Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (1631)Книжкові видання та компакт-диски (248)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=СКЕЛЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 183
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Масліков М.М. 
Розробка методів дослідження, розрахунку та прогнозування процесів тепломасопереносу під час тривалого зберігання цукру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.04 / М.М. Масліков ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес тривалого зберігання цукру. Розроблено математичну модель тепловологопереносу в пористому тілі з розчинним скелетом, що має велику пористість та малий вологовміст. На її основі створено алгоритм та програму розрахунку тепловологопереносу під час зберігання цукру. Розроблено методику натурних досліджень процесів тепловологопереносу у масиві цукру. Отримано дослідні дані про температурні поля у штабелі цукру-піску, динаміку зміни його вологовмісту та якісних показників під час зберігання, зміну температури та відносної вологості повітря у неопалюваному складі цукру протягом періоду зберігання. Створено методику прогнозування тепловологісного стану та якості цукру протягом зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л84-909

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Борковський В.В. 
Морфогенез кісток скелета при фізичних навантаженнях після гіпокінезії та в період реадаптації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / В.В. Борковський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням росту, будови та хімічного складу довгих трубчастих кісток при довготривалих фізичних навантаженнях динамічного та статичного характеру після перебування тварин в умовах гіпокінезії, а також при реадаптації. У дисертації вперше встановлено закономірність адаптаційно-реадаптаційних перетворень у довгих трубчастих кістках при фізичних навантаженнях після гіпокінезії. Встановлено, що розвиток і ступінь структурних змін у динаміці реадаптаційних перетворень кісток скелета після фізичних навантажень у тварин, які знаходились попередньо в умовах гіпокінезії, знаходяться у прямій залежності від виду, інтенсивності та тривалості відновного періоду. Помірні динамічні і статичні навантаження після гіпокінезії справляють позитивний вплив на процеси росту, формоутворення кісткової тканини, її будову, хімічний склад, підсилюючи при цьому апозиційні процеси. Тривале тренування тварин інтенсивними динамічними навантаженнями після гіпокінезії викликає у тварин стан помітної фізичної перевтоми, незначно активізуючи при цьому лише поздовжній ріст трубчастих кісток за вираженого зниження темпів росту цих кісток у товщину. Основні результати праці дають можливість пізнати механізми адаптаційних і репаративних перетворень в кістках скелета, визначити діапазон її компенсаторних резервів, прогнозувати у тренувальних процесах напрямок перебудови кісткової тканини в залежності від виду фізичного навантаження, його тривалості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.134*33,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Борковський 
Морфогенез кісток скелета при фізичних навантаженнях після гіпокінезії та в період реадаптації (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Віктор Володимирович Борковський ; Тернопільська держ. медична академія ім. І.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.134*33,022 + Е60*738.2,022 + Р418.11-29
Шифр НБУВ: РА302675

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Дідович А.П. 
Вплив адреналіну на ліпідний обмін у скелетних м'язах тварин в онтогенезі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.П. Дідович ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 16 с. — укp.

Представлено дані про фізіолого-біохімічні механізми, які лежать в основі змін вмісту ліпідів у скелетних м'язах великої рогатої худоби в онтогенезі і про роль адреналіну в регуляції обміну ліпідів у вказаній тканині даного виду. Встановлено, що у скелетних м'язах великої рогатої худоби протягом постнатального розвитку зростає вміст триацилгліцеролів і зменшується вміст фосфоліпідів і холестеролу. При цьому в скелетних м'язах знижується активність триацилгліцеролліпази і підвищується активність ліпопротеїнліпази, знижується інтенсивність окислення жирних кислот. В період з 1- до 6-місячного віку в скелетних м'язах великої рогатої худоби знижується використання глюкози і зростає використання оцтової кислоти в синтезі ліпідів, змінюється жирнокислотний склад ліпідів. Після триразового введення тваринам адреналіну в скелетних м'язах знижується вміст триацилгліцеролів, підвищується активність триацилгліцеролліпази і посилюється окиснення жирних кислот, знижується інтенсивність синтезу ліпідів із оцтової кислоти, змінюється жирнокислотний склад ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.13*723*112.6*33,022 + Е60*738.822*72,022 + П60-272.513,022

Рубрики:

      
5.

Маврич В.В. 
Особливості росту, будови та формоутворення кісток скелету під впливом гелій-неонового лазера і рентгенівського випромінювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Маврич ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.8

Рубрики:

      
6.

Борисевич Б.В. 
Етіологія, патогенез і патоморфологія остеодистрофії великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Б.В. Борисевич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стану кістяка та кісткового мозку корів на підставі застосування методу трепанобіопсії. Розроблені чотири основні конструкції трепанів. Проведено гістологічне, гістохімічне, атомно-абсорбційне дослідження кісткових зразків. Визначено вміст в них остеотропних макро-і мікроелементів як в нормі, так і при остеодистрофії. Запропоновано хімічні методи виявлення в трепанобіоптатах Сa та P. Розроблено метод визначення в кістковому зразку щільностей: нативної кістки, сухої кістки, органічного матриксу, мінеральних речовин та індексу мінералізації. Вивчено стан кістяка при остеодистрофії корів і молодняка, вплив на скелет тривіта. Встановлена ведуча роль остеодистрофії у виникненні остеотендиніта та патології копитець. Встановлені особливості радіаційної остеодистрофії корів в другій та третій зоні радіаційного забруднення. Визначені гістологічні критерії нормальних станів кісткового мозку та його патологічних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.431-911,022

Рубрики:

      
7.

Покотило О.С. 
Вплив фізіологічного стану і факторів живлення на обмін речовин в організмі корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.С. Покотило ; УААН. Ін-т земл-ва і біології тварин. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації приведені дані про зміни метаболічного профілю крові, інтенсивності синтетичних і енергетичних процесів у скелетних м'язах корів в залежності від фізіологічного стану і факторів живлення. Зокрема, встановлено залежність вмісту загального білка і співвідношення окремих фракцій, загальних ліпідів, триацилгліцеролів, неетерифікованих жирних кислот, глюкози і сечовини в крові корів від їх фізіологічного стану, типу годівлі і складу раціону. Встановлено також, що інтенсивність синтезу білків, ліпідів і енергетичних процесів у скелетних м'язах корів на початку лактації нижча, ніж у кінці і особливо у сухостійний період. Виявлені істотні різниці у ступені використання стеаринової і оцтової кислот, глюкози і фенілаланіну у субстратному забезпеченні синтезу ліпідів і енергетичних процесах у скелетних м'язах корів на початку і в кінці лактації, а також у кінці тільності. Показано, що збільшення частки цукру і важкорозщеплюваного протеїну у раціоні корів впливає на ферментативні процеси і синтез бактеріального протеїну у рубці, на поглинання молочною залозою попередників молока, на збільшення вмісту жиру і лактози в молоці. Збільшення частки важкорозщеплюваного протеїну в раціоні лактуючих корів приводить до збільшення перетравності і засвоєння протеїну, до збільшення концентрації глюкози, оцтової кислоти і кетонових тіл в крові і їх ефективнішого використання в синтезі компонентів молока в молочній залозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-272.5,022

Рубрики:

      
8.

Довгалюк Т.Я. 
Структурно-функціональні зміни в довгих трубчастих кістках скелета білих щурів при дії на організм свинцевої інтоксикації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Т.Я. Довгалюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей будови, росту і формоутворення довгих трубчастих кісток скелета білих щурів в умовах свинцевої інтоксикації. Встановлено, що інтоксикація свинцем негативно впливає на організм людини. Особливу чутливість на наявність остеотропного свинцю має скелет, який росте. Саме в ньому спостерігаються найбільш активні процеси розмноження і диференціювання клітин, що забезпечують метаболічну і структурну основу для росту хряща і формування кістки. При дії солей свинцю відбувається уповільнення росту і формоутворення кісток скелета, пригнічення процесів проліферації і диференціювання остеогенних клітин, а також біосинтетичних процесів, що проходять у цих клітинах. Окрім того, свинцева інтоксикація викликає структурні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

      
9.

Скопіченко Д.М. 
Хірургічне лікування хвороби Шпренгеля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Д.М. Скопіченко ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Внаслідок вивчення клініко-рентгенологічних ознак захворювання у 81 хворого на хворобу Шпренгеля з одно- і двостороннім ураженням плечового пояса (90 клінічних спостережень), а також у поєднанні з іншими уродженими захворюваннями скелета (синдромом Кліппель-Фейля, уродженим і диспластичним сколіозом, синостозом ребер, клиноподібними хребцями тощо) розроблено анатомо-функціональну класифікацію, що дозволяє здійснювати диференційований підхід у виборі методу лікування відповідно до ступеня тяжкості деформації. Розглянуто найближчі та віддалені результати хірургічного лікування у 3 групах хворих за функціональними і косметичними критеріями. Електроміографічні та гістологічні дослідження м'язів плечового пояса, а також макро- і мікроструктурних змін клінічними і рентгенологічними проявами виявили причинно-наслідкові взаємозв'язки і вирішили деякі питання з етіології та патогенезу хвороби Шпренгеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4
Шифр НБУВ: РА307639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Костинський Г.Б. 
Нейротканинні взаємовідносини в скелетному м'язі при різних способах його реіннервації (експериментально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.00.16 / Г.Б. Костинський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено принципово важливі положення регенерації периферичної нервової системи, відновлення структури та функцій денервованого м'язу під час реіннервації. Визначено часові, кількісні та якісні нервово-м'язові взаємовідносини в динаміці реіннерваційного процесу за різних умов. З'ясовано та морфологічно обгрунтовано прийоми стимуляції регенераційних процесів, у т.ч. активацією сполучної тканини та використанням аутотрансплантованого нерву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.34
Шифр НБУВ: РА312275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Варзацький О.А. 
Направлений синтез та фізико-хімія несиметричних макробіциклічних трис-диімінатних комплексів заліза (II): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.А. Варзацький ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено стратегію конструювання раніше невідомих аксіально та меридіанально несиметричних клатрохелатів заліза (II), розроблено загальні методи синтезу сполук даного типу. Розглянуто можливість застосування елементооксидних матриць як топохімічної захисної групи для твердофазного синтезу клатрохелатів. Виявлено роль металохелатного скелета у стеричному контролі реакції утворення сполук із геометрично-ізомерними макрокаркасами. Вперше отримано імобілізовані на поверхні неорганічних матриць макробіциклічні системи, синтезовано 23 нові сполуки. З використанням рентгеноструктурного аналізу і фізико-хімічних методів дослідження отримано дані про структуру, спектральні та електрохімічні властивості синтезованих сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.116
Шифр НБУВ: РА307904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Фліс О.В. 
Магнітотерапія та альфакальцидол у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Фліс ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності лікування генералізованого пародонтиту. Проведено плацебо-контрольне дослідження ефективності магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та їх комбінації щодо ступеня тяжкості і перебігу захворювання, а також об'єктивних пародонтальних індексів, функціональних проб та лабораторних спостережень. Розроблено спосіб оцінки структурно-функціонального стану мікроциркуляторного русла з розрахунком інтегрального показника мікроциркуляторних порушень. Досліджено вплив магнітотерапії з запропонованими фізичними характеристиками магнітного поля на патогенну мікрофлору пародонтальних кишень, фактори захисту порожнини рота, мікроструктуру ясен. Шляхом ультразвукової денситометрії, ехоостеометрії, рентгенографії з визначенням біохімічних маркерів кісткової резорбції у крові та сечі, вивченням динаміки пародонтальних індексів досліджено вплив магнітотерапії, магнітотерапії в комбінації з альфакальцилолом на структурно-функціональний стан кісткової тканини скелета, зокрема альвеолярного паростка, та перебіг генералізованого пародонтиту. Запропоновано диференційований підхід до застосування магнітотерапії, традиційної медикаментозної терапії та альфакальцидолу відповідно до ступеня тяжкості та перебігу генералізованого пародонтиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА308526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бензар І.М. 
Ріст і формоутворення кісток скелета при адаптації організму до позаклітинного зневоднення та їх реадаптація: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.М. Бензар ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням росту, формоутворення, структурної перебудови та зміни водно-електролітного складу довгих трубчастих кісток скелета адаптованих та неадаптованих тварин за умов позаклітинного зневоднення різного ступеня важкості та потенції їх репарації. Встановлено, що позаклітинне зневоднення спричинює деструкцію епіфізарної хрящової пластинки, рарефікацію та демінералізацію кісткової тканини, яка, в першу чергу, проявляється в губчастій речовині. Адаптивні перетворення у кістковій тканині виявлено під час зростання масової частки остеотропних мікроелементів на фоні збереження структурної організації вологості та загальної мінеральної насиченості трубчастих кісток скелета. Попередня адаптація сприяє збільшенню резистентності кісткової тканини до впливу зневоднення, а також підвищує її відновлювальні можливості, ознакою чого є більш повна репарація кісток скелета адаптованих тварин порівняно з неадаптованими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2
Шифр НБУВ: РА308933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ткаченко С.А. 
Роль морфології фронту кристалізації в процесах вирощування монокристалів корунду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.А. Ткаченко ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено морфологію фронту кристалізації кристалів корунду, вирощених з розплаву з використанням різних методів. Показано, що за умов, коли кристал не може прийняти рівноважну форму, фронт кристалізації завжди має осередкову структуру, утворену елементами рівноважного кристала. У цьому причина постійної осередкової шорсткості фронту кристалізації та нормалізації механізму росту. Виявлено, що під час переохолодження осередковий фронт кристалізації перетворюється на скелетний і далі - на дендритний. Доведено, що скелетна морфологія фронту кристалізації є однією з основних причин утворення газових включень. Для методу Степанова розроблено технологічні рішення і конструкції формоутворювачів, які гарантують одержання якісних кристалів без газових включень і блоків. Побудова рівноважних, осередкових, скелетних та дендритних форм корунду проявляє загальні закономірності, характерні також для інших кристалів, тому результати, отримані під час проведення досліджень процесів росту корунду, можна застосовувати для вирощування інших кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л463.2
Шифр НБУВ: РА310193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Рощупкіна С.Л. 
Особливості росту, будови та формоутворення кісток скелета під впливом нітратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.Л. Рощупкіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено особливостям росту, будови та формоутворення кісток скелета під впливом нітратів. Використано анатомічні, гістологічні, морфометричні, хімічні методи дослідження. Встановлено, що інтоксикація різними дозами нітратів викликає морфофункціональні зміни у всіх видах кісток скелета. Виявлення та спрямованість даних змін залежить від віку організму та тривалості дії хімічних речовин. Встановлено, що введення нітрату вагітним самкам призводить до зменшення розмірів і площини ядер окостеніння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.1-3 + Р419.442.0-37
Шифр НБУВ: РА309799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Мякоткина Г.В. 
Особливості будови, росту та формоутворення кісток скелета під впливом дії парів формальдегіду (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Г.В. Мякоткина ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Виявлено особливості морфогенезу, закономірності компенсаційно-пристосовних змін, динаміку росту та формоутворення кісток скелета під впливом парів формальдегіду в різні вікові періоди, залежно від дози, тривалості впливу та за умов корекції пірацетамом. За допомогою комплексу сучасних методів дослідження (остеометричного, гістологічного, біохімічного, морфометричного та математичного) отримано нові дані про порушення інтенсивності ростових та остеопластичних процесів у разі інтоксикації організму парами формальдегіду. Виявлено чутливі та максимально вразливі функціональні структури довгих трубчастих кісток скелета (епіфізальний хрящ і періостальна зона діафізу) за умов остеотоксичної дії формальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*698.13
Шифр НБУВ: РА312300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Воловар О.С. 
Клініко-біомеханічне обгрунтування вибору трансплантатів для реконструкції нижньої щелепи та скронево-нижньощелепового суглоба: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.С. Воловар ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено міцнісні, морфологічні, функціональні характеристики нижньої щелепи, скронево-нижньощелепового суглоба, кісткових трансплантатів донорських ділянок скелета людини (тім'яна, скронева кістки, ключиці: груднинний відділ і діафіз, VII ребро; гребні крила клубової кістки, метатарзальні кістки). Розглянуто фактори оцінювання трансплантатів з метою обгрунтування їх застосування у лікуванні хворих з адамантиномами, дефектами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами та деформівними остеоартрозами скронево-нижньощелепового суглоба (СНЩС). Наведено результати лікування. Запропоновано біохімічно та морфометрично обгрунтовані варіанти вибору індивідуально необхідних трансплантатів для реконструкції нижньої щелепи та СНЩС. Визначено ефективність диференційованого підходу щодо вибору автотрансплантатів для лікування хворих з адаматиномами, дефектами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами й деформівними остеоартрозами, деформаціями нижньої щелепи, анкілозами й деформівними остеоартрозами СНЩС, що сприяє покращанню результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.63
Шифр НБУВ: РА307905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Фастовець О.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень метаболізму кісткової тканини у хворих на генералізований пародонтит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Фастовець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження структурно-функціонального стану кісткової тканини щелеп та опорного скелета у 142 здорових і 152 хворих на генералізований пародонтит, які не підтвердили взаємозумовленості генералізованого пародонтиту та системного остеопорозу. За результатами вивчення кінетичних показників кальцій-фосфорного гомеостазу та маркерів кісткового обміну у відібраних 30 здорових і 84 хворих на генералізований пародонтит, які не мали системних порушень метаболізму кісткової тканини, доведено, що остеопоротичні зміни в альвеолярній кістці відбувається через підвищену резорбцію, яка не компенсується нормальним кісткоутворенням. Запропоновано місцеве застосування остеотропних засобів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. Апробовано лікувальну композицію остеогенної дії, що містить хіноксидин, іпріфлавон і гідроксиапатит, та ультрафонофорез препарату-антирезорбенту ксидіфону в якості конкретної терапевтичної схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА313755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гаврилін П.М. 
Структурно-функціональні особливості органів кровотворення телят неонатального і молочного періодів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / П.М. Гаврилін ; Харк. зооветеринар. ін-т. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено структурно-функціональні закономірності адаптивної трансформації тканинних компонентів органів кровотворення у телят як представників виду продуктивних зрілонароджуючих ссавців у неонатальному і молочному періодах. Доведено взаємозв'язок структурно-функціональної організації тканинних компонентів органів кровотворення новонароджених (добових) телят з їх організменним статусом. Визначено критерії морфо-функціонального статусу паренхіматозних (гемопоетичних) і стромальних (мікрооточення) тканинних компонентів органів кровотворення новонароджених, 10-, 20-, 30-, 120-добових телят. Встановлено закономірності локалізації та адаптивної трансформації остеобластичного, гемопоетичного і жовтого кісткового мозку в скелеті телят неонатального і молочного періодів. Виявлено взаємозалежність адаптивних перетворень паренхіматозних і стромальних компонентів в органах універсального гемо- та лімфопоезу. Наведено гіпотезу взаємозв'язку інтенсивності адаптивної трансформації кісткового мозку з життєздатністю матуронатних продуктивних тварин. Розроблено модифікації методик виготовлення, забарвлення та імпрегнації сріблом тонких (15 - 25 мкм) зрізів органів кровотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-441
Шифр НБУВ: РА312613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Шатковська О.В. 
Формування скелета кінцівок в ембріогенезі нагніздних та виводкових птахів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.В. Шатковська ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз формування скелета кінцівок у представників нагніздних і виводкових птахів (Corvus frugilegus, Riparia riparia Coturnix japonica, Larus argentatus). Виявлено особливості формування скелета кінцівок у нагніздних і виводкових птахів з різним типом розвитку, які не узгоджуються з усталеними уявленнями. Встановлено, що основні скелетні елементи кінцівок у нагніздних виводкових птахів закладенаються однакових стадіях ембріогенезу. Відзначено, що формування притаманним птахам комплексних структур скелета кінцівок ("radiale", carpometacarpus, tibiotarsus, tarsometatarsus) у нагніздних і виводкових видів відбулось синхронно. У виводкових птахів виявлено більш інтенсивне заміщення хрящової тканини кістковою. Досліджено онтогенетичну алометрію скелета кінцівок нагніздних і виводкових птахів в ембріогенезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*333
Шифр НБУВ: РА312576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського