Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (319)Книжкові видання та компакт-диски (46)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОПОГРАФІЧНА$<.>+<.>K=ЗЙОМК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чарний Д.В. 
Вдосконалення способів водо- і енергозбереження в розгалужених зрошувально-обводнюючих системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Д.В. Чарний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням раціонального використання води і електроенергії в системах водного господарства. Уточнена методика визначення розрахункових витрат води на тваринницьких фермах, яка враховує процедурні операції по утриманню тварин. Розроблені нові технологічні схеми і конструкції водозабірно-очисних споруд з пінополістирольним фільтрувальним завантаженням, встановлено їх оптимальні конструктивні та технологічні параметри. Розроблені методики розрахунку витрат води за парціальною схемою в трубах великого діаметру розгалужених водорозподільчих систем та виявлення місць витоків води з них за допомогою манометричної зйомки. Запропоновані оптимальні графіки роботи насосів та методика їх підбору для економії витрат електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.5,022

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Ганжа А.П. 
Вирішення навігаційної задачі космічного апарата дистанційного зондування Землі на основі зйомки земної поверхні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.03 / А.П. Ганжа ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розв'язано навігаційну задачу (НЗ) космічного апарата (КА) на основі обробки знімка дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) під час орбітального руху з застосуванням знімків земної поверхні (ЗЗП) як джерела навігаційної інформації. Досліджено особливості виділення контурних ліній на ЗЗП методами обробки растрових зображень та їх ідентифікації на картографічному матеріалі за допомогою методів контурного аналізу. Зазначено, що якість ідентифікації контурів знімка підвищено методами обробки точкових зображень і досліджено особливості їх застосування. Розроблено вирішення НЗ КА на основі методу найменших квадратів за повною вибіркою. Визначено параметри виміру з використанням растрових координат ідентифікованих точок знімка та картографічних об'єктів відповідних даним точкам і нанесених на знімок моделюванням роботи сканера КА. Доведено працездатність створених алгоритмів на реальних знімках ДЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271
Шифр НБУВ: РА372747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Бідолах Д.І. 
Геоінформаційне картографування грунтів неконтактними методами на прикладі лівобережної низинної провінції Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Д.І. Бідолах ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання використання неконтактних методів, інтегрованих у геоінформаційних схемах, для картографування грунтового покриву. Запропоновано використовувати матеріали дистанційного зондування за матеріалами космічної зйомки для одержання континуальної інформації про стан грунтової поверхні та цифрової фотокамери для визначення вмісту гумусу в грунті та картографування територій, вкритих на момент зйомки рослинністю. За результатами геоінформаційного картографування створено грунтову картограму для території дослідного полігону та виконано її порівняльне вивчення з архівною грунтовою картою. Проведено розрахунок економічної ефективності використання цифрової фотокамери для визначення вмісту гумусу в грунті. Наведено пропозиції щодо удосконалення алгоритму геоінформаційного картографування грунтів з використанням неконтактних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355845

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Бєлятинський А.О. 
Гідрологічні розвідування мостових переходів з застосуванням методів дистанційного зондування Землі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.11 / А.О. Бєлятинський ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2005. — 34 с. — укp.

Базуючись на результатах теоретичних і експериментальних досліджень розроблено та реалізовано методологію застосування космічної інформації та аерометодів у разі проведення гідрологічних розвідувань мостових переходів, що проектуються, та мостових переходів, які підлягають реконструкції. Науково обгрунтовано та розроблено нові методи, зокрема: прогнозування й установлення меж підтоплення мостових переходів, що проектуються, та мостових переходів, які підлягають реконструкції. Розроблено методи: прогнозування та установлення меж підтоплення мостових переходів за даними космічних знімань; установлення величини втрати води у районі мостового переходу, що проектується, та елементів водного потоку; установлення згідно з стереомоделлю мостового переходу величини підпору вооди, висоти вибігання хвилі, визначення умовних рівнів води та побудови профілів живого перерізу; визначення на існуючих мостових переходах величини загального та місцевого розмивів і величини руслових природних деформацій. Створено нові технологічні схеми обробки матеріалів аерокосмічної зйомки під час гідрологічних розвідувань мостових переходів, які передбачають шляхом використання космічного зондування та геоінформаційних технологій, просторове моделювання гідрологічних ситуацій. На підставі теоретичних досліджень з'ясовано основні етапи моделювання повеневих ситуацій. На підтаві аналізу космічної інформації розроблено методику просторового аналізу наслідків катастрофічних гідрологічних ситуацій засобами ГІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О112.2-02 +
Шифр НБУВ: РА337316

Рубрики:

      
5.

Люта Т.Ю. 
Картографування території Києва та інформаційні можливості карт і планів міста ХVІІ - ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Ю. Люта ; Укр. НДІ архів. справи та документознав. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено картографічні джерела Києва XVII - XIX ст., висвітлено основні етапи формування системи картографування території міста, з'ясовано закономірності розвитку цього процесу, представлено історіографію теми та оглянуто систему фондування, зберігання та використання картографічних пам'яток. Проведено евристичний та археографічний аналіз карт і планів та висвітлено закономірності процесу створення цих джерел, його історичних передумов та розвитку впродовж чотирьохсот років. Досліджено різновиди картографічних пам'яток від окомірних планів до точних інструментальних карт міста кінця XIX ст., виокремлено різноманітні процеси розвитку міста за видами будівництва, проектування, заселення. Доведено функціонування інструментальної картографічної зйомки в Україні у вигляді київської школи картографування, утвореної на початку XVII ст. у Києво-Печерському монастирі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)4,01 + Т211(4УКР-2К)4 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА327403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Транспорт   
6.

Степанчук О.В. 
Методи створення і ведення транспортно-екологічного моніторингу в крупних і найкрупніших містах (на прикладі м.Києва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.В. Степанчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Запропоновано методи проведення транспортного моніторингу на основі вибіркових обстежень величин інтенсивності дорожнього руху за допомогою аерокосмічної зйомки й експрес-методів визначення основних показників руху автотранспорту. Встановлено зв'язок транспортного та екологічного моніторингу. Наведено шляхи нового вирішення задачі моніторингу стану транспортної системи міста за величинами вхідних потоків автотранспортних засобів у окремі транспортні підрайони. Створено методику визначення та коригування оцінки екологічного стану в підрайоні за допомогою моделювання та обчислення показників за умови відсутності або недостатньої інформації про них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-08-641 + О35-082 н631 +
Шифр НБУВ: РА331709

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Грицик 
Методика та апаратура морської геотермічної зйомки з метою пошуків покладів вуглеводнів: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Ігор Іванович Грицик ; Івано-Франківський держ. технічний ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.413 + Д453.1-5
Шифр НБУВ: РА302751

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Руднєв Є.М. 
Методологічні основи вирішення гідрогеологічних задач при освоєнні вугільних родовищ: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.06 / Є.М. Руднєв ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено типізацію вугільних родовищ СНД залежно від їх гідрогеологічних умов, стану навколишнього природного середовища. Запропоновано метод розрахунку коефіцієнта фільтрації скельних і напівскельних порід, піщаних та гравійно-галечникових відкладів за даними геофізичних досліджень. Наведено раціональні схеми осушення вугільних родовищ Росії. Визначено методику оцінки стану фільтрів та присвердловинних зон водопонижуючих та водозабірних свердловин за допомогою каротажу. Розроблено комплекс геофізичних методів розвідки для одержання необхідної гідрогеологічної інформації за умов їх нестачі. Проаналізовано методи використання геофізичних даних на полях діючих та погашених шахт та ступінь їх впливу на навколишнє середовище. Виявлено джерела забруднення підземних та поверхневих вод на вугільних родовищах. Наведено науково-методичні принципи спільного використання результатів гідрогеологічної зйомки та геофізичних даних. Акцентовано увагу на проблемі негативного впливу вугільних розрізів та шахт на геологічне середовище. Отримано посвідчення на винахід "Визначення коефіцієнта фільтрації викопного вугілля".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.4 + Д443.4
Шифр НБУВ: РА321300

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Сахацький О.І. 
Методологія використання матеріалів багатоспектральної космічної зйомки для вирішення гідрогеологічних задач: автореф. дис... д-ра геол. наук: 05.07.12 / О.І. Сахацький ; НАН України, Ін-т геол. наук, Наук. центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено методологію використання матеріалів багатоспектральних космічних зйомок для розв'язання гідрогеологічних задач, пов'язаних з побудовою гідрогеологічних моделей для оцінювання складових водообміну та ресурсів підземних у зоні інтенсивного водообміну. Розглянуто етапи побудови гідрогеологічних моделей. Для кожного з таких етапів обгрунтовано методики використання багатоспектральних супутникових даних для підвищення достовірності й ефективності гідрогеологічних досліджень. Обгрунтовано методичні підходи для визначення складових водообміну на підставі використання аналізу стану рослинного та грунтового покриву та класифікації земного покриття за багатоспектральними космічними знімками. Запропоновано новий водний індекс, який розраховується за даними космічної зйомки, для оцінювання зволоженості земного покриття для вирішення гідрогеологічних, екологічних та агротехнічних проблем. Розроблено новий спосіб комплексування даних космічної зйомки з гідрогеологічним моделюванням для ідентифікації параметрів гідрогеологічних моделей. Зазначено, що запропонована методологія доповнює традиційне ландшафтно-індикаційне та структуре дешифрування матеріалів дистанційного зондування в гідрогеологічних дослідженнях. Проведено апробацію теоретико-методологічних розробок наукового дослідження для вивчення окремих характерних ландшафтно-кліматичних зон України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.271 + Д23с141.271
Шифр НБУВ: РА370473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Іванченко К.В. 
Мікрофітофосилії вендських відкладів Волині та їх стратиграфічне значення: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / К.В. Іванченко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Вивчено вендські відклади Волині, а саме: їх стратиграфію, речовинний склад й органічні рештки. Установлено, що верхньовендські відклади містять численний та різноманітний мікрофітопланктон. Описано 38 видів мікрофітосилій, один з яких новий, і 2 види макроводоростей, знайдених у 28-ми свердловинах, які розбурили вендські породи. Складено палеонтологічний атлас. На підставі цих комплексів проведено стратифікацію та кореляцію вендських відкладів, запропоновано уточнену стратиграфічну схему вендських відкладів Волині (границю між редкінським і котлинським горизонтами перенесено в підошву колківської світи). Розроблено наукові засади для створення стратиграфічних схем, яку можна використовувати під час геологічної зйомки та побудови різномасштабних геологічних карт вендських відкладів та інших спеціальних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е142"012"(4УКР-9ВОЛ) +
Шифр НБУВ: РА349711

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Томка Ю.Я. 
Мюллер-матричні зображення сіток біологічних кристалів: кореляційна і топографічна діагностика: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Я. Томка ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Знайдено взаємозв'язок між змінами дисперсії фазових зсувів, які вносяться двопроменезаломлювальними біологічними кристалами тканин людини та ступенем самоподібності наборів значень статистичних моментів першого та четвертого порядків, які описують координатні розподіли елементів матриці Мюллера таких об'єктів. Установлено, що фізичною причиною зростання дисперсії і, навпаки, зменшення асиметрії та ексцесу координатного розподілу значень ступеня взаємної кореляції матриці Мюллера біологічної тканини є збільшення дисперсії розподілу напрямків оптичних осей біологічних кристалів, зумовлене дистрофічними змінами. Установлено механізми виникнення сингулярностей матриці Мюллера біологічних тканин і проаналізовано сценарії формування топологічної структури двовимірних розподілів її елементів. Визначено, що півширина автокореляційної функції координатного розподілу ступеня взаємної кореляції даної матриці відповідає середньостатистичному розміру топологічних контурів її Мюллер-матричних зображень. Установлено, що локальним орієнтаційним змінам оптичних осей та збільшенню фазових зсувів відповідає зростання формування лінійної ділянки log-log залежностей спектра потужності розподілів значень вейвлет-коефіцієнтів координатних залежностей кількості сингулярних точок для певного масштабу вейвлет-функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*71в641 + Р251.2с251.3 + Е70*669с6 +
Шифр НБУВ: РА361406

Рубрики:

      
12.

Гічка М.М. 
Наукове обгрунтування використання методів дистанційного зондування в моніторингу грунтів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / М.М. Гічка ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Обгрунтовано використання методів дистанційного зондування моніторингу грунтів. Доведено придатність радіолокаційної зйомки до дистанційного визначення певних фізичних показників грунтів. Виявлено, що як засіб врахування структурного стану та вологості за дистанційного визначення вмісту гумусу у грунтах можна використовувати матеріали радіолокаційної зйомки. Обгрунтовано доцільність проведення сумісної дистанційної зйомки в оптичному та мікрохвильовому діапазонах. Показано можливості георадарної зйомки щодо визначення глибини гумусованого профілю грунтів. Виявлено й охарактеризовано переваги та обмеження методів дистанційного зондування у моніторингу грунтів. Розглянуто сучасний стан і потенційні можливості розвитку методів дистанційного зондування у моніторингу окремих грунтових показників процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.4 с1 + П035.9 в +
Шифр НБУВ: РА350459

Рубрики:

      
13.

Рябоконенко С.О. 
Обгрунтування методики комплексного використання ГІС та космічної інформації при вирішенні завдань кризового моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / С.О. Рябоконенко ; НАН України. Ін-т геол. наук. Центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено методику комплексного застосування геоінформаційних систем (ГІС) і космічної інформації для вирішення задач кризового моніторингу. Створено концептуальну модель ГІС-технології у вигляді формалізованого структурного графа, яка містить базу еколого-технічної і соціально-економічної інформації, моделі надзвичайних ситуацій, програму формування цифрових карт ландшафтно-промислових комплексів, методики та комп'ютерні програми для рішення завдань кризового моніторингу й орієнтована на використання космічної інформації дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Запропоновано методи дешифрування космічних знімків для інтеграції матеріалів аерокосмічної зйомки у ГІС з використанням просторово-частотного аналізу, марковських моделей зображень, фрактальної геометрії. Наведено методику моделювання та прогнозування різних сценаріїв розвитку екологічної обстановки в регіоні у разі виникнення кризових ситуацій. Удосконалено методи оцінки рівня техногенного навантаження з урахуванням геологічних умов регіону дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,022 +
Шифр НБУВ: РА332051

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Луньов А.О. 
Обгрунтування технології наземної цифрової стереофотограмметричної зйомки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / А.О. Луньов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано технологію цифрового наземного стереофотограмметричного знімання. Розроблено теоретичні основи використання цифрової неметричної камери для виробничого знімання. Розв'язано задачу збільшення кута зображення даної камери шляхом об'єднання декількох знімків у єдине зображення. Розроблено теоретичні основи універсального алгоритму побудови стереомоделі за умов довільних кутів взаємного орієнтування знімків. Обгрунтовано методику вибору оптимальних умов калібрування цифрової камери за допомогою плоского тест-об'єкта. Розроблені теоретичні положення використано для розв'язання виробничих задач за умов гірничодобувного підприємства - ВАТ Докучавський флюсо-доломітний комбінат. За результатами проведених експериментів за допомогою неспеціалізованої цифрової камери виконано знімальні роботи й одержано достатню за інструкцією точність. Знімання та його подальшу обробку виконано без значного збільшення часу польових і камеральних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д13 +
Шифр НБУВ: РА362385

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
15.

Кудеравець Р.С. 
Особливості аномального магнітного поля над родовищами вуглеводнів (на прикладі Центральної частини Дніпровсько-Донецької западини): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Р.С. Кудеравець ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено тонку структуру локального аномального магнітного поля та його природу у межах нафтогазових і перспективних структур Центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На підставі результатів вивчення манітної сприйнятливості теригенно-карбонатних товщ нижнього карбону встановлено, що пошарово-латеральна мінливість магнітної сприйнятливості гірських порід на родовищах вуглеводнів і перспективних структурах Півдненної та Північної прибортових зон Центральної частини ДДЗ є неоднорідною та зумовлена зміною літолого-формаційного виповнення, палеотектонічних і палеофаціальних умов утворення відкладів та їх нафтогазоносністю. На підставі інтерпретації одержаних даних та за результатами побудови геомагнітних моделей зроблено висновок, що над даними родовищами та песпективними структурами формуються магнітні неоднорідності епігенетичного походження, відображені у структурі аномального магнітного поля характерними амплітудно-частотними характеристиками. Відзначено, що використання геомагнітних даних для пошуків родовищ нафти та газу, які передбачають високоточну наземну магнітну зйомку та капаметрію, є доцільним до залучення у комплекс геофізичних методів вивчення нафтогазоносності геологічних структур і побудови їх геофізичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1с4 + Д443.417 + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА364408

Рубрики:

      
16.

Гуров О.М. 
Отримання і опрацювання візуальної інформації з об'єктів судово-медичної експертизи на базі цифрових технологій: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.25 / О.М. Гуров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Досліджено методологічні підходи щодо використання цифрових технологій у судово-медичних дослідженнях. Розроблено наукове положення про загальні, спеціальні та прикладні види одержання, обробки та використання візуальної інформації у судовій медицині. Шляхом експериментальних досліджень з подальшою апробацією на практичному судово-медичному матеріалі розроблено комплекс методів і способів використання цифрових приладів (сканерів, фотоапаратів, відеокамер) для вивчення об'єктів судово-медичної експертизи під час репродукційної зйомки, масштабного та матричного фотографування, безвиблискової зйомки, мікрозйомки, фотографування видимої люмінесценції в поляризованому світлі й інфрачервоних променях, кольороподільних та ідентифікаційних досліджень. Доведено, що застосування цифрових технологій розширює можливості наукового пізнання об'єктів судово-медичної експертизи, сприяє ідентифікації дослідницького процесу й об'єктивізації висновків судово-медичного експерта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА357177

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Багрій І.Д. 
Прогнозування розломних зон підвищеної проникності гірських порід платформених областей України для вирішення геоекологічних задач: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.Д. Багрій ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення методів виявлення прихованих розломних зон підвищеної проникності (РЗПП) гірських порід для оперативного вирішення різнотипних геоекологічних завдань. Визначено оптимальний комплекс непрямих методів прогнозування РЗПП та їх можливого впливу на навколишнє середовище, що передбачає виконання поетапних робіт за схемою: лабораторні дослідження (геоструктурне обгрунтування тектонічних порушень та пов'язаних з ними потенційних зон сучасної підвищеної геодинамічної активності гірських порід), польові інструментальні дослідження (еманаційна й атмогеохімічна зйомки, термометричні та гідрометричні дослідження). Доведено ефективність застосування розробленої методики (за інформативністю, швидкістю отримання польових даних та їх обробки, вартістю) під час вибору місць поховання радіоактивних відходів у кристалічних породах фундаменту, прогнозування шляхів розповсюдження радіоактивного забруднення, вивчення взаємозв'язку підземних і поверхневих вод, визначенні місць активізації суфозійно-карстових процесів, розробки рекомендацій щодо створення оптимальної мережі моніторингу екологонебезпечних сучасних геологічних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.44 + Д390.31
Шифр НБУВ: РА315079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Долгіх О.В. 
Розробка методу сумісного аеро- і наземного знімання для вдосконалення маркшейдерського забезпечення об'єктів видобувних підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / О.В. Долгіх ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання автоматизації маркшейдерських робіт на базі використання цифрових фотограмметричних методів. Удосконалено теоретичні та практичні положення, спрямовані на більш ефективне застосування наземної цифрової та фотографічної зйомки для вирішення задач з визначення кренів споруд баштового типу, деформацій бортів кар'єрів і встановлення геометричних параметрів шахтного підйому, реалізовані з застосуванням заломлюючої насадки до камери. Розроблено методику глобального дистанційного моніторингу земної поверхні на базі використання періодичних аерофотозйомок та доведено необхідність створення геоінформаційної системи "Зрушення земної поверхні за відкритої та підземної розробки родовища". Розроблено цифровий фотограмметричний метод визначення нахилів кар'єрних доріг і дослідження деформацій трубопроводів різного призначення з повністю зруйнованою мережею деформаційних марок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И.122.7 +
Шифр НБУВ: РА335523

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Гарасимчук І.Ф. 
Розробка оперативного методу визначення об'ємів грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.Ф. Гарасимчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено і впроваджено у виробництво оперативний метод визначення об'ємів грунту, який базується на створенні цифрової моделі поверхні за результатами електронної тахеометричної зйомки з урахуванням впливу вертикальної рефракції на результати тригонометричного нівелювання. Створено спеціальну експериментальну спостережну станцію з оптимальною кількістю геодезичних пунктів для циклічних спостережень за визначенням об'ємів грунту. Визначено оптимальну відстань між пікетними точками для відображення рельєфу поверхні споруди з допустимою точністю. Розроблено методику обчислення еквівалентних висот напрямків на кожну пікетну точку за результатами тахеометричної зйомки поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д123.4 + Н77-021.1
Шифр НБУВ: РА326858

Рубрики:

      
20.

Вдовиченко Р.В. 
Структурні властивості поверхні Венери за даними радіолокаційної зйомки космічного апарата "Магеллан": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Вдовиченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено кількісний аналіз радіолокаційних даних, отриманих за допомогою космічного апарата "Магеллан" для визначення окремих структурних і фізичних властивостей поверхні Венери. Виявлено численні зони слабкої анізотропії перетину зворотного розсіяння на поверхні планети. Розроблено модель і досліджено характер анізометрії рельєфу, що відповідає за виявлену анізотропію. Застосовано методи визначення висот малих пагорбів для систематичних морфометричних вимірів. Проведено практичну оцінку точності методів. Запропоновано радароклинометричний спосіб визначення висот пагорбів. Визначено систематичні розходження між радарними яскравостями пагорбів, що належать до різних груп. Наведено простий спосіб визначення перетину зворотного розсіяння поверхні пагорбів за їх радарними зображеннями. За результатами аналізу радіометричних даних виявлено розходження між діелектричною проникністю матеріалу тесер і рівнин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.12-55
Шифр НБУВ: РА312902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського