Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (57)Книжкові видання та компакт-диски (744)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕРЕЩЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткаченко О.В. 
Підприємницька та меценатська діяльність родини Терещенків в Україні (1861-1917 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Ткаченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1998. — 21 с. — укp.

У роботі на основі матеріалів архівів, історичної літератури аналізується підприємницька, благодійницька діяльність сім'ї цукропромисловців Терещенків в Україні в період з 1861 по 1917 рр. Досліджується генеологія родини, її вклад в розвиток вітчизняної економіки та авіації, вивчається роль Терещенків у розвитку народної освіти, медицини та вітчизняної культури. Зроблено висновок про значення підприємницької та благодійної діяльності Терещенків для розвитку України у досліджуваний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Терещенко Ю.Ф. 
Наукове обгрунтування формування продуктивності, якостей продовольчого зерна та насіння озимої пшениці в південній частині правобережного Лісостепу: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / Ю.Ф. Терещенко ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-4(2УКР3),022

Рубрики:

      
3.

Терещенко 
Дезактивація стічних вод, що містять радіоізотопи цезію- 137 і стронцію- 90: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Оксана Миколаївна Терещенко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л362.092.2
Шифр НБУВ: РА311333

Рубрики:

      
4.

Терещенко Л.О. 
Моделювання та прогнозування податкових надходжень на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Л.О. Терещенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено питання аналізу та прогнозування обсягів податкових надходжень з метою поліпшення справджуваності прогнозних показників і зменшення ймовірності їх недовиконання. На підставі проведеного аналізу доведено, що складній часовій структурі процесу податкових надходжень найкращим чином відповідає модель ARIMA*ARIMAS (авторегресійна інтегрована модель ковзного середнього). Запропоновано концептуальний підхід для представлення проаналізованого процесу у вигляді суми окремих незалежних компонент, які розвиваються відповідно до загальних і власних тенденцій, що дозволило суттєво зменшити похибку прогнозу. Висвітлено взаємозв'язок податкових надходжень з динамікою монетарної маси. Введено поняття та концепцію податкового ризику в прогнозуванні та плануванні податкових надходжень як одну зі складових багатофакторної оцінки надійності прийняття рішень щодо встановлення обсягів планових надходжень податків, на базі їх з прогнозованих обсягів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА312185 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Терещенко Н.М. 
Формування у підлітків готовності до самоосвіти в умовах модульного навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Н.М. Терещенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність понять "самоосвіта школяра" та "готовність до самоосвіти", а також визначено основні критерії, зміст і методи діагностики рівнів готовності учнів до самоосвіти. Встановлено, що сприятливі можливості для її розв'язання створює модульна організація навчання. За умов використання модульної технології закладаються підвалини розвитку у школярів потреби у самоосвіті, формуванні умінь і навичок пізнавальної діяльності, а також удосконалюється уміння застосовувати набуті шляхом самоосвіти знання у різноманітних життєвих ситуаціях та у процесі подальшого навчання і самонавчання. Наведено методику використання таких особливостей модульного навчання, як відкритість, варіативність, гнучкість, які дозволяють доповнити модульні програми, сценарії навчальних модулів, міні-підручники матеріалами, стимулюючими розвиток потреби у самоосвіті. Експериментально доведено, що звернення до модульної технології дає можливість на всіх етапах навчального модуля досягти поступового підвищення самостійного, творчого характеру пізнавальної діяльності підлітків. Значну увагу приділено формуванню у школярів умінь і навичок самоосвіти за допомогою систематичного тестування, розвитку здатності до рефлексії, самооцінки і самоконтролю, гармонізації системи адаптації підлітків до самоосвіти, а також забезпеченню поступового підвищення рівня готовності до неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.267 + Ч421.290
Шифр НБУВ: РА310675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Донік О.М. 
Доброчинна та культурно-освітня діяльність родини Терещенків в Україні (друга половина XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Донік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження доброчинної та культурно-освітньої діяльності окремих представників відомої української родини підприємців-поміщиків Терещенків. Детально проаналізовано їх діяльність в організаціях доброчинного спрямування та як приватних фундаторів і покровителів закладів соціального захисту й охорони здоров'я незаможних співвітчизників, початкової, ремісничо-професійної, середньої та вищої освіти, культурно-освітніх філантропічних товариств тощо. Висвітлено меценатську діяльність і колекціонування творів мистецтва членами родини Терещенків, показано їх вагомий внесок у культурну й духовну спадщину України. З'ясовано суспільні та моральні чиники тогочасної епохи, що спонукали та стимулювали Терещенків до широкої доброчинності та меценатської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Терещенко
Шифр НБУВ: РА315365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Терещенко Т.В. 
Мовленнєві акти з перформативними виразами в сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.В. Терещенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено мовленнєві акти з перформативними виразами (ПМА) на матеріалі сучасної німецької мови. Зазначено, що ПМА - акти, які експлікують власну ілокутивну силу за допомогою матричного (перформативного) дієслова типу danken, bitten, versprechen usw. (експліцитні перформативи), або, маючи певне лексико-граматичне оформлення, набувають перформативного значення в певній ситуації комунікації (імпліцитні перформативи). Визначено форми, характерні ознаки та особливості ПМА, досліджено семантичний, структурний та функціональний аспекти перформативів, виділено варіантні модифікації інваріантної структури перформативних висловлювань з їх детальним внутрішнім членуванням. Зазначено, що варіювання способів вираження перформативу пов'язано з повнотою репрезентації його інваріантної структури. Ступінь варіативності ПМА залежить від експлікації/елімінації актантів перформативного дієслова та варіативності його граматичних форм. За результатами аналізу ілюстративного матеріалу визначено, що периферійні елементи перформативного поля (імпліцитні ПМА) належать до сегментів, утворених перетином перформативного поля з полями констативності та спонукання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24- 1/7
Шифр НБУВ: РА316138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Терещенко В.Л. 
Багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.Л. Терещенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження фізичного механізму, який обумовлює активність поверхні класу металів, напівпровідників, композитних структур у хемографічному ефекті. Встановлено вплив різноманітних факторів на проявлення даного ефекту в газовому середовищі та в рідині. З'ясовано, що активність твердого тіла обумовлена зворотньою адсорбцією кисню, який у вигляді негативно заряджених іонів продукує його поверхня на початковій стадії її окиснення. На підставі встановленого фізичного механізму ефекту розроблено багатофункціональний метод неруйнівного експрес контролю стану поверхні твердих тіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5, 022
Шифр НБУВ: РА317545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Терещенко В.М. 
Метафізичні інтенції української повісті 20-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Терещенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Визначено специфіку епісистеми початку XX ст., однією з головних рис якої була метафізична орієнтація свідомості людини. Проаналізовано жанр повісті в аспекті реалізації цієї світоглядної особливості митців. Досліджено повісті, у назві яких фігурує жанрове визначення, зокрема, "Повість про санаторійну зону" М.Хвильового, "Повість без назви" В.Підмогильного, "Повість наших днів" П.Панча. На підставі вивчення деяких ідейно-тематичних та структурно-композиційних елементів повістей на засадах філософії імені, "нової релігійності" та міфу зроблено висновок щодо іманентної анропоцентричності та метафізичної інтенціональності даного жанру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА320276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Терещенко Н.В. 
Особливості відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.В. Терещенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Наведено визначення джерела підвищеної небезпеки як об'єкту матеріального світу, наділеного певними ознаками. Обгрунтовано необхідність розмежування понять "джерело підвищеної небезпеки" та "діяльність, що створює підвищену небезпеку для оточення". Виділено основні ознаки даних понять та розкрито їх суть. Обгрунтовано необхідність виділення як окремого виду джерел підвищеної небезпеки тварин та визначено ознаки, які дають змогу здійснювати їх кваліфікацію. Доведено можливість відмови від уживання терміну "власник джерела підвищеної небезпеки" та відзначено, що поняття володіння не має зв'язку з суттєвими причинами, що породжують зобов'язання відшкодувати заподіяні збитки, запропоновано замінити зазначене поняття іншим - "заподіювач шкоди". Розвинуто положення, що окремі соціальні явища (військові дії, масові заворушення та інше) допустимо кваліфікувати як непереборну силу - обставину, що звільняє власника джерела підвищеної небезпеки від відповідальності за заподіяння шкоди. Проаналізовано критерії, які дають змогу відмежовувати грубу необережність потерпілого від простої необачності. Обгрунтовано доцільність установлення відповідальності незалежно від вини для власників джерел підвищеної небезпеки, які перебувають з потерпілим у трудових відносинах. Надано пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства з питань відповідальності за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 +
Шифр НБУВ: РА326250

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Терещенко С.А. 
Інвестиційні процеси в умовах соціально-економічних трансформацій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.А. Терещенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Здійснено комплексне політико-економічне дослідження природи та суті інвестицій, особливостей інвестиційної діяльності та механізму її оптимізації за умов трансформаційної економіки. На підставі розгляду різних модифікацій поняття "інвестиції" уточнено його визначення. Виявлено, що натурально-речовинний зміст процесу нагромадження характеризується взаємозв'язками між ринковими суб'єктами з приводу створення та використання чинників додаткового виробництва з параметрами ефективності суспільного капіталу у ході регулювання суперечності структури та функції фонду нагромадження на макро- та мікрорівнях з метою забезпечення збалансованих темпів зростання ВВП. Наведено класифікацію інвестицій, що відповідає сучасним концепціям оцінки інвестиційної діяльності. Визначено критерії класифікації форм інвестицій та базову типологічну ознаку. Систематизовано методологічні підходи стосовно формування інвестиційної діяльності на мікро- та макрорівнях. Доведено необхідність державного регулювання інвестиційних процесів і представлено концепцію ролі держави в інвестиційній сфері української економіки. Розглянуто інвестиційні переваги промислово-фінансових груп у порівнянні з окремими підприємствами. Проаналізовано причини, які перешкоджають створенню промислово-фінансових груп в Україні. Розроблено механізм організації та стимулювання руху інвестиційних ресурсів у процесі формування промислово-фінансових груп. Охарактеризовано суперечності, які виникли у процесі приватизації та запропоновано механізми, що пом'якшують їх. Наведено практичні рекомендації щодо напрямків покращання інвестиційної діяльності сучасної української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА324088

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ожигова О.В. 
Стилізація усно-розмовної мови в текстах сучасної української драматургії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Ожигова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено явище стилізації усно-розмовної мови в текстах, які створили сучасні українські драматурги - І.Андрусяк, І.Бондар-Терещенко, Я.Верещак, Н.Ворожбит, О.Гончаров, Л.Демська, В.Діброва, К.Демчук, О.Ірванець, О.Кирилова, О.Миколайчук-Низовець, Н.Неждана, О.Погребінська, В.Сердюк, О.Сліпець, В.Фольварочний, С.Щученко. На тлі загальної тенденції до демократизації літературної мови, лібералізації норм, використання в художніх текстах периферійних пластів лексики (зниженої, вульгаризмів, жаргонізмів, арготизмів) простежено механізми активної взаємодії усно-розмовних і книжних елементів, визначено засоби інтелектуалізації мовних партій персонажів. Із використанням методу стилістичного експерименту виявлено особливості функціонування усно-розмовних одиниць у текстах сучасної драми. Застосовано метод соціолінгвістичного аналізу з метою диференціювання мовно-соціальних типів, виявлення часових і соціальних маркерів, а також з'ясування місця сучасного драматургійного дискурсу в розвитку літературної мови. За допомогою методу інтерпретування декодовано факти художньої мови та визначено їх рецепцію, зважаючи на стилістичну доцільність. За методом асоціативно-семантичного та компонентного аналізу вивчено лексичні та фразеологічні явища сучасних драм, установлено відношення синонімізації та механізми гри слів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-1/7 + Ш401.17 + Ш5(4УКР)6-336 +
Шифр НБУВ: РА325035

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Терещенко Е.Ю. 
Стратегічне управління залученням іноземних інвестицій в економіку України: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.02.03 / Е.Ю. Терещенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Розкрито суть поняття стратегічного управління, особливості залучення іноземних інвестицій як об'єкта управління та його напрямки. Розроблено комплекс механізмів стратегічного управління залученням іноземних інвестицій в економіку України, що включає механізм стратегічного управління формуванням потреби в інвестиціях, зовнішнім інвестиційним середовищем реципієнту та інвестиційною привабливістю підприємств-реципієнтів іноземних інвестицій. Визначено етапи процесу реалізації стратегічного управління: стратегічний аналіз, вибір стратегії та реалізація прийнятого стратегічного рішення. Вдосконалено організаційну модель управління залученням іноземних інвестицій у спеціальні економічні зони і території пріоритетного розвитку, що враховує їх нормативно-правовий режим функціонування та дозволяє здійснювати стратегічне управління залученням іноземних інвестицій, виходячи з пріоритетів державної інвестиційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА327996

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Терещенко Л.А. 
Наукове обгрунтування системи медико-соціальної та трудової реабілітації контингентів дорослого населення, постраждалого внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Л.А. Терещенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

На підставі результатів комплексного соціально-гігієнічного дослідження вивчено стан здоров'я різних контингентів дорослого населення, яке потерпіло від аварії на ЧАЕС і мешкає за умов промислово навантаженого регіону та зазнає сполученої дії радіаційного та екологічного чинників. Вивчено стан медико-соціальної допомоги працюючому контингенту потерпілих - працівникам металургійної промисловості, розроблено методику взаємодії медичних і немедичних установ у створенні більш досконалої системи реабілітації зазначених осіб. Розроблено концептуальну модель медико-соціальної та професійної реабілітації постраждалих осіб, які працюють на промислових підприємствах завдяки покращанню взаємодії, спадкоємності та наступності у діяльності медичних установ та немедичних служб. Розроблено методику визначення інтегрального показника обсягу та повноти медичної реабілітації потерпілого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)28 +
Шифр НБУВ: РА326284

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Терещенко Ю.Ф. 
Міжнародний маркетинг високотехнологічної продукції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Ф. Терещенко ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Визначено особливості світового та вітчизняного ринків високотехнологічної продукції та здійснено наукову аргументацію основних напрямів реалізації експортного потенціалу України. Поглиблено методичні підходи до визначення цілей, принципів та функцій міжнародної маркетингової діяльності на світових ринках високотехнологічної та інноваційної продукції, суть яких полягає у необхідності прогнозування потенційних потреб, які не мають чіткого визначення. Науково обгрунтовано методику ціноутворення на високотехнологічний продукт. Розвинуто наукове обгрунтування методів оцінки промислової власності та через їх співставлення визначено ефективні напрями застосування відповідного методичного підходу залежно від об'єкту оцінки. Розроблено методику оцінки ризикованості (привабливості) потенціальних ринків збуту високотехнологічної продукції. Наведено рекомендації щодо формування сприятливих умов для нарощування експорту високотехнологічної продукції та основних напрямів удосконалення міжнародної маркетингової діяльності вітчизняних підприємств на світових ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.351 + У9(4УКР)300-592 + У9(4УКР)843.51 +
Шифр НБУВ: РА327176

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Терещенко Ж.А. 
Слухові та вестибулярні розлади у хворих на системні аутоімунні захворювання: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.19 / Ж.А. Терещенко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено поглиблене дослідження стану слухової функції у хворих на системні аутоімунні захворювання з метою виявлення ранніх стадій порушення слуху. Доведено, що частота виникнення слухових та вестибулярних порушень відповідає тривалості та активності перебігу основного аутоімунного процесу. Досліджено вплив імуносупресивних препаратів (глюкокортикостероїдів та цитостатиків) на стан слуху та вестибулярної функції. Розглянуто питання перспектив відносно збереження або покращання стану слухової та вестибулярної функції після проведення терапії залежно від ступеня втрати слуху та глибини вестибулярних порушень. Встановлено взаємозв'язок між станом слухової та вестибулярної функцій в обстежених хворих та прогностичне значення слуху вестибулярного апарату щодо оборотності змін слуху під впливом глюкокортикостероїдів та цитостатичних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024-37 + Р683.024-37
Шифр НБУВ: РА328360

Рубрики:

      
17.

Терещенко Т.А. 
Синтез і властивості $Ealpha , omega-біс-(гідроксиметил) олігодиметилсилоксанів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Т.А. Терещенко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З застосуванням ГМДС уперше синтезовано ряд кремнійорганічних йоногенних і нейоногенних біанкерних поверхнево-активних речовин олігомерного типу та встановлено, що їх поверхнева активність на поверхні розподілу "водний розчин - повітря" залежить від конформації олігодиметилсилоксанового фрагмента. З застосуванням функційних похідних ГМДС одержано уретановмісні органо-силікатні гібридні композити (ОСК), які відрізняються від відомих варійованим вмістом силікатної фази, показано шляхи регулювання структури і властивостей ОСК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г727.42-4 + Л715.42 +
Шифр НБУВ: РА333856

Рубрики:

      
18.

Терещенко Г.М. 
Регулювання ринку цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.М. Терещенко ; Н.-д. фінан. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Науково обгрунтовано функціональну роль ринку цінних паперів у ринковій економіці та його вплив на економічне зростання. Досліджено взаємозв'язок даного ринку з науково-технічним прогресом. Здійснено історико-економічний аналіз розвитку ринку цінних паперів у країнах з ринкової економікою та зроблено висновок, що він є дієвим механізмом залучення вільних грошових коштів до реального сектору економіки. Досліджено питання становлення, розвитку та регулювання ринку цінних паперів в Україні. Розвинуто концептуальні засади функціонування та регулювання цього ринку. Виокремлено форми (ринкове, інституційно-правове та державне регулювання) та методи (прямі й опосередковані) регулювання ринку цінних паперів. Доведено дієвість ринкових механізмів регулювання обігу цінних паперів та ефективність інституційного й державного регулювання ринку в Україні. Обгрунтовано необхідність синтезу ринкового, державного та інституційно-правового регулювання для забезпечення ефективного функціонування ринку цінних паперів. Проаналізовано проблеми його розвитку та регулювання в Україні. Висвітлено напрями та наведено пропозиції щодо подальшого розвитку українського фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292-21 +
Шифр НБУВ: РА337154

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Терещенко А.І. 
Стан здоров'я дівчат, народжених від батьків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, на етапах статевого дозрівання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.І. Терещенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Оцінено стан здоров'я дівчат, народжених від батьків-ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, на різних стадіях пубертату. Виявлено, що їх загальна патологічна ураженість у 1,8 разів перевищує показники групи порівняння. З'ясовано, що у процесі статевого дозрівання відбувається погіршення стану здоров'я внаслідок прогресування захворювань ендокринної, опорно-рухової системи і нервово-психічної сфери на тлі підвищеного рівня тривожності та пригнічення системи антиоксидантного захисту. Виявлено клінічні особливості перебігу статевого дозрівання у даного контингенту, а саме: більш ранній старт і велика кількість інвертованого пубертату, прискорений розвиток андрогензалежних ознак, а естрогензалежних - уповільнений. Установлено, що зазначені зміни статевого розвитку спричинені особливостями нейро-гормональної регуляції даного процесу, підвищенням рівнів тестостерону та кортизолу у сироватці крові на початкових етапах статевого дозрівання та зниженням вмісту андрогенів і наявністю помірно вираженої гіпоестрогенії надалі. За допомогою структурного аналізу доведено, що у дівчаток, народжених від батьків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, відбувається кардинальна перебудова функціональної системи організму, за цього визначальна роль у патогенетичному системогенезі належить андрогенам. Зазначено щодо необхідності диференційованого підходу до диспансерного спостереження та проведення реабілітаційно-профілактичних заходів залежно від ступеня статевого розвитку дівчаток та визначено критерії формування групи ризику стосовно розвитку порушень менструальної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37 +
Шифр НБУВ: РА336615

Рубрики:

      
20.

Терещенко Т.В. 
Науково-методичні основи забезпечення розвитку транскордонного співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.В. Терещенко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено наукові підходи щодо забезпечення розвитку транскордонного співробітництва (ТКС) в Україні. Досліджено особливості взаємодії прикордонних адміністративно-територіальних одиниць України та суміжних держав. Узагальнено теоретичні засади розвитку транскордонної співпраці, уточнено сутність основних понять і сформульовано базові принципи, систематизовано фактори ТКС. Проаналізовано європейський і вітчизняний досвід функціонування єврорегіональних об'єднань. Запропоновано методику оцінки результатів транскордонної діяльності й обгрунтовано основні напрями удосконалення нормативно-правового забезпечення ТКС. Розроблено концептуальні засади розвитку транскордонного співробітництва за участю прикордонних регіонів України на середньо- та довгострокову перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА336592

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського