Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (464)Книжкові видання та компакт-диски (75)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=УРЯДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коваль Р.А. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності органів влади: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Р.А. Коваль ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів влади. Розвинуто визначення функціональної ролі інформатизації у зміні сучасної парадигми даного забезпечення. З'ясовано особливості сучасного стану інформаційно-аналітичної діяльності органів влади та їх інституціонального забезпечення інформатизацією за умов впровадження в Україні електронного урядування. Обгрунтовано структуру сучасної інформаційно-аналітичної системи діяльності органів влади. З метою підвищення ефективності інформаційно-аналітичного забезпечення даної діяльності на регіональному рівні запропоновано підхід до вдосконалення інформаційної інфраструктури регіону шляхом розвитку її технологічної складової та формування механізмів інформаційної безпеки. Розроблено пропозиції щодо побудови дієвої системи управління інформатизацією органів влади на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-8ф + Х849(4УКР)04 +
Шифр НБУВ: РА360986

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гриценко С.П. 
Лексичний вплив як чинник динаміки структури мови-реципієнта (на матеріалі латинських запозичень українських пам'яток кінця XVI-XVII ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / С.П. Гриценко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації досліджено вплив латинської мови на мову українськомовних пам'яток к. XVI-XVII ст. На тлі загальної характеристики соціокультурної ситуації України зазначеного періоду показано важливе значення латинської мови у шкільництві, художній творчості та урядуванні України. Широке використання латинської мови зумовило значне запозичення латиномовних елементів в українськомовних текстах. Відзначено, що тематично латинськомовні елементи охоплюють різні сфери: найповніше - тематичні групи: "Людина як істота", "Душа і розум", "Людина як член суспільства", "Організація суспільства і соціальні інститути", спорадично - "Небесні тіла", "Земля", "Простір", "Причина". Структурно запозичення розподіляють на лексичні, словосполучення, речення, фрагменти текстів; графічно - збереження графіки оригіналу, або ж середньоукраїнська кирилична графіка. Формально та семантично значна частина латинізмів адаптована українською мовою. Запозичення українською мовою латинізмів здійснювалося як безпосередньо (рецепція латинськомовних текстів), так і опосередковано (через польську, чеську, німецьку, французьку, римську, італійську мови). У роботі уточнено час переймання латинських елементів українською мовою, порівняно з тим, як до цього було потрактовано у наявній науковій літературі. Розширення лексичного та морфемного складу української мови, посилення функціонального навантаження окремих фонем української мови к. XVI-XVII ст. засвідчує важливість латинськомовних впливів як фактора динаміки структури мови-реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-06

      
3.

Серенок А. О. 
Механізми взаємодії органів влади з громадянами в системі електронного уряду: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. О. Серенок ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України ; Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми взаємодії органів влади та громадян у системі електронного уряду, надання державно-управлінських послуг через Інтернет-представництва та портали органів влади. Розглянуто актуальні науково-теоретичні засади впровадження й організаційно-правові аспекти розвитку електронного уряду в Україні. З'ясовано сутність понять "електронний уряд" та "електронне урядування". Визначено основні види взаємодії влади та суспільства в електронному уряді. Запропоновано класифікацію механізмів взаємодії органів влади та громадян у електронному уряді на основі взаємопов'язаних механізмів електронної демократії та механізмів надання електронних державних послуг. Узагальнено світовий досвід та українську специфіку розвитку електронного уряду з використанням Інтернет-представництв і портальних технологій, визначено проблеми подальшого розвитку інформаційного простору України. Вдосконалено модель надання державно-управлінських послуг органами влади громадянам через єдиний портал державно-управлінських послуг. Надано науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення Інтернет-представництв органів влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.15-91 + З970.49
Шифр НБУВ: РА382132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Райнін І.Л. 
Політика регіональних органів влади у сфері зовнішньоекономічної діяльності: управлінські аспекти: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / І.Л. Райнін ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем формування та реалізації політики регіональних органів влади у сфері зовнішньоекономічної діяльності з метою обгрунтування, опрацювання й підготовки рекомендацій щодо впровадження адекватних механізмів, інструментів та інституційних підвалин даної політики за умов нинішнього етапу трансформації системи державного управління в Україні. Розроблено цілісний комплекс методів політики регіональних органів урядування щодо підтримки місцевого експорту, залучення та утримання іноземних інвестицій, а також використання міждержавної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21 +
Шифр НБУВ: РА323135

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дубов Д.В. 
Політико-комунікативна безпека України у євроінтеграційному контексті: автореф. дис... канд. політ. наук: 21.01.01 / Д.В. Дубов ; Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки Ради нац. безпеки та оборони України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан політичних комунікацій в Україні та Європейському Союзі (ЄС). Розглянуто моделі, що коректно описують системи політичних комунікацій. Виявлено, що під впливом інтенсивного розвитку інформаційної революції ЗМІ та міжнародні неурядові організації набувають значення нових політичних акторів, що сприяють трансформації політичних систем у напрямі поствестфальської невизначеності з "м'якою десуверенізацією". Виявлено кризовий стан політико-комунікативної безпеки ЄС, наслідком якого є посилення політичного абсентеїзму, "демократичного конформізу", труднощі з утвердженням спільноєвропейської ідентичності. Як один з шляхів розв'язання кризової ситуації запропоновано використання інструментарію інформаційного суспільства з його інформаційно-комунікативними технологіями (системами електронного урядування, а в більш широкому розумінні - електронної демократії). Досліджено сучасний стан функціонування української системи політичних комунікацій і трансформуючий вплив на неї процесу євроінтеграції, виявлено системні кризові феномени та зроблено висновок про зв'язок процесу євроінтеграції з системою викликів у сфері національної політико-комунікативної безпеки. Обгрунтовано необхідність впровадження замість інституційно-центристської громадянсько-центристської моделі політичних комунікацій з метою розв'язання сучасної політико-комунікативної кризи в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф043 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА353127

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Дем'янчук О.П. 
Політологічні аспекти державної політики і державного управління: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / О.П. Дем'янчук ; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Досліджено політичні аспекти діяльності системи державного управління щодо формування, ухвалення та впровадження державної політики. Проаналізовано нормативні документи та теоретичні розробки українських і зарубіжних учених з проблеми дослідження. Розглянуто теоретичні моделі розподілу політичної влади у політичній системі та методологію аналізу державної політики. Проаналізовано процедури формування, ухвалення та впровадження державної політики у контексті політичних процесів, пов'язаних з ними, за умов реалізації чотирьох моделей розподілу політичної влади. Проведено порівняльне вивчення менеджеріального, юридичного (нормативного) та політичного підходів до реформування системи державного управління. Розкрито особливості реформування системи державного управління України на сучасному етапі, визначено небезпеки, що можуть виникнути у процесі здійснення реформ. Висвітлено перспективи й обгрунтовано можливі варіанти стратегій національного розвитку України. Визначено особливості змісту та процедур формування державної політики за умов впровадження запропонованих стратегій. Зроблено прогноз розвитку системи державного управління у майбутньому "суспільстві знань", показано роль впровадження електронного урядування у подальшій демократизації українського суспільства. З урахуванням типів експертного знання, необхідного для формування та впровадження державної політики, розроблено навчальні плани та рекомендації щодо розвитку системи політичної освіти в Україні, а також підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у галузі державної політики та державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА369424

Рубрики:

      
7.

Васильєва О.І. 
Трансформація регіонального управління в умовах реформування владних відносин в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / О.І. Васильєва ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методологічні засади та практичні рекомендації щодо трансформації регіональнго управління за умов реформування владних відносин в Україні. Проаналізовано сучасні наукові дослідження з проблем регіонального управління. Висвітлено теоретичні засади врядування на регіональному рівні, розглянуто малодосліджені питання у даній сфері. Уточнено сутнісні характеристики категорій дослідження регіонального управління. Удосконалено класифікацію регіоналізації як нової альтернативної моделі світу. Обгрунтовано засади застосування в Україні європейських стандартів урядування на регіональному рівні у безпосередньому взаємозв'язку з принципами демократичного врядування. Обгрунтовано концепцію створення сучасних систем врядування з урахуванням досвіду реформування в європейських країнах. Розроблено функціональну парадигму діяльності органів виконавчої влади. Обгрунтовано організаційно-правовий механізм реалізації державної регіональної політики. Проаналізовано історичні передумови формування в Україні відкритого громадянського суспільства. На підставі дослідження трансформаційних (демократичних) процесів у владних відносинах розроблено пропозиції щодо удосконалення регіонального управління. Запропоновано комплексний підхід щодо проведення реформування системи регіональної влади. Обгрунтовано організаційно-правовий механізм реалізації державної регіональної політики, розроблено інституціональну модель її формування та впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.20
Шифр НБУВ: РА371867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кальниш Ю.Г. 
Формування теоретико-методологічних засад політичної аналітики в державному управлінні України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.Г. Кальниш ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено актуальну наукову проблему формування теоретико-методологічних засад політичної аналітики у державному управлінні України. Розроблено науково-приладні технології та методи, які забезпечують теоретичне та практичне використання наукових результатів. Дослідження проведено завдяки імплементації широкого спектра теорії та методології сучасної політичної аналітики у системі науково-аналітичного супроводу державного управління України, зокрема у виробленні універсальної технології, з застосуванням якої державні службовці можуть використовувати у своїй професійній діяльності доступні, економічні та прості методи аналітичної роботи. Особливої актуальності це набуває у процесі переходу системи державного управління України до стандартів демократичного урядування та розробки публічної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.1 в641.6 + Ф02 +
Шифр НБУВ: РА350311

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Віліжінський В. М. 
Відтворення національних традицій врядування в системі місцевого самоврядування України / В. М. Віліжінський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації обґрунтовано науково-теоретичні засади відтворення національних традицій врядування в Україні. Здійснено аналіз витоків управлінських особливостей та визначено їх поняття. У процесі дослідження встановлено існування звичаєвої пам'яті в управлінській практиці владних інститутів давньої української громади та суспільства загалом. Визначено розвиток національних традицій врядування у двох територіальних площинах: Західноукраїнські землі – втрачена традиція та Наддніпрянська Україна – відновлена традиція.Проаналізовано сучасний стан місцевого самоврядування в Україні крізь призму його вітчизняних проблем і досвіду європейських країн як спільного історичного та сучасного підґрунтя розвитку національного врядування. Зокрема іноземний досвід показав, що врахування національних традицій врядування дає змогу розбудувати ефективну та дієву систему публічної влади.Здійснено вивчення громади як автентичного середовища творення національних традицій врядування і досліджено підходи щодо її територіального формування та визначено сутнісні характеристики.Проведено аналіз проблем упровадження нових моделей місцевого самоврядування в контексті сучасних перетворень та визначено теоретико-методологічні аспекти забезпечення моделювання системи місцевого самоврядування в Україні.У дисертаційному дослідженні з урахуванням національних традицій врядування, їх територіальної специфіки, розроблено Галицьку та Січову моделі місцевого самоврядування, що можуть бути впроваджені в окремих регіонах України.Ключові слова: традиція, архетип, національні традиції врядування, регіональні традиції врядування, урядування, місцеве самоврядування, моделі місцевого самоврядування.^UIn the dissertation thesis the scientific and theoretical foundations of the reproduction of national traditions of governance in Ukraine are revealed.Being based on the analysis of the natural-geographical conditions and features of the national character of the Ukrainian people, the origins of the traditions of governance are researched; legal traditions of the formation of local self-government in an independent Ukraine are analyzed.It is revealed that the probability of effective transformations of local self-government in Ukraine on the basis of national traditions of governance is confirmed by the success of the formation of municipal systems in the above mentioned European countries.An analysis of communities as an authentic environment for the creation of national traditions of governance in the territorial and socio-psychological spheres is provided. The approaches to the territorial formation of communities are investigated and its essential characteristics in the form of basic components are determined.By means of the method of comparative analysis, the archetypes of national traditions of governance as the primary source of historically acquired managerial experience, which manifested itself in the ordinary memory of the power institutions of the ancient Ukrainian society, are singled out.According to the results of the second stage of the comparative analysis, the peculiarities of the national traditions of governance of Western Ukraine and the Dnieper regions as the basis for new models of the system of local self-government in Ukraine are determined.It has been specified that the lack of national memory in the traditions of authentic governance resulted in a weak communicative link between the community population and local self-government bodies.The imperfection of legislative and organizational systems has led to the development of the problems in the skilled personnel shortages that caused the problems of a functional nature. Due to shortcomings in the field of legal and functional provision, the problems of the resources appeared.It is proved that the current process of amalgamation of local communities is rather slow because of the lack of experience accounting in the traditions of governance and their territorial features during the current transformations.It is determined that the introduction of new models of local self-government requires the introduction of a number of relevant changes into the regulatory acts.It is proved that while determining the centers of future amalgamated local communities (ALC), two aspects should be chosen as the basis: the capability of the ALC and the historical location of a separate settlement to which the other settlements adjoined in the past or tend to adjoin nowadays due to certain industrial, spiritual, commercial or economic ties.Galicia and Sichova models of local self-government have been developed aimed to give the ALC and their councils the right to arrange organizational and legal forms of activity independently, depending on the peculiarities of local development.It is revealed that the administrative-territorial basis of ALC in both models is a verv (village, township, city/town, district in the city). The verv does not have its own budget. An institution of a starosta, which is a structural division of the ALC Board, operates on its territory. The issues that do not fall within the competence of the institute of a starosta are transmitted to the ALC Executive Committee. The provision of authorities is carried out in two ways: alternative elections and invitation to the post. In order to obtain proper knowledge on the governance and training of future staff, the married residents of ALC should be at the meetings of the Board of Governors.It is shown that at the level of a land, the head (the public authority) supervises the activities of the council of a land (a local self-government body) and leads its executive committee, and the distribution of powers at the level of a land is appropriate for both models.Key words: tradition, archetype, national traditions of governance, regional traditions of governance, governance, government, local self-government, models of local self-government.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Дмитренко В. І. 
Механізми впровадження електронного урядування на місцевому рівні / В. І. Дмитренко. — Б.м., 2019 — укp.

У межах дисертаційного дослідження здійснено теоретико-методологічне обґрунтування механізмів впровадження електронного урядування на місцевому рівні й розроблено рекомендації для удосконалення розвитку електронного урядування на місцевому рівні в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду.Розглянуто сучасні дослідницькі підходи до електронного урядування та удосконалено понятійно-категоріальний апарат, зокрема надано авторське визначення понять: «електронне урядування на місцевому рівні», «електронне місто», «розумне місто», «розумне урядування».Проаналізовано нормативно-правове регулювання розвитку електронного урядування в Україні та визначено вплив на впровадження електронного урядування на місцевому рівні, надано пропозиції щодо його удосконалення.Досліджено кращі зарубіжні практики електронного урядування на місцевому рівні та можливості їх імплементації в Україні. Розкрито сучасні тенденції впровадження електронного урядування на місцевому рівні, зокрема вирішення проблем сумісності, налагодження координації між усіма рівнями влади – центральним, регіональним і місцевим, розвитку розумних міст, створення міських живих лабораторій, залучення громадян до процесу вироблення та прийняття управлінських рішень.^UWithin the framework of the thesis research, the theoretical and methodological rationale for e-governance implementation mechanisms on the local level was carried out and recommendations for e-governance development improvement on the local level in Ukraine were taken with account of a foreign experience.The modern research approaches to e-governance were accounted and the conceptual-categorical apparatus was improved, in particular it was provided with the copyright definition of concepts: "electronic governance on the local level", "electronic city", "smart city", "smart governance". It was presented with the analysis of normative-legal regulation of e-governance development in Ukraine and defined the influence on the e-governance implementation on the local level, the suggestions for its improvement were elaborated.The best foreign e-governance practices on the local level and the possibilities of their implementation in Ukraine were researched. The modern tendencies of e-governance implementation on the local level were clarified, in particular solving of compatibility problem, establishing of coordination between all power levels - central, regional and local, development of the smart cities, creation of the urban living laboratories, citizens attracting to the process of developing and making of management decisions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Клюцевський В. І. 
Механізми впровадження електронного документообігу в місцевих органах виконавчої влади / В. І. Клюцевський. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуального наукового завдання в галузі державного управління щодо теоретико-методологічного обґрунтування механізмів впровадження електронного документообігу в місцевих органах виконавчої влади в контексті розширення концепцій електронного урядування, а також розроблено науково-практичні рекомендації місцевим органам виконавчої влади щодо вдосконалення процесів електронного документообігу на сучасному етапі.Доведено, що в Україні ухвалена і діє досить розвинута нормативна правова база забезпечення впровадження електронного документообігу в місцевих органах виконавчої влади. Визначено організаційні механізми впровадження електронного документообігу в місцевих органах виконавчої влади, до яких належать механізми інформаційної підтримки (ЕДО) та технологічної підтримки (СЕД). На основі моделі, механізмів та вибору технологічного забезпечення розроблено, відлагоджено та запроваджено в діяльність Херсонської обласної державної адміністрації програмний продукт – єдину інформаційно-програмну систему місцевих органів влади СОД 2.0 Уперше запропоновано модульно-інтеграційну модель електронного документообігу в місцевих органах виконавчої влади, що передбачає можливість технологічного доєднання великої кількості модулів для підвищення функціоналу системи. Ця модель є відкритою і може бути вдосконалена для взаємодії із зовнішнім та внутрішнім середовищами. Запропоновано використати можливість налаштування модуля електронних петицій та громадського контролю модульно-інтеграційної моделі для проведення публічних консультацій щодо проектів рішень місцевих органів виконавчої влади. Обґрунтовано науково-практичні рекомендації місцевим органам виконавчої влади щодо впровадження електронного документообігу в свою діяльність. Урахування цих рекомендацій дозволить місцевим органам виконавчої влади ефективно впроваджувати електронний документообіг та уникати помилок, що виникають у цьому процесі.^UIn the dissertation research the theoretical generalization and a new solution of the actual scientific problem in the field of public administration concerning the theoretical and methodological substantiation of mechanisms for the introduction of electronic document management in local executive bodies in the context of expanding the concepts of e-governance, as well as the development of scientific and practical recommendations to local executive bodies on improvement processes of electronic document management at the present stage.Modern theoretical and methodological approaches to the implementation of electronic document management in local executive bodies are analyzed. It allows to state certain differences in the formulation of terms in this field in both domestic and foreign literature. New terms «electronic document management in local executive bodies» and «comprehensive criterion for evaluating the efficiency of electronic document management in local executive bodies» are proposed.The essence, mechanisms and modern approaches to modernization of electronic document management in local executive bodies are explored. It is determined that the implementation of electronic document management in local executive bodies at different stages of its implementation has its different implementation. The experience of the leading countries of the world on introduction of e-governance and implementation of electronic document management in local executive bodies is summarized.A distinction was made between the functional and organizational structure of local executive bodies and the conclusion was made that a functional structure is a structure whose elements are subsystems or elements, and the relationships between elements are flows of information that circulates between them in order to perform certain functions. Under the organizational structure, the structure is understood, the elements of which are teams or individual performers, and the relationships between elements are production and informational sub-contracts (simultaneous on different bases of subordination of different subjects to one and the same controlling entity of power) and interaction.The basic requirements for mechanisms of electronic document management in the activity of local executive bodies are studied. An organizational mechanism requires the existence of an extensive communication system and the existence of an appropriate structure of interaction, functions of providing executive control, means of minimizing structural changes in the system in the presence and opportunities for rapid changes in the redistribution of information flows. For the information mechanism, there is a need for the means of data integration from different sources with the possibility of their storage, search and sample information, the ability to perform functions in the local mode, without connecting to local or global networks with subsequent synchronization, interchangeability and backup of hardware, software and hardware expansion. For a legal and regulatory mechanism, it is necessary not only to comply with national legislation and by-laws, but also with the legal and regulatory framework that it is formed by its own local executive bodies, exercising its own and / or delegated authorities.It is proved that in Ukraine there is a rather developed legal framework for the implementation of electronic document circulation in local executive bodies. The organizational mechanisms for the implementation of electronic document management in local executive bodies, which include information support mechanisms (EDM) and technological support (EDMS), are defined.On the basis of model, mechanisms and technological support selection, the software product - the united information and software system of local authorities SOD 2.0 was developed, adjusted and introduced into the activity of Kherson Regional State Administration.For the first time, the module-integration model of electronic document management in local executive bodies was proposed, which envisages the possibility of adding a large number of modules to enhance the system's functionalities. This model is open and can be improved to interact with external and internal environments. It is suggested to use the possibility of setting up the module of electronic petitions and public control of the module-integration model for carrying out public consultations on draft decisions of local executive bodies.The scientific-practical recommendations to local executive bodies regarding the implementation of electronic document management in their activities are substantiated. Taking these recommendations into account will allow local executive bodies to implement effectively electronic document management and avoid errors that arise in the processes of electronic document management in local executive bodies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Длугопольська Т. І. 
Фінансування соціальних видатків крізь призму забезпечення соціальної безпеки держави / Т. І. Длугопольська. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес забезпечення економічної безпеки держави в її соціальному вимірі.Мета – наукове обґрунтування теоретичних засад та практичних рекомендацій щодо побудови моделі фінансування соціальних видатків в контексті становлення інституту соціальної безпеки як складової економічної безпеки держави.Методи – наукової абстракції; індукції та дедукції; узагальнення; порівняльного аналізу та синтезу; статистичний; економіко-математичного моделювання; кореляційно-регресійного аналізу; систематизації; аналогії; анкетування. Результати дослідження полягають в обґрунтуванні теоретико-методичних положень та практичних рекомендацій, спрямованих на модернізацію моделі фінансування соціальних видатків в контексті становлення інституту соціальної безпеки як складової економічної безпеки держави. Новизна полягає в: удосконаленні моделі оцінки впливу індикаторів економічної безпеки держави в її соціальному вимірі на загальні індекси соціального розвитку національної економіки у контексті виокремлення напрямів соціально-економічної політики на перспективу; поглибленні науково-методичних засад побудови комплексної моделі оцінки впливу соціальних видатків на індикатори суспільного добробуту, а також системи забезпечення добробуту населення шляхом залучення держави та інших секторів економіки до безпекових питань, що базуються на їх синергетичній відповідальності за стан економічної та соціальної безпеки держави; обґрунтуванні науково-методичних підходів до аналізу зв'язків між соціальними видатками та ключовими індикаторами розвитку економічних систем, а також формуванні показників оцінки добробуту суспільства (соціальні, економічні та екологічні); доповненні Методичних рекомендацій стосовно оцінки соціальної безпеки держави додатковими індикаторами (очікувана тривалість життя при народженні; ефективність урядування; контроль над корупцією; коефіцієнт міграційного приросту); систематизації ключових проблем у безпекових питаннях на основі проведеного опитування стратифікованої вибірки респондентів щодо стану економічної та соціальної безпеки, що дозволило сформувати рекомендації із підвищення якості фінансування соціальних видатків; обґрунтуванні підходів до оцінки чинників впливу на інтеграцію ВПО у приймаючі громади в контексті їх соціального захисту та забезпечення економічної безпеки; розробці напрямів підвищення ефективності фінансування соціальних видатків в контексті пріоритетів зниження диференціації населення за рівнем доходу.Впроваджено у діяльність Тернопільського міського територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Тернопільської міської ради, ВГО “Поруч”, ПАТ “Волиньгаз”, Черкаського державного технологічного університету, Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – діяльність Міністерства соціальної політики України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України^UThe object of research is the process of ensuring the state economic security in its social dimension.The aim is scientific substantiation of theoretical foundations and practical recommendations on the construction the model of social expenditures financing in the context of social security institute establishment as a component of the state economic security.The methods: scientific abstraction; induction and deduction; generalization; comparative analysis and synthesis; statistical; economic and mathematical modeling; correlation-regression analysis; systematization; analogy; questionnaire. The results of the research consist of substantiation of theoretical and methodological provisions and practical recommendations aimed at modernizing the model of financing social expenditures in the context of the social security institute establishment as a component of the state economic security. The novelty of research consists of: improvement of the model for assessing the impact of indicators of state economic security on its social dimension on the general indices of the social development of the national economy, in the context of identifying the directions of socio-economic policy for the future; the deepening of the scientific and methodological principles of constructing a comprehensive model for assessing the impact of social expenditures on indicators of social welfare, as well as the system of ensuring population welfare by involving the state and other sectors of the economy in security issues based on their synergy responsibility for the conditions of economic and social security of the state; substantiation of scientific and methodological approaches to the analysis of the links between social expenditures and key indicators of the development of economic systems, as well as the formation of indicators for assessing the welfare of society (social, economic and environmental); addition of Methodological recommendations concerning the assessment of social security of the state by additional indicators (expected life expectancy at birth; government effectiveness; corruption control; migration rate); systematization of key problems in security issues on the basis of a survey of a stratified sample of respondents regarding the conditions of economic and social security, which allowed to formulate recommendations for improving the quality of financing social expenditures; substantiation of approaches to assessing the impact factors on the integration of IDP into receiving communities in the context of their social protection and ensuring economic security; development of directions for improving the efficiency of financing social expenditures in the context of priorities for reducing the differentiation of the population by income.The findings of the research were implemented into practical activity of Ternopil territorial center of population's social services (provision of social services) of Ternopil city council, NGO “Poruch”, PuAT “Volyngaz”, Cherkasy State Technological University, and Ternopil National Economic University.The sphere of use is the activity of the Ministry of Social Policy of Ukraine, the Ministry of the Temporary Occupied Territories and Internally Displaced Persons of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Алалі А. Ю. 
Технології «good governance» як чинник підвищення ефективності демократичного політичного менеджменту / А. Ю. Алалі. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – трансформація політичного менеджменту в умовах розвитку сучасної демократії. Мета – з'ясування специфіки технологій good governance як чинника підвищення ефективності політичного менеджменту в умовах демократії. Методи – комплексний підхід, сходження від абстрактного до конкретного, ретроспекції, системний аналіз, структурно-функціональний. Встановлено політичний зміст концепції «good governance» як парадигми реалізації належного урядування. Впроваджено алгоритм оцінювання ефективності критичного політичного менеджменту на основі парадигми «good governance». Розкрито структуру вимог ефективності політичного менеджменту. Розвинуто інтерпретацію спроможності політичних інститутів у контексті «good governance». Встановлено перелік чинників успішності інтеграції елементів «належного врядування» в політичну та адміністративну практику. Обґрунтовано концепцію міждисциплінарної інтеграції принципів «good governance». Уточнено параметри оцінювання ефективності взаємодії обраних політичних посадовців бюрократії в умовах транзитивних демократій. Уточнено оптимальну конфігурацію реформ у контексті «good governance» щодо системи політичного менеджменту України. Ідентифіковано елементи позитивного інституціонального контексту інтеграції «належного врядування» до системи політичного управління. Сфера – оптимізація дії політичної еліти, модернізація системи політичного менеджменту, навчальний процес.^UThe object is the transformation of political management in the context of the contemporary democracy`s development. The purpose is to clarify the specifics of good governance technologies as a factor in improving the effectiveness of political management in democracy conditions. Methods – an integrated approach, ascension from abstract to concrete, retrospection, system analysis, structural and functional. The political content of the concept of «good governance» as a paradigm for the implementation of good governance is established. An algorithm for evaluating the effectiveness of critical political management based on the «good governance» paradigm is implemented. The requirements` structure of the political management`s effectiveness is revealed. The interpretation of the capacity of political institutions in the context of «good governance» is developed. The factors` list of «good governance» elements` integration success into political and administrative practice has been established. The concept of interdisciplinary integration of the principles of «good governance» is substantiated. The evaluation parameters of the interaction effectiveness of the elected political bureaucracy officials in the conditions of transitive democracies are specified. The optimal configuration of reforms in the context of «good governance» concerning the system of political management of Ukraine is specified. Elements of a positive institutional context for the integration of «good governance» into the system of political governance have been identified. Sphere – optimization of the political elite, modernization of the system of political management, educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Семко О. В. 
Інформаційна технологія інтелектуального управління маршрутизацією в сенсорних мережах варіативної топології за умов обмежень і невизначеностей / О. В. Семко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – процес оптимального управління багатомірними інформаційними об'єктами варіативної топології в умовах конфлікту, обмежень та невизначеностей, якими є процеси оптимального управління маршрутизацією в сенсорних мережах варіативної топології. Мета полягає у підвищенні швидкодії і стійкості функціонування систем інтелектуального управління маршрутизацією передачі даних в конфліктуючих сенсорних мережах варіативної топології за умов обмежень, невизначеностей та забезпечення гарантоздатності. Методи дослідження. Для вирішення поставленої наукової задачі в дисертаційній роботі використані методи теорії динамічних конфліктних систем, теорії систем, теорії автоматичного керування, теорії оптимального керування, теорії множин, теорії графів, теорії конфліктів, теорії алгоритмів, теорії диференціальних рівнянь, а також обчислювальні методи дискретної динамічної оптимізації, методи синтезу систем ситуаційного управління, основ топології, об'єктно-орієнтованого програмування і оптимізації.Теоретичні і практичні результати: визначені властивості методу синтезу і вибору гарантованого управління оптимальними маршрутами передачі даних за умови врахування множини параметрів, які визначають властивості гарантоздатного функціонування мережі; визначене чисельне подання моделі синтезу та вибору стратегій гарантованого управління оптимальними маршрутами передачі даних в конфліктуючій мережі; враховані невизначеності при переміщенні об'єктів мережі; визначені множини гарантованого управління маршрутизацією передачі даних в мережі; визначене інтегральне формальне множинне уявлення простору параметрів функціонування відповідно до запропонованої ТММ мережі. Впровадження: в Державному підприємстві “Держінформресурс” Державного агентства з питань електронного урядування; в товаристві з обмеженою відповідальністю “БМС-консалтінг”; в товаристві з обмеженою відповідальністю “Елан” при створенні та впровадженні інформаційних технологій проекту «Програма для прогнозування, оцінки готовності та реагування на штучні та природні катастрофи в ENPI Східного регіону - EuropeAid/129397/C/SER/Multi» Молдова, Україна, Беларусь, Арменія, Азербайджан, Грузія», схваленого Європейською комісією (Ares(2014)691843).Новизна: вперше розроблений метод формального уявлення сенсорної мережі варіативної топології у вигляді математичної моделі і нотації (мови) опису процесів функціонування мережі; вперше розроблений метод синтезу та вибору стратегій гарантованого управління оптимальними маршрутами передачі даних сенсорних мереж варіативної топології; удосконалений метод формування функціонального віртуального простору параметрів сенсорних мереж варіативної топології. Сфера використання - системи інтелектуального управління, їх надійність і безпека.^UThe thesis is devoted to the study of the actual scientific task of optimal control of data flow routing in sensor networks of variable topology, which are based on a service-oriented architecture, and operate under conditions of limitations and uncertainties due to the functioning of a distributed intelligent routing control system. The object of study is the process of optimal control of multidimensional information objects of variable topology in conditions of conflict, constraints and uncertainties, which are the processes of optimal control of the SN VT routing. The subject of the research is models and methods of synthesis and selection of strategies for optimal control of data flow (DF) sensor networks (SN) variable topology (VT) routing in the interaction of conflicting network nodes under conditions of limitations and uncertainties. The novelty of the work lies in the further development of theoretical and practical methods for the synthesis and selection of solutions using the methods of discrete dynamic optimization of the mathematical model in the set-theoretic approach, which allows us to obtain simpler procedures for synthesizing solutions and create distributed systems for intelligent control of DF routing in conflicting SN VT in conditions of limitations and uncertainties due to: - development, substantiation and research of the properties of the mathematical model and the method of ensuring the guaranteeability of service-oriented SN VT in the conditions of conflict of interaction of nodes, constraints and uncertainties; - development and formal definition of the task of synthesis and choice of the DF SN VT route as a problem of discrete dynamic optimization; - determination and justification of the price function, as an optimality criterion in the synthesis and selection of the DF route, in the form of a virtual distance between network nodes, taking into account limitations, uncertainties and conflicts of interaction between nodes, as well as the properties of processes inherent in their functioning; - developing a method and a heuristic algorithm for controlling the DF routing for a distributed intelligent control systems with a heterogeneous SN VT, as an NP-complete task of iterating discrete dynamic optimization when solving the conflict of interaction between network nodes under constraints and uncertainties.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Вінникова Н. А. 
Політичні рішення в контексті постдемократичних трансформацій / Н. А. Вінникова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є першим комплексним дослідженням процесів творення політичних рішень у контексті постдемократичних трендів розвитку суспільно-політичних процесів. Розроблено та апробовано новий концептуально-методологічний підхід на основі комбінування вихідних принципів мережевого аналізу й теорії хаосу, що дозволяє розкрити динаміку трансформацій, складових процесу творення політичних рішень, таких як практики політичної участі, репрезентація інтересів і політична легітимація, та з'ясувати причини делегітимаційних тенденцій. Методологічний доробок включає авторські визначення понять «участь», «представництво інтересів» у контексті ухвалення політичних рішень, розрізнення їх «легітимації» та «легітимізації» на основі понятійно-категоріальної матриці мережевого аналізу. Розкрито типи плебісцитарних пасток («пастки суспільного розколу», «пастки російської рулетки», «пастки популізму», «фасилітації проблеми», «пастки автократії») для обґрунтування амбівалентності застосування форм прямої участі громадян в ухваленні політичних рішень. Надано авторське визначення ефекту «партисипаторного плацебо» як індиферентності конвенціональних форм політичної участі відносно впливу на ухвалення політичних рішень. Запропоновано інтерпретувати цілепокладання і представництво інтересів в ухваленні політичних рішень на основі концепції партикуляризму, з урахуванням можливості його як конструктивного, так і деструктивного ефекту для політичного урядування. Визначено ключові фактори, що вливають на творення політичних рішень в умовах постдемократичного перебігу політикотвірних процесів: деетатизація і девертикалізація політичного урядування внаслідок фрагментації державних функцій між учасниками мережевих мультиакторних форматів вироблення рішень; зміщення делегованих повноважень з рівня державного управління до міжнародних структур, де у процедурах ухвалення рішень домінує вузьке коло учасників з найбільшими квотами голосів; неврегульованість функціонування цифрової економіки, у якій виробництво продуктів і послуг деінституціоналізується та індивідуалізується; формування прекаріату, який не має чітко визначеної політичної афільованості для делегування своїх інтересів у процеси вироблення політичних рішень і є джерелом соціальних фрустрацій; інтенсифікація використання нековенціональних практик участі у політикотвірних процесах, спричинена неефективністю конвенціональних форм залучення громадян у вироблення політичних рішень; доступність онлайнових форм комунікації, що забезпечує можливості маніпулювання громадською думкою шляхом миттєвого й масштабного поширення дезінформації. Доведено, що інкапсуляція ухвалення рішень всередині глобальних владних мереж спричиняє збільшення ентропії та несе дестабілізаційні ризики сучасним системам політичного урядування та світовому порядку.^UThe dissertation is the first comprehensive study of political decision-making in the context of post-democratic trends in the development of socio-political processes. The new conceptual and methodological approach сomprised a combination of the basic principles of network analysis and chaos theory is developed and tested that revealed the dynamics of transformations occurring inside the political decision-making components, namely the practices of political participation, political representation and political legitimation and the causes of delegitimation tendencies. The methodological input includes author's definitions of “participation” and “representation of interests” in political decision-making, as well as distinguishing between their “legitimation” and “legitimization” based on the conceptual and categorical matrix of network analysis have been proposed. The types of plebiscite traps have been classified (“society-split trap”, “Russian roulette trap”, “populism trap”, “trap of over-facilitating the issue”, “autocracy trap”) in order to substantiate the ambivalence of forms of citizens' direct participation in political decision-making in post-democratic politics. The author's definition of the effect of “participatory placebo”, meaning the indifference of conventional forms of political participation in relation to the influence on political decision-making, has been formulated. It has been proposed to interpret the goal-setting and representation of interests in political decision-making via the concept of particularism, considering the possibility of its constructive or destructive effects on the political governance. The key factors influencing political decision-making in the context of post-democratical policy-making were determined: the de-etatization and de-verticalization of political governance due to fragmentation of state' functions among participants of multi-stakeholder formats of decision-making; the increase of delegated powers from the level of the sovereign governing to international structures, where a narrow circle of participants with the largest quotas of votes dominates in the decision-making procedures; the unregulated functioning of the digital economy, in which the production of goods and services is deinstitutionalized and individualized; emerging precariat, which does not have a clearly defined political affiliation to delegate its interests to political decision-making processes and becomes a source of social frustration; increasing intensity of unconventional practices of participation in policy-making caused by the ineffectiveness of conventional forms of citizens engagement into political decision-making; the availability of online forms of communication, which provides opportunities for manipulating of public opinion by instant and large-scale dissemination of misinformation. It was proved that the encapsulation of decision-making within global power networks leads to the increase of the entropy and carries the risks of destabilisation for modern political governance systems and world order.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Піляй А. М. 
Ґенеза та сучасний стан адміністративної функції держави / А. М. Піляй. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження адміністративноправової функції сучасної держави. Проведено дослідження історичного розвитку адміністративної держави від поліцейської до публічно-сервісної. Здійснено періодизацію адміністративної функції держави з поділом на наступні періоди: період поліцейського типу реалізації державою своїх повноважень на українських землях (до 1917 р.); період командноадміністративного впливу держави на суспільні відносини (з 1917 по 1991 р.); трансформаційний період взаємодії між громадянами та державою у незалежній Україні (з 1991 по 2013 р.); сучасний період (з 2013 р.), який характеризується впровадженням системи управління та надання адміністративних послуг по принципу нового публічного менеджменту. Визначено ключові елементи переходу від командно-адміністративного до публічно-сервісного типу урядування. Встановлено необхідність законодавчого закріплення поняття «дискреційних повноважень», згідно якого дискреційними повноваженнями є спосіб реалізації публічної влади, який дозволяє суб'єкту владних повноважень обирати у конкретній ситуації між альтернативами, кожна з яких є правомірною без необхідності узгодження варіанту вибору у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами, а також визначення механізму реалізації таких повноважень в конкретних ситуаціях. Проаналізований закордонний досвід впровадження публічно-сервісноїмоделі урядування у розвинених країнах показав, що публічно-сервісна держава виражається в існуванні держави-надавача послуг, головним завданням якої є забезпечення благополуччя громадян. За такою моделлю управління закріпилася назва – новий публічний менеджмент (new public management). Встановлено необхідність внесення змін до законодавства про адміністративні послуги щодо надання визначення поняттю «електронних адміністративних послуг» та регламентуванню порядку їх надання. Також запропоновано внести зміни до Закону України «Про адміністративні послуги», якими прописати можливість створення віддаленого робочого місцяабо територіального підрозділу територіальною громадою за рішенням органу місцевого самоврядування з подальшим підпорядкуванням такого віддаленого робочого місця або територіального підрозділу до найбільш підходящого Центру надання адміністративних послуг. Обґрунтовано необхідність прийняття єдиного адміністративного процедурного закону для забезпечення ефективнішого надання адміністративних послуг.^UThe dissertation contains a comprehensive study of the administrative and legal function of the modern state. The historical development of the administrative state from police to public service has been carried out. Periodization of the administrative (managerial) function of the state was carried out with the division into the following periods: the period of existence of the police type of public administration in the Russian Empire (until 1917); the period of existence of the administrative-type public administration in the Soviet Union (from 1917 to 1991); transformation typeof interaction between citizens and the state in independent Ukraine (1991 to 2013); a modern period (since 2013), characterized by the introduction of a system of management and provision of administrative services on the principle of new public management. The key elements of the transition from commandadministrative to public-service type of governance are identified. The necessity of legislative consolidation of the concept of «discretionary powers» is established, according to which discretionary powers are a way of exercising public power, which allows the subject of power to choose in a particular situation between alternatives, each of which is legitimate without the need to agree on a choice in any form actions with other entities, as well as determining the mechanism for exercising such powers in specific situations. The foreign experience of introducing a public-service model of governance in developed countries has analyzed that the public-service state is expressed in the existence of a service-provider state, whose main task is to ensure the wellbeing of citizens, under this model of management, the name «new public management». It is necessary to amend the legislation on administrative services to provide the definition of electronic administrative services and determine the procedure for their provision. It is also proposed to introduce in the Law of Ukraine «On Administrative Services», which prescribe the possibility of creating a remote workplace or territorial unit by a territorial community by decision of a local government body, with the subsequent subordination of such a remote workplace or territorial unit to the most appropriate service center. The necessity of adopting a single administrative procedural law to ensure more efficient provision of administrative services is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гребоножко Є. П. 
Концептуалізація досвіду формування та використання людського потенціалу в системі державного управління / Є. П. Гребоножко. — Б.м., 2020 — укp.

Автором доведено, що в основі концептуалізації досвідуформування та використання людського потенціалу в системі державногоуправління України має бути розуміння сутності концепту і феномену«людський потенціал», який має таку специфіку, як системність, зовнішняобумовленість, непрозорість, стратегічність.Доведено, що відбувся перехід від трудової до публічної концепціївідносин в системі державної служби України, що передбачає інший поглядщодо ототожнення робітників і службовців, яке було характерно для країнсоціалістичної системи права, відповідно до доктрини якою кожна людина береучасть у житті суспільства незалежно від сфери застосування його праці.6У результаті дисертаційного дослідження розв'язано актуальне завдання,яке полягає у розробці концептуальних положень та адаптації сучаснихнаукових підходів щодо формування та використання людського потенціалу всистемі державного управління в умовах трансформацій суспільства.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що вониможуть бути використані для подальших теоретичних та практичнихдосліджень у сфері державного управління, для вироблення курсу політичнихреформ та плану розвитку держави, що відповідає як світовим реаліям, так іукраїнським особливостям; у навчальному процесі при підготовці курсів іздержавного управління, спеціальних навчальних курсів з теорії функціонуванняелектронного урядування.^UАuthor has developed the definition of human potential in thesystem of public administration, scientifically based on the classical theory ofhuman potential, as a system of public relations on the use in the process ofproduction and education of the new value of productive capabilities and abilitiesof man by including professional orientation in the system of public administrationin Ukraine as a factor in the formation and use of human potential, the essence ofwhich is to take into account professional orientation.The author has proved that the conceptualization of the experience of humanpotential usage and formation in the system of public administration of Ukraineshould be based on the understanding of the essence of the concept and thephenomenon of «human potential», which has such specifics as systematicity,external conditionality, opacity, strategic orientation.It has been proved that there has been a transition from the labor to thepublic concept of relations in the system of the civil service of Ukraine, whichprovides a different view on the identification of workers and employees, whichwas characteristic for the countries of the socialist system of law, according to thedoctrine of which every person participates in the life of society regardless thesphere of application of his labor.As a result of the dissertation research, the pertinent task has been resolved,which consists in the development of conceptual provisions and adaptation ofmodern scientific approaches to the formation and use of human potential in thesystem of public administration in the conditions of transformation of society.The practical value of the results lies in the fact that they could be used forfurther theoretical and practical research in the field of public administration, forthe elaboration of a course of political reforms and a plan of development of thestate, meets both world realities and Ukrainian peculiarities, in the educationalprocess in the preparation of courses on public administration, special trainingcourses on the theory of electronic government functioning.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Вінникова Н. А. 
Політичні рішення в контексті постдемократичних трансформацій / Н. А. Вінникова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є першим комплексним дослідженням процесів творення політичних рішень у контексті постдемократичних трендів розвитку суспільно-політичних процесів. Розроблено та апробовано новий концептуально-методологічний підхід на основі комбінування вихідних принципів мережевого аналізу й теорії хаосу, що дозволяє розкрити динаміку трансформацій, складових процесу творення політичних рішень, таких як практики політичної участі, репрезентація інтересів і політична легітимація, та з'ясувати причини делегітимаційних тенденцій. Методологічний доробок включає авторські визначення понять «участь», «представництво інтересів» у контексті ухвалення політичних рішень, розрізнення їх «легітимації» та «легітимізації» на основі понятійно-категоріальної матриці мережевого аналізу. Розкрито типи плебісцитарних пасток («пастки суспільного розколу», «пастки російської рулетки», «пастки популізму», «фасилітації проблеми», «пастки автократії») для обґрунтування амбівалентності застосування форм прямої участі громадян в ухваленні політичних рішень. Надано авторське визначення ефекту «партисипаторного плацебо» як індиферентності конвенціональних форм політичної участі відносно впливу на ухвалення політичних рішень. Запропоновано інтерпретувати цілепокладання і представництво інтересів в ухваленні політичних рішень на основі концепції партикуляризму, з урахуванням можливості його як конструктивного, так і деструктивного ефекту для політичного урядування. Визначено ключові фактори, що вливають на творення політичних рішень в умовах постдемократичного перебігу політикотвірних процесів: деетатизація і девертикалізація політичного урядування внаслідок фрагментації державних функцій між учасниками мережевих мультиакторних форматів вироблення рішень; зміщення делегованих повноважень з рівня державного управління до міжнародних структур, де у процедурах ухвалення рішень домінує вузьке коло учасників з найбільшими квотами голосів; неврегульованість функціонування цифрової економіки, у якій виробництво продуктів і послуг деінституціоналізується та індивідуалізується; формування прекаріату, який не має чітко визначеної політичної афільованості для делегування своїх інтересів у процеси вироблення політичних рішень і є джерелом соціальних фрустрацій; інтенсифікація використання нековенціональних практик участі у політикотвірних процесах, спричинена неефективністю конвенціональних форм залучення громадян у вироблення політичних рішень; доступність онлайнових форм комунікації, що забезпечує можливості маніпулювання громадською думкою шляхом миттєвого й масштабного поширення дезінформації. Доведено, що інкапсуляція ухвалення рішень всередині глобальних владних мереж спричиняє збільшення ентропії та несе дестабілізаційні ризики сучасним системам політичного урядування та світовому порядку.^UThe dissertation is the first comprehensive study of political decision-making in the context of post-democratic trends in the development of socio-political processes. The new conceptual and methodological approach сomprised a combination of the basic principles of network analysis and chaos theory is developed and tested that revealed the dynamics of transformations occurring inside the political decision-making components, namely the practices of political participation, political representation and political legitimation and the causes of delegitimation tendencies. The methodological input includes author's definitions of “participation” and “representation of interests” in political decision-making, as well as distinguishing between their “legitimation” and “legitimization” based on the conceptual and categorical matrix of network analysis have been proposed. The types of plebiscite traps have been classified (“society-split trap”, “Russian roulette trap”, “populism trap”, “trap of over-facilitating the issue”, “autocracy trap”) in order to substantiate the ambivalence of forms of citizens' direct participation in political decision-making in post-democratic politics. The author's definition of the effect of “participatory placebo”, meaning the indifference of conventional forms of political participation in relation to the influence on political decision-making, has been formulated. It has been proposed to interpret the goal-setting and representation of interests in political decision-making via the concept of particularism, considering the possibility of its constructive or destructive effects on the political governance. The key factors influencing political decision-making in the context of post-democratical policy-making were determined: the de-etatization and de-verticalization of political governance due to fragmentation of state' functions among participants of multi-stakeholder formats of decision-making; the increase of delegated powers from the level of the sovereign governing to international structures, where a narrow circle of participants with the largest quotas of votes dominates in the decision-making procedures; the unregulated functioning of the digital economy, in which the production of goods and services is deinstitutionalized and individualized; emerging precariat, which does not have a clearly defined political affiliation to delegate its interests to political decision-making processes and becomes a source of social frustration; increasing intensity of unconventional practices of participation in policy-making caused by the ineffectiveness of conventional forms of citizens engagement into political decision-making; the availability of online forms of communication, which provides opportunities for manipulating of public opinion by instant and large-scale dissemination of misinformation. It was proved that the encapsulation of decision-making within global power networks leads to the increase of the entropy and carries the risks of destabilisation for modern political governance systems and world order.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Байдун Н. А. 
Розроблення інформаційно-телекомунікаційної платформи електронного урядування для забезпечення інтерактивної взаємодії із соціумом / Н. А. Байдун. — Б.м., 2021 — укp.

Метою роботи є розроблення методів доставки заданого електронного контенту до цільової аудиторії з використанням інформаційно-телекомунікаційних платформ електронного урядування для здійснення інтерактивної соціальної взаємодії в межах підтримки реалізації необхідної інформаційної політики – спрямована на розв'язання протиріччя, що полягає у збільшенні, в умовах інформатизації усього суспільства, ступеня проникнення розподілених ІКТ-сервісів, як потенційних засобів реалізації інтерактивної соціальної взаємодії в межах платформ електронного урядування при необхідності її здійснення щодо визначених сегментів цільової аудиторії із заданими параметрами, зокрема інтенсивністю доставки ключових повідомлень у формі електронного контенту. Запропоновано аналітичний опис та наведено деякі попередні оцінки динаміки розвитку соціально-інфокомунікаційної взаємодії у відкритому Інтернет-просторі, що є основою для інтерактивного інформаційного супроводу цільової аудиторії при реалізації заданих стратегій електронного урядування. Представлено узагальнений графічний і алгоритмічний опис інформаційних операцій (SMM типу), що стосується як цільового розподілу заданого інформаційного контенту, так і збору даних у підсистемі зворотного зв'язку щодо реакційних змін в уподобаннях та настроях певних груп користувачів у відповідних соціальних та інформаційних середовищах, окреслено три сценарії здійснення інтерактивних соціальних впливів. Запропоновано класифікацію типів профілювання користувачів цифрових послуг в інформаційному просторі (описано три типи), що може бути практично корисним при розробленні систем електронного урядування на основі сучасних ІКТ-засобів. Наведено коротку характеристику процесу профілювання для визначення цільової аудиторії з метою проведення вищезазначених інформаційних операцій на основі інформаційно-комунікаційних платформ, що працюють у відкритому Інтернет-просторі. Запропоновано показник для оцінювання ефективності розповсюдження впливу всередині аудиторії шляхом обчислення кореляції між рядами частотності появи ключових слів та інтенсивності реакції аудиторії (в умовах відсутності заздалегідь визначених, згідно запропонованих автором теоретичних підходів, впливів цей показник виявився приблизно рівним 0,17, в протилежному випадку він зріс до 0,31, або на 45%). Запропоновано теоретико-практичний підхід зі створення контрзаходів щодо небажаних прихованих інформаційних впливів у державному інформаційному просторі, для їх випереджувального подолання до моменту появи високорезонансної за піковою інтенсивністю реакції аудиторії інформаційної події, шляхом встановлення деякого «семантичного шуму» спеціально визначеними (наприклад, протилежними за змістом) ключовими словами або методами законного перехоплення (типу DPI) з метою фільтрації небажаного Інтернет-трафіку.^UThe purpose of the work is to develop methods of delivery of the given electronic content to the target audience using information and telecommunication platforms of egovernment for interactive social interaction within the framework of support of implementation of the necessary information policy aimed at solving the contradiction, which is to increase, in the conditions of informatization of the whole society, the degree of penetration of distributed ICT services, as potential means of implementing interactive social interaction across e-government platforms as necessary for its implementation to certain segments of the target audience with given parameters, including the intensity of delivering key messages in the form of electronic content. An analytical description and some preliminary estimates of the dynamics of socio-infocommunication interaction in the open Internet space, which is the basis of interactive information support to the target audience in the implementation of given strategies of e-governance, are proposed. A generalized graphical and algorithmic description of information operations (SMM type) is presented, concerning both the target distribution of a given information content and the collection of data in the feedback subsystem regarding the reactionary changes in the preferences and sentiments of certain user groups in relevant social and information environments, there were outlined three scenarios for interactive social influences. The classification of types of digital services' users profiling in the information space (three types are described) is offered, which can be practically useful in the development of e-government systems based on modern ICT tools. A brief description of the profiling process to determine the target audience for the purpose of conducting the above information operations on the basis of information and communication platforms operating in an open Internet space is done. An indicator was proposed to evaluate the effectiveness of propagation of influence within the audience by calculating the correlation between rows of frequency (of occurrence) of keywords and intensity of audience reaction (at the absence of predefined impacts, according to the theoretical approaches suggested by the author, this indicator turned out to be approximately equal to 0.17; increased to 0.31, or 45% otherwise). The theoretical and practical approach is proposed to create countermeasures on undesirable hidden information influences in the state information space, and for overcoming them until the appearance of a high resonance at peak intensity of the reaction level of the audience on an information event, by setting some "semantic noise" by a specific keywords or legitimate interception methods (of DPI type) to filter out unwanted Internet traffic.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Кузьменко Л. В. 
Інформаційна технологія для створення перспективних гарантоздатних автоматизованих систем управління об'єктами критичної інфраструктури / Л. В. Кузьменко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження в роботі є процеси створення перспективних гарантоздатних АСУ та процеси функціонування таких систем в умовах впливу антропогенних і техногенних втручань та загроз. Метою дисертаційної роботи є побудова інформаційної технології для створення перспективних гарантоздатних АСУ ОКІ України. При вирішенні поставлених задач в дисертаційній роботі було використано класичні та похідні критерії вибору рішень в умовах невизначеності, «евристичні» (експертні) методи оцінювання – метод Дельфи, метод аналізу ієрархій (МАІ) та метод парних порівнянь, а також метод морфологічних карт, методи лінійного програмування, методи функціонально-вартісного (ФВА) та кластерного аналізу тощо. Практичне значення - за рахунок реалізації методу формування типового варіанту побудови такої системи та методу визначення впливу загроз на процеси її функціонування дозволили розробити прикладні засади побудови інформаційної технології для створення ПГ АСУ ОКІ, впровадження якої забезпечує гарантоване надання абонентам необхідних послуг та/або сервісів, яким в заданих режимах і умовах застосування з урахуванням стану захищеності таких систем від загроз порушення ЦКД можливо виправдано довіряти. Новизна - вперше розроблений метод визначення впливу загроз на процеси функціонування перспективних гарантоздатних АСУ ОКІ; удосконалений метод формування типового варіанту побудови перспективної гарантоздатної АСУ. Впроваджено у: Державному агентстві з питань електронного урядування України при розробці вимог до архітектури системи електронної взаємодії державних інформаційних ресурсів та єдиного інформаційного ресурсу звернень громадян до органів державної влади і органів місцевого самоврядування; ІПММС НАН України при дослідженні проблеми побудови мережі гарантоздатних ситуаційних центрів сектору безпеки і оборони; Національному центрі управління та випробувань космічних засобів. Сфера використання – управління об'єктами критичної інфраструктури.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific problem, which consists in theoretical and applied bases of construction of information technology for creation of perspective guaranteeable (GHG) automated control systems (ACS) of objects of critical infrastructure (CIF), and also definition of influence on processes of functioning of such systems and man-made interventions and threats. The paper develops new and improved existing models, procedures and algorithms that form the basis for two methods - the method of forming a typical construction option and the method of determining the impact of threats on the operation of GHG ACS CIF. In the course of work on them, the procedures for selecting a prototype of network infrastructure topology (MI), selection of a typical automated workstation (AWP) of rational configuration and rational choice of software, as well as a semantic model of confrontation of ACS protection system were developed. CIF with the attacking side, models for assessing the state of protection of the system from threats of integrity, confidentiality and availability and the algorithm for detecting and recovering data in the GHG ACS CIF. The simulation experiments on the comparative evaluation and selection of the prototype of the MI topology, the configuration of the workstation and the software of the GHG ACS of the CIF of the applied level are carried out. The possibilities of application of cluster analysis for parallelization of processes of search of vulnerabilities or true values of keys used for data encryption, and also estimation of stability of cryptosystems from external cybernetic influence and cryptocurrencies are investigated in the work. A comprehensive solution in the dissertation research is information technology to create promising guaranteed ACS CIF, the implementation of which, in contrast to existing: allows you to assess events that may affect the information and technological processes on the CIF and cause damage to both owners and users; provides guaranteed provision to subscribers of necessary services and / or services, which in the given modes and conditions of application, taking into account the state of protection of such systems from threats of violation of integrity, confidentiality and availability, may be reasonably trusted. The implementation of this IT also contributes to: increase, due to the prompt identification of the set of possible most significant threats, the effectiveness of the actions of persons responsible for ensuring the safety of GHG ACS CIF; reduction of time for making well-considered management decisions on the construction of GHG ACS CIF.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського