Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (50)Реферативна база даних (7281)Книжкові видання та компакт-диски (923)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ФУНКЦІОНАЛЬНІ$<.>+<.>K=РЯДИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1486
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Головатий А.І. 
Автоматизація проектування мікроелектромеханічних давачів кутової швидкості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / А.І. Головатий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено розробку математичного, інформаційного та лінгвістичного забезпечення для систем автоматизованого проектування мікроелектромеханічних давачів кутової швидкості (МЕМС гіроскопів). Розроблено математичну модель коливань робочого органа давача кутової швидкості компонентного рівня проектування, що дало змогу дослідити вплив окремих параметрів робочого органа на технічні характеристики давача. Представлено математичну модель системи пружного підвісу давача для компонентного рівня проектування, що дала змогу дослідити вплив геометричних парметрів на його чутливість і зменшити масу та габарити системи загалом. Викладено математичну модель впливу температури на динамічні характеристики давача для компонентного рівня проектування, що дало змогу змоделювати її вплив на робочі резонансні частоти давача для різних напівпровідникових матеріалів. Запропоновано математичну модель впливу паразитних крутильних коливань робочого органа на роботоздатність давача для компонентного рівня проектування, що дозволило їх врахувати під час оцінювання значень відповідних конструктивних параметрів давача. Розроблено VHDL-AMS моделі мікроелектромеханічного давача кутової швидкості камертонної та карданної конструкцій для схемотехнічного рівня автоматизованого проектування, що дало змогу підвищити ефективність проектування. Вдосконалено електричну схему спряження МЕМС давача для схемотехнічного рівня проектування, що дало змогу зменшити рівень шумів і мінімізувати зарядовий ефект. Визначено інформаційне та лінгвістичне забезпечення наскрізного паралельного проектування МЕМС давачів кутової швидкості, що дало змогу вдосконалити бібліотеку математичних моделей та розширити функціональні можливості БД САПР за допомогою використання XML-формату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.53 +
Шифр НБУВ: РА367576

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Єльнікова Т.О. 
Автоматизована система для вимірювань геометричних характеристик фітопланктону у водоймах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Т.О. Єльнікова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено методи та засоби вимірювань геометричних параметрів і маси фітопланктону у водоймах господарсько-побутового призначення. Розширено функціональні можливості та підвищено швидкодію засобів вимірювань на підставі введення в комп'ютер і алгоритмічної обробки відеозображень фітопланктону. Розглянуто похибки перетворення вимірювальної відеоінформації у процесі вимірювань, визначено заходи щодо їх зменшення та компенсації. Розроблено автоматизовану систему для вимірювання геометричних параметрів і маси фітопланктону. Для обробки вимірювальної відеоінформації запропоновано використовувати штучні нейронні мережі. Виконано експериментальні дослідження, які підтверджують одержані теоретичні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА357172

Рубрики:

      
3.

Кучеренко В.Є. 
Автоматизоване управління складними об'єктами за умов невизначеності на основі гібридних імітаційних моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.Є. Кучеренко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше одержано розширену гібридну імітаційно-управляючу модель вирішення задач автоматизованого управління складними об'єктами, яка включає реляційну моель, модель нечітких баз знань, мережеву модель на основі Е-мереж та стохастичних потокових графів, модель на основі засобів математичного програмування з нечіткими алгоритмічними обмеженнями, що дозволяє підвищити вірогідність рішень за рахунок більш повного врахування чинників, що виникають за умов часткової невизначеності під час прийняття рішень. Створено мережеву імітаційно-управляючу модель на базі апарату удосконалених Е-мереж (Extended nets), в якій на відміну від існуючих введено кольори маркерів у позиції мережі, розширено функції обчислювальних позицій, запропоновано інтерпретовані метапозиції та метапереходи ієрархічної Е-мережі, що дозволяє управляти простором станів і структурою моделі та розширити функціональні можливості моделювання й автоматизованого управління складними об'єктами за умов часткової невизначеності. Удосконалено метод автоматизованого управління взаємодіючими процесами, в якому використано гібридну імітаційно-управляючу модель динамічними об'єктами та її подання, що дозволило включити модель у контур автоматизованого управління та реалізувати управління у реальному часі розвитку процесів. Удосконалено метод лінійного програмування шляхом введення нечітких алгоритмічних обмежень, що дозволяє вирішувати задачі математичного програмування за умов нечіткості вихідних даних для автоматизованого управління складними об'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-01 +
Шифр НБУВ: РА349966

Рубрики:

      
4.

Котиш А.І. 
Автоматизовані засоби технічної діагностики та електричного контролю за станом ізоляції в сільських електричних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / А.І. Котиш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено питання підвищення надійності сільських електричних мереж шляхом розробки нових нетрадиційних методів і засобів неруйнівного автоматизованого контролю та діагностування стану ізоляції. Встановлено функціональні залежності струму витоку опорних ізолянтів (35 кВ) від факторів навколишнього середовища та розрядних напруг. Зазначено, що дані залежності є необхідною передумовою для розробки пристроїв неруйнівного безперервного контролю забруднення ізоляції. Запропоновано та реалізовано новий нетрадиційний спосіб контролю за станом ізоляції в мережах з ізольованою нейтраллю, що базується на використанні струмів витоку опорних ізолянтів без застосування трансформаторів напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.25-047
Шифр НБУВ: РА316480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Первухіна О.Л. 
Автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Первухіна ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну проблему підвищення ефективності технологічного процесу стендових випробувань машинобудівних виробів за рахунок скорочення термінів їх проведення, підвищення достовірності інформаційних результатів на основі встановлених взаємозв'язків між параметрами об'єктів випробувань і системами їх здійснення. Показано, що вибір інформативних параметрів полягає в їх ранжуванні за інформаційним критерієм розрізнення станів випробувальних виробів. Зазначено, що комплекс взаємозв'язаних математичних моделей для елементів автоматизованої системи випробувань даних виробів уключає: багатовимірні стохастичні системи, одержані шляхом представлення функціонального опису параметрів випробувальних виробів у вигляді багатовимірних поверхонь; тимчасові ряди, побудовані для досліджуваного класу виробів за динамічних рядів вимірювань параметрів; якісні залежності між вхідними та вихідними структурними та режимними параметрами. Розроблено структуру та математичне забезпечення автоматизованих систем випробувань складних машинобудівних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К470.2 +
Шифр НБУВ: РА325474

Рубрики:

      
6.

Чжун Сяовен 
Ад'єктивний кольоратив та його словотвірна парадигма в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Чжун Сяовен ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні критерії класифікації та системного опису російських ад'єктивних кольоративів. Сформовано групу основних кольоративів, виділено підгрупу базових, що визначають характер словотвірної парадигми прикметника зі значенням кольору, побудовано їх синонімічні ряди та розподілено за ціми рядами всі російські прикметники, що позначають колір. Запропоновано систему словотвірної парадигми ад'єктивного кольоратива як твірного слова, висвітлено процедуру її формування й опису російського ад'єктивного кольоратива. Сформовано систему мотиваційних класів ад'єктивного кольоратива, на їх підставі побудовано систему словотвірних парадигматичних класів прикметників, що позначають колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.6 + Ш141.2-20
Шифр НБУВ: РА317983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Таран Н.Ю. 
Адаптаційний синдром рослин в умовах посухи: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.12 / Н.Ю. Таран ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Досліджено захисні реакції загального адаптаційного синдрому рослин і механізмів їх індукції екзогенними чинниками: посухою, фізіологічно активними речовинами, мінеральними добривами. Вивчення пристосувальних механізмів проведено на базі мультиваріантного підходу до регуляції фізіологічних функцій та комплексного аналізу трансформацій ліпід-пігментних компонентів фотосинтезуючих органів злакових культур. Виявлено залежності у ліпід-пігментному складі, які свідчать про те, що специфічними реакціями на посуху в загальному механізмі адаптаційного синдрому рослин виступили трансформації гліколіпідів і компонентів віолаксантинового циклу, зокрема, зменшення вмісту моногалактозилдіацилгліцеролу, ліноленової кислоти та віолаксантину, пов'язаних з продукуванням стресових гормонів та утворенням сигнальних інтермедіантів. За результатами проведених досліджень відібрано структурно-функціональні маркери ліпідного та пігментного комплексів фотосинтезуючих органів рослин для оцінки адаптивного потенціалу зернових за умов дії факторів посухи. Неспецифічна реакція сульфохіновозилдіацилгліцеролу, підвищення рівня насиченості його жирнокислотних залишків зумовили підтримання фотосинтетичної функції мембран хлоропластів чутливих сортів за умов посухи. Запропоновано концепцію реалізації адаптивного потенціалу фотосинтезуючих органів рослин у випадку дії стресових факторів посухи. Концепцію визначено теоретичною основою розробленої інформаційно-вимірювальної системи комплексної оцінки посухостійкості генотипів зернових культур, рекомендованої селекційним центром для практичного застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1
Шифр НБУВ: РА312466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бездольна І.С. 
Адаптаційно-пристосувальна діяльність та механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму під впливом електромагнітних полів при їх нормуванні у довкіллі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / І.С. Бездольна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено структурно-функціональні основи формування адаптаційно-пристосувальної діяльності у процесі впливу електромагнітних полів (ЕМП) частотою 24МГц, 14МГц, 4 МГц, 50 Гц + цезій-137. Розроблено концепцію формування адаптаційно-пристосувальної діяльності, яка у сукупності з методичними рішеннями розвиває принципи системного підходу у галузі гігієнічного нормування електромагнітних випромінювань та є спільною методологічною основою для регламентування електромагнітних факторів у довкіллі. Зазначено, що дана діяльність організму під впливом ЕМП формується на різних рівнях організації - від клітинного до системного. Доведено, що механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму характеризуються активною перебудовою метаболічних, імунологічних процесів, а також функції репродукції, що обумовлює зміну аферентного потоку від екстеро- та інтерорецепторів до ЦНС і викликає формування специфічних реакцій коркових нейронів і реорганізацію корково-вісцеральних зв'язків. Виявлено, що архітектура функціональної системи залежно специфічна від фізичних параметрів ЕМП - більш високим інтенсивностям фактору відповідає більша кількість структур, залучених у реакцію-відповідь. Досліджено, що вплив ЕМП високих частот характеризується наявністю частотних і амплітудних вікон, які мають "високу" та "низьку" біологічну активність, що підтверджує можливість резонансної (інформаційної) взаємодії ЕМП з біологічними системами та демонструє необхідність розробки диференційованих за частотою гігієнічних нормативів ЕМП у довкіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 +
Шифр НБУВ: РА324314

Рубрики:

      
9.

Рашитова Н.К. 
Адаптація до професійної діяльності на державній службі: соціально-психологічний аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / Н.К. Рашитова ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми адаптації до професійної діяльності за умов державної служби. Розглянуто суть і зміст цього процесу, які виявляються у подоланні адаптаційних ускладнень та розвитку здібностей працівників для успішної професійної діяльності за даних умов. Запропоновано модель процесу адаптації, яка розкриває його функціональні складові. Доведено перспективність її використання як інструменту вдосконалення процесу адаптації для забезпечення сприятливих умов щодо підготовки державних службовців. Запропоновано підходи стосовно здійснення консультаційної роботи з питань ефективності процесу адаптації. Розроблено етапи впровадження системи психолого-управлінського консультування як засобу підвищення ефективності процесу управління за умов державної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1:Ю9 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА350082

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Личенко І.О. 
Адміністративно-правовий захист права власності України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.О. Личенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми здійснення адміністративно-правового захисту права власності. Досліджено особливості механізму адміністративно-правового регулювання відносин в даній сфері. Проаналізовано юридичну природу та склад адміністративних правопорушень, що посягають на право власності. Висвітлено організаційно-функціональні засади діяльності органів влади, які забезпечують захист даного права. Наведено рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правового регулювання відносин у сфері захисту права власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.6: Х81 + Х819(4УКР)072.8 +
Шифр НБУВ: РА370155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Пілявська І. В. 
Адміністративно-правові засади взаємодії державної служби карантину рослин з правоохоронними органами: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Пілявська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вперше запропоновано розглядати взаємодію Державної служби з карантину рослин (ДСКР) з правоохоронними органами з позиції циклічності її розвитку, де поступове накопичення та врахування кількісних змін у самій системі взаємодії сприяє якісній зміні цієї системи діяльності. Визначено можливість виділення типового правового статуту ДСКР, який має типовий структурний склад і зміст його елементів, що забезпечує єдність та однаковість як теоретичного вирішення, так і правового регулювання питання існування та реалізації правового статуту цього державного органу та його структурних підрозділів. Розкрито зміст, структуру принципів взаємодії ДСКР з правоохоронними органами в частині виділення їх системи (загально-правові, спеціальні організаційні та спеціальні функціональні принципи). Висвітлено зміст поняття "взаємодія" та "компетенція" за рахунок обмеження його об'єктивно притаманними елементами: владними повноваженнями (правами та обов'язками державного органу) та предметом відання (обсяг діяльності), який визначає межі реалізації повноважень у сфері державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124.01:П + П415.1
Шифр НБУВ: РА382036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ярема О.Г. 
Адміністративно-правові засади діяльності органів внутрішніх справ на залізничному транспорті у сфері охорони громадського порядку: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Г. Ярема ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено адміністративно-правове регулювання правовідносин у сфері охорони громадського порядку на залізничному транспорті. Проаналізовано організаційно-функціональні засади діяльності лінійних органів з охорони громадського порядку, охарактеризовано систему суб'єктів і порядок їх взаємодії. Визначено напрямки та заходи, щодо посилення охорони громадського порядку та безпеки. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства в сфері державного регулювання діяльності суб'єктів системи забезпечення охорони громадського порядку на залізничному транспорті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.2 + Х819(4УКР)112.034.011 +
Шифр НБУВ: РА357627

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Томнюк Т.Л. 
Адміністрування податків в Україні: організація та напрямки розбудови: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.Л. Томнюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теорії та практики адміністрування податків. Запропоновано визначення терміна "адміністрування податків". Розкрито сутність понять "управління оподаткуванням" і "податковий менеджмент", зроблено їх розмежування з дефініцією "адміністрування податків". Визначено принциип і функціональні елементи адміністрування податків. Проведено критичий аналіз вітчизняного досвіду адміністрування податків органами податкової служби України. Визначено чинники, які негативно впливають на стягнення податків, зборів та обов'язкових платежів. Обгрунтовано основні напрямки інституціонально-економічних перетворень у контексті підвищення ефективності адміністрування податків. Розроблено економіко-математичні моделі стратегічного та тактичного впливу на зниження рівня податкового навантаження за одночасного недопущення втрат зведеного бюджету від зниження рівня оподаткування економіки. Визначено вектори підвищення ефективності адміністрування окремих податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА367491

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Равлюк С.І. 
Аксіологічна лексика і фразеологія художньо-публіцистичних виступів 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.І. Равлюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 23 с. — укp.

З'ясовано основні ознаки художньо-публіцистичного підстилю публіцистичного стилю української мови. Досліджено специфіку семантичної структури та функціонування в художній публіцистиці іменникових та дієслівних засобів реалізації категорії оцінки. Оцінне значення розглянуто як компонент лексичного значення слова. Виявлено типові для сучасних українських художньо-публіцистичних виступів групи номінативних одиниць, що є базовими для процесу аксіологічної номінації. Проаналізовано мотиваційні засади аксіологічних переосмислень лексичних одиниць у виділених асоціативно-тематичних полях. Здійснено класифікацію та охарактеризовано семантичні та функціональні особливості оцінних фразеологізмів. Визначено індивідуально-авторські особливості вживання аксіологічної лексики та фразеології. Установлено роль аксіологічної лексики та фразеології у формуванні оцінних ідеологем художньо-публіцистичних виступів сучасних українських письменників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-7 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА325657

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Островський Д.О. 
Аксіологічний аспект історизмів як перекладознавча проблема (на матеріалі українських, російських і німецьких текстів малого формату): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / Д.О. Островський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність понять "історичний символ" та "історичний лінгвоконцепт" в аспекті їх функціонування у комунікативно-ціннісному просторі вихідного тексту (ВТ). Розглянуто їх семантичні, функціональні, структурні ознаки. На базі спеціальної системи методик дані поняття виявлено у ВТ і розкрито їх значення. Для передачі значень названих історизмів у перекладному тексті (ПТ) розроблено систему перекладацьких трансформацій. Адекватність сприйняття значень історизмів у ПТ перевірено за допомогою порівняльно-типологічної методики. Встановлено, що найчастіше історичні реалії перекладаються за допомогою лексичних трансформацій, засобами передачі історичних символів є лексико-семантичні та структурні трансформації. Виявлено, що історичні концепти вербалізуються у ПТ за допомогою структурних трансформацій. Доведено, що структурні трансформації найбільш адекватно передають оцінність і символічність історизмів у ПТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-77 +
Шифр НБУВ: РА335257

      
16.

Мурашин О.Г. 
Акти прямого народовладдя у правовій системі: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Г. Мурашин ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Проаналізовано характерні ознаки акта прямого народовладдя, його юридичні властивості, надано визначення цього поняття. Розглянуто принципи й особливості прямої правотоворчості. Надано визначення прямого правотворчого процесу, розглянуто основні, властиві йому стадії, зроблено висновок про функції традицій та звичаїв у прямому правотворчому процесі. Виявлено основні вимоги до ідеальної моделі акта прямого народовладдя. Досліджено варіанти впливу громадської думки, що міститься в актах прямого народовладдя, на суспільну діяльність. Належну увагу приділено системі та видам актів прямого народовладдя. Здійснено класифікацію зазначених актів за різними критеріями. Показано юридичну природу актів референдуму, виборів, відкликання, наказів виборців, петицій, актів прямого народовладдя місцевого рівня, локальних актів, підзаконних і правозастосовчих, дано їх визначення. Досліджено нормативні засади прийняття актів прямого народовладдя, а також організаційно-функціональні аспекти їх дії. З'ясовано роль цих актів у механізмі правового регулювання. Визначено умови забезпечення ефективності їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф023
Шифр НБУВ: РА314250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Карбовник О.І. 
Акціювання в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Карбовник ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджуються основні проблеми здійснення процесу акціювання в умовах перехідної економіки України. Теоретично обгрунтовані функціональні особливості та переваги акціонерної форми власноті. Розглянуто досвід акціювання в країнах перехідної економіки Центральної та Східної Європи. Проаналізовано діяльність акціонерних товариств, макроекономічні умови їх становлення та функціонування в Україні. Намічено основні напрями вдосконалення процесу акціюванння та перспективи розвитку підприємств акціонерної форми власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.5

Рубрики:

      
18.

Шаталова Ю.Г. 
Алгоритмізація основних етапів інформаційного моделювання предметної області: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.Г. Шаталова ; НАН України. Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розроблено методичне, алгоритмічне і програмне забезпечення процесу розробки інформаційної моделі організації у вигляді системи реляційних баз даних. Представлено методи та алгоритми, що дають змогу автоматизувати процес проектування бази даних. Запропоновано метод маніпулювання функціональними залежностями, заснований на матричному представленні булевих функцій. Суть методу полягає в можливості зіставлення булевої функції заперечення імплікації кожній функціональній залежності, а множині функціональних залежностей - диз'юнктивну функцію. Розроблений метод дає змогу розв'язувати задачі, що виникають у процесі проектування бази даних. Метод легко програмується та досить наочний. Розроблено алгоритм пошуку всіх потенційних ключів відношення, заснований на запропонованому методі маніпулювання функціональними залежностями, а також алгоритм переходу від діаграми "сутність - зв'язок" до відношень реляційної бази даних. Розроблено програми, які реалізують запропоновані алгоритми та методи. Наведено методику контролю та тестування проекту бази даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.611-02 +
Шифр НБУВ: РА324203

Рубрики:

      
19.

Тацький О. Ф. 
Анаболічна дія хіноболіну: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / О. Ф. Тацький ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження нового класу сполук - амідів хінолін-карбонових кислот щодо виявлення анаболічної активності. Відібрано найбільш активну та найменш токсичну субстанцію, умовно названу хіноболін. Встановлено, що хіноболін дозою 42 мг/кг виявляє значну анаболічну активність без андрогенної дії. Досліджено, що за умов експериментальної ізадринової кардіоміодистрофії субстанція нормалізує біоелектричну активність серцевого м'яза, знижує рівень лактатдегідрогенази та запобігає загибелі тварин. На тлі гідрокортизон-індукованого катаболізму хіноболін виявляє виразну анаболічну дію, запобігає різкому зниженню маси тіла щурів, сприяє збагаченню білком тканин серця, селезінки та нирок, посилює реутилізацію азоту органічних сполук і зберігає функціональні показники нирок на фізіологічному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774-1 хіноболін
Шифр НБУВ: РА373038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Сєвко О.Л. 
Аналіз властивостей дендритних клітин кістково-мозкового походження при розвитку експериментальної лімфоми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.Л. Сєвко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито нові аспекти взаємодії дендритних клітин (ДК) та пухлини, досліджено вплив її локалізації на дозрівання та функціональні властивості ДК. Вперше на моделі лімфоми EL-4 виявлено, що залежно від характеру росту пухлини, зумовленого різними шляхами введення пухлинних клітин, ДК, виділених з селезінки (СДК), кістково-мозкових клітин-попередників (КМДК), мають різний імунофенотип та функціональну активність. Встановлено, що КМДК, які контактували з пухлинними антигенами, введені тваринам з лімфомою EL-4, відновлюють дозрівання КМДК реципієнтів та пригнічують в них розвиток лімфоми. Зазначено, що дана стимуляція імунної відповіді, зумовлена активованими КМДК, залежить від способу їх введення і більш виражена за внутрішньовенозного введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413-29 +
Шифр НБУВ: РА329874

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського