Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕЛЕПОРТАЦІЯ$<.>+<.>K=МАТЕРІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якубовський Д.А. 
Астрофізичні обмеження на параметри стерильних нейтрино в рамках теорії мінімального розширення стандартної моделі: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Д.А. Якубовський ; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено модельно-незалежне дослідження астрофізичних властивостей частинок темної матерії. Перевірено гіпотезу про збереження фазової густини для реалістичних розподілів ферміонної темної матерії та можливість формування модельно-незалежного та модельно-залежного обмеження знизу на масу частинок темної матерії на підставі аналізу її фазового розподілу в астрофізичних об'єктах. Запропоновано метод обчислення нижніх значень на масу частинок темної матерії за допомогою одержаних обмежень. Розроблено методи дослідження та критерії вибору найкращих об'єктів для пошуку лінії розпаду темної матерії, одержання обмеження на параметри темної матерії, що розпадається, на підставі аналізу рентгенівських спостережень гало галактики Андромеди. Досліджено механізм підвищення ефективності нейтринного нагріву області ударної хвилі за допомогою кипіння ядерної речовини у зв'язку з можливим негативним впливом стерильних нейтрино на механізм вибуху масивних наднових. Розкрито можливості даного механізму у ядерній речовині всередині прото-нейтронної зорі та визначено ефективність його впливу на процес сплаху масивних наднових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 + В382.15,022
Шифр НБУВ: РА370338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кулініч Ю.А. 
Великомасштабна структура в моделях Всесвіту з темною енергією: формування сферичних неоднорідностей густини темної матерії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Ю.А. Кулініч ; НАН України, Гол. астрон. обсерваторія. — К., 2009. — 26 с. — укp.

Наведено результати аналізу формування великомасштабної структури Всесвіту у космологічних моделях з Л-сталою та моделях з темною енергією. Досліджено лінійну та нелінійну стадії розвитку сферично-симетричних збурень густини та метрики простору-часу у двокомпонентній моделі Всесвіту (однією з компонент є пилоподібна матерія, що описує баріонну речовину та холодну темну матерію, другою - темна енергія з довільним заданим рівнянням стану). Розв'язано задачу кількісного опису досліджуваного розподілу квазарів за червоними зміщеннями у космологічних моделях з Л-сталою у межах формалізму Преса - Шехтера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В63,022 + В313.3,022 +
Шифр НБУВ: РА368533

Рубрики:

      
3.

Богуцький П.П. 
Військове право у системі права України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / П.П. Богуцький ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 23 с. — укp.

Відзначено, що концепт військового права грунтується на інституціональній і функціональній характеристиці системи українського права та її компонентів, головним з яких є галузь права. Проаналізовано види галузей права та визначено їх приватно-публічну та матеріально-процесуальну природу. Обгрунтовано висновок про правовий режим як формувальну основу сутнісних ознак галузей права як доктринальну категорію, яка визначає інституціонально-функціональну природу правової матерії, змістовно поєднує предмет, метод і мету правового регулювання, виконує визначальну роль у побудові системи праць у правовстановленні та правореалізації. Мету правового регулювання запропоновано розглядати як обов'язковий елемент правового режиму. Відзначено, що військове право має власну систему юридичних джерел, формується як комплексна галузь права за рахунок особливостей правового режиму та зазнає у цьому постійного впливу публічних галузей права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц4,8(4УКР)27 +
Шифр НБУВ: РА364438

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шабакаєва Ю.А. 
Гістерезисні та магнітострикційні ефекти в монокристалах діселеніду ніобію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Ю.А. Шабакаєва ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено вимірювання магнітострікції надпровідних монокристалів 2H - NbSe2 в інтервалі температур ~1,5 ~8 К у магнітних полях до 14 Тл. Виявлено, що польові залежності магнітострікції та намагніченості характеризуються наявністю необоротності, максимумів в області високих полів, осциляцій вище та нижче поля "пік-ефекту" та монотонної оборотної компоненти. На підставі порівняння результатів проаналізовано певні проблеми змішаного стану анізотропного надпровідника, а саме: особливості форми поверхні Фермі нижче переходу до стану з хвилями зарядової густини, залежність поверхні Фермі від тиску, перетворення у структурі вихорової матерії та існування поперечної компоненти намагніченості у нахилених полях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.313 +
Шифр НБУВ: РА338753

Рубрики:

      
5.

Сергієнко О. М. 
Динаміка розширення та великомасштабна структура Всесвіту в космологічних моделях із скалярним полем як темною енергією: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. М. Сергієнко ; НАН України, Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано динаміку розширення однорідного ізотропного Всесвіту та формування його великомасштабної структури в багатокомпонентній космологічній моделі з темною енергією, що моделюється мінімально зв'язаним скалярним полем з двома різними типами лагранжіана (класичним і тахіонним) та узагальненим лінійним баротропним рівнянням стану. Показано, що минула динаміка розширення та майбутнє Всесвіту - вічне прискорене розширення або зупинка розширення та колапс - повністю визначаються сучасною густиною енергії скалярного поля та співвідношенням між його теперішнім і попереднім параметрами рівняння стану. Зазначено, що здатність таких моделей темної енергії до кластеризації та їх вплив на спектр потужності збурень густини матерії залежать від того самого співвідношення й "ефективної швидкості звуку" в скалярному полі, яка визначається його лагранжіаном. Зроблено висновок, що такі скалярні поля з різними значеннями цих параметрів можуть бути принципово розрізненими. На параметри космологічних моделей з такими типами темної енергії накладено обмеження шляхом порівняння теоретичних передбачень з відповідними спостережувальними даними. Проаналізовано властивості таких скалярно-польових моделей темної енергії з найоптимальнішими параметрами та можливості їх розрізнення за даними спостереженої космології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692,022
Шифр НБУВ: РА378873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Болотіна Є.В. 
Доля як предмет філософського дискурсу (соціально-філософський аналіз феномена): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Є.В. Болотіна ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку поняття "доля", що відноситься до найбільш давніх філософських понять, які застосовуються соціальною філософією, філософською антропологією і філософією культури. Обгрунтування ідеї долі як інтенції екзистенційно-життєвої орієнтації людини базується на фундаментальному епістемологічному принципі єдності історичного і логічного, єдності соціальної теорії і практики. Розглянуто трансісторичний і кроскультурний феномен "доля", який визначається як екзистенційно-інформаційна форма матерії, й на особистісному рівні - як інтегральна, аксіологічна функція. Життєвий світ утворюється на перетинанні соціально-історичних умов (об'єктивної долі) й аксіологічного "Я" (екзистенційно-особистісної долі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.73 + Ю216.2 +
Шифр НБУВ: РА321153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ліпич І.І. 
Екологічна діяльність як складова соціокультурного процесу: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / І.І. Ліпич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено роль феномену діяльності та діяльнісного підходу в сучасному соціоекологічному аналізі. Обгрунтовано необхідність грунтованого дослідження проблем соціальної екології в аспекті екорозвитку, зокрема не автономного, а сумісного розвитку соціоприродних систем. Виявлено загальні закономірності розвитку таких систем. Встановлено взаємозв'язок прогресивного та регресивного у природі й суспільстві та здійснено аналіз умов і фактів прискорення їх кооперативного, синергетичного, прогресивного розвитку як унікального процесу самоорганізації матерії. Розглянуто процес становлення та розвитку уявлень про діяльність та діяльнісний підхід як одного з основних методологічних засобів наукового аналізу, визначено його специфіку, структуру та методологічний статус. Встановлено значимість діяльнісного підходу в адекватному усвідомленні специфіки сучасної екологічної ситуації. Уточнено зміст і структуру екологічної діяльності, проаналізовано принципи її функціонування. На підставі принципу діяльності проананалізовано феномен екологічної культури, розкрито механізм формування та функціонування етичних імперативів у екологічній культурі особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*31 + Ю6*63*31 +
Шифр НБУВ: РА360308

Рубрики:

      
8.

Старіш О.Г. 
Інформаційна політика держави в контексті глобалізації: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.03 / О.Г. Старіш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 28 с. — укp.

У контексті формування цивілізаційного інформаційного суспільства виявлено та досліджено суть інформації як системно- та структуротвірного феномену. Запропоновано ноосферну парадигму інформації, яка базується на єдності матеріальних коренів інформації та інформаційних коренів матерії. Відповідно до цього розглянуто й узагальнено головні положення теорії систем у контексті відкритості реально існуючих систем та висвітлено теорію відкритих систем як парадигму процесів глобального розвитку. З використанням запропонованих засад досліджено природне явище глобалізації. Зроблено прогноз щодо трансформації місця та ролі національної держави за умов глобалізації. Установлено, що головним чинником існування держави є її система інформаційної політики, яка базується на двох взаємоневід'ємних вимірах, а саме: техніко-технологічному, пов'язаному з впровадженням інформаційних технологій в усі сфери життєдіяльності суспільства та гуманітарному, взаємопов'язаному з наслідками такого впровадження для соціальних систем. Розроблено теоретичну модель системи інформаційної політики держави. Створено прикладну модель, яка є органічним системним поєднанням теоретичної моделі системи інформаційної політики держави та наявної інфраструктури Національного космічного агентства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф055.22 +
Шифр НБУВ: РА358754

Рубрики:

      
9.

Борисова М.С. 
Кореляції тотожних частинок у високоенергетичних ядро-ядерних зіткненнях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / М.С. Борисова ; Ін-т ядер. дослідж. НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі детального аналізу процесу формування спектрів гадронів показано, що існуює дуальність між гідродинамічним і кінетичним підходами щодо опису ядро-ядерних зіткнень. Обгрунтовано використання концепції миттєвого фріз-ауту у гідродинаміці, що суттєво спрощує обчислення спектрів кореляції. На підставі загального сценарію еволюції запропоновано новий клас параметризацій скінченої стадії гідродинамічної еволюції, які дають можливість комплексно описати численні експериментальні дані за спектрами та кореляціями для найвищих енергій на прискорювачі RHIC, відтворити основні риси еволюції матерії та наявність фазового переходу в А + А зіткненнях. Вперше в межах гідродинамічного підходу зроблено оцінку внесків короткоживучих резонансів у спектри й інтерферометричний об'єм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.52,022 +
Шифр НБУВ: РА343283

Рубрики:

      
10.

Коптєва О.М. 
Космологічні та астрофізичні моделі з урахуванням космологічної сталої: Автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.М. Коптєва ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено великомасштабну структуру Всесвіту, його властивості та особливості еволюції за наявності космологічної сталої шляхом побудови нових та аналізу відомих космологічних і астрофізичних моделей, що враховують ненульову космологічну сталу. Проаналізовано відомі моделі Всесвіту, узагальнено модель пилової кулі в порожньому просторі на випадок ненульової космологічної сталої та досліджено її вплив на процес гравітаційного колапсу. Побудовано модель Всесвіту з випромінюванням та космологічною сталою, за допомогою якої може описуватись ранній Всесвіт, де випромінювання було домінуючим серед інших типів матерії. Досліджено великомасштабну структуру Всесвіту за умов використання різних моделей у разі наявності <$ELAMBDA ~ symbol Щ ~ 0>.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В692в641.8,022 + В313.38в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА343569

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Паньків Р.П. 
Літолого-геохімічні особливості і умовини утворення родовищ сірки північно-західної частини Передкарпатського сірконосного басейну (на прикладі Язівського родовища): Автореф. дис. канд... геол. наук: 04.00.02 / Р.П. Паньків ; НАН України. Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України"; Ін-т геології та геохімії горюч. копалин. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено речовинний склад різного рівня організації та різної форми існування матерії: породи - мінерали - хімічний макросклад - мікроелементний склад - ізотопи вуглецю, кисню, водню; розсіяна в мінералах та породах рідка та газова фази, а також розсіяна органічна речовина. Встановлено хімічну та ізотопну ідентичність осадових вапняків всього розрізу тираського горизонту, яка відрізняє їх від метасоматичних погіпсових вапняків. Встановлено, що сучасні гідрогеологічні умови суттєво відрізняються від палеогідрогеологічної обстановки процесу рудоутворення відсутністю припливу глибинних солянок. Визначено: частина газопроявів на сірчаних родовищах мають специфічний хімічний склад, що зумовлено їх участю в процесах сіркоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР3)16 + Д59(45УКР3)452 +
Шифр НБУВ: РА321751

Рубрики:

      
12.

Омельченко В.Я. 
Логістична стратегія розвитку світової економіки в умовах глобалізації: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / В.Я. Омельченко ; Донецьк. Нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 39 с. — укp.

Вперше сформульовано логістичну парадигму розвитку світової та національної економіки за умов глобалізації, яка розглядає процеси суспільного відтворення через систему потоків матерії, енергії та інформації. Узагальнено механізми логістичного управління як стратегії підвищення конкурентоспроможності країн на міжнародних ринках. Досліджено принципи гносеології логістики, вперше запропоновано визначення категорії "логістична економіка". Узагальнено механізми системного підходу в глобальній логістиці і на цих засадах створено модель життєвого (логістичного) циклу глобальної економічної організації. Проаналізовано сучасний рівень розвитку світового ринку логістичних послуг, визначено пріоритети інноваційних процесів у сфері глобальної логістики. Систематизовано стратегічні підходи щодо формування міжнародних логістичних систем. Обгрунтовано процеси моделювання стратегії розвитку міжнародних логістичних систем, принципів формування аутсорсингу логістичних послуг, сформульовано критеральний апарат для оцінки ефективності функціонування глобальних логістичних систем. Досліджено потенціал і позиції України у світовій глобальній економіці, сформульовано концепцію розробки національної довгострокової програми продовження економічних реформ в Україні на основі логістрації, розроблено організаційно-економічний механізм формування логістичних систем у експортно-орієнтованих корпораціях України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У540 + У9(4УКР)400 +
Шифр НБУВ: РА363735

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Стуліна М. В. 
Німецький постмодерністський дискурс: лінгвоконцептуальний і лінгвопоетичний аспекти: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / М. В. Стуліна ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше визначено своєрідність німецького постмодерністського дискурсу (ПМД), змодельовано його концептуальний простір у вигляді чітко структурованої системи, складники якої є ієрархією ціннісних домінант дискурсу, виокремлено й описано його лінгвокультурні типажі. Інноваційним моментом роботи є лінгвопоетичний аналіз провідних принципів і механізмів організації текстової матерії - нелінійності та зумовлених нею композиційно-мовленнєвих форм, а також гіпертекстуальності з такими її видами, як інтертекстуальність, пародіювання та авторське маскування. Уперше здійснено аналіз лінгвостилістичного аранжування текстового простору німецького ПМД з акцентуванням уваги на прийомах і техніках метафоризації, міфологізації та концептуалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4НІМ)6-357
Шифр НБУВ: РА380644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бугаєв К.О. 
Рівняння стану та фазові переходи у ядерних та адронних системах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / К.О. Бугаєв ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.24,022 + В382.5,022
Шифр НБУВ: РА372107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шаров П.Ю. 
Розподіл густини матерії на значення деяких космологічних параметрів на основі пекулярних швидкостей плоских галактик: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / П.Ю. Шаров ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2008. — 21 с. : рис. — укp.

Оцінено надлишкові маси атракторів Персей - Риби, Великий Атрактор та Кома за їх впливом на рух плоских спіральних галактик каталогу RFGC. Показано кореляцію радіальних компонент полів великомасштабного руху галактик каталогів RFGC і Mark III.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.4,022 + В665,022
Шифр НБУВ: РА359013

Рубрики:

      
16.

Єременко І.В. 
Синергетичний аналіз еволюції біологічних систем: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / І.В. Єременко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано методологічні синергетичні засади, які кваліфіковано як різновид постнекласичного філософського мислення. На підставі синергетичного аналізу досліджено феномени самоорганізації біологічних систем на рівні біогенезу, еволюції біологічних макросистем, ноогенезу. Визначено сутність самоорганізації на рівні біологічних систем. Розкрито евристичні функції синергетичного підходу в розумінні закономірностей еволюції біосистем, специфіку синергетичного аналізу процесів самоорганізації в еволюції живої матерії. Проведено гносеологічний аналіз біогенезу, автопоезу, алопоезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Е02 + Е0*891*806*221
Шифр НБУВ: РА314244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кухар В.В. 
Соціальна організація цивілізованого суспільства (філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Кухар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено концепцію соціальної організації цивілізованого суспільства в її історичній еволюції. Показано шляхи формування цієї концепції у її еволюційній зміні: виникнення, утвердження, тенденції сучасного розвитку. Використано нетрадиційну методику, яка поєднує організаційний підхід до вивчення суспільства з системним, цивілізаційним, парадигмальним, діяльним, інтервальним. Обгрунтовано спробу знайти алгоритм історичної еволюції цивілізованого суспільства у співвідношенні усіх її ланок: коеволюції та революції, дивергенції та конвергенції, монізму та плюралізму. Вперше проаналізовано шляхи формування концепції соціальної організації цивілізованого суспільства. Використано ідею про організаційну будову матерії. Новою є спроба подолати існуючі однобокості у вивченні суспільства шляхом запровадження поняття "системоутворююче ядро". Суспільство предсатвлено в дослідженні системною ієрархією з розкриттям її внутрішнього змісту у вигляді рівнів організації, які поступово ускладнюються. Виявлено прагнення елімінувати політичні та ідеологічні мотиви, зблизити та привести в певну систему погляди, з точки зору різних існуючих шкіл філософії, визначити шляхи їх конвергенції. Поглиблено зміст понять: розподіл праці, власність, соціальна культура, свобода та культура, які розглянуто концептуально. Запроваджено для характеристики соціальних процесів такі поняття, як спекулятивна вартість, рушійна сила товару, політичний соціум, суспільна самосвідомість. До новизни відноситься внесення в дослідження такого критерію, як відтворення суспільного життя, який підводить основу до розуміння історичної еволюції суспільства. Результати дослідження можуть бути використані у формуванні концепції соціальної організації та теорії суспільства, з'ясуванні перспективи розвитку сучасного суспільства перехідного типу: громадянського, постіндустріального, інформаційного, гуманного, відкритого. В Україні застосування результатів дисертаційної роботиможе складатись з декількох напрямків: 1) формування відкритого суспільства на основі ринкових соціальних усталень; 2) соціальна інтеграція українського суспільства до європейської та світової співдружності; 3) вибір оптимальних варіантів реформування, котрі позбавляють від монополізму та помилок світової цивілізації, враховують світовий досвід розподілу праці та інтеграції; 4) зближення різних регіонів України у єдиний соціальний простір на основі спеціалізації та кооперації виробництва і обігу, соціокультурного співвиробництва; 5) формування власного філософського фундаменту, спроможного актуально обгрунтувати не тільки практичні засоби щодо укріплення економічної самостійності та політичної незалежності, але і прорив в майбутнє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:с5 + С5*1
Шифр НБУВ: РА306381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Візнюк О.В. 
Темна енергія і темна матерія як прояви гравітації на брані: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Візнюк ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Виявлено та вивчено нові властивості теорії гравітації на брані з індукованою кривизною. З використанням результатів дослідження пояснено ефекти темної енергії та темної матерії. Показано, що у досить широкій області параметрів космологічне розширення Всесвіту в пізню епоху у цій теорії відбувається за тим же законом, що і в стандартній моделі LCDM. Одержано систему рівнянь, які описують еволюцію космологічних збурень скалярного типу на брані. Знайдено область параметрів, за яких космологічні збурення демонструють нестійке зростання, а також область відносної стабільності, в якій зростання збурень є помірним і його можна узгодити з наявними даними про утворення великомасштабної структури Всесвіту. Знайдено нові сферично симетричні розв'язки рівнянь на брані і показано, що плоский профіль галактичних кривих обертання у межах такої моделі можна пояснити без залучення темної матерії. У межах моделі з двома бранами обчислено поправки до закону Нютона на видимій брані з урахуванням впливу від матерії на прихованій брані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.155,022 + В313.38,022 +
Шифр НБУВ: РА356800

Рубрики:

      
19.

Касаткін Ю.О. 
Теоретико-польовий опис процесів двочастинкового фото- та електророзщеплення ядра sup4/supHe до порога утворення мезонів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / Ю.О. Касаткін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розширено застосування квантової електродинаміки для вивчення структури зв'язаних систем за умов їх взаємодії з електромагнітним полем та наступним розщепленням. Даний підхід розроблено відповідно до вимог коваріантності, принципу локальної калібрувальної інваріантності (ПЛКІ) та просторово-часової однорідності (ПЧО). Доведено можливість знаходження струмових вершин на підставі введення двоточкових функцій Гріна полів матерії, інваріантних відносно групи локальних U(І)-калібрувальних перетворень, без залучення лагранжевого формалізму. Наслідком ПЛКІ та ПЧО є виконання тотожності Гріна та Уорда - Такахаші для електромагнітної вершини. Побудовано амплітуди процесу із зберігаючим електромагнітним структурним струмом без розгляду лагранжіана. Реалізовано усунення калібрувальної неоднозначності пропагатора віртуального фотона на підставі використання струму зв'язаної системи для всіх класів калібрувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.34,022 + В383.34,022 + В383.34,022
Шифр НБУВ: РА321611

Рубрики:

      
20.

Ярмиш Н.М. 
Теоретичні проблеми причинно-наслідкового зв'язку в кримінальному праві (філософсько-правовий аналіз): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / Н.М. Ярмиш ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 40 с. — укp.

Зроблено спробу виявити найбільш прийнятні, зважаючи на логічне взаємоузгодження, гуманістично спрямовані підходи до встановлення причинного зв'язку як однієї з ознак об'єктивної сторони злочину. У аспекті "цільової причинності" уточнено об'єктивний характер причинного зв'язку. Проаналізовано лінгвістичні дані про походження категорії "причина" та доведено, що категорія причинності випливає з самої суті матерії - її активності. Ознаки причинного зв'язку розміщено у двох рівнях - онтологічному та гносеологічному. Запропоновано ствердження, що причинний зв'язок не може бути статистичним. Наведено дані, що онтологічна ознака причинного зв'язку "породження" формалізації не піддається. Для констатації породження запропоновано метод лінгвістичної інтуїції та проаналізовано проблеми "інформаційної причинності": вплив інформації на поведінку або стан людини. Виявлено ситуації, за яких інформаційний сигнал є не носієм причини, а зумовлюючим фактором. Розглянуто детермінуючу роль другорядних співучасників для настання результату, одержаного виконавцем злочину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.014 + Ю212.71 +
Шифр НБУВ: РА327685

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського