Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (30)Наукова електронна бібліотека (70)Реферативна база даних (3835)Книжкові видання та компакт-диски (1591)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗСЛІДУВАННЯ$<.>+<.>K=ЗЛОЧИНІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 747
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Старцев О.В. 
Адміністративно-правове регулювання відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Старцев ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2004. — 20 с. — укp.

Визначено нові спеціальні терміни щодо адміністративної відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади України. Запропоновано комплексне поняття посадової відповідальності та визначено її елементи. Розроблено засади нової системи адміністративних та дисциплінарних стягнень відповідно до Концепції адміністративної реформи в Україні. Наведено шляхи удосконалення порядку проведення службового розслідування стосовно державних службовців. Теоретично обгрунтовано необхідність запровадження та визначено основні засади інституту правового нагляду за діями зазначених службовців, які працюють на ділянках з підвищеним ризиком вчинення корупційних правопорушень. На підставі результатів теоретичного дослідження, аналізу чинного законодавства та міжнародного досвіду розроблено пропозиції щодо комплексного вдосконалення інституту адміністративної відповідальності посадових осіб органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 +
Шифр НБУВ: РА328669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ляшук Р.М. 
Адміністративно-правове регулювання застосування силових заходів у діяльності Державної прикордонної служби України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Р.М. Ляшук ; Акад. упр. М-ва внут. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми адміністративно-правового регулювання застосування силових заходів у діяльності Державної прикордонної служби (ДПС) України для припинення правопорушень і злочинів на державному кордані. Удосконалено чинне законодавство у цій сфері й обгрунтовано системи заходів адміністративного припинення спеціального призначення ДПС України. Визначено функції ДПС України із застосуванням силових заходів. Запророновано класифікацію та визначення бойової техніки правоохоронного призначення, яка може використовуватися для припинення правопорушень на державному кордоні України. Удосконалено порядок дії прикордонників після застосування силових заходів. Визначено місце заходів адміністративного припинення спеціального призначення ДПС України та їх різновидів у системі заходів державного примусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033 + Ц68,8(4УКР)1-54
Шифр НБУВ: РА373522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Алексійчук М.М. 
Адміністративно-правовий статус міського, районного органу внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Алексійчук ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суть адміністративно-правового статусу міського, районного органу, який передбачає порядок реалізації громадянами та юридичним особами їх статусу в адміністративній сфері, процесуальний стан громадянина. Запропоновано визначення поняття адміністративно-правового статусу начальника як комплекс його прав і обов'язків в адміністративно-правових відносинах, зумовлених взаємодією з іншими суб'єктами адміністративного права: органами державної влади та місцевого самоврядування, державними та недержавними організаціями, підприємствами, установами, громадськими об'єднаннями, посадовцями зазначених органів і організацій. Проаналізовано організаційно-штатну побудову структури міських і районних органів внутрішніх справ, їх функції. Проаналізовано компетенцію міських, районних органів у сфері забезпечення громадського порядку, протидії злочинності та розслідування злочинів, які вчиняються на території, що обслуговується. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення адміністративної діяльності персоналу міліції. Наведено пропозиції щодо подальшого вдосконалення чинного законодавства, норми якого регулюють правовідносини начальників міських, районних органів у сфері забезпечення громадського порядку, розкриття злочинів і проведення x14800слідчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.019 +
Шифр НБУВ: РА362805

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Піскун І.І. 
Адміністративно-правові засади встановлення і застосування адміністративного арешту, виправних та громадських робіт: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.І. Піскун ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми встановлення та застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт. Розкрито суть поняття, зміст та соціальне значення цих адміністративно-правових явищ. Визначено критерії відмежування адміністративного арешту від інших заходів правового примусу. Сформульовано поняття адміністративного підсудного проступку як підстави встановлення адміністративного арешту, виправних і громадських робіт, наведено кваліфікацію цих правопорушень. Визначено особливості провадження у справах про адміністративні підсудні проступки, за вчинення яких передбачається адміністративний арешт і виправні роботи. Запропоновано процесуальну стадію - попереднє адміністративне розслідування у справах про адміністративні підсудні проступки, особливості вирішення в суді справ щодо цих та провадження щодо виконання постанов про застосування адміністративного арешту, виправних і громадських робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА349541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Стахура І. Б. 
Адміністративно-правові засади діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку щодо профілактики правопорушень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Б. Стахура ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правове регулювання діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку щодо профілактики правопорушень. Сформульовано теоретичні положення та практичні рекомендації з урахуванням особливостей функціонування громадських формувань з охорони громадського порядку як суб'єктів профілактики адміністративних правопорушень і злочинів. Досліджено адміністративно-правовий статус громадських формувань з охорони громадського порядку у сфері профілактики правопорушень, принципи та порядок організації профілактичної роботи таких формувань. Проаналізовано засади взаємодії громадських формувань з органами й окремими службами ОВС, органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями у профілактиці правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.034.1 + Х883.9(4УКР)718
Шифр НБУВ: РА383333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тучак М.О. 
Адміністративно-правові засади діяльності дільничних інспекторів міліції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.О. Тучак ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано зміст і порядок здійснення адміністративної діяльності дільничими інспекторами міліції за умов забезпечення пріоритету прав і свобод громадян. Сформульовано загальнотеоретичні засади та визначено особливості правового регулювання адміністративної діяльності дільничих інспекторів. Досліджено проблеми адміністративної юрисдикції міліціонерів та запропоновано шляхи її удосконалення. Навдено пропозиції щодо внесення змін та доповнень до чинного законодавства, зокрема до КпАП України, Законів "Про міліцію", "Про звернення громадян", "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", а також до проекту Закону України "Про профілактику злочинів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011.013.4
Шифр НБУВ: РА318847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Литвинов О.М. 
Адміністративно-територіальна координація діяльності суб'єктів профілактики злочинів в Україні на місцевому рівні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Литвинов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто організаційно-правові та процедурні аспекти координації як особливі за типом управління профілактикою злочинів за сучасних умов в Україні. Досліджено методологічні, загальноправові, процесуальні та процедурні засади управління профілактикою злочинів. Проаналізовано питання правового стану, тенденцій розвитку системи координації профілактики злочинів на відповідному адміністративно-територіальному рівні. Висвітлено проблеми організації та прийняття, реалізації та контролю за виконанням спільних узгоджених управлінських (координаційних) рішень суб'єктів профілактики злочинів. Сформульовано рекомендації та пропозиції щодо оптимізації роботи системи управління профілактикою злочинів за сучасних умов на всіх рівнях. Досліджено методологічні проблеми визначення ефективності координації профілактики злочинів, а також ефективності координаційної діяльності окремого органу в межах координаційного рішення. Запропоновано певні прикладні прийоми та засоби вимірювання й оцінки ефективності координаційної діяльності щодо профілактики злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)73 + Х819(4УКР)112.011.02
Шифр НБУВ: РА320304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваленко В.В. 
Актуальні проблеми застосування науково-технічних засобів спеціалістами при провадженні слідчих дій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Коваленко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правові, організаційні та криміналістичні засади застосування науково-технічних засобів спеціалістами під час проведення слідчих дій та удосконалення процесу підготовки кадрів спеціалістів-криміналістів для експертної служби МВС України. Обгрунтовано положення про необхідність комплексного вивчення взаємопов'язаних процесуально-правових, організаційних і криміналістичних проблем застосування науково-технічних засобів під час розкриття та розслідування злочинів. Уточнено класифікацію сучасних науково-технічних засобів за їх фунціональним призначенням і видом, досліджено проблеми їх апробації, вровадження та використання під час проведення слідчих дій. Наведено пропозиції щодо доцільності більш чіткого розмежування функцій експерта та спеціаліста та подальшої конкретизації кримінально-процесуальних норм щодо функцій спеціаліста-криміналіста у разі його участі у слідчих діях. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення структури експертної служби МВС України та техніко-технічного супроводу окремих слідчих дій, удосконалено методики застосування науково-технічних засобів. Сформульовано зміни та доповнення до кримінально-процесуального законодавства щодо поліпшення правового регулювання використання науково-технічних засобів і спеціальних знань на досудовому слідстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА331750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Оболенцев В.Ф. 
Актуальні проблеми латентної злочинності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.Ф. Оболенцев ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто поняття латентної злочинності. Наведено думки щодо даного питання вітчизняних і зарубіжних фахівців. Сформульовано та обгрунтовано визначення латентної злочинності. На підставі аналізу 23 найбільш поширених видів злочинів визначено обсяг (рівень) латентної злочинності, його залежність від особливостей об'єкта та об'єктивних характеристик злочинного посягання, діяльності правоохоронних органів та осіб, проінформованих про злочин, наведено поправочні коефіцієнти відповідно до цих злочинів. Запропоновано методи виявлення та виміру латентної злочиності, розкрито їх причини та негативні наслідки, розглянуто можливі шляхи щодо її запобігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА315309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Яремко Г. З. 
Бланкетні диспозиції в статтях Особливої частини Кримінального кодексу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Г. З. Яремко ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичний і зарубіжний досвід використання бланкетних відсилок під час формулювання кримінально-правових заборон. Проаналізовано особливості бланкетних диспозицій у статтях особливої частини Кримінального кодексу України залежно від того, ознаки якого елемента складів злочинів характеризує бланкетна вказівка. Сформульовано концепцію формулювання бланкетних вказівок на ознаки складів злочинів у ході правотворчості та правозастосування щодо статей Кримінального кодексу України з такими диспозиціями. Встановлено, що її найважливішими складовими є визначення припустимого рівня бланкетності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1-30
Шифр НБУВ: РА375245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Соболєв В.В. 
Боротьба військової юстиції Російської імперії проти суспільно-політичних рухів та кримінальних злочинів на початку ХХ століття (на матеріалах Київського військово-окружного суду): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.В. Соболєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

На прикладі Київского військово-окружного суду висвітлено особливості діяльності військово-судових установ Російської імперії як органів надзвичайного судочинства. Проаналізовано законодавчий механізм, причини та масштаби передачі справ щодо цивільних осіб на розгляд до даного суду. Розглянуто особливості провадження та вироки за справами, що репрезентували різні форми селянських, робітничих, революційних, національних рухів і кримінальної злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51-629.15 + Ц4,8(4УКР-2К)277.2 г + Т3(4УКР)52-5 +
Шифр НБУВ: РА367101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бублейник В.А. 
Боротьба з незаконним збутом наркотичних засобів: кримінально-правовий і кримінологічний аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.А. Бублейник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено кримінально-правові та кримінологічні заходи боротьби з незаконним збутом наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Визначено об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікувальні ознаки злочину, передбаченого ст. 307 Карного кодексу (КК) України. На підставі результатів аналізу тенденцій розвитку наркобізнесу в Україні, визначення узагальненого портрета особи-наркозбувальника, а також з'ясування причин і умов, які сприяють поширенню наркоманії в Україні та незаконному збуту наркотиків, наведено комплекс заходів з метою підвищення ефективності діяльності правохоронних органів щодо запобігання та розкриття злочинів у сфері незаконного збуту наркотиків. Запропоновано зміни до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х883.9(4УКР)712.3 +
Шифр НБУВ: РА350412

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Рябчинська О.П. 
Боротьба з розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства і жорстокості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Рябчинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано безпосереднім об'єктом злочину, передбаченого ст.300 КК України, визнавати моральні засади суспільства у частині розповсюдження інформації, спрямованої на забезпечення поваги гідності особи згідно загальнолюдських цінностей. З метою уніфікації термінології, рекомендовано мінімізувати кількість оціночних понять у дефінації "порнографія" та визнавати як натуралістичне зображення, а також опис статевих органів персонажів (людей, тварин) у момент вчинення ними або щодо них дій сексуального характеру. Пропоновано розглядати зберігання творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, з метою збуту або розповсюдження як готування до даних дій, а не як самостійний злочин, зважаючи на те, що дані дії не досягають ступеня суспільної небезпечності, характерного для злочину. Запропоновано включити до переліку кваліфікуючих ознак складу злочину, передбаченого ст.301 КК, ознаку скоєння даного злочину спеціальними суб'єктами - батьками або особами, що їх замінюють, учителями, вихователями та іншими особами, які на законних підставах утримують, доглядають, виховують, дають освіту дітям віком до 16 років. Рекомендовано суб'єктом злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК, які вчинюються щодо неповнолітніх або з примушуванням їх до створення порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, визнавати осіб, які досягли вісімнадцятирічного віку. Вперше, на підставі результатів аналіза статистичного матеріалу, наведено кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК України.Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства та інших заходів у галузі боротьби з ввезенням, виготовленням, збутом і розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 +
Шифр НБУВ: РА322838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кулик Л.М. 
Боротьба зі злочинами, що вчиняються з використанням зброї: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Л.М. Кулик ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного та практичного характеру, пов'язаних з організаційно-правовими та кримінологічними аспектами протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї. Визначено ознаки даного виду злочинів, а також детермінанти існування та поширення цього явища. Проаналізовано законодавство деяких зарубіжних країн про відповідальність за вчиннення злочинів з використанням зброї. Охарактеризовано сучасний стан діяльності органів внутрішніх справ України у сфері протидії злочинам, що вчинені з використанням зброї. На підставі одержаних результатів наукового дослідження розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства України й запропоновано комплекс заходів протидії злочинам, вчиненим з використанням зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.014 + Х881.9(4УКР)025.2 +
Шифр НБУВ: РА344511

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іванов Ю.Ф. 
Боротьба із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби (кримінально-правові і кримінологічні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Ф. Іванов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення кримінально-правової боротьби із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби, а також профілактиці цих діянь. Обгрунтовується думка відносно того, що безпосередніми об'єктами при угоні є суспільні відносини права власності та суспільні відносини, які забезпечують громадську безпеку у сфері експлуатації та використання автотранспорту. Дається кількісна і якісна характеристика злочинцям за віковими ознаками, освітнім рівнем, соціальним станом, а також таким, які вчиняли злочини неодноразово, у нетверезому стані, у складі групи тощо. Аналізуються методи загальної та індивідуальної профілактики, які застосовуються органами внутрішніх справ відносно злочинів, що розглядаються і вносяться пропозиції по підвищенню їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іващук А.А. 
Варіативність та взаємоперехід інформаційних жанрів у сучасній українській пресі: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.04 / А.А. Іващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проаналізовано нові тенденції розвитку окремих видів жанрів: від традиційної інформаційної замітки до порівняного нового для української журналістики явища, як репортаж-розслідування з елементами аналітики. Акцентовано увагу на проблемах творчої взаємодії окремих журналістських колективів і журналістів-стрінгерів, які проводять журналістське розслідування самостійно. Сформульовано дефініцію процесів жанроутворення та запропоновано нові визначення традиційних жанрів. Доведено, що розвиток жанрів відбувається в тісному зв'язку з канонами професійної журналістської етики. Зазначено, що процес підготовки працівників редакції, дотримання молодших колег, елементи творчого суперництва сприяють розвиткові жанрової теорії й практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.162/163 +
Шифр НБУВ: РА367082

      
17.

Онісьєв В.А. 
Взаємодія правоохоронних органів у розкритті легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.А. Онісьєв ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Уточнено поняття та систематизацію форм взаємодії у процесі розкриття злочинів, висвітлено міжнародну та вітчизняну нормативно-правову базу взаємодії в боротьбі з легалізацією злочинно здобутих доходів. Охарактеризовано співпрацю правоохоронних органів з галузевими та регіональними міжнародними організаціями в аспекті розкриття легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Запропоновано шляхи вдосконалення взаємодії правоохоронних органів у розкритті легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.6 + Х894.9(4УКР)311.7 + Х916.839(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Патик А. А. 
Взаємодія слідчих та оперативно-розшукових підрозділів при розкритті та розслідуванні майнових злочинів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / А. А. Патик ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Розглянуто історичний шлях виникнення та розвитку взаємодії. Вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення розкриття та розслідування майнових злочинів уможливило виявити низку недоліків, які впливають на взаємодію слідчих та оперативно-розшукових підрозділів. Систематизовано наукову інформацію щодо особливостей взаємодії слідчих та оперативно-розшукових підрозділів під час розкриття та розслідування таких майнових злочинів як крадіжка, грабіж і розбійний напад, шахрайство. Сформовано такі поняття як: "взаємодія", "взаємодія слідчих та оперативно-розшукових підрозділів під час розкриття та розслідування майнових злочинів", "оптимізація форм взаємодії слідчих та оперативно-розшукових підрозділів під час розкриття та розслідування майнових злочинів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.013 + Х894.9(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА380343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Ковальов В.В. 
Взаємодія слідчого з працівниками експертної служби МВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Ковальов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з працівниками експертно-криміналістичних підрозділів МВС України на етапі досудового провадження. Розкрито сутність, принципи, форми та напрями взаємодії слідчого з працівниками експертної служби. Наведено характеристику експертів-криміналістів як осіб, що володіють спеціальними знаннями і залежно від мети та їх участі у досудовому слідстві, набувають процесуального статусу спеціаліста, експерта, фахівця, визначеного чинним КПК України. Розкрито зміст поняття координації та здійснено її відмежування від взаємодії. Встановлено процесуальний статус слідчого як основної фігури й організатора взаємодії на досудовому провадженні. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного КПК України, зокрема, обгрунтовано необхідність проведення судової експертизи до порушення кримінальної справи з метою підвищення ефективності процесу розкриття та розслідування злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х893.9(4УКР)722.013-96 + Х819(4УКР)113.042 +
Шифр НБУВ: РА355385

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Волобуєва О.О. 
Взаємодія слідчого з фахівцями під час збору інформації про особу, що скоїла злочин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Волобуєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з фахівцями (ВСзФ) під час збору інформації про особу, що скоїла злочин, а також практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення організаційно-методичного та правового аспектів даної взаємодії. Запропоновано класифікацію форм ВСзФ, в основу якої покладено наявність обов'язкового процесуального закріплення результатів спільної діяльності слідчого та фахівців з урахуванням положень чинного кримінально-процесуального законодавства. Показано провідну роль фахівця в процесі підготовки та проведення слідчих дій під час досудового розслідування у контексті необхідності збору інформації про особу, що скоїла злочин. Обгрунтовано практичну доцільність реалізації принципу постійності ВСзФ за допомогою залучення до слідчих дій фахівця, який раніше брав участь (як спеціаліст або експерт) у слідчих діях з даної кримінальної справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х893.9(4УКР)72 +
Шифр НБУВ: РА342897

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського