Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (779)Книжкові видання та компакт-диски (117)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=РЯДИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 129
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Первухіна О.Л. 
Автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Первухіна ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну проблему підвищення ефективності технологічного процесу стендових випробувань машинобудівних виробів за рахунок скорочення термінів їх проведення, підвищення достовірності інформаційних результатів на основі встановлених взаємозв'язків між параметрами об'єктів випробувань і системами їх здійснення. Показано, що вибір інформативних параметрів полягає в їх ранжуванні за інформаційним критерієм розрізнення станів випробувальних виробів. Зазначено, що комплекс взаємозв'язаних математичних моделей для елементів автоматизованої системи випробувань даних виробів уключає: багатовимірні стохастичні системи, одержані шляхом представлення функціонального опису параметрів випробувальних виробів у вигляді багатовимірних поверхонь; тимчасові ряди, побудовані для досліджуваного класу виробів за динамічних рядів вимірювань параметрів; якісні залежності між вхідними та вихідними структурними та режимними параметрами. Розроблено структуру та математичне забезпечення автоматизованих систем випробувань складних машинобудівних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К470.2 +
Шифр НБУВ: РА325474

Рубрики:

      
2.

Чжун Сяовен 
Ад'єктивний кольоратив та його словотвірна парадигма в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Чжун Сяовен ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні критерії класифікації та системного опису російських ад'єктивних кольоративів. Сформовано групу основних кольоративів, виділено підгрупу базових, що визначають характер словотвірної парадигми прикметника зі значенням кольору, побудовано їх синонімічні ряди та розподілено за ціми рядами всі російські прикметники, що позначають колір. Запропоновано систему словотвірної парадигми ад'єктивного кольоратива як твірного слова, висвітлено процедуру її формування й опису російського ад'єктивного кольоратива. Сформовано систему мотиваційних класів ад'єктивного кольоратива, на їх підставі побудовано систему словотвірних парадигматичних класів прикметників, що позначають колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.6 + Ш141.2-20
Шифр НБУВ: РА317983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Борис А. 
Аналіз і синтез нелінійних пристроїв і засобів телекомунікації з використанням неперервного і дискретного рядів Вольтерри: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / А. Борис ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Базуючись на неперервному та дискретному рядах Вольтерри розроблено методи аналізу та мінімізації нелінійних спотворень у телекомунікаційних системах, а також розвинуто теоретичні засади та створено нові структури компенсаторів нелінійних ефектів. З використанням модифікованої матриці адмітанції та неперервного ряду Вольтерри опрацьовано єдиний опис систем з малими нелінійностями. Розроблено моделі базових нелінійних елементів, з яких можуть складатися нелінійні аналогові системи, а також модель нелінійного операційного підсилювача. Наведено методи й алгоритми обчислення міри гармонічних та інтермодуляційних спотворень, а також методи обчислення відгуку нелінійних систем на збудження періодичними сигналами. Створено програмне забезпечення, яке дає змогу розраховувати спотворення в широкосмугових телекомунікаційних підсилювачах, а також в активних аналогових фільтрах проведено його верифікацію на підставі співставлення результатів обчислень з даними вимірювання. Розроблено теорію стабільності частоти й амплітуди осциляцій у телекомунікаційних генераторах синусоїдальних коливань з використанням рівнянь стану, основою яких є ряди Вольтерри. Розроблено методи аналізу й обчислень нелінійних спотворень у генераторах синусоїдальних коливань, які можна описати за допомогою рівнянь стану. Одержано спеціальну форму дискретних рядів Вольтерри зі скінченною кількістю членів для бінарних вхідних сигналів, базуючись на якій з використанням граткових операторів, сигмоїдальних і радіальних функцій створено нові структури для нелінійних компенсаторів еха. Розроблено методи аналізу та проектування компенсаторів еха в основній смузі частот, а також компенсаторів еха для телетрансмісійних систем, що працюють з несучими сигналами. Проаналізовано питання, що стосуються різної частоти дискретизації вхідних і вихідних сигналів у компенсаторах еха, розроблено компенсатори у формі переплетених структур, які цей факт враховують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.7-01 +
Шифр НБУВ: РА337816

Рубрики:

      
4.

Сумик О.М. 
Асимптотичне поводження спряжених за Юнгом функцій та застосування до рядів Діріхле: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Сумик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено спряжені за Юнгом функції та ряди Діріхле з невід'ємними показниками. Вказано умови, за яких спряжену за Юнгом функцію можна оцінити знизу, зверху та знизу одночасно деякими опуклими функціями. Вивчено двочленну показниково-степеневу асимптотику в околі нескінченності, двочленну степеневу асимптотику в околі нуля та n-членну показникову асимптотику в околі нескінченості функції, спряженої за Юнгом. Проведено дослідження асимптотичного поводження однієї сім'ї спряжених за Юнгом функцій. Отримано відповідні наслідки для рядів Діріхле з невід'ємними показниками та довільною абсцисою абсолютної збіжності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511.1,022
Шифр НБУВ: РА320474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Трусевич О.М. 
Асимптотичні властивості регулярно збіжних функціональних рядів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Трусевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше застосовано методики типу Вімана - Валірона до функціональних рядів за правильними системами функцій. Встановлено аналоги теорем М.М.Шеремети (отриманих для рядів Діріхле) про умови справедливості асимптотичних співвідношень без виняткових множин між сумою ряду та максимальним членом, а також аналоги теореми Ердеша - Макінтайра - Фентона (отриманої для лакунарних рядів) про ряди, поводження яких повністю визначається максимальним членом. Встановлено аналоги класичних теорем типу Вімана - Валірона про співвідношення між сумою ряду та максимальним членом, справедливі зовні виняткових множин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.322,022
Шифр НБУВ: РА308675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Тучапський Р.І. 
Визначення напружено-деформованого стану структурно-неоднорідних пластин і оболонок на основі уточненої теорії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Р.І. Тучапський ; Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

До нових класів задач адаптовано методи побудови теорій тонких і пологих пружних оболонок, у яких розвинуто функції у ряди за поліномами Лежандра. Побудовано теорії багатошарових анізотропних пластин і оболонок з однаковими та відмінними конфігураціями серединних поверхонь шарів на основі єдиних і окремих кінематичних і статичних гіпотез для шарів, податливих до деформації поперечних зсувів і стиснення. Для кожної теорії на базі її гіпотез побудовано білінійний прямокутний скінченний елемент багатошарової структури з аналітично заданою базою параметризації з подвійною апроксимацією деформацій, який як вузлові невідомі використовує моменти фізичних компонент вектора переміщень. Наведено приклади розрахунку серединних і шаруватих конструкцій, а саме: оболонок зі складними конфігураціями серединних поверхонь, пластин з накладками, циліндричних оболонок з накладками та бандажами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.6,022 +
Шифр НБУВ: РА364868

Рубрики:

      
7.

Сумарюк М. І. 
Вільні напівгрупи та групи, що породжуються функціональними перетвореннями: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.06 / М. І. Сумарюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено достатні умови аналітичного характеру, за виконання яких напівгрупа чи група, породжена певним типом функціональних перетворень буде вільною. Побудовано окремі зображення вільних 2-породжених напівгруп будь-якими функціями та зображення вільної групи зліченного рангу дійсними елементарними та строго монотонними функціями. Доведено, що у категорному розумінні Бера множина вільних k-породжених піднапівгруп метабелевої групи цілих лінійних перетворень незліченних числових полів є більшою ніж сукупність її k-породжених піднапівгруп, які не є вільними. Вивчено вільні напівгрупи аналітичних функцій, що розкладаються у степеневі ряди певного вигляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.3,0
Шифр НБУВ: РА371060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Олексієнко С.О. 
Вплив неметалевих включень на підвищення довговічності конструкційних матеріалів поверхневою модифікацією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.О. Олексієнко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку основних закономірностей впливу хімічної природи неметалевих включень (НМВ) сталі на її довговічність та ефективність поверхневої модифікації. На базі одержаних даних розроблено синергічні металохелатуючі композиції (СМХК) на вторинній сировині зі зниженою екологічною небезпекою та з високою ефективністю підвищення довговічності сталі в агресивних середовищах наномасштабним поверхневим металохелатуванням. Встановлено ряди небезпеки НМВ у сталі 20, Х18Н10Т модельних плавок: оксиди, нітриди, сульфіди та пластичні силікати за електрохімічною гетерогенністю, наводнюванням у NACE й інших наводнювальних технологічних сердовищах; за концентрацією термічних (мозаїчних) механічних напружень на міжфазній межі Me-НМВ. Розроблено на базі кореляцій показників фізико-хімічних явищ на поверхні, в поверхневому шарі й об'ємі металу з характеристиками синергістів активні синергічні металохелатуючі композиції, які є ефективними для поверхневої модифікації сталі з метою підвищення її довговічності, експлуатаційної надійності й екологічної безпеки. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.333 +
Шифр НБУВ: РА348599

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Фалькович О. Л. 
Геохімічні критерії пошуків золота в центральній частині Українського щита (на прикладі Клинцівського родовища): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / О. Л. Фалькович ; НАН України ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Вперше виявлено асоціації хімічних елементів, що контролюють золоторудну зону Клинцівського родовища, серед яких найбільш інформативною є група елементів: золото - арсен - вісмут. Встановлено закономірності розподілу елементів-індикаторів у первинних ореолах рудних зон і визначено основні ряди їх зональності у надрудному, рудному та підрудному горизонтах. Вперше запропоновано визначати продуктивність зруденіння за коефіцієнтом питомої рудоносності. Виявлена залежність між продуктивністю зруденіння та геохімічними показниками дозволила визначити ділянки найбільшої питомої рудоносності за мультиплікативним коефіцієнтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41-5
Шифр НБУВ: РА374471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Петренко О. В. 
Двовимірні задачі електромагнітопружності для тіл з отворами та тріщинами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. В. Петренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

На підставі загальної системи диференційних рівнянь електромагнітопружності одержано основні співвідношення двовимірної та плоскої задач електромагнітопружності. Досліджено представлення узагальнених комплексних потенціалів для двовимірної задачі електромагнітопружності. Одержано співвідношення для обчислення основних характеристик ЕМПС через комплексні потенціали, граничні умови для визначення комплексних потенціалів, загальні їх вирази для багатозв'язної області. Розроблено методику зведення задачі для тіл з тріщинами вздовж однієї площини (прямої) до сукупності задач лінійного спряження, з яких визначено форми комплексних потенціалів, що точно задовольняють граничним умовам на берегах тріщин. На розглянутий клас задач поширено відомі чисельно-аналітичний методи дослідження напруженого стану тіл з отворами та тріщинами, який заснований на використанні конформних відображень, розкладання функцій у ряди Лорана та по поліномам Фабера, виділенні особливостей комплексних потенціалів та сингулярностей їх похідних у кінцях тріщин, використанні дискретного метода найменших квадратів. Розроблено модифікацію заснованого на використанні інтегралів Коші та метода найменших квадратів підходу до розв'язання задач електромагнітопружності для півпростору з внутрішніми отворами та тріщинами з точним задоволенням граничним умовам на плоскій границі та наближено на поверхнях отворів і тріщин. Розроблено засновану на наближеному задоволенні граничним умовам на всіх границях багатозв'язного півпростору та шару методику, що дозволяє розв'язувати задачі не тільки у випадку внутрішніх отворів і тріщин, але й коли останні перетинають плоскі границі. Встановлено низку нових механічних закономірностей впливу фізико-механічних властивостей матеріалів тіл, їх геометричних характеристик і способів зовнішнього впливу на значення основних характеристик ЕМПС і коефіцієнтів інтенсивності напружень, індукцій та напруженості (КІНІН).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.3-01,022 + В251.104-01,022
Шифр НБУВ: РА377192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бороненко О.І. 
Двовимірні задачі магнітопружності для багатозв'язних середовищ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.І. Бороненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Одержано основні співвідношення двовимірної задачі магнітопружності для п'єзомагнітних тіл. Уведено та досліджено узагальнені комплексні потенціали двовимірної задачі магнітопружності для п'єзомагнітних тіл з отворами, тріщинами та включеннями, використання яких дозволяє визначати основні характеристики магнітопружного стану (МПС), коефіцієнти інтенсивності напружень, індукції та напруженості (КІНІН) та густину внутрішньої енергії. Розроблено числово-аналітичний метод дослідження МПС тіла з отворами, тріщинами та включенням, який передбачає використання конформних зображень, розвинень функцій у ряди Лорана та за поліномами Фабера, з'ясування особливостей комплексних потенціалів і сингулярностей їх похідних у кінцях тріщин і включень, застосування дискретного методу найменших квадратів. Розроблено підхід до розв'язання задач магнітопружності для півпростору з внутрішніми отворами та тріщинами, який базується на використанні інтегралів типу Коші для одержання загальних виразів комплексних потенціалів, що точно задовольняють межові умови на плоскій межі та наближено - на поверхнях отворів і тріщин. Запропоновано методику розв'язання задач для напівпростору та шару, яка грунтується на наближеному задоволенні межових умов на всіх границях тіл та дозволяє розв'язувати задачі не лиш у випадку внутрішніх отворів і тріщин, але й коли останні перетинають плоскі границі зазначених тіл. Розв'язано низку нових двовимірних (плоских) задач магнітопружності для тіла, півпростору та шару (пластинки, півплощини та смуги) з отворами, тріщинами та включеннями за дії силових і магнітних полів. Установлено нові магнітомеханічні закономірності впливу фізико-механічних властивостей матеріалів тіл і включень, геометричних розмірів отворів, тріщин і включень, їх кількості, взаємного розташування одного відносно іншого та зовнішніх меж на значення основних характеристик МПС, КІНІН і густини внутрішньої енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.34-6,022 +
Шифр НБУВ: РА350834

Рубрики:

      
12.

Хорошев К.Г. 
Двовимірні задачі термоелектро- та термомагнітопружності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / К.Г. Хорошев ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 18 с. — укp.

Введено комплексні потенціали двовимірної та плоскої задач термоелекропружності та термомагнітопружності, з їх використанням знайдено вирази основних характеристик термоелектропружного стану (ТЕПС) і термомагнітопружного стану (ТПС). Одержано межові умови для визначення комплексних потенціалів, загальні представлення цих функцій для тіла та півпростору з отворами та тріщинами. Показано ефективність використання комплексних потенціалів під час розв'язання задач і вірогідність одержуваних результатів. Розроблено числово-аналітичний метод визначення комплексних потенціалів задач термоелектропружності і термомагнітопружності для тіл з отворами і тріщинами, що використовує конформні відображення, розвинення функцій в ряди Лорана і за поліномами Фабера, метод найменших квадратів для задоволення межових умов. З використанням інтегралів типу Коші запропоновано підхід до розв'язання задач теплопровідності, термоелекропружності та термомагнітопружності для півпростору з внутрішніми отворами та тріщинами з точним задоволенням межових умов на плоскій межі та наближено на поверхнях отворів і тріщин. Розроблено методику, яка базується на наближеному задоволенні межових умов на всіх межах багаторозв'язного півпростору, що дозволяє розв'язувати задачі не лише для випадку внутрішніх отворів і тріщин, але і за умов, коли останні перетинають плоску межу. Розв'язано низку нових задач теплопровідності, термопружності та термомагнітопружності для тіла і півпростору (пластинки та півплощини) з отворами та тріщинами. Установлено нові механічні закономірності впливу теплофізичних властивостей матеріалів тіл, геометричних характеристик отворів і тріщин, їх кількості, сполучення, взаємного розташування одне щодо одного та відносно межі півпростору на значення основних характеристик ТЕПС і ТМПС, густини внутрішньої енергії та коефіцієнтів інтенсивності напружень, індукції та напруженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.3,022 +
Шифр НБУВ: РА351710

Рубрики:

      
13.

Балабан Г.С. 
Динамічні процеси в прийменниковій системі сучасної української літературної мови: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.С. Балабан ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси препозиціоналізації нових форм і сполук. Установлено визначальні тенденції у розвитку прийменникової системи української літературної мови з 1980-х рр. до сьогодення. Запропоновано критерії розмежування власнеприйменників та їх функціональних еквівалентів. Проаналізовано статус прийменникових новотворів за лексикографічними функціями. Обгрунтовано авторські кваліфікації пропозиціоналізованих форм і сполук. Установлено лексико-семантичні відношення нових одиниць з прийменниками, наявними в мові. Розмежовано їх функціонально-стильові сфери. Для всіх семантичних підгруп і мікрогруп визначено синонімічні ряди. Установлено їх домінанту та периферію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.71 +
Шифр НБУВ: РА354074

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Контар І.С. 
Диференціація рослинного покриву відслонень кристалічних порід Полісся та Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Контар ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено типологічну класифікацію рослинного покриву відслонень кристалічних порід, яка відображає різні рівні організації (від ценопопуляційного до фітоценохоричного), виділено 5 комплексів, 3 екологічних ряди та 5 мезокомбінацій. Вперше розроблено класифікаційну схему рослинності відслонень кристалічних порід Полісся та Лісостепу України на флористичній основі (за методом Браун - Бланке), яка включає 3 класи, 5 союзів і 15 асоціацій, а також описано нові для науки 2 союзи, 6 асоціацій, 4 субасоціації та 19 варіантів. На базі методики синфітоіндикації встановлено амплітуди едафічних факторів (вологості, кислотності, вмісту карбонатів, солей та азоту в грунті), які характеризують синтаксони на рівні союзів, а також з'ясовано характер кореляції між ними. Розроблено схему динаміки рослинності відслонень кристалічних порід Полісся та Лісостепу України, що включає геліофітно-ксерофітний, субгеліофітно-субмезофітний та умброфітно-мезофітний екологічні ряди, в межах яких простежується послідовність серійних змін від початкового заселення лишайниками та мохами до зонального типу рослинності. Отримано повні дані про таксономічний склад, систематичну, біоморфологічну та географічну структури флори, яка нараховує 172 види, що належать до 118 родів, 43 родин та 3 відділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Головко С.В. 
Діагностика уретральних рефлюксів та принципи антимікробної терапії їх госпітальних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / С.В. Головко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 18 с.: мал. — укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано класифікацію уретральних рефлюксів (УР), установлено причини їх виникнення. Визначено клінічно картину УР у разі інфравезікальної обструкції та нейрогенних розладів, складено рангові ряди сучасних антибіотиків для проведення емпіричної антимікробної терапії таких госпітальних ускладнень катетер-асоційованої інфекції, як гострий епідидиміт, гострий фунікуліт, гострий катетеризаційний простатит, ятрогенний абсцес простати. Запропоновано оригінальну методику селективної задньої уретрографії для діагностики уретропростатичних рефлюксів, а також ефективну схему короткотермінової антимікробної профілактики катетер-асоційованої інфекції у разі трансуретральних операцій. Проаналізовано ефективність антимікробної терапії ускладнених уретропростатичних рефлюксів та показано, що в кожному відділенні актуальна тільки мінімальна кількість антибіотиків, чутливість до яких в інших клініках може бути відсутньою. Установлено, що уретропростатичні рефлюкси є основним фактором ризику у виникненні запальних захворювань зовнішніх статевих органів за умов катетеризованого сечового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.57-52 +
Шифр НБУВ: РА328327

Рубрики:

      
16.

Самойленко О.І. 
Діалог як музично-культурологічний феномен: методологічні аспекти сучасного музикознавства: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.І. Самойленко ; Нац. муз. акад. ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Здійснено багаторівневу типологію діалогу як музично-культурологічного феномену на основі поетичного підходу. Розроблено концепцію "розуміючого музикознавства", що принципово оновлює методологію музикознавчого дослідження. Визначено музикознавчі аспекти бахтіології та відповідні їм ряди категорій. Виявлено методичні та аналітичні можливості тріадного структурування діалогу. Розвинуто ідею "ідеального над-адресата" - третього в діалозі, який дає змогу розробити єдині критерії типології діалогу в різних його формах, у тому числі - на різних рівнях музичної поетики. Запропоновано семантичну типологію музики та наведено текстологічні засади даної типології. Досліджено різноманітні музичні феномени, що дозволяє створювати типологію музикознавчого семантичного аналізу. Розкрито особливу роль російської композиторської школи рубежу XIX - XX ст. у формуванні умовного смислового музичного діалогу. Зіставлено діалог музики з культурою, а також самодіалог музики, який виявляє особливі властивості музики як контексту "діалог культур". Зазначено, що нове уявлення про універсалії музичної культури та їх анатомічні передумови дає змогу співвідносити з ними певні множинності текстових формул - стилістичні синтагми музики та поглиблювати підхід до явища інтертекстуальності. Апробовано підхід до катарсису як до акту розуміння, у зв'язку з чим визначено діалогічні функції "художнього очищення" та їх композиційні чинники. Розглянуто психосемантичні перспективи теорії діалогу в музикознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31г(4УКР)6 + Щ311.1 + Щ310.17 +
Шифр НБУВ: РА324869

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Добряк О. А. 
Дослідження температурних напружень у п'єзопластинах з отворами і тріщинами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.04 / О. А. Добряк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше введено комплексні потенціали плоскої задачі термоелектромагнітопружності, знайдено вирази основних характеристик термоелектромагнітопружного стану. Одержано граничні умови для визначення комплексних потенціалів, загальний вигляд цих функцій для пластинки та півплощини з отворами та тріщинами. Показано ефективність використання комплексних потенціалів під час розв'язання задач і достовірність одержуваних результатів. Поширено на задачі термоелектромагнітопружності числово-аналітичний метод розв'язання задач теорії пружності анізотропного тіла для пластин з отворами та тріщинами, що базується на використанні конформних відображень, розвиненні функцій у ряди Лорана та за поліномами Фабера, вживанні методу найменших квадратів. Поширено методики розв'язання задач теорії пружності для багатозв'язної півплощини, що використовують методи інтегралів типу Коші та найменших квадратів. Розроблено підходи до розв'язання задач термоелектромагнітопружності для півплощини з отворами та тріщинами з точним задоволенням граничним умовам на прямолінійній границі та наближеним на контурах отворів і тріщин або наближеним задоволенням цим умовам на всіх границях з метою розв'язання задач для випадку, коли концентратори напружень перетинають прямолінійну границю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.634-01,022 + В251.630.650.4-01,022
Шифр НБУВ: РА386184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Берегун В. С. 
Дослідження щільностей імовірностей акустичних сигналів методом ортогональних подань: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.08 / В. С. Берегун ; Нац. техн. ун-т України, "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичне й експериментальне знаходження щільностей імовірностей акустичних сигналів та їх функціональних перетворень методом ортогональних подань. Систематизовано та доповнено подання щільностей імовірностей в ортогональні ряди за класичними ортогональними поліномами. Запропоновано нову форму подання у вигляді ряду за початковими моментами. Визначено помилки апроксимації й імовірнісні характеристики оцінки щільності імовірностей методом ортогональних подань. Знайдено щільність імовірностей типових моделей акустичних флуктуаційних сигналів, а також шумів колінних суглобів, сформульовано діагностичні ознаки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В321,022 + В323 в641.0,022
Шифр НБУВ: РА372913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пічура В. І. 
Експрес-методи прогнозування показників родючості меліорованих грунтів (на прикладі Херсонської області): автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / В. І. Пічура ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше розроблено науково-методологічне обгрунтування застосування експрес-методів прогнозування показників родючості та меліоративного режиму зрошуваних грунтів в системі еколого-агромеліоративного моніторингу, в основу якого покладено системну взаємодію традиційних і нових методів прогнозування та просторового моделювання за допомогою ГІС-технологій. Розроблено моделі штучних нейронних мереж, які дають можливість прогнозувати стабільні та нестабільні часові ряди з високою достовірністю (66 - 92 %). Стабільні процеси розвитку часових рядів досліджено на прикладах гідрохімічного режиму зрошувальної води Дніпра, води дренажно-скидних колекторів і вертикального дренажу, вмісту поживних речовин в грунті (гумусу, рухового фосфору, обмінного калію тощо). Нестабільні процеси розвитку часових рядів досліджено на прикладах гідрохімічного режиму зрошувальної води Іргулецького магістрального каналу, динаміки рівня підгрунтових вод, зміни кліматичних показників (температури повітря, кількості опадів). Доведено, що адаптовані методи дозволяють оперативно та достовірно прогнозувати якісні та кількісні показники родючості та меліоративного режиму зрошуваних грунтів у часі та просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.305-26
Шифр НБУВ: РА382033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Савельєва Л.С. 
Етнокультурні особливості ідеографічної параметризації української лексики: автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Л.С. Савельєва ; НАН України; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено методологічний і процедурний апарат виявлення різних типів етноконотацій у лексичній семантиці Назва особи за місцем проживання (НОЗМП) в українській мові, їх аналізу та лексикографічного моделювання. Здійснено ідеографічну параметризацію тематичної групи слів - НОЗМП. Створено метамовний апарат і формалізовані процедури для конструювання ЕЛКСІТ. Виділено диференційні лексичні ознаки, за якими у межах статей сформовано синонімічні ряди, і словотвірні озкаки, за якими похідні об'єднано в словотвірні пари, ланцюжки чи парадигми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.3 +
Шифр НБУВ: РА367058

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського