Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (94)Книжкові видання та компакт-диски (447)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧЕРНЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стецик Ю.О. 
Василіанські монастирі Перемишльської єпархії: інституційний розвиток, економічне становище та релігійна діяльність (кінець XVII - XVIII ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.О. Стецик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено основні аспекти діяльності василіанських монастирів на теренах Перемишльської єпархії впродовж кінця XVII - XVIII ст. Вивчено інституційний розвиток чернецтва, виокремлено певні періоди: фундації (кінець XIII - XVII ст.), перехід до унії (кінець XVII - початок XVIII ст.), утворення Святопокровської провінції та входження до неї унійних монастирів єпархії (1739 - 1745 рр.), пореформенний період (1745 - 1772 рр.). Вивчено економічне підгрунтя функціонування чернечих обителей, яке відобразилося в організації певних господарсько-фінансових відносин: введенні фільваркового господарства, наявності різного роду допоміжних промислів і участь у тогочасних фінансово-кредитних відносинах. Розглянуто внутрішню, релігійну діяльність ченців. З'ясовано основні засади духовної формації чернецтва східного обряду, які в аналізований період зазнали певних змін від єпархіальної до централізованої системи управління з чітко регламентованим уніфікованим монастирським уставом та Конституцією ЧСВВ. Визначено чинники, які впливали на провадження духовного вишколу ченців: кіновіяльний (спільний) уклад життя, поміркованість у їжі, скромність в одязі, молитва, піст, реколекції та інші духовні практики. Зокрема, домінували внутрішні студії з риторики, філософії та богослов'я, які у другій половині XVIII ст. спричинилися до піднесення освітнього рівня василіанського чернецтва на теренах єпархії. Досліджено душпастирську працю отців-василіан, яка відобразилася в утриманні парафій, провадженні реколекцій, місій, проповідей, оповідей, служінні в жіночих монастирях та при єпископській кафедрі. Визначено внесок василіанських монастирів у розвиток духовної культури Підгір'я, який висвітлено в аспекті функціонування освітньо-культурних осередків - скрипторіїв, хорових капел, шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-7 + Э377.109(4УКР)-647.2 +
Шифр НБУВ: РА340887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шкрібітько О.О. 
Господарська діяльність монастирів Степової України в XVI - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Шкрібітько ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-економічні та політичні передумови заснування Святогірського, Самарського, Нехворощанського, Григоріївського Бізюкова чоловічих монастирів. Висвітлено основні етапи становлення господарських та історико-архітектурних комплексів, регіональні особливості розвитку монастирської економіки (промислів, промисловості, скотарства, землеробства, торгівлі). Розглянуто фактори, що впливали на стан монастирських господарств. Проаналізовано діяльність чернецтва в утвердженні православ'я в регіоні, обороні південних кордонів Московської держави, благодійництві та поширенні освіти серед місцевого населення. Досліджено взаємовідносини духовної та світської влади на різних етапах освоєння Степової України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-2 + Э372.09(4УКР7)-641 +
Шифр НБУВ: РА348713

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
3.

Котлярова Т.О. 
Іконоборські ідеї в духовному житті Київської Русі та Московської держави: релігієзнавчий аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Т.О. Котлярова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено явище іконоборства у духовному житті Київської Русі та Московської держави. Розглянуто витоки, особливості розвитку та поширення іконоборських ідей на Русі. Зазначено - до головних причин, що сприяли формуванню іконоборських уявлень, належать впливи тих учень, особливо єретичних, які містили іконоборські ідеї. Розглянуто аспект засилля обрядовір'я та фанатичні зловживання стосовно ікон, зростання власного вільнодумства, а також нерозуміння богословського вчення про ікони. Здійснено релігієзнавчий аналіз іконоборських акцій і встановлено, що дії іконоборців у період Київської Русі синкретизувалися з місцевими віруваннями та носили здебільшого побутовий практичний характер (спалення, порубка, відщіпування, розбивання, перевертання "догори ногами" ікон). Згодом практичне іконоборство набуло більш фанатичних розмірів, мало прояв в антицерковних виступах єретиків Московської держави (XIV - XVI с.). Значну увагу приділено еволюційному характеру явища іконоборства на Русі з моменту християнізації до виникнення перших єритичних рухів стригольників і жидовілих. Установлено, що аргументація іконоборства на Русі щодо критики ними іконошанування є подібною до попередніх і сучасних іконоборських рухів, наприклад: посилання на старозавітну заборону ідолопоклонства; використання суперечливих моментів з тексту Нового Заповіту в іконоборській інтерпретації; ототожнення понять "поклоніння" та "шанування"; заперечення, взаємопов'язані з догматом про дві природи Боголюдини Христа; критичне ставлення до феномену чудотворної ікони; заперечення шанування хреста, святих мощів, чернецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э378.142.7 + Э37-482 + Э37-575.1 +
Шифр НБУВ: РА340972

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Болгарський Д.А. 
Києво-Печерський розспів як церковно-співочий феномен української культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Д.А. Болгарський ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто Києво-Печерський розспів як цілісний феномен богослужбово-співочої культури України, що сприяло зібранню багатого, однак розпорошеного й різнопланового матеріалу релігійно-співацького ужитку. Охарактеризовано важливий пласт хорової культури України, пов'язаний з багатовіковими традиціями чернецького співу. Розкрито суть розспіву в історичному, теоретичному і практичному аспектах. Виявлено цілісність джерел (ірмологіонів) з їх етапами фіксації богослужбово-співочої практики Києво-Печерського монастиря. Проаналізовано розспів зі світоглядних позицій, властивих його творцям, що дозволяє оптимально осмислити розспів і традиційне для України природне середовище його створення. Висвітлено методику аналізу за допомогою залучення інструментарію богослов'я. Досліджено сутність літургійної функціональності розспіву в контексті містерії храмового дійства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-503.11 + Щ313(4УКР)3-44 + Щ318.9
Шифр НБУВ: РА321144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Чернецька О.В. 
Конституційно-правовий статус депутатів місцевих рад в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Чернецька ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження конституційно-правового статусу (КПС) депутатів місцевих рад (ДМР) в Україні. Розкрито суть поняття депутата місцевої ради, надано його дефінітну характеристику за суттю, змістом і формою. Охарактеризовано структурні елементи КПС ДМР, досліджено взаємозв'язок мід окремими структурними елементами, визначено та проаналізовано функції та критерії їх класифікації, повноваження, права та обов'язки, організаційно-правові форми здійснення функцій і повноважень. З'ясовано зміст поняття "гарантії діяльності ДМР".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)66 + Х819(4УКР)011.2 п +
Шифр НБУВ: РА342339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чуйко О.Д. 
Культура монастирів Галичини в контексті суспільно-історичних процесів XVI - XIX століть: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / О.Д. Чуйко ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено хронологічну періодизацію монастирської культури XVI - XIX ст. На підставі аналізу історичного досвіду культурної діяльності монастирів доведено історичний вплив ідеології чернецтва на суспільну свідомість, естетичні смаки різних верств населення та формування національних пріоритетів у розвитку церковної політики й обрядового мистецтва Галичини. Зроблено висновок, що чернечі осередки регіону синтезували досвід східного й західного християнства, що сприяло збереженню національно-релігійної ідентичності. За результатами дослідження показано, що монастирська культура краю є самобутною складовою вітчизняної духовної спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)4-7 + Э370.9(4УКР331)-647.2 + Щ146.563(4УКР331) +
Шифр НБУВ: РА337585

Рубрики:

      
7.

Кагамлик С.Р. 
Культурно-просвітницька діяльність Києво-Печерської лаври в другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Р. Кагамлик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Створено цілісну картину культурно-просвітницької діяльності Києво-Печерської лаври у другій половині XVII - XVIII ст. і визначено її основні напрями. Розглянуто проблеми щодо місця Києво-Печерської лаври в системі державно-церковних відносин в Україні. Оцінено внесок лаврського чернецтва в поширення освіти на українських землях, Російській державі, країнах Європи. Зроблено висновок, що Києво-Печерська лавра зазначеного періоду була визначним науково-освітнім центром, навколо якого гуртувалися представники української духовної та інтелектуальної еліти, і у своїй діяльності виходила далеко за межі суто релігіозної установи. Досліджено особливості видавничої діяльності друкарні Києво-Печерської лаври, її місце у книгообміні українських земель, книговидавничі стосунки між православною Київською і уніатською Почаївською друкарнями. Проаналізовано вплив лаврських видань на культуру інших народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)0-9 + Т3(4УКР)46-7 + Э372.27-346-021.7 + Э372.27-647.2 + Ч611.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Чернецький В.Ю. 
Лікування переломів ключиці методом зовнішнього черезкісткового остеосинтезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.Ю. Чернецький ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2008. — 23 с. — укp.

На підставі аналізу результатів лікування 47-ми постраждалих з діафізарними переломами ключиці традиційними способами лікування виявлено проблемні питання у застосуванні існуючих методик і найбільш розповсюджені ускладнення. Розглянуто спосіб лікування діафізарних переломів ключиці на базі методу черезкісткового остеосинтезу стрижневим апаратом. Математичне моделювання з наступною верифікацією його результатів шляхом стендових випробувань довело, що розроблений спосіб лікування забезпечує більшу стабільність фіксації у разі уламкового перелому ключиці, ніж накістковий або інтрамедулярний остеосинтез, та не поступається їм у разі переломів ключиць без проміжних уламків між основними фрагментами. Застосування розробленого способу під час лікування постраждалих з діафізарними переломами ключиці довело його високу клінічну ефективність, можливість поєднати у часі періоди фіксації кісткових уламків з періодом реабілітації пацієнта, що підтверджено даними гоніометрії та електрофізіологічних методів обстеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.40-5 +
Шифр НБУВ: РА360498

Рубрики:

      
9.

Дмитришина Н. М. 
Національне виховання в освітньо-виховних закладах українського чернецтва Галичини (кінець XIX - 30-ті роки XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. М. Дмитришина ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено огляд системи національного виховання, з'ясовано його мету, завдання, засоби та шляхи реалізації. Розглянуто суспільно-політичну ситуацію на західноукраїнських землях, що стимулювала процес створення системи приватних навчально-виховних закладів греко-католицького чернецтва. Виявлено й охарактеризовано періоди становлення системи національного виховання у цих закладах, досліджено основні цілі, зміст, форми та методи педагогічної діяльності, з'ясовано їх ефективність у процесі формування національної свідомості та патріотизму молоді. Досліджено позитивний вплив молодіжних організацій на процес національного виховання учнів чернечих освітніх закладів. Обгрунтовано значущість педагогічного досвіду українського чернецтва та визначено перспективи його застосування у сучасній системі національного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч33(4УКР3)5/6 + Э377.109(4УКР-9ГАЛ)-681
Шифр НБУВ: РА380510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Чернець О.В. 
Нові електрошлакові технології з роз'єднанням плавлення та твердіння металу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.07 / О.В. Чернець ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Розроблено нові електрошлакові технології з роз'єднанням процесів плавлення та твердіння металу - електрошлакові технології з рідким металом (ЕШТ РМ) та електрошлаковий переплав втратного електрода за двоконтурною схемою (ЕШП ДС). Розглянуто теплофізичні, фізико-хімічні та матеріалознавчі засади нових електрометалургійних процесів. Показано, що роз'єднання плавлення та твердіння металу за умов ЕШП дозволяє створити найбільш сприятливі умови на стадіях приготування металу та кристалізації заготовки. На підставі комплексних досліджень якості металу заготовок ЕШТ РМ і ЕШП ДС зроблено висновок про високу конкурентоздатність даних процесів. Запропоновано концепцію створення промислового устаткування для реалізації ЕШТ РМ та ЕШП ДС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К314.16-1
Шифр НБУВ: РА315985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Комар І.В. 
Опікунська діяльність релігійних організацій Української греко-католицької церкви у Галичині (кінець XIX - перша половина ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / І.В. Комар ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів вивчення широкої джерельної бази комплексно досліджено теорію та практику опікунства під керівництвом релігійних організацій Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Галичині наприкінці XIX - першій половині XX ст. Показано її особливості у аспекті суспільно-політичного та культурно-освітнього розвитку краю. Висвітлено напрями опікунсько-виховної діяльності чернечих чинів УГКЦ у Галичині. Виділено історичні етапи розвитку всіх греко-католицьких чернечих чинів від часу їх заснування до сучасності у контексті опікунської діяльності. Здійснено періодизацію даної діяльності греко-католицького чернецтва дослідженого періоду. Педагогічну теорію та практику розвинуто новими даними стосовно змісту, форми та напрямів опікунської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312.3(4УКР)5/6 + Э377.109(4УКР)-112.681 +
Шифр НБУВ: РА349090

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Нечитайло П.О. 
Печерна християнська архітектура в басейні Верхнього та Середнього Дністра XI - XVIII ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / П.О. Нечитайло ; Ін-т археол. НАН України. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Узагальнено архітектурний, археологічний і епіграфічний матеріал, що стосується печерної християнської архітектури Верхнього та Середнього Дністра. Створено класифікацію та типологію приміщень, петрогліфів і графіті. З'ясовано місце цієї категорії пам'яток в історичному процесі регіону. На підставі результатів порівняльного аналізу з печерними монастирями Балкан, Молдови, Середнього Подніпров'я та Криму визначено час появи об'єктів - XI ст. З урахуванням з'ясованих особливостей планування приміщень та наскельних зображень простежено вплив болгарського чернецтва на місцеву традицію печерництва. Ідеологічною платформою мешканців монастирів була течія ісіхазму. З кінця XVI ст. на дослідженій території з'явились унікальні греко-католицькі пам'ятки, пов'язані з культом Св. Онуфрія. Комплекс виявлених артефактів свідчить про неперервність і спадковість дослідженого явища, включно до його поступового зникнення наприкінці XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)4-432 +
Шифр НБУВ: РА360925

Рубрики:

      
13.

Чернецький 
Правове регулювання адміністративної відповідальності неповнолітніх в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Олександр Леонідович Чернецький ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х881.9(4УКР)011.2
Шифр НБУВ: РА359413

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Потапова О. Б. 
Православне духовенство в суспільному житті України у 1917 - 1920 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Б. Потапова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено соціально-демографічний склад духовенства, розглянуто проблему матеріального забезпечення кліру та чернецтва. З'ясовано умови становлення самосвідомості православного духовенства. Проаналізовано діяльність православних братств і піклувань, визначено сфери їх впливу в Україні у 1917 - 1920 рр. Розкрито основні напрями та роль просвітницької діяльності священнослужителів, визначено зміст благодійницької діяльності духовенства. Встановлено, що активність благодійницької діяльності священнослужителів залежала від політичної спрямованості певних державних утворень на території України. Доведено, що духовенство було активним учасником суспільного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Э372.09(4УКР)-361-021
Шифр НБУВ: РА376092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Ломачинська І.М. 
Православне чернецтво в Україні як суспільний феномен: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / І.М. Ломачинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

З'ясовано суспільну сутність феномену православного чернецтва та особливості його трансформації на українських теренах. Проаналізовано зміну соціального статусу чернецтва в суспільстві під впливом генези суспільно-політичних процесів у державі. Обгрунтовано вплив чернецтва на формування соціально-культурного середовища конкретної історичної доби. Розкрито значення діяльності православного чернецтва в економічному розвитку держави. Визначено специфіку сутності чернецтва у його взаємодії з державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-64
Шифр НБУВ: РА315128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
16.

Климов В.В. 
Православне чернецтво в Україні: релігієзнавчий аналіз суспільно значущої діяльності в проблемному дискурсі національної історії: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / В.В. Климов ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди НАН України. — К., 2008. — 35 с. — укp.

У контексті світського релігієзнавства здійснено концептуально-системний аналіз суспільно значущої діяльності православного чернецтва в Україні впродовж десяти століть національної історії. Ця діяльність набула загальносуспільної значущості, її результати відповідали життєвим інтересам і потребам усієї української спільноти. Діяльність чернецтва здійснила суттєвий внесок в церковно-релігійну сферу, а також загалом у духовне становлення та розвиток руського (українського) суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-64 +
Шифр НБУВ: РА359669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тур В.Г. 
Православні монастирі Криму у ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Г. Тур ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Подано результати досліджень історії православних монастирів, запропоновано її хронологію. Вивчено соціально-політичні, культурні та економічні передумови, які сприяли їх відродженню у другій половині ХІХ ст., а також особливості функціонування до початку 30-х рр. ХХ ст. Обгрунтовано гіпотезу іконоборського часу розповсюдження чернецтва в Криму, розкрито причини його згасання під тиском ісламу у XV - XVIII ст. і майже столітньої перерви в житті іноцтва після приєднання півостроіва до Росії. На підставі архівних матеріалів і публікацій дореволюційного періоду проаналізовано передумови та обставини відродження православних монастирів у середині ХІХ ст., розкрито процес і специфіку відновлювання кіновій у взаємозв'язку з політичними подіями. Підкреслено значення використання інституту чернецтва імператорською владою з метою ідеологічного обгрунтування належності Криму до православної держави, показано його орієнтацію на витиснення ісламу, цілеспрямоване створення центрів паломництва для православних християн. На основі аналізу джерел з історії монастирів Криму розглянуто місце чорного духовенства у правовому полі Російської імперії, політичній і церковній структурі держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)0-55 + Э372.27-649
Шифр НБУВ: РА307680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Чернець О.П. 
Принципи та методи вибору варіантів забудови міських територій, що підтопляються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / О.П. Чернець ; Київ.нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто містобудівну територію як складну, динамічну, відкриту систему, здатну до саморегулювання, що потребує нетрадиційного підходу до її проектування. Сформульовано необхідність надання оцінки та прогнозу гідрогеологічного стану території як зворотного зв'язку ітераційного процесу розробки проекту планування та забудови підтоплюваних території. Проведено системний аналіз, який дозволив розробити структурну, структурно-логічну моделі підтоплюваної території що підлягає забудові, обгрунтувати уявлення про містобудівну оцінку території як про процес аналізу та прогнозу стану природно-техногенної системи, визначити коло досліджень для формалізації взаємозв'язків природної та антропогенної підсистем містобудівної системи. Виявлено набір антропогенних навантажень і дій для кожної конкретної функціональної зони міста, межі змін параметрів цих впливів, побудовано інформаційну модель. На підставі досліджень взаємозв'язків елементів природно-техногенної системи - забудованої території розроблено математичну модель прогнозу впливу забудови на стан природного середовища та зонування підтоплюваних території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н791.8-02
Шифр НБУВ: РА313912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Чернецький Є. Є. 
Публічне адміністрування заохочень: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. Є. Чернецький ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено систему адміністративно-правових заохочень (АПЗ). Виокремлено основоположні ідеї, які покладено в основу публічного адміністрування заохочень, наведено дефініції "публічне адміністрування заохочення", "функції публічного адміністрування", "нагорода як складова частина заохочення", "видатні заслуги", адміністративно-процедурний вид адміністративного процесу", "правове адміністрування заохочення". Проаналізовано системи АПЗ. Увагу приділено розгляду заходів АПЗ як методу публічного адміністрування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.6
Шифр НБУВ: РА383210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Чернецька Т.М. 
Середні класи як предмет соціологічного дослідження та суб'єкт соціальної дії: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Т.М. Чернецька ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено розвиток та функціонування середніх класів як суб'єктів соціальної дії та аналізу соціологічної рефлексії даних процесів. Систематизовано результати соціологічного вивчення соціально-класової структури середніх класів. Розроблено класифікацію концепцій та теоретичних підходів щодо визначення середніх класів, запропоновано шляхи їх теоретичного синтезу. Доведено, що в сучасних суспільствах існують множинні середні класи, а не єдиний середній клас. Визначено структуру, чисельність та функції середніх класів у країнах із розвинутою ринковою економікою та в Україні. Наведено тезу про зв'язок формування середніх класів в Україні з ефективним використанням освітніх, наукових і культурних ресурсів суспільства, а не лише з розвитком бізнесу та підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*422.1
Шифр НБУВ: РА308175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського