Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (399)Книжкові видання та компакт-диски (47)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СЦЕНАРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кісь О.Р. 
Жінка в українській селянській сім'ї другої половини XIX - початку ХХ століття: гендерні аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.Р. Кісь ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано наукову доцільність застосування гендерного підходу в історико-етнологічних дослідженнях української культури, що сприяє їх більшій об'єктивності та цілісності. Якісний зміст стереотипу фемінінності українців відповідає патріархальному канону внаслідок дії архаїчних та християнських світоглядних чинників. Висвітлено становище жінки у подружжі, зумовлене її значними майновими правами. Господарські обов'язки жінки визначені традиційним гендерним розподілом праці у сім'ї. В особистих стосунках та етикеті простежено дію подвійного морального стандарту поведінки чоловіків та жінок. Процес гендерної соціалізації дівчат завідчує етнокультурну специфіку форм та способів формування жіночої ідентичності в українській сім'ї (у ритуалах, іграх, іграшках, трудовому вихованні). Періоди життя жінки та її функції у сім'ї дозволили класифікувати базові соціально-вікові статуси (дівчинка, дівчина, жінка, баба) та ключові соціальні ролі (дружина, мати, господиня). Усталений сценарій реалізації жінкою гендерної програми передбачав життя у подружжі, тоді як самотні жінки (вдови, покритки) розглядались як соціальна аномалія. Розкрито особливості поведінки та контактів із соціальним оточенням згаданих категорій жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-521
Шифр НБУВ: РА319168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Павлюк Є.Д. 
Статистичний моніторинг валютного ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / Є.Д. Павлюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано засади здійснення статистичного моніторингу валютного ринку для прийняття управлінських рішень ефективного управління валютними активами. Визначено сутність і методологічні засади статистичного моніторингу валютного ринку, наведено оцінку системи його інформаційного середовища, визначено статистичні методи та моделі для визначення закономірностей його функціонування. Встановлено закономірності розподілу коливань валютного курсу як імовірної величини оцінювання міри ризику змін валютного курсу для відкритих валютних позицій на визначеному інтервалі часу. Запропоновано підхід до оцінки ризику валютного портфеля банку, а также шляхи обмеження його впливу. На базі форми частотного розподілу змін курсу опробовано систему VaR оцінки ризику мультивалютного портфелю валют. З використанням однофакторного дисперсійного аналізу запропоновано підхід до вдосконалення системи прогнозних оцінок моделей змін тренду. Визначено специфіку валютного ринку України, на підставі аналізу фундаментальних факторів досліджено особливості моніторингу валютного курсу гривні, наведено сценарій його розвитку на 2002 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У582.626
Шифр НБУВ: РА319201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мушкевич М.І. 
Психологічні особливості впливу батьківської сім'ї на молоде подружжя: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.І. Мушкевич ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Поглиблено теоретичне уявлення про типологію сімей. Введено такий тип, як псевдофункціональна сім'я, який був відсутній у Н.Аккермана, Є.Вітчака, О.С.Кочаряна, В.Сатір. Вперше доведено, що тип батьківської сім'ї є визначальним у функціонуванні молодого подружжя. Запропоновано параметри оцінювання якості молодого шлюбу: установки на шлюб та сім'ю, функціонально-рольова поведінка, сімейний сценарій, міжособистісна взаємодія, сімейна адаптація. Показано варіативність зв'язку між рівнем функціональності батьківської та молодої сімей. Факторами, детермінуючими створення молодим подружжям власної моделі сім'ї, є їх характерологічні риси, просімейна мотивація, диференційованість особистості від батьківської сім'ї. Обгрунтовано, що на третьому-п'ятому році сімейного життя молодого подружжя починає діяти модель батьківських структурно-функціональних відносин. Уточнено теоретичні уявлення про вплив сиблінгової позиції на функціональні характеристики молодого подружжя та відсутність впливу складу батьківської сім'ї на його відтворення у молодому шлюбі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644.2*423.122
Шифр НБУВ: РА321405

Рубрики:

      
4.

Грінченко Ю.Л. 
Вплив інституційного фактору на структуру та ефективність економічної політики ЄС: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.Л. Грінченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасні інституційні теорії інтеграції, що дозволило обгрунтувати теоретичну базу дослідження трансформації економічного управління в Європейському Союзі (ЄС). Досліджено структуру економічної політики ЄС за умов формування економічного та валютного союзу та визначено інструменти антикризової політики національних держав. Висвітлено еволюцію її інституційної структури та встановлено, що основними напрямками регулятивної стратегії ЄС є розширення використання принципу субсидіарності та регулятивної конкуренції. Обгрунтовано оптимальний тип управління в ЄС - мережевий, на основі багаторівневого уряду, запропоновано методи його функціонування. Розглянуто реформування сучасної системи економічного управління та виявлено шляхи щодо його трансформації за умов економічного та валютного союзу. Визначено, що за умов ЄС найефективнішою є модель дискреційної інституціоналізованої координації макроекономічної політики. Розроблено методи дослідження економічної ефективності систем координації макроекономічної політики. Наведено сценарій розвитку інституційної структури ЄС та його економічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)0-18 +
Шифр НБУВ: РА324684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Прилепський Я.Є. 
Властивості вихорів у двовимірних легкоплощинних феромагнетиках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Я.Є. Прилепський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — Бібліогр.: с. 15. — укp.

Запропоновано дві моделі, що дають змогу розглядати властивості магнітних вихорів у легкоплощинному феромагнетику: спінові плакети та квазіодновимірну континуально-дискретну модель. Продемонстровано придатність даних моделей для аналізу статичних властивостей та динаміки магнітних вихорів, а також особливостей магнонного спектра двовимірних систем кінцевого розміру, що містять вихор. У межах плакетного розгляду передбачено нові особливості поведінки спінових хвиль у системах з вихором - зв'язування хвилі найнижчої першої азимутальної моди з позаплощинним вихором та трансформацію цієї моди у внутрішню моду вихору, осциляторну нестійкість азимутальних мод найнижчого дублету та трансформацію об'ємної спінової хвилі у поверхневу. У межах одновимірної моделі аналітично знайдено розподіли намагніченості у вихорі, що рухається стаціонарно. Розглянуто механізм активації магнонних мод магнетика з вихором у циркулярному магнітному полі, поляризованому в площині спінового упорядкування. Одержано схему основних резонансів, що індукуються даним полем у системі з вихором, пояснено частотну асиметрію процесу та описано каталізаторний сценарій зміни полярності вихору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА325529

Рубрики:

      
6.

Ганначенко С.Л. 
Економічна роль держави у формуванні українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.Л. Ганначенко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну роль держави у розвитку українсько-російських торговельних відносин в агропродовольчій сфері. Запропоновано шляхи їх активізації та раціоналізації. Обгрунтовано концептуальні засади державного впливу на формування та розвиток зовнішньої торгівлі, систематизовано основні методи та інструменти державного регулювання. Проаналізовано питання формування експортного потенціалу АПК України на російському напрямі, тенденції розвитку експортно-імпортних операцій в агропродовольчій сфері й основні правові документи щодо їх регулювання. Досліджено спільні та відмінні погляди України та Росії у процесі приєднання до СОТ щодо питань внутрішньої державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників, рівня імпортних тарифів та експортних субсидій. Запропоновано можливий сценарій подальшого розвитку українсько-російських торговельних відносин після вступу обох держав до СОТ. З метою підвищення конкурентоспроможності агропродовольчої продукції сформовано відповідні заходи державного впливу. Проаналізовано Угоду про Єдиний економічний простір (ЄЕП) та визначено напрями спільної аграрної політики країн-учасниць ЄЕП з метою активізації українсько-російської торгівлі у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.9 + У9(4РОС)843.9 +
Шифр НБУВ: РА334195

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ліпич Л.Г. 
Прогнозування розвитку ринку товарів підприємства на засадах вивчення споживчої поведінки покупців: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / Л.Г. Ліпич ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 38 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано теоретичні та методичні засади статистично-поведінкової моделі визначення потреб індивідуальних споживачів у промислових і продовольчих товарах, що базується на проведенні сегментації ринку споживачів на стійкі групи домашніх господарств у просторі типології споживання та типу поведінки споживачів і визначенні на цій основі величини незадоволених потреб всередині утворених груп. Удосконалено методику проведення сегментації ринку споживачів у багатовимірному просторі ознак за типологією споживання та типом їх поведінки, обгрунтовано порядок розрахунку величини незадоволених потреб індивідуальних споживачів у промислових і продовольчих товарах. Розроблено сценарій розвитку споживчої поведінки населення на середньострокову перспективу та мережу оптимального розташування підприємств промисловості, що дає змогу знизити загальні витрати на постачання готової продукції. Установлено шляхи задоволення потреб індивідуальних споживачів у промислових і продовольчих товарах, об'єм яких буде підставою для розробки стратегії маркетингової діяльності підприємств виробничої, торгової та сервісної інфраструктури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-230.3 + У9(4УКР)421.0-361 +
Шифр НБУВ: РА329908

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Солтисік О.О. 
Моделювання стратегій сталого розвитку регіону: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.02 / О.О. Солтисік ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено моделі формування та управління сталим розвитком регіону з метою вибору оптимальних варіантів. Обгрунтовано методику прогнозування соціального, екологічного та економічного розвитку регіону на основі використання методів статистичного аналізу й оптимального управління. Досліджено різні аспекти практичної реалізації концепції сталого розвитку на регіональному рівні. Розроблено реальну, оптимізаційну та рекреаційну моделі економічної діяльності, на основі яких за допомогою теорії нечітких множин розроблено сценарій сталого розвитку регіону. Удосконалено модель динаміки його розвитку, з використанням якої визначено вплив рівня організації економічної системи на результати функціонування регіональної економіки. З метою покращення аналітичних можливостей традиційних виробничих функцій з урахуванням деталізованих процесів споживання ресурсів розроблено модель економічного розвитку регіону з використанням сплайнових виробничих функцій. Запропоновано методику розрахунку інтегрованих характеристик економічних, соціальних та екологічних показників сталого розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-96 в611 +
Шифр НБУВ: РА337616

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пікун Л.В. 
Дзеркальна гра набутками культури: романтична та постмодерністська модель (на матеріалі романів М.Шеллі "Франкенштейн, або сучасний Прометей" і П.Зюскінда "Парфуми. Історія одного вбивці"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.В. Пікун ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто романтичну та постмодерністську моделі реалізації дзеркальної гри культурними набутками. Розкрито сутність феномену гри в межах романтичної та постмодерністської традиції. Проаналізовано організацію та втілення дзеркальної гри набутками культури у романах М.Шеллі "Франкенштейн" та П.Зюскінда "Парфуми". Висвітлено особливості романтизму та постмодернізму, що утворюють певний сценарій гри і систему ролей. Досліджено дзеркально-ігрову діяльність учасників гри, яка у романтизмі та постмодернізмі пов'язана зі зміною структури особистості, індивідуалізацією механізмів, що кодують інформацію. Визначено відмінності дзеркальних механізмів у ігрових моделях літератури романтизму і постмодернізму. Доведено здатність постмодерністського дзеркала конструювати структуру на ігровому просторі роману "Парфуми", у якому створюється різнорівнева фікція та надається головна роль читачу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.15 + Ш5(0)-334 +
Шифр НБУВ: РА342261

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Дружинін Є.А. 
Методологічні основи ризик-орієнтованого підходу до управління ресурсами проектів і програм розвитку техніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.22 / Є.А. Дружинін ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 34 с. — укp.

Розроблено методологічні засади, принципи, методи, моделі й інформаційну технологію ризик-орієнтованого підходу (РОП), які забезпечують вирішення задач управління ризиками, ресурсами, фінансами, строками та якістю проектів і програм розвитку техніки (ППРТ), стійких до ризиків. Розроблено системний сценарій застосування РОП щодо формування й управління ресурсами ППРТ з позицій реалізовності та стійкості. На підставі аналізу результатів робіт, рівня якості, фінансового та ресурсного забезпечення, механізмів організаційного управління, наведено комплекс методів і моделей управління ризиками ППРТ, які дають змогу вирішувати задачі розрахунку основних ресурсних показників проекту. Сформовано підхід до структуризації страхових запасів проекту, що грунтується на аналізі життєвого циклу й універсальності ресурсів, моделюванні основних показників проекту за урахування процесів відновлення ресурсів, стану й витрат на їх зберігання. Запропоновано комплекс методів оцінки ППРТ галузевого й державного рівнів. Розроблено метод аналізу проявлення мультиплікативності під час оцінки ефективності проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99 + У9(4УКР)0-55-99
Шифр НБУВ: РА344217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Романенко О.Ю. 
Основи якісної теорії різницевих рівнянь з неперервним аргументом: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.Ю. Романенко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Запропоновано загальний підхід до аналізу асимптотичної динаміки недисипативних систем на некомпактних функціональних просторах, який застосовано до динамічних систем, породжуваних різницевими рівняннями та крайовими задачами для рівнянь з частинними похідними. Показано, що типовими є неперервні розв'язки, які прямують до напівнеперервних зверху функцій, графіки яких є локально самоподібними, а за досить загальних умов - і фрактальними. Встановлено можливість існування вкрай нерегулярних розв'язків, які асимптотично точно описуються випадковими процесами. До наукового обігу введено поняття автостохастичності в детермінованих системах - ситуації, коли глобальний атрактор містить випадкові функції. Обгрунтовано новий сценарій хаосу - просторово-часового хаосу в розподілених системах з регулярною динамікою на атракторі, за якого атрактор складається з циклів, а хаотизація зумовлена дуже складною внутрішньою структурою "точок" атрактора - елементів певного функціонального простору. Досліджено асимптотичну поведінку розв'язків кількох класів q-різницевих і диференціально-різницевих рівнянь. Запропоновано підхід щодо аналізу крайових задач для рівнянь з частинними похідними, який грунтується на поєднанні методів редукції до різницевих рівнянь і переходу до розширених динамічних систем. Запропоновано використовувати математичний формалізм для опису процесів самоорганізації та детермінованого хаосу. Наведено метематичне обгрунтування поняття "ідеальна турбулентність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.614,0 + В161.618.1,0 +
Шифр НБУВ: РА349859

Рубрики:

      
12.

Швець О.Ю. 
Детермінований хаос у динамічних системах з обмеженим збудженням: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.Ю. Швець ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 38 с. — укp.

Досліджено процеси виникнення, розвитку та зникнення детермінованого хаосу у деяких прикладних динамічних системах, а саме: маятникових системах, системах генератор - випромінювач та бак з рідиною - електродвигун. Виявлено існування у досліджених системах різних типів хаотичних атракторів, зокрема, гіперхаотичних. Побудовано та детально вивчено фазові портрети, перерізи та відображення Пуанкаре, розподіли спектральних густин та інваріантних мір хаотичних атракторів. Установлено існування різноманітних сценаріїв переходу від регулярних рухів до хаотичних, таких, як сценарій Фейгенбаума, переміжність за Помо - Манневіллем, жорсткі переходи до хаосу. Виявлено новий сценарій переходу до хаосу, який узагальнює сценарій Помо - Манневілля. Знайдено та вивчено спектри ЛХП (Ляпуновських характеристичних показників) і фрактальні розмірності хаотичних атракторів. Побудовано та досліджено фазопараметричні характеристики розглянутих систем. Виявлено випадки, за яких дослідження динаміки багатовимірної динамічної системи може здійснено за допомогою одновимірного дискретного відображення. Вивчено вплив різних факторів запізнювання на динамічну стабілізацію маятникових систем за обмеженого та необмеженого збудження. Досліджено вплив факторів запізнювання на хаотизацію систем генератор - випромінювач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.5,0 + В162.722,0 +
Шифр НБУВ: РА354815

      
13.

Карамишев Д.В. 
Державне регулювання інноваційних процесів у системі охорони здоров'я: Автореф. дис... д-ра наук держ. упр.: 25.00.02 / Д.В. Карамишев ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено методологічні засади технологізації стратегічного управління та концептуальні положення інноваційних перетворень системи охорони здоров'я. Запропоновано сценарій інноваційного прориву як визначального типу розвитку відповідної системи за сучасних умов. Розкрито сутність інноваційних перетворень у системі охорони здоров'я на базі формалізації процесів у складних ієрархічних системах. Здійснено типологізацію та класифікацію інноваційних процесів за зовнішніми ознаками для їх подальшого регулювання. Обгрунтовано нову концепцію інноваційних перетворень системи охорони здоров'я, в якій, на відміну від існуючої, передбачено перехід від принципу соціальної орієнтації до соціального спрямування та впровадження нововедень за допомогою нових підходів і засобів її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА351956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бєлозьорова О.М. 
Дискурсивні властивості мовленнєвого акту натякання (на матеріалі сучасної німецької мови): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Бєлозьорова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено когнітивно-семантичні та прагма-дискурсивні особливості реалізації мовленнєвого акту (МА) натякання в сучасному німецькомовному дискурсі. Виділено натяк як концепт та імпліцитна пропозиція - імплікатура, та натякання як мовленнєвий акт і дискурсивна тактика. Запропоновано дефініцію МА натякання та визначено його лінгвістичний статус. Зазначено, що МА натякання є імпліцитним мовленнєвим актом та визначається як дискурсивно-мовленнєва взаємодія мовця і адресата, у процесі якої конструюється інтендована імпліцитна пропозиція. Описано концепт і когнітивний сценарій натякання. Розроблено підходи до класифікації та аналізу різних аспектів МА натякання і визначено основні типи натякання. Розглянуто провідні дискурсивні стратегії, що реалізуються за допомогою тактики натякання, зокрема, ввічливості, агресії, евфемізації, етична, уникання відповідальності, урахування третьої особи, які взаємодіють у дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 +
Шифр НБУВ: РА353613

Рубрики:

      
15.

Найдьонов С.В. 
Детермінований хаос у нелінійних системах з розривами: Автореф. дис... д- ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.В. Найдьонов ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2007. — 34 с. — укp.

Висвітлено проблему динамічного хаосу в нелінійних системах з розривами, до яких відносяться більярди й інші фізичні системи, які описуються відображеннями з розривами. Запропоновано універсальний геометро-динамічний підхід для опису більярдів. Уведено нові категорії - симетричний фазовий простір, інволюція, "лакуни" та "дискримінанти" більярда тощо. Побудовано топологічну теорію, теорію інволюцій, нормальних форм, а також інваріантних розподілів більярдів. Відкрито ефекти, що пов'язані з впливом топології фазового простору на динаміку більярда. Виявлено кореляційний ефект між інваріантним розподілом і кривизною більярда. Відкрито новий тип хаотичних більярдів - поліморфні більярди. Висвітлено особливості хаосу в більярдах з розщепленням променів. На прикладі розривних відображень відкрито ефект виколення періодичних орбіт і запропоновано пов'язаний з ним універсальний сценарій спонтанного переходу від регулярного руху до хаосу. Розроблено динамічну модель для оптичних систем, в якій передбачено фотометричний закон у випадку хаотичного світлозбирання та спектрометричний закон для регулярного світлозбирання. Побудовано теорію двоенергетичної радіографії та встановлено універсальну залежність між ефективним атомним номером матеріалу та його радіографічним рефлексом. Наведені результати добре співпадають з відомими експериментальними даними та визначають принципи створення нових фізичних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.26,022 +
Шифр НБУВ: РА352513

Рубрики:

      
16.

Лагуненко О.С. 
Пошук та дослідження прихованих скупчень паливовмісних матеріалів зруйнованого 4-го блока Чорнобильської АЕС: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.С. Лагуненко ; Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проаналізовано дані про паливовмісні матеріали (ПВМ) зруйнованого четвертого блока ЧАЕС, інформацію про умови та чинники, що визначали утворення та розтікання лавиноподібних ПВМ (ЛПВМ). Показано, що поліхромні ЛПВМ не є однорідними та залежно від кольору включень мають різний хімічний і радіохімічний склади, вміст урану коливається від 5 % (синій колір) до 8 % (коричневий колір), збіднення за цезієм у синьому типі включень приблизно удвічі менше, ніж у коричневому та жовтому. Це доводить, що у формуванні потоку поліхромної лави брали участь, як мінімум, два незалежні осередки утворення лав. Розроблено фізичну модель і проведено тепловий розрахунок процесу утворення ЛПВМ на верхніх відвітках зруйнованого четвертого блока ЧАЕС. На підставі виконаних розрахунків показано, що для здійснення процесу лавиноутворення за умов активної стадії Чорнобильської аварії було необхідно не менш 16-ти збірок або близько 1 т відпрацьованого ядерного палива. Це дає підставу стверджувати, що на верхніх відмітках зруйнованого блока знаходиться не менше 15 т ЛПВМ. Запропоновано сценарій утворення зон з високим вмістом урану у приміщенні 305/2. Обгрунтовано можливість утворення глибоких порожнин у масиві підреакторної плити, заповнених ПВМ з високим вмістом урану. Розроблено модель зони з високим вмістом урану у південній частині південо-східного квадранта приміщення 305/2. Розраховано масові параметри цієї зони. Відзначено, що результати розрахунків розподілу густини потоків нейтронів за межами зони з високим вмістом урану у зазначеному приміщенні числово та за характером змін задовільно збігаються з результатами прямих вимірювань. Показано, що у масиві підреакторної плити у квадранті 46 / 47, И / К присутні скупчення ПВМ з вірогідною максимальною концентрацією урану 30 % і більше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-035 +
Шифр НБУВ: РА361784

Рубрики:

      
17.

Оприсок М.Д. 
Інституціональні фактори розвитку і функціонування системи підприємництва в регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / М.Д. Оприсок ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи інституціональних факторів розвитку підприємництва у регіоні за умов трансформації економіки України. Обгрунтовано об'єктивний характер інституціональних чинників розвитку підприємницта у системі регіонального менеджменту та його роль в економічному та соціальному розвитку регіону. Проаналізовано нормативно-правове забезпечення та фінансову підтримку підприємницької діяльності у регіоні, а також економічну та соціальну ефективність реалізації регіональних програм і проектів. На підставі зарубіжного досвіду соціального партнерства у розвитку підприємництва запропоновано моделі вдосконалення регіональної підтримки та перспектив малого та середнього бізнесу. Розроблено прогнозний сценарій на основі індикаторів стратегічного розвитку підприємництва регіону до 2010 р. та 2015 р. Визначено шляхи формування та реалізації регіональної програми розвитку туризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ТЕР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА360644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Петрова С.А. 
Фізика спостережуваних особливостей радіовипромінювання пульсарів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С.А. Петрова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено ефекти поширення радіовипромінювання в пульсарній плазмі та їх спостережувані наслідки. Розглянуто явище ортогонально поляризованих мод радіовипромінювання пульсарів. Розроблено методику діагностики пульсарної плазми за спостережуваними поляризаційними профілями радіоімпульсів. Запропоновано механізм гігантських імпульсів радіовипромінювання пульсарів. Нетеплове випромінювання високих енергій пульсара інтерпретовано як наслідок процесів переробки радіовипромінювання в пульсарній плазмі. Висвітлено формування перед- й інтерімпульсу на профілі пульсара. Запропоновано сценарій розвитку двопотокової нестійкості в пульсарній плазмі. Наведено фізичне пояснення емпіричної класифікації профілів радіоімпульсів пульсарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1,022 +
Шифр НБУВ: РА369039

Рубрики:

      
19.

Новак У.П. 
Екологічний аудит в системе інвестиційного забезпечення деревообробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / У.П. Новак ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та організаційні засади імплементації процедур екологічного аудиту в системі інвестиційного забезпечення деревообробних підприємств. Визначено вплив їх виробничо-господарської діяльності на навколишнє середовище та обгрунтовано передумови поширення процедур екологічного аудиту з метою підвищення інвестиційної привабливості. Удосконалено організаційно-економічний механізм реалізації екологічного аудиту в практиці прийняття управлінських рішень. Розроблено сценарій розвитку та економічні важелі стимулювання екологічного аудиту на галузевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.11-280-218 +
Шифр НБУВ: РА368295

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Бірюков О.В. 
Гідрографічна мережа та стік річок Подільської височини: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / О.В. Бірюков ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено будову, формування та функціонування річкової мережі Подільської височини. Визначено основні морфометричні характеристики стародавніх водотоків, що протікали на Подільській височині. Запропоновано сценарій формування гідрографічної мережі. Проведено детальне вивчення рисунків річкової системи. Визначено тектонічні процеси, що відбуваються на дослідженій території. Обгрунтовано використання методу А.Н. Шталера - І.Н. Гарцмана для ідентифікації річкових систем. Розраховано топологічні параметри, а саме: коефіцієнти біфуркації, довжини, площі, ухилів і кутів злиття. Проаналізовано трансформацію гідрографічної мережі у часі за допомогою коефіцієнтів біфуркації та довжини. Визначено основні фонові характеристики річкової мережі - гідро-, геоморфологічний коефіцієнти та коефіцієнт структури. Вперше для річок Подільської височини одержано залежності коефіцієнта структури з показниками гідрографії та середньобагаторічними, мінімальними та максимальними витратами води. Проведено розрахунок максимального стоку весняної повені для річок Подільської височини на базі формул редукційної та операторної структур. Запропоновано варіанти заміни площі водозбору річок в редукційних формулах на коефіцієнт структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23 +
Шифр НБУВ: РА366606

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського