Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (52)Реферативна база даних (6729)Книжкові видання та компакт-диски (835)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІЗИЧНІ$<.>+<.>K=ОДИНИЦІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дідора В.Г. 
Агробіологічні основи вирощування льону-довгунцю в Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Г. Дідора ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Впроваджено способи основного та передпосівного обробітку грунту автоморфних і гідроморфних грунтів, систему внесення мінеральних добрив під час вирощування льону-довгунцю. Досліджено вплив довготривалого безполицевого основного та комбінованого передпосівного обробітку грунту, строків і доз внесення мінеральних добрив на водно-фізичні властивості грунту, родючість, забур'яненість посівів, добову періодичність росту, фотосинтетичний потенціал і вуглеводний обмін льону-довгунцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Палапа Н.В. 
Агроекологічна ефективність захисно-стимулюючих сумішей природного походження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.В. Палапа ; Ін-т агроекол. та біотехнології УААН. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Агроекологічну ефективність препарату досліджено польовим, вегетаційним і лабораторним методами на фоні комплексного застосування різних доз, строків і засобів внесення мінеральних добрив. Встановлено оптимальні норми препарату для 33-х сільськогосподарських культур, розглянуто вплив ЗСС на схожість та енергію проростання насіння, величину врожаю та основні показники його якості, коефіцієнти використання рослинами поживних речовин грунту та мінеральних добрив, стан екологічної рівноваги у біотичному кругообігу речовин, нормативи затрат мінеральних затрат мінеральних добрив на формування одиниці врожаю та їх біоенергетичну ефективність. За результатами даних досліджень вперше розроблено проект КНД "Енергоресурсозберігаюча технологія обробки насіння захисно-стимулюючими сумішами природного походження".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.85 +
Шифр НБУВ: РА322947

Рубрики:

      
4.

Таріка О.Г. 
Агроекологічне обгрунтування освоєння і використання лесоподібного суглинку при рекультивації земель в Нікопольському марганцеворудному басейні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Г. Таріка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано технологію створення продуктивних кормових угідь безпосередньо на спланованих лесоподібних суглинках без покриття їх родючим шаром зонального грунту за умов південного Степу України. Встановлено вплив тривалого сільськогосподарського освоєння едафотопів з лесоподібних суглинків на їх фізичні, водно-фізичні та агрохімічні властивості. Показано ефективність сумісного вирощування багаторічних бобових і злакових трав на едафотопах, представлених лесоподібними суглинками. Визначено оптимальне співвідношення компонентів фітоценозів, що забезпечує найвищу урожайність, збір кормових одиниць та азотовмісних сполук на лесоподібному суглинку за роками їх життя та за весь період вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА345187

      
5.

Дідора В.Г. 
Агроекологічне обгрунтування технології виробництва льону-довгунця в Поліссі України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Г. Дідора ; Вінниц. держ. аграр. ун-т М-ва аграр. політики України, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2009. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано продукційний процес льону-довгунця. Вивчено, розроблено та впроваджено способи основного та передпосівного обробітку авто- і гідроморфних грунтів. Досліджено аспект використання мінеральних добрив. Вивчено вплив довготривалого безполицевого основного та комбінованого передпосівного обробітку грунту, строків і доз внесення мінеральних добрив на водно-фізичні властивості грунту, родючість, забур'яненість посівів, добову періодичність росту, фотосинтетичний потенціал і вуглеводний обмін льону-довгунця. Доведено, що вилежування трести на льонищі з підсіяних під льон злакових трав зменшує вміст радіоцезію в продукції на 28 - 50 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Трач С.В. 
Агроекологічне обгрунтування утилізації відходів спиртового виробництва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Трач ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено один з методів утилізації відходів спиртового виробництва шляхом внесення під сільськогосподарські культури (вологозарядові поливи за норм 500, 750 і 1 000 т/га) та результати цього заходу. Проведено комплексну іригаційну оцінку відходів, досліджено їх придатність для поливу. Установлено вплив на фізико-хімічні, фізичні та хімічні властивості, на мікробіологічну активність чорнозему типового, важкосуглинкового. Доведено, що відходи за оптимальних доз позитивно впливають на врожайність і якість сільськогосподарських культур. Установлено, що використання відходів спиртового виробництва спричиняє зміни у структурному складі, сприяє нагромадженню у грунті окремих елементів живлення, підвищенню мінералізації грунтової водної витяжки, покращанню загальної біологічної активності. Визначено найефективнішу дозу внесення відходів (750 т.га), яка має забезпечити максимальну утилізацію та уникнення негативного впливу на грунт і сільськогосподарські культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.5 +
Шифр НБУВ: РА360872

Рубрики:

      
7.

Матвійчук Б.В. 
Агроекологічні аспекти біологізації землеробства на ясно-сірих супіщаних лісових грунтах: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.В. Матвійчук ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у короткоротаційних сівозмінах проведено комплексне екологічне оцінювання впливу тривалого застосування органічних (гній, солома, сидерат) і мінеральних добрив та їх поєднань на агроекосистему ясно-сірого лісового грунту за умов Полісся України. Встановлено зв'язок оптимальних параметів і нормативних показників агрофізичних, фітосанітарних і біотичних властивостей ясно-сірого лісового грунту Полісся з системою традиційного та "біологічного" ведення землеробства. Для Полісся України визначено поширення в орному шарі дощових черв'яків як одного з показників біологічної активності грунту за комплексного використання мінімалізованого обробітку грунту та "біологічного" ведення землеробства. Встановлено підвищення окупності одиниці мінеральних добрив за умов максимального залучення в біологічний кругообіг біогенних елементів побічної продукції рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-2 + П141.8 +
Шифр НБУВ: РА361272

Рубрики:

      
8.

Харитонов М.М. 
Агроекологічні основи відновлення техногенно порушених земель в гірничовидобувних регіонах України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / М.М. Харитонов ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 38 с. — укp.

Розроблено екогідрогеологічне обгрунтування формування й експлуатації рекультивованих земель, що передбачає екологічну реставрацію порушених земель за рахунок організації стоку, відведення атмосферних опадів, забезпечення процесу формування біогеогенетичних горизонтів рекультивованого шару потужністю 1,0 - 1,2 м із залученням найбільш придатних гірських порід і закладенням штучного дренажу. Проведено розрахунки динаміки рівня грунтових вод з урахуванням природного бокового розтікання для рекультивованого відвалу (без дренажу та на фоні горизонтального дренажу зі зрошенням). Досліджено водно-фізичні, фізико-хімічні й екологічні властивості розкривних гірських порід. Наведено комплексну оцінку змін окисно-відновлювальних умов за профілем рекультивованих відвалів. Проведено моделювання та довгостроковий прогноз змін водно-сольових умов на різних варіантах рекультивації у профілях рекультивованих шахтних відвалів. Виявлено субстрати (темно-сіра глина, шлам залізної та марганцевої руди), де утворення токсичних концентацій заліза та марганцю обмежує їх використання. Встановлено параметри поживних режимів фітомеліорованих гірських порід, що забезпечують підвищення буферної та біотичної ємності у процесі формування родючості рекультивованих земель. Розроблено концепцію поетапного інтегрального підходу в оцінці екологічного ризику аеротехногенного забруднення сільськогосподарських територій важкими металами. Розкрито особливості прояву буферної ємності чорнозему до важких металів і перспективи використання деяких гірських порід як сорбентів для детоксикації техногено забруднених грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29(4УКР) + П064.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Курило В.Л. 
Агротехнічні основи процесів механізованого вирощування насіння цукрових буряків: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / В.Л. Курило ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Визначено головні фактори підвищення ефективності виробництва насіння. Розроблено математичні моделі розміщення насінневих рослин на площі залежно від норми висіву насіння (безвисадковий спосіб вирощування) або густоти садіння маточних коренеплодів (висадковий спосіб) та зрідженості насінників протягом періоду вегетації. Запропоновано схеми визначення маси насіння із однієї рослини, урожаю з одиниці площі, періоду дозрівання його за висотою рослин, вологості надземної частини залежно від параметрів маточних коренеплодів, густоти рослин та нерівномірності площі живлення насінників. Визначено закономірності зміни сили зв'язку насіння із стеблами залежно від його стиглості. Розроблено математично-статистичні моделі, що визначають урожай та ефективність виробництва насіння залежно від агротехнічних умов вирощування насінників. Результати досліджень застосовано у розробці технологічних карт та вихідних вимог на машини, що вирощують насіння цукрових буряків безвисадковим та висадковим методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА321899

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Баєв О.А. 
Адаптація серцево-судинної системи і функціональний стан вищої нервової діяльності організму людини при тривалих фізичних навантаженнях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Баєв ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено процес адаптації серцево-судинної системи організму та розвитку індивідуально-типологічних властивостей вищої нервової діяльності за тривалих фізичних навантажень. Показано, що вплив тривалих тренувань на організм юнаків і дівчат супроводжується підвищенням адаптаційних можливостей серцево-судинної системи, розвитком морфофункціональної адаптації серця, позитивними змінами у його біоелектричній активності та механізмах регуляції серцевого ритму. Встановлено, що динаміка змін функціонального стану серцево-судинної системи організму юнаків і дівчат характеризується, зокрема, збільшенням функціональних об'ємів і маси міокарду лівого шлуночка, тривалості кардіоциклу та електричної систоли серця. Виявлено, що тривалі фізичні навантаження сприяють удосконаленню психофізіологічних функцій організму юнаків і дівчат віком 18 - 20-ти років. З'ясовано, що індивідуально-типологічні властивості вищої нервової діяльності тісно пов'язані з сенсомоторними та психічними функціями організму та проявляються у характері термінових пристосувальних реакцій серцевого ритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 +
Шифр НБУВ: РА349158

Рубрики:

      
11.

Вашпанов Ю.О. 
Адсорбційна чутливість напівпровідникових матеріалів групи Аsub2/subВsub6/sub, оксидів важких металів та поруватого кремнію з реальною поверхнею з кластерними структурами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Ю.О. Вашпанов ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + Г583.2

Рубрики:

      
12.

Лук'яник І.В. 
Активні процеси в кометах: аналіз кривих блиску та спектрів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / І.В. Лук'яник ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено криві блиску та спектри комет для встановлення певних характерних особливостей, притаманних спалахам і флуктуаціям блиску комет і розвалам їх ядер. Створено каталог фізичних характеристик комет, спостережених у 1990 - 2000 рр. Побудовано та детально охарактеризовано криві блиску двох яскравих комет C/1995 O1 (Hale-Bopp) та C/1996 B2 (Hyakutake), а також встановлено зв'язок флуктуацій блиску даних комет з фізичними умовами у міжпланетному просторі. Отримано розподіл числа спалахів блиску комет у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля та встановлено їх три основні причини. Проаналізовано зв'язок флуктуацій блиску з положенням комети у межах секторів секторної структури міжпланетного магнітного поля. На підставі спектрального та фотометричного матеріалу про комету C/1999 S4 (LINEAR) наведено результати, що характеризують процес руйнації ядра зазначеної комети та оцінено розміри фрагментів, їх швидкість та енергію розльоту. Виявлено зміщення люмінесцентного континуума стосовно комет C/1999 S4 (LINEAR) та C/2001 A2 (LINEAR), які відносяться до класу комет, ядра яких руйнуються. Обчислено фізичні характеристики нейтральної складової атмосфери комети C/2000 WM1 (LINEAR). Проведено детальне ототожнення спектрів вищезгаданих комет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.25
Шифр НБУВ: РА319732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Скиба Н.Г. 
Активні фразеотворчі процеси в українській публіцистичній і художній прозі кінця XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Г. Скиба ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Здійснено функціонально-стилістичний аналіз фразеологічних одиниць в українській публіцистичній та художній прозі кінця XX - початку XXI ст. Сформульовано визначення явища фразеотворення як вторинної фразеологізації, синхронічної динаміки фразеологічного сладу мови. Розкрито зміст поняття "активні фразеотворчі процеси" на підставі визначення сутності семантичної структури фразеологічної одиниці як цілісної номінації за компонентної нарізнооформленості, а також функціонально-стилістичного чинника. Запропоновано трактування даного явища як оновлення, перетворення фразеологізмів шляхом модифікації відомих фразеологічних моделей методами нарощення, скорочення, субституції за контекстуальних умов. Встановлено функціональну гнучкість фразеологізмів. Запропоновано розмежування активних фразеотворчих процесів на два типи - інтенсивні та екстенсивні. Визначено основні мовні та позамовні чинники, що сприяють динамізації якісних і кількісних змін фразеологічного складу української мови. Виявлено тісний зв'язок між динамікою суспільного життя та її відображенням у мові, зокрема у фразеологічній підсистемі, яка найоперативніше реагує на позамовні чинники. Досліджено продуктивні джерела поповнення фразеологічного складу сучасної української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА339499

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Двилюк І.В. 
Акустичні репеленти в комплексній дератизації об'єктів ветеринарно-санітарного нагляду: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / І.В. Двилюк ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2001. — 15 с. — укp.

Обгрунтовано використання акустичних репелентів у боротьбі зі шкідливими гризунами, вивчено ефективність і доцільність їх застосування в комплексі з традиційними засобами дератизації на об'єктах ветеринарно-санітарного нагляду. Встановлено залежність етіологічних показників від частотних параметрів емітованого сигналу. Одержано нові дані про вплив акустичних репелентів на біоелектричну активність головного мозку та серця лабораторних щурів. Досліджено динаміку фізіологічних і біохімічних показників крові та репродуктивних показників у щурів за дії акустичного репеленту АР-010. Розроблено спосіб відлякування гризунів і комплексний план, який поєднує фізичні та хімічні засоби дератизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Cas*739.222.51 + П817
Шифр НБУВ: РА316334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Макаренкова А.А. 
Акустичні характеристики звуків дихання та методи їх реєстрації і обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / А.А. Макаренкова ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси переходу звуків, генерованих процесами життєдіяльності організму на прийомні акустичні перетворювачі. Визначено шляхи побудови ефективних електроакустичних перетворювачів, призначених для аускультації звуків дихання. Запропоновано нові перетворювачі, в яких перехід звуку здійснюється більш раціонально. Установлено, що запропоновані перетворювачі перевершують за ефективністю закордонні. Здійснено дослідження, класифікацію та ранжування перешкод перетворювачів, електронного стетофонендоскопа: звукової, вібраційної та електромагнітної природи, розроблено рекомендації щодо їх зниження. Сформовано електронну цифрову базу звуків дихання верифікованих здорових і хворих на певмоконіоз - 600 звукових образів. Проведено комп'ютерну обробку даних звуків, виявлено звукові артефакти у хворих на пневмоконіоз, здійснено їх об'єктивізацію. Запропоновано фізичні гіпотези генерації додаткових звуків дихання у хворих на пневмоконіоз, спричинені морфологічними змінами у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733 + Р412-4 + В323.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА356705

Рубрики:

      
16.

Мичуда Л.З. 
Аналогові функціональні перетворювачі на комутованих конденсаторах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Л.З. Мичуда ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню принципів побудови та створенню нових аналогових функціональних перетворювачів з підвищеною точністю та розширеними функціональними можливостями на основі використання явища перерозподілу заряду в комутованих конденсаторах аналогових функціональних перетворювачів на комутованих конденсаторах (АФПК). Виконано класифікацію перетворювачів. Запропоновано та розроблено нові класи АФПК, зокрема, типу: логарифматор-антилогарифматор, N-логарифматорів-антилогарифматор на двох і одній конденсаторних комірках; з додатковим арифметичним блоком, а також - аналого-цифрові функціональні перетворювачі. Розроблено математичні та фізичні моделі АФПК. Запропоновано аналітичні вирази для характеристик перетворення та оцінки похибок АФПК. Розроблено алгоритми та пакет прикладних програм для дослідження АФПК на ЕОМ і макетні зразки АФПК, наведено результати досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.39

Рубрики:

      
17.

Войленко О.А. 
Анатомо-функціональний стан сечовивідних шляхів після цистектомії та ілеонеоцистопластики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.А. Войленко ; Ін-т урології АМН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено анатомо-функціональні особливості реконструйованих сечовивідних шляхів у хворих, яким виконано радикальну цистектомію з безперервним відведенням сечі (ілеонеоцистопластикою). Проведено аналіз комплексного обстеження хворих у різні післяопераційні строки. Проаналізовано ускладнення післяопераційного періоду та розроблено заходи їх профілактики. Розглянуто процес відновлення акту сечовипускання та доведено функціональну спроможність сформованого за методом Double U ілеального сечового міхура, який сприяє відновленню або покращанню роботи нирок і верхніх сечовивідник каналів. Зазначено, що метод передбачає відновлення цілісності сечового тракту та природного акту сечовипускання, що створює благоприємні фізичні, психологічні та соціальні умови життя хворих. Розроблено схему диспансерного спостереження за хворими, яким виконано радикальну цистектомію з ілеонеоцистопластикою, запропоновано критерії оцінки їх віддалених результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.695.6-59 +
Шифр НБУВ: РА324320

Рубрики:

      
18.

Зарума-Панських О.Р. 
Англійська лексика міжнародних договорів: структурні, семантичні та дискурсні особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Р. Зарума-Панських ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Лінгвостилістично вивчено англомовні тексти міжнародних договорів на лексико-семантичному та синтаксичному рівнях та у лексикографічній, когнітивній і функціональній площинах опису. З'ясовано характерні риси мови міжнародних документів. Виділено пласт лексики, використаної для укладання текстів міжнародних договорів. Описано лексичні одиниці, що сприяють реалізації теми домовленості, встановлено продуктивні структурні моделі синтагматичної дистрибуції. Визначено рекурентність виділених моделей. Розглянуто особливості семантики власних та запозичених з інших галузей термінологічних лексем і словосполучень. Проаналізовано визначальні дискурсні риси цих документів у їх частинах, зокрема когнітивне структурування основних положень міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-713
Шифр НБУВ: РА315614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Гулатіс І.Л. 
Анізотропія електротранспорту, надлишкова провідність і структурна релаксація у ВТНП монокристалах системи 1-2-3: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Л. Гулатіс ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні параметри, температурні, концентраційні, часові, польові та баричні залежності окремих резистивних параметрів сполук високотемпературних надпровідних купратів (ВТНП) системи 1-2-3. Встановлено фізичні закономірності проходження динамічних фазових переходів. Розкрито особливості взаємовпливу процесів локалізації носіїв, флуктуаційної та псевдощілинної аномалій за умов дії зовнішніх чинників (низької температури, високого тиску та магнітного поля), а також структурної анізотропії та заданої топології дефектів кристалічної решітки у ВТНП-сполуках системи 1-2-3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА367997

Рубрики:

      
20.

Вовк О.Б. 
Антропогенні грунти Розточчя - Опілля та їх спроможність щодо екологічних функцій: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.Б. Вовк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На прикладі урбанізованих і техногенних ландшафтів Розточчя - Опілля вивчено особливості формування та функціонування антропогенних і природно-антропогенних грунтів, установлено їх здатність виконувати екологічні функції. Наведено схему структурної організації грунтового покриву даних антропогенних ландшафтів. Зазначено, що в грунтовому покриві кар'єрно-промислових ландшафтів переважають техногрупи, а в міських - урбаногрупи та урбаноземи. Досліджено фізико-хімічні та водно-фізичні властивості грунтів, утворених за домінуванням техно- або урбаногенних (селітебних і рекреаційних) факторів грунтоутворення. З'ясовано, що активність мікробіотичного компонента порушених грунтів значною мірою визначається їх еколого-функціональним станом. На підставі аналізу функціональних параметрів мікробіоти виявлено спірально-флуктуаційний перебіг розвитку біокомплексів. Запропоновано напрямки оптимізації та відновлення екологічних функцій антропогенних грунтів, які утворюють два вектори направлених або на самовідновлення, або на відновлення функцій шляхом додаткового втручання людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + Д829(45УКР)081 +
Шифр НБУВ: РА325376

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського