Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (162)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧЕРКАЩИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панкратова Л.А. 
Адаптація сільськогосподарських підприємств до ринкового середовища: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.А. Панкратова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено існуючі та розроблено нові теоретичні та методологічні положення, прикладні рекомендації щодо адаптації сільськогосподарських підприємств до нестабільних умов ринкового середовища. Досліджено сучасний стан адаптації аграрних підприємств Черкащини, його складові, а також принципи та чинники, які впливають на зазначений процес у контексті різних організаційно-правових форм господарювання. Проаналізовано досвід адаптації даних підприємств і детально розглянуто розвиток фермерства як найбільш адаптованої форми господарювання у ринковому середовищі. Визначено стратегічні аспекти адаптації господарств, обгрунтовано основні напрями державного регулювання їх ефективного розвитку й адаптації до умов розвитку й становлення ринкового середовища. Опрацьовано методику оцінки рівня адаптованості аграрних підприємств, яка передбачає визначення комплексних показників ефективності діяльності господарських суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0 +
Шифр НБУВ: РА340631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Матвієнко Н.М. 
Біологічні властивості та індикація вірусу інфекційної анемії коней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльного вивчення референтних штамів вірусу інфекційної анемії коней (ІНАК): TIA P 337 V 26 13 та Wyoming W 40, а також ізолятів вірусу, які виділено від коней господарств Черкащини (З 14261/97, Ч 17714/01) та Сумщини (С 14378/98). Досліджено особливості культивування вірусу інфекційної анемії коней. Вивчено цикл репродукції вірусу ІНАН у чутливих біологічних системах. Змодельовано інфекцію на природно чутливих тваринах та проведено гістологічну оцінку ураження організму під дією вірусу, встановлено біохімічні зміни в сироватці крові хворих коней. Наведено методичні підходи з використання реакції імунофлуоресценції для індикації антигену вірусу інфекційної анемії коней. Розроблено тест-систему для індикації вірусу інфекційної анемії коней з використанням методу флуоресціюючих антитіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1-6
Шифр НБУВ: РА319183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Морозюк 
Біопродуктивність лісів Черкащини та її динаміка: автореф. дис... канд. с.- г. наук : 06.03.02 / Ольга Валеріївна Морозюк ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.5(4Укр-Чек)
Шифр НБУВ: РА365364

Рубрики:

      
4.

Бондур Т.О. 
Бухгалтерське відображення процесів відтворення біологічних активів в рослинництві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.О. Бондур ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні аспекти обліку процесів відтворення біологічних активів рослинництва та розроблено рекомендації щодо його удосконалення. Уточнено економічний зміст категорії "біологічний актив", запропоновано класифікацію біологічних активів рослинництва, в якій враховано об'єкти обліку витрат та їх оцінка. Обгрунтовано необхідність впровадження заходів щодо біологізації галузі рослинництва з метою підвищення конкурентоспроможності продукції сільськогосподарського виробництва. Проаналізовано сучасний стан розвитку галузі рослинництва на Черкащині. Розкрито особливості методики організації обліку виробництва, особливу увагу приділено виробничим витратам, описано механізми їх формування та розподілу та показано пріоритетне значення у формуванні основного показника ефективності господарювання - фактичної виробничої собівартості продукції. Удосконалено класифікацію витрат за їх статтями й економічними елементами. Запропоновано визначення категорії "витрати сільськогосподарського виробництва". Розроблено дві форми документів, які дозволяють проводити господарський контроль за виробничою діяльністю у галузі рослинництва - "Акт інвентаризації наявності та витрат на вирощування біологічних активів рослинництва" та "Акт інвентаризації наявності та витрат на збирання продукції рослинництва", в яких враховано показники якості об'єктів інвентаризації. Удосконалено зміст наказу про облікову політику підприємства в частині введення контролю з боку працівників облікового апарату за витратами, які впливають на якість продукції рослинництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.510-145.711 +
Шифр НБУВ: РА367694

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бондарець І.А. 
Генетико-демографічні процеси як основа відтворення населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / І.А. Бондарець ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

На підставі генетико-демографічних показників, одержаних серед населення Черкащини охарактеризовано генетичний процес у популяції як несприятливий і такий, що негативно впливає на адаптацію даного угруповання населення до умов проживання. Доведено, що зміни стану громадського здоров'я населення Черкащини мають генетичне підгрунтя. Показано, що генетичне різноманіття населення зменшується, а статево-вікова структура, процеси шлюбності та розлучуваності є прогностично-негативними для відтворення населення. Відзначено негативні зміни, що стосуються генетичної структури угруповання за полігенними показниками ваги та зросту новонароджених під час співставлення поколінь. Встановлено частоту деяких сторожових фенотипів серед живонароджених за 1993 - 2004 рр. Показано, що захворювання щитовидної залози серед вагітних жінок Черкащини протягом 1999 - 2003 рр. (33,97 на 1 000 вагітних) можуть негативно вплинути на ймовірність репродуктивних розладів і формування захворюваності на природжену патологію у новонароджених. З'ясовано, що значення медіани вмісту йоду в сечі вагітних жінок свідчить, що нетоксичний дифузний зоб, який спостерігається у них, може бути викланий як дефіцитом йоду, так і іншими чинниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)023 +
Шифр НБУВ: РА348708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Капінус Є.В. 
Державне регулювання розвитку регіонального продовольчого комплексу України (на прикладі Черкаської області): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Є.В. Капінус ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми державного регулювання розвитку регіональних продовольчих комплексів. Визначено основні методичні підходи до вдосконалення адміністративно-господарського й економічного механізмів державного регулювання розвитку регіонального продовольчого комплексу. Доведено, що визначальною й організуючою ланкою даного комплексу є харчова та переробна промисловість. Проаналізовано досвід перших аграрно-промислових об'єднань та досліджено нові форми агропромислової інтеграції на сучасному етапі. Обгрунтовано вплив інтеграційних процесів на сталий розвиток сучасного регіонального продовольчого комплексу, виявлено тенденції його розвитку та запропоновано типову модель взаємозв'язків складових і учасників продовольчого комплексу на обласному рівні. Здійснено аналіз системи організації такого комплексу на Черкащині та визначено основні напрями вдосконалення системи державного регулювання продовольчого комплексу області. Наголошено на доцільності створення якісно нових організаційно-управлінських структур такого комплексу на рівні регіонів, насампред як продовольчого кластера, що дає змогу підвищити їх самостійність у розв'язанні питань продовольчого забезпечення, розмежувати функції кожного підрозділу продовольчого комплексу та усунути надмірну централізацію управлінських функцій на загальнодержавному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)0-982-21,01 +
Шифр НБУВ: РА338971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Альошкіна Л.П. 
Економічний механізм підвищення ефективності використання земель: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.П. Альошкіна ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні аспекти ефективного використання сільськогосподарських земель, зокрема, в аграрних підприємствах різних за виробничим напрямом і спеціалізацією. Проаналізовано якісний стан земельного фонду Черкаського регіону з урахуванням специфіки нових організаційно-правових форм господарювання. Здійснено економіко-екологічне обгрунтування системи сівозмін, структури посівних площ і системи удобрення за умов різних форм власності та господарювання. Запропоновано економічний механізм забезпечення ефективного та раціонального використання земель. Обгрунтовано шляхи підвищення економічної ефективності використання земель сільськогосподарського призначення Черкаського регіону. Оптимізовано галузеву структуру виробництва у сільськогосподарських підприємствах Черкащини з урахуванням основних типів грунтів, системи сівозмін і розміру землекористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА369309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Світовий О.М. 
Економічний механізм формування виробничих витрат у рослинництві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Світовий ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено економічний механізм формування виробничих витрат у рослинництві. Розглянуто теоретичні та методологічні основи їх формування у ринковій економіці. Виявлено та систематизовано основні чинники та джерела формування виробничих витрат у рослинництві. Акцентовано на необхідності їх комплексного вивчення та врахування у процесі виробництва. Проаналізовано сучасний стан рівня виробничих витрат у рослинництві в агроформуваннях Черкащини, досліджено їх структуру. Запропоновано об'єднану систему обліку та планування на базі спеціалізованих комп'ютерних програм для забезпечення своєчасного й об'єктивного аналізу та контролю виробничих витрат у рослинництві. Проведено схематичну побудову формування витрат за видами виробничих ресурсів і визначено їх взаємозв'язок. За результатами проведених досліджень доведено, що запровадження високоінтенсивних енергозберігальних технологій вирощування сільськогосподарських культур дозволяє збільшити виробництво та якість сільськогосподарської продукції, а також значно знизити її собівартість, що підвищує конкурентоспроможність продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.15-862 +
Шифр НБУВ: РА364403

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мазур Ю.П. 
Ефективність функціонування та перспективи розвитку підприємств рибного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.П. Мазур ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено функціонування підприємств рибного господарства, розглянуто перспективи їх подальшого розвитку. Висвітлено теоретико-методичні засади підвищення ефективності використання водного потенціалу з метою оптимізації споживання населенням риби та продукції. Розкрито результати теоретичних і практичних досліджень ефективності функціонування даних підприємств. Вивчено процес виробництва риби у підприємствах різних напрямів діяльності, а також методичні підходи до оцінювання економічної ефективності рибного господарства як складової аквакультури. Удосконалено методику обчислення витрат за умов вирощування товарної риби. Розроблено стратегію розвитку даного господарства Черкащини, з'ясовано шляхи підвищення ефективності вирощування товарної риби з урахуванням сучасного стану виробництва у спеціалізованих рибницьких підприємствах. Розроблено математичну модель розвитку аграрного підприємства - виробника товарної риби. Наведена модель обгрунтовує та показує доцільність одночасного розвитку всіх напрямів діяльності аграрного формування, а саме: рослинництва, тваринництва та рибництва. Обгрунтовано можливості підприємств рибного господарства у забезпеченні продовольчої безпеки та росту рівня споживання населення риби та рибної продукції за рахунок розвитку промислового рибництва, рибальства й оренди водойм комплексного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.1-07 +
Шифр НБУВ: РА355063

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Яковець І.О. 
Засоби художньої виразності в дизайні текстилю (Черкаський регіон): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / І.О. Яковець ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стан і розвиток дизайну текстилю Середнього Подніпров'я Центральної України. Визначено специфіку засобів художньої виразності в дизайні текстилю, розглянуто виробничі технології й окремі композиційно-художні прийоми, притаманні майстрам даного регіону. Виділено й охарактеризовано види художнього текстилю за різними критеріями: способом виготовлення (художні тканини ручного та машинного виробництва) і за призначенням (текстиль для одягу, текстиль в інтер'єрі). Виявлено, що дизайнер текстилю осмислює технологію виготовлення відповідної продукції як специфічний художній засіб, що визначає такі зовнішні показники її якості, як фактура текстилю, його блиск, текстура, частота поверхні, характер графічного зображення. Наведено загальну оцінку історії розвитку дизайну текстилю Черкаського регіону та суміжних з ним регіонів у контексті всієї території України. Виявлено характерні риси художнього текстилю Черкащини та сучасні тенденції розвитку дизайну текстилю регіону в контексті актуальних проблем художньо-проектної культури. До наукового обігу введено нові архівні матеріали та мистецькі твори, що стосуються дизайну текстилю Черкаського регіону та перебувають у приватних зібраннях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Дульська І.В. 
Інвестиційна діяльність в машинобудівному комплексі Центрального економічного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Дульська ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання інвестиційної діяльності у машинобудівному комплексі як технолого-, наукомісткій та кваліфіковано працемісткій галузі спеціалізації Центрального економічного регіону України зі значним промисловим, науково-технічним потенціалом (до складу якого входять Київщина, Черкащина та м. Київ) протягом перехідного періоду до ринкової соціально орієнтованої економіки високотехнологічного укладу. Розвинуто теоретико-методологічні засади інвестиційної діяльності у дослідженому комплексі. Визначено основні соціально-економічні принципи, передумови та концептуальні підходи щодо активізації та підвищення соціально-економічної ефективності цієї діяльності у період посилення регіоналізації економіки. Удосконалено регіональний механізм активізації інвестиційної та інноваційної діяльності у високотехнологічній галузі спеціалізації регіону на базі збільшення ринкової регіональної самоорганізації суспільно-економічної системи шляхом більш широкого використання конкурентних переваг і ресурсів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР4)683.05 + У9(4УКР4)305.851-56 +
Шифр НБУВ: РА334301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сушко Н. В. 
Історичні місця та розвиток туризму на Черкащині ( 90-ті роки XX - початок XXI ст. ): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н. В. Сушко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено всебічний аналіз туристичної діяльності. Розглянуто правову базу у галузі туризму та діяльність законодавчих і виконавчих органів влади. Проаналізовано стан туристичної діяльності на Черкащині, зокрема в роботі організацій, підприємств, станцій і музеїв. Визначено структуру, особливості та проблеми функціонування туристичних маршрутів. Досліджено процес формування вітчизняного та міжнародного туризму, визначено їх основні завдання. Розкрито загальні та специфічні принципи формування національної та патріотичної свідомості підростаючого покоління.Проведено всебічний аналіз туристичної діяльності. Розглянуто правову базу у галузі туризму та діяльність законодавчих і виконавчих органів влади. Проаналізовано стан туристичної діяльності на Черкащині, зокрема в роботі організацій, підприємств, станцій і музеїв. Визначено структуру, особливості та проблеми функціонування туристичних маршрутів. Досліджено процес формування вітчизняного та міжнародного туризму, визначено їх основні завдання. Розкрито загальні та специфічні принципи формування національної та патріотичної свідомості підростаючого покоління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)64 л 6 + Ч518.14(4УКР-4ЧЕК) +
Шифр НБУВ: РА371076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Білошкурський М.В. 
Комплексна оцінка ефективності господарської діяльності в системі антикризового управління підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.В. Білошкурський ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та методичні підходи до комплексного оцінювання ефективності господарської діяльності в системі антикризового управління підприємствами. Класифіковано основні види кризових станів господарської діяльності залежно від значущості впливу зовнішніх і внутрішніх факторів функціонування підприємства. Розроблено заходи антикризового управління. Проведено економічне оцінювання ефективності господарської діяльності підприємств України та підприємств аграрного ремонтно-технічного сервісу Черкащини. Встановлено, що кризовий стан досліджених підприємств спричинений впливом переважно внутрішніх факторів за умов економічного зростання національної економіки. З метою вдосконалення комплексного оцінювання ефективності господарської діяльності підприємств за методами антикризового управління запропоновано використовувати п'ятифакторну логіт-регресійну модель. Побудовано систему оперативного антикризового управління, реалізація якого забезпечить швидке реагування на кризові процеси. Розв'язано цільову функцію максимізації операційного прибутку для розробки антикризової стратегії розвитку ремонтно-технічного сервісу, яка забезпечить зростання всіх показників ефективності господарської діяльності протягом п'яти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21 +
Шифр НБУВ: РА365438

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Глуська Н.А. 
Конкурентоспроможність регіону в трансформаційний період: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н.А. Глуська ; Черніг. держ. технол. ун-т. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано теоретико-методологічні засади і практичні рекомендації підвищення конкурентоспроможності регіону (КР) в трансформаційний період. Розкрито сутнісні характеристики конкурентоспроможності як форми регіонального розвитку, описано понятійний апарат, що застосовується під час інноваційно-інвестиційного підходу забезпечення КР. Проаналізовано зарубіжний досвід розвитку конкурентного середовища (КС) регіону в контексті його адаптації до України, удосконалено методичні підходи до оцінки конкурентних переваг регіону. Визначено фактори послаблення КР, проведено оцінку КС в регіонах України за допомогою використання методу "Паттерн", ідентифіковано місце Черкащини за інтегральним показником конкурентоспроможності, зроблено розрахунки за сукупністю показників економічного потенціалу регіону. Розроблено синтетичну модель інноваційного регіонального маркетингу, що допомагає визначити напрями зростання КР і активізувати інноваційні процеси. Описано механізм функціонування інноваційного регіонального маркетингу як основи управління регіоном, забезпечення його конкурентоспроможності, визначено стратегічні пріоритети, заходи підвищення рівня конкурентоспроможності Черкащини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА372759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гоменюк М. О. 
Механізм регулювання інноваційної діяльності на регіональному рівні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / М. О. Гоменюк ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано сутність понять "інноваційний потенціал регіону", "регіональний механізм регулювання інноваційної діяльності". Запропоновано вдосконалену методику визначення інноваційного потенціалу регіону та вибору секторів інноваційного розвитку економіки регіону за характером і напрямом інноваційною розвитку. Наведено оцінку сучасному стану фінансування інноваційної діяльності та рівню інноваційного потенціалу Черкащини. Визначено прогнозні сценарії інноваційного розвитку регіону та вдосконалено методику визначення коефіцієнта структурних інноваційних змін економіки регіону та шкалу його оцінювання. Розроблено концептуальну модель механізму регулювання інноваційної діяльності регіону, методику визначення пріоритетів фінансування інноваційних проектів і підхід щодо визначення механізму фінансування інноваційної діяльності в регіоні та розрахунку його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)0-55-21
Шифр НБУВ: РА371846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Черевко О.В. 
Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Черевко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено процес розвитку та форми прояву тіньових економічних операцій між суб'єктами господарювання. Проаналізовано темпи розвитку та форми прояву тіньової економічної діяльності в різних галузях української економіки та показано, що найбільших темпів розвитку набули галузі, які мають швидкі темпи обертання грошових ресурсів, нечітку законодавчу базу та можуть забезпечувати високу прибутковість. Проаналізовано існуючі методичні підходи, проаналізовано та оцінено вплив тіньової економічної діяльності на розвиток національної економіки на Черкащині. Обгрунтовано напрями вдосконалення системи керування процесами зниження рівня тіньової економічної діяльності: створення координаційного центру з питань боротьби з тіньовою діяльністю, корупцією та організованою економічною злочинністю, єдиного інформаційного центру, до функцій якого має входити збір, систематизація та опрацювання всіх видів інформації про тіньові економічні операції, удосконалення методології аналізу та оцінки фактичного стану тіньової діяльності у країні та регіонах. Значну увагу приділено методичним підходам до розробки запобіжних заходів, спрямованих на зниження рівня тіньової економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)290 +
Шифр НБУВ: РА331155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Андрусяк Н. О. 
Напрями підвищення економічної ефективності виробництва та переробки овочів відкритого грунту: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. О. Андрусяк ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти підвищення економічної ефективності виробництва та переробки овочів відкритого грунту, визначено її сутність та особливості. Запропоновано сучасну інтерпретацію змісту поняття "економічна ефективність овочівництва". Проаналізовано сучасний рівень економічної ефективності виробництва та переробки овочів відкритого фунту на підприємствах Черкащини, а також визначено фактори, які негативно впливають на економічну ефективність функціонування галузі овочівництва. Запропоновано напрями підвищення економічної ефективності виробництва та переробки овочів відкритого грунту. Серед них пропозиції щодо використання передових технологій виробництва та переробки овочевої продукції, необхідність поглиблення процесів інтеграції та створення регіонального овочевого агротехнопарку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)325.153.2
Шифр НБУВ: РА379209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кілочко В.М. 
Науково-методичні засади грошової оцінки земель: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.М. Кілочко ; Держ. п-во "Голов. наук.-дослід. та проект. ін-т землеустрою". — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність здійснення типізації ландшафтних територій як важливої складової земельно-оціночного районування, яке є природно-економічною передумовою грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, розроблено відповідні оціночні шкали для районів Черкащини. Запропоновано методичні підходи щодо приведення базових показників економічної оцінки земель минулих років у відповідність до сучасного стану економіки сільського господарства. Визначено вплив на показники нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь заходів щодо консервації деградованих і малопродуктивних орних земел Черкащини як важливого напряму їх екологонебезпечного використання. Розроблено модель Схеми доступності населених пунктів до магістральних шляхів сполучення й адміністративних центрів. На підставі фактичних даних розраховано нормативи вартості елементів інженерної інфраструктури, запропоновано нові підходи щодо застосування локальних коефіцієнтів цієї інфраструктури сільських населених пунктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА330424

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Демидов О.А. 
Науково-практичні основи формування сприятливого інвестиційного клімату регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.А. Демидов ; Чернігів. держ. технолог. ун-т. — Чернігів, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність і зміст інвестиційного клімату регіону, визначено змістовні характеристики його складових, поглиблено понятійний апарат дослідження, зокрема, уточнено сутність понять інвестування, інвестиційної діяльності, інвестиційного потенціалу, інвестиційної привабливості. Виявлено та систематизовано джерела та фактори формування сприятливого інвестиційного клімату регіону, доповнено локальну систему принципів побудови та функціонування механізму регулювання інвестиційної сфери, узагальнено методичні підходи до оцінки рівня його інвестиційної привабливості. Досліджено структурні особливості інвестиційної діяльності в регіонах України, проведено аналіз і оцінку інвестиційного клімату Наддніпрянщини, виявлено особливості регулювання інвестиційної діяльності в контексті інвестиційної безпеки країни та її регіонів. Визначено інвестиційні перспективи Черкащини та Полтавщини за результатами проведеного дослідження та SWOT-аналізу. Визначено шляхи активізації інвестиційної діяльності в економіці регіонів України, удосконалено організаційний механізм підвищення рівня сприятливості інвестиційного клімату регіону, проведено моделювання оцінки впливу інвестиційного клімату на регіональний соціально-економічний розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА369574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шайко О.Г. 
Обгрунтування ефективного розвитку виробництва продукції олійних культур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Г. Шайко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено та розроблено теоретичні і методичні положення, практичні рекомендації стосовно ефективного розвитку виробництва та використання продукції олійних культур. Висвітлено теоретичну суть, а також методику оцінки економічної ефективності зазначеного виробництва. Розкрито значення галузі у контексті енергетичної безпеки держави. Досліджено сучасний стан і тенденції виробництва продукції олійних культур в Україні, зокрема - на Черкащині. Виявлено чинники впливу на економічну ефективність виробництва олійних культур в аграрних підприємствах. Проаналізовано стан переробної промисловості в регіоні. З використанням економіко-математичних моделей обгрунтовано перспективи високоефективного розвитку галузі в аграрних формуваннях регіону. Запропоновано шляхи підвищення економічної ефективності виробництва олійних культур. Доведено доцільність виробництва та використання біодизелю. Визначено ефективність та окупність інвестицій у будівництві заводів з виробництва біодизельного палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541-07 +
Шифр НБУВ: РА336231

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського