Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Головаш Б. Е. 
Інвестиційний механізм інтеграції України в європейський простір: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Б. Е. Головаш ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено міжнародну інвестиційну діяльність як провідну форму інтеграційних процесів у сучасній системі світового господарства. Проведено дослідження основних засад організації міжнародної інвестиційної діяльності країн ЄС і порівняння основних показників потоків прямих іноземних інвестицій (ПІІ) країн ЄС та України. Проведено порівняльний аналіз макроекономічних та інституційних факторів, що впливають на потоки залучених ПІІ в Україні та в нових членах ЄС. Доведено, що інвестиційна євроінтеграція України потребує організації взаємних інвестиційних потоків між ЄС та Україною і створення національних ТНК. Розглянуто використання комплексу спеціальних заходів на базі диференційованого підходу щодо напрямків організації інвестиційного процесу. Запропоновано поетапну схему, структурну модель і заходи щодо організаційної підтримки механізму інвестиційної інтеграції України в європейський простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У9(4УКР)80-56
Шифр НБУВ: РА371016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Карпенко Г.В. 
Інституційні трансформації транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.В. Карпенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Доведено, що інститут корпорації в останні десятиріччя зазнав значних трансформацій, які сприяли зростанню його ролі на світовій арені. Відзначено, що транснаціональні корпорації (ТНК) стали каталізатором економічних, політичних та інституційних змін у міжнародній економіці, даний вплив є досить неоднозначним за своїми наслідками. Значну увагу приділено діяльності ТНК в Україні та впливу корпорацій на трансформаційні процеси в українському суспільстві. Висвітлено основні положення інституціональної теорії, з'ясовано суть інститутів та механізм інституційної трансформації, показано, як саме впливає глобалізація на зміну інституту корпорації та яким чином цей інститут провокує інституційні трансформації інших інститутів міжнародної економіки. Досліджено питання трансформації інституту національної держави та інституту власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)829.16 +
Шифр НБУВ: РА331901

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Гайдай Ю.В. 
Інституціоналізація глобального економічного розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ю.В. Гайдай ; Держ. вищ. навч. заклад "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено еволюцію становлення та розвитку інституційної системи економічної глобалізації. За критерієм панувального типу регуляторів глобальної економіки виокремлено етапи розвитку її міжнародних інститутів. Обгрунтовано теоретичні моделі інституціоналізації глобального економічного розвитку за умов його багатополярності, яка відображає системний характер зв'язків між інститутами різних рівнів і типів. Розвинуто сучасні підходи до визначення категорії "глобалізація" та парадигмальні засади, на яких базується формування глобальної економіки. На підставі факторного аналізу ефективності діяльності міжнародних інститутів проведено їх класифікацію. Виявлено "вузькі місця" сучасної інституційної системи економічної глобалізації та обгрунтовано напрями її розвитку. Розкрито суть категорії "глобальний ринок" і доведено його конститувальну роль у формуванні цілісної ієрархічно-субординованої інституційної системи глобальної економіки. З використанням кількісних та якісних показників оцінено ступінь глобалізованості національних товарних ринків. Доведено визначальну роль реальних показників в оцінці якісного рівня інтегрованості держави до світового економічного простору. Досліджено роль ТНК і університетів як базових інститутів постіндустріального суспільства у глобальному економічному розвитку. Уточнено характеристики та пріоритетні напрямки діяльності міжнародних неурядових організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1 +
Шифр НБУВ: РА354238

Рубрики:

      
4.

Сорока О.М. 
Взаємодія неурядових організацій і транснаціональних корпорацій з національною державою в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Сорока ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше проведено політологічне дослідження проблеми взаємодії неурядових організцій і транснаціональних корпорацій (ТНК) з національною державою за умов глобалізації світового розвитку й інтернаціоналізації міжнародних відносин. Проаналізовано процес багатопланового розмивання державно-центричної системи міжнародних відносин, що обумовлює підрив традиційних "внутрішніх" повноважень держав з боку недержавних гравців, які зміцнюють свої позиції у контексті глобалізації. Показано, що поведінка ТНК не зводиться лише до реалізації максимальної стратегії (одержання прибутку), показано вплив на її формування стратегій конкуруючих економічних суб'єктів і факторів, пов'язаних з наявними політичними та економічними ризиками, витратами діяльності, домінуючим на світових ринках попитом, геополітичною кон'юнктурою. З використанням системного концептуального підходу до явища взаємодії транснаціональних акторів (ТНА) з національною державою зроблено його об'єктивне тлумачення. Зокрема, виявлено зростання питомої ваги ТНК у світовій політиці та доведено необхідність посилення міжнародного співробітництва, формування нових інституціональних механізмів для відтворення атрибутів суверенітету, що гарантує дотримання прав людини, регулювання відносин держав з неурядовими організаціями та ТНК, що передбачає як співробітництво з ними, так і контроль діяльності ТНА в інтересах індивідуальних і колективних свобод громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф06 + Ф025 +
Шифр НБУВ: РА362169

Рубрики:

      
5.

Хоменко І.Б. 
Вплив транснаціональних корпорацій на конкурентне середовище національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.Б. Хоменко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сучасну сутність транснаціоналізації та розглянуто стратегічні впливи транснаціональних корпорацій (ТНК) на економіку приймаючих країн. Виявлено механізми впливу ТНК на умови формування та параметри конкурентного середовища, оцінено особливості транснаціоналізації української економіки. Проаналізовано регулювання діяльності ТНК і висвітлено шляхи його удосконалення, розроблено модель конкурентної політики держави за умов транснаціоналізації бізнесу. Акцентовано увагу на конкурентному потенціалі українських ТНК і обгрунтовано макроекономічні заходи щодо його ефективної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА370346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Панченко К.В. 
Вплив транснаціональних корпорацій на структурні зрушення в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / К.В. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено поглиблений аналіз структурних зрушень у країнах Центральної та Східної Європи (ЦСЄ), доведено об'єктивну необхідність продовження даного процесу. Визначено особливості та напрямки іноземного інвестування у зазначених країнах. Досліджено роль транснаціональних компаній (ТНК) у процесі зміни структури господарства у країнах ЦСЄ. Галузі та сектори класифіковано за ступенем впливу інвестиційних операцій ТНК на динаміку випуску продукції, зайнятості та експорту певних галузей та секторів. Визначено часовий лаг, що є необхідним для прояву статистично значимого впливу прямих інвестицій ТНК на приймаючу галузь, та найбільш адекватну регресійну функцію у кожній ситуації. Здійснено аналіз процесів іноземного інвестування в Україні та Одеському регіоні зокрема. Визначено роль прямих іноземних інвестицій у процесі структурних перетворень в економіці країни та Одеській області. Надано рекомендації щодо можливостей регулювання процесу структурних зрушень за допомогою іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(44)829.16 + У9(45)829.16
Шифр НБУВ: РА331029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грищенко О.К. 
Геоекономічні стратегії ТНК як фактор міжнародної конкурентоспроможності країн базування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.К. Грищенко ; Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено геоекономічні стратегії транснаціональних корпорацій (ТНК) у контексті забезпечення міжнародної конкурентоспроможності країн базування та процесів формування сучасних відкритих економік. Висвітлено світові тенденції руху товарів, прямих іноземних інвестицій, виробництва інформаційних послуг як прояв корпоративних конкурентних стратегій. Вивчено зарубіжну практику підвищення міжнародної конкурентоспроможності, зокрема, процеси створення в національній економіці ядра вертикально-інтегрованих і горизонтально-інтегрованих корпорацій. На прикладі азіатських країн висвітлено механізми використання державою потенціалу ТНК для реалізації геоекономічних стратегій. Запропоновано модель збалансованого розвитку національної економіки України у контексті транснаціональної експансії. Визначено напрями формування відповідних механізмів протистояння їй за умов поглиблення відкритості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-13 +
Шифр НБУВ: РА365833

Рубрики:

      
8.

Верченко О.В. 
Геоекономічний та регіональний вектори прямого іноземного інвестування в економіку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Верченко ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретичні концепції зарубіжного інвестування та їх значення для формування інвестиційної політики. Розглянуто та оцінено реалії привабливості інвестиційного клімату в Україні, який ще недостатньо сприятливий щодо залучення масштабних прямих іноземних інвестицій (ПІІ), особливо великого міжнародного капіталу (ТНК, інвестиційних компаній тощо). Значну увагу приділено уточненню параметрів та удосконаленню інвестиційного клімату в країні, посиленню державних гарантій та страхуванню іноземного капіталу від ризиків. Обгрунтовано, що у правовому, економічному та соціально-політичному аспектах створено передумови для розвитку зарубіжного інвестування в економіку України та її регіони, проте, існує необхідність прискорення коригування параметрів ПІІ, посилення їх інноваційного впливу на виробництво, зростання його конкурентоспроможності та сприяння структурним і ринковим перетворенням в економіці країни та Автономної Республіки Крим. Запропоновано більш активно стимулювати ПІІ у високотехнологічні галузі господарської діяльності та інноваційне виробництво, готельно-туристичний комплекс, тобто у ті сфери, що найбільше сприяють сталому економічному розвитку та не порушують екологічну рівновагу у кримському регіоні. Значну увагу приділено аналізу та оцінці ефективності експеременту функціонування СЕЕЗ "Сиваш", досвід якої заслуговує поширення на інші субрегіони Криму. Доведено необхідність послідовного та комплексного застосування радикальних заходів щодо збереження та покращання екологічного стану Криму, надаючи перевагу інвестиційним проектам, що сприяють оптимізації ресурсо-, енерго- і водоспоживання та передбачають збереження його унікальної природи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА322144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Макаренко П.О. 
Геопросторова організація автомобілебудування Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження географії високотехнологічних виробництв на прикладі автомобілебудування. Проаналізовано його функціонально-просторову структуру за умов глобалізації. Доведено, що діяльність сучасної автомобілебудівної галузі, на відміну від попередніх етапів розвитку, взаємопов'язана з безперервною та взаємодоповнювальною роботою виробничого та невиробничого секторів. З'ясовано, що у виробничому процесі головну роль відіграють певні, фактори а саме: покращання організаційної структури та внутрішніх функціональних зв'язків транснаціональних корпорацій (ТНК), зокрема шляхом впровадження принципів виробничої та транспортної логістики; конкуренція та співробітництво автомобілебудівних ТНК на світових ринках; всебічне впровадження software; виключна роль науково-дослідних, виробничо-конструкторських і дизайнерських робіт. Установлено, що система збуту автомобілів має певні геопросторові закономірності розвитку (імпорт - створення власного виробництва), що показано на прикладі роботи дилерівських фірм ТНК Volkswagen - Pengeot в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4)683.7 +
Шифр НБУВ: РА351820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Швиданенко О.А. 
Глобальна парадигма конкурентоспроможності: імперативи становлення та розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.02 / О.А. Швиданенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади, що притаманні сучасному етапу становлення глобальної економіки та моделі розвитку світового господарства. Проаналізовано особливості сучасних трансформаційних процесів. Обгрунтовано методологію формування універсальної моделі конкурентоспроможності. Сформульовано методику оцінювання потенціалу глобальної конкурентоспроможності до виробничої та споживчої. Описано внутрішню природу та сучасну конфігурацію глобального ринку, висвітлено глобальні стратегії ТНК і основні аспекти міжкраїнного аналізу конкурентоспроможного розвитку. Викладено концептуальні орієнтири розвитку конкуренції в глобально інтегрованому просторі та обгрунтовано імперативи конкурентоспроможності. Визначено напрями вдосконалення сучасної парадигмальної конструкції глобальної конкурентоспроможності, процеси системної взаємодії національних господарств за умов глобальної конкуренції. Проведено факторний аналіз конкурентного статусу України у глобальній економічній системі. Розкрито регіональні та загальнонаціональні аспекти факторного моделювання конкурентоспроможності. Обгрунтовано об'єктивну доцільність мобілізації ресурсних та інноваційних факторів висококонкурентного розвитку національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 +
Шифр НБУВ: РА352774

Рубрики:

      
11.

Гафарова К. Е. 
Глобальна трансформація системи соціальних послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / К. Е. Гафарова ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено економічну природу та визначено зміст категорії соціальної послуги. Досліджено процеси глобальної трансформації системи соціальних послуг щодо їх рушійних сил, векторної спрямованості та механізму реалізації. Проведено оцінювання ефективності діючих на сьогодні національних моделей соціальних послуг та удосконалено теоретичні підходи до аналізу соціалізації глобальної економіки через призму розвитку соціальних послуг, як її мірила. Визначено функціональні особливості державного сектору соціальних послуг за умов глобалізації, розкрито роль транснаціональної компанії (ТНК) та суспільного сектору у розвитку світової системи соціальних послуг. Ідентифіковано європейські соціальні стандарти та визначено відповідність національних стандартів їх рівню. Обгрунтовано стратегічні напрями імплементації європейських соціальних стандартів в Україні в системі інституційно-правових заходів та організаційно-правових важелів та інструментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У527.0 + У9(4УКР)270
Шифр НБУВ: РА380764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Косінова К. С. 
Господарсько-правове забезпечення аутсорсингових відносин у національній економіці / К. С. Косінова. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі проаналізовано історичний розвиток аутсорсингу як засобу оптимізації витрат підприємствами, а також підвищення їх конкурентоспроможності. Розглянуто специфічні особливості аутсорсингових відносин, які не дозволяють ототожнювати аутсорсингові відносини з подібними, зокрема відносинами щодо поставки та надання послуг. Визначено поняття «аутсорсинг» як з економічного погляду, так і юридичного. Запропоновано розглядати аутсорсингові відносини як договірну форму виробничої кооперації, а також як окремий тип приватного партнерства, під яким розуміється форма взаємодії суб'єктів господарювання з погодженою ними реалізацією своєї господарської компетенції відповідно до стратегії власного розвитку, що реалізується продовж тривалого часу шляхом послідовного та одночасного укладання господарських договорів, спрямованих на реалізацію їх взаємної виробничої кооперації з метою підвищення власної конкурентоспроможності та збільшення частки на ринку товарів і послуг.Досліджено існуючі та запропоновано нові критерії визначення видів аутсорсингових відносин. Проаналізовано досвід США і країн ЄС у регулюванні аутсорсингових відносин, що виникають при здійсненні господарської діяльності, а також політику уряду щодо таких відносин як потужного чинника, який може мати як позитивний, так і негативний вплив на соціально-економічний розвиток у країні. Обґрунтовано недоцільність виділення договору аутсорсингу в окремий вид господарсько-правових договорів. Запропоновано для оформлення аутсорсингових відносин укладати генеральний договір чи поточні. Досліджено корпоративний, інвестиційний та інноваційний компоненти, якими можуть бути ускладнені аутсорсингові відносини. Корпоративний характер відносин виникає шляхом відкриття нового підприємства або придбання пакета акцій вже існуючого. Переважно аутсорсингові відносини, що базуються на корпоративній основі, пов'язані з діяльністю холдингів. Інвестиційний характер виникає тоді, коли передається відповідна технологія вже відомої продукції або обладнання з метою отримання якісної продукції, але нижчої вартості, що досягається через податкові пільги та інші чинники виробництва в країні розташування аутсорсера.Інноваційний характер аутсорсингових відносин пропонується розглядати як передачу технологій (промислового зразка, ноу-хау). Проаналізовано зовнішньоекономічну природу аутсорсингових відносин. Доведено, що аутсорсингові відносини, які ускладнені інвестиційним, інноваційним та/або зовнішньоекономічним компонентом, повинні стати об'єктом економічної та господарсько-правової політики держави як інструменту ефективного розвитку партнерських відносин з потужними виробниками, входження до виробничих ланок світових ТНК, залучення іноземних інвестицій та інновацій, а, як наслідок, зміцнення національної економіки.У контексті стимулювання аутсорсингових відносин проаналізовано доцільність надання державної допомоги, підготовка та реалізація аутсорсингових проєктів у межах публічно-приватного партнерства, а також створення для зазначених проєктів спеціальних режимів господарювання. Запропоновано систему критеріїв, необхідних для виділення саме тих аутсорсингових відносин, що становлять публічний інтерес і які повинні підтримувати держава. Такі критерії виділено в три групи: вимоги до суб'єкта, вимоги до продукції, що виробляється в межах таких відносин, та вимоги до самих аутсорсингових відносин. До критеріїв щодо суб'єкта запропоновано віднести: здійснення господарської діяльності в пріоритетній для держави галузі економіки; встановлення партнерських аутсорсингових відносин з іноземним підприємством (ТНК – технологічними лідерами); створення нових робочих місць шляхом отримання додаткових замовлень. Вимоги до продукції передбачають виробництво з використанням інноваційних технологій (переданих компанією-замовником); виробництво продукції, що відсутня на вітчизняному ринку (інноваційна продукція). Стосовно вимог до відносин, що виникають між аутсорсером і компанією-замовником, то це факт корпоративного компоненту; наявність перспективи стратегічного розвитку таких відносин; збільшення виробничої функції, що виконується аутсорсером, тривалість відносин; перспектива створення доданої вартості компанії (національного аутсорсера) в кінцевій продукції зарубіжної компанії-замовника; наявність мультиплікаційного ефекту, що є наслідком господарської діяльності суб'єкта господарювання (вітчизняного аутсорсера). Висловлено позицію щодо доцільності введення в законодавство України конструкції державно-приватного партнерства, що заохочується державою, в якому держава не заінтересована в реалізації проєкту аутсорсингу, але наділена організаційно-господарськими повноваженнями щодо стимулювання проєктів, які мають особливе публічне значення.^UThe dissertation investigates the historical development of outsourcing as a means of cost optimization by enterprises, as well as enhancing their competitiveness. The specific features of outsourcing relationships that do not identify outsourcing relationships with similar relationships, in particular, supply and service relationships, are analyzed. The definition of outsourcing is formulated both economically and legally. It is suggested to consider outsourcing relations as a contractual form of industrial cooperation, as well as a separate type of private partnership, which should be understood as a form of interaction of economic entities with the agreed implementation of their economic competence in accordance with their development strategies, implemented over a long period of time through successive and parallel conclusion of economic contracts aimed at realization of their mutual production cooperation to increase their competitiveness and share in the market of goods and services.The existing criteria for distinguishing between the relevant types of outsourcing relationships are investigated and new ones are proposed. The experience of the USA and the EU countries in regulating outsourcing relations arising in the process of carrying out economic activities is analyzed, as well as government policies regarding such relations as a powerful factor, which can have both positive and negative impact on the socio-economic situation in the country. It is inexpedient to distinguish an outsourcing contract as a separate type of economic and legal contracts is justified. It is proposed to draw up outsourcing relations by concluding a system of contracts, namely the general contract and current contracts. The corporate, investment and innovative components that can complicate outsourcing relationships are investigated. The corporate nature of the relationship may arise through the creation of a new enterprise or the acquisition of a stock of shares of an existing one. Basically, outsourcing relations based on a corporate basis, associated with the activities of holdings. An investment nature arises when the appropriate technology is transferred to existing products or equipment in order to obtain high-quality, but at the same time lower than the cost of products which is achieved using tax incentives and other factors of production in the country where the outsourcer is located.The innovative nature of outsourcing relations is proposed to understand the transfer of technology (industrial design, know-how). The foreign economic nature of outsourcing relations is analyzed. In the context of stimulating outsourcing relations, the feasibility of providing state assistance, the creation and implementation of outsourcing projects in the framework of public-private partnerships, as well as the creation of special business regimes for these projects are analyzed. A system of criteria is required to separate those outsourcing relationships that have public interest and should be supported by the state. These criteria are divided into three groups: requirements for the entity, requirements for products produced within such relationships, and requirements for the outsourcing relationships. The criteria for the entity are proposed to include such as the implementation of economic activity in the priority sector of the economy for the state; establishing partnership outsourcing relations with a foreign enterprise (TNCs – technological leaders); creating additional jobs by receiving additional orders. The requirements for products include the implementation of production using innovative technologies (transferred by the company-customer); production of products that are not available in the domestic market (innovative products). The requirements for the relations that arise between the outsourcer and the customer company – the availability of a corporate component; the prospect of strategic development of such relations; increase in the production function performed by outsourcers, long-term relationships; the prospect of increasing the value added of the company (national outsourcer) in the final output of the foreign customer company; the existence of a multiplier effect resulting from the economic activity of the entity (domestic outsourcer).The opinion was expressed on the appropriateness of introducing into the legislation of Ukraine the construction of public-private partnerships, which is encouraged by the state, in which the state has no direct interest in the implementation of the outsourcing project, but is endowed with organizational and economic powers to stimulate projects of special public importance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Пантелеймонов О.Є. 
Діяльність інформаційних агентств світу в умовах формування глобального комунікаційного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.Є. Пантелеймонов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни у функціонуванні найбільших інформаційних агенств світу (ІАС) за останні 5 - 10 років. Доведено, що протягом кількох останніх років найбільші ІАС перейшли до нової моделі діяльності, яка, зокрема, передбачає меншу залежність від урядової фінансової підтримки; впровадження нових інформаційних послуг; збільшення використання можливостей мережі Інтернет для збирання та поширення міжнародних новин; здійснення змін у системі оплати послуг, що надаються; використання більшої кількості мов для надання власних інформаційних послуг; інтеграцію текстових, відео, голосових і довідкових послуг у комбіновані інформаційні пакети; відмову від жорсткого редагування та коригування інформаційних повідомлень, одержаних з власних інформаційних джерел; подальше удосконалення відносин з національними та регіональними інформаційними агенствами та ЗМІ. Розглянуто питання конкурентних відносин ІАС з іншими утвореннями, що вийшли на інформаційні ринки світу, яке дає підстави стверджувати, що протягом наступних років найбільшу конкуренцію інформаційним агенствам складатимуть медіа конгломерати та ті інформаційні ТНК, чия економічна стратегія передбачає зростання шляхом більш широкої диверсифікації власних інформаційних послуг. Доведено, що найбільш перспективними ринками для подальшого розвитку даних агенств є фінансові ринки світу, на яких інформаційні агенства надають дані про перебіг справ на фондових біржах, котирування різних фінансових інструментів тощо, а також світовий ринок телевізійних новин, на якому найбільші інформаційні агенства здійснюють майже монопольне збирання та поширення інформаційних повідомлень та подано такими утвореннями як Reuters Television (RTV) та Associated Press Television Network APTN). Спрогнозовано тенденції подальшої еволюції найбільших ІАС на інформаційних ринках світу, запропоновано рекомендації щодо можливих дій України, спрямованих на зміцнення співробітництва з інформаційними агенствами Reuters, AP та AFP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 +
Шифр НБУВ: РА322829

Рубрики:

      
14.

Данилюк Н.І. 
Екологічний компонент менеджменту транснаціональних корпорацій в умовах глобалізації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.І. Данилюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено процес становлення сучасної парадигми природокористування за умов транснаціоналізації. Визначено базові моделі екологічної поведінки японських, європейських і американських транснаціональних корпорацій (ТНК). Проаналізовано тенденцію екологізації економічного розвитку. Визначено принципи формування сучасного ефективного й екологічно свідомого менеджменту. Визначено зміну пріоритетів взаємодії ТНК з національними і регіональними екосистемами у контексті формування екосоціальної відповідальності. Показано еволюцію регулювання діяльності ТНК в екологічній сфері на національному та міжнародному рівнях. Розроблено інтегровану бізнес-функціональну матрицю екологічного менеджменту міжнародних корпорацій. Запропоновано шляхи та механізми впровадження сучасних підходів до формування екологічно свідомого менеджменту українських підприємств у контексті сучасної національної системи управління природокористуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-28-212.1 +
Шифр НБУВ: РА344836

Рубрики:

      
15.

Олейніков О.О. 
Забезпечення економічної безпеки України в контексті транснаціоналізації високотехнологічного сектору економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / О.О. Олейніков ; Рада нац. безпеки і оборони України. Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми оцінки впливу діяльності транснаціональних корпорацій (ТНК) на економічну безпеку держави та формування економічної політики України щодо її регулювання у високотехнологічному секторі економіки. Запропоновано нові критерії та показники економічної безпеки держави за умов транснаціоналізації світвої економіки. Наведено комплексну оцінку загроз економічній безпеці України внаслідок діяльності ТНК у високотехнологічному секторі вітчизняної економіки. Розроблено концептуальні підходи щодо узгодження стратегічних пріоритетів розвитку високотехнологічного сектору економіки України з інтересами ТНК, що передбачає поєднання стимуляційних норм для залучення ТНК з жорсткими вимогами щодо додержання економічної безпеки держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916 + У9(4УКР)0-995 + У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА353144

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Бусарєва Т. Г. 
Конкурентоспроможність ТНК у парадигмі економіки знань / Т. Г. Бусарєва. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт - дослідження процесів, закономірностей та тенденцій функціонування економіки знань. Мета-розкриття теоретичних засад і розроблення методології системного дослідження трансформації ТНК в умовах зростаючої ваги економіки знань у світі, а також визначення потенціалу забезпечення знаннєвого ресурсу інноваційного розвитку українських корпорацій у глобальному просторі. Методи – системного аналізу, синтезу, дедукції та індукції, типологізації, історико-логічний, інституційного аналізу, структурно-функціонального аналізу, порівнянь, кореляційно-регресійного аналізу, описової статистики та візуального аналізу. Новизна - обґрунтовано концептуальний підхід до ідентифікації розвитку економіки знань; розроблено концептуальну модель інтелектуального розвитку ТНК; запропоновано універсальну модель управління знаннєвими ресурсами ТНК; удосконалено науково-теоретичні підходи до виявлення сутнісних характеристик та траєкторій сучасного цивілізаційного розвитку; проаналізовано теоретико-методологічний підхід до визначення парадигми розвитку ТНК; визначено науково-теоретичні засади нарощування інтелектуального капіталу ТНК; обґрунтовано науково-ситуативний підхід до формування економіки знань в Україні; визначено категоріально-понятійний апарат у методологічному полі дослідження, який базується на синергійному поєднанні теорії економіки знань у сукупності з іншими економічними концепціями; визначено науково-методичні підходи до формування «управлінської креативності»; наведено науково-теоретичне обґрунтування ролі інтелектуальної складової у процесі формування конкурентного потенціалу ТНК; досліджено стратегічні напрями генерування економіки знань в Україні. Впроваджено у діяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Національної Енергетичної Компанії “Укренерго”, Департаменту економічного розвитку, курортів і туризму Хмельницької обласної державної адміністрації, мережі торговельних центрів ”Епіцентр”, ГО ”Агенція сталого розвитку ”Астар”, ГО “Нова економічна політика”, компаній «Iqvia Technology Solutions Ukraine» і «Skyworth Україна», а також у навчальному процесі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Сфера використання – Міністерство фінансів України, Міністерство закордонних справ України.^UThe object - the study of processes, patterns and trends in the knowledge economy. The aim is to reveal the theoretical foundations and develop a methodology for a systematic study of the transformation of TNCs in the growing importance of the knowledge economy in the world, as well as to determine the potential for knowledge resources of innovative development of Ukrainian corporations in the global space. Methods - systems analysis, synthesis, deduction and induction, typology, historical-logical, institutional analysis, structural-functional analysis, comparisons, correlation-regression analysis, descriptive statistics and visual analysis. Novelty - the conceptual approach to the identification of the development of the knowledge economy is substantiated; a conceptual model of intellectual development of TNCs is developed; a universal model of knowledge management of TNCs is proposed; scientific and theoretical approaches to identifying the essential characteristics and trajectories of modern civilization is improved; the theoretical and methodological approach to determining the paradigm of TNC development is analyzed; scientific and theoretical principles of increasing the intellectual capital of TNCs is defined; the scientific-situational approach to the formation of the knowledge economy in Ukraine is substantiated; the categorical-conceptual apparatus in the methodological field of research is defined, which is based on the synergistic combination of the theory of knowledge economy in combination with other economic concepts; scientific and methodological approaches to the formation of "managerial creativity" are identified; scientific and theoretical substantiation of the role of the intellectual component in the process of forming the competitive potential of TNCs is given; strategic directions of knowledge economy generation in Ukraine is researched. Implemented into the work of the Ministry of Economic Development, Trade and Agriculture of Ukraine, the National Power Company "Ukrenergo", the Department of Economic Development, Resorts and Tourism of Khmelnytskyi Regional State Administration, the network of shopping centers "Epicenter", PO "Sustainable Development Agency" Astar", PO "New Economic Policy”, «Iqvia Technology Solutions Ukraine» and «Skyworth Ukraine», as well as in the educational process of Vadym Hetman Kyiv National University of Economics. Scope - the Ministry of finance of Ukraine, the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шнипко О.С. 
Конкурентоспроможність України в умовах глобалізації: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / О.С. Шнипко ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 40 с. — укp.

Розглянуто суть, чинники, тенденції та суперечності постіндустріальної глобалізації. Досліджено взаємозв'язок між транснаціональними корпораціями (ТНК) і транснаціоналізацією українського ринку. Показано значущість державної підтримки вітчизняного виробника як засобу забезпечення його конкурентоспроможності. Розкрито роль інформаційної складової посилення конкурентоспроможності за умов глобалізації. Проаналізовано досвід зарубіжних країн у регулюванні її підвищення. Обгрунтовано уявлення про ринкову конкуренцію як про суперечливу форму конфлікту та співіснування підприємств. Розкрито природу та значущість механізмів захисту конкурентоспроможності національних фірм. Проаналізовано нові тенденції конкуренції на глобальних ринках. Розглянуто позиціювання української фірми у світовому конкурентному просторі. Виділено головні чинники, що зумовлюють формування місця вітчизняних підприємств-експортерів у світовій економіці. Досліджено основні складові формування сучасної ресурсної бази конкурентоспроможності через виявлення місця та ролі капіталізації у процесі розробки моделі інноваційно-інвестиційного розвитку економіки, людського потеціалу та соціального капіталу як головних чинників підвищення конкурентоспроможності. Проаналізовано вплив економічної політики держави на її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА357422

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мельник Ю.В. 
Міжнародний ринок послуг в контексті транснаціоналізації економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ю.В. Мельник ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні аспекти транснаціоналізації міжнародного ринку послуг і участі України у цьому процесі. Вивчено особливості функціонування міжнародного ринку як фактора трансформації природи сучасного міжнародного ринку послуг. Виявлено сучасні тенденції розвитку міжнародного ринку послуг під впливом транснаціоналізації економіки та досліджено економічний механізм його функціонування. Здійснено аналіз інвестиційної діяльності та фінансового механізму функціонування транснаціональних корпорацій (ТНК) на міжнародному ринку послуг. Розроблено стратегії виходу вітчизняних компаній на цей ринок. Запропоновано напрями вдосконалення інституційного забезпечення участі України у процесах транснаціоналізації міжнародного ринку послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.42 + У9(4УКР)442 +
Шифр НБУВ: РА357722

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Кметик Х. В. 
Міжнародно-правові проблеми функціонування транснаціональних корпорацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Х. В. Кметик ; Нац. юрид. акад. України ім. Яролава Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено міжнародно-правові проблеми функціонування транснаціональних корпорацій (ТНК) як учасників міжнародних економічних відносин. Розкрито сутність поняття "транснаціональна корпорація" та правову природу ТНК в системі міжнародного права. Комплексно проаналізовано та систематизовано особливості інституційно-правового регулювання діяльності ТНК на міжнародному універсальному та регіонапьному рівнях. Висвітлено досвід Міжнародного суду ООН у процесі міжнародно-правової регламентації діяльності ТНК через вивчення винесених вказаним Судом рішень у справах щодо ТНК. Розкрито значення норм міжнародного "м'якого права" в аспекті міжнародно-правового регулювання функціонування ТНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14 + У582.916
Шифр НБУВ: РА373218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Глазунова О.С. 
Методи управління стратегією дилерської мережі транснаціональної корпорації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.С. Глазунова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено основні тенденції управління стратегією розвитку дилерської мережі транснаціональних корпорацій (ТНК) в Україні за умов трансформаційної економіки. Обгрунтовано необхідність використання принципів маркетингу та створено концепцію управління маркетингової стратегією дилерської мережі. Запропоновано методи обгрунтування розвитку дилерської мережі, що базуються на комплексному аналізі товарів транснаціональної корпорації, прогнозуванні ринкового попиту та з урахуванням поведінки конкурентів. Зважаючи на особливості конкретного сегменту ринку, розроблено методи оцінки потенційного попиту на продукцію ТНК. Досліджено методи взаємодії головної компанії та підрозділів дилерської мережі на базі запропонованої моделі оптимізації економічних показників. Формалізовано основні процеси інформаційного забезпечення оцінки конкурентних переваг дилерської мережі в межах функціонування інформаційної системи управління маркетингом на рівні ТНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.16-592
Шифр НБУВ: РА330783

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського