Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (139)Тематичний інтернет-навігатор (33)Наукова електронна бібліотека (986)Реферативна база даних (4898)Книжкові видання та компакт-диски (10168)Журнали та продовжувані видання (888)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНСЬКА$<.>+<.>K=ДУМА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 607
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Савчина Л.А. 
Адсорбція гумусових сполук на сорбентах різної хімічної природи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Л.А. Савчина ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено специфіку сорбційної поведінки гумусових сполук (гумінових кислот та фульвокислот) на межі розподілу фаз водний розчин - твердий сорбент під час вилучення їх з водних розчинів активованим вугіллям, полімерними сорбентами та іонообмінними смолами. Показано вирішальний вплив пористої структури сорбентів на ефективність сорбції гумусових сполук. Запропоновано методику визначення тієї частини питомої поверхні активованого вугілля, яка доступна для адсорбції гумінових і фульвокислот з водних розчинів. На підставі знайдених закономірностей адсорбції гумусових сполук проведено наукове обгрунтування та розроблено технологічні рекомендації щодо застосування сорбційних процесів у комплексній технології водопідготовки природних вод і доочистки біологічно очищених стічних вод. Розроблено наукові критерії для одержання нового сорбенту - активованого вугілля "Акант-мезо", яке характеризується розвинутою мезопористою структурою та підвищеною динамічною активністю щодо органічних речовин водного гумусу та поверхнево-активних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.204.3 +
Шифр НБУВ: РА322909

Рубрики:

      
2.

Кармазіна Т.В. 
Адсорбція ПАР та динамічний стан молекул води в системі вода - ПАР - твердий сорбент: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Т.В. Кармазіна ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню властивостей рідкої та твердої фаз адсорбційних систем вода - міцелоутворююча поверхнево-активна речовина (ПАР) - твердий сорбент по даним нейтронної спектроскопії. Запропонований та обгрунтований новий підхід до дослідження колоїдних явищ у цих системах на основі аналізу змін молекулярно-динамічного стану води під впливом компонентів систем. Виявлено, що контакт водного розчину неіонної ПАР із твердим сорбентом призводить до суттєвого зменшення внеску колективних та збільшення внеску одночасткових рухів молекул води в її динамічний стан. Кількісно оцінена роль механізмів трансляційних рухів молекул води у вивчених системах. В термінах запропонованої моделі пояснені явища адсорбції та міцелоутворення. Досліджені характеристики міцелярних водних розчинів ПАР; характер взаємодії між міцелами; вплив електроліту на них; дисперсії сажі, оцінено поверхневий натяг міцел. Метод непружного розсіяння повільних нейтронів адаптований до дослідження адсорбційних шарів ПАР на вуглецевих сорбентах; доведено, що будова поверхневого шару неіонної ПАР на силікагелі залежить від способу контакту рідкої та твердої фаз. Узагальнені чинники, які впливають на будову адсорбційних шарів ПАР на твердих сорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2

Рубрики:

      
3.

Єрецький Є.Л. 
Адсорбція сироваткового альбуміну людини сферичними і волокнистими вуглецевими сорбентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Є.Л. Єрецький ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії і хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження адсорбції сироваткового альбуміну людини (САЛ) на сферичних (СКН) і волокнистих (АУТ-М) вуглецевих сорбентах. Досліджено пористу структуру обох типів сорбентів. Визначено різницю в параметрах пористої структури між дослідженими сорбентами. Знайдено температурну залежність адсорбції САЛ на вуглецевій поверхні. Запропоновано загальний механізм адсорбції САЛ на волокнистих і сферичних вуглецевих сорбентах. Встановлено вплив окремих параметрів пористої структури вуглецевих сорбентів на адсорбцію САЛ. Виявлено "виміряну негативну адсорбцію" під час проведення оцінки адсорбції САЛ на АУТ-М непрямими методами. Даний феномен пояснено на підставі гіпотези про комплексний вплив процесів адсорбції-десорбції САЛ і конформаційних перетворень білкових молекул на результати вимірювання. Під час оцінки адсорбції САЛ прямими методами феномену "негативної адсорбції" не спостережено. Розроблено теоретичні моделі адсорбційних процесів і, на підставі отриманих експериментальних даних адсорбції САЛ на СКН і АУТ-М, розраховано окремі їх параметри. Висвітлено причини різниці у механізмах тромбоутворення на волокнистих і сферичних вуглецевих сорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.2
Шифр НБУВ: РА312529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Розумна О.П. 
Аскетичний ідеал в українській православній проповіді сімнадцятого століття: релігієзнавчо-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / О.П. Розумна ; НАН України. Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди. — К., 2004. — 14 с. — укp.

Проведено релігієзнавчо-філософський аналіз християнських цінностей в інтерпретації української православної проповіді XVII ст., зокрема аскетичного ідеалу. Визначено місце аскетичного вчення у православній традиції богослов'я, розкрито сутність та особливості трактування аскетичного ідеалу. Висвітлено його структуру, показано можливості людини щодо досягнення аскетичного ідеалу. Розкрито зміст поняття "українська проповідницька культура XVII ст.", розглянуто її світоглядні детермінанти та філософське підгрунтя. З'ясовано культурний контекст аскетичного ідеалу в українській проповіді досліджуваного періоду. Встановлено його зв'язок з принципами духовного удосконалення людини та відсутність обмежень у сфері світської діяльності. Обгрунтовано наявність аскетичних цінностей та актуальних патріотичних мотивів, притаманних українській проповіді, у системі суспільної ідеології, виявлено посилення активності державницьких настроїв та зміцнення позицій української церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-462.2-34 +
Шифр НБУВ: РА331932

Рубрики:

      
5.

Алексеєнко Н.М. 
Біблійна герменевтика в українській бароковій прозі: Автореф. дис... канд. техн. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Алексеєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль і місце біблійної герменевтики в українській бароковій прозі. Доведено, що українська література XVII - XVIII ст. мала релігійний характер, стиль художніх творів був обумовлений метафізичною та власне богословською проблематикою та християнською обрядовістю. Показано, що в літературі українського бароково та усієї Європи від часу Тридентського собору набула поширення чотирисенсова біблійна герменевтика, суть якої полягає у розрізненні буквального, відкритого, зрозумілого сенсу Святого Письма, й "темного", закритого, таємного. Прикладом застосування чотирисенсової біблейної герменевтики є творчість Іоаникія Галятовського. Трактати та діалоги Григорія Сковороди розглянуто в аспекті всезагальної алегорези. Схильність до буквального сенсу та заперечення сенсу алегоричного відображено в прозі Феофана Прокоповича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-334 + Ш5(4УКР)4-334 + Ш400.04:Э + Э37-202.03
Шифр НБУВ: РА315594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Файчук Т.Г. 
Біологічна та медична лексика у лікарських порадниках ХVІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.Г. Файчук ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження староукраїнської біологічної і медичної лексики лікарських порадників XVI - XVIII ст. у етимологічному, семантичному й структурному аспектах. Максимально повно представлено староукраїнські назви рослин і тварин, назви форм ліків та лікарських препаратів. З'ясовано, що основу досліджених груп лексики становить власне українська лексика, ряд слів успадковано з праслов'янської мови, незначну частину складають іншомовні запозичення. Встановлено, що ботанічні, зоологічні й медичні назви мають свої структурні й морфологічні особливості, є семантично мотивованими і немотивованими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Р + Ш141.4-34:Е + Е.в3 + Р.в4 +
Шифр НБУВ: РА330016

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Думанська Т.У. 
Біологічні властивості бактерій-деструкторів вуглеводнів нафти: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Т.У. Думанська ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Досліджено біологічні особливості активних штамів бактерій -деструкторів вуглеводнів та визначено ефективність створених на їх основі препаратів для очищення нафтових забруднень довкілля. Серед ізольованих з нафтозабруднених грунтів і кореляційних штамів бактерій відібрано активні штами - деструктори нафти та нафтопродуктів, що належать до видів Acinetobacter calcoaceticus, Gordonia rubropertinctus і Rhodococcus erythropolis. Вони здатні до засвоєння великої кількості вуглеводнів, не проявляють взаємного антагонізму, фітотоксичних властивостей і патогенності. За умов росту на вуглеводнях у штамів G. rubropertinctus ІМВ Ас-5005 і R. erythropolis ІМВ В-7012, які мають початкову низьку гідрофобність клітинної поверхні, відбувалося значне (у 4 - 25 раза) підвищення цього показника та синтез клітиннозв'язаних поверхнево-активних речовин (біоПАР), що мають емульгувальні властивості й утворюють стійкі емульсії типу "масло у воді". Домінувальними компонентами біоПАР цих штамів є гліколіпіди - мономіколати та диміколати трегалози. У високогідрофобного штаму A. calcoaceticus ІМВ В-7013 під час засвоєння вуглеводнів відбувається зниження гідрофобності клітин у 1,4 раза та синтез позаклітинних біоПАР з емульгувальними властивостями, які утворюють стійкі емульсії типу "вода в маслі". Відзначено, що біоПАР ацинетобактерій містить вуглеводи, білки та ліпіди, загальна кількість і склад окремих компонентів у яких залежить від використаного субстрату. Спільне культивування штамів збільшує на 6 - 15 % ступінь деструкції вуглеводнів, яка дорівнювала 76,0 - 97,8 % і зберігалася під час мінералізації середовища до 4,0 % NaCl і значень pH 6,0 - 8,0. Створені на основі досліджених штамів та нафтопоглинальних сорбентів препарат еколан і родойл зменшують концентрацію вуглеводнів у воді за 7 діб на 89,6 %, у грунті за 3 місяці - на 92,7 %, а нафтошламах за 6 місяців - на 92,1 %. У разі використання цих препаратів у запропонованих нормах їх внесення у забруднене середовище відсутня негативна дія на гідробіонтів прісноводних екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141*87 + Е422.318*87 +
Шифр НБУВ: РА360549

Рубрики:

      
8.

Цицюра Н. І. 
Біологічні особливості видів родини Cupressaceae F. Neger у зв'язку з інтродукцією на Волино-Поділлі: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Н. І. Цицюра ; Українська академія аграрних наук ; Нікітський ботанічний сад- Національний науковий центр. — Ялта, 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У522.822.23 Cup*852.124.41
Шифр НБУВ: РА371334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Аксьонов Ю. В. 
Біологічні особливості та ефіроолійність видів роду Nepeta L. в умовах Криму: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Ю. В. Аксьонов ; Українська академія аграрних наук ; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.28-264(4УКР-6КРИ) + Е522.927.16 Lam * 725.181.1
Шифр НБУВ: РА371535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гелей С.Д. 
Василь Кучабський: від національної ідеї до державності (українська консервативна політична думка першої половини ХХ ст. та її вклад в історичну науку): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / С.Д. Гелей ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Досліджено внесок В.Кучабського в розвиток української історіографії консервативної течії в суспільно-політичній думці України. Вперше в українській історіографії розкривається консервативно-політична концепція державотворення, аналізуються спадщина В.Кучабського з історії української державності 1917-1921 рр., українсько-польських та українсько-російських відносин; простежується складний і суперечливий процес формування консервативної ідеології в лоні національної демократії, яка в умовах незалежності пріоритетними визнає ідеї національної держави, приватної власності, національно-культурної ідентичності українського народу, прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)61-8 Кучабський

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Мітченко А.О. 
Вдосконалення сорбційних технологій видалення гумінових речовин із води для раціонального використання водних ресурсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.О. Мітченко ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено зміну молекулярно-масового розподілу гумінових речовин (ГР) у воді Дніпровського водозабору під час використання різних методів її очищення. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено можливість удосконалення технологій видалення ГР з води за рахунок використання комбінацій сорбційних матеріалів різних типів. Запропоновано методи глибокого видалення ГР з води із застосуванням комбінацій сорбційних матеріалів. Досліджено та розроблено процес комплексного очищення питної води за допомогою потрійної комбінації сорбентів: слабкокислотного катіоніту - низькоосновного аніоніту - активованого вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.2 +
Шифр НБУВ: РА330484

Рубрики:

      
12.

Онищенко А.О. 
Вивчити ефективність використання свиней української м'ясної породи в якості материнської форми при чистопородному розведенні і схрещуванні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.О. Онищенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов промислової технології виробництва свинини комплексно досліджено репродуктивні якості свиноматок української м'ясної породи у разі чистопородного розведення та схрещування із кнурами порід - українська м'ясна, велика біла українська та французької селекції, ландрас, дюрок, п'єтрен. Доведено доцільність використання свиней української м'ясної породи як материнської форми у схрещуваннях з кнурами породи дюрок і великої білої французької селекції. Одержано нові дані щодо репродуктивних якостей свиноматок, інтенсивності росту, відгодівельних і забійних якостей молодняка, деяких біохімічних показників крові, морфологічних і фізико-хімічних показників м'язової та жирової тканини напівтуш свиней. Визначено показники рівномірності та напруги росту, встановлено їх відмінності у чистопородних і помісних свиней. Обгрунтовано доцільність використання даних показників як додаткових критеріїв селекції на підвищення відгодівельних і репродуктивних якостей тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА360020

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Вєялкіна Н. М. 
Використання клітинних біомаркерів рослинних і тваринних тест-організмів для оцінки токсичності води: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. М. Вєялкіна ; НАН України, Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В. Думанського. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено схему дослідження цитотоксичності водних проб за допомогою ядерцевого біомаркера на клітинах рослин і тварин. Модифіковано метод приготування та забарвлення цитологічних препаратів з клітин хвостового плавця риб для мікроядерного аналізу. Вперше досліджено вплив розчинів генотоксичних речовин на клітини хвостового плавця риб за допомогою мікроядерного тесту. На основі експериментальних даних обгрунтовано доцільність комплексного використання мікроядерного тесту та ядерцевого біомаркера для оцінювання цито- та генотоксичності водних зразків поряд зі стандартними методами визначення гострої та хронічної токсичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8 + Н761.101.06-1 с
Шифр НБУВ: РА381518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Юрлова Л.Ю. 
Вилучення урану (VI) та важких металів із забруднених вод методами ультра- і нанофільтрації у поєднанні з комплексоутворенням: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Л.Ю. Юрлова ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесу очистки забруднених вод від радіонуклідів на прикладі U (VI) та важких металів реагентами баромембранними методами (комплексоутворення-ультрафільтрації та комплексоутворення-нанофільтрації). Визначено оптимальні умови, необхідні для ефективної очистки вод даними методами, зокрема встановлено тип мембрани, величину робочого тиску, співвідношення масових концентрацій поліетиленіміну та металу, pH. Виявлено, що методи комплексоутворення-ультра- та нанофільтрації можна застосовувати для очистки вод від окремих металів та від їх суміші. Показано ефективність застосування методу хімічної деструкції комплексів метал-поліетиленімін з метою регенерації поліетиленіміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4 +
Шифр НБУВ: РА344680

Рубрики:

      
15.

Боголєпов А.А. 
Вилучення U(VI) та Со(II) з використанням поліетиленіміну та етилендиамінтетраоцтової кислоти з об'єктів навколишнього середовища: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / А.А. Боголєпов ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено особливості вилучення U(VI) та Co(II) з об'єктів довкілля з використанням поліетиленіміну (ПЕІ) та етилендиамінтетраоцтової кислоти (ЕДТА). Показано зв'язок між формами знаходження U(VI) та Co(II) у розчині і процесами, що відбуваються на поверхні алюмосилікатів. Виявлено, що наявність комплексоутворюючих лігандів зменшує величини сорбції металів в результаті утворення їх аніонних форм. Визначено константи утворення комплексів металів з функціональними групами поверхні мінералів. Встановлено вплив гумінових речовин, зв'язаних з їх поверхнею, на величини сорбції та десорбції U(VI) та Co(II). Запропоновано формулу розрахунку коефіцієнтів затримання металів у баромембранних методах очищення з використанням визначених констант стійкості комплексів U(VI) та Co(II) з ПЕІ, які не залежать від його структури й молекулярної маси. На підставі визначення ефективності дії десорбуючих реагентів для дезактивації грунтів від сполук U(VI) та Co(II) запропоновано амонійні солі ЕДТА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6,022 + К342.3 + К345.41 +
Шифр НБУВ: РА354275

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Балагура О.О. 
Витоки української духовної культури у творчій спадщині М.Ю.Брайчевського: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.12 / О.О. Балагура ; НДІ українознав. МОН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано витоки української духовної культури у творчій спадщині М. Брайчевського. Висвітлено основні етапи життя та діяльності ученого з метою визначення пріоритетних напрямів його наукових досліджень. Розглянуто концепцію етногенезу українського народу, розроблену М. Брайчевським, проаналізовано археологічні культури, зокрема черняхівську, та писемні пам'ятки. Доведено, що метод фіксації поступової зміни культур у часі на конкретній території дозволяє реконструювати процес еволюції культурних типів у даному регіоні, ствердити або заперечити безперевність і спадковість культурного розвитку. Досліджено процеси становлення й утвердження християнства, появу перших зразків світської художньої літератури у творчій спадщині науковця. Вивчено документи особового архівного фонду ученого, що стосуються його культурознавчої діяльності. З'ясовано, що у наукових працях М. Брайчевський вживав такі терміни: "український" - у дослідженнях ранньої та сердньовічної історії України, "українські племена", "українська державність" - у контексті Антського царства, "Україна - Русь" стосовно X - XI ст., "українське королівство", "друге українське королівство" - під час вивчення історії України XIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6-8 Брайчевський М.Ю. + Т1(4УКР)-8 Брайчевський +
Шифр НБУВ: РА363134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кравченко Ю.М. 
Відродження патристичної традиції в українській духовно-академічній філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Ю.М. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено місце, роль і значення філософії патристики у розвитку української духовно-академічної філософії XIX ст. Розкрито сутність понять "патристична традиція" та "українська духовно-академічна філософія". Встановлено що творчість філософів-академістів пов'язує з філософією Отців Церкви ідейна спільність, а зверненість до патристичної спадщини обумовлює історико-соціальний контекст. Виявлено, що філософи-академісти розглядали такі питання, як шлях Богопізнання, проблеми особистості та свободи волі, апелюючи до творчості ранньохристиянських авторитетів. З'ясовано, що особливістю прочитання патристичної спадщини філософами-академістами є глибоке зацікавлення апологетичним періодом, в якому вони знаходили аргументи на захист православної віри від нападів сучасних їм філософських учень атеїстичного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5 + Э372.24-677.4 +
Шифр НБУВ: РА357087

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Дибчук Л.В. 
Внесок української діаспори Канади та країн Латинської Америки в розвиток економіки і культури незалежної України (1991 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Дибчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексне дослідження розвитку взаємовідносин української діаспори Канади та країн Латинської Америки з історичною батьківщиною за роки становлення України як незалежної держави. Розкрито сутність феномену "українська діаспора". Показано внесок українців Канади та країн Латинської Америки у розвиток економіки, науки, освіти та культури України та країн поселення. Доведено об'єктивну необхідність об'єднання зусиль діаспори та уряду України у процесі формування незалежної держави та її входження до світового співтовариства. Визначено історичну місію української еміграції у відродженні України як суверенної держави. Розглянуто шляхи надходження допомоги від закордонних українців. З'ясовано причини слабкого інвестування економіки України. Висвітлено співпрацю науковців канадської та латиноамериканської української діаспори з вітчизняними ученими у сфері сучасної українознавчої науки. Досліджено спадщину діячів української діаспори Канади та країн Латинської Америки у галузі літератури та мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7=9УКР)6-6 + Т3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА345516

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Гнатюк С.Л. 
Внутрішня політика Гетьманату П. Скоропадського (1918 р.): українська історіографія проблеми: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Л. Гнатюк ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто, систематизовано, проаналізовано основні групи історіографічних джерел з проблеми дослідження української історіографії внутрішньої політики Гетьманату П.Скоропадського, визначено головні теоретичні напрями у її розробці, а також її концептуальні та методологічні засади. Показано негативний вплив ідеологічних догм та політичної боротьби на процеси вивчення та осмислення історії Української Держави. Висвітлено порівняльний аналіз оцінок і трактування внутрішньої політики Гетьманату П.Скоропадського, що сформувалися в межах різних теоретичних напрямків і груп. Розглянуто основні періоди розвитку історіографії проблеми. Визначено коло проблем, що потребують подальшого вивчення та наукової інтерпретації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)611-34
Шифр НБУВ: РА319781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Атаманенко І.Д. 
Вода в полімерних мембранах: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / І.Д. Атаманенко ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розвинуто теорії стосовно гідрофільності полімерних лабільних систем. Установлено взаємозв'язок між хімічною природою мембран і міцністю зв'язку та коефіцієнтом дифузії молекул води у полімерний каркас. Використання сучасних фізичних методів - диференційно скануючої калометрії та ядерно-магнітного резонансу - дозволило одержати кількісну оцінку гідрофільності полімерних мембран. Знайдено числа гідратації. Виявлено, що селективний перенос однозарядних іонів залежить від заряду поверхні та структури модифікувального шару. Установлено закономірну взаємозалежність між впливом різних факторів на стан води у мембранах та їх розділювальними характеристиками. Знайдено залежність зміни величини трансмембранного потоку від гідрофільності та стану води у полімерному каркасі мембрани. Запропоновано моделі мембран, які мають оптимальні властивості розділення у процесах знесолення й очистки води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г64-2 + Г585 +
Шифр НБУВ: РА360539

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського