи масового, обмеженого використання та елітної рекреації. Розглянуто варіанти політики стимулювання розвитку сфери даного виду послуг за умов транскордонного співробітництва як орієнтир для вироблення стратегії урядових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЧЕН)684 +
Шифр НБУВ: РА353247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Полушина-Брояко Е.І. 
Становлення інституцій побутової культури в контексті постмодерних культурних практик: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / Е.І. Полушина-Брояко ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано літературу з питань традиційного побуту українців, а також сучасні дослідження з туризму, готельно-ресторанного бізнесу, новітніх мистецьких практик, зокрема, моди та дизайну. Розглянуто механізми входження у побут реклами, мас-медіа, новітніх інновацій постмодерної культури. Зазначено, що поняття "побутова культура" у контексті дослідженої проблеми використано синонімічно поняттю "культура побуту" та розглянуто як культуру кінцевого споживання вироблених у соціумі товарів і послуг. Відзначено, що туризм як новітня форма побутової культури генетично пов'язаний з мандрівництвом, прочанством та, меншою мірою, подорожами. За постмодерної доби рекреація часто набуває форми саме туристичної подорожі. Певне місце у сучасній побутовій культурі посідає мода, яку можна розглядати як своєрідний феномен культури споживання. Вона взаємопов'язана з дизайном, який у постмодерній культурі також є невід'ємною частиною побутової культури, проте як результати діяльності, спрямованої на створення предметного середовища повсякденного побуту людини. Зроблено висновок, що побутова культура історично мінлива у аспекті номенклатури товарів, які можуть відігравати роль предметного середовища побуту, а також у аспекті послуг. Наприкінці XX ст., яке часто визначають як добу постмодерну, побутова культура значно розширюється за рахунок нових складових і змін їх суті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.161.33 + Т3(4УКР)6-7 +
Шифр НБУВ: РА364869

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Ковальський М. Р. 
Удосконалення механізму державного управління земельними ресурсами в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М. Р. Ковальський ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено підходи до вдосконалення нормативно-правового поля земельного ринку, суть яких полягає у спрощенні системи та впорядкуванні питань виділення та відведення земельних ділянок під цільове призначення в різних сферах землекористування, зокрема, в аграрній (прив'язка до конкретних зон: забудова, рекреація тощо), у будівельній і містобудівній (прив'язка до генеральних планів, схем детального планування території тощо). Системно обгрунтовано зміну структури механізму державного регулювання ринку земельних ресурсів шляхом скорочення процедури інвентаризації земель, розмежування земель державної та комунальної власності. Започатковано підхід до дослідження причин деструктивних процесів у системі державного управління земельними ресурсами на основі визначення руйнівної сили домінування корпоративних інтересів, представлених різними політичними угрупуваннями. Виокремлено механізм державного управління земельними ресурсами як складовий елемент системи державного управління, що впливає на вибір стратегії та пріоритетів державотворення в Україні в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-21,01
Шифр НБУВ: РА384192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Філонич О. М. 
Формування регіонального ринку рекреаційних послуг в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. М. Філонич ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено зміст і сутність понять "рекреація", "система рекреаційних послуг", визначено фактори розвитку ринку рекреаційних послуг (РП). Розширено критеріальний підхід щодо класифікації видів цього ринку, вивчено світовий досвід його формування та визначено державні важелі регулювання розвитку регіонального ринку РП. Запропоновано методику оцінювання інвестиційної привабливості цього ринку, визначено вплив факторів на неї з проведенням економіко-математичного моделювання. Проаналізовано конкурентоспроможність та інвестиційну привабливість ринку РП. Обгрунтовано пріоритетні напрямки розвитку ринку, розроблено концептуальні підходи формування стратегічних орієнтирів розвитку регіонального ринку РП. Вдосконалено механізми забезпечення реалізації стратегічних орієнтирів його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)684.413.58
Шифр НБУВ: РА386013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пасічник М. П. 
Сапропелеві рекреаційно-туристичні ресурси Волинської області / М. П. Пасічник. — Б.м., 2020 — укp.

Волинська область має найбільші в Україні запаси озерних сапропелевих відкладів. Різноманітність складу та властивостей таких відкладів дозволяють розглядати їх як один з основних і перспективних видів сировини для грязелікування й терапевтичної косметології. Відомо про значний лікувальний та оздоровчий ефект від використання сапропелевих грязей і препаратів на їхній основі. Водночас озерні родовища сапропелю часто розташовані на територіях надмірного антропогенного й техногенного впливу, піддаються неконтрольованому рекреаційному навантаженню, замулюються, заростають і перетворюються на болота. У зв'язку з необхідністю збереження й лікувально-оздоровчого використання такого цінного природного ресурсу як сапропелеві відклади, важливим є дослідження умов їхнього формування, особливостей речовинного складу, основних фізико-механічних та бальнеологічних властивостей, санітарно-епідеміологічного стану, а також розробка теоретичних і практичних рекомендацій щодо їхнього збереження й раціонального використання. У багатьох регіонах світу лікувальні грязі є ключовими чинниками розвитку туризму й рекреації, тому вважаємо, що дослідження озерного сапропелю регіону дозволить розширити рамки традиційного використання ресурсів природних водойм та сприятимуть розвитку лікувально-оздоровчого туризму та рекреації.Дисертаційна робота присвячена виявленню, кількісному та якісному оцінюванню сапропелевих пелоїдів Волинської області, а також розробці прикладних засад їхньої охорони й лікувально-оздоровчого використання як важливих складових для розвитку рекреаційно-туристичної галузі регіону. Для цього було вирішено п'ять груп головних завдань: опрацьовано сучасні наукові підходи до вивчення прісноводних лікувальних грязей та уточнено понятійно-термінологічний апарат; визначено регіональні фізико-географічні чинники утворення та поширення сапропелевих відкладів, узагальнено відомості про їхні запаси; з'ясовано відповідність озерного сапропелю вимогам що встановлені для лікувальних грязей; оцінено перспективні ресурси сапропелевих пелоїдів Волинської області та класифіковано озерні родовища сапропелю за першочерговістю освоєння для курортно-рекреаційних потреб; розроблено рекомендації та обґрунтовано заходи, спрямовані на збереження й оптимізацію раціонального використання сапропелевих пелоїдів. Низка важливих питань пов'язаних із використанням озерних сапропелевих відкладів Волинської області в лікувально-оздоровчому туризмі та рекреації залишається поза увагою наукових кіл. Тому актуальність проведення наукових досліджень у цьому напрямі цілком очевидна.Наукова цінність одержаних результатів полягає в тому, що в дисертації вперше виконане комплексне дослідження речовинного складу і фізико-механічних властивостей різновидового озерного сапропелю, що має відповідні кондиції для використання як лікувальна грязь, класифіковано сапропелеві пелоїди, а також апробовано методику оцінювання озерних родовищ сапропелю за першочерговістю освоєння для цілей рекреації та лікувально-оздоровчого туризму. Узагальненням фактичних даних вдалося кількісно схарактеризувати ресурси сапропелю Волинської області, які є перспективними для використання в грязелікуванні чи терапевтичній косметології. У підсумку розроблено конструктивно-географічну систему заходів раціонального використання й охорони сапропелевих пелоїдів озер. Отримані науково-практичні результати є вагомим внеском до оцінки природно-ресурсного потенціалу Волинської області. Матеріали, наведені в дисертації, містять первинні дані для прийняття рішень щодо проєктування й організації видобутку сапропелевих ресурсів з отримання високоякісної пелоїдної продукції. Перелік першочергових, перспективних та умовно-перспективних родовищ є об'єктивною інформацією при виборі сировинних баз для рекреаційно-туристичного освоєння. Теоретичні положення дисертації можуть бути використані при функціонально-планувальній організації прилеглої до родовищ сапропелю території та розробці регіональних програм розвитку туризму і стратегії рекреаційного природокористування загалом.Ключові слова: сапропель, донні відклади, озеро, лікувальні грязі, пелоїди, рекреація, грязелікування, терапевтична косметологія, лікувально-оздоровчий туризм, рекреаційне природокористування, природно-ресурсний потенціал, рекреаційна лімнологія, Волинська область.^UVolyn region has the largest reserves of lake sapropel deposits in Ukraine. The variety of composition and properties of such deposits allow us to consider them as one of the main and promising types of raw materials for mud therapy and therapeutic cosmetology. Sapropel mud and drugs based on them are well-known for their significant therapeutic and health-improving effect. At the same time, lake sapropel deposits are often located in the areas of excessive anthropogenic and man-made impact, and they are subjected to uncontrolled recreational load, silted up, overgrown and turned into swamps. Due to the need of preservation and therapeutic use of such a valuable natural resource as sapropel deposits it is important to study the conditions of their formation, the peculiarities of the material composition, basic physico-mechanical and balneological properties, sanitary and epidemiological condition as well as the development of theoretical and practical recommendations for their preservation and rational use. Therapeutic muds are the key factors for tourism and recreation development in many regions of the world, so we believe that objective studies of lake sapropel in the region will expand the traditional use of natural resources of the region and promote health-improving tourism and recreation.The dissertation is devoted to the identification, quantitative and qualitative evaluation of sapropel peloids of Volyn region as well as the development of the principles of their protection and medical and health use as important components for the development of recreational and tourist industry of the region. For this purpose, six groups of main tasks were solved: modern scientific approaches to the study of freshwater therapeutic muds were processed and the conceptual and terminological apparatus was specified; the regional physical and geographical factors of formation and spread of sapropel deposits were determined, the information on their reserves was generalized; the compliance of lake sapropel with the requirements established for therapeutic muds was clarified; perspective resources of sapropel peloids of Volyn region were estimated and lake deposits of sapropel were classified according to prospects of development for resort and recreational needs; recommendations were developed and measures aimed at preserving and optimizing the rational use of sapropel peloids were substantiated. A number of important issues related to the use of lake sapropel deposits in the Volyn region in health-improving tourism and recreation remain out of the attention of scientific circles. Therefore, the relevance of scientific research in this area is quite obvious.The scientific value of the obtained results lies in the fact that the dissertation for the first time performed a comprehensive study of the material composition and physical and mechanical properties of various species of lake sapropel, which has the appropriate conditions for use in mud therapy or therapeutic cosmetology, sapropel peloids are classified, and the technique of estimation of lake sapropel deposits on prospects of development for the purposes of recreation or health-improving tourism is tested, too. By generalizing the actual data, it was possible to quantitatively characterize the sapropel resources of Volyn region, which are promising for use in mud therapy and therapeutic cosmetology. As a result, a constructive-geographical concept of rational use and protection of sapropel peloids of lakes has been developed.The obtained scientific and practical results are a significant contribution to the assessment of the natural resource potential of Volyn region. The materials presented in the dissertation contain primary data for decision-making on the design and organization of extraction of sapropel resources to obtain high-quality peloid products. The list of priority, perspective and conditionally-perspective deposits is the objective information at a choice of raw materials bases for recreational and tourist development. The theoretical provisions of the dissertation can be used in the functional-planning organization of the territory adjacent to the sapropel deposits and in the regional programs development for tourism groth and recreational nature management strategy in general.Key words: sapropel, bottom sediments, lake, therapeutic mud, peloids, recreation, mud treatment, therapeutic cosmetology, health-improving tourism recreational nature management, natural resource potential , recreational limnology, Volyn region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Шинкарьова О. Д. 
Формування готовності майбутніх бакалаврів фізичної культури і спорту до організації дозвіллєво-рекреаційної діяльності / О. Д. Шинкарьова. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що: вперше обґрунтовано та експериментально перевірено педагогічні умови формування готовності майбутніх бакалаврів фізичної культури і спорту до організації дозвіллєво-рекреаційної діяльності в закладах вищої освіти, а саме: 1) зміцнення мотиваційного потенціалу та формування ціннісної установки на необхідність ведення здорового стилю життя, організацію дозвіллєворекреаційної діяльності; 2) інтегральне поєднання традиційних методів навчання з інноваційними, спрямованими на активізацію професійної мобільності та моделювання професійних ситуацій, пов'язаних з дозвіллєворекреаційною діяльністю майбутніх бакалаврів фізичного виховання і спорту; 3) збагачення професійно-творчого досвіду та підвищення рівня педагогічної майстерності майбутніх бакалаврів у процесі залучення до організації дозвіллєво-рекреаційної діяльності; уточнено сутність поняття «формування готовності майбутніх бакалаврів фізичної культури і спорту до організації дозвіллєво-рекреаційної діяльності»; особливості стилю життя здобувачів вищої освіти та визначення їх мотиваційних пріоритетів в дозвіллєво-рекреаційній діяльності; удосконалено зміст, форми і методи організації і здійснення дозвіллєво-рекреаційної діяльності засобами оздоровчого фітнесу, що має на меті підвищення якості професійної підготовки бакалаврів з фізичної культури і спорту в закладах вищої освіти; подальшого розвитку набули наукові положення щодо методології, змісту фахової підготовки бакалаврів фізичної культури і спорту; підходів до визначення критеріїв, показників та рівнів сформованості готовності майбутніх бакалаврів фізичної культури і спорту до організації дозвіллєворекреаційної діяльності, до розробки діагностичного інструментарію дослідження.Практичне значення отриманих результатів полягає в їхній достатній готовності до впровадження в освітній процес закладу вищої освіти; розробці авторської моделі, робочої програми та методичного забезпечення навчальної дисципліни основного циклу підготовки бакалаврів: «Рекреаційно-рухова активність та фізкультурно-спортивна реабілітація» (180 годин, 6,0 кредитів ECTS); силабусів до вибіркових дисциплін: «Спортивні ігри з рекреаційною та оздоровчою спрямованістю» (90 годин, 3,0 кредити ECTS); «Нетрадиційні види спорту» (90 годин, 3,0 кредити ECTS); освітньої програми курсу з підвищення кваліфікації учителів фізичної культури/викладачів/тренерів «Дозвіллєво-рекреаційна діяльність», що складалася з п'яти модулів та була розрахована на 150 годин (5,0 кредитів ECTS).Результати дослідження можуть бути використані під час розробки робочих програм навчальних дисциплін, курсів та навчально-методичного забезпечення професійної підготовки майбутніх бакалаврів фізичноїкультури і спорту до організації дозвіллєво-рекреаційної діяльності; у процесі навчання бакалаврів, організації тренерської практики (виробничої), позааудиторній, самостійній діяльності студентів, що забезпечують самоорганізацію та конкурентоспроможність, прояв високого рівня професійної майстерності; у системі підвищення кваліфікації учителів фізичної культури/викладачів/тренерів; при розробці навчально-методичних посібників, методичних рекомендацій та стати базою для подальших наукових розвідок.Ключові слова: готовність, формування готовності, майбутні бакалаври фізичної культури і спорту, дозвілля, рекреація, організація дозвіллєворекреаційної діяльності, процес професійної підготовки, педагогічні умови формування готовності майбутніх бакалаврів фізичної культури і спорту до організації дозвіллєво-рекреаційної діяльності.^UThe scientific novelty of the obtained results is the following: for the firsttime, pedagogical conditions for the readiness development in future bachelors ofphysical education and sports for the organization of leisure and recreational activity in institutions of higher education were substantiated and experimentallyproven, namely: 1) strengthening of motivational potential and development of avalue attitude to a healthy lifestyle, organization of leisure and recreationalactivities; 2) integral combination of traditional teaching methods and innovativeones, aimed at activating vocational mobility and simulation of vocationalsituations related to leisure and recreational activities of future bachelors ofphysical education and sports; 3) the development of vocational and creativepotential and the advancement of the level of pedagogical majesty of the futurebachelors in the process of engagement in the organization of educational andrecreational activity; The notion of the term “readiness development in futurebachelors of physical education and sports for the organization of leisure andrecreational activities” was specified; peculiarities of a lifestyle in higher educationapplicants and their motivational priorities in leisure and recreational activitieswere determined; Content, forms, and methods for the organization of leisure andrecreational activities by means of recreational fitness were developed in order toimprove vocational training quality in bachelors of physical education and sports inhigher education institutions; Further development was given to scientificprovisions on methodology, the content of vocational training in bachelors ofphysical education and sports; approaches to determining the criteria, indicators,and levels of readiness of future bachelors of physical education and sports for theorganization of leisure and recreational activities and development of diagnostictools for the research.Practical significance of the obtained results lies in their sufficient readinessfor the introduction into the educational process in a higher education institution aswell as the development of the author's model, work programs, and methodologicalsupport of the discipline from the main bachelor training cycle: Recreational MotorActivity and Physical Education and Sports Rehabilitation (180 hours, 6.0 ECTScredits); syllabuses for the selective disciplines: Sports Games with Recreation andHealth-Improving Orientation (90 hours, 3.0 ECTS credits); UnconventionalSports (90 hours, 3.0 ECTS credits); of Educational Program in advanced education for physical education teachers/lecturers/coaches; Leisure andRecreational Activities, consisting of 5 modules intended for 150 hours (5.0 ECTScredits).The research findings can be used in the development of work programs indisciplines, courses and teaching aids for the vocational training of futurebachelors of physical education and sports for the organization of leisure andrecreational activities; as part of teaching bachelors, the organization of coachingpractice (teaching), out-of-class, independent activities of students, providing selforganization and competitiveness, the manifestation of a high level of professionalskills; in the system of advanced training of physical educationteachers/teachers/trainers; in the development of teaching aids, guidelines and canbecome a basis for further research.Keywords: readiness, readiness development, future bachelors of physicaleducation and sports, leisure, recreation, organization of leisure and recreationalactivities, vocational training, pedagogical conditions for the readinessdevelopment in future bachelors of physical education and sports for theorganization of leisure and recreational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського