Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (748)Книжкові видання та компакт-диски (575)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ТИПОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 161
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шило О.В. 
Невербальні і вербальні засоби в образотворчій діяльності: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / О.В. Шило ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 1998. — 35 с. — укp.

Досліджується взаємозв'язок вербальних та іконічних засобів пластичного мислення, які забезпечують подібність зображення, і того, що зображується. У структурі акту образотворчої діяльності виділена спеціальна семіотична конструкція, яка забезпечує конкретність пластичного образу, - так звана знакова морфологія. Досліджені її структура та функції складових елементів - топологічного і типологічного описів і канонічного зразку. Проаналізовано механізм, який включає знакову морфологію до образотворчої діяльності, - так звана ситуація відсторонення. Виявлені її структура і базові процедури - артифікації і оприроднення. Побудована типологія основних форм пластичного відношення художника до натури, за допомогою яких можлива її інтерпретація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(0)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Даніл'ян О.Г. 
Соціальні протиріччя у посттоталітарних системах: методологія дослідження та розв'язання: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / О.Г. Даніл'ян ; Харк. військ. ун-т. — Х., 1998. — 42 с. — укp.

Дисертацію присвячено соціально-філософському аналізу феномену протиріч у посттоталітарних системах. У дисертації викладена цілісна концепція динаміки соціальних процесів у перехідний період розвитку посттоталітарного суспільства. Досліджені головні теоретичні і практичні моделі трансформації посттоталітарних систем. Визначені місце, роль і особливості соціальних протиріч в перехідних процесах, обгрунтована їх типологія і форми прояву. Запропоновані механізми і технології розв'язання соціальних протиріч, що відповідають рівню розвитку громадянського суспільства в Україні, інших пострадянських державах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341

Рубрики:

      
3.

Каревіна О.В. 
Соціально-економічні орієнтації населення України на перехідному етапі: динаміка та фактори формування: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / О.В. Каревіна ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1998. — 23 с. — укp.

Дисертаційне дослідження містить аналіз та узагальнення досвіду вивчення соціально-економічних орієнтацій особи на етапі переходу до нового соціально-економічного устрою. У роботі розкривається зміст поняття "соціально-економічні орієнтації", розглядається структура економічних орієнтацій особи, фактори, з якими вони пов'язані, будується типологія економічних орієнтацій на перехідному етапі, аналізується зв'язок між соціально-економічним і політичним вибором, оцінюється міра узгодженості економічних і політичних орієнтацій особи . У дисертації використовуються результати низки емпіричних досліджень з проблематики роботи; застосовуються методи багатовимірної статистики (факторний, кластерний, дискримінантний аналіз).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Колупаєва А.В. 
Українські кахлі XVIII-початку XX ст. (Історія. Типологія. Іконографія. Ансамблевість): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / А.В. Колупаєва ; Львів. акад. мистец. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Розглянуто українські кахлі як самобутнє мистецьке явище. Уточнено витоки, висвітлено історію українського кахлярства. Розглянуто техніки формування й декорування народних кахель. Розроблено типологію творів за тектонічною формою, пластикою, декором. З'ясовано ансамблевість кахляних печей у системі інтер'єру народного житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.16

Рубрики:

      
5.

Отару Е.П. 
Міждержавні конфлікти в Африці на південь від Сахари в середині 70-х - на початку 90-х років (типологія і шляхи врегулювання): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Е.П. Отару ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари. Проаналізовано причини їх виникнення, визначено типологію політичних конфліктів. У дисертації прослідковано результати колоніального розподілу Африки і виявлено приховані причини виникнення як внутрішніх, так і міжнародних конфліктів, проведений порівняльний аналіз африканської конфліктогенності в умовах існування біполярної системи і після її розпаду. Показана роль міжнародних і африканських регіональних і субрегіональних організацій і інститутів у врегулюванні міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари. Проведений аналіз діяльності Організації Африканської Єдності та формування механізмів її взаємодії з ООН у справі врегулювання міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари, приводяться приклади перших позитивних результатів взаємодії механізму ООН і ОАЄ в нормалізації ситуації в субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

      
6.

Токарева В.І. 
Вождь і маса. Соціологія натовпу від Г.Лебона до Е.Канетті: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / В.І. Токарева ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено аналізові владних відносин у соціологічних концепціях теоретиків масового суспільства. В дослідженні представлено концептуальні моделі та основні поняття соціології мас, типи взаємин вождь - маси. Серед ідей творців соціології натовпу вирізнено проблему наявності понадіндивідуальної свідомості, наділеної емпіричними характеристиками. Раціональна інтерпретація такого поняття визначає його місце в механізмі соціальної взаємодії. Запропонована типологія ідей і вірувань натовпу дає змогу розкрити її внутрішні імпульси. Ключ до розуміння ідеї, яка стала домінантною психічного життя натовпу, перебуває в сфері релігійного життя. В ідеології формується тип віри, в якому "знання" ототожнюється з "віруванням". У роботі проаналізовано різні соціальні концепції, автори яких намагаються розкрити сутність німецького фашизму, порівнюються різноманітні методологічні конструкції, створені теоретиками різних шкіл (марксизм, неофрейдизм, Франкфуртська школа тощо) з метою пояснення цього складного феномена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*461

Рубрики:

      
7.

Клименко В.Б. 
Ігрові структури в музиці: естетика, типологія, художня практика: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.Б. Клименко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних положень ігрових структур в музиці на основі екстраполяції загальних ігрових принципів в галузі музичної творчості. Досліджено етапи формування європейських концепцій гри. На основі положень філософсько-естетичних ігрових теорій визначено сучасне розуміння гри як універсалії. Розкрито за множинністю зовнішніх ігрових модифікацій наявність спільних ігрових принципів. На основі іманентних ігрових закономірностей вичленовано можливі варіанти структури гри. Теоретично розроблено і введено поняття "ігрової структури в музиці"; запропоновано типологізацію ігрових структур за принципами взаємодії їх складових елементів: ігрова структура "змагання" (принцип змагання), ігрова структура "мозаїки" (принцип комбінаторики), ігрова структура "містифікації" (принцип амбівалентності). Розроблену методику аналізу за допомогою ігрових структур апробовано на матеріалі фортепіанного циклу "П'ять пальців" та "Гімну" з "Серенади in A" І.Стравинського; Сонати для скрипки і фортепіано G-dur, Концерту для фортепіано з оркестром G-dur М.Равеля; Концерту N2 для скрипки з оркестром М.Скорика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Ю812.453.1

Рубрики:

      
8.

Шевчук О.Ю. 
Київський наспів у контексті церковно-монодичного співу України та Білорусії XVII-XVIII ст. (джерела, жанри, риси стилістики): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.Ю. Шевчук ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду піснеспівів із назвою "київського наспіву" (КН) у контексті церковно-монодичного співу XVII-XVIII ст. в Україні й Білорусії. Вперше в музичному музикознавстві КН постає в багатоманітності його зв'язків, встановлених на різних рівнях існування співочого мистецтва - у контексті ірмолою, у жанровій системі піснеспівів та в умовах багатонаспівності. Досліджена структура ірмолою під кутом зору розміщення у ньому місцевих наспівів, встановлена хронологія надання назви КН різним співам протягом XVI-XVII ст. Суттєво оновлена методика жанрового аналізу співів, систематизовано критерії церковно-співочого жанру, а також визначені жанри всіх КН. Уперше розроблена типологія видів багатонаспівності; розкрито риси стилістики КН через зіставлення його з іншими наспівами. Дослідження підтверджує формування КН (Обиход) у XVI ст. після прийняття на Русі Єрусалимського Уставу й надання назви КН у XVII-XVIII ст. лише традиційним вітчизняним співам православної генези з метою їхнього відмежування від піснеспівів іншого походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)3-44 + Щ318.9

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Овчаренко С.В. 
Проблема жанру у класичній та некласичній естетиці: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.08 / С.В. Овчаренко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертація є розробкою концепції загальної теорії жанру. Жанр розглядається як форма структуралізації інформації на позараціональних засадах і базовий елемент інораціонального художньо обумовленого мислення. Пропонується типологія і систематика жанрів, яка враховує трансвидові ментальні ознаки жанру у мистецтві і віддзеркалює генезу світоглядних настанов у жанрових перетворених формах мислення. Досліджуються основні закономірності еволюції жанрового мислення і способи функціонування інораціонально структурованої інформації у загальному соціокультурному виявленні. Розглядається співвідношення інораціонального та несвідомого. Аналізуються сучасні гносеологічні процеси в культурі. На основі дослідження інораціональності у функціонуванні культури формулюються деякі настанови неоструктуралістського напрямку в естетиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.271.2

Рубрики:

      
10.

Базів В.А. 
Партії в політичній системі перехідного періоду: українська практика і світовий досвід: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Базів ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням партієтворення в політичній системі перехідного періоду України в контексті світового досвіду. На основі аналізу значного фактологічного матеріалу архівів і державної статистики, а також дослідження праць вітчизняних і зарубіжних вчених досліджено особливості партій в умовах тоталітарного і демократичного режимів, генеза нинішніх політичних партій в Україні, пропонується їх типологія. Результати парламентських виборів за змішаною виборчою системою в загальнодержавному і регіональному масштабах не сприяли оптимізації партійної структуралізації парламенту, шляхи до якої вимагають адаптації досвіду інших держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)64

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гнатюк М.В. 
Художні вироби з дерева в інтер'єрі народного житла Українських Карпат і Прикарпаття ХІХ - першої половини ХХ ст. (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Гнатюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання художньо-декоративного оздоблення помешкань гуцулів, бойків, лемків. Зібрано і систематизовано матеріал експедиційних досліджень об'єктів дерев'яної архітектури, меблів, які не були предметом вивчення раніше. Подано нові відомості з історії художньої обробки дерева, технік і технології виготовлення виробів, про розвиток народного і професійного різьбярства. Значну увагу приділено використанню народних різьбярських традицій у професійній художньо-конструкторській та педагогічній практиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.508.04г(4УКР333) + Щ128.9г(4УКР333)5/6
Шифр НБУВ: РА307885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Славова Л.Л. 
Типологія комунікативних невдач (на матеріалі сучасного англійського мовлення): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.Л. Славова ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено порушення акту комунікації. Розглянуто основи типології комунікативних невдач (КН). Рівень сформованості комунікативної компетенції, обсяг тезауруса, наявність у індивида необхідних знань є основними чинниками, за допомогою яких можна передбачити успішність або неуспішність акту комунікації. КН визначено як збій у спілкуванні через повне або часткове нерозуміння вербалізованого повідомлення партнерами з комунікації. Типологію КН у сучасному англійському мовленні представлено КН мовного, мовленнєвого та лінгвокогнітивного характеру. Іншою причиною виникнення порушень акту комунікації є використання невербальних засобів спілкування. Комунікативні акти здебільшого не проходять без супроводу паралінгвістичних елементів, таких, як проксеміка, кінетика, просодія та різноманітні невербальні дії комунікантів. КН паралінгвістичного характеру зумовлено невідповідністю невербальних засобів вербальному процесу спілкування; омонімією та полісемією жестових знаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-711
Шифр НБУВ: РА311545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Грицан Ю.І. 
Екологічні основи перетворюючого впливу лісової рослинності на степове середовище (екотоп, взаємодія, дендроіндикація, типологія): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / Ю.І. Грицан ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 35 с. — укp.

Узагальнено результати багаторічних стаціонарних екокліматичних досліджень у лісових біогеоценозах степової зони України. Розглянуто дані екологічних характеристик лісового екотопу, що пов'язані із середовищеперетворюючими властивостями насаджень у степу. Значну увагу приділено використанню природних лісових біогеоценозів як моделей для розробки методів і прийомів комп'ютерного конструювання лісопильного ландшафту в степу. Обгрунтовано новий науковий напрямок - лісову пертинентну біогеоценологію - концепцію про середовищеперетворюючу роль природних і штучних лісових біогеоценозів у степовій зоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.13(4Укр),022
Шифр НБУВ: РА308391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бойчук Б.В. 
Народне декоративне мистецтво покуття XIX - XX століття (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / Б.В. Бойчук ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто народне декоративне мистецтво Покуття як самобутнє етнокультурне явище. Визначено й уточнено основні історичні віхи розвитку народного декоративного мистецтва і цехового ремесла Покуття. Проаналізовано типологію та художню виразність творів узорного ткацтва, вишивки, комплексів традиційного одягу, виробів художнього деревообробництва, металу, витинанок, розписів тощо. Досліджено еволюцію тектоніки форм, структури декору та їх локальні художні відміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР33)5-69 ПОКУТТЯ + Т52(23=УКР7)-7
Шифр НБУВ: РА311059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Слободян О.О. 
Пістинський центр гончарства ХІХ - першої половини ХХ століття (історія, типологія, художні особливості, майстри): Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.06 / О.О. Слободян ; Львів. акад. мистец. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено історичні етапи розвитку гончарного промислу, визначено характерні риси формування локальної школи та її роль у становленні гуцульської стилістики керамічного розпису. За функціональними та формотворчими засадами розроблено типологію творів, проаналізовано художню виразність форми та декору пістинської кераміки, особливості її технології. Розглянуто персоналії провідних майстрів народного гончарства, використано спектральну методику для ідентифікації атрибуції гончарних виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4Укр33)5
Шифр НБУВ: РА316051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Арцишевська А.Л. 
Лінгвопрагматична типологія репрезентуючого компонента в системі форм репродукції чужої мови (на матеріалі англомовних оповідань XX століття): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.Л. Арцишевська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано репрезентуючий компонент (РК) у системі трьох різновидів чужої мови: прямої, непрямої, невласне-прямої. Репрезентуючий компонент - лінгвістичний комплекс, який складається з препозитивних, інтерпозитивних, постпозитивних, кільцевих структур, де введено мову персонажів (пряму, непряму, невласне-пряму) за різними параметрами (семантичними, психологічними, прагматичними тощо.) Розроблено типологізацію РК на основі структури РК, семантики, місцеположення, графічної візуалізаціїя, прагматичних властивостей. Аналіз значної кількості типів і видів РК в англомовних оповіданнях ХХ ст. дозволив диференціювати їх на основі наступних логічних принципів: позиції РК стосовно ЧМ (препозитивні, інтерпозитивні, кільцеві, постпозитивні РК); семантичного змісту РК (нейтральні та емоційно-експресивні дієслова, дієслова, які передають лінгвістичну та екстралінгвістичну сторону комунікації); структурного діапазону РК (від структурно-розширених до нульових і структурно-виокремлених; прагматичний потенціал РК (репрезентативи, директиви, емотиви, дискрептиви, інтерпретатори та імплікатори). За результатами дослідження визначено особливості дії двох різнонаправлених тенденцій - до уніфікації та диференціації у системі РК, до контактності та дистантності в розміщенні РК, до фіксованого та інвертованого порядку слів у РК. Зазначено, що на сучасному етапі РК виявляють тенденцію до уніфікації, дистантності, фіксованого порядку слів і суб'єктивізації (тобто впливу ЧМ на АМ у вигляді РK).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227
Шифр НБУВ: РА314280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Семененко Л.М. 
Типологія характерів у драматургії Лесі Українки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.М. Семененко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено провідні характери дійових осіб драматургічного доробку Лесі Українки. Драматургію письменниці розглянуто як самобутнє явище в українській літературі початку ХХ ст. Визначення філософсько-світоглядних засад творчості Лесі Українки, естетично-мистецького змісту ідей, сформульованих драматургом у художній, літературно-критичній, епістолярній спадщині, дозволяє виокремити авторську концепцію творчості, що базувалась на засадах неоромантизму. Проаналізовано визначальні риси характерів головних персонажів кожного драматичного твору письменниці. Головну увагу приділено виявленню провідних функціонально-концептуальних типів характерів та визначенню засобів характеротворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Українка Л.536
Шифр НБУВ: РА314598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дяченко С.І. 
"Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів" Спиридона Черкасенка (типологія жанру, специфіка образної системи і способи її художньої реалізації): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.І. Дяченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто окремі теоретичні питання історичного та пригодницького романів. Визначено вплив міфопоетичної свідомості, неусвідомленого відтворення міфологічних структур у романі. На основі дослідження жанрових, композиційних та хронотопних особливостей роману "Пригоди молодого лицаря" зроблено спробу осягнути внутрішню організацію його художньої структури, для якої характерні ознаки словесної та сюжетної гнучкості. За допомогою портрета - одного з найважливіших засобів художнього вислову - досліджено й проаналізовано образну систему роману "Пригоди молодого лицаря". Розкрито майстерність психологічного аналізу в ньому, визначено художню своєрідність авторського письма. Досліджено взаємозв'язок та особливості жанрового різновиду та поетичності мови роману. Встановлено, що "Пригоди молодого лицаря. Роман з козацьких часів" - історико-пригодницький роман з гармонійним поєднанням різних стильових ознак художнього письма, всебічним розкриттям характерів і психологічних станів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Черкасенко С.534
Шифр НБУВ: РА312800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кореневич М.Л. 
Типологія та поетика драм Миколи Куліша у контексті європейської "нової драматургії": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / М.Л. Кореневич ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

З матеріалами творчих пошуків європейських та українських драматургів змодельовано парадигму "нової драми". Розглянуто особливості типології та поетики драматургії М.Куліша, які є тотожними європейській "новій" та "новітній драмі". За методами типологічного зіставлення з творами європейських драматургів досліджено структуру драм М.Куліша, її особливі риси та інтенції за аспектами: інтенції епізації, параболічності, проблеми самоідентифікації особистості, гротесковості, іманентних драматургічних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Куліш М. 536 + Ш5(4)-318.3 + Ш401.46
Шифр НБУВ: РА314194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Хваль Л.В. 
Ф.Достоєвський і "Південня школа" американського роману (типологія і контактно-генетичні зв'язки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Л.В. Хваль ; НАН України; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено контактно-генетичні зв'язки і типологічні аналогії, паралелі та відмінності між творчістю Достоєвського і представників "Південної школи" американського роману - Вільяма Фолкнера, Р.П.Уоррена, К.Маккалерс, В.Стайрона, В.Персі. Проаналізовано головні ознаки жанру "роман-трагедія" (трагічний конфлікт "Особи зі світом", особливості розвитку сюжету, трагічні герої та розв'язка та ін.) на прикладі творів "Злочин і кара", "Брати Карамазови" Достоєвського, "Світло в серпні", "Авессалом! Авессалом!" Фолкнера. Досліджено різні форми психологізму у творчості Достоєвського (психологічний аналіз, "внутрішній монолог" та його різновиди, сновидіння, "двоїстість", елементи карнавально-сміхової культури) та особливості їх використання письменниками-південцями К.Маккалерс ("Серце - самотній мисливець", "Годинник без стрілок"), В.Персі ("Кіноглядач", "Останній джентельмен", "Ланселот"), Стайрон ("Підпали цю домівку") під час вирішення ними проблеми "відчуження" людини. З'ясовано роль і функції нараторів у романах Достоєвського "Біси", Уоррена "Все королівське військо", Стайрона "Вибір Софі" у випадку змалювання всіх видів "бісівства" та самих "бісів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.21 + Ш5(7СОЕ)-334 + Ш5(4РОС)5-4 Достоєвський 534
Шифр НБУВ: РА314182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського