Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (2199)Книжкові видання та компакт-диски (318)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=УТРИМАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 401
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федорук Р.С. 
Адаптація корів до умов утримання і доїння та її корекція біологічно активними речовинами і фармакологічними препаратами: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / Р.С. Федорук ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 40 с. — укp.

Наведено результати вивчення дії екологічних і технологічних чинників на адаптаційні процеси в організмі корів різного віку та продуктивності, впливу на них розроблених кормових домішок, кватерину, целотерину, аміназину та феназепаму. На підставі даних дослідження крові, молока, тканин окремих органів корів з'ясовано фізіолого-біохімічні механізми адаптаційних реакцій в організмі за дії ряду екологічних і технологічних чинників у різні періоди репродуктивно-продуктивного циклу. Установлено вплив ентерального введення аміназину та феназепаму на рівень основних метаболітів і гормонів у крові та ступінь сорбції й адсорбції їх молочною залозою корів після доїння, а також на концентрацію у крові корів-первісток основних лактогенних гормонів у період лактогенезу й адаптації до машинного доїння. Розроблено схеми та дози застосування вказаних кормових домішок і препаратів, виявлено стимулювальний вплив їх на інтенсивність обмінних процесів, адаптаційну та репродуктивну здатність, функціональну активність молочної залози з вираженою продуктивною дією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273 +
Шифр НБУВ: РА338423

Рубрики:

      
2.

Косіор Л.Т. 
Адаптація корів української чорно-рябої молочної та голштинської порід до умов інтенсивної технології виробництва молока : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / Л.Т. Косіор ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між процесом адаптації високопродуктивних корів української чорно-рябої молочної (УЧРМ) і голштинської до безприв'язно-боксового утримання та доїння в доїльному залі та динамікою відновлення їх надоїв до рівня, досягнутого в родильному відділенні, і роздоювання до максимуму. Доведено, що пристосувальна здатність у корів УЧРМП з двома отеленнями менш виражена, ніж у голштинів, а з трьома отеленнями і більше міжпородна різниця в адаптаційній здатності корів дещо нівелюється, хоча за цього також превалюють тварини голштинської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.3 + П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 голштинська
Шифр НБУВ: РА374217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Муратова Д.Б. 
Адміністративно-правове регулювання перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д.Б. Муратова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу чинного законодавства України та практики його реалізації визначено сутність, зміст та особливості адміністративно-правового регулювання перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання, наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності даних установ з метою підвищення їх ефективності. Наведено загальну характеристику пунктів тимчасового утримання мігрантів, визначено їх ознаки, запропоновано дефініції та проаналізовано нормативно-правові засади функціонування. Визначено правовий статус суб'єктів, які перебувають у пунктах тимчасового утримання. Розкрито повноваження органів публічної адміністрації щодо регулювання діяльності цих установ. Розглянуто режими перебування мігрантів у пунктах тимчасового утримання, розроблено систему заходів відповідальності за їх порушення. Наведено пропозиції щодо внесення змін до нормативно-правових актів, що регулюють функціонування пунктів тимчасового утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)345 + Х819(4УКР)112.033.1 + Х911.14(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Демків О.І. 
Активізація бюджетної політики у забезпеченні соціально-економічного розвитку регіонів (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Демків ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання активізації бюджетної політики у забезпеченні соціального й економічного розвитку регіону на базі удосконалення міжбюджетних відносин за умов адміністративно-територіальної реформи. Досліджено досвід розвинених країн у регулюванні бюджетного процесу та можливості його використання в Україні. Систематизовано доходи та видатки місцевих бюджетів з урахуванням вимог бюджетної класифікації. Визначено роль і функції владних структур у формуванні й активізації бюджетної політики у регіонах. З використанням розробленої технології досліджено процеси наповнення та використання коштів місцевих бюджетів Львівщини, розглянуто проблемні питання. Обгрунтовано принципи бюджетного стимулювання розвитку регіону, запропоновано методичні підходи та заходи щодо удосконалення міжбюджетних відносин. Для визначення обсягу міжбюджетних трансфертів з використанням формульного підходу виведено комплекс формул для розрахунку витрат на утримання органів управління, утримання та забезпечення належного функціонування закладів культури та мистецтва в районах, містах районного значення, селах і селищах. Удосконалено методологію формування джерел фінансових ресурсів місцевих бюджетів розвитку за рахунок податкових і неподаткових надходжень у аспекті збільшення абсолютної суми коштів, підвищення обгрунтованості нормативів відрахувань та покращання адміністрування надходжень з метою створення на місцях реальних можливостей для стимулювання розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)261.3-18 +
Шифр НБУВ: РА345110

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Власенко В.В. 
Анафродизія та методи відновлення відтворної функції у корів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / В.В. Власенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

За допомогою ультразвукового методу визначено диференціальні ознаки патологічних змін у яєчниках і матці корів у разі анафродизії, зумовленої гіпофункцією, гіпотрофією, склерозом, кістами, персистенцією жовтого тіла яєчників, атонією матки, ендометритом та піометрою. Розкрито вплив на поширеність анафродизії величини добового фотоперіоду, виявлено залежність виникнення окремих гінекологічних хвороб у корів від повноцінності годівлі та умов утримання. Доведено, що ефективність різних методів стимуляції статевої циклічності у корів з анафродизією залежить від морфофункціонального стану яєчників і матки. Встановлено, що у корів методом послідовної гормональної корекції лютео-, фолікулогенезу та овуляції в яєчниках можна зумовити синхронний прояв індукованої стадії збудження статевого циклу. Проведено оцінку морфофункціонального стану статевих органів у корів під час стадії збудження та визначено фактори, що знижують або підвищують заплідненість корів, у яких проводилася стимуляція та синхронізація стадії збудження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.4-911-7 +
Шифр НБУВ: РА340480

Рубрики:

      
6.

Кунська К.М. 
Антенатальна етіологія, патогенетичні ланки токсичної диспепсії новонароджених телят і їх корекція: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / К.М. Кунська ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено можливість надійної профілактики неонатальної диспепсії, що передбачає утримання тільних корів на неповноцінних раціонах протягом усього періоду вагітності, а не тільки у сухостійний період. Установлено взаємозалежність складових біологічного ланцюга корм - стан обміну речовин у корів-матерів - якість молозива - стійкість телят до захворювання на диспепсію. З метою корекції основних ланок патогенезу токсичної диспепсії новонароджених телят розроблено та клінічно апробовано комплексний електролітно-антитоксичний препарат "КЕТ", визначено оптимальні дози його компонентів, зокрема калію хлориду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.334-911-1 +
Шифр НБУВ: РА338242

Рубрики:

      
7.

Хомин Н.М. 
Асептичні пододерматити у великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / Н.М. Хомин ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 36 с. — Бібліогр.: с. 30-33. — укp.

Обгрунтовано причини виникнення, особливості перебігу гострого та хронічного асептичного пододерматитів у великої рогатої худоби (ВРХ). Розроблено заходи профілактики та методів лікування хвороби. Визначено вплив умов утримання та рівня годівлі на стан копитцевого рогу на підставі змін біохімічних показників і фізико-механічних параметрів епідермісу. Установлено, що у корів, яких утримували на залізобетонній щілинній підлозі знижується вміст вологи у копитцевому розі й опір до його стирання, що призводить до надмірного стирання рогу підошви. Згодовування коровам кормів, дефіцитних за поживними та мінеральними речовинами, призводить до зниження вмісту мінеральних речовин у копитцевому розі, перерозподілу фракцій кератозів, що погіршує його якість і сприяє надмірному нашаруванню рогу в ділянці підошви. Виявлено гістологічні та гістохімічні зміни рогу та основи шкіри залежно від перебігу асептичного пододерматиту. Обгрунтовано залежність динаміки морфолого-біохімічних, імунологічних показників крові від характеру перебігу асептичного запалення основи шкіри копитець. Установлено характерні зміни біохімічних показників у даних ділянках за різних форм асептичного пододерматиту, а також визначено біофізичні параметри епідермісу копитець залежно від перебігу захворювання. Виявлено, що за хронічного асептичного пододерматиту у корів знижується імунобіологічна реактивність організму, концентрація сірковмісних амінокислот у копитцевому розі та зростає вміст сульфогідрильних груп у ньому, що призводить до погіршення якості копитцевого рогу та його недостатнього стирання. Розроблено заходи профілактики асептичного пододерматиту у ВРХ, які дозволяють запобігти розвитку захворювання, та методи лікування, завдяки чому є можливим скорочення періоду видужання тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572.2 +
Шифр НБУВ: РА345162

Рубрики:

      
8.

Ваколюк Т.О. 
Балканська політика Росії 1908 - 1913 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.О. Ваколюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему розвитку балканської політики Російської імперії на початку XX ст., висвітлено її вплив на подальшу історію південнослов'янських держав. З'ясовано вплив балканських регіональних кризових ситуацій на формування політики провідних держав Європи та Росії. Проаналізовано погляди політичного керівництва Росії, його програми та дипломатичну діяльність стосовно балканських країн у даний хронологічний період, спрямовані на забезпечення виконання власних завдань у регіоні, зокрема щодо зміни статусу чорноморських проток Босфору та Дарданелл. Простежено вплив внутрішніх і зовнішніх факторів на зміни зовнішньополітичного курсу царського уряду. Досліджено дипломатичні дії Росії, спрямовані на об'єднання слов'янських держав Балканського півострова й утримання їх російської орієнтації. Висвітлено зовнішню політику Російської імперії напередодні та під час Балканських воєн. Простежено вплив наслідків воєнних дій на міжнародну ситуацію в Європі напередодні Першої світової війни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(476)5-611 + Т3(2)5-6 +
Шифр НБУВ: РА342651

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Голубович І.В. 
Біографія як соціокультурний феномен (філософсько-методологічний аналіз): автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / І.В. Голубович ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 35 с. — укp.

Розроблено соціально-філософську концепцію біографії як соціокультурного феномену, що характеризує індивідуально-особистісний вимір соціального буття та культури. Обгрунтовано теоретико-методологічну базу його дослідження у соціальній філософії та міждисциплінарному полі соціогуманітарного знання. Проаналізовано теоретичні засади, пізнавальні можливості та межі біографічного підходу у соціальній філософії та соціогуманітарному знанні в цілому. Запропоновано модель і стратегію соціально-філософського аналізу біографії, що передбачає вихід на рівень соціальної онтології. Біографію у різноманітності своїх форм і типів проаналізовано як культурну інваріанту й універсалію соціокультурного буття, як сутнісний вираз вихідної саморефлексивності, герменевтичноті та наративності життя, механізм репрезентації індивідуально-особистісного начала культури в його конкретній історичності й унікальності. Сформульовано визначення феномену біографії як результату "персоналізації" надіндивідуальних соціокультурних норм, цінностей, зразків та як засобу універсалізації персонально-унікальних смислів. Проаналізовано проблематику "нового біографізму" як відображення антропологічного повороту у сучасній філософії та гуманітаристиці. Доведено, що "новий біографізм/автобіографізм" часто є неартикульованим, латентним елементом багатьох сучасних філософских концепцій, в яких відкрито продемонстровано відторгнення від "біографічного методу" у його класичних зразках і позитивістських модифікаціях. Розроблено методологічну базу науково-теоретичного представлення феномену біографії у синтетичній єдності соціальної онтології, соціальної феноменології та методології гуманітарного знання. Біографічний/автобіографічний аспект досліджено як одну з найважливіших складових такої синтезувальної архітектоніки. Показано, що біографічна спрямованість є способом утримання проблемно-тематичної єдності Humanities, теоретико-концептуальним гарантом якої здатна виступати соціальна філософія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6В618.2 + Ю6*671 + С5 в 618.2 +
Шифр НБУВ: РА367987

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Василюк Т.П. 
Біологічне очищення стічних вод різного походження: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.П. Василюк ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено питання біологічного очищення стічних вод з використанням гідробіонтів виду E. crassipes. Досліджено цю технологію для визначення оптимальних показників роботи та удосконалення способу очищення. Обгрунтування ефективної технології очищення стічних вод вирішене шляхом експериментальних досліджень процесів трансформації забруднень у стоках. Наведено результати спостережень за екологічними особливостями рослин виду E. crassipes. Оцінено можливість культивування їх для очистки стічних вод, визначено оптимальні умови утримання та розмноження рослин за умов штучного клімату та реальних очисних споруд. Описано особливості росту рослин виду E. crassipes у різних за забрудненням середовищах за показниками: приріст надводної та підводної частин, приріст фітомаси. Визначено залежність розмірів та ваги рослин від щільності їх зростання. Одержано дані щодо впливу температур водного та повітряного середовища на ефект очистки стічних вод, досліджено залежності інтенсивності очистки від гідравлічного навантаження на біофільтр та кількості біомаси рослин у ньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*827.6 + Н761.204.4 +
Шифр НБУВ: РА366682

Рубрики:

      
11.

Давиденко К.В. 
Біологічні основи оптимізації виробництва вірусних препаратів для захисту лісу від комах-хвоєгризів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / К.В. Давиденко ; Донец. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Донецьк, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

З метою удосконалення виробництва препаратів для захисту лісу на основі ентомопатогенних вірусів та їх тестування визначено оптимальні умови одержання личинок комах-хвоєгризів з різним типом сезонного розвитку (звичайного та рудного соснових пильщиків, соснового шовкопряда, соснової совки) у різні терміни, а також оптимальні умови їх утримання та накопичення вірусного матеріалу. Визначено залежність термінів вильоту імаго рудного та звичайного соснових пильщиків, реактивації діапаузи гусениць соснового шовкопряда від температури та фотоперіоду утримання коконів. Визначено вплив на життєздатність комах-хвоєгризів якості корму, температури та фотоперіоду, а для соснового шовкопряда - щільності утримання. Установлено оптимальні значення віку личинок, концентрації вірусної суспензії під час інфікування та тривалості утримання на контамінованій хвої для одержання найбільшої кількості вірусного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П496.6 +
Шифр НБУВ: РА339343

Рубрики:

      
12.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Чучко М.К. 
Буковинська дерев'яна культова архітектура XVII - XIX ст. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / М.К. Чучко ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі комплексного аналізу письмових, археологічних, речових, архітектурних і польових матеріалів і музейних колекцій висвітлено питання будівництва, утримання, постачання та охорони дерев'яних культових споруд Буковини. Значну увагу приділено формуванню та розвитку їх архітектурно-об'ємного планування й особливостей внутрішнього обладнання протягом XVII - XIX ст. у контексті взаємовпливів народних традицій, а також церковних канонів. Розглянуто традиційні способи оберігання дерев'яних культових споруд Буковини від пожеж, стихійного лиха, крадіжок та охарактеризовано перші пам'яткоохоронні заходи. З'ясовано роль культових споруд у житті традиційної буковинської громади та їх місце у формуванні духовних цінностей окремих її членів. Детально проаналізовано співвідношення канонічного та традиційного у процесі формування вертикального простору буковинських дерев'яних культових споруд, їх опорядження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-7 + Э372.27-655.9 + Щ117.166.5(4Укр337)4/5
Шифр НБУВ: РА309741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Стецик Ю.О. 
Василіанські монастирі Перемишльської єпархії: інституційний розвиток, економічне становище та релігійна діяльність (кінець XVII - XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Стецик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено основні аспекти діяльності василіанських монастирів на теренах Перемишльської єпархії впродовж кінця XVII - XVIII ст. Вивчено інституційний розвиток чернецтва, виокремлено певні періоди: фундації (кінець XIII - XVII ст.), перехід до унії (кінець XVII - початок XVIII ст.), утворення Святопокровської провінції та входження до неї унійних монастирів єпархії (1739 - 1745 рр.), пореформенний період (1745 - 1772 рр.). Вивчено економічне підгрунтя функціонування чернечих обителей, яке відобразилося в організації певних господарсько-фінансових відносин: введенні фільваркового господарства, наявності різного роду допоміжних промислів і участь у тогочасних фінансово-кредитних відносинах. Розглянуто внутрішню, релігійну діяльність ченців. З'ясовано основні засади духовної формації чернецтва східного обряду, які в аналізований період зазнали певних змін від єпархіальної до централізованої системи управління з чітко регламентованим уніфікованим монастирським уставом та Конституцією ЧСВВ. Визначено чинники, які впливали на провадження духовного вишколу ченців: кіновіяльний (спільний) уклад життя, поміркованість у їжі, скромність в одязі, молитва, піст, реколекції та інші духовні практики. Зокрема, домінували внутрішні студії з риторики, філософії та богослов'я, які у другій половині XVIII ст. спричинилися до піднесення освітнього рівня василіанського чернецтва на теренах єпархії. Досліджено душпастирську працю отців-василіан, яка відобразилася в утриманні парафій, провадженні реколекцій, місій, проповідей, оповідей, служінні в жіночих монастирях та при єпископській кафедрі. Визначено внесок василіанських монастирів у розвиток духовної культури Підгір'я, який висвітлено в аспекті функціонування освітньо-культурних осередків - скрипторіїв, хорових капел, шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 + Э377.109(4УКР)-647.2 +
Шифр НБУВ: РА340887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лосєв О.М. 
Вдосконалення способів виведення та використання трутнів української породи бджіл: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.М. Лосєв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-204 +
Шифр НБУВ: РА353259

Рубрики:

      
16.

Чарний Д.В. 
Вдосконалення способів водо- і енергозбереження в розгалужених зрошувально-обводнюючих системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Д.В. Чарний ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням раціонального використання води і електроенергії в системах водного господарства. Уточнена методика визначення розрахункових витрат води на тваринницьких фермах, яка враховує процедурні операції по утриманню тварин. Розроблені нові технологічні схеми і конструкції водозабірно-очисних споруд з пінополістирольним фільтрувальним завантаженням, встановлено їх оптимальні конструктивні та технологічні параметри. Розроблені методики розрахунку витрат води за парціальною схемою в трубах великого діаметру розгалужених водорозподільчих систем та виявлення місць витоків води з них за допомогою манометричної зйомки. Запропоновані оптимальні графіки роботи насосів та методика їх підбору для економії витрат електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.5,022

Рубрики:

      
17.

Стаєнний О. В. 
Ветеринарна превенція і постійно діюча профілактика у племінному розпліднику службових собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. В. Стаєнний ; Львів. нац. ун-т вет. мед. та біотехнолій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено паспортизацію підприємства та дано оцінку технології та стану ЗВП. Проведено диспансеризацію поголів'я й аналіз її результатів. Проаналізовано стан захворюваності поголів'я, профілактичних заходів, які проводяться у племінному розпліднику. Визначено потенціал розвитку новонароджених цуценят одержаних від племінних сук, шляхом вивчення щотижневого приросту їх живої маси до чотирьохмісячного віку. Вивчено особливості формування темпераменту у дослідних цуценят шляхом їх тестування у двохмісячному віці. Проаналізовано умови утримання та параметри мікроклімату в будівлях для цуценят. Вивчено потребу тестування молодняку на службову придатність для використання за формування особливостей поведінки. Розраховано ефективність превентивного та профілактичного підходу щодо технології утримання, розведення, вирощування у племінному розпліднику службових собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-614 + П871.53-8
Шифр НБУВ: РА371369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Долбаносова Р. В. 
Ветеринарно-санітарні заходи щодо профілактики бактеріальних хвороб страусів: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Р. В. Долбаносова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати моніторингу умовно-патогенної мікрофлори господарств з вирощування африканського страуса у різних регіонах України. Із інкубаторів, брудерів, приміщень для утримання, патологічного матеріалу від ембріонів-задохликів і трупів страусів виділено подібну за видовим складом умовно-патогенну мікрофлору. Відносний видовий вміст мікрофлори виробничих приміщень залежить від їх технологічного спрямування та віку страусів, які в них утримуються. Встановлено, що умовно-патогенна мікрофлора стійка до антибіотиків ампіциліну, оксациліну, цефазоліну, канаміцину, неоміцину, стрептоміцину, еритроміцину, поліміксину та чутлива до сульфаніламідів, тетрациклінів, нітрофуранів, байтрилу, левоміцетину, цефапіразону, цефатоксину. За визначення бактерицидної активності до ізольованої від страусів умовно-патогенної мікрофлори встановлено більш сильну дію пребіотика біо-мос у порівнянні з пробіотиком біофлор. Згодовування з кормом пребіотику біо-мос і пробіотику біофлор забезпечує зменшення витрат корму, збільшення добових приростів живої маси та збереженості страусят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8
Шифр НБУВ: РА378096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Стародуб С.С. 
Взаємодія нерелятивістських заряджених частинок в імпульсному світловому полі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.С. Стародуб ; Ін-т приклад. фізики НАН України. — Суми, 2008. — 23 с. — укp.

Виявлено ефект притягання нерелятивістських електронів в імпульсному полі однієї та двох зустрічних лазерних хвиль, які поширюються перпендикулярно напрямку руху електронів, коли швидкість осциляцій частинок у хвилі набагато більше швидкості поступального руху електронів. Визначено механізм контролю сили притягання нерелятивістських електронів і часу їх утримання на певній середній відстані в імпульсному полі двох зустрічних лазерних хвиль. Виявлено ефект притягання нерелятивістських іонів водню за умов параксіального пучка в імпульсному полі однієї та двох зустрічних лазерних хвиль, які поширюються паралельно напрямку руху іонів, коли швидкість осциляцій частинок у хвилі одного порядку з поперечною компонентою відносної швидкості теплового руху онів. Одержано механізм контролю сили притягання нерелятивістських іонів у пучку та часу їх утримання біля певної середньої відносної відстані в імпульсному полі двох зустрічних лазерних хвиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 +
Шифр НБУВ: РА358084

Рубрики:

      
20.

Гавриляк В.В. 
Взаємозв'язок показників обміну речовин у крові гірськокарпатських овець (закарпатський тип) з ростом, структурою, хімічним складом і фізичними параметрами вовни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / В.В. Гавриляк ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язок метаболічного та тиреоїдного профілю крові овець української гірськокарпатської породи з ростом вовни, її структурною організацією та фізико-хімічними параметрами. З'ясовано вплив на ці показники таких факторів, як вік, фізіологічний стан організму, сезон і умови утримання. Встановлено зв'язок тиреоїдних гормонів у плазмі крові з річним ростом вовни, який у різні періоди року проявляється по-різному. Виявлено зміни у тиреоїдному статусі овець, пов'язані з фізіологічним станом організму. Встановлено корелятивний зв'язок між рівнем у крові окремих компонентів обміну речовин, особливо білкового та ліпідного, та інтенсивністю відростання вовни. Значну кореляцію спостережено між темпами відростання вовнових волокон і вмістом у крові загального білка, альбумінів, глобулінів і активністю аланінамінотрансферази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-612.5 + Е60*690.11*725.381.1
Шифр НБУВ: РА315154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського