Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (34)Тематичний інтернет-навігатор (14)Наукова електронна бібліотека (232)Реферативна база даних (4060)Книжкові видання та компакт-диски (1091)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗТОРГНЕНН$<.>+<.>K=ДОГОВОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 652
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Пархоменко Н.М. 
Договір у системі права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.М. Пархоменко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Розглядається проблема визначення поняття та основних властивостей договору як теоретико-правової категорії в рамках системи права України. Зроблено висновок про існування договорів у двох формах: як форми права і як форми реалізації норм права, визначено їх класифікацію та основні юридичні властивості. Здійснено аналіз поняття джерело (форма), а також комплексна характеристика існуючих джерел права, визначено місце і роль нормативно-правового договору серед них. Дослідження основних властивостей нормативно-правового договору як джерела права України дало можливість зробити висновки щодо перспектив його розвитку і поширення в якості регулятора відносин у різних сферах суспільного життя. Охарактеризовано нормативно-правовий договір як категорію, що є підставою для виникнення, зміни та припинення правових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.39

Рубрики:

      
2.

Діке Ученна Кеннет 
Міжнародні договори у Конституціях федеративних держав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діке Ученна Кеннет ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація містить комплекс теоретичних та практичних питань, пов'язаних із міжнародними договорами в конституціях федеративних держав і, зокрема, внутрішньодержавним і міжнародно-правовим регулюванням договірних зв'язків членів федерації. В роботі проведено порівняльний аналіз конституційного законодавства різних федеративних держав в області зовнішніх зносин, специфіки взаємовідносин міжнародного і внутрішньодержавного права з точки зору дії міжнародного права на території федеративної держави, і виконання договірних зобов'язань федеративною державою і її суб'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1

Рубрики:

      
3.

Колот А.М. 
Організаційно-економічний механізм регулювання заробітної плати і шляхи його вдосконалення (на матеріалах промислових підприємств України): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / А.М. Колот ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 36 с. — укp.

Міститься наукове обгрунтування концептуальних засад щодо структури і змісту організаційно-економічного механізму регулювання заробітної плати на промислових підприємствах. Розроблено комплекс правових, економічних і організаційних заходів, спрямованих на підвищення ефективності державно-договірного регулювання заробітної плати, запропоновано наповнити принципово новим змістом генеральні, галузеві, регіональні угоди й колективні договори підприємств. Обгрунтовано концептуальні підходи та розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення тарифного регулювання заробітної плати, вибору її форм і систем, запровадження нових принципів і правил матеріального заохочення, удосконалення нормування як засобу оптимізації міри праці та її оплати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ляшенко Т.М. 
Соціальне партнерство як фактор політичної та соціальної стабільності в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.М. Ляшенко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1998. — 18 с. — укp.

У дисертаційній роботі досліджується суспільно-політична концепція соціального партнерства як способу ефективної реалізації соціальної політики у демократичній державі, забезпечення соціально-політичної стабільності, зміцнення суспільних засад демократії. У теоретичному плані систематизовано науковий базис концепції соціального партнерства, розглянуто процес її оформлення як теорії соціального миру, нового суспільного договору, необхідного для еволюційного розвитку держави, на противагу ідеї класової боротьби. Проведено комплексний порівняльний аналіз світової практики становлення різних форм, моделей та механізмів соціального партнерства в країнах індустріальної демократії, визначено їх динаміку та сучасні тенденції. На прикладі співробітництва організацій підприємців і профспілок за регулюючої функції держави проаналізовано систему трипартизму, що є дієвим способом послаблення соціально-трудових конфліктів, особливо в перехідний період. У призмі засад соціального партнерства досліджується соціально-економічний розвиток України у ХХ ст., що дозволяє ввести його в контекст загальносвітових трансформаційних процесів, становлення соціальної держави. Такий підхід уможливив виокремлення моделі соціального партнерства, яка є найбільш відповідною до умов сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф041

Рубрики:

      
5.

Притуляк П.П. 
Політика Центральної Ради щодо війни, укладення і реалізації Брестського мирного договору (березень 1917-квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.П. Притуляк ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблем теорії та практики діяльності Центральної Ради щодо війни та миру в роки Першої світової війни. Розглянуто і висвітлено вплив революції на військово-політичну ситуацію в українських землях. Аналізується участь делегації УНР на переговорах у Бресті щодо необхідності підписання сепаратного миру з країнами Центральної Європи. Розглянуто питання реалізації Брестского миру обома сторонами в плані його ратифікації, виконання угоди про військову допомогу, підписання економічного договору згідно брестських постанов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + Т3(2)611.29-607
Шифр НБУВ: РА306985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Крижна В.М. 
Ліцензійний договір - правова форма реалізації патентних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Крижна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню ліцензійного договору в патентному праві. Дається його поняття, види та правова характеристика. Показується співвідношення добровільних і примусових ліцензій, а також викладається визначення юридичної природи зазначеного договору і його місця в системі цивільно-правових договорів. Проводиться розмежування між ліцензійним договором в патентному праві, аналогічним йому договором в авторському праві і договором про передачу "ноу-хау". Розглядається предмет і об'єкт зазначеного договору, правове положення сторін, можливі види винагороди. Особлива увага приділена ризикам, яких можуть зазнати контрагенти, і долі договору у випадку припинення чинності патенту або визнання його недійсним. Сформульовані пропозиції по вдосконаленню чинного законодавства, зокрема, відносно прав та обов'язків патентовласника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август 
Патентно-ліцензійні угоди в англійському, французькому та італійському праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню патентно-ліцензійних договорів в англійському, французькому та італійському праві. Для дослідження були обрані три різні національні системи права - Сполученого Королівства Великобританії, Франції та Італії. Основну увагу приділено розгляду у порівняльному порядку загальних і відмітних рис патентно-ліцензійного законодавства, оцінці сучасного стану і визначенню перспектив його розвитку. Результатом дослідження є проект моделі закону про ліцензійні договори, що об'єднує важливі елементи досліджуваних національних правових систем. На підставі цього синтезу з'являється можливість його прийняття більшістю країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.41 + Х839(4ВЕЛ)34

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Семерак О.С. 
Цивільно-правові аспекти регулювання та взаємного захисту іноземних інвестицій на практиці України, Угорщини, Польщі та Словаччини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Семерак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Проводиться порівняльно-правовий аналіз правового режиму іноземних інвестицій за законодавством України, Угорщини, Польщі та Словаччини. Досліджуються цивільно-правові аспекти регулювання іноземних інвестицій та проблеми взаємного захисту майнових прав інвесторів. Аналізуються система допуску іноземних інвестицій, правовий статус іноземних інвесторів, правовий режим іноземних інвестицій, особливості правового регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах. Розкриваються види та форми здійснення іноземних інвестицій, правовий статус підприємств з іноземними інвестиціями, дочірніх підприємств, специфіка спільної інвестиційної діяльності на підставі договорів (контактів). Розглядаються такі неакціонерні форми залучення іноземного капіталу, як лізинг, франчайзинг, консалтинг, концесійні договори та угоди про розподіл продукції. Досліджуються зміст цивільно-правових гарантій і способи захисту іноземних інвестицій та майнових прав іноземних інвесторів. Визначаються основні правові категорії у цій сфері - іноземні інвестиції, суб'єкти і об'єкти інвестиційної діяльності, інвестиційні спори. Аналізується зміст двосторонніх міждержавних Угод України про заохочення та взаємний захист іноземних інвестицій. Обгрунтовуються пропозиції і рекомендації по вдосконаленню чинного законодавства про іноземні інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.306 + Х839(45)212.306 + Х932.211.13

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Резніченко С.В. 
Договір як джерело конституційного права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.В. Резніченко ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються процеси та правові підстави становлення й використання договору як джерела конституційного права України. Відзначається, що в сучасних умовах розбудови української держави договірна форма взаємовідносин суб'єктів конституційного права не тільки може та має стати оптимальною формою вирішення суперечливих ситуацій, що виникають у процесі функціонування суспільства, держави та особистості, але й стає ординарним джерелом конституційного права, набуваючи дедалі більшого поширення в державно-правовій дійсності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лаврінчук І.П. 
Правовий статус державного службовця як учасника трудових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.П. Лаврінчук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Вперше в умовах становлення нової законодавчої бази досліджується сутність та зміст правового статусу державних службовців як суб'єктів трудового права - рівноправних учасників трудових правовідносин, а також особливості регламентації цих правовідносин за їх участю нормами трудового та спеціального законодавства. Проведено історичний та порівняльний аналіз формування правового положення цієї категорії працівників. Визначено складові поняття державної служби як форми трудової діяльності по виконанню державою суспільнонеобхідних функцій. Розглянуті ознаки поняття державного службовця, що виступають критеріями об'єктивного визначення кола працівників з цим статусом. Правовий статус державного службовця сформульовано як сукупність належних їм прав та обов'язків, додаткових пільг і гарантій, підвищеного рівня відповідальності, що зумовлені їх роллю в державній організації суспільства і що встановлюються нормами трудового та спеціального законодавства, колективним договором та трудовою угодою. Договір про державну службу визначено як окремий вид трудового договору. На підставі теоретичних висновків та аналізу чинного законодавства розроблені та внесені пропозиції щодо вдосконалення правового механізму регулювання питань проходження державної служби працівниками, забезпечення їх правового статусу, суб'єктивних трудових прав та обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Демченко Н.С. 
Договір купівлі-продажу об'єктів приватизації (на матеріалах арбітражної практики України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Демченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з відчуженням державного майна в процесі приватизації. Досліджуються проблеми договірних відносин купівлі-продажу об'єктів приватизації та їх правового регулювання. Проводиться аналіз суб'єктивного складу, об'єкту, змісту договору купівлі-продажу в процесі приватизації, розглядаються проблеми укладення договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та визнання їх недійсними. Визначаються і обгрунтовуються поняття договору купівлі-продажу в процесі приватизації та його особливості. Розроблено ряд науково-теоретичних положень стосовно участі у договірних відносинах купівлі-продажу в процесі приватизації фінансових посередників, порядку укладання договору купівлі-продажу об'єктів приватизації при викупі, на аукціоні та за конкурсом, визначення підстав та застосування наслідків визнання недійсними вказаного договору. На основі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань приватизації, практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з продажем державного майна в порядку приватизації, сформульовано конкретні пропозиції по вдосконаленню правового регулювання договірних відносин купівлі-продажу в процесі приватизації та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.41 + Х892.19(4УКР)189.4

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Поліводський О.А. 
Правове регулювання реалізації сільськогосподарської продукції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Поліводський ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням правового регулювання реалізації сільськогосподарської продукції в умовах аграрної реформи і переходу до ринкової економіки. Подано класифікацію форм реалізації сільськогосподарської продукції: реалізація на підставі цивільно-правових угод; реалізація в рахунок оплати праці та сплати податкової заборгованості. Теоретично обгрунтовано і запропоновано систему договорів на реалізацію сільськогосподарської продукції. Проаналізовано чинне законодавство України з проблем реалізації сільськогосподарської продукції, зокрема, розглянуто державний контракт та державне замовлення на закупівлю сільськогосподарської продукції, біржові договори. Запропоновано ряд змін і доповнень до чинних нормативних актів з метою їх вдосконалення. Особливу увагу приділено організації договорних зв'язків щодо реалізації сільськогосподарської продукції. Розкрито її структуру та складові елементи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121 + Х819(4УКР)124
Шифр НБУВ: РА307328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ісаханова Н.І. 
"Міжнародно-правове регулювання зовнішньоекономічних зв'язків України з державами-учасницями СНД": Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.І. Ісаханова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних та практичних аспектів, пов'язаних з міжнародно-правовим регулюванням зовнішньоекономічних зв'язків України з державами-учасницями СНД. Особлива увага приділяється питанням організаційно-правового механізму економічного співробітництва України з державами-учасницями СНД, а також аналізу особливостей двосторонніх і багатосторонніх міжнародних економічних відносин держав-учасниць СНД. Обгрунтовуються висновки щодо оптимальної моделі інтеграції в рамках СНД, щодо створення більш чіткої правової бази в рамках СНД шляхом забезпечення єдності та узгодження норм міжнародного права і внутрішньодержавного законодавства та необхідності створення ефективного діючого механізму забезпечення виконання міжнародно-правових норм, які містяться в багатосторонніх та двосторонніх договорах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913 + Х915.212.025.7

Рубрики:

      
15.

Ель-Хайєк Г. 
Мирний договір між Йорданією та Ізраїлем 1994 року: актуальні теоретичні та практичні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Г. Ель-Хайєк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості нормативного змісту і формально-юридичної організації Мирного договору між Йорданією та Ізраїлем 1994 р. у контексті розвитку сучасного права двосторонніх... міжнародних договорів. Визначено основні фактори підписання Договору і його найважливіші наслідки для сторін Договору і для близькосхідного регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699(5Іор)-6(5Іор)

Рубрики:

      
16.

Косінов С.А. 
Теоретичні проблеми захисту прав споживачів в Україні за договором купівлі-продажу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.А. Косінов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню актуальних теоретичних та практичних проблем захисту прав споживачів за договором купівлі-продажу в Україні та в зарубіжних країнах. Проведено комплексне дослідження інституту захисту. Аналізуються питання, пов'язані з особливістю правових норм, які забезпечують захист прав споживачів, а також загальні положення про захист прав, строки, способи захисту. Розглядаються проблеми гарантійних строків, юридичних гарантій захисту. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)206

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Журавка О.В. 
Міжнародно-правова характеристика інституту громадянства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.В. Журавка ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням інституту громадянства у міжнародному праві. В роботі аналізуються поняття "громадянин", "підданий", "іноземець", "апатрид", "біпатрид", характеризується правовий статус цих осіб,дається правове тлумачення термінам "громадянство" і "державна належність". Розглядаються питання співвідношення міжнародного і внутрішнього права в галузі громадянства, досліджується громадянство Європейського Союзу, аналізуються і класифікуються міжнародні договори про громадянство. Здійснюються комплексне дослідження та міжнародно-правова оцінка законодавств про громадянство іноземних держав і України, а також розкриваються деяки наслідки їх протиріч (зокрема, подвійне громадянство і безгромадянство). У дослідженні пропонуються конкретні рекомендації з питань удосконалення міжнародно-правового регулювання громадянства, висвітлюються деякі проблеми громадянства в Україні з погляду міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.1

Рубрики:

      
18.

Бурлаков Р.М. 
Цивільно-правові питання здійснення аудиторської діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Р.М. Бурлаков ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто аудит як приватно-правовий вид фінансового контролю господарських об'єктів та сформульовано його ознаки. Значну увагу приділено цивільно-правовим договорам і проведенню аудиту, а також наданню аудиторських послуг. Визначено їх місце у системі договорів. Висвітлено порядок їх укладення, зміни та розірвання. Проаналізовано взаємні права та обов'язки сторін, а також їх здійснення та виконання. Детально розглянуто питання щодо цивільно-правової відповідальності сторін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)211.85
Шифр НБУВ: РА309513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Виноградова О.І. 
Міжнародне співробітництво України у галузі боротьби зі злочинністю (кримінально-процесуальний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.І. Виноградова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

На основі аналізу наукової літератури з міжнародного співробітництва, в галузі боротьби зі злочинністю, міжнародно-правових актів, практики діяльності міжнародних правозастосовних органів, національного законодавства України та інших країн, досліджено кримінально-процесуальний зміст загальних і спеціальних принципів міжнародного співробітництва у боротьбі зі злочинністю та особливостями національної імплементації міжнародних договорів у кримінально-процесуальне законодавство. Відзначено, що на сьогодні сформовано принципи міжнародного кримінально-процесуального права, які мають важливе значення для визначення нормативного змісту принципів національних кримінально-процесуальних процедур. Об'єктом даного дослідження визначено правові відносини, що виникають у процесі підготовки, укладання та виконання міжнародних договорів про правову допомогу та співробітництво у кримінальних справах; в процесі здійснення міжнародних заходів, спрямованих на боротьбу зі злочинністю та правовий механізм регулювання основних видів міжнародного співробітництва. Предметом даного дослідження були сутність та зміст діяльності судів, органів, які здійснюють боротьбу зі злочинністю, та органів юстиції під час надання правової допомоги у різних видах міжнародного співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чапічадзе Я.О. 
Договір факторингу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Я.О. Чапічадзе ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню факторингових правовідносин, необхідність якого викликана, в першу чергу, в зв'язку з перетвореннями, що відбулися у банківській сфері, і розвитком ринкових відносин в Україні, необхідністю приведення діючої нормативної бази у відповідність за світовою практикою розвитку договірних відносин у даній сфері. Послідовно розглянуто передумови появи і розвитку факторингової угоди за кордоном і в Україні. Визначено юридичну природу договору факторингу, його співвідношення з іншими цивільно-правовими договорами. Проаналізовано різновиди договорів факторингу, особливості їх укладання, змісту і виконання. На основі аналізу факторингових правовідносин розроблено пропозиції щодо удосконалення їх законодавчого регулювання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.123.04 + Х839(4УКР)212.304
Шифр НБУВ: РА309804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського