Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (216)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРУДОМІСТКІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевченко І.В. 
Розробка технологічних основ створення покриття захисту сталевих металоконструкцій від розплавлених електродних бризок: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.03.06 / І.В. Шевченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2000. — 19 с. — укp.

Розгдянуто теоретичні та технологічні основи створення покриття для захисту металоконструкцій від їх ураження розплавленими бризками електродного металу. Створено математичні моделі взаємодії досліджуваних процесів, які об'єднані у комп'ютерні системи розрахунку та прогнозування. Запропоновано основні критерії оцінки властивостей захисних покриттів. Наведено кількісні методи оцінки зварювально-технологічних властивостей високоефективного захисного покриття. Досліджено склад, технологію виготовлення та нанесення покриття з нетрадиційних матеріалів, які містять вуглець. Встановлено оптимальне співвідношення компонентів у покритті, яке забезпечує 100 % захист основного металу. Під час вибору компонентів покриття пріоритет віддано сировинним ресурсам України. Апробовано промислову технологію виготовлення захисного покриття, яка характеризується екологічною чистотою, без забруднення навколишнього середовища продуктами виробництва. Створено дільницю для виготовлення покриттів потужністю 20 тон на рік. Застосування розробленого складу захисного покриття під час зварювання маловуглецевих і низьколегованих сталей на 20 - 25 % зменшало трудомісткість виготовлення виробів, підвищело загальну культуру виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.526
Шифр НБУВ: РА309469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Манчинський Ю.О. 
Обгрунтування параметрів розділення насіннєвих сумішей на вібруючій поверхні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.20.01 / Ю.О. Манчинський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розроблено математичну модель руху насіння у вигляді просторового тіла на робочій поверхні, що коливається. Наведено результати теоретичного дослідження даної моделі. Розглянуто методи обгрунтування оптимальних параметрів розділення насіннєвих сумішей на вібруючій поверхні. Застосування розроблених методів надає можливість забезпечити підвищення рівня критеріїв технологічного процесу та скоротити трудомісткість дослідницьких робіт щодо пошуку оптимальних параметрів машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854-35-12,022
Шифр НБУВ: РА310773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Плєхова Г.А. 
Моделювання та оптимізація з`єднань при обмеженнях на геометричні параметри трас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Г.А. Плєхова ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено ієрархічну математичну модель загальної задачі з'єднання, що актуальна для автоматизації проектування інженерних і транспортних комунікацій, пошуку оптимальних маршрутів на місцевості, завдання якої полягає у пошуку в неоднозв'язній області оптимальних зв'язуючих мереж і трас на різноманітних функціональних класах ліній у випадку обмеження на кривину та інші геометричні та топологічні параметри з'єднань. Для нормативно заданих класів ліній, обмежень і функціоналів поставлено базові та, зведені до них, стандартні оптимізаційні задачі, для яких одержано умови оптимальності та відповідні їм методи рішення, що мають лінійну трудомісткість. Адекватність введених моделей ліній, критеріїв та обмежень вимогам нормативних документів підтверджено впровадженням алгоритмів і програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.115,022 + З810.2
Шифр НБУВ: РА310830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Данилова Т.В. 
Обгрунтування доцільності реконструкції житлових будинків на доінвестиційній стадії управління проектами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Т.В. Данилова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено методику обгрунтування доцільності реконструкції житлових будинків з урахуванням організаційно-економічних аспектів взаємодії учасників інвестиційного процесу. Проаналізовано види реконструкції житлових будинків. Запропоновано науковий підхід до вибору стратегії, видів і засобів реконструкції. За результатом економіко-статистичного моделювання отримано парні та багатофакторні моделі, що враховують можливість оцінки впливу різноманітних комбінацій організаційно-технічних та економічних факторів на тривалість, вартість і трудомісткість реалізації проекту реконструкції житлових будинків. На підставі отриманих результатів розроблено методику обгрунтування доцільності реконструкції житлових будинків. Надано кількісну оцінку фінансової реалізації проекту реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.2 + У9(4УКР)315.441.2
Шифр НБУВ: РА315407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мулик В.В. 
Система багаторічного спортивного удосконалення в ускладнених умовах поєднання основних сторін підготовленості спортсменів (на матеріалі лижного спорту): Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.В. Мулик ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації системи багаторічного спортивного удосконалення підготовки лижників з урахуванням розвитку організму та виховання фізичних якостей для формування специфічних особливостей їх підготовленості. Розроблено методологію побудови тренувального процесу в структурі багаторічної підготовки лижників-гонщиків, біатлоністів і двоборців різної кваліфікації. Визначено раціональну систему змагань для лижників-біатлоністів різної кваліфікації в підготовчому періоді з урахуванням становлення спортивної форми та застосування найефективніших засобів тренування. Обгрунтовано величини фізичних навантажень у перегонній підготовці лижників-біатлоністів різного віку, проаналізовано динаміку в річному циклі тренування. Визначено трудомісткість, ефективність і взаємозв'язок різних засобів підготовки у тренувальних заняттях лижників різної спортивної кваліфікації. Розглянуто доцільність поєднання різних засобів і методів навчання техніці лижних ходів. Доповнено дані про вплив гіпоксичних умов середньогір'я Українських Карпатських гір на функціональні системи організму лижників різного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.195.15
Шифр НБУВ: РА317801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Більовський К.Е. 
Структура системи інтерактивного моделювання методів ручної і машинно-ручної праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.Е. Більовський ; Технол. ун-т Поділля {м. Хмельниц.}. — Хмельниц., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Проаналізовано існуючі підходи до нормування ручної та машинно-ручної праці, виявлено їх переваги та недоліки. Доведено необхідність застосування базових систем мікроелементних нормативів (зокрема БСМ-1) з метою створення єдиної нормативної бази за умов існування різних типів виробництва. Розроблено методи та моделі, що дають змогу значно зменшити трудомісткість нормування в порівнянні з існуючими підходами до нормування за БСМ-1 і довести її до рівня, що прийнятий для серійного та штучного виробництва. При цьому можливе збільшення точності нормативів у порівнянні зі спрощеними підходами в кілька разів. Розроблено метод визначення відхилень тривалості процесів праці за умов заданих відхилень його факторів. Для досягнення цих результатів використано методи імітаційного моделювання, експертні системи, інтерактивне моделювання. Розроблено структуру системи та її складових, визначено їх функції та взаємозв'язки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)242.2 в611
Шифр НБУВ: РА326473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шушляпін С.В. 
Підвищення точності діагностування агрегатів трансмісії сільськогосподарської техніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.В. Шушляпін ; Харк. держ. техн. ун-т сільськ. госп-ва. — Х., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано новий спосіб діагностування трансмісії гусеничного трактора з переключенням передач без розриву потоку потужності, заснований на аналізі перехідних процесів гідроприводу керування під час переключення передач, які дають змогу визначити без демонтажу гідроагрегатів несправності гідроприводу, в тому числі розрив потоку потужності, нестабільність силових потоків за бортами трактора, які не визначаються відомими способами. Теоретично та експериментально доведено, що достовірність діагностування, яка забезпечує одержання повної інформації стосовно несправностей трансмісії трактора, визначає його працездатність. Встановлено, що підвищення точності діагностування гідроприводу трансмісії дає змогу скоротити час простоїв в експлуатації тракторів типу Т-150-05 на 3 - 5 %, знизити трудомісткість діагностування одного трактора від 0,85 до 0,25 людино-годин за умов одночасного скорочення витрат робочої рідини (масел) на 2,5 кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-32 +
Шифр НБУВ: РА323572

Рубрики:

      
8.

Крикунов Д.В. 
Математичні моделі для експлуатаційного моніторингу температурного стану деталей ГТД в системах обліку виробітку ресурсу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.В. Крикунов ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методи, математичні моделі та алгоритми для експлуатаційного моніторингу стаціонарного та нестаціонарного температурних станів (ТС) контрольованих деталей газотурбінних двигунів (ГТД), що використовує математичний апарат інтегральних рівнянь і дає змогу враховувати різні типи межових умов, внутрішню та зовнішню нелінійності задачі теплопровідності. За даними методами деталь розглядається як теплопередаюча система, входом якої є фактори теплового навантаження, а виходом - температура в критичних точках. Задачу сформульовано у вигляді інтегралів суперпозиції, ядрами яких є статичні чи динамічні характеристики теплової системи. Зазначені характеристики теплових систем у вигляді коефіцієнтів впливу та перехідних функцій запропоновано знаходити за допомогою числового експерименту на кінцево-елементних математичних моделях верхнього рівня. Проаналізовано трудомісткість і точність запропонованих моделей і алгоритмів моніторингу ТС деталей ГТД для автоматизованих систем обліку виробітку ресурсу авіаційних двигунів ЗМКБ "Прогрес".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-04-028.3 +
Шифр НБУВ: РА328412

Рубрики:

      
9.

Лісовий О.Б. 
Удосконалення методики первинного насінництва льону-довгунцю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.Б. Лісовий ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані щодо сортової типовості льону-довгунцю з застосуванням різних методів оновлення насіннєвого матеріалу. Доведено недоцільність бракування маточних рослин за вмістом волокна у стеблах. Запропоновано новий метод контролю за вмістом волокна на всіх етапах одержання й розмноження маточного насіння, для якого характерною є висока достовірність і незназначна трудомісткість. Визначено морфологічні та технологічні показники рослин-нащадків насіння вихідної маточної еліти за різних методів її створення, на підставі яких виявлено, що різниця між маточними рослинами виникає через похибки визначень та фенотипову мінливість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-37 +
Шифр НБУВ: РА336016

Рубрики:

      
10.

Коротун Т.М. 
Моделі і методи інженерії тестування програмних систем в умовах обмежених ресурсів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Т.М. Коротун ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено математичну модель визначення оптимального часу тестування модулів програмних систем (ПС) з урахуванням ризиків відмов під час експлуатації ПС та метод оцінювання ризику відмов їх модулів. Відзначено, що стратегія тестування полягає у визначенні модулів, які потребують більш тривалого тестування. Згідно даній стратегії час тестування кожного модуля повинен виділятися таким чином, щоб вартість (трудомісткість) тестування відповідала величині ризику використання модуля під час роботи ПС. Запропонована стратегія тестування є основою побудованого базового процесу тестування ПС обробки даних, який впорядковує задачі тестування, виконувані на різних стадіях розробки ПС. Зауважено, що запропоновані процес, модель і метод реалізовані у програмному комплексі підтримки інженерії тестування. Наведено результати оцінювання стану процесу тестування організації-розробника ПС та впровадження базового процесу тестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА338164

Рубрики:

      
11.

Болдуєва О.В. 
Оцінка ефективності використання трудових ресурсів на підприємствах агротехнічного сервісу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Болдуєва ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні рекомендації щодо підвищення ефективності використання трудових ресурсів на підприємствах агротехнічного сервісу, досліджено їх науково-теоретичну суть. Визначено теоретичні засади формування вимог до професійно-кваліфікаційного рівня працівників. Розроблено модель ефективного використання трудових ресурсів в агротехнічному сервісі. Здійснено аналіз сучасного стану ефективності даного використання. Обгрунтовано склад і зміст елементів системи "людина - техніка" в агротехнічному сервісі. Узагальнено вплив складності виконуваних ремонтних робіт і кваліфікаційного рівня задіяних трудових ресурсів на його трудомісткість. Удосконалено оцінювання ефективності капіталовкладень до розвитку системи "людина - техніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-571.17-640 +
Шифр НБУВ: РА354646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кравчук О.І. 
Трудомісткість послуг з працевлаштування: методологія визначення та практика використання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.І. Кравчук ; Держ. вищ. навч. заклад "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні проблемні питання визначення та використання трудомісткості послуг з працевлаштування. Методологічно обгрунтовано засади визначення трудомісткості послуг з працевлаштування з урахуванням трудомісткості структурованих і неструктурованих процедур обслуговування. Введено показник "чисельність умовних клієнтів організацій, які надають послуги з працевлаштування", значення якого запропоновано розраховувати на підставі середньої нормованої трудомісткості обслуговування одного работодавця та шукача роботи. Удосконалено алгоритм визначення нормативів чисельності персоналу з урахуванням категорій центрів зайнятості та функціональних напрямів надання послуг, в яких використано трудомісткість послуг з працевлаштування в розрахунку на одного умовного клієнта як трудомісткість одиниці послуги. Удосконалено методичні підходи до аналізу раціональності функціонального та сезонного розподілу чисельності персоналу організацій з працевлаштування на підставі середнього трудового навантаження. Запропоновано механізм перерозподілу функціонального навантаження персоналу базових центрів зайнятості протягом року з урахуванням сезонних періодів пере- та недонавантаження. Удосконалено аналітичний інструментарій визначення раціональності територіального (міжрайонного) розподілу чисельності персоналу даних організацій і модель розрахунку нормативів загальної чисельності персоналу на базі кореляційно-регресійної залежності її від середньооблікової чисельності шукачів роботи та середньооблікової кількості роботодавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.92 +
Шифр НБУВ: РА354255

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бабіч Г.В. 
Методи пошуку несправностей в локальних обчислювальних мережах та їх сегментах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Г.В. Бабіч ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано метод відокремлення несправностей прикладного програмного забезпечення від мережних несправностей з застосуванням додаткових часових параметрів, що дозволяє скоротити часові витрати на пошук несправності. Удосконалено методи пошуку явних і прихованих мережних несправностей, що дозволяє підвищити ефективність процедури постановки діагнозу, а також знизити трудомісткість їх пошуку. Удосконалено структурний метод пошуку явних адресованих несправностей, який передбачає сполучення структур даних умовного методу пошуку дефектів у цифрових пристроях та безумовного методу аналізу багатозначних таблиць несправностей, що дає змогу скоротити область підозрюваних несправностей. Розвинуто метод визначення області підозрюваних несправностей прихованого типу з урахуванням різної природи явних і прихованих несправностей на базі застосування матриці елементарних перевірок і процедури кодування реакцій, що дозволяє зменшити розмір таблиці експериментальних даних і скоротити часові витрати на пошук прихованих несправностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311-08 +
Шифр НБУВ: РА351565

Рубрики:

      
14.

Возний О.М. 
Вдосконалення моделей розподілу відтворюваних ресурсів в портфелі проектів суднобудівного підприємства: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.М. Возний ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси управління відтворювальними ресурсами за умов суднобудівного виробництва. Розроблено модель проектно-орієнтованої діяльності суднобудівного підприємства у рамках управління обмеженими пулами відтворюваних ресурсів. Побудовано математичну модель процесу розподілу цих ресурсів у портфелі проектів даного підприємства. Розроблено комплексний критерій оптимізації розподілу відтворюваних ресурсів, що враховує суттєві фактори, зокрема, час, постійні та змінні витрати, вартість грошей у часі, графік платежів замовника. Розроблено методику оптимізації даного розподілу суднобудівного підприємства у рамках його портфеля проектів. Розроблено функціональну модель, структуру інформаційної бази та програмні засоби проектно-орієнтованої автоматизованої системи управління відтворюваними ресурсами суднобудівних підприємств. Завдяки впровадженню результатів дослідження знижено трудомісткість управління, підвищено якість рішень, що примаються, одержано економію за рахунок раціонального використання ресурсів, в цілому підвищено конкурентоспроможність вітчизняних суднобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.4 +
Шифр НБУВ: РА356090

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Савицький І.А. 
Удосконалення технологічного процесу виготовлення суднових корпусних конструкцій з використанням цифрових технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / І.А. Савицький ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2008. — 23 с. — укp.

Установлено, що незбалансоване підвищення точності виготовлення суднових конструкцій за новими стандартами точності не забезпечує зменшення трудомісткості складальних робіт та підвищення якості кінцевого виробу через наявність технологічних чинників, якими є кількість і тип технологічних операцій, припуски (їх наявність), величини зварювальних зазорів, що теж мають значний вплив, внаслідок чого якість кінцевого виробу може бути одержана за менш жорстких вимог щодо точності. Розвинуто метод експертних оцінок для прогнозування точності виготовлення суднових конструкцій шляхом адаптації до умов суднобудування методик обробки результатів оцінювання та встановлення компетентності експертів, урахування неформалізованих чинників, що виникають під час виготовлення конструкцій, зокрема у разі визначення неврахованих похибок. Розроблено математичну модель, що описує вплив величин допусків та їх уніфікації, кількості та типу технологічних операцій, застосованої технології за наявності припуску, величини зварювальних зазорів на трудомісткість операцій збірки. Запропоновано систематизацію елементів конструкцій за рівнем впливу на складальні процеси, що дозволяє збільшити ефективність заходів щодо підвищення точності виготовлення суднових корпусних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-064 +
Шифр НБУВ: РА360759

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Тугай О.А. 
Система адаптації організації будівництва до євростандартів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / О.А. Тугай ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 33 с. — укp.

Розроблено інноваційний теоретико-методологічний комплекс адаптації процесів організації будівництва до євростандартів. Інновація запропонованого підходу полягає у розробці на засадах інжинірингу та вірогідному узагальненні процесів трансформації змісту операційної діяльності та структур управління провідних виконавців будівельних об'єктів, у запровадженні "функціонально-технічного стандарту будівництва" як нової інтегральної категорії якості проектних рішень, надійності команди управління проектом та готовності виконавців до його успішної реалізації. Запропоновано моделі та програмні продукти (складові системи), які дозволяють розробити раціональні варіанти структур будівельно-інжинірингових фірм як провідних виконавців будівельних проектів та зменшити трудомісткість виконання аналітичних робіт передінвестиційної фази. Результати дослідження забезпечують наочність у розробці варіантів організації будівництва, вірогідність у їх оцінюванні та виборі, що підвищує рівень адаптації до гнучкості використання ресурсів інвестора будівельних проектів. Наведені проекти реорганізації організаційних стуктур управління відображають процес інтенсивної внутрішньої структурної перебудови будівельної галузі України від виключно підрядної форми до проектно-інжинірингової. З використанням теоретичних моделей і програмних продуктів вони створюють належні умови для діяльності будівельно-інжинірингових фірм як центрів регулювання ресурсів інвестора у процесі підготовки та впровадження будівельних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 + У9(4УКР)310 +
Шифр НБУВ: РА360659

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Павлов Д.О. 
Методи та моделі аналізу розвитку нечітких онтологій складних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Д.О. Павлов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Змодельовано процеси розвитку нечітких онтологій. Побудовано гібридну математичну модель розвитку онтологій, що інтегрує нові екстенсивну й інтенсивну моделі. Розроблено метод аналізу адекватності розвитку онтології, який передбачає використання нових формальних критеріїв неповноти та надмірності, що дозволяє розв'язувати задачі у нечіткому метричному просторі. Наведено метод усунення властивостей динамічної суперечливості онтологічної інформації, який базується на введенні нечітких аксіом до складу онтології замість суперечливих і дозволяє знизити трудомісткість прийняття рішень і підвищити їх вірогідність в інтелектуальних системах управління знаннями складних систем. Розвинуто методи подання нечітких знань у складі онтології. Для вирішення практичних завдань запропоновано й обгрунтовано алгоритмічні засоби аналізу розвитку онтологій за узагальненими критеріями неадекватності. Визначено структуру та функції інструментальних засобів прийняття рішень у прикладних задачах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.4 + З970.5-01 +
Шифр НБУВ: РА356900

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Мальований І.В. 
Розробка технології відновлення експлуатаційної придатності м'яких покрівель водними суспензіями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / І.В. Мальований ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто бітумно-водні емульсії, одержані шляхом вдосконалення технологій їх виробництва та покриття бітумно-рубероїдного килима на їх основі. Встановлено закономірності стосовно технологічних і експлуатаційних параметрів бітумів, а також величини модифікувальних домішок. Одержано способи виробництва емульгаторів на основі вторинних сировинних ресурсів. Установлено технологічні параметри та режими улаштування покрівельного захисного покриття. Розроблено організаційно-технологічні рішення виконання відповідних ремонтно-відновлювальних робіт. Відзначено, що використання розроблених технологій виробництва бітумно-водних емульсій і організаційно-технологічних рішень улаштування м'яких покриттів дозволяє забезпечити довговічність покрівельних покриттів і зменшити трудомісткість у 1,82 раза, вартість робіт - у 3,72 раза у порівнянні з улаштуванням покрівлі з рулонних матеріалів на гарячих бітумних мастиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н304.23 + Н374 + Л546.4 +
Шифр НБУВ: РА364717

Рубрики:

      
19.

Білова Т.Г. 
Моделі та інформаційна технологія процесів документообігу в системах організаційного управління: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.Г. Білова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі та інформаційні технології для управління процесами документообігу у межах створення систем електронного документообігу (СЕД). Розроблено та реалізовано метод аналізу та синтезу динамічної моделі СЕД на базі математичного апарата мереж Петрі. Наведено модель інформаційно-мультиплексних відношень між елементами СЕД на базі математичного апарата алгебри логіки. Вдосконалено теоретико-множинну модель документа з урахуванням особливостей організаційно-розпорядчої діяльності та на її базі розроблено дворівневу модель процесу документообігу, що відображає процес перетворення інформаційних параметрів документів. Запропоновано та реалізовано інформаційну технологію управління процесами документообігу на базі розроблених моделей і методів, що дозволило знизити трудомісткість на 23 % і скоротити час виконання процесів документообігу на 9 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.86ф121 +
Шифр НБУВ: РА364455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Альмаді Мудар 
Методи та засоби підвищення ефективності тестового діагностування запам'ятовуючих пристоїв: автореф. дис... канд. тех. наук: 05.13.05 / Альмаді Мудар ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель запам'ятовуючого пристрою та засобу діагностування у вигляді модернізованої машини Т'юрінга, що дозволяє скоротити трудомісткість синтезу програм тестів. Розроблено алгоритм і програму оптимізованої послідовності тестів для виконання діагностування пристроїв напівпровідникової пам'яті під час відомих апріорних даних про властивості діагностичних тестів, що дозволить скоротити тривалість діагностування. Розроблено метод вибору тестів за допомогою нечітких правил за алгоритмом Сугено, що дозволить скоротити трудомісткість діагностування запам'ятовуючих пристроїв за рахунок використання досвіду фахівців з технічної діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-07 +
Шифр НБУВ: РА366841

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського