Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (148)Реферативна база даних (1823)Книжкові видання та компакт-диски (192)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=СІМЕЙНА$<.>+<.>K=ПСИХОТЕРАПІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Балабуха 
Анксиозні порушення у онкологічних хворих з непсихотичними розладами та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Ольга Сергіївна Балабуха ; Харківська медична академія післядипломної освіти. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-57 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА334009

Рубрики:

      
2.

Багацька Н.В. 
Генетичні фактори у виникненні порушень статевого розвитку у хлопців-підлітків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Н.В. Багацька ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано роль генетичних факторів у виникненні затримки статевого розвитку (ЗСР) у хлопців пубертатного віку. Доведено, що ЗСР у хлопців є спадково-детермінованим захворюванням, за якого спостерігається сімейна агрегація даної патології з накопиченням ЗСР серед родичів I ступеня спорідненості та переважною визначеністю її в осіб чоловічої статі. Підтверджено мультифакторіальну модель успадкування ЗСР, у формуванні якої питома вага належить спадковим чинникам. Визначено суттєве зростання рекурентного ризику щодо формування ЗСР в сім'ях пробандів. Встановлено особливості розподілу імуногенетичних (антигенів системи HLA I та II класу), цитогенетичних (C-гетерохроматинових районів хромосом 1, 9, 16, Y) і дерматогліфічних показників у хлопців з ЗСР залежно від спадкової обтяженості, варіанта захворювання, ефективності проведеної терапії та у членів ядерних сімей. На основі багатовимірного статистичного аналізу створено алгоритм прогнозування ЗСР у хлопців-підлітків, визначено високу ефективність запропонованих критеріїв прогнозу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.6-2 +
Шифр НБУВ: РА329879

Рубрики:

      
3.

Павлюк П.О. 
Дебютантна сексуальна дисфункція у чоловіків: психосоматичні співвідношення і психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / П.О. Павлюк ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено всебічне обстеження з використанням системного підходу 100 чоловіків із дебютантним порушенням сексуальної функції та їх дружин. Виявлено психосоматичні співвідношення за різних форм дебютантної сексуальної дисфункції у чоловіків, причини, механізми розвитку та прояви різних варіантів обумовленої нею сексуальної дисгармонії подружньої пари. Запропоновано концепцію формування психосоматичних розладів, яка базується на взаємодії конфлікту з особистістю. Розроблено критерії диференційної діагностики клінічних форм дебютантної сексуальної дисфункції та високоефективну систему психотерапевтичної корекції подружньої дезадаптації за даної патології у чоловіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Рог Г.В. 
Жанрово-стильові моделі сучасного турецького роману (80 - 90 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Г.В. Рог ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто жанрові модифікації сучасного турецького роману у діахронному аспекті, вирізнено стильові домінанти, типи нарації. У синхронному аспекті охарактеризовано особливості турецької романістики кінця XX ст. Досліджено жанрову палітру турецького постмодерністського роману (сімейна хроніка, детективний, інтелектуальний, фантастичний, готичний, жіночий роман з яскраво вираженою феміністичною змістовою домінантою), його стильових моделей, наративної технології, особливостей інтертекстуальності. Проаналізовано твори О.Памука ("Нове життя", "Чорна книга", "Мене називають Червоний", "Пан Джевдет та його сини"), Л.Текін ("Люба безсоромна смерть"), Пинари Кюр ("Роман про вбивство"), Метіна Качана ("Важкий роман", "Горіх вісім").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ТУЕ)-334 +
Шифр НБУВ: РА345066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Каліна Н.Ф. 
Лінгвістична психотерапія: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Н.Ф. Каліна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Наведено теоретичні та методологічні основи нового психотерапевтичного підходу - лінгвістичної психотерапії, яка визначається як пансеміотичний вплив на дискурс клієнта, що грунтується на системному аналізі несвідомих засад психотерапевтичного спілкування. Проаналізовано процес мовного самоконституювання особистості в екзистенційно значущій ситуації присутності уособленого психотерапевтом Символічного Іншого. Описано систему дискурсивних практик психотерапії, експліковано епістему даної області гуманітарного знання. Розглянуто практичні приклади терапевтичної роботи в рамках запропонованого підходу, визначено його специфіку у порівнянні з іншими психотерапевтичними школами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р357 + Ю948.1-82 + Ю949.28
Шифр НБУВ: РА308529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Матюха Л. Ф. 
Медико-соціальне обгрунтування оптимізації системи первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини в Україні: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.03,14.01.38 / Л. Ф. Матюха ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Вперше в Україні системно та в порівняльному аспекті з країнами світу охарактеризовано неврегульовані на державному та галузевому рівнях проблеми організації первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) і визначено концептуальні підходи до їх вирішення. Обгрунтовано, проведено та проаналізовано результати комплексного одномоментного дослідження ресурсного забезпечення всіх закладів і підрозділів ПМСД, що функціонують на засадах сімейної медицини. Визначено проблеми в організації ПМСД через недосконалість нормативно-правового забезпечення та запропоновано внесення змін до цих документів. Визначено ставлення лікарів ПМСД і населення до організації ПМСД та участі в управлінні нею. Встановлено взаємозв'язок між організацією ПМСД і результатами лікувально-оздоровчого процесу. Запропоновано внесення наукової спеціальності "загальна практика - сімейна медицина". Визначено основні ризики під час управління системою ПМСД і механізми зменшення їх впливу. Наукового обгрунтовано та розроблено оптимізаційну систему ПМСД на засадах сімейної медицини, визначено її медичну, соціальну й економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 + Р11(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА384753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ничипоренко 
Молодіжна сімейна політика в Україні: формування та шляхи реалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / Світлана Володимирівна Ничипоренко ; НАН України; Інститут демографії та соціальних досліджень. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-24 + С73(4УКР)64-24 + С73(4УКР)64-24
Шифр НБУВ: РА359115

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Єфіменко Т.П. 
Обгрунтування заходів щодо зміцнення здоров'я дітей Харківської області у практичній діяльності лікаря загальної практики - сімейної медицини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.П. Єфіменко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано дані, з використанням яких визначено динаміку стану здоров'я дітей Харківщини за період впровадження сімейної медицини. З'ясовано фактори, які на нього впливають. Вивчено динаміку доступності первинної медико-санітарної допомоги дітям за період впровадження сімейної медицини. Досліджено питання стосовно диспансеризації дітей у закладах сімейної медицини різних типів у порівнянні з контрольною групою. Вивчено ставлення населення та медичних працівників до найбільш актуальних питань сімейної медицини. Розроблено методичні рекомендації щодо збереження та зміцнення здоров'я дітей за умов діяльності лікаря у контексті загальна практика - сімейна медицина, а також нові підходи до підготовки та перепідготовки сімейних лікарів з питань педіатрії в учбово-методичному центрі ХМАПО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ХАР)026.4 + Р11(4УКР-4ХАР)4 +
Шифр НБУВ: РА354025

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Малій А.С. 
Особливості жанру та стилю драматургії Гарольда Пінтера: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / А.С. Малій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняному та зарубіжному літературознавстві здійснено системне дослідження драматичного доробку відомого англійського митця Гарольда Пінтера в аспекті жанрової диференціації п'єс, різних періодів творчості. Значну увагу приділено обгрунтуванню жанрологічних термінів та виявленню зовнішніх чинників, які вплинули на формування певної жанрової моделі. У процесі аналізу драм виділено чотири основних типи конфлікту, зокрема, перший відповідає абсурдистській моделі - індивід стикається з недобросовісними, ворожими людині силами, які він не в змозі осягнути і яким не здатен протистояти. Ірраціональне начало втілюють фігури загадкових "чужинців", які провокують саморуйнівні імпульси у персонажів-жертв. Другий тип конфлікту - сімейна драма. На відміну від абсурдистської, характери та дії персонажів даних п'єс Пінтера психологічно вмотивовані. Їх стосунки часто мають характер складної психологічної гри. Відзначено, що центральною антитезою конфлікту політичних драм є система - людина; принцип побудови сюжетних колізій даних творів багато в чому суголосний "театру жорсткості". Конфлікт притчевих драм Пінтера передає трагічні наслідки втрати персонажами зв'язку зі світом та собі подібними. Зауважено, що характерною особливістю цих драм є відсутність персонажів-агресорів. Відповідно до типу конфлікту під час аналізу творів драматурга розглянуто риси драматичного діалогу та виявлено особливості функціонування у ньому різноманітних стильових прийомів автора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Пінтер Г.536 + Ш401.462 +
Шифр НБУВ: РА340146

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Висоцька О.В. 
Патологічна мастурбація у чоловіків у генезі сексуальної дисфункції і подружньої дезадаптації та їх психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / О.В. Висоцька ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено дослідження процесу формування патологічної мастурбації у чоловіків з розладом особистості у разі порушення психосексуального розвитку на різних його етапах. Виявлено специфічні розлади особистості й охарактеризовано типи обсесивно-компульсивної та персевераторно-обсесивної мастурбації. Розглянуто її клінічні форми у структурі перверсій (ексгібіціонізм, нарцисизм, вуайєризм, порнофілію, фетишизм). Вперше показано залежність між типом і формою патологічної мастурбації та типом розладу особистості, а також зв'язок між типом мастурбації та наявними в чоловіків сексопатологічними проявами та формами сексуальної дисфункції. Вперше досліджено сексуальну функцію дружин даної категорії хворих чоловіків. Розроблено нову систему психотерапевтичної корекції патологічної мастурбації у разі наявності розладу особистості у чоловіків і зумовленої нею дезадаптації подружньої пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р691-15 + Р64-328 +
Шифр НБУВ: РА346094

Рубрики:

      
11.

Поттер Г.З. 
Подружня дезадаптація та психотерапія при демонстративному розладі особистості у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.З. Поттер ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження психічного стану, сексуальної функції та подружніх відносин у 91-ої пари з демонстративним розладом особистості у жінок. Визначено причини, умови, механізми розвитку та клінічний перебіг подружньої дезадаптації. Виявлено та клінічно верифіковано різні варіанти та форми, встановлено закономірності їх розвитку та клінічні прояви. Визначено роль соматогенних, соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних, сексуально-поведінкових чинників. Розроблено діагностичні критерії щодо визначення особливостей сексуально-поведінкових розладів та подружньої дезадаптації, також відповідну систему психологічної, психотерапевтичної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.53-57 + Р645.093.3-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА343396

Рубрики:

      
12.

Бобир Г.М. 
Подружня дисгармонія у безплідному шлюбі при хронічному аднекситі у жінок та її психотерапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Бобир ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням системного підходу до вивчення сексуального здоров'я розкрито причини, механізми розвитку та клінічні особливості сексуальних розладів у жінок, хворих на з хронічний аднексит і безплідність. Визначено роль психогенних, негативних соціально-психологічних і біогенних чинників у формуванні різних варіантів подружньої дисгармонії за умов інфертильного шлюбу та запропоновано їх диференційно-діагностичні критерії. Розроблено ефективну систему психотерапевтичної корекції порушення гармонії подружньої пари, у якій дружина хворіє на хронічний аднексид з безплідністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.501.1-3 + Р645.093.3-57
Шифр НБУВ: РА318085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Черенщикова Д. В. 
Позитивна психотерапія як засіб оптимізації педагогічного спілкування у вищих навчальних закладах: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Д. В. Черенщикова ; ДВНЗ "Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника". — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано функціонально придатну концептуальну модель та психологічні механізми оптимізації оптимального педагогічного спілкування у ВНЗ. Діагностовано структурно-функціональні показники цього спілкування у вищий школі, визначено вплив чинників статі та науково-педагогічного стажу на зміст і форму спілкування у ВНЗ. Розроблено, апробовано та перевірено ефективність експериментальної програми оптимізації педагогічного спілкуваня у ВНЗ, побудованої на базі психотехнологічного репертуару позитивної психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.0-994 + Ч481.430
Шифр НБУВ: РА380046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Жданова М.П. 
Порушення здоров'я сім'ї при алкоголізмі у жінок та його психотерапія: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.П. Жданова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

З використанням системного підходу розроблено типологію сім'ї та класифікацію варіантів і форм порушення сексуального здоров'я у разі алкоголізму в жінок. Виявлено емоційні та поведінкові розлади у дітей, особистісні відмінності хворих і членів їх сімей. Визначено закономірності формування та функціонування сім'ї за цієї патології у жінок, взаємозв'язки між порушенням сімейних функцій, формами подружньої дезадаптації, виникненням та перебігом алкоголізму. Розроблено систему сімейної психотерапії та психокорекції сексуальної дезадаптації подружжів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11 + Р11(4УКР)286.14 + Ю956-994-06 + Ю949.246 +
Шифр НБУВ: РА354450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
15.

Мінухін А.С. 
Причини, умови розвитку та психотерапія сексуально-поведінкової дезадаптації молодого подружжя: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / А.С. Мінухін ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі системного міждисциплінарного підходу з урахуванням парного характеру сексуальної функції визначено причини та механізми розвитку у молодого подружжя сексуально-поведінкової дезадаптації, виявлено й описано її чотири основні клінічні форми - соціокультурну, сексуально-еротичну, статеворольову та конституціональну. Розкрито роль психогенних, соціогенних, негативних соціально-психологічних і біологічних чинників у формуванні дезадаптивних сексуально-поведінкових патернів у молодого подружжя на ранніх етапах сексуального адаптогенезу. Визначено причини, механізми розвитку, особливості перебігу та прояви сексуально-поведінкової дезадаптації у перші роки сімейного життя, розроблено диференційно-діагностичні критерії виявлення даних порушень. Розроблено систему діагностики та психотерапевтичної корекції первинних форм сексуально-поведінкової дезадаптації у молодого подружжя, експериментально підтверджено її високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.45 + Р120.45 + Р120.45
Шифр НБУВ: РА358424

Рубрики:

      
16.

Тофан Н.І. 
Профілактика і лікування ускладнень вагітності, пологів і перинатальної патології у жінок з гіпертонічною хворобою в умовах санаторію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.І. Тофан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

На основі комплексної оцінки стану вагітних з первинною артеріальною гіпертензією та їх плодів (ультразвукова фетометрія, кардіотокографія, плацентографія, вміст гормонів фето-плацентарного комплексу у крові) розроблено диференційовану систему санаторно-курортного лікування вагітних з гіпертонічною хворобою. Запропоновано новий комплекс немедикаментозного санаторного лікування гіпоксії і гіпотрофії плода, який включає: фонову терапію для всіх вагітних з гіпертонічною хворобою (кліматотерапія, лікувально-охоронний режим, УФО, психотерапія, рухові режими і ЛФК, гідрокінезотерапія, аерофітотерапія, фітотерапія, масаж комірової зони, дієтичне харчування), а також диференційоване лікування в залежності від стану плода (вуглекислі та кисневі ванни, електросон, синусомодульовані струми, дециметрова мікрохвильова терапія, електрофорез, додаткове харчування). Показано ефективність санаторно-курортного лікування: позитивний вплив його на перебіг вагітності, пологів, стан плода, зменшення ступеню кисневої недостатності та частоти відставання темпів росту плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54

Рубрики:

      
17.

Мушкевич М.І. 
Психологічні особливості впливу батьківської сім'ї на молоде подружжя: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.І. Мушкевич ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Поглиблено теоретичне уявлення про типологію сімей. Введено такий тип, як псевдофункціональна сім'я, який був відсутній у Н.Аккермана, Є.Вітчака, О.С.Кочаряна, В.Сатір. Вперше доведено, що тип батьківської сім'ї є визначальним у функціонуванні молодого подружжя. Запропоновано параметри оцінювання якості молодого шлюбу: установки на шлюб та сім'ю, функціонально-рольова поведінка, сімейний сценарій, міжособистісна взаємодія, сімейна адаптація. Показано варіативність зв'язку між рівнем функціональності батьківської та молодої сімей. Факторами, детермінуючими створення молодим подружжям власної моделі сім'ї, є їх характерологічні риси, просімейна мотивація, диференційованість особистості від батьківської сім'ї. Обгрунтовано, що на третьому-п'ятому році сімейного життя молодого подружжя починає діяти модель батьківських структурно-функціональних відносин. Уточнено теоретичні уявлення про вплив сиблінгової позиції на функціональні характеристики молодого подружжя та відсутність впливу складу батьківської сім'ї на його відтворення у молодому шлюбі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644.2*423.122
Шифр НБУВ: РА321405

Рубрики:

      
18.

Альперіна В.Ю. 
Психологічні проблеми організації домашнього навчання іноземній мові на ранніх етапах онтогенезу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Ю. Альперіна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості мовленнєвого розвитку дитини в процесі засвоєння іноземної мови на ранніх етапах онтогенезу. Показано можливості раннього засвоєння дітьми іноземної мови та формування психологічного білінгвізму. Експериментально доведено, що мовленнєвий розвиток дошкільника за умов білінгвізму набуває специфічних рис і суттєво відрізняється від розвитку у мономовному середовищі. Виявлено особливості функціонування сім'ї у процесі здійснення раннього навчання. Доведено, що раннє навчання іноземній мові стає значущим фактором мовленнєвого розвитку дитини за умов, коли навчання здійснюється як домашня освіта, а родина включається до даного процесу як цілісна сімейна система. Розроблено психолого-педагогічні засоби та методи організації домашнього навчання іноземній мові, які можна використовувати у процесах організації домашнього навчання дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-91 + Ю984.030.121.7
Шифр НБУВ: РА319240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пустовойт М. М. 
Психосоматичні закономірності розвитку психотичних розладів у жінок в інволюції (патогенез, клініка, психодинамічна психотерапія): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.16 / М. М. Пустовойт ; Ін-т неврології, психіатрії, та наркології АМН України. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Виділено характерологічні риси, особливості емоційного реагування та мотиваційно-поведінкової сфери, які повністю збігались із характеристиками нарцистичного розладу особистості, зазначеними в DSM-IV-TR. Клінічні характеристики психотичних розладів у досліджуваних пацієнтів показали існування у структурі психозу двох протилежно спрямованих континуумів: афективного (депресивного) та маячного, дозволили виділити чотири основні клінічні форми психозів. Визначено тенденцію до об'єднання їх у кластери, що різнилися між собою як за особливостями проявів і перебігу, так і за реагуванням на терапію і за прогнозом. Розроблено схеми психотерапевтичних впливів на психотичному та пост-психотичному етапах. Доведено більшу ефективність такого лікувального підходу порівняно із стандартними схемами лікування. Визначено основні шляхи вторинної та третинної психопрофілактики, а також реабілітаційних заходів, спрямованих на покращання якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-435
Шифр НБУВ: РА377171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Філатова О. А. 
Психосоціальна дезадаптація у хворих на сурдомутизм (механізми формування, клінічні варіанти і психотерапія): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 19.00.04 / О. А. Філатова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 36 с. — укp.

Уперше визначено роль негативних психо-, соціо- і соматогенних чинників у формуванні неадаптивної сексуальної поведінки у цих хворих. Визначено клінічну структуру розладів сексуального здоров'я і форми сексуальної дезадаптації за різних типів порушення функціонування сімей, хворих на сурдомутизм. Доведено, що екзистенціальна криза завжди виникає на тлі перманентної екзистенціальної тривоги. Вперше досліджено проблему екзистенціальної кризи у хворих на сурдомутизм: причини її виникнення, соціальні та психологічні передумови, варіанти перебігу, копінг-стратегії та шляхи підвищення індивідуально-психологічної витривалості пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р645.093-57 + Ю948.1
Шифр НБУВ: РА373952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського