Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (148)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОРГІВЕЛЬНІ$<.>+<.>K=СУПЕРЕЧК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Богданова Т. Г. 
Джон Хей та американо-англійські відносини в Китаї (1897 - 1900): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. Г. Богданова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено роль державного секретаря Дж. Хея в розвитку американо-англійських відносин у Китаї в 1897 - 1900 рр. У 1880 - 1890-х рр. склалися умови для зближення США та Великої Британії під час проведення політики в Китаї. Це було пов'язано з посиленням у Цинській імперії позицій Росії, що і в Вашингтоні, і в Лондоні розглядалося як загроза власним комерційним інтересам. Як наслідок, у правлячих колах обох держав формувалося переконання у необхідності розробки нової зовнішньополітичної стратегії, що дозволила б ліквідувати російську загрозу та посилити вплив англосаксонських держав. Саме до вирішення цього завдання і приступив Дж. Хей, який зайняв у 1898 р. пост державного секретаря США. Разом з тим, Дж. Хей не бажав бути виразником британських інтересів. Натомість, він приступив до розробки власної зовнішньополітичної концепції, що мала закріпити американські торгівельні інтереси в Китаї. Вміло використовуючи риторику англійців стосовно "вільної торгівлі", він наполягав на повному відкритті ринків Цинської імперії для іноземних товарів, що було вигідно, насамперед, Сполученим Штатам. Саме ця ідея і лягла в основу доктрини "відкритих дверей", розробка якої завершилася восени 1899 р. У липні 1900 р. держсекретар виступив з новою доктриною, в якій закликав до ліквідації будь-яких привілеїв західних держав у Китаї. В свою чергу, Лондон, після проголошення липневої ноти, відмовився від подальшого поглиблення відносин із Вашингтоном та почав шукати собі нових партнерів на Далекому Сході.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)53-6 + Т3(7СПО)54-6 + Т3(4ВЕЛ)54-6
Шифр НБУВ: РА376698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сокіл Б.М. 
Дослідження особливостей української літературної мови і лінгвістичні дискусії навколо неї у ХІХ-поч. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Б.М. Сокіл ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації на матеріалі першопублікацій з досліджуваної теми в наукових, громадсько-політичних, науково-популярних журналах, газетах, на матеріалі публікацій документів, творів, листування осіб, дотичних до дискусії, вперше у вітчизняній лінгвістиці окремо монографічно описано суперечки про українську мову як лінгвальний і суспільний феномен, з'ясовується прогрес у вивченні структури та історії української мови у контексті дискусії навколо неї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4г

      
3.

Пінчук І. В. 
Еколого-економічна ефективність зовнішньої торгівлі України в умовах глобалізації світової економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. В. Пінчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Висвітлено основи формування еколого-економічної ефективності зовнішньої торгівлі, особливу увагу приділено виявленню еколого-економічних переваг України у зовнішній торгівлі товарами. Виокремлено й обгрунтовано чинники, від яких безпосередньо залежить еколого-економічна ефективність зовнішньої торгівлі. Проведено аналіз еколого-економічних проблем України, розроблено модель, яка аналізує взаємозв'язок між забрудненням та виробництвом експорту продукції, що полягає у максимізації функції корисності. Систематизовано торгівельні інструменти, дозволені в межах СОТ для регулювання експорту продукції, виробництво якої чинить шкідливий вплив на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА383027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Павленко О.О. 
Еколого-економічна оцінка взаємодій в господарсько-торгівельній діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.О. Павленко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2006. — 24 с. — укp.

На системному рівні досліджено економічну сутність та структуру впливу господарсько-торгівельної діяльності на стан навколишнього середовища. Проаналізовано теоретичні та методичні підходи щодо урахування екодеструктивного впливу суб'єктів господарсько-торгівельної діяльності у процесі визначення еколого-економічного збитку та формування рівноважної соціо-еколого-економічної системи розвитку міста. Запропоновано науково-методичні підходи щодо еколого-економічної класифікації підприємств торгівлі за ступенем їх впливу на стан навколишнього середовища, використання та відтворення природних ресурсів. Визначено залежність впливу господарсько-торгівельної діяльності на стан навколишнього середовища від галузі торгівлі та споріднених з нею галузей економіки, від обсягів реалізованої продукції підприємствами торгівлі, а також від факторів руху товарів. Обгрунтовано доцільність використання комплексного підходу щодо еколого-економічної оцінки впливу господарсько-торгівельної діяльності на стан навколишнього середовища та використання природних ресурсів. Запропоновано напрямки удосконалення планування розміщення торгівельної мережі з урахуванням впливу на стан навколишнього середовища на рівні населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА342188

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Крикун В.Ю. 
Еристична проблематика в історії філософії: компаративістський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / В.Ю. Крикун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено логіко-філософське дослідження розвитку теоретичних і практичних положень еристики в історії філософської думки. Розкрито сутність суперечки, розглянуто стратегії та тактики її ведення, наведено прийоми досягнення перемоги. Проаналізовано основні етапи розвитку компаративістського методу. Здійснено теоретичну реконструкцію основних положень та особливостей еристичних концепцій представників Східної та Західної філософських традицій. Основну увагу у межах Західної філософської традиції приділено вивченню еристичних теорій таких дослідників, як Аристотель, Р.Декарт. А.Шопенгауер і Ф.Прокопович. У межах Східної філософії розглянуто давньоіндійську та давньотибетську філософські традиції. На підставі застосування компаративістського методу виявлено спільні та відмінні риси, притаманні розробці еристичної проблематики у межах Східної та Західної філософських традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4) + Ю3(5) + Ю424 +
Шифр НБУВ: РА352946

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Скворцова Т.Г. 
Логіко-філософський аналіз еристичного дискурсу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.06 / Т.Г. Скворцова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Визначено концептуальний апарат та принципи логічної побудови моделі еристичного дискурсу. Для цього проаналізовано напрями дослідження поняття "дискурс" у гуманітарному знанні з метою виявлення концептуального апарату для логічної реконструкції еристичного дискурсу у межах сучасної формальної та неформальної логіки. На підставі аналізу поняття "дискурс" у гуманітарному знанні виявлено основні підходи, що є необхідними для логічної реконструкції еристичного дискурсу: лінгвістичний підхід (дискурс як текст); семіотичний підхід (знаковий характер дискурсу); підхід комунікативної філософії (інтерсуб'єктивний характер дискурсу). Обгрунтовано девіантний характер еристичного дискурсу, зроблено висновок про обмежений характер його дослідження за методами логічної семантики. Досліджено логіко-філософські засади логічної прагматики як основного методу розробки можливостей логічної реконструкції еристичної суперечки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю424 + Ш107.70 +
Шифр НБУВ: РА333677

Рубрики:

      
7.

Рекова Н. Ю. 
Механізм управління економічною поведінкою підприємств корпоративної структури: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / Н. Ю. Рекова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с.: табл., рис. — укp.

Вперше визначено та розкрито зміст процесу управління економічною поведінкою підприємств корпоративної структури як складової системи економічних взаємодій, що визначається сукупністю цілеспрямованих послідовних дій, які дозволяють визначити прогнозоване спрямування реакції економічного суб'єкта на управлінський вплив керуючої компанії щодо мінімізації конфліктів, які викликані суперечками досягнення певної мети та зумовлені системою цінностей підприємств корпоративної структури шляхом виконання певних функцій з застосуванням відповідних методів і дотриманням принципів управління. Теоретично обгрунтовано нову цілісну концепцію та розкрито методологію такого управління. Розроблено механізм ідентифікації типу економічної поведінки суб'єктів корпоративних відносин у системі економічних взаємодій, який засновано на синтезі методів аналізу економічної поведінки, методів моніторингу показників та економіко-математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21
Шифр НБУВ: РА385033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Максимович Р.Л. 
Поняття службової особи у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.Л. Максимович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поняття службової особи в історичному аспекті з урахуванням зарубіжного досвіду, а також за чинним кримінальним законодавством України. Розглянуто особливості кримінальної відповідальності службової особи у порівнянні з загальним суб'єктом злочину. Запропоновано класифікацію службових осіб. Розкрито зміст дефініції службової особи у кримінальному законі, визначено її загальні та спеціальні ознаки. Обгрунтовано можливість визначення службовими окремих категорій осіб, щодо правового статусу яких існують суперечки у теорії та проблеми на практиці. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчої регламентації поняття службової особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.011 в4 +
Шифр НБУВ: РА349040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Янчевський Р.В. 
Регулювання демпінгового імпорту агропродовольчої продукції в умовах вступу України до СОТ: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Р.В. Янчевський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Доведено імовірність виникнення цінової дискримінації на ринках окремих видів агропродовольчої продукції України. Обгрунтовано шляхи удоскоанлення механізму державного регулювання демпінгового імпорту з метою запобігання та мінімізації втрат держави, виробників та споживачів. Охарактеризовано інструменти державного регулювання демпінгового імпорту агропродовольчої продукції за умов інтеграції України у світовий економічний простір. Розкрито сутність, причини виникнення та форми демпінгу у світовій торгівельній практиці. Узагальнено правила боротьби з недобросовісною конкуренцією на внутрішньому ринку агропродовольчої продукції, сформовані з урахуванням досвіду найбільш розвинених країн світу. Розглянуто сучасний підхід щодо оцінки ефективності використання антидемпінгових заходів у зовнішньоекономічній діяльності. Виявлено агропродовольчі ринки, які є найбільш схильними до застосування цінової дискримінації у сфері демпінгового імпорту. Доведено наявність та необхідність застосування антидемпінгового мита на імпортну курятину, досліджено вплив даного заходу на перерозподіл суспільного надлишку. Розроблено рекомендації щодо подальшого удосконалення регулювання недобросовісного імпорту агропродовольчої продукції та покращання нормативно-правового забезпечення реалізації антидемпінгових процесів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0-803.0 +
Шифр НБУВ: РА353572

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

М'ягка Г.О. 
Розвиток демократичних тенденцій в Запорозькій Січі і Гетьманщині (друга половина XVII - початок XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. М'ягка ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

На базі маловідомих і опублікованих джерел, а також аналізу давньої та сучасної літератури комплексно досліджено процес розвитку демократичних тенденцій у Запорізькій Січі та Гетьманщині. На підставі аналізу здобутків історіографії різних років зроблено висновок, що вчені недостатньо приділяли увагу демократичним тенденціям в українському суспільстві доби Гетьманщини. Зазначено, що у період Гетьменщини існувала тенденція обмеження козацьких вольностей в запорізькому суспільстві. Як причини цього явища визначено тиск Московського царства, а також намагання нової еліти ліквідувати залишки народознавства. Розглянуто елементи демократизації, що існували в Запорізькій Січі та Гетьманшині. Але цей демакратизм був не наявним. Підкреслено, що деякі дослідники навіть негативно оцінюють демократичні відносини у Запорізькій Січі, наголошуючи, що це не властиве самій людській природі, а тому і розвиток подальших подій (доба Руїни, суперечки у козацькому війську, падіння козацької держави був передбаченим. З'ясовано вплив на процеси розвитку демократичних тенденцій у степових народів, донському козацтві та християнських сусідів. Проаналізовано демократичні традиції за часів Гетьманщини та здійснено спробу грунтовного висвітлення політики окремих гетьманів та їх впливу на розвиток демократичних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 +
Шифр НБУВ: РА349474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чепеленко А.М. 
Розвиток міжнародної торгівлі в контексті рег-онально-інтеграційних процесів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / А.М. Чепеленко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Визначено основні напрямки розвитку міжнародної торгівлі за участі України за умов посилення регіонально-інтеграційних процесів. Досліджено теоретико-методологічні основи міжнародної торгівлі за регіоналізації світогоспоодарського розвитку. Проаналізовано концепції даної торгівлі, теоретичні засади міжнародної економічної інтеграції, напрями та зміст інтеграційної регіоналізації у сучасній світовій економіці. Охарактеризовано регіоналізацію міжнародної торгівлі за умов розвитку інтеграційних процесів. Проаналізовано вплив регіональної інтеграції на міжнародні торгівельні процеси, роль торгівельної та конкурентної політки ЄС розвитку міжнародної торгівлі, вплив ЄС на розвиток зовнішньоекономічної діяльності України. З метою вдосконалення даної діяльності за умов регіоналізації міжнародної торгівлі визначено напрямки багатостороннього тарифного співробітництва за участі держави та напрямки розвитку української економіки з поглибленням співпраці з ЄС, а також запропоновано шляхи подолання основних загроз економіці України за умов міжнародної економічної інтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30 +
Шифр НБУВ: РА363963

Рубрики:

      
12.

Скиданова А.В. 
Розвиток стаціонарної торгівлі у Харківській губернії (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А.В. Скиданова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено динаміку розвитку та територіальні відмінності стаціонарної торгівлі (СТ) в межах Харківської губернії у другій половниі XIX - на початку XX ст. Охарактеризовано торгівельні обсяги та прибутки торгових підприємств Харківщини даного періоду. Показано вплив правової регламентації СТ на її розвиток. На основі комплексного аналізу статистичних, законодавчих і справочинних джерел уточнено й охарактеризовано матеріально-технічний стан торгових закладів, напрямки й ефективність нагляду органів влади за здійсненням СТ, статево-віковий, професійний і національний склад торгівців. На підставі комплексного аналізу статистичних джерел розкрито особливості розвитку торгових домів, акціонерних торгових компаній, споживчих кооперативів у Харківській губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-8ХАР)52-236
Шифр НБУВ: РА370725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Фадєєва О.В. 
Стратегії й тактики конфліктного дискурсу (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Фадєєва ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено прагматичні особливості стратегій і тактик конфліктного дискурсу, що реалізуються у мовленнєвих ситуаціях суперечки та сварки. Запропоновано відповідні критерії побудови дискурсу. Значну увагу приділено опису мовних та позамовних характеристик конфліктного дискурсу у статичному та динамічному аспектах з урахуванням критеріїв комунікативного статусу, ролі та дотримання або порушення конвенційних правил спілкування. Наведено сценарії типових ситуацій та властивих їм засобів мовленнєвого впливу. Розглянуто роль емоційної напруженості ситуації у лінгвістичній репрезентації комунікативних стратегій. Запропоновано класифікацію мовленнєвих тактик реалізації комунікативних стратегій на групи раціонального, емоційного та емоційно-раціонального впливу на адресата. Описано мовні засоби їх реалізації на лексичному, лексико-синтаксичному та синтаксичному рівнях. Встановлено основні лінгвістичні та екстралінгвістичні характеристики двох типів конфліктного дискурсу - аргументованого та вербально агресивного, комунікативні стратегії та засоби їх реалізації на тактичному рівні та рівні оперативної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70
Шифр НБУВ: РА309258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ткачук Р.Ф. 
Творчість Іпатія Потія в контексті полемічної літератури кінця XVI - початку XVII ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Р.Ф. Ткачук ; Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано творчість видатного полеміста кінця XVI - початку XVII ст. Іпатія Потія у контексті релігійно-літературної суперечки тієї доби. Охарактеризовано культурно-історичне підгрунтя трактатів уніатського богослова. Висвітлено спектр контроверсійних питань міжконфесійного діалогу. Розглянуто навколоунійну полеміку, гомілетичну й епістолярну спадщину на засадах риторичного мистецтва. Використання цього підходу дозволило з'ясувати персвазійні засоби, які слугували І. Потію для впливу на аудиторію. Обгрунтовано належність творів І. Потія до ідейно-естетичної платформи раннього бароко. Розкрито догматично-обрядові артикули поберестейської суперечки. Відзначено посередництво І. Потія між західноєвропейською та українською літературами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-3,33 + Ш5(4УКР)3-4 Іпатій Потій 417 +
Шифр НБУВ: РА359639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Струк З.І. 
Українські виробничо-торгівельні кооперативи в Західній Україні (1921 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.І. Струк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

У контексті національно-політичного, господарського та культурного розвитку українських земель у складі Польщі в 1921 - 1938 рр. досліджено діяльність виробничо-торговельних кооперативів краю. Простежено національно-політичні та соціально-економічні передумови створення західноукраїнської кооперації, еволюцію її структури, участь кооперативів у виробництві та збуті сільськогосподарської продукції, тенденції розвитку міської кооперації, культурно-просвітню діяльність кооперативів щодо поглиблення національної свідомості, їх роль в українському національному русі та соціальних процесах. Західноукраїнську кооперацію трактовано як широке соціальне явище, що не лише реалізовувало економічні завдання, а й відігравало провідну роль у формуванні нової української національної свідомості, продемонструвало здатність українського суспільства до самоорганізації та розв'язання власними силами актуальних завдань у різних сферах громадського життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)61-2
Шифр НБУВ: РА314987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ус І. В. 
Стратегія забезпечення економічних інтересів України в умовах трансформації СОТ / І. В. Ус. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичним і практичним аспектам трансформації глобальної торговельної системи СОТ в її взаємозв'язку з національними економічними інтересами країн. В роботі розкрито питання вироблення практичних механізмів забезпечення економічних інтересів України в умовах трансформації СОТ.У дисертації систематизовано теоретичні підходи та методологічні засади забезпечення національних економічних інтересів в умовах лібералізації світової торгівлі. Визначено національні економічні інтереси країн-членів СОТ при зайнятті цією організацією свого місця в системі провідних світових економічних інститутів. Систематизовано основні виклики економічній безпеці країн-членів СОТ, які призвели до кризи інституційного розвитку цієї організації та обумовили потребу її трансформації. Проведено порівняння параметрів зовнішньоторговельної безпеки України з прогнозними оцінками, що передували приєднанню до цієї організації. Розвинено підходи щодо оцінки наслідків приєднання України до СОТ, у тому числі на основі обрахування показників інтегрального ефекту від приєднання, що узагальнює раніше отримані іншими авторами оцінки часткових ефектів. Визначено основні національні економічні інтереси України, що можуть бути реалізовані в контексті участі в СОТ. Вироблено пропозиції до стратегії забезпечення економічних інтересів України в умовах трансформаційних процесів, які відбуваються в СОТ, а також визначено заходи, необхідні для стратегічно вигідного позиціонування країни в світовій торгівельній системі.^UThe thesis is devoted to theoretical and practical aspects of transformation of the WTO global trading system in its relation to the national economic interests of the countries. The paper deals with the development of practical mechanisms for ensuring the economic interests of Ukraine in the context of WTO transformation.The thesis systematizes theoretical approaches and methodological foundations of securing national economic interests in the conditions of liberalization of world trade. The influence of the general logic in the modern development of the GATT/WTO system has been determined, outlining the tendencies that underlie the expansion of its fields of activity on the economic security of states. The risks to the without the resultant finish of The WTO Doha Round for the economic security of the member countries of this organization have been evaluated. The political and economic platforms of the main groups of opponents of the current model of globalization (both anti-globalization and anti-globalization) and the WTO have been systematized, as the key mechanism of global regulation, and their influence on the formation of the environment that prompts the reform of the WTO system has been identified. The national economic interests of WTO member countries in occupying their place in the system of leading world economic institutions have been determined. The main challenges to the economic security of the WTO member countries, which led to the institutional development crisis of this organization and necessitated its transformation have been systematized. The impact of the main proposals for the WTO transformation on the economic security of its Member States is determined. Changes in the parameters of Ukraine's foreign trade security after accession to the WTO were evaluated and compared with the estimates that preceded the accession to this organization. Approaches to assess the consequences of Ukraine's accession to the WTO, including on the basis of calculating the integral effect of accession, which summarizes previously obtained partial effects of other authors, as well as calculations based on the index of Herfindahl-Hirschman to analyze the dynamics of concentration of commodity exports of Ukraine terms of WTO membership have been developed. The main national economic interests of Ukraine that can be realized in the context of WTO participation have been identified. The proposals for the strategy of securing the economic interests of Ukraine under the conditions of transformation processes underway in the WTO have been elaborated, as well as the measures necessary for strategically profitable positioning of the country in the world trading system, first of all in terms of modernization and enhancement of international competitiveness of export production, optimization of existing systems of law organizational, economic, scientific, technical, infrastructural and other systems of support of export-import activity of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Болтовська Л. Л. 
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ ДИНАМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ М'ЯСОПРОДУКТОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ / Л. Л. Болтовська. — Б.м., 2021 — укp.

Болтовська Л.Л. Організаційно-економічні засади управління динамічними процесами м'ясопродуктового підкомплексу. Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 051 - Економіка. Вінницький національний аграрний університет, Вінниця, 2021.Дисертація присвячена обґрунтуванню та розробці методичних і практичних підходів до формування організаційно-економічних засад управління динамічними процесами м'ясопродуктового підкомплексу.Серед галузей сільського господарства саме тваринництво є джерелом важливих продуктів харчування для людини: молока, м'яса, яєць, а для промисловості (харчової, легкої фармацевтичної тощо) постачає різні види сировини. Вироблений в тваринництві приріст живої ваги в АПК України сформовано в м'ясопродуктовому підкомплексі, який об'єднує товаровиробників сільськогосподарської (тваринницької) продукції, торгівельні організації та підприємства м'ясопереробної галузі у процесі вирощування худоби та птиці, її переробки та реалізації готової продукції.Узагальнено теоретичні підходи до сутності поняття «м'ясопродуктовий підкомплекс», обґрунтовано його місце в структурі агропромислового комплексу. Визначено основні відмінності в підходах щодо визначення даної категорії та на основі проведеного дослідження встановлено, що більшість науковців трактує дану категорію лише за складовими та загальною метою діяльності, проте варто наголосити, що це важлива складова економіки. Вважаємо, що м'ясопродуктовий підкомплекс - це важлива складова економіки країни, яка складається із економічно та технологічно взаємопов'язаних спеціалізованих галузей агропромислового комплексу, поєднаних інтегрованими зв'язками та загальними економічними інтересами, спрямованими на ефективність та результативність діяльності підприємств галузей, що сприятиме продовольчій та національній безпеці країни.Дослідженням встановлено, що в складі м'ясопродуктового підкомплексу як України, так і більшості провідних країн світу провідне місце займають такі галузі як скотарство, свинарство та птахівництво. Дана галузь окрім того, що є вагомою для економіки в контексті забезпечення продовольчої безпеки, однак займатися нею складно через низку проблем, якими є недостатня державна підтримка, відсутність інновацій, що відрізняє світовий досвід функціонування м'ясопродуктового підкомплексу.В дисертаційній роботі сформульовано базис понятійно-категоріального апарату в дослідженні динаміки розвитку м'ясопродуктового підкомплексу та фактори, що впливають на динамічні процеси в галузі. Визначено, що м'ясопродуктовий підкомплекс характеризується суттєвою залежністю від зовнішніх чинників, зокрема від імпорту, митних вимог, міжнародних стандартів, безпечності та якості продукції. В умовах інтеграційних процесів та глобалізації неможливо абстрагуватися від дії позадержавних чинників, однак, насамперед у формуванні стратегії розвитку м'ясної галузі та збалансування відносин на м'ясному ринку має бути нарощування внутрішнього потенціалу під впливом дії інноваційно-інвестиційного механізму. Концептуалізовано показники організаційно-економічних факторів впливу на розвиток галузі, серед яких соціальні, економічні, екологічні, інституційно-правові. Проаналізовано сучасний стан розвитку м'ясопродуктового підкомплексу в умовах нестабільності з метою виявлення проблем для забезпечення підвищення якості життя населення України.Ключові слова: м'ясопродуктовий підкомплекс, ринок м'яса та м'ясної продукції, сталий розвиток, управління динамічними процесами, інвестиційно-інноваційна забезпеченість.^UBoltovska L.L. Organizational and economic principles of management of dynamic processes of meat product subcomplex. - Qualification scientific work on the rights of the manuscript.The dissertation on competition of a scientific degree of the doctor of philosophy on a specialty 051 - Economics. - Vinnytsia National Agrarian University, Vinnytsia, 2021.The dissertation is devoted to substantiation and development of methodical and practical approaches to formation of organizational and economic bases of management of dynamic processes of a meat product subcomplex.It is established that among the main branches of agriculture animal husbandry takes the leading second place. It is a source of important food for humans: milk, meat, eggs, and for industry (food, light pharmaceutical, etc.) supplies various types of raw materials. Live weight gain in the agro-industrial complex of Ukraine is formed into a meat product subcomplex, which unites commodity producers of agricultural (livestock) products, trade organizations and meat processing enterprises in the process of raising livestock and poultry, as well as its processing and sale of finished products. .The theoretical essence of the concept of "meat subcomplex", its economic content and place in the structure of the agro-industrial complex are generalized. The main differences in the approaches of scientists to determine the category of "meat subcomplex" were identified, and based on the study it was found that most scientists interpret this category only in terms of components and general purpose, but it should be emphasized that this is an important component of economics. Therefore, we believe that the meat subcomplexit is an important component of the country's economy, which consists of economically and technologically interconnected specialized branches of the agro-industrial complex, combined with integrated ties and common economic interests aimed at efficiency and effectiveness of enterprises, which will contribute to food and national security.The study found that the meat subcomplex is an important component of the food complex and ensures food security of the state. As in Ukraine, in most leading countries of the world the leading place is occupied by such industries as cattle breeding, pig breeding and poultry farming. It has been established that this branch of the economy is quite important for the economy and food security, but it is quite difficult to deal with it for a number of reasons. Therefore, as the study of foreign experience of the meat subcomplex shows, this industry needs constant government support, innovative improvement, andcoordinated mechanism of activity, ensures high efficiency of this sector.The dissertation formulates the basis of the conceptual and categorical apparatus in the study of the dynamics of the meat product subcomplex, and the factors influencing the dynamic processes in the industry. Today, the meat subcomplex is characterized by significant dependence on external factors, including imports, customs requirements, international standards, safety and product quality. In the context of globalization and international integration it is impossible to abstract from the action of non-state factors, however, first of all in the formation of strategy for meat development and balancing relations in the meat market should be building domestic capacity under the influence of innovation and investment mechanism. Indicators of organizational and economic factors influencing the development of the industry, including social, economic, environmental, institutional and legal, are conceptualized.The current state of development of the meat product subcomplex is analyzed, the unstable state of which is of concern, because the development of the industry is crucial in the socio-economic situation, and also contributes to improving the quality of life of the population of Ukraine. Keywords: meat product subcomplex, meat market, sustainable development, dynamic processes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Стрельченко І. І. 
Математичне моделювання процесів транскордонного розповсюдження кризових явищ на фінансових ринках / І. І. Стрельченко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації теоретично узагальнено та запропоновано нове вирішення наукової проблеми оцінювання стійкості економічних систем і прогнозування наслідків розповсюдження фінансових криз через фінансові та торгівельні канали. На засадах макроекономічної теорії, теорії епідемій та методології інструментарію нейронних мереж запропоновано та обґрунтовано концепцію моделювання процесів транскордонного розповсюдження кризових явищ на фінансових ринках через фінансові та торгівельні канали поширення. Розроблена система економіко-математичних моделей, яка формалізує залежність між індикаторами, що визначають стан фінансового і торговельного каналів поширення фінансових криз в останній квартал латентного періоду, та динамікою показників, які характеризують стійкість економіки до цих процесів протягом двох років після початку кризи всередині окремої країни. На основі понятійного апарату теорії епідемій та теорії лавиноподібних процесів дано визначення окремих складових у часовій структурі процесів розповсюдження кризових явищ. Зокрема, визначено взаємопов'язані поняття «латентний період» та «період відгуку». Розроблено методологічний підхід до класифікації динамічних економічних систем відповідно до обраних характеристик, який ґрунтується на реалізації оригінального циклічного алгоритму конструювання карт Кохонена із використанням рангового коефіцієнта конкордації в якості критерія оптимальності.^UIn the dissertation theoretically generalized and proposed a new solution to the scientific problem of assessing the stability of economic systems and forecasting the consequences of the spread of financial crises through financial and trade channels. Proposed and substantiated the concept of modeling the processes of cross-border spread of crisis phenomena in financial markets through financial and trade channels of distribution on the basis of macroeconomic theory, theory of epidemic and methodology of neural network tools. Developed a system of economic and mathematical models, that formalizes the relationship between indicators that determine the state of financial and trade channels of financial crises in the last quarter of the latent period, and the dynamics of indicators that characterize the resilience of the economy to these processes within two years. On the basis of the conceptual apparatus of the theory of epidemics and the theory of avalanche-like processes the definition of separate components in time structure of processes of distribution of the crisis phenomena is given. In particular, the interrelated concepts of “latency period” and “response period” are defined. Was developed a methodological approach to the classification of dynamic economic systems according to selected characteristics, which is based on the implementation of the original cyclic algorithm for constructing Kohonen maps using the rank concordance coefficient as a criterion of optimality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Хуторянський М. В. 
Соціально-економічні та політичні чинники формування настроїв населення України у 1950-х – першій половині 1960-х років.: автореферат дис. ... к. і. н. : 07.00.01 / М. В. Хуторянський. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України (07 Історичні науки). - виконано у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці НААН України, захист відбувся у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». – Переяслав-Хмельницький, 2023У дисертації на основі аналізу широкого кола джерел з урахуванням наявних теоретичних наукових розробок проаналізовано чинники, що вплинули на формування складу населення України в 1950 – першій половині 1960-х років. Такі фактори поділяються на три групи: соціально-економічні, соціально-політичні та пов'язані з впливом міжнародних відносин.Дослідження показало, що загострення протиріч між економічною політикою влади та її оцінкою населення, зростання свободи думки, невдоволення репресивною політикою влади, недовіри до неї, зростання прихованої, а часом і відкритої опору тоталітарному режиму були важливими чинниками десталінізації СРСР.Одним із проявів ставлення громадян України до економічної політики стало поширення розкрадання народного майна. Якщо крадіжки у громадян сприймалися вкрай негативно, то розкрадання державного майна розглядалося як один із засобів покращення власного матеріального добробуту. Фактично нав'язаний владою пріоритет національних цінностей вступив у протиріччя з системою цінностей, яка формувалася в процесі побутового спілкування.Найбільшого поширення антирадянські настрої набули через прорахунки у здійсненні економічної політики. Негативно було сприйнято збільшення податків і платежів на користь держави. Особливо негативною була підписка на державні позики, яка зазвичай була примусовою. Антирадянські рухи найчастіше виражалися в поширенні листівок чи звернень відповідного змісту, сутичках, суперечках з владою. При цьому позитивно було сприйнято розширення асортименту товарів народного споживання та предметів першої необхідності, що передусім передбачалося для міського населення.Водночас не варто вважати, що поширення критичних настроїв серед пересічних громадян перетворило більшість із них на опонентів чинного режиму. Попри невдоволення певними діями влади, більшість критично мислячих людей говорили лише про модернізацію існуючої системи, а не про її демонтаж. Критика на вищому рівні дій окремих партійних діячів сприймалася як дозвіл на критику місцевого керівництва. Був зафіксований сплеск критики місцевого партійно-радянського керівництва у зв'язку з арештом Л. Берії та критикою культу особи. Критичні зауваження стосувалися конкретних проявів у роботі чиновників. Найчастіше засуджувалося жорстоке адміністрування, побиття підлеглих, пияцтво. У випадках, коли такі дії місцевих керівників набували регулярного характеру або супроводжувалися жорстокістю до підлеглих, громадяни зверталися до вищих органів влади з проханням покарати винних. У найбільш резонансних випадках такі звернення закінчувалися переведенням чиновників на іншу роботу.В українському суспільстві сформувалося чітке уявлення про можливість використання права на звернення у власних інтересах з метою отримання певних переваг. Таким чином. вони зводили рахунки та забезпечували собі кар’єрний ріст. Для окремих осіб регулярні звернення до вищих інстанцій навіть стали одним із елементів стилю життя.Дослідженням встановлено, що визначальними чинниками міжнародних відносин, які вплинули на формування складу населення України, були сталінська підготовка до розв’язання Третьої світової війни, а також численні загострення відносин СРСР із західними країнами в період хрущовської «відлиги».Для формування сприятливих правлячій верхівці політичних настроїв населення УРСР використовувалися різноманітні пропагандистські засоби та методи державного примусу. Переможне завершення Другої світової війни мало великий вплив на формування радянської ідентичності. Загальноприйняті цінності радянського суспільства, зокрема праця на державних підприємствах, пріоритет суспільної праці над сімейними цінностями, краще сприймалися на сході України, а приватновласницька ідеологія та пріоритет приватної ініціативи в економічній діяльності продовжували переважати на заході України. . Пріоритет колективу над індивідуальністю забезпечив відродження особистості. Постійні репресії, арешти, чистки призвели до знецінення людського життя, частково до емоційного відчуження. Руйнування національних традицій, звичаїв і цінностей спричинили цинізм і зростання злочинності.^UThe dissertation on gaining a scientific degree of the candidate of historical sciences on a speciality 07.00.01 – history of Ukraine (07 Historical sciences). - performed at the National scientific agricultural library of National academy of agrarian sciences of Ukrain, the defense took place at the State Higher Educational Institution «Pereyaslav-Khmelnytsky Hryhoriy Skovoroda State Pedagogical University». – Pereyaslav-Khmelnytsky, 2023In the dissertation on the basis of the analysis of a wide range of sources taking into account the existing theoretical scientific developments the factors which have influenced the disposition formation of the population of Ukraine in 1950 - the first half of 1960 are analyzed. Such factors are divided into three groups: socio-economic, socio-political, and related to the influence of international relations.The study found that the escalation of contradictions between the economic policy of the government and its assessment of the population, the growth of the freedom of thought, dissatisfaction with the repressive policy of the government, distrust of it, the growth of covert and sometimes open resistance to the totalitarian regime were important factors in the de-Stalinization of the USSR.One of the expressions of the attitude of Ukrainian citizens to economic policy was the spread of theft of public property. If theft from citizens was perceived extremely negatively, then the theft of state property was seen as one of the means to improve their own material well-being. In fact, the priority of national values imposed by the authorities came into conflict with the system of values that were formed in the process of domestic communication.The most widespread anti-Soviet sentiment was due to miscalculations in the implementation of economic policy. The increase in taxes and payments in favour of the state was perceived negatively. Subscription to government loans, which was usually enforced, was in particular negative. Anti-Soviet movements were most often expressed in the distribution of leaflets or appeals of appropriate content, clashes, and disputes with the authorities. At the same time, the expansion of the range of consumer goods and basic necessities was positively perceived, which was primarily provided for the urban population.At the same time, it should not be assumed that the spread of critical sentiment among ordinary citizens has turned most of them into opponents of the current regime. Despite dissatisfaction with certain actions of the authorities, most critical thinking people talked only about the modernization of the existing system, not about its dismantling. Criticism at the highest level of the actions of individual party figures was perceived as permission to criticize the local leadership. A surge of criticism of the local party and Soviet leadership was recorded in connection with the arrest of L. Beria and criticism of the cult of personality. Critical remarks concerned specific manifestations in the work of officials. Cruel administration, the beating of subordinates, and drunkenness were most often condemned. In cases where such actions of local leaders were made regular or accompanied by cruelty to subordinates, citizens appealed to higher authorities to punish the perpetrators. In the most high-profile cases, such appeals resulted in officials being transferred to other jobs.Ukrainian society has formed a clear idea of the possibility of using the right to appeal in their own interests in order to obtain certain benefits. In this way, they settled accounts and ensured career growth. Regular appeals to higher authorities even became one of the elements of their style of life for individuals.The study found that the determining factors of international relations, which influenced the formation of the population disposition of Ukraine, were Stalin's preparations for the outbreak of World War III, as well as numerous aggravations of Soviet relations with Western countries during Khrushchev's "thaw".Various propaganda means and methods of state coercion were used to form the political sentiments of the population of the USSR favourable to the ruling elite. The victorious end of World War II had a great influence on the formation of Soviet identity. The generally accepted values of Soviet society, including work in state-owned enterprises, the priority of social work over family values, were better perceived in eastern Ukraine, and private ideology and the priority of private initiative in economic activity continued to prevail in western Ukraine. The priority of the team over individuality ensured the rebirth of the individual. Constant repression, arrests, purges have led to the devaluation of human life, in part resulting in emotional alienation. The destruction of national traditions, customs and values have caused cynicism and rising crime.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Іліка М. І. 
Застосування загальних принципів права міжнародними кримінальними судами і трибуналами.: автореферат дис. ... д.філософ : 293 / М. І. Іліка. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі доведено, що загальні принципи права є одним з ключових джерел права загалом. Вони слугують свого роду ідеологічною основою права, визначаючи його зміст та характер правового регулювання суспільних відносин. Більшість загальних принципів права зародилися ще в римському приватному праві і пройшли тривалий шлях еволюції, в ході якого змінювався зміст та характер їх застосування в юридичній практиці. Обґрунтовано тезу про те, що за допомогою загальних принципів права можливе притягнення до індивідуальної кримінальної відповідальності згідно з нормами міжнародного права вищого військово-політичного керівництва РФ та осіб, які беруть безпосередню участь у злочинах агресії. Дисертанткою визначено, що в науці міжнародного права відсутнє єдине розуміння загальних принципів права як джерела міжнародного права. Існують суперечки з приводу різних підходів, в тому числі, їх включення до переліку джерел міжнародного права. Не до кінця вирішеним є питання стосовно того, чи не суперечить застосування загальних принципів права суверенітету держав, оскільки вони не були створені на основі їх спільної згоди. Здобувачка обґрунтувала висновок, про те, що Нюрнберзький трибунал підкреслив відповідальність осіб за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, незважаючи на їхній статус або посаду, закладаючи основу для майбутніх стандартів міжнародної юстиції, сформувавши при цьому практику застосування цих принципів для кримінального переслідування міжнародних воєнних злочинців. Міжнародний трибунал для колишньої Югославії та Міжнародний трибунал для Руанди, створені під егідою ООН, продовжили традицію застосування загальних принципів права, а також внесли свої інновації, зокрема з питань захисту свідків та інших учасників судового процесу. Міжнародний кримінальний суд (МКС) як постійний орган міжнародної кримінальної юстиції перейняв досвід попередніх трибуналів та активно використовує загальні принципи права у своєму правосудному процесі.^UThe dissertation proves that the general principles of law are one of the key sources of law in general. They serve as a kind of ideological basis of law, determining its content and nature of legal regulation of social relations. Most of the general principles of law originated in Roman private law and underwent a long evolution, during which the content and nature of their application in legal practice changed. The thesis that with the help of general principles of law it is possible to bring to individual criminal responsibility in accordance with the norms of international law of the highest military-political leadership of the Russian Federation and persons who take a direct part in crimes of aggression. The dissertation determined that the science of international law lacks a unified understanding of the general principles of law as a source of international law. There are disputes over different approaches, including their inclusion in the list of sources of international law. The question of whether the application of general principles of law does not contradict the sovereignty of states, since they were not created on the basis of their common consent, is not fully resolved. The applicant substantiated the conclusion that the Nuremberg Tribunal emphasized the responsibility of individuals for war crimes, crimes against humanity and genocide, regardless of their status or position, laying the foundation for future standards of international justice, whileforming the practice of applying these principles to the criminal prosecution of international war crimes criminals. The International Tribunal for the former Yugoslavia and the International Tribunal for Rwanda, established under the auspices of the United Nations, continued the tradition of applying general principles of law and also introduced their own innovations, in particular in matters of protection of witnesses and other participants in the judicial process. The International Criminal Court (ICC) as a permanent body of international criminal justice adopted the experience of previous tribunals and actively uses general principles of law in its judicial process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського