Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (711)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>K=СТІЙКЕ$<.>+<.>K=СЛОВОСПОЛУЧЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 122
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Віршило І.В. 
Автоматизована система розв'язку задач інверсії даних сейсмоакустики для багатокомпонентного анізотропного геологічного середовища: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.В. Віршило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше сформульовано та реалізовано методологічні принципи побудови комп'ютерної технології геологічної інтерпретації геофізичних даних, яка грунтується на єдиній моделі багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища, природним атрибутом якого є напружено-деформований та термопружний стани. Створено базу даних геолого-геофізичної інформації, яку інтегровано у програмний комплекс. Розроблено алгоритм математичного моделювання ефективних термопружних властивостей багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища. Створено та апробовано ітераційний алгорим, що забезпечує стійке вирішення задачі інверсії даних сейсмоакустики. Запропоновано комп'ютерну технологію визначення мінералогічного складу та тріщинуватості за даними сейсмоакустичних досліджень. Вперше проведено кількісну оцінку мінералогічного складу та тріщинуватості континентальної земної кори Кіровоградського блоку Українського щита за даними ультразвукових спостережень на зразках керну глибоких свердловин, акустичного каротажу, вертикального сейсмічного профілювання та глибинного сейсмічного зондування. Визначено пружні постійні та функції розподілу орієнтації породотвірних мінералів океанічної верхньої мантії за даними азимутальної сейсмічної анізотропії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА331805

Рубрики:

      
2.

Стахурська Г.Ю. 
Активні процеси у перській комп'ютерній субмові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / Г.Ю. Стахурська ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Зазначено, що термін - це слово чи словосполучення, що виражає певне наукове поняття. Термінологічний словотвір відображає переважно свідомий, соціально прискорений процес термінотворчості. Засвоєння іншомовних термінів є показником певної фази запозичення світових культурних цінностей. Опрацьовані у європейському мовознавстві вимоги до стандартизації семантики та структури термінів передбачають послідовне проведення принципів номінації, оцінки, уніфікації. Проникнення первісно англійської термінології Інтернету до словників інших мов розглянуто як прояв процесів інтернаціоналізації за сучасних умов. Комп'ютерна термінологія у мовах різних систем формується стихійним шляхом, а також внаслідок цілеспрямованих заходів на основі словотвірних засобів конкрентної національної мови, шляхом калькулювання або прямого запозичення. Критерії формування термінів, затверджені Академією мови та літератури Ірану, свідчать про її подальшу пуристичну орієнтацію. Наявність англійських елементів у текстах перськомовного Інтернету є пояснимим явищем. Певна група назв-"етикеток" нового засобу масової інформації виявляє свої властивості як номенклатура. За критерієм структури загальною тенденцією є відповідність простому англійському терміну простого перського, а складному англійському - складного перського. Для перських термінів-словосполучень у комп'ютерній галузі властиве збереження перських граматичних (синтаксичних) морфем і вплив англійського прототипу. За семантичною характеристикою перська комп'ютерна лексика має адекватне відтворення англомовного оригінального масиву термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш152.311-34:З97 +
Шифр НБУВ: РА350012

Рубрики:
 ! 

      
3.

Бабенко М.Ю. 
Англійські прикметники волевиявлення (парадигматичний та синтагматичний аспекти): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / М.Ю. Бабенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено лексико-семантичну групу англійських прикметників волевиявлення з використанням антропоцентричного підходу до розробки мовної картини світу, на базі систематизації цієї групи лексики та виявлення принципів і особливостей її організації та функціонування. Виявлено статус і функціонування лексико-семантичної групи англійських прикметників з погляду семантики їх парадигматичних зв'язків, розглянуто взаємодію лінгвальних і екстралінгвальних факторів у формуванні лексичного значення одиниць групи, що досліджується. Розглянуто групи прикметників, утворених у процесі деривації одиниць з міжслівною та внутрішньослівною мотиваціями, описано макрокомпонентну структуру лексико-семантичного поля англійських прикметників волевиявлення. Проаналізовано умови реалізації даними прикметниками свого лексичного значення в структурі словосполучення. Досліджено особливості англійських прикметників, які мають функції арибута та предиката. Вивчено семантичні особливості образних значень та виявлено ступені образності прикметників волевиявлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.2 +
Шифр НБУВ: РА329911

Рубрики:

      
4.

Іващишин О.М. 
Англійські термінологічні словосполучення у текстах з проблем техногенного впливу на довкілля: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Іващишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено структурно-семантичні та функціонально-стилістичні особливості термінологічних словосполучень, описано механізм лінгвопрагматичної реалізації їх властивостей в англійських науково-технічних текстах з проблем техногенного впливу на довкілля. Досліджено способи диференціації термінологічних і нетермінологічних одиниць. Визначено лінгвістичний статус термінологічного словосполучення як різновиду терміна. Розглянуто природу термінологічних словосполучень, проаналізовано способи та методи термінотворення, а також шляхи вторинної деривації. Здійснено структурну та семантичну класифікацію термінологічних словосполучень на підставі аналізу їх стрижнів і залежних компонентів. Наведено результати вивчення фреймової організації науково-технічних текстів з проблем техногенного впливу на довкілля, типологічної диференціації контекстів та їх функціональних особливостей. З'ясовано роль термінологічних словосполучень у маркованості науково-технічних текстів та їх прагматичних функцій у заголовкових фреймах. Сформульовано визначення термінологічного словосполучення, спеціального дискурсу та науково-технічного тексту з питань техногенного впливу на довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 + Ш143.21-34:Б1 +
Шифр НБУВ: РА354268

Рубрики:

      
5.

Кишко К.М. 
Біоморфологія IGentiana Asclepiadea/I L. в Закарпатті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / К.М. Кишко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 тирлич
Шифр НБУВ: РА309082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гомас О.М. 
Варіантність і синонімія в словосполученні й реченні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Гомас ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На матеріалі творів художньої літератури XIX - XX ст. та періодичної преси 1994 - 1999 рр. досліджено питання синтаксичної синонімії та варіантності у словосполученнях та реченнях української мови. Проаналізовано синонімічні й варіантні синтаксичні конструкції з метою розмежування та системного опису понять синтаксичної синоніміки й синтаксичної варіантності. Визначено критерії віднесення синтаксичної конструкції до певного типу систематизації варіантних та синонімічних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22
Шифр НБУВ: РА308869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Карпова К.С. 
Вербалізація національно-специфічних концептів американського суспільства XX - початку XXI ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / К.С. Карпова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено мовну картину сучасного американського суспільства, визначено її особливості, сформовані під впливом національної культури, етнічної свідомості, менталітету нації з урахуванням соціокультурної варіативності англійської мови. Наукове дослідження виконано з використанням когнітивного, лінгвокультурологічного, етнолінгвістичного й аксіологічного підходів сучасної лінгвістики. Розглянуто засоби вербалізації національно-специфічних концептів і цінностей американської мовної картини світу , в яких відображено своєрідність національного характеру, менталітету, способу життя американської спільноти, а також найважливіші суспільно-політичні й економічні процеси, що відбувалися в США у XX - на початку XXI ст. і докорінно вплинули на подальший розвиток країни та формування глобального іміджу США як світової супердержави. Досліджено прецедентні імена (Martin Luther King Jr., Elvis Presley, Marilyn Monroe, Bill Gates, Donald Trump), що мають символьні характеристики в американській культурі XX - початку XXI ст., розглянуто особливості їх функціонування в комунікативному просторі США. Виявлено лексичні одиниці, усталені словосполучення, оказіоналізми, ідіоми, паремії, що відображають культурно-історичні та суспільно-політичні концепти американського суспільства. Проаналізовано особливості відображення в лексиці та фразеології сучасної англійської мови домінантних американських цінностей. Досліджено вербальну репрезентацію типових рис національного характеру американців в сучасній англійській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(7СПО) + Ш143.21-013 +
Шифр НБУВ: РА357662

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Яхнюк Т.О. 
Використання фрагментів художніх відеофільмів для навчання студентів мовних спеціальностей соціокультурної англійської лексики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.О. Яхнюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності процесу навчання соціокультурної лексики за допомогою фрагментів художніх відеофільмів. Теоретично обгрунтовано психолого-лінгвістичні та методичні передумови використання фрагментів художніх відеофільмів для навчання студентів мовних спеціальностей соціокультурної англійської лексики, виділено основні принципи лексико-орієнтованого відбору фрагментів, розроблено типологію кіноінформації за критеріями співвідношення аудитивної та візуальної інформації як мовленнєвого синтезу. Розроблену типологію покладено в основу комплексу вправ для навчання студентів соціокультурної лексики з опорою на фрагменти художніх відеофільмів, який грунтується на основних етапах навчання лексики: введенні та семантизації лексичних одиниць, формуванні лексичної навички на рівні словоформи, вільному словосполучення, фрази/речення, формуванні навички на рівні понадфразової єдності та вдосконаленні дій з лексичними одиницями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-919.2
Шифр НБУВ: РА317175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дзюба В.М. 
Вікові особливості впливу ішемії на структурно-функціональний стан мітохондрій і перекисне окислення ліпідів серця щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.М. Дзюба ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Досліджено механізм ішемічного пошкодження серця щурів. Вивчено вікові особливості зміни перекисного окислення ліпідів, його ферментативної регуляції та структури і функції мітохондрій серця щурів при ішемії органу. Встановлено, що активація ПОЛ при ішемії передує порушенню бар'єрної функції сарколеми і структурно-функціонального стану мітохондрій серця щурів. Показано, що серце старих щурів менш стійке до дії ішемії. Досліджено протиішемічну дію ряду природних метаболітів і на підставі одержаних даних розроблено середовище для попередження ішемічного пошкодження тканин при трансплантації органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-29

Рубрики:

      
10.

Лукьянова 
Вільні атрибутивні словосполучення як засіб об'єктивації гендерних стереотипів (на матеріалі сучасного британського газетного дискурсу): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Тетяна Геннадіївна Лукьянова ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-220 + Ш143.21-715
Шифр НБУВ: РА366177

Рубрики:

      
11.

Загородня Л.З. 
Внутрішньокатегоріальні заміни словоформ в англо-українському перекладі (на прикладі числових форм іменинника): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Л.З. Загородня ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На рівнях абстрактної граматичної системи мови і функціонування граматичних одиниць у складі висловлювання проведено комплексне дослідження чинників, що обумовлюють внутрішньокатегоріальні заміни числових форм іменника в англо-українському перекладі художніх прозових творів, а також визначають числову форму англійського субстантива групи singularia tantum у мові перекладу у випадку, якщо його україномовний відповідник може вживатись в обох числових формах. Встановлено, що внутрішньокатегоріальні заміни форм числа іменника в англо-українському перекладі простежуються у контекстах транспозиції та нейтралізації його числових форм. Систематизовано та описано контексти транспозиції та нейтралізації числових форм англійського іменника в українському перекладі, а також їх типи та підтипи на підставі денотативного статусу іменникової групи. Розкрито вплив синтаксичної структури речення та словосполучення на вибір числового оформлення англійських та українських субстантивів у складі певних синтаксичних структур. Виявлено й охарактеризовано контексти транспозиції та нейтралізації числових форм англійського іменника в українському перекладі на базі синтаксичних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-77 + Ш141.4-77 +
Шифр НБУВ: РА353105

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

В'язовська О.В. 
Вплив емоційного стресу на церебральну нейродинаміку та варіабельність серцевого ритму щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. В'язовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено діапазони значень ентропії Колмогорова - Сіная (еКС) ЕЕГ у симетричних коркових ділянках півкуль головного мозку та структурах лімбікоретикулярного комплексу щурів лінії Вістар у стані спокійного неспання за умов вільної поведінки, а також гострого та хронічного емоційного стресу. За умов гострого емоційного стресу виявлено виражене збільшення еКС у фронтальній, парієтальній та окципітальній коркових ділянках лівої півкулі. З'ясовано, що у структурах лімбіко-ретикулярного комплексу найбіль виражене збільшення еКС відбувається в обох ретикулярних ядрах покришки. Встановлено, що відсутність рухомої активності відображається значним зниження еКС у правій сенсомоторній корковій ділянці. Виявлено стійке підвищення еКС за умов вільної поведінки після тривалої іммобілізації та зниження рівня еКС за умов іммобілізації за наявності хронічного емоційного стресу. У стані іммобілізації за умов гострого та хронічного стресу виявлено зменшення варіабельності серцевого ритму, зниження загальної спектральної потужності та потужності в усіх частотних діапазонах. Доведено, що тривала іммобілізація супроводжується стійкими змінами систем регуляції серцевого ритму, імовірно, характерними для хронічного емоційного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е60*739.17 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА355686

Рубрики:

      
13.

Чуб Т.В. 
Вплив поетонімогенезу на образні можливості пропріальної лексики: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Т.В. Чуб ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив поетонімогенезу (онімізації, апелятивації, трансонімізації) на формування семантичних і образних можливостей поетонімів. Уперше досліджено трансонімізацію як засіб формування поетики онімів. Доведено, що семантика поетоніма є контекстною семантикою складної ієрархічної структури. На підставі зіставного аналізу змістової структури поетонімів в оригінальному творі та перекладах виявлено облігаторні та факультативні компоненти у семантиці іменувань, з'ясовано їх вплив на виражальні можливості поетонімів. Розглянуто аспект формування поетики онімів залежно від фонетичних, дериваційних, морфологічних і граматичних засобів. Вивчено синергатичну семантику та конгенеративну поетику онімів у словосполученнях. Відзначено, що результати дослідження дозволяють здійснити розробку принципів лексикографування поетонімів, що функціонують на базі прийомів трансонімізації та онімізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-316 + Ш141.4-77 + Ш401.171 + Ш5(4ФРА)-357 +
Шифр НБУВ: РА337520

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
14.

Бєлоус О.Б. 
Гіпоксичний синдром при залізодефіцитних анеміях у вагітних та його корекція з використанням фосфатидилхолінових ліпосом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Б. Бєлоус ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено гемопоез, обмін заліза, стан перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи та ферментів тканинного дихання, стан системи мати - плацента - плід. Встановлено, що у вагітних із залізодефіцітними анеміями гіпоксичний синдром характеризується на ткатинному рівні переходом метаболізму на анаеробний шлях енергоутворення, супроводжується порушенням взаємовідношень перекисного окиснення ліпідів та системи антиоксидазного захисту. Внаслідок застосування комплексної терапії з використанням фосфатидилхолінових ліпосом у вагітних з залізодефіцитними анеміями спостерігається стійке покращання показників червоної крові в більш короткі терміни, фетоплацентарного комплексу, покращується загальний стан, нормалізуються процеси вільнорадикального захисту та клітинного метаболізму, що сприяє зменшенню частоти акушерських ускладнень, зниженню перинатальної захворюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-52 +
Шифр НБУВ: РА324161

Рубрики:

      
15.

Білоусова О.І. 
Граматична специфіка мови українського законодавства: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О.І. Білоусова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано граматичну специфіку українського законодавства. Розкрито проблемні питання лінгвістики законодавчих текстів. Висвітлено різні погляди на статус мови законодавства, що кваліфікується як окремий функціонально-стильовий різновид офіційно-ділового стилю сучасної української літературної мови, виявлено типові риси стилю мови сучасного закону. Увагу приділено дослідженню віддієслівних іменників, що активно функціонують у даних текстових масивах, граматичної категорії стану дієслова (пасивні конструкції), грамеми теперішнього часу, похідних прийменників, сполучників і сполучних слів. Охарактеризовано словосполучення в мовній організації текстів законодавства (словосполучення термінологічного характеру, інфінітивні сполуки), речення (просте, складне, порядок слів, структури з однорідністю, вставлені конструкції). Зазначено, що указані морфолого-синтаксичні категорії найповніше висвітлюють сутність специфіки мови законодавства як особливого функціонально-стильового різновиду офіційно-ділового стилю сучасної української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш41.14-713
Шифр НБУВ: РА371564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Шевченко Т.І. 
Діагностика змін структурно-функціонального стану міокарда у хворих на есенціальну гіпертензію молодого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.І. Шевченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено критерії ранньої діагностики змін структурно-функціонального стану міокарда у хворих на есенціальну гіпертензію (ЕГ). Обстежено 120 призовників чоловічої статі віком від 17 до 25 років. Серед них 57 пацієнтів з ЕГ I стадії, 11 - з ЕГ II стадії; 32 пацієнти - з нейроциркуляторною дистонією (НЦД) за гіпертензивним типом, у яких спостерігалося транзиторне підвищення рівня артеріального тиску (АТ) до 140/90 мм рт. ст. і вище, а також 20 здорових осіб без вказівок на підвищення АТ, клінічних та ехокардіографічних ознак структурної патології серця. Усім обстежуваним проведено комплексне ехокардіографічне та допплерехокардіографічне дослідження діастолічної та систолічної функції лівого шлуночка (ЛШ), яке виконувалось до і під час проби з ізометричним навантаженням, а також пробу з динамічним фізичним навантаженням на велоергометрі. Встановлено, що у разі ЕГ I стадії у пацієнтів молодого віку зменшується частка раннього діастолічного наповнення ЛШ, зростає тривалість часу сповільнення першого піку та періоду ізоволюмічного розслаблення ЛШ. Формування порушень розслаблення ЛШ починається вже під час НЦД. Основним фактором формування структурних змін міокарда у хворих з ранніми стадіями ЕГ є стійке підвищення рівня АТ. Зміни структурно-функціонального стану серця на ранніх стадіях ЕГ супроводжуються погіршанням фізичної працездатності та толерантності до динамічного фізичного навантаження. Розроблено індекси диференціальної діагностики ЕГ I стадії та НЦД за гіпертензивним типом молодшого віку, які враховують допплерехокардіографічні показники діастолічної функції серця, параметри толерантності до фізичного навантаження, а також зміни діастолічного наповнення ЛШ і систолічної функції серця під час проби з ізометричним навантаженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3
Шифр НБУВ: РА315286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мороз В.А. 
Діагностика і лікування місцевих променевих ушкоджень після променевої терапії та радіаційних аварій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / В.А. Мороз ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та практичних досліджень у галузі діагностики та терапії місцевих променевих ушкоджень. Встановлено, що в патогенезі цієї патології важливу роль відіграє стійке порушення обміну фосфоровмісних сполук та пов'язаної з ними патології клітинних мембран. Зазначено, що для підвищення ефективності лікування місцевих променевих ушкоджень доцільно використовувати двохетапну схему діагностики. Розроблено нові методи діагностики, які сприяють отриманню ціннісної допоміжної інформації. На підставі розподілу всіх типів місцевих променевих ушкоджень на звичайні, комбіновані та сполучені, з урахуванням отриманих діагностичних даних, побудовано тактику лікування в цілому, зокрема, хірургічним методом. Оптимізовано відомі способи лікування місцевих променевих ушкоджень згідно з особливостями сучасних типів променевих ушкоджень. Описано принципово нові способи хірургічного лікування. Запропоновано способи терапії сполучених типів місцевих ушкоджень або одночасно ушкоджених декількох органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361-4-5 + Р365-5
Шифр НБУВ: РА314510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Яковенко Л.М. 
Діагностика та хірургічне лікування стенозів хребтових артерій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Л.М. Яковенко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 37 с. — укp.

За результатами обстеження 274 хворих встановлено, що основною причиною порушень мозкового кровообігу у вертебро-базилярному басейні є стеноз хребтових артерій, верифікований ангіографічно в 85 % випадків. Визначено характерні особливості судинного ураження: хронічне та прогресуюче протікання недостатності мозкового кровообігу (НМК) (76 % хворих), неефективність консервативного відновного лікування (понад 97 %) та стійке зниження якості життя більшості хворих. Використано діагностичний алгоритм, який свідчить про декомпенсацію гемодинамічних і фунціональних показників мозку. Обгрунтовано показання до хірургічного лікування стенозу хребтових артерій. Завдяки диференційованому застосуванню реконструктивних операцій відзначено добрий та задовільний результати лікування у 93 % хворих. Позитивний ефект втручань забезпечувався усуненням стенотичного ураження та проявлявся поліпшенням загального стану у 96 %, зменшенням вогнищевих неврологічних проявів судинно-мозкової недостатності у 85 % оперованих і супроводжувався поліпшенням показників гемодинаміки у 76 % хворих під час контрольного обстеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75
Шифр НБУВ: РА315105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Артюх В. М. 
Дієслівні об'єктні словосполучення англомовної економічної терміносистеми (структурно-семантичний та функціональний аспекти): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / В. М. Артюх ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Вперше на матеріалі економічної лексики здійснено систематизацію та моделювання термінологічних дієслівних об'єктних словосполучень. Проведено комплексний аналіз основ дієслів, які утворюють термінологічні дієслівні об'єктні словосполучення з урахуванням структурно-семантичних та етимологічних позицій. Розкрито лексико-семантичні особливості термінологічних дієслівних об'єктних словосполучень. Виявлено лексико-семантичні групи, наявність антонімії, синонімії, полісемії, що підтверджує загальну тенденцію термінів щодо функціонального варіюванння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-220 + Ш143.21-34:У + У.в3
Шифр НБУВ: РА375257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Білик Л.С. 
Дієслівні словосполучення у східностепових говірках Донеччини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.С. Білик ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано семантику, структуру, варіативність, особливості функціонування об'єктних, локативних та темпоральних словосполучень східностепових говірок Донеччини. Встановлено типи дієслівних сполучень з іменним компонентом та їх формальними та семантичними ознаками. Визначено локалізацію різних типів дієслівно-іменних конструкцій у говірках досліджуваного діалектного масиву та подано характеристику їх просторової поведінки. Доведено, що до ознак, які забезпечують єдність українських східностепових говірок з іншими говорами південно-східного наріччя на синтаксичному рівні, належать побудовані за типовими для багатьох українських говірок моделями структури з локативними, темпоральними та об'єктивними відношеннями. Відзначено, що кожна з моделей має діалектоспецифічні вияви, особливості яких визначаються лексико-семантичним набором головних компонентів та їх поширювачів, відтінками семантичних відношень між елементами словосполучення, засобами та показниками граматичного зв'язку між ними. Відзначено, що діалектні особливості прийменникових структур простежуються переважно в сфері синтаксичних функцій непрямих відмінків. Розглянуто рівень продуктивності моделей дієслівних словосполучень з іменним компонентом, значну увагу приділено особливостям функціонування дублетних утворювань у новостворених говірках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-220 + Ш141.4-671 +
Шифр НБУВ: РА324598
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського