Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (2304)Книжкові видання та компакт-диски (191)
Пошуковий запит: (<.>K=ТАРИФНИ$<.>+<.>K=РОЗРЯД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 351
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лубенець С.В. 
Автоматизація контролю якості та класифікації пальників газорозрядних джерел світла в процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.В. Лубенець ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності виготовлення газорозрядних ламп шляхом автоматизації процесів контролю якості та класифікації їх розрядних трубок (пальників). Розроблена нова методика контролю і класифікації, яка основана на ідеї поелементного аналізу фотозображень з використанням безконтактних методів визначення геометричних характеристик об'єктів циліндричної форми. Наводяться результати розробки і досліджень методів та математичної моделі вимірювального процесу, виконана оптимізація його параметрів, що дозволило мінімізувати похибки вимірювань. Побудовано алгоритм автоматичного контролю та класифікації і технічно його реалізовано з використанням системи технічного зору. Виконана оцінка техніко-економічних показників автоматизованої системи, наводяться дані про її ефективність в процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.2-52-07

Рубрики:

      
2.

Котиш А.І. 
Автоматизовані засоби технічної діагностики та електричного контролю за станом ізоляції в сільських електричних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / А.І. Котиш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання підвищення надійності сільських електричних мереж шляхом розробки нових нетрадиційних методів і засобів неруйнівного автоматизованого контролю та діагностування стану ізоляції. Встановлено функціональні залежності струму витоку опорних ізолянтів (35 кВ) від факторів навколишнього середовища та розрядних напруг. Зазначено, що дані залежності є необхідною передумовою для розробки пристроїв неруйнівного безперервного контролю забруднення ізоляції. Запропоновано та реалізовано новий нетрадиційний спосіб контролю за станом ізоляції в мережах з ізольованою нейтраллю, що базується на використанні струмів витоку опорних ізолянтів без застосування трансформаторів напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.25-047
Шифр НБУВ: РА316480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лапко О.А. 
Авторський голос у художній структурі творів Тодося Осьмачки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.А. Лапко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему вираження авторської свідомості у художніх творах Т.Осьмачки. Здійснено спробу визначити основні механізми об'єктивації автора у ліричних, епічних і ліро-епічних творах письменника, виявити специфіку функціонування суб'єкта вислову як модифікації авторського голосу на різних структурних рівнях художьої системи. Вивчено ліричну поезію Т.Осьмачки в аспекті співвідношення та взаємодії форм вираження авторської свідомості. Охарактеризовано ліричну особистість, репрезентантами якої є різні типи суб'єктів мовлення, а також розглянуто стратегію об'єктивації авторської свідомості у повістевій прозі митця, його поемах, оповіданні "Психічна розрядка". З'ясовано особливості функціонування суб'єкта мовлення у процесі зображення фабульних подій і розкриття психологічної сфери. Виявлено структури, що об'єктивують авторську свідомість на рівні конструювання моделі просторово-часового континууму. Творчість Т.Осьмачки розглянуто в її формально-змістовій єдності, як художню систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СПО)-4 Осьмачка, Т. 54 + Ш5(7СПО=Ук)-4 Осьмачка, Т. 54 +
Шифр НБУВ: РА348552

Рубрики:

      
4.

Абашина В.М. 
Актуальне членування російського складного речення в комунікативно-прагматичному висвітленні: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.02 / В.М. Абашина ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розглянуто складне речення як один з синтаксичних засобів оформлення мовленнєвого висловлювання в акті мовної комунікації, зокрема, досліджено можливості різних структурно-семантичних розрядів складного речення у структуруванні відповідного змісту у мовленнєвій діяльності. Встановлено основні комунікативні типи висловлювань, що утворюються на його грунті. Проаналізовано засоби оформлення лінійно-динамічної структури складного речення, особливості його функціонування в тексті. Висвітлено основні положення вчення щодо актуального членування речення, що розкривають природу даного явища та його призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-221 +
Шифр НБУВ: РА369201

Рубрики:

      
5.

Ревенчук І.А. 
Алгебро-логічні методи опису арифметичних відношень та їх застосування при створенні раціональних структур обчислювачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / І.А. Ревенчук ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено алгебро-логічні методи опису арифметичних відношень, застосовані для створення раціональних структур обчислювачів. Застосовано нові алгебро-логічні методи опису алгебричних виразів m-розрядних двійкових кодів із застосуванням систем рівнянь алгебри скінченних предикатів, що дало підставу для створення арифметичних пристроїв просторового типу. На базі отриманих методів створено бібліотеку часткових алгоритмів, яка використовується для раціональних структур обчислювачів. На базі розроблених методів та алгоритмів створено і впроваджено комп'ютерний варіант довідкової програми з інтелектуальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.12
Шифр НБУВ: РА312554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Фесенюк О.П. 
Альфвенівські власні коливання та континуум магнітогідродинамічних хвиль у стелараторах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / О.П. Фесенюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — К., 2005. — 14 с.: рис. — укp.

Досліджено спектр альфвенівських коливань у стелараторах. Відкрито альфвенівські моди нового типу - альфвенівські власні моди, викликані дзеркальними гармоніками магнітної конфігурації. Показано істотність впливу тиску плазми на їх властивості. Виведено редуковані лінійні рівняння ідеальної магнітної гідродинаміки (МГД) для вивчення альфвенівських власних мод у стелараторах з великим аспектним відношенням. Дані рівняння враховують ефекти тиску та стисливість плазми. Розроблено числовий код COBRAS, призначений для дослідження МГД континууму. Здійснено розрахунки для одного з розрядів стеларатора "Вендельштайн". Показано, що ефекти стисливості є істотними у низкочастотній частині МГД континууму. Одержано рівняння для неідеальних альфвенівських власних мод, що враховують ефекти скінченності ларморівського радіуса іонів основної плазми, паралельне електричне поле та дисипативні механізми. За допомогою цих рівнянь показано, що у стелараторах лінії "Вендельштайн" можуть збуджуватися кінетичні альфвенівські власні моди, викликані дзеркальними гармоніками магнітної конфігурації. Досліджено дестабілізацію цих мод альфа частинками, які можуть виникати внаслідок реакцій синтезу в реакторі "Геліас".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.631.2,022 +
Шифр НБУВ: РА338384

Рубрики:

      
7.

Сівакова О.М. 
Аналіз ефективності пристроїв обмеження внутрішніх перенапруг на регулювальному трансформаторі статичного компенсатора реактивної потужності прямого регулювання: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.14.02 / О.М. Сівакова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз ефективності комплексу пристроїв обмеження величини та тривалості внутрішніх перенапруг на регулювальний трансформатор статичного компенсатора реактивної потужності прямого регулювання. Встановлено залежність ефективності роботи комплексу пристроїв обмеження перенапруг від головної параметричної характеристики компенсатора (яка визначається як співвідношення між номінальною напругою мережі та найбільшою з номінальних напруг регулювальної обмотки цього трансформатора), що дозволило запропонувати приниципи керування та критерій вибору відповідного методу керування потенціалом бічного електрода швидкодійного високовольтного короткозамикача для підвищення надійності захисту. Розроблено рекомендації щодо зміни схеми та параметрів пристроїв обмеження перенапруг, що зменшують розрахункові дії на вентильні розрядники вольтододатного трансформатора (ВДТ) та вирішують науково-технічну проблему, обумовлену невідповідністю рівнів ізоляції регулювальної обмотки ВДТ та величин перенапруг, що діють на неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-052 +
Шифр НБУВ: РА327986

Рубрики:

      
8.

Кравченко О.П. 
Аналіз нелінійних електричних кіл з фотоелектричними та електрохімічними джерелами живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / О.П. Кравченко ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Подається аналіз електричних кіл з нелінійними навантаженнями, залежними від електричних параметрів та температури. Розглядаються варіанти живлення електричних кіл від синусоїдального джерела живлення, фотобатареї та електрохімічних накопичувачів різних термінів використання. Проаналізовано процеси у колах заряду електрохімічного накопичувача від фотобатареї. Одержано оригінальні апроксимаційні залежності для внутрішнього опору фотобатареї від параметрів кола, напруги на накопичувачі від заряду (розряду), які дозволяють розглядати фотобатарею та електрохімічний накопичувач як джерела живлення з нелінійними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З211.613

Рубрики:

      
9.

Коваленко Ю.І. 
Анодні процеси на сплавах магнію з цинком і свинцем в хімічних джерелах струму і пристроях протикорозійного захисту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Ю.І. Коваленко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено анодну поведінку магнієвого сплаву з домішкою свинцю (МС), який завдяки унікальним електрохімічним властивостям дозволить суттєво удосконалити анодні характеристики існуючих електронних матеріалів. Визначено електрохімічні параметри електродів на основі запропонованого магнієвого сплаву, модифікованого свинцем, і встановлено можливість його використання як анодного матеріалу в хімічних джерелах струму та пристроях протикорозійного захисту. На підставі дослідження анодної поведінки магнієвих сплавів у розчинах хлориду та сульфату натрію та комплексного вивчення диференц-ефекту встановлено, що новий магнієвий сплав з свинцем більш рівномірно розчиняється, має меншу швидкість розчинення у порівнянні з існуючими магнієвими сплавами. Досліджено особливості анодної поведінки сплавів магнію в хлоридно-сульфатно-нітратних розчинах, вплив інгібіторів на анодне розчинення сплаву МС у хлоридному розчині та анодну поведінку сплавів магнію у хлоридамонійних розчинах. Запропоновано хімічне джерело струму мангано-магнієвої системи наливного типу для роботи за стаціонарних умов аналогічної існуючим мангано-цинковим елементам, електричні характеристики якого у 1,2 - 1,3 рази вищі за розрядною напругою і коефіцієнтом використання у порівнянні з елементами МЦ-системи. На підставі результатів випробувань властивостей магнієвих сплавів доведено безумовну перевагу сплаву МС у хлоридних, сульфатних розчинах і воді промислового та побутового призначення у порівнянні з магнієвими сплавами, які використовують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.206 + Г576.75,0 +
Шифр НБУВ: РА344957

Рубрики:

      
10.

Дорошенко Ю.І. 
Апаратні та програмні засоби нелінійної цифрової фільтрації на основі деревоподібних структур: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Ю.І. Дорошенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено й удосконалено методи нелінійної фільтрації сигналів і зображень на основі порядкових статистик. Для підвищення показника продуктивність/апаратна складність запропоновано новий клас цифрових фільтрів на основі деревоподібних структур і порядкових статистик - деревоподібні медіанні фільтри (ДМФ). З'ясовано, що ДМФ мають вищу швидкодію у порівнянні з медіанними фільтрами (МФ) за однакової апертури фільтра та більш високого ступеня придушення шуму (СПШ). Наведено рекомендації щодо використання ДМФ за однакових апаратних витрат для ефективного видалення різного виду шумів, зокрема, імпульсного шуму під час обробки сигналів і зображень у реальному масштабі часу. Проведено теоретичні дослідження СПШ для різних моделей вхідного шуму та коефіцієнта придушення імпульсної перешкоди ДМФ у порівнянні з МФ і псевдо-МФ за різних апертур фільтра. Визначено структури ДМФ, що мають максимальний СПШ і коефіцієнт придушення імпульсної перешкоди для фіксованої апертури фільтра. Оцінено апаратну складність і швидкодію запропонованих ДМФ для різних розмірів апертури та розрядності вхідних даних у порівнянні з МФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60-017.3 + З970.632 +
Шифр НБУВ: РА368789

Рубрики:

      
11.

Коломієць Р. О. 
Біотехнічна система на основі ефекту кірліан для аналізу рідиннофазних об'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.17 / Р. О. Коломієць ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вирішено задачу аналізу газорозрядних біомедичних зображень, що забезпечує оперативність, вірогідність і повноту врахування структурних особливостей рідиннофазних біооб'єктів. Визначено фрактальний спектр для описання кірліан-зображень шляхом застосування методу W-спектра зв'язності, що дало можливість створити на його базі нову класифікацію кірліан-зображень, визначити характерні параметри зображень кожної групи, спростити класичний метод розпізнавання кірліан-зображень і таким чином збільшити достовірність визначення їх стану. Удосконалено математичну модель взаємодії електричного поля з рідиннофазним біооб'єктом у процесі газорозрядної візуалізації шляхом врахування фізичних параметрів структури біооб'єкта, що дозволило теоретично обгрунтувати технічні параметри генераторів для газорозрядної візуалізації та реєстрації ефекту Кірліан і прогнозувати діапазони можливих значень ГРВ-характеристик піддослідних об'єктів. Удосконалено метод газорозрядної візуалізації на основі ефекту Кірліан шляхом введення у вимірювальний тракт ланки обробки форми зміни електричного струму розряду, що дозволило підвищити швидкодію та достовірність опрацювання газорозрядних біомедичних зображень. Реалізовано біотехнічну систему для якісного експрес-аналізу рідиннофазних об'єктів, яка може бути використана у біомедичній діагностиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.3
Шифр НБУВ: РА380816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бєляєва Т.В. 
Варіантність і синонімія в умовно-наслідкових складних реченнях: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Бєляєва ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми виявлення варіантів і синонімів у трьох типах складних речень з відношенням умови й наслідку. З метою розрізнення цих понять покладено протиставлення видозмін, тотожних у модальному та структурному наповненні, спільних зі стильовою віднесеністю й стилістичними прикметами, й одномодальних видозмін, близьких семантико-синтаксичним відношенням, але не тотожних формально-синтаксичними ознаками, стильовою належністю або стилістичним забарвленням. Перші з них - синтаксичні варіанти, другі - синтаксичні синоніми. Проаналізовано засоби вираження умовно-наслідкових відношень, що дало змогу вилучити з розряду умовних сполучник раз і визнати його причиновим сполучником, а також не розглядати в системі варіантів і синонімів речень з відношенням умови й наслідку сполучник аби зважаючи на те, що з його участю утворюються не власне умовні висловлення, а обмежувально-умовні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА328409

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Торопчин О.С. 
Вдосконалення методу керування провітрюванням виймальних дільниць метанонасичених шахт комплексуванням схем провітрювання та параметрів дегазації: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.С. Торопчин ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Висвітлено результати депресійних зйомок виймальних дільниць (ВД) метанонасичених шахт. Обгрунтовано умови та доцільність переходу в період відпрацювання виймального стовпа від прямоточної на комбіновану схему провітрювання (СП), що за досягнення максимального рівня аеродинамічного опору неконтрольованої повітровідвідної виробки, продовжує її експлуатаційний період і знижує газонасиченість ВД. Установлено, що на ВД зі складною програмою керування процесом повітророзподілу під час комплексування СП та параметрів дегазації оцінку газонасиченості й участі на паях використовуваних способів дегазації в загальному балансі потрібно давати окремо по відповідних квазістаціонарних періодах. Розкрито зв'язок, що характеризує вплив пересувних підземних дегазаційних установок на режим провітрювання ВД, та обгрунтовано доцільність використання засобів вакуумування в її вентиляційній мережі, що за умов зворотноточної схеми створює топологічний аналог комбінованого провітрювання. Описано метод розрахунку витоків повітря у виробленому просторі (ВП), викликаних суперпозицією загальношахтної депресії та градієнта розрядження задіяних засобів вакуумування, що допомагає вибирати раціональні місця встановлення, кількість і параметри пристроїв для відбору газоповітряної суміші з ВП. Розроблено методику розрахунку витоків повітря через ВП ВД вугільних шахт, що підвищило ефективність дегазації ВД на 15 % і економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181.5
Шифр НБУВ: РА370499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Барило Г.І. 
Вдосконалення мір електрорушійної сили і сталої напруги та їх нормативної бази: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / Г.І. Барило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення еталонної бази та нормативно-правових актів у сфері вимірювання одиниці постійної напруги - Вольта. Запропоновано шляхи вирішення проблеми підвищення точності та забезпечення стабільності мір напруги побудованих на базі насичених нормальних елементів Вестона та реалізації твердотільних мікроелектронних мір сталої напруги. Для досягнення технічних параметрів мір електрорушійної сили, які забезпечують їх використання в системі робочих еталонів, досліджено схеми активного термостатування та температурної компенсації. Розроблено схему та виготовлено дослідний зразок міри електрорушійної сили на базі насичених нормальних елементів. Проведено порівняльне дослідження розробленої міри з твердотільними мірами напруги FLUKE 732A та еталоном сталої напруги Німеччини у федеральному фізико-технічному інституті РТВ м. Брауншвейг (у межах міжнародного проекту UKR01/066 від 30.06.2006 р.). На підставі одержаних результатів підтверджено можливість її використання в системі робочих еталонів Вольта першого розряду. Запропоновано провести заміну мір напруги, побудованих на ненасичених нормальних елементах, які зараз перебувають в експлуатації, на аналогічні твердотільні міри сталої напруги. Розроблено, реалізовано та досліджено мікроелектронну міру сталої напруги, метрологічні параметри якої дозволяють провести таку заміну. На підставі аналізу нормативного забезпечення мір напруги та за результатами досліджень запропоновано внести зміни та доповнення до існуючих нормативних документів, а також запровадити новий стандарт, вимоги якого охоплюють усі типи мір електрорушійної сили та сталої напруги, які експлуатуються в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221-5 +
Шифр НБУВ: РА362733

Рубрики:

      
15.

Яремко М.О. 
Вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів на етапі попередньої базової підготовки: Автореф. дис... канд. фіз. наук: 24.00.01 / М.О. Яремко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено арсенал ударних прийомів, які застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Визначено види ударних прийомів (поодиноких ударів руками і ногами та сполучень ударів), які частіше застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Досліджено силові та часові показники цих ударних прийомів під час настанов "швидко" та "сильно" у кваліфікованих спортсменів та у кікбоксерів масових розрядів. Проаналізовано структуру статистичних взаємозв'язків між силовими та часовими показниками ударних прийомів у ході настанов "швидко" та "сильно". На підставі результатів досліджень розроблено методику вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів. Експериментально доведено ефективність застосування запропонованої методики на етапі попередньої базової підготовки кікбоксерів масових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.135.151-1
Шифр НБУВ: РА315938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Козяревич Л.В. 
Вербальні й невербальні засоби емпатизації діалогічного дискурсу (на матеріалі англомовної прози ХХ століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Козяревич ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено вербальні та невербальні маркери позначення емпатії, які, корелюючи одне з одним, сприяють емпатизації дискурсу. Розкрито природу емпатії в аспекті емотіології та прагмалінгвістики. Виокремлено емоційний, когнітивний, соціальний, комунікативний і прагматичні параметри емпатії. Обгрунтовано роль даного феномену в контексті гармонізації міжособистісних стосунків комунікантів у мовленнєвій взаємодії. Установлено основні розряди номінативних одиниць, які використовуються для позначення емпатії у сучасній англійській мові. Визначено характер їх семантичної організації. З'ясовано прагматичні різновиди емпатійних висловлювань, а також місце таких висловлень у системі мовленнєвих актів. Виявлено та конкретизовано закономірності функціонування невербальних засобів на позначення емпатії, виведено глобальну та локальні дискурсивні стратегії та тактики вираження емпатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш401.171 +
Шифр НБУВ: РА345976

Рубрики:

      
17.

Киселюк Н.П. 
Вербальні та невербальні засоби актуалізації емоційного стану радості в художньому дискурсі (на матеріалі англомовної прози XX - XXI століть): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.П. Киселюк ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вербальні та невербальні засоби на позначення емоційного стану радості, які корелюють між собою та сприяють феліцитаризації дискурсу як носії позитивної емоційної інформації. Систематизовано маркери актуалізації емоційного стану радості персонажів на лексичному, морфологічному та синтаксичному рівнях художнього дискурсу на підставі виокремлення у семантичній структурі відповідних одиниць семи 'феліцитарність', а також шляхом становлення співвідношення категорії оцінювання, емотивності й експресивності в семантиці мовних одиниць. Визначено прагматичні параметри емоційного стану радості. Обгрунтовано роль цього феномену в аспекті гармонізації міжособистісних стосунків персонажів. Установлено основні розряди номінативних одиниць на позначення емоційного стану радості в сучасній англійській мові й охарактеризовано їх функції у дискусії. Проаналізовано прагматичні різновиди висловлень на позначення радості у художньому тексті. Виявлено та конкретизовано закономірності фунціонування невербальних засобів на позначення емоційного стану радості. З'ясовано прагматичну роль досліджених вербальних і невербальних засобів у реалізації комунікативної стратегії позитивної ввічливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.171 + Ш5(0)943.21-357 +
Шифр НБУВ: РА363933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Вовченко О.І. 
Високовольтні електророзрядні системи з керованим перетворенням енергії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / О.І. Вовченко ; НАН України; Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку теорії керування енергетичними та силовими параметрами високовольтних електророзрядних систем на базі проведених широкомасштабних експериментальних і теоретичних досліджень процесів перетворення електроенергії у разі електророзряду. Наведено математичну модель перетворення енергії у разі високовольтного електричного розряду, енергоефективні способи та алгоритми керування режимами роботи електророзрядних систем. Розроблено та апробовано за промислових умов електрогідроімпульсні комплекси з керованим перетворенням енергії для підвищення дебіту нафтових свердловин, руйнування неметалічних матеріалів, запресовування труб, штампування деталей та генерації потужного акустичного випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.78в641.8,022 + з24-01-53
Шифр НБУВ: РА320050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Зайченко М.М. 
Високоміцні тонкозернисті бетони з комплексно модифікованою мікроструктурою: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / М.М. Зайченко ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архітект. — Макіївка, 2009. — 37 с. — укp.

Встановлено заномірності зміни електроповерхневих властивостей (спектру та концентрації активних центрів, електрокінетичного потенціалу) найбільш поширених мінеральних домішок бетону та портландцементу в результаті обробки в полі коронного розряду. Проаналізовано вплив параметрів електрообробки на пуцоланову активність мінеральних домішок і показники адсорбції аніонних суперпластифікаторів, зокрема з бінарних розчинів на поверхні твердих речовин, що мають електричний заряд. Розвинуто наукові основи одержання високоміцних тонкозернистих бетонів з комплексно модифікованою мікроструктурою. На підставі результатів промислового впровадження показано доцільність використання розроблених складів бетону та органо-мінеральних модифікаторів у будівництві з метою зменшення матеріало- й енергоємності, підвищення довговічності та надійності будівель і споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331 +
Шифр НБУВ: РА364772

Рубрики:

      
20.

Біліченко Н.О. 
Високоточні аналого-цифрові перетворювачі з перерозподілом заряду на основі інформаційної надлишковості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Н.О. Біліченко ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати подальшого дослідження у галузі розробки аналого-цифрових перетворювачів (АЦП). Вдосконалено принципи побудови високоточних швидкодіючих АЦП із перерозподілом заряду. Показано, що характеристики АЦП із перерозподілом заряду можна покращити за рахунок використання інформаційної надлишковості у вигляді надлишкових позиційних систем числення (НПСЧ). Розроблено методи зменшення похибок аналого-цифрового перетворення в АЦП із перерозподілом заряду шляхом введення інформаційної надлишковості. Запропоновано методи зменшення підсумкової методичної похибки, обумовленої процесом самокалібрування ваги розрядів. Проведено дослідження динамічних параметрів АЦП із перерозподілом заряду. Визначено умови, за яких тривалий триекспоненційний перехідний процес вироджується у швидкий одноекспоненційний з незмінною постійною часу на всіх кроках врівноваження. Запропоновано спосіб підвищення швидкості аналого-цифрового перетворення, який базується на значному скороченні довжини такту врівноваження на старших розрядах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.42
Шифр НБУВ: РА313884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського