Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (83)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ільченко О.Ю. 
Виховання дітей-безпритульників на Полтавщині в 20-30-і рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Ільченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз і систематизовано провідні ідеї виховання дітей-безпритульників. Вивчено та узагальнено досвід виховної роботи колонії ім. В.Короленка та колонії ім.М.Горького, а також державних структур - Ради захисту дітей, комісій допомоги дітям та таких громадських організацій як "Ліга порятунку дітей", "Друзі дітей". Проаналізовано особливості виховання безпритульних дітей у даний період. Охарактеризовано основні етапи виховного процесу: I етап (друга половина 1918 р. - літо 1921 р.) - первинної допомоги "дітям війни" та всім нужденним дітям та підліткам, II етап (літо 1921 р. - кінець 1923 р.) - становлення профілактичної та виховної роботи серед "дітей голоду", III етап (початок 1924 р. - перша половина 1929 р.) - перевиховання "дітей непу", виховання "пролетарської дитини", IV етап (друга половина 1929 р. - 1939 р.) - загальної освіти та професійної орієнтації "дітей голодомору" та "дітей репресій". Визначено напрями виховання соціально не захищених дітей та підлітків (пріоритетні - трудове, суспільно-політичне, атеїстичне, патріотичне, а також розумове, моральне, естетичне, фізичне виховання). Встановлено провідні тенденції виховання дітей-безпритульників, зокрема, спрямованість на виховання людини нового соціалістичного типу, ідеологізації та політизації змісту освітньо-виховної роботи, розвитку дитячого самоврядування. Обгрунтовано можливості розвитку прогресивних тенденцій виховної роботи з дітьми-безпритульниками досліджуваного періоду. Розроблено елективні спецкурси, а також науково-методичні рекомендації для педагогів і соціальних працівників з питань ліквідації явища безпритульності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР4)6 +
Шифр НБУВ: РА343298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бурковська Л.В. 
Ікони св. Миколи в українському малярстві кінця ХIV - XVI століть: генеза, особливості іконографії та семантики: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Л.В. Бурковська ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН УКраїни. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито феномен українських ікон св. Миколи, виявлено їх національну своєрідність. Виявлено, що іконографічна та художньоподібна система українських ікон св. Миколи мала безперервний шлях розвитку, зберігала упродовж століть основи візантійської культури та мистецькі традиції давнього Києва, збагачені суттєво переосмисленими елементами західноєвропейського малярства. Зроблено спробу узагальнити найважливіші мистецтвознавчі спостереження та напрацювання в контексті розкриття закономірностей і принципів формування пам'яток з клеймами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(4УКР4-3 +
Шифр НБУВ: РА367427

      
3.

Дульська І.В. 
Інвестиційна діяльність в машинобудівному комплексі Центрального економічного регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Дульська ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання інвестиційної діяльності у машинобудівному комплексі як технолого-, наукомісткій та кваліфіковано працемісткій галузі спеціалізації Центрального економічного регіону України зі значним промисловим, науково-технічним потенціалом (до складу якого входять Київщина, Черкащина та м. Київ) протягом перехідного періоду до ринкової соціально орієнтованої економіки високотехнологічного укладу. Розвинуто теоретико-методологічні засади інвестиційної діяльності у дослідженому комплексі. Визначено основні соціально-економічні принципи, передумови та концептуальні підходи щодо активізації та підвищення соціально-економічної ефективності цієї діяльності у період посилення регіоналізації економіки. Удосконалено регіональний механізм активізації інвестиційної та інноваційної діяльності у високотехнологічній галузі спеціалізації регіону на базі збільшення ринкової регіональної самоорганізації суспільно-економічної системи шляхом більш широкого використання конкурентних переваг і ресурсів регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР4)683.05 + У9(4УКР4)305.851-56 +
Шифр НБУВ: РА334301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ревський І. С. 
Методичні основи регенерації та реконструкції класицистичних площ (на прикладі міст Центральної та Південної України): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. С. Ревський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу різноманітності площ доби класицизму складено послідовну класифікаційну систему їх типів. Запропоновано методику визначення історико-архітектурної цінності класицистичної площі як об'єкта культурної спадщини, що базується на врахуванні ступеня збереженості історичних характеристик площі за цими типами. Визначено цінність площ, яка надається у вигляді оцінки в балах, що нараховуються за запропонованою шкалою та зводяться до табличної форми. Обгрунтовано та проведено регенерацію та реконструкцію класицистичних площ з урахуванням їх актуальності, відповідності й адаптації. Запропоновано саму методику й алгоритм її формування (адаптації) відповідно до специфіки та вираженої в балах історико-архітектурної цінності конкретної класичної площі. Розроблено проектну пропозицію з регенерації та реконструкції Жовтневої (Соборної) площі в Дніпропетровську, яка є найбільшою класицистичною площею в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.97 + Щ113(4УКР4)923-221.083
Шифр НБУВ: РА384210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Важинський 
Становлення і розвиток педагогічної освіти в Центральній та Східній Україні (1802-1866 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ігор Петрович Важинський ; АПН України; Інститут вищої освіти. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР4)5 + Ч33(4УКР5)5
Шифр НБУВ: РА322123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Місюкевич В.І. 
Трансформація роздрібної торговельної мережі в сільській місцевості в умовах ринкової переорієнтації економіки (за матеріалами Центрального і Північно-східного районів України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / В.І. Місюкевич ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми трансформації сільської роздрібної торговельної мережі (РТМ) під впливом ринкових перетворень в економіці. З використанням основних положень міжнародної системи видів економічної діяльності розроблено нову класифікацію РТМ, визначено основні функції, обгрунтовано зростаючу її роль у забезпечені особистих і виробничих потреб, розвитку АПК, соціально-культурного відродження села. Розглянуто основні засади розвитку РТМ за ринкових умов. Виявлено тенденції розвитку сільської торговельної мережі у 1995 - 2002 рр., проаналізовано вплив чинників на її розвиток та ефективність використання. Наведено основні напрями розвитку РТМ за умов перехідної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР4)421.20-451 + У9(4УКР5)421.20-451 +
Шифр НБУВ: РА328560

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Калініченко Н.А. 
Трудова підготовка учнів сільської школи у центральному регіоні України (друга половина XX ст.): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Н.А. Калініченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічні аспекти трудової підготовки учнів сільської школи. Проведено проблемно-генетичний аналіз процесів трудової підготовки в сільських школах на державному (нормативному) та регіональному (практичному) рівнях в Україні. Визначено й охарактеризовано основні процеси становлення та розвитку трудової підготовки учнів сільської школи в Україні у другій половині XX ст., розкрито дивергентні підходи до організаційно-змістового наповнення продуктивної праці школярів. Досліджено системні підходи до розробки змісту та структури трудової підготовки учнів в авторських сільських школах України - В.О. Сухомлинського, Г. Ткаченка, О.А. Захаренка. Визначено тенденції підготовки вчителів трудового навчання на різних етапах розвитку суспільства з урахувнаням специфіки роботи сільської школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.203.3 + Ч33(4УКР4)63 +
Шифр НБУВ: РА360241

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського