Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф022.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Трофименко М. В. 
Антиглобалістський рух і Україна: політологічний аналіз: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / М. В. Трофименко ; НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Систематизовано понятійно-категоріальний апарат дослідження антиглобалістського руху, визначено типології антиглобалістських організацій за рахунок введення додаткових класифікаційних одиниць, їх систематизації, а саме: за видами, формами діяльності. Обгрунтовано організаційно-економічні засади функціонування антиглобалістських організацій, а саме: визначено основні джерела фінансування, напрями використання залучених коштів, механізми звітування. Доведено існування зв'язку між формами та методами діяльності антиглобалістських організацій та регіоном їх розміщення. Розглянуто особливості діяльності антиглобалістських організацій у Європі й Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф06 + Ф022.3
Шифр НБУВ: РА379715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Сорока О.М. 
Взаємодія неурядових організацій і транснаціональних корпорацій з національною державою в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.М. Сорока ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше проведено політологічне дослідження проблеми взаємодії неурядових організцій і транснаціональних корпорацій (ТНК) з національною державою за умов глобалізації світового розвитку й інтернаціоналізації міжнародних відносин. Проаналізовано процес багатопланового розмивання державно-центричної системи міжнародних відносин, що обумовлює підрив традиційних "внутрішніх" повноважень держав з боку недержавних гравців, які зміцнюють свої позиції у контексті глобалізації. Показано, що поведінка ТНК не зводиться лише до реалізації максимальної стратегії (одержання прибутку), показано вплив на її формування стратегій конкуруючих економічних суб'єктів і факторів, пов'язаних з наявними політичними та економічними ризиками, витратами діяльності, домінуючим на світових ринках попитом, геополітичною кон'юнктурою. З використанням системного концептуального підходу до явища взаємодії транснаціональних акторів (ТНА) з національною державою зроблено його об'єктивне тлумачення. Зокрема, виявлено зростання питомої ваги ТНК у світовій політиці та доведено необхідність посилення міжнародного співробітництва, формування нових інституціональних механізмів для відтворення атрибутів суверенітету, що гарантує дотримання прав людини, регулювання відносин держав з неурядовими організаціями та ТНК, що передбачає як співробітництво з ними, так і контроль діяльності ТНА в інтересах індивідуальних і колективних свобод громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф06 + Ф025 +
Шифр НБУВ: РА362169

Рубрики:

      
3.

Хуснутдінов О.Я. 
Громадський рух як чинник формування громадянського суспільства в Україні (державно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.Я. Хуснутдінов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Докладно проаналізовано історичні аспекти розвитку громадського руху, а також розглянуто його суть, зміст і структуру. Досліджено взаємодію між державою та громадським рухом у процесі формування громадянського суспільства, законодавче забезпечення даного руху в Україні, сучасний стан розвитку його інфраструктури. З'ясовано, що роль державного керування стосовно громадського руху виявляється у двох основних аспектах: в організаційно-правовому забезпеченні розвитку громадських організацій, у створенні системи співробітництва та партнерства між органами державної влади, місцевого самоврядування та даними організаціями. Стверджено, що свою суспільно-політичну функцію громадські рухи можуть виконувати лише за наявності розвинутої суспільно-політичної свідомості, дієвого законодавства й неухильного його дотримання всіма громадянами й посадовими особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022.3 + Х819(4УКР)13 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА327464

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
4.

Матвійчук А.В. 
Громадські організації як чинник становлення громадського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Матвійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено концептуальні засади становлення громадянського суспільства, розкрито суть і уточнено зміст поняття "громадські організації". З'ясовано специфіку виникнення, розвиток та функціонування даних організацій у контексті їх впливу на становлення громадянського суспільства. Виокремлено моделі функіцонування та шляхи впливу громадських організацій на державну політику й узагальнено зміст, принципи й умови утворення даних організацій у сучасній Україні. Розкрито специфіку їх діяльності та взаємодії з державою у контексті становлення громадянського суспільства у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА362379

Рубрики:

      
5.

Паламарчук 
Ефективність механізмів народовладдя як основа внутрішньополітичної безпеки України: автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Максим Олександрович Паламарчук ; Рада національної безпеки і оборони України, Національний ін-т проблем міжнародної безпеки. — К., 2007. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф3(4УКР)64 + Х819(4Укр)112
Шифр НБУВ: РА351903

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Пащенко В.І. 
Неурядові організації як інститут громадянського суспільства: методологія дослідження та стан в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.І. Пащенко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Розроблено методологічні засади дослідження неурядових організацій, визначено їх стан та перспективи в Україні. Визначено й описано етапи розвитку та школи теорії громадянського суспільства. Зазначено, що внаслідок розрізнення громадянських дій, а також дій, подібних до громадянських, важливим є визначення підстав до дій. Завдяки відмінності проаналізованих підстав запропоновано варіант шкіл теорії громадянського суспільства. Визначено принципи дослідження неурядових організацій як "прояву" громадянського суспільства. Здійснено типологізацію неурядових організацій за типом діяльності та у взаємозв'язку з відмінностями у ресурсах. Описано стан неурядових організацій та чинники, що його зумовлюють і є важливими для його подальшого розвитку. За результатами дослідження сформульовано практичні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА338738

Рубрики:

      
7.

Новохацький В.Д. 
Неурядові організації як фактор розбудови громадського суспільства в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.Д. Новохацький ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено місце та роль неурядових організацій у процесі становлення та розвитку громадянського суспільства в сучасній Україні. Проаналізовано особливості формування та функціонування неурядових організації та наведено їх класифікацію. Запропоновано періодизацію розвитку даних структур у контексті формування громадянського суспільства. Особливу увагу приділено дослідженню організаційних і функціональних проблем розвитку "третього сектора" з урахуванням історичних особливостей становлення неурядових організацій в Україні. Наведено рекомендації щодо удосконалення діяльності вітчизняних неурядових організацій з метою посилення їх значення у процесі формування громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА337161

Рубрики:

      
8.

Калінкіна Н.В. 
Партнерські відносини між владою та "третім сектором" у соціальній державі: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.В. Калінкіна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто форми взаємодії органів державної влади й організації "третього сектору" у забезпеченні реалізації соціальних гарантій громадян на регіональному рівні з урахуванням сучасних організаційно-правових можливостей та використанням закордонного досвіду щодо налагодження соціального партнерства. Проаналізовано сутнісні засади й особливості функціонування та розвитку соціальної держави. З'ясовано загальні риси й основні відмінності наявних моделей соціального партнерства, а також системи соціального партнерства в Україні, обгрунтовано специфічні особливості її розвитку. Запропоновано типологізацію недержавних неприбуткових організацій, а також моделі соціального партнерства за певними критеріями. Для акумуляції та консолідації зусиль різних суб'єктів соціального розвитку запропоновано створення Центрів соціального партнерства. Наведено механізм, що дозволяє даним Центрам забезпечувати ефективну взаємодію між недержавними неприбутковими організаціями, громадськістю та місцевими органами влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф024 + Х809(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА360932

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Тупиця О.Л. 
Профспілки та політична система: специфіка взаємодії в сучасному суспільстві: автореф. дис... д-ра політ. наук / О.Л. Тупиця ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 30 с. — укp.

Досліджено специфіку взаємодії політичної системи та профспілок як чинника розвитку сучасного суспільства. Визначено принципи, механізми та динамічні характеристики взаємовпливу профспілок та політики в цілому, а також їх певних компонентів. Розглянуто ситуації висування вимог профспілок на політичний рівень. До наукового обігу введено поняття оптимального політичного статусу профспілок у контексті сукупності характеристик проективного стану реалізації основних функцій профоб'єднань, який корелюється з завданнями та потребами розвитку суспільства за умов побудови демократичної політичної системи. Розкрито природу та закономірності набуття профспілками певних особливостей політичної суб'єктності. Проаналізовано перспективні засоби набуття профспілками впливових позицій на політичній арені, політико-організаційні дії, здатність до адаптації на виклики зовнішнього впливу та тенденції глобалізації, врахування етноментальної та психологічної специфіки політичного середовища певної країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3
Шифр НБУВ: РА366777

Рубрики:

      
10.

Чувардинський О.Г. 
Становлення і розвиток новітньої соціал-демократії в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Г. Чувардинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено специфіку та роль соціал-демократичних політичних партій в Україні в контексті формування демократичної політичної системи, багатопартійності та політичного плюралізму. Висвітлено суть соціал-демократичної ідеології, а також експлікації теоретичного та практичного змісту таких соціал-демократичних цінностей, як сводоба, справедливість та солідарність. Надано порівняльний аналіз політичних партій, що на сьогоднішній день формують соціал-демократичний політичний спектр в Україні, розглянуто перспективи їх розвитку, можливості впливу на процеси здійснення державної влади та ступінь запровадження ними програмних положень. Наведено теоретичні висновки та одержано результати щодо досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф022.3 +
Шифр НБУВ: РА322180

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Сорока С.В. 
Суспільно-політична діяльність неформальних об'єднань молоді України у 1953 - 1991 роках: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.В. Сорока ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено суспільно-політичну діяльність молодіжних неформальних об'єднань періоду 1953 - 1991 рр. в Україні. Значну увагу приділено факторам, що сприяли виникненню феномену неформальних об'єднань, особливостям функціонування політизованих і неполітизованих об'єднань, визначенню основних етапів їх розвитку у контексті суспільно-політичних процесів у країні. Розкрито теоретичні та концептуальні проблеми дослідження, а саме: запропоновано визначення понять "неформальне молодіжне об'єднання" та "політизація неформальних об'єднань". Визначено зміст і суть феномену молодіжної субкультурної опозиції у контексті політичної науки. Запропоновано схему загальної класифікації даних об'єднань. Виявлено характерні риси й особливості політики владних структур стосовно молодіжних неформальних об'єднань та їх взаємовідносин. Доведено, що неформальні об'єднання молоді стали формою прояву суспільно-політичної опозиції комуністичного режиму, яка обумовила можливість трансформації всієї системи громадських об'єдань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф75(2)193(2УКР)12,02 +
Шифр НБУВ: РА347916

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського