Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (79)Реферативна база даних (13223)Книжкові видання та компакт-диски (2839)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>K=ФАРБ$<.>+<.>K=ЛАКИ$<.>+<.>K=СТАНДАРТНІ$<.>+<.>K=ПЛАСТИН$<.>+<.>K=ДЛЯ$<.>+<.>K=ВИПРОБУВАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1793
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сінотін А.М. 
Автоматизація розрахунків нестаціонарних теплових режимів при проектуванні одноблокових радіоелектронних апаратів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.12 / А.М. Сінотін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено характер теплообміну в радіоелектронних апаратах (РЕА), які функціонують у повітряному середовищі за нормального атмосферного тиску. Розроблено методику розрахунку нестаціонарних температурних полів РЕА з довільним законом зміни розсіюваної елементами потужності від температури та часу. Досліджено вплив конструктивних параметрів апарата з урахуванням анізотропії нагрітих зон за теплопровідністю на загальний температурний режим. Вперше з використанням результатів аналітичних та експериментальних досліджень створено алгоритм теплофізичного проектування одноблокових РЕА, який дозволяє забезпечити заданий температурний режим на початкових етапах конструювання паралельно з розробкою електричної схеми та вибором елементної бази, що значно підвищує економічну ефективність розробок і виключає необхідність внесення істотних змін у конструкції за наслідками перевірочних розрахунків і температурних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-028.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА359902

Рубрики:

      
2.

Бенеш Р.В. 
Автоматизований аналіз критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Р.В. Бенеш ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання автоматизованого аналізу критеріїв якості відбитків для удосконалення технології друкування. Здійснено класифікацію систем автоматичного керування на підставі відомих класифікаційних ознак за особливостями відбору й опрацювання даних для додрукарського та друкарського устаткування. Класифіковано друкарські машини за системами автоматичного керування на прикладі машин фірми Heidelbrg. Розроблено імітаційне моделювання координат кольору на відбитку у разі зміни відносної площі друкарських елементів, що реалізовано у програмі MATLAB. Запропоновано нові критерії оцінювання якості відбитків, а саме: амплітуду оптичної густини фарби, амплітуду та крок відносної площі друкарських елементів на відбитку. Для визначення даних критеріїв якості друкованого зображення розроблено та реалізовано модель базової структури вимірювальної системи з застосуванням міні-відеокамери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802-7 +
Шифр НБУВ: РА341569

Рубрики:

      
3.

Первухіна О.Л. 
Автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Первухіна ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну проблему підвищення ефективності технологічного процесу стендових випробувань машинобудівних виробів за рахунок скорочення термінів їх проведення, підвищення достовірності інформаційних результатів на основі встановлених взаємозв'язків між параметрами об'єктів випробувань і системами їх здійснення. Показано, що вибір інформативних параметрів полягає в їх ранжуванні за інформаційним критерієм розрізнення станів випробувальних виробів. Зазначено, що комплекс взаємозв'язаних математичних моделей для елементів автоматизованої системи випробувань даних виробів уключає: багатовимірні стохастичні системи, одержані шляхом представлення функціонального опису параметрів випробувальних виробів у вигляді багатовимірних поверхонь; тимчасові ряди, побудовані для досліджуваного класу виробів за динамічних рядів вимірювань параметрів; якісні залежності між вхідними та вихідними структурними та режимними параметрами. Розроблено структуру та математичне забезпечення автоматизованих систем випробувань складних машинобудівних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К470.2 +
Шифр НБУВ: РА325474

Рубрики:

      
4.

Трохимчук В.А. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп груші в маточнику і полях розсадника в умовах правобережної частини західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.А. Трохимчук ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення 10-ти форм вегетативно розмножуваних підщеп для груші в маточнику конкурсного випробування та 30-ти комбінувань даних підщеп з трьома сортами груші, внесеними до Реєстру сортів рослин України. За комплексом біологічних, господарських, технологічних та економічних показників виділено дві кращі форми - айву мліївську та ВА29, адаптовані до грунтово-кліматичних умов правобережної частини західного Лісостепу України та перспективні для вирощування високоякісного садивного матеріалу нових сортів груші, придатних для закладання сучасних насаджень інтенсивного типу. Досліджено проходження фізіологічних процесів у вегетативних органах підщеп у маточнику і саджанців у розсаднику. Визначено кращі сорто-підщепні комбінування в груші за сумісністю, а також несумісні у разі окулірування на досліджуваних підщепах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.2-4(4УКР) + П255.2-275(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА330497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Васюта С.О. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп для аличі та її розмноження в умовах північної частини Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.О. Васюта ; Ін-т садівництва УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексної оцінки клонових підщеп для аличі вітчизняної та зарубіжної селекції у маточно-живцевому саду та в полях розсадника за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Досліджено особливості ризогенезу зелених живців досліджуваних підщеп і сортів аличі, визначено критичні мінусові температури для їх кореневої системи. Встановлено можливості розмноження даної культури здерев'янілими живцями. За комплексом господарсько цінних ознак у розсаднику виділено перспективні для використання клонові підщепи СВГ 11-19, Євразія-43, ВВА-1, ВСВ-1, Весняне полум'я та Сіянець Фібінга, які значно збільшують вихід саджанців з одиниці площі та підвищують їх якість. Доведено високу економічну та енергетичну ефективність застосування даних підщеп у розсаднику та визначено можливості їх використання щодо виходу саджанців. Здійснено виробниче випробування основних результатів наукового дослідження, на підставі результатів якого обгрунтовано доцільність застосування клонових підщеп у розсадницьких господарствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-453(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
7.

Гадзало Я.М. 
Агробіологічне обгрунтування інтегрованого захисту ягідних насаджень від шкідників у північно-західному Лісостепу і Поліссі України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.09 / Я.М. Гадзало ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 48 с. — укp.

Робота присвячена вдосконаленню захисту ягідних культур: смородини чорної і червоної, агрусу, малини, суниці. В результаті досліджень уточнено: видовий склад, шкодочинність основних шкідників (розанна, свинцевосмугаста, мінлива, підкорова, вербова, всеїдна, смородинова, сітчаста, строкатозолотиста листокрутки; агрусовий п'ядун; смородинова міль, малинова міль, малинова міль-крихітка; агрусова вогнівка; суничний чорноплямистий, гребінчастовусий розанний, блідоногий агрусовий, жовтий агрусовий, малиновий пильщики; велика смородинова, порічкова галова, агрусова пагонова попелиці і попелиця Шнайдера; смородинова склівка; сірий бруньковий, малиново-суничний довгоносики; квіткова, листкова смородинова, пагонова смородинова галиці; бруньковий смородиновий, звичайний павутинний кліщі). Встановлено причини їх високої чисельності. Розроблена і випробувана у виробництві інтегрована система захисту ягідників від шкідників. Уточнені економічні пороги шкодочинності. Розроблена методика визначення комплексних економічних порогів шкодочинності. Уточнено видовий склад зоофагів і їх роль в ягідниках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.580.6(2УКР3),022

      
8.

Середа І.І. 
Агротехнологічні основи вирощування яблуні на грунтах легкого гранулометричного складу: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / І.І. Середа ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено методику визначення придатності дерново-підзолистих і дерново-борових піщаних грунтів та прогнозування продуктивності на них яблуні. Установлено критерії визначення потреби хімічної меліорації дерново-підзолистих грунтів залежно від рівня їх кислотності та систем удобрення яблуні. За результатами досліджень розроблено збалансовану систему удобрювання різновікових насаджень яблуні на даних, придатних для садівництва, грунтах з диференційованим передпосадковим і поточним застосуванням добрив. Теоретично обгрунтовано та випробувано за виробничих умов високоефективні, близькі за економічними та енергетичними показниками альтернативні технології освоєння малопродуктивних піщаних земель із формуванням штучних акумулятивних горизонтів та збагаченням кореневмісного шару меліорантами. Визначено прийоми зниження міграції радіонуклідів у системі грунт - плодове дерево.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4 +
Шифр НБУВ: РА325029

Рубрики:

      
9.

Танкевич С. Є. 
Адаптивні вимірювальні перетворювачі струму та напруги для високовольтних електроенергетичних об'єктів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.02 / С. Є. Танкевич ; НАН України, Ін-т електродинаміки. — К., 2011. — 20 с. — укp.

За результатами аналізу міжнародних стандартів стосовно електронних трансформаторів струму (ТС) і напруги (ТН) та розробки проектів серії національних стандартів щодо мереж і систем зв'язку на підстанціях енергосистем, гармонізованих зі стандартами Міжнародної електротехнічної комісії (МЕК), розроблено принципи побудови, структурну схему та загальну інформаційну модель адаптивного вимірювального перетворювача струму та напруги (АВПСН) та методи коригування його вихідних сигналів. Розроблено проект методики проведення випробувань АВПСН для визначення та підтвердження його метрологічних характеристик та інформаційної й функціональної сумісності з іншими компонентами автоматизованих систем керування електроенергетичних об'єктів (АСК ЕЕО). Визначено та обгрунтовано найбільш прийнятну та перспективну для сучасної вітчизняної електроенергетики схему організації інформаційної взаємодії вимірювальних трансформаторів (ВТ) з АСК підстанцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.52
Шифр НБУВ: РА382582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бондар О.А. 
Адаптивно-насінницький потенціал та елементи зонального насінництва малопоширених культур і цибулі ріпчастої в Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.А. Бондар ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено результати комплексної оцінки та визначено джерела господарсько-цінних ознак з генофонду салату цикорного, нігели посівної, васильків, амаранта волотистого, сафлору фарбувального, катрану степового. Визначено строки висіву насіння малопоширених овочевих рослин за умов Нижнього передгірного району Криму. Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння малопоширених овочевих рослин у даному регіоні. Наведено господарську характеристику нового сорту салату цикорного Салгір. Доведено, що найбільш оптимальний для вирощування цибулі ріпчастої сорту "Ялтинська місцева" Південнобережний агрокліматичний район. Проведено добір родин, виділено лінію з найбільш стабільними ознаками, створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський люкс". Викладено порівняльну оцінку економічної ефективності виробництва зелені салату цикорного сорту "Салгір" та виробництва насіння цибулі ріпчастої сорту "Ялтинський люкс". Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння цибулі ріпчастої в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.4-4(4УКР-6КРИ) + П241.5-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА350765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Науменко Н.Ю. 
Адаптовані скінченно-елементні моделі розв'язання задач будівельної механіки плосконапружених кородуючих пластин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Н.Ю. Науменко ; ВАТ Укр. н.-д. та проект. ін-т стал. конструкцій ім. В.М.Шимановського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові математичні моделі аналізу довговічності й оаптимального проектування плосконапружених конструкцій, які у процесі експлуатації знаходяться під дією навантажень і впливом різноманітних агресивних середовищ. Запропоновано узагальнену структуру системи обробки інформації з урахуванням особливостей експлуатації конструкцій. Розроблено модифікований чотирикутний скінченний елемент змінної товщини для розрахунку й оптимізації конструкцій з урахуванням впливу агресивних середовищ, застосування якого дозволяє підвищити точність розв'язків за одночасного зниження обсягу розрахунків. Розроблено алгоритми та методи розрахунку кородуючих опорних елементів плосконапружених пластин, які на стадії проектування враховують експлуатаційні характеристики. Це дозволяє забезпечити безперервну роботу конструкцій і призначити терміни виконання профілактичних і ремонтних робіт. З використанням розробленого програмного забезпечення виконано числові експерименти та детальний аналіз одержаних результатів. Установлено, що запропоновані математичні моделі й алгоритми ефективні для розрахунку й оптимального проектування конструкцій, які експлуатуються в агресивних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н54-028 + Н54-082,04 +
Шифр НБУВ: РА356261

Рубрики:

      
12.

Алієв Р.В. 
Адміністративна діяльність кримінально-виконавчої інспекції щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Р.В. Алієв ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та методичні проблеми адміністративної діяльності кримінально-виконавчої інспекції щодо осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Висвітлено історичні аспекти розвитку адміністративної діяльності кримінально-виконавчої інспекції щодо таких осіб, як головного суб'єкта здійснення індивідуально-профілактичної роботи з особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Проаналізовано стан наукової розробки цієї проблеми. Досліджено адміністративно-правові засади організації діяльності кримінально-виконавчої інспекції у проведенні індивідуально-профілактичної роботи з такими особами. Визначено, що однією з форм адміністративного впливу на них, є контроль, який повинен здійснюватися працівниками кримінально-виконавчої інспекції, який є складовою її адміністративної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 +
Шифр НБУВ: РА363029

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Прінь О.М. 
Аерозольний каталіз і його застосування в окисненні аміаку та знешкодженні сполук зв'язного азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Прінь ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб організації газофазних гетерогенно-каталітичних хімічних перетворень із використанням каталізатора (без носія) у вигляді аерозолю ультрамалих частинок. Каталітична система може представляти собою моно- чи полікомпонентну механічну суміш індивідуальних хімічних речовин. Наведено результати лабораторних досліджень процесів окиснення органічних і неорганічних сполук, які містять азот, і процесу відновлення оксидів азоту в аерозолі каталітично-активних наночастинок. Сформульовано деякі основні положення нового напрямку у технології здійснення газофазних каталітичних процесів, названого аерозольним каталізом, який здійснюється у реакторі з комбінацією псевдорозрідженого шару інертних частинок і циркулюючим шаром дрібнодисперсного каталізатора. Проаналізовано переваги даного методу у порівнянні з традиційними. Викладено основні технічні рішення щодо практичного застосування аерозольного каталізу для процесів окиснення аміаку у виробництві азотної кислоти та термокаталітичного знешкодження промислових відходів, які мають зв'язаний азот. Представлено результати проектних розробок і пілотних випробувань, які підтверджують виробничу спроможність запропонованої технології стосовно процесу знешкодження органічних відходів, що містять азот. Виявлено економічну ефективність використання аерозольного каталізу у процесах виробництва азотної кислоти та знешкодження відходів зі зв'язаним азотом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л224.420.3
Шифр НБУВ: РА321053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пономаренко О.В. 
Акарози собак і котів (поширення, діагностика та лікування): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / О.В. Пономаренко ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини". — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати вивчення поширення акарозів собак і котів у Харкові, сезонності їх перебігу, сприйнятливості тварин до них залежно від віку, породи та статі. Зареєстровано найбільш часту захворюваність серед собак на демодекоз (6,3 % від кількості обстежених тварин) і на отодектоз (4,3 %), а котів - отодектоз (5,3 %) у віці 6 - 12 місяців. Доведено, що акарозам дрібних свійських тварин властива сезонність: собаки хворіють переважно восени та взимку, рідше - навесні, а коти - восени та весною, рідше - взимку. Відзначено, що самки хворіють на акарози частіше за самців. Вивчено склад умовно-патогенної мікрофлори, яка ускладнює перебіг акарозів тварин, співвідношення виділених культур і їх чутливість до найбільш розповсюджених антибіотиків. Досліджено морфологічні та біохімічні показники крові собак, хворих на акарози. Удосконалено метод діагностики акарозів та проведено його порівняльне дослідження з загальноприйнятими. Установлено, що використання вазелінової олії та диметилсульфоксиду під час проведення діагностичних досліджень за даним методом сприяє збереженню життєздатності кліщів, більш точному визначенню їх видової належності та морфологічних особливостей. Розроблено новий лікувальний засіб "Нурицид" для боротьби з акарозами дрібних свійських тварин. Проведено лабораторні та комісійні випробування його акарицидної ефективності. Установлено ступінь бактерицидної дії зазначеного препарату на грамнегативну та грампозитивну мікрофлору залежно від строків зберігання, а також його вплив на організм кролів за умов аплікації на шкіру тварин. Доведено, що розроблений препарат за концентрації 0,5 % за діючою речовиною може використовуватись для лікування тварин, хворих на акарози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.641.11-953 + П873.641.11-954 +
Шифр НБУВ: РА356895

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Буцький В. О. 
Активатор барабанно-валкового типу безперервної дії для комплексів по виробництву дрібноштучних виробів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.02 / В. О. Буцький ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито закономірності процесу активації шляхом багаторазового ущільнення товстого шару зволоженої суміші прокатуванням під валком і наступного рихлення ножем. Обгрунтовано використання показника інтенсивності активації. Одержано залежності щодо визначення даного показника з урахуванням картини розподілу густини та тиску вздовж камери активації. Виявлено та підтверджено виробничими випробуваннями позитивні ефекти використання активатора: двохкратне нарощування міцності виробів з активованої суміші, або аналогічне зменшення витрат цементу, нарощування міцності сирцю, можливість зменшення тиску напівсухого пресування чи амплітуди та тривалості вібропресування, змішувальну спроможність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.653
Шифр НБУВ: РА372888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Клітной В.В. 
Активне гасіння вібрацій в пластинчатих елементах конструкцій із ортотропного матеріалу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / В.В. Клітной ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теорію та методику активного гасіння коливань в ортотропних пластинах на підставі адаптивних схем, побудованих на базі плівкових п'єзоелектричних сенсорів і актуаторів. Проведено математичне моделювання дії п'єзоелектричного актуатора на ортотропну пластину, грунтуючись на заміні її механічними моментами, що діють на гранях елементу. За результатами розрахунків, проведених для реальної конструкції друкарського вузла бортової апаратури, показано доцільність застосування адаптивних систем активного гасіння вібрацій, побудованих на базі плівкових п'єзоелектричних елементів. З використанням експериментальних схем активного гасіння вібрацій, побудованих на базі плівкових п'єзокерамічних елементів, підтверджено їх ефективність за умов застосування для гасіння коливань у прямокутних пластинах, виконаних з композитного матеріалу, який характеризується ортотропними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О561.5-016.6 +
Шифр НБУВ: РА364682

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Мандра А.А. 
Акустичний контроль напружено-деформованого стану обв'язки агрегатів газокомпресорних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / А.А. Мандра ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання контролю напружено-деформованого стану газоприводів компресорних станцій. Розроблено методику, пристрій контролю, що реалізує ультразвуковий метод (пластинчатими хвилями) та первинний перетворювач. Запропонована методика дає змогу контролювати напружено-деформований стан металу стінки труби за експлуатаційних умов без використання зразків. Проведено метрологічний аналіз розроблених методики та пристрою. Результати роботи перевірено за допомогою лабораторних і натурних досліджень. Розроблено математичну модель поширення пластинчатих хвиль у стінці газопроводу, яка враховує явище загасання амплітуди хвилі. Проведено відповідні розрахунки на базі розробленого програмного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5 +
Шифр НБУВ: РА346796

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Прилуков В.В. 
Алгоритмічний та програмний розв'язок прямих та обернених задач гравіметрії та магнітометрії у класі тіл, що задані горизонтальними пластинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.05 / В.В. Прилуков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Сформульовано та розв'язано обернену задачу граві- та магніторозвідки для тривимірних вертикальних циліндричних тіл з довільним зовнішнім контуром, неоднорідною щільністю та змінним вектором намагнічування. Розроблено алгоритмічне, програмне та методичне забезпечення для даного класу геологічних моделей. Встановлено, що для розв'язку прямих задач доцільно вводити аналітичну апроксимацію складного контуру. Створено пакет програмного забезпечення, який дозволяє інтерпретувати гравітаційні й магнітні поля методом простого моделювання. Запропоновано нову методику вибору моделі початкового наближення, яка враховує структуру функціоналів, що мінімізуються. Експериментально досліджено ефективність розроблених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.41 с18 +
Шифр НБУВ: РА348856

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Орел Л.В. 
Алелопатично активні сполуки бур'янів та наукові принципи розробки фіторегуляторів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Л.В. Орел ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Зроблено скринінг алелопатично активних сполук бур'янів і розроблено фіторегулятори з гербіцидною дією. З використанням відкритих рослин-донорів - осоту рожевого (Cirsium arvense (L) Scop.), суріпиці звичайної (Barbarea vulgaris R.Br), рутки лікарської (Furmaria officinalis L.) створено шість фіторегуляторів, які містять як діючу основу багатокомпонентну, синергетичну суміш фенольних сполук. Уперше досліджено хімічний склад цих рослин, виділено комплекс речовин ліпідної та фенольної природи, зокрема з високою рістінгібуючою активністю. Установлено, що калусна маса, одержана з коренів молодих проростків суріпиці та осоту, а також поживні середовища з-під калусів мають рістінгібуючі властивості. Теоретично обгрунтовано та підтверджено практично суттєву ефективність фіторегуляторів, які селективно інгібують проростання насіння бур'янів і практично не впливають на ріст і розвиток основних зернових культур. На базі синтетично відтвореної природної діючої речовини, виділеної з Cirsium arvense (L) Scop., розроблено препарат "Алметид", який за даними польових випробувань виявився ефективним у боротьбі з дводольними бур'янами у посівах ярого ячменю та озимої пшениці. На підставі вивчення персистентності фіторегуляторів показано, що вони практично повністю інактивуються в грунті через 25 - 30 діб: а синтетичний аналог природної сполуки алметид - через 45 діб. За результатами дослідження їх токсикологічних властивостей віднесено фіторегулятори до мало небезпечних сполук (IV клас небезпеки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.313 + П146.752 +
Шифр НБУВ: РА330262

Рубрики:

      
20.

Полоз О.Ю. 
Анаеробні клейові композиції, модифіковані низькомолекулярними каучуками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.Ю. Полоз ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено оптимальний склад анаеробної клейової композиції на основі олігоестеракрилату МГФ-1, модифікованої низькомолекулярними бутадієн-нітрильним каучуком з кінцевими гідроксильними групами СКН-8 ГТР, що надає з'єднанням металів підвищену еластичність, високу адгезійну міцність, корозійну стійкість за умов кип'ятіння у воді під дією постійного навантаження, забезпечує з'єднання металів з різними видами кераміки, пластмас, склом, технічним графітом, надійно фіксує болтові та герметизує різьбові трубні з'єднання, за цього не поступається за даними властивостями аналогу - клею Loctite 243 (Німеччина) для роз'ємних з'єднань. Ефективність модифікованих низькомолекулярним каучуком СКН-8 ГТР анаеробних клейових композицій підтверджено виробничими випробуваннями щодо фіксації роз'ємних болтових з'єднань під час монтажу приводних і натяжних станцій стрічкових конвеєрів КЛ-135,КЛ-165 за умов НВП "Руна" (Дніпропетровськ), у різних вузлах легкових автомобілів на станції технічного обслуговування (Дніпропетровськ), а також для герметизації трубних різьбових з'єднань під час монтажу систем пожежогасіння на ВАТ "Дніпропетровський лакофарбовий завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л751.455.4 +
Шифр НБУВ: РА349565

Рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського