Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (93)Тематичний інтернет-навігатор (12)Наукова електронна бібліотека (4450)Реферативна база даних (1650)Книжкові видання та компакт-диски (575)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧИТАТ$<.>+<.>K=ОНЛАЙН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гармаш О. В. 
Дидактичні умови формування просторових уявлень в учнів початкової школи: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. В. Гармаш ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше науково обгрунтовано дидактичні умови формування просторових уявлень учнів початкової школи, що полягають в організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з використанням єдиної уніфікованої термінології й однозначності формування уявлень під час вивчення різних предметів, у збагаченні змісту інтегрованими знаннями, у забезпеченні наступності початкової школи з дошкіллям у цілісній системі формування просторових уявлень, у впровадженні диференційованого управління процесом формування просторових уявлень на основі різнорівневої системи завдань з застосуванням дослідницьких методів навчання під час вивчення всіх предметів у початковій школі. На основі вмінь читати графічні зображення та вмінь їх будувати визначено критерії та рівні сформованості просторових уявлень, їх повноти, осмислення, дієвості. Удосконалено зміст, форми та методи цілеспрямованого формування просторових уявлень та оперування ними у найрізноманітніших змодельованих нестандартних навчальних і життєвих ситуаціях, що попереджує виникнення помилкових уявлень на всіх етапах навчального процесу та забезпечує необхідний розвиток графічної, алгоритмічної грамотності, просторового бачення, мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221
Шифр НБУВ: РА385432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лаврісюк Ю.А. 
Дискурс неореалістичної прози Олекси Слісаренка (жанрово-стильові модифікації): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ю.А. Лаврісюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано неореалістичну природу прози О. Слісаренка, відображену у комплексі жанрово-стильових модифікацій. Наведено теоретичне узагальнення проблеми термінологічного визначення неореалізму як літературного явища та з'ясовано своєрідність його виявлення в українській літературі. Увагу приділено дослідженню прози О. Слісаренка у контексті неореалістичної та експериментальної естетичних систем. Розкрито вплив модерністських літературних напрямків на формування його новаторського стилю. Висвітлено творчу еволюцію прозаїка. На підставі результатів дослідження показано, що у прозових текстах письменника реалізується індивідуально-новаторська модифікація виражально-зображальних засобів неореалізму, яка на змістовому рівні полягає у зміщенні локусу авторської уваги з соціального на внутрішньо-індивідуальне, з логічного на ірраціональне, у намаганні за допомогою буденних ситуацій осягнути закономірності життя, щоб пересвідчитися в абсолютній неологічності та непередбачуваності дійсності. Для втілення зазначених констант прозаїк використав розраховану на рецепцію масового читата форму цікавого гостросюжетного твору, сповненого таємниць, загадок і несподіванок (авантюрна новела, пригодницький роман).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Слісаренко, О.А. 534 +
Шифр НБУВ: РА359712

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Суржук Т.Б. 
Індивідуально-диференційоване навчання читати молодших школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Б. Суржук ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса). — О., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему навчання читання молодших школярів з урахуванням особливостей психічного розвитку стосовно оволодіння навичкою читання. Запропоновано та впроваджено методику зазначеного навчання. З'ясовано вплив індивідуального та диференційованого навчання читання. Наголошено на важливості забезпечення успішної взаємодії основних видів мовленнєвої діяльності для всього мовного розвитку дитини, зокрема читання. Розкрито причини відставання в оволодінні навичкою читання, а саме: недостатнє відпрацювання вмінь використовувати продуктивні способи читання, читання з помилками, зниження темпу та виразності. Розроблено спеціальні завдання з метою відпрацювання кожного з компонентів, які утворюють у цілому техніку читання. Опрацьовано систему вправ, що забезпечує вирівнювання учнів у оволодінні навичкою читання. Визначено, що основними критеріями їх систематизації є спрямованість з метою прийому та видачі інформації (рецептивні, репродуктивні, рецептивно-продуктивні, продуктивні) та комунікативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-911.33 +
Шифр НБУВ: РА341480

      
4.

Митник О.Ю. 
Інформаційні технології синтезу робастних нейронечітких моделей стохастичних процесів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Ю. Митник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові нейронечіткі інформаційні технології синтезу нечітких баз знань пониженої сладності для прогнозування стохастичних процесів. Введено збалансовані нейронечіткі моделі у формі Бернштейна, які генерують систему спрощених нечітких правил квадратичної складності. Досліджено методи навчання моделей стохастичних процесів як некоректної оберненої задачі відновлення стохастичних залежностей за даними спостережень. Розроблено індуктивний метод побудови збалансованих робастних нейронечітких моделей у формі Бернштейна на основі байєсівської регресії опорних векторів у характеристичному просторі поліноміальних функцій Без'є - Бернштейна (ПРІАМ). Розроблено архітектуру та створено прототип інформаційної онлайн системи обробки статистичних даних, яка реалізує запропонований метод. Проведено порівняльний аналіз ПРІАМ з нечітким методом групового врахування аргументів і рекурентними нейронними мережами з використанням реальних і штучних еталонних моделей, а також економічних, метереологічних, екологічних моделей. На підставі результатів експериментів доведено ефективність розробленого методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.405 +
Шифр НБУВ: РА361580

Рубрики:

      
5.

Сербін О.О. 
Історія, сучасний стан та перспективи розвитку бібліотечно-бібліографічних класифікацій в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / О.О. Сербін ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено історію створення та впровадження бібліотечно-бібліографічних класифікаційних систем в Україні та світі, визначено основні тенденції їх розвитку. Зроблено огляд базових концепцій створення класифікаційних систем ("Класифікація наук Сен-Симона - Конта", "Десяткова класифікація" М.Дьюі, "Розтяжна класифікація" Ч.Кеттера, "Класифікація Бібліотеки Конгресу США", "Класифікація двокрапкою" Ш.Р.Ранганатана). Проаналізовано структуру та склад "Міжнародної децимальної бібліографічної класифікації" - першої класифікаційної системи, виданої в Україні національною мовою. Визначено й охарактеризовано основні етапи видання бібліотечних класифікацій українською мовою з десятковим принципом побудови (1919 - 1938 рр.; 1938 - 1961 рр.; 1961 - 1971 рр.; 1971 - кінець 1970-х рр.). Висвітлено історію створення та видання "Бібліотечно-бібліографічної класифікації", досліджено процес її впровадження в Україні та визначено роль у подальшому розвитку українських бібліотечних класифікаційних систем. Охарактеризовано сучасний стан розвитку класифікаційних механізмів в Україні. Виділено дві основні класифікаційні системи, що використовуються у бібліотечній галузі (серія видань "Рубрикатор НБУВ" та "Універсальна десяткова класифікація", видана українською мовою в 2000 р.), розроблено типологію інформаційно-пошукових мов. Створено концептуальну модель Індексаційного конгломерату як інструментального механізму здійснення процесів каталогізації в бібліотечно-інформаційних установах України в сучасний період. Визначено перспективи впровадження онлайнових каталогізаційних і систематизаційних технологій у практику їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.213 +
Шифр НБУВ: РА357080

      
6.

Кузнєцова І.В. 
Літературна творчість Х.Д.Алчевської: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.В. Кузнєцова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше проведено дослідження художньої спадщини Х.Д.Алчевської у контексті вивчення історичного та літературного процесу другої половини XIX - початку XX ст. Розглянуто особливості формування світогляду письменниці, розкрито ідейно-естетичне значення її творчості. Проаналізовано мемуари "Передумане і пережите", літературно-критичну працю "Що читати народу ", а також нариси, оповідання та епістолярну спадщину Х.Д.Алчевської. Визначено особливості творчого методу письменниці. Висвітлено активну участь Х.Д.Алчевської в літературному процесі другої половини XIX ст., наведено характеристику письменниці як оригінального художника, пропагандиста кращих зразків світової літератури, розглянуто її діяльність як рецептивного критика. Проаналізовано наукові розвідки Х.Д.Алчевської, присвячені дослідженню читацького сприйняття художньої літератури. Досліджено творчі зв'язки Х.Д.Алчевської з російськими та українськими письменниками, зокрема, розглянуто інтерпретацію в адаптованих формах класичних літературних творів. Показано вплив літературної творчості Х.Д.Алчевської на формування естетичної свідомості українського народу у дусі передової демократичної думки, традицій В.Бєлінського, М.Чернишевського, М.Добролюбова, Т.Шевченка та І.Франка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Алчевська, Х.Д. 4/5 +
Шифр НБУВ: РА353558

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сидорчук Н.М. 
Онлайнові лексикографічні системи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.М. Сидорчук ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Удосконалено теорію лексикографічних систем, орієнтованих на застосування інтернет-технологій. Із використанням лексикографічної моделі даних (як бази для побудови лексикографічних систем) і її узагальнень (лексикографічних середовищ й інтегрованих лексикографічних систем) розроблено концептуальні моделі лінгвістичного корпусу, цифрової (електронної) бібліотеки з розширеними лінгвістичними функціями, а також інтегрованої лексикографічної системи "Словники України". Наведено характеристику досліджуваних структур як відкритих систем. Обгрунтовано доцільність вибору сервіс-орієнтованої архітектури для онлайнових систем. Вперше розроблено принципи взаємодії архітектури OSI-7 і лексикографічних систем в ANSI/X3/SPARK інтерпретації. Розроблено зразки онлайнових Л-систем, зокрема, "Український лінгвістичний портал", інтегровану лексикографічну систему "Словники України онлайн", "Словник російської словозміни", "Цифровий архів документів Президії НАН України", мережевий варіант "Українського національного лінгвістичного корпусу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41 + Ш111.4
Шифр НБУВ: РА355419

Рубрики:

      
8.

Колесник І.О. 
Формування загальнонавчальних умінь і навичок учнів у народній школі кінці ХІХ - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Колесник ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

На підставі узагальнення мало- та невідомих архівних документів визначено внесок педагогів і вчителів-практиків кінця ХІХ - початку ХХ ст. у розробку проблеми формування загальнонавчальних умінь і навичок учнів молодших класів, а також шляхи та засоби формування даних умінь у шкільній практичній діяльності даного періоду. Розкрито генезу загальнонавчальних умінь і навичок школярів у зарубіжній та вітчизняній історії педагогіки. Систематизовано ретроспективні матеріали щодо умов успішного формування вмінь мислити, висловлювати свою думку, читати та писати. Встановлено, що успішному формуванню загальнодидактичних умінь і навичок учнів народної школи сприяють різноманітні усні та письмові вправи розпізнавального та творчого характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч421.221 +
Шифр НБУВ: РА328572

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Яценко В. В. 
Формування збутової політики підприємства в умовах розвитку інформаційних технологій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. В. Яценко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та підходи до формування збутової діяльності підприємств за умов розвитку інформаційних технологій. Розкрито законодавчі основи функціонування електронної комерції на ринках збуту України. Удосконалено структуру взаємозв'язків моделей електронної комерції. Проаналізовано маркетингову діяльність і привабливість електронних ринків збуту для вітчизняних виробників продукції легкої промисловості та проведено діагностику їх товарної, цінової, збутової політики. Розкрито зміст збутової політики підприємств з використанням інформаційних технологій. Запропоновано методичне забезпечення прогнозування факторів зовнішнього та внутрішнього Інтернет-середовища. Розроблено сценарні моделі формування обсягу електронного збуту за допомогою методів теоретико-ігрового моделювання в ході інтерактивної взаємодії учасників онлайнового процесу збуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.1-59 ф121
Шифр НБУВ: РА379874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Нечепоренко М. А. 
«Формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно особистісного саморозвитку» / М. А. Нечепоренко. — Б.м., 2019 — укp.

Багатофункціональність діяльності вчителя іноземних мов, динамічні зміни у сфері його професійної підготовки, необхідність неперервного вдосконалення професійних компетентностей та особистісних детермінант майбутніх учителів іноземних мов, а також зумовлена цими факторами потреба педагогічних ЗВО у реалізації науково обґрунтованої методики, що забезпечить становлення активної професійної індивідуальності фахівця, дозволить майбутньому вчителю іноземних мов виконувати завдання, покладені на нього сучасним інформаційним полікультурним суспільством та досягати вершин розвитку своєї особистості, спричинили вибір теми дисертаційного дослідження «Формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку».У дисертації з'ясовано стан проблеми формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку в педагогічній теорії і практиці фахової підготови вчителів іноземних мов в Україні, Німеччині, Великобританії та США. Проаналізовано нормативне та навчально-методичне забезпечення підготовки фахівців за кваліфікацією бакалавр освіти, вчитель німецької і другої іноземної мови та зарубіжної літератури.Обґрунтовано та вивчено теоретичні основи формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку. Конкретизовано смислові значення понять «професійно-особистісний саморозвиток», «готовність майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку». Під професійно-особистісним саморозвитком майбутніх учителів іноземних мов розуміємо внутрішній, свідомий, цілеспрямований процес особистісного вдосконалення та професійного зростання майбутніх учителів-філологів на основі процесів самопізнання, самоосвіти, самоконтролю та самореалізації. Готовність майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку визначаємо як складне професійно-особистісне утворення, що охоплює мотиваційно-спрямувальний, інформаційно-інтегративний, особистісно-регулятивний, рефлексивно-коригувальний компоненти і слугує основою для постійного підвищення рівня професіоналізму та самореалізації особистості майбутніх учителів іноземних мов.Визначено і теоретично обґрунтовано педагогічні умови формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку: формування мотивації до професійно-особистісного саморозвитку через комплекс стимулювальних чинників; використання інтегративного ресурсу іноземної мови для здійснення професійно-особистісного саморозвитку; застосування смарт середовища професійно-особистісного саморозвитку. Розроблено структурно-функціональну модель формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку.Виокремлено та охарактеризовано спонукальний, когнітивний, інтернальний, рефлексивний критерії і відповідні показники, на основі яких визначено й експериментально перевірено низький, середній та високий рівні сформованості готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку. Рекомендованими формами організації навчального процесу є практичні заняття, самостійна робота, групова робота, тренінги, воркшопи, індивідуальні та групові консультації, круглі столи, диспути, конференції, самостійна робота із використанням інформаційних ресурсів, індивідуально-пошукова робота, відвідування відкритих уроків провідних педагогів. Обґрунтовано та експериментально доведено ефективність використання методів проблемного та активного навчання (дискусії, моделювання ситуацій, навчальні ігри), методів самостійної та групової позааудиторної роботи (опрацювання літератури іноземною мовою, онлайн-робота з веб-ресурсами), методу кейсів, методу «Портфоліо», веб-квесту. Практичне значення дослідження полягає у розробці методичного супроводу реалізації педагогічних умов формування готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку, діагностичного інструментарію для визначення рівнів сформованості готовності майбутніх учителів іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку; комплексу інтерактивних освітніх ресурсів за тематикою професійно-особистісного саморозвитку вчителя іноземних мов. Видано навчальний посібник «Професійно-особистісний саморозвиток педагога в контексті актуальних трендів освітньої парадигми сучасності» та методичні рекомендації до навчальної дисципліни «Практичний курс основної мови» із циклу професійної підготовки майбутніх учителів іноземних мов. Створено смарт середовище у формі вебміксу за тематикою професійно-особистісного саморозвитку, що охоплює авторський тематичний блог «Педагог – професіонал та всебічно розвинена особистість», електронне портфоліо, веб-квест «Готовність учителя іноземних мов до професійно-особистісного саморозвитку: теоретична рефлексія».Ключові слова: майбутні вчителі іноземних мов, готовність до професійно-особистісного саморозвитку, структурно-функціональна модель формування готовності, педагогічні умови.^UMultifunctional activity of the teacher of foreign languages, dynamic changes in the field of his professional training, the need for continuous improvement of professional competencies and personal determinants of future teachers of foreign languages, and also due to these factors the need for pedagogical universities in the implementation of scientifically developed methodology, that will ensure the formation of active professional individuality of the future specialist, will allow the future teacher of foreign languages to reach the peaks of development of their personality, led to the choice of the topic of the dissertation study "Formation of future foreign languages teachers' readiness to professional-personal self-development". The object of the study is future foreign teachers' training. The thesis investigates the problem of forming the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development in the pedagogical theory and practice of professional training of foreign languages' teachers in Ukraine, Germany, the United Kingdom and in the United States. The theoretical bases of professional-personal self-development are substantiated and studied. The semantic meanings of the concept "professional-personal self-development", "readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development" are specified. Due to our study, the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development is defined as a complex professionally-personal formation, integrating in its structure motivational-dispositional, informational-integrative, personal-regulating, reflexivity-correcting components, aimed to raise the level of professionalism and self-realization of the personality of future teachers of foreign languages. The pedagogical conditions of formation of future foreign languages teachers' readiness to professional-personal self-development (formation of motivation to professional-personal self-development through a complex of stimulating factors; the use of an integral resource of a foreign language for accomplishing professional-personal self-development; creating a smart environment of professional-personal self-development.) are determined and theoretically substantiated. The structural-functional model of forming the readiness of future teachers of foreign languages to professional-personal self-development is developed. The motivational-stimulating, cognitive, internal, reflexive criteria and relevant indicators of the readiness of future foreign languages' teachers to professional-personal self-development are identified and characterized. According to the determined criteria are defined and experimentally checked the low, medium and high levels of the formation of future foreign languages' teachers' readiness to professional-personal self-development. The recommended forms of organization of the educational process are practical classes, independent work, group work, trainings, workshops, individual and group consultations, round tables, disputes, conferences, independent work with the use of information resources, individual search work, visiting the open lessons of leading teachers. The effectiveness of the use of the active methods, the method of projects, the methods of problem learning (discussions, modeling of problem situations, educational games), methods of independent and group extracurricular work (working out of literature in a foreign language, online work with interactive programs), method of cases, Portfolio method, a web-quest is experimentally confirmed. The integrated phased methodology of formation of future foreign languages' teachers' readiness to professional-personal self-development, that includes the predictive, design and practical stages, has been developed. A smart environment of professional-personal self-development is a web mix, that include the author's thematic blog, the electronic portfolio, a web quest, educational textbook (the text and the tasks in form of thematic cases contain hyperlinks to additional sources). Key words: future teachers of foreign languages, readiness to professional-personal self-development, structural-functional model of forming the readiness, pedagogical conditions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Кобилін І. О. 
Нечітка кластеризація часових рядів в інтелектуальному аналізі потоків даних / І. О. Кобилін. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язана нова актуальна задача нечіткої кластеризації часових рядів в інтелектуальному аналізі потоків даних. Об'єкт дослідження – процес інтелектуального аналізу потоку даних у формі часових рядів. Запропоновано метод нечіткої кластеризації, який ефективно працює за умов перетину класів, не схильний до ефекту концентрації норм та працює в онлайн режимі з асинхронними нерівномірно квантованими часовими рядами за рахунок використання спеціальної цільової функції. Запропоновано послідовний онлайн метод кластеризації багатовимірних часових рядів, що базується на апараті гібридних систем обчислювального інтелекту, який дозволив вирішувати задачу кластеризації даних, які послідовно надходять на обробку з нерівномірними тактами квантування. Розроблено метод адаптивної імовірнісної та можливісної кластеризації, що базується на метриці спеціального вигляду, в основі якої лежить аналіз тангенсів кутів нахилу часового ряду, що дозволило спростити чисельну реалізацію методу та вирішувати задачу кластеризації нерівномірно квантованих часових рядів. Запропоновано модель робастної адаптивної ідентифікації нестаціонарних часових рядів у онлайн режимі надходження потоку даних, яка характеризуються простотою обчислювальної реалізації і стійкістю до аномальних викидів. Розроблені методи було програмно реалізовано та використано для ряду практичних впроваджень – зокрема у задачах моніторингу медичних даних в онлайн режимі.^UIn dissertation work the new actual task of unclear clusterization of sentinel rows is untied in the intellectual analysis of streams given. The object of study is the process of intelligently analyzing the flow of data in the form of time series. A fuzzy clustering method is proposed that works effectively under conditions of intersection of classes that are not subject to the effect of concentration of norms and works online with asynchronous non-uniformly quantized time series through the use of a special objective function. A sequential online clustering method for multidimensional time series is proposed, based on the apparatus of hybrid systems of computational intelligence, which made it possible to solve the problem of clustering data that are sequentially received for processing with non-uniform quantization cycles. An adaptive probabilistic and probabilistic clustering method was developed based on a special type metric based on the analysis of the tangents of the slopes of the time series, which made it possible to simplify the numerical implementation of the procedure and solve the clustering problem for unevenly quantized time series. Model of robust adaptive identification of non-stationary time series in online flow of data flow шіare presented, which are characterized by simplicity of computational implementation and resistance to anomalous emissions. The worked out methods were programmatic realized and used for the row of practical introductions – in particular in the tasks of monitoring of medical data in on-line mode.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Кришовська О. О. 
Соціально-психологічні умови міжособистісного взаєморозуміння в інтернет-спілкуванні / О. О. Кришовська. — Б.м., 2019 — укp.

Дослідження присвячено вивченню соціально-психологічних умов синхронного текстового діалогічного комп'ютерно-опосередкованого спілкування, що мають вплив на виникнення та підтримання взаєморозуміння між співрозмовниками. Побудовано концептуальну модель психологічних умов взаєморозуміння в інтернет-спілкуванні, в якій представлено мотиваційні, темпоральні, стилістичні і процесуальні умови, умови емоційного обміну, а також онлайн-активність особистості та визначено їхній соціально-психологічний зміст. Виявлені основні ознаки взаєморозуміння в синхронному діалогічному текстовому онлайн-спілкуванні Встановлено зв'язки між рівнем взаєморозуміння і характеристиками мотивації співрозмовників до онлайн-спілкування, досвідом користування інтернетом, комунікативної компетентністю та особливостями взаємодії з партнером по спілкуванню, а також різними аспектами онлайн-активності комунікантів – створенням і розповсюдженням творчих медіапродуктів, досвідом онлайн-комунікації, вибірковістю і критичністю споживання інформації у віртуальному просторі. Запропоновано тренінгову програму для підвищення взаєморозуміння в онлайн-спілкуванні молоді в інтернеті.^UThe research is devoted to the study of the socio-psychological conditions of synchronous textual dialogical computer-mediated communication that have an influence on the emergence and maintenance of mutual understanding between the interlocutors. The main groups of psychological conditions of mutual understanding in the Internet communication are identified and applied in the conceptual model (motivational, temporal, stylistic and procedural conditions, conditions of emotional exchange as well as personal online-activity).The concept of mutual understanding is investigated theoretically and empirically, and through the prism of the views of ordinary Internet users is defined as the ability of the interlocutors to listen and hear the views of each other, respond adequately to it, and eventually generate a common view in the process of communication.The main side characteristics of the existence of mutual understanding in the synchronous dialogical textual online communication are detected: belief that the task was fulfilled and the purpose of communication has been achieved; there is no desire to change anything in a created product; the feeling of completeness of the conversation; a pleasant impression of the process of communication and its outcome; a desire to continue communication with a partner; rather fast pace of conversation; lack of awareness of the flow of time; immersion in the process of communication; a feeling that the partner is attentive; high evaluation of knowledge of the partner and respect for him.It is determined that the time characteristics of an online conversation between two interlocutors are related to the impression of the participants of the conversation from this conversation and the evaluation of its results. In particular, the shorter average length of the pause between the replica of the communicant and the reaction from their interlocutor is due to a higher appreciation of the mutual understanding in the dialogue, the results of communication and a more pleasant impression of the content of dialogue and communication with the partner. Contrarywise, the feedback with the mutual understanding is inherent in the actions of the interlocutors where there are consciousness of talk time and time checking. A low level of mutual understanding is inherent in dialogues in which the interlocutors firstly seek to convince each other in their correctness, allow long pauses between replicas, have a limited time to discuss the desired topics, and have lower appreciation of each other's competence.Personal characteristics of the communicants – a broad outlook, sensitivity to the emotions of the interlocutor as well as their subjective positive attitude towards the competence and reliability of the interlocutors – are the conditions that promote mutual understanding in online communication. The high level of Internet activity of the person involved in the dialogic online communication contributes to a better mutual understanding, especially with regards to components related to the application of critical thinking and the experience of communication in the virtual space. Based on the characteristics of their motivation to online communication, the experience of using the computer and the Internet, communicative competence and the features of interaction with the communication partner, there are four types of online-communicators in social networks: "harmonious", "non-motivated", "migrants from off-line" and "self-confident".For the formation of personal qualities and communicative skills among students, a training program "Training of smart online-communication" was developed. It contains information and exercises that can be used in programs aimed at increasing media-literacy and communicative competence among students. Participation in the training contributes to the reduction in the number of negative emotions that participants experience during Internet communication due to the difficulty in perception of the personal image, behavior and emotions of the interlocutor and the content of their messages, which leads to false attempts to identify the reasons for misunderstanding between the partners, as well as the decreased effectiveness of communication. The development of skills and realization of practices, related to cognitive, creative, communicative and contact aspects of online activity, promotes mutual understanding in online dialogues. This communication is two-way, in a sense of gaining experience in effective online communication that is characterized by mutual understanding between the interlocutors, also contributes to increasing the online activity of the communicator.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Безчотнікова А. О. 
Відеоігри в системі соціальних комунікацій / А. О. Безчотнікова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – відеоігри як канал масової комунікації. Мета наукового дослідження – визначити специфіку, типологію та способи застосування відеоігор у галузі соціальних комунікацій. Методи дослідження. Для систематизації теоретико-методологічних засад аналізу відеоігор та визначення дефініцій використовувалися описовий, порівняльний, історико-типологічний методи, метод контент-аналізу та семантичної кореляції. Для характеристики технологічної специфіки й особливостей сучасного функціонування відеоігор як каналу масової комунікації, опису структурних одиниць та жанрової типології відеоігор, визначення основних жанрів та жанрової домінанти – методи аналогії, екстраполяції аналізу та синтезу, застосовані на основі підходів структуралізму, що дозволяє розглядати комунікацію як систему операцій зі знаками, які забезпечують соціальну взаємодію для «конструювання соціальної реальності» (К. Леві-Стросс). Серед теорій аналізу масовокомунікаційних явищ використано семіотичну теорію, згідно з якою комунікаційні одиниці розглядаються через метод інтерпретації. Для аналізу ролі біхевіористських теорій та нейронауки у моделюванні впливу відеогри на аудиторію серед теорій масової комунікації обрано теорію використання та задоволення. SWOT-аналіз використано для визначення переваг та проблем, пов'язаних із застосуванням рекламної техніки – едвергеймінг. Аналіз етичної складової рекламних та PR-практик здійснено на основі авторської методики Ю-Кай Чоу «Окталайзис». Світові тенденції розвитку індустрії відеоігор розглянуто шляхом аналізу показника – кількість завантажень відеоігор з онлайн-сервісу цифрового поширення комп'ютерних ігор та програм «Steam». Для отримання та систематизації даних було використано REST API (Steam Web API 7) – веб-інтерфейс, який дає можливість одержати доступ до бази даних для збору інформації про профілі користувачів та завантажені ігри. За допомогою цього методу було одержано інформацію про 108,7 млн облікових записів «Steam» та 15606 ігор з інформацією про вікові обмеження, кількість користувачів кожної з ігор, середній час, проведений у грі, та жанр.Незважаючи на стрімкий розвиток світової індустрії відеоігор та зростання їх затребуваності в різних сферах людської діяльності (освіта, туризм, оборона, медіа, реклама, масова культура) у вітчизняній науці знайдемо тільки поодинокі праці на цю тему, на відміну від зарубіжних досліджень (США, Корея, Велика Британія, Німеччина, Швейцарія). Теоретичне значення даної дисертації полягає у створенні системи, яка б унаочнювала специфіку, типологію та способи застосування відеоігор у галузі соціальних комунікацій. Отримані наукові результати є новими; такими, що розширюють знання про нові медіа, нові інформаційно-комунікаційні технології, сприяють збагаченню традиційних форм, методів та підходів до вивчення соціальних комунікацій, роботи з масовою свідомістю в цифровому просторі. Інтеграція знань про відеоігри у сферу соціальнокомунікаційних досліджень має не тільки теоретичне, а й практичне значення. Використання потенціалу відеоігор як рекламного майданчика, дослідження ефективності гейміфікації для формування когнітивних, емоційних та соціальних мотиваторів у внутрішньокорпоративних комунікаціях, впливу на поведінку людини в цілому, дозволять результативно застосовувати комунікаційний потенціал відеоігор у рекламних та PR-практиках. Внесок автора полягає у комплексному й системному дослідженні відеоігор в системі соціальних комунікацій, розробці типології реклами у відеоіграх, визначенні жанрової домінанти відеоігор, а також винаході експрес-методу прорахунку індексу високої споживчої лояльності мультимедійним інформаційним продуктом, який належить до методів діагностики ставлення клієнтів до продуктів компанії.Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що теоретичні положення та висновки дисертації можуть бути використані у науково-дослідній сфері для подальшого наукового дослідження комунікаційного та технологічного потенціалу відеоігор в галузі соціальних комунікацій; створення ефективних гейміфікаційних стратегій при вирішенні комунікаційних завдань у різних сферах людської діяльності; у навчальному процесі для підготовки фахівців у галузі реклами та зв'язків із громадськістю. Наукові результати дослідження можуть бути застосовані під час викладання теоретичних та практичних дисциплін для студентів спеціальностей «Журналістика», «Реклама та зв'язки із громадськістю». Новітність нововпроваджуваного зумовлена утворенням системного підходу, що унаочнює специфіку, типологію та способи ефективного застосування відеоігор для вирішення комерційних та суспільноважливих проблем в різних сферах людської діяльності на сучасному етапі.^UThe object of the research is video games as a channel of mass communication. The goal of the research is to determine the specifics, typology and ways of using videogames in the field of social communications.Theoretical relevance of the thesis research is that it created a system that characterizes the specifics, typology and methods of video games usage in the field of social communications. The received scientific results are new; such as expanding knowledge about new media, new information and communication technologies, contribute to the enrichment of traditional forms, methods and approaches to the study of social communications, work with mass consciousness in digital spaceThis theoretical and practical results can be used in research area for further scientific developing, also the use of communication and technological potential of video games in the field of social communications to create effective gameplay strategies in solving communication problems in various spheres of human activities, as well as in the educational process of training specialists in the field of advertising and public relations. The scientific results of the research can be applied during lectures, laboratory and practical classes on the disciplines "Modern communication technologies in advertising and public relations", "Practice of advertising and PR-activities", in the special course "Theory of video games".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Махиня Н. В. 
Тенденції розвитку освіти дорослих у країнах Європейського Союзу / Н. В. Махиня. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснено системний аналіз теорії й практики організації освіти дорослих у країнах Євросоюзу у другій половині ХХ ст. – на початку ХХІ ст. з урахуванням актуальних соціально-економічних, соціокультурних та педагогічних умов. На основі проведеного аналізу виокремлено тенденції, які зумовлюють функціонування освіти дорослих як окремого сегмента й органічного складника системи неперервної освіти. Сформульовані тенденції дали змогу актуалізувати конструктивний європейський досвід та окреслити можливості його імплементації в умовах розбудови вітчизняної системи освіти дорослих.З'ясовано, що зазначена освітня ланка формується під впливом зовнішніх (об'єктивних: економічні, політичні, соціальні) та внутрішніх (суб'єктивних: самооцінка, саморозвиток, особистісна мотивація) чинників. Доведено, що значним фактором впливу на розвиток освіти дорослих є також зміна парадигми освіти, яка зміщує акценти із суто знаннєвого підходу на особистісний, проголошуючи унікальність кожного дорослого учня та необхідність створення умов для його саморозвитку, самовдосконалення й самореалізації, що має сприяти його професійному формуванню та розширенню його кар'єрних можливостей. Уточнено сутність та зміст базових понять наукового пошуку, а саме: «освіта дорослих», «андрагогіка», «освіта упродовж життя», «тенденція розвитку освіти».Встановлено, що питання освіти дорослих набуло особливої актуальності в другій половині ХХ століття, чому сприяло формулювання основоположних андрагогічних принципів та визначення базових понять освіти дорослих. Педагогічні дискусії доводять, що основні погляди європейських та вітчизняних дослідників збігаються, натомість окремі деталізовані підходи до методичних засад функціонування освіти дорослих, цілей та завдань можуть різнитися залежно від потреб та особливостей організації суспільства, у якому вони формуються.Вивчення законодавчого поля освіти дорослих, простеження ґенези й обґрунтування історичного поступу навчання дорослих, урахування соціальних, політичних та економічних передумов розвитку освіти дорослих сприяли виокремленню основних періодів розвитку освіти дорослих на теренах Європейського Союзу в другій половині ХХ ст. – на початку ХХІ ст. та уможливили визначення провідних тенденцій у кожному із цих періодів. Диференційовано три етапи розвитку освіти дорослих в ЄС у зазначених хронологічних межах. Виділено та схарактеризовано загальні для Євросоюзу та специфічні національні тенденції в освіті дорослих. З'ясовано, що до спільних тенденцій у галузі належать розвиток неформальних можливостей набуття нових знань, навичок і компетенцій: дистанційні й онлайн-програми підготовки, вироблення навичок на робочому місці, корпоративне та офісне навчання, тьюторство та наставництво в освітньому просторі навчання дорослих. Сучасному періоду у ЄС притаманна також значна гуманізація й соціалізація освіти дорослих, які навчаються не лише для вдосконалення професійних здібностей: старіння населення, міграція, інклюзія, соціальні виклики, диґіталізація суспільства стають причинами виникнення нових мотивів навчання дорослих.Актуалізовано конструктивний досвід ЄС щодо організації навчання дорослих та окреслено доцільність і напрями його імплементації в український освітній простір. Апробовано освітні можливості ЄС та чинні в Україні програми, які доводять дієвість окремих практик освіти дорослих в українських реаліях (застосування власного досвіду дорослого учня, змішане навчання, перевернутий клас, менторство, спрямованість на самоосвіту тощо).Проведене анкетування дорослого населення України презентувало рівень усвідомлення важливості освіти дорослих у нашій країні, умотивованість дорослого населення до навчання, диверсифікацію форм, можливостей та перешкод щодо набуття нових знань у дорослому віці громадянами України. Доведено, що освіта дорослих сьогодні є невід'ємною частиною життя українців, які володіють достатньою інформацією та мають мотивацію для участі в неперервному навчанні.^UThe dissertation provides the holistic overview of the adult education development trends in the EU countries in the second half of the 20th century – at the beginning of the 21st century, taking into account relevant social, economic, cultural and pedagogical conditions. The formulated trends, determining the functioning of adult education as a separate segment and the organic component of the system of continuous education, have made it possible to actualize the constructive European experience, to outline the possibilities of its implementation in the national adult education system.It is revealed that objective external factors and subjective internal ones influence the educational segment of adult learning. It is proved that a significant change in the general paradigm of education shifts the emphasis from a purely knowledgeable approach to the personality, proclaiming the uniqueness of each adult learner and the need to create conditions for their self-development, self-improvement and self-expression, which should contribute to their professional formation and provide better career opportunities.The analysis of scientific works, the synthesis of theoretical foundations of the study made it possible to clarify the essence and content of the basic concepts related to the scientific research.It has been established that the adult education became especially relevant in the second half of the 20th century, which was facilitated by the formulation of the basic andragogical principles and the identification of basic concepts of adult education. Pedagogical discussion proves that the main views of European and national researchers coincide, while some detailed approaches to the methodological principles of the functioning of adult education, goals and objectives may vary, depending on the needs and characteristics of the society where they are formulated.It has been determined that the tasks of adult education are directly dependent on the needs of the economy and the public consciousness of the population. A developing economy requires the careful and rapid formation of professional skills for adult citizens, whereas a developed economic system has the priority to advance a conscious and active society member capable of making decisions, optimizing their own education and maintaining an active style of social cohabitation. The highest level of development in the goals of adult education is the need for humanization in the society.The synthesis and analysis of legislative initiatives in the field of adult education made it possible to distinguish their level division into global, continental, regional and national legal acts; to draw a conclusion on the impact of state and interstate policies on the development of adult education during the described chronological period; to certify the incorporation of the legal documents ratified at the level of the European Union in the formation of the national law-making base of adult education, and therefore in the general legal field in all EU countries.The study of the legal field of adult education, the tracing of the genesis and the justification of the historical progress of adult learning contributed to the identification of the main periods of adult education development in the European Union in the second half of the 20th – at the beginning of the 21st century and made it possible to identify the leading trends in each of these periods. Different three stages of development of adult education in the EU within the specified chronological limits have been singled out.During the scientific research, the constructive experience of the EU on the organization of adult learning was updated, the appropriateness and directions of its implementation in the Ukrainian educational space were outlined. It has been proved that the organization of law-making policies in the field of adult education is a necessary element for the development of an effective system of continuing education in Ukraine. The Law on Adult Education, which will enable the actual functioning of all forms of adult education in the Ukrainian educational space, needs to be implemented.The thesis represents the positive results of a survey covering the adult Ukrainian population of various age, social, professional and gender groups: it demonstrates the awareness of the importance of adult education in the country, reveals the motives for education, the diversification of the forms, possibilities and obstacles for acquiring new knowledge by Ukrainian adults. The mathematical analysis of the survey proves that adult education today is an integral part of the Ukrainians' life who have enough information and motivation to participate in lifelong education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Панов А. В. 
Методи і система моніторингу елегазових вимикачів на напругу 330-750 кВ / А. В. Панов. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: моніторинг елегазових вимикачів електричних підстанцій напругою 330-750 кВ. Мета роботи: Метою роботи є розвиток науково-технічних основ побудови системи моніторингу елегазових вимикачів електричних підстанцій напругою 330-750 кВ в напрямку розробки нових методів моніторингу їх параметрів і технічного стану та моделі оцінювання залишкового комутаційного ресурсу. Методи дослідження: чисельні, аналітичні та експериментальні методи в області моделювання фізичних процесів. Теоретичні та практичні результати і новизна: розроблено метод неперервного комплексного онлайн моніторингу технічного стану механічних елементів елегазових вимикачів; вдосконалено відому модель оцінювання залишкового комутаційного ресурсу елегазових вимикачів шляхом використання більш точного способу представлення ресурсної характеристики та формули визначення діючого значення струмів відключення; розроблено метод моніторингу параметрів газової суміші високовольтних елегазових вимикачів. Предмет і ступінь впровадження: результати роботи реалізовані в системі моніторингу елегазових вимикачів (СМЕВ) та використовуються на усіх системоутворюючих підстанціях 750 кВ ДП НЕК «Укренерго» Ефективність впровадження: використання даних систем моніторингу елегазових вимикачів дозволяє оптимізувати процес технічного обслуговування вимикачів, запобігає передчасному виведенню обладнання з роботи, підвищує надійність роботи об'єднаної енергосистеми України Сфера використання: електричні станції та підстанції напругої понад 110 кВ, комплектні елегазові розподільчі пристрої.^UObject of research: monitoring of SF6 gas-insulated breakers of electric substations voltage of 330-750 kV. Purpose: The purpose of the work is to develop the scientific and technical bases for the construction of a system for monitoring the SF6 gas-insulated breakers of electric substations w voltage 330-750 kV in the direction of developing new methods for monitoring their parameters and technical state and model for estimating the residual switching resource. Methods of research: numerical, analytical and experimental methods in the field of modeling of physical processes. Theoretical and practical results: the method of continuous integrated online monitoring of the technical state of the mechanical elements of the SF6 circuit breaker is developed; the well-known model for estimating the residual switching resource of the SF6 circuit breakers is improved by using a more precise method of representing the resource characteristic and the formula for determining the current value of the trip currents; The method of monitoring parameters of a gas mixture of high-voltage insulating switches has been developed. Subject and degree of implementation: the results of work are implemented in the monitoring system of SF6 and used on all substations voltages 750 kV of the State Enterprise NEC "Ukrenergo" Implementation efficiency: the use of these monitoring systems for SF6 breakers allows to optimize the process of maintenance of switches, prevents premature removal of equipment from works, increases reliability of the combined power system of Ukraine Scope of application: electric power stations and substations of voltage over 110 kV, complete SF6 insulating gas


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Лазурак З. Д. 
Методи та засоби виявлення інформаційно-психологічної маніпуляції в онлайн-спільнотах / З. Д. Лазурак. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язано актуальне наукове завдання розроблення методів і засобів виявлення інформаційно-психологічної маніпуляції (ІПМ) в онлайн-спільнотах. Вперше побудовано формальну модель тактики інформаційно-психологічної маніпуляції на основі кусково-лінійного агрегату, що дало змогу виявляти такі тактики на основі зміни психологічних станів учасників. Вперше розроблено систему маркерів прийомів інформаційно-психологічної маніпуляції на основі психологічних актів, семантичних змінних та синтаксичних структур, що дало змогу виявляти прийоми без експертного аналізу.^UThe dissertation solved the problem of developing methods and means for detecting information and psychological manipulation in online communities. A formal model of the tactic of information and psychological manipulation was constructed on the basis of a piecewise linear aggregate, which made it possible to detect such tactics by analyzing changes of the psychological states of participants. For the first time, a system of the markers of information-psychological manipulation tools was developed on the basis of dialog acts, semantic variables and syntactic structures, which made it possible to detect tools without the engagement of experts.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бондарчук Н. І. 
Семантичний простір онлайн-наративу про погодні новини (на матеріалі британських електронних газет 2014−2017 рр.) / Н. І. Бондарчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено представленню лексичної структури в тексті онлайн-наративу про погодні новини та встановленню відмітних особливостей її синтагматичної й парадигматичної організації у формуванні семантичної, структурної й оповідної незвичності нового жанрового текстотипу. Семантичний простір онлайн-наративу про погодні новини окреслений з огляду на його бінарну сутність, що полягає в лексичній структурі оповідей про погодні новини та реалізується на рівні змісту, і смисловій єдності тексту загалом. Досліджено лексичну структуру оналайн-наративу про погодні новини з огляду на семантичну належність до сфери погоди відповідно до ієрархії синтагматичних і парадигматичних лексичних об'єднань. Представлено модель номінативної сфери „ПОГОДА”, що виявляється в ядерно-периферійній організації її конституентів, компоненти якої демонструють зв'язки домінантності та/або диференціації: гіперо-гіпонімії, синонімії, антонімії.Ключові слова: семантичний простір, онлайн-наратив про погодні новини, лексична структура, сполучуваність, парадигмат^UThe thesis focuses on a presentation of the lexical structure of the weather news stories and the analysis of its syntagmatic and paradigmatic organization in the formation of the semantic, structural and narrative peculiarity of the new genre in British quality and mass press. The genre and structural features of weather news stories correlate with nominative content and determine the selection of relevant lexical resources in online narrative. The stratification of lexical units, representing the semantics of weather, is carried out according to the semantic, thematic and associative direction (lexical-semantic, lexical-thematic, and lexical-associative groups respectively). Using the method of field modeling, the thesis presents a model of the nominative sphere „WEATHER”, the systemic organization of lexical units of which is traced in its hierarchical structure. Key words: semantic space, online narrative, weather news story, lexical structure, combinability, paradigmatic relations, syntagmatic relations, nominative sphere „WEATHER”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Жернова П. Є. 
Нечітка кластеризація потоків даних за умов невідомої кількості кластерів / П. Є. Жернова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі запропоновано ансамбль самоорганізовних карт Т. Кохонена, який базується на використанні онлайн методу К-середніх. Такий підхід дозволяє обробляти інформацію, яка надходить на вхід системи спостереження за спостереженням. На відміну від існуючих методів кластеризації використання ансамблевого підходу дозволяє обійти проблему, коли кількість класів заздалегідь невідома, оскільки кожна з мереж Кохонена налаштована на свою кількість кластерів. Вдосконалено метод, заснований на ансамблевому підході, з використанням ядерних самоорганізовних карт Т. Кохонена, що дозволило завдяки додатковому прихованому ядерному шару нейромережі підвищити розмірність вхідного простору, що дає змогу кластеризувати дані, які є лінійно нероздільними. Розроблено ансамбль нейро-фаззі самоорганізовних карт Т. Кохонена для кластеризації потоків даних, який за допомогою використання вдосконаленого методу С-середніх та додаткового ядерного шару здатний обробляти інформацію, що є лінійно нероздільною, а також обробляти кластери довільної форми. Саме це дозволяє обробляти дані високої розмірності та уникнути ефекту концентрації норм. Вдосконалено ансамбль самоорганізовних карт Т. Кохонена для кластеризації потоків даних високої розмірності, який обробляє інформацію, що надходить на вхід системи з використанням двох підходів: імовірнісного та можливісного.^UIn the thesis proposed the ensemble of T. Kohonen's self-organizing maps, which is based on using the online method of K-means. This approach allows processing the information in online mode that is fed to the input of the system. Unlike existing clustering methods, the use of the ensemble approach allows to bypass the problem when the number of classes is unknown in advance because each of the Kohonen's networks is configured for its own number of clusters. The method based on the ensemble approach, using the neural self- organizing T. Kohonen's maps, has been improved, which allowed using additional hidden layer of the neural network to increase the dimension of the input space. A neuro-fuzzy ensemble of T. Kohonen's self-organizing maps has been developed for data stream clustering, when the use of the improved C-means and additional neural layer method is able to process information that is linear inseparable, as well as to process clusters of arbitrary form. This allows processing data of high dimensionality and avoiding the concentration of norms effect. The ensemble of self-organizing maps has been improved for the clustering of high- dimensional data streams, which processes information entering the system using several approaches: probabilistic and possibilistic.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Вінникова Н. А. 
Політичні рішення в контексті постдемократичних трансформацій / Н. А. Вінникова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є першим комплексним дослідженням процесів творення політичних рішень у контексті постдемократичних трендів розвитку суспільно-політичних процесів. Розроблено та апробовано новий концептуально-методологічний підхід на основі комбінування вихідних принципів мережевого аналізу й теорії хаосу, що дозволяє розкрити динаміку трансформацій, складових процесу творення політичних рішень, таких як практики політичної участі, репрезентація інтересів і політична легітимація, та з'ясувати причини делегітимаційних тенденцій. Методологічний доробок включає авторські визначення понять «участь», «представництво інтересів» у контексті ухвалення політичних рішень, розрізнення їх «легітимації» та «легітимізації» на основі понятійно-категоріальної матриці мережевого аналізу. Розкрито типи плебісцитарних пасток («пастки суспільного розколу», «пастки російської рулетки», «пастки популізму», «фасилітації проблеми», «пастки автократії») для обґрунтування амбівалентності застосування форм прямої участі громадян в ухваленні політичних рішень. Надано авторське визначення ефекту «партисипаторного плацебо» як індиферентності конвенціональних форм політичної участі відносно впливу на ухвалення політичних рішень. Запропоновано інтерпретувати цілепокладання і представництво інтересів в ухваленні політичних рішень на основі концепції партикуляризму, з урахуванням можливості його як конструктивного, так і деструктивного ефекту для політичного урядування. Визначено ключові фактори, що вливають на творення політичних рішень в умовах постдемократичного перебігу політикотвірних процесів: деетатизація і девертикалізація політичного урядування внаслідок фрагментації державних функцій між учасниками мережевих мультиакторних форматів вироблення рішень; зміщення делегованих повноважень з рівня державного управління до міжнародних структур, де у процедурах ухвалення рішень домінує вузьке коло учасників з найбільшими квотами голосів; неврегульованість функціонування цифрової економіки, у якій виробництво продуктів і послуг деінституціоналізується та індивідуалізується; формування прекаріату, який не має чітко визначеної політичної афільованості для делегування своїх інтересів у процеси вироблення політичних рішень і є джерелом соціальних фрустрацій; інтенсифікація використання нековенціональних практик участі у політикотвірних процесах, спричинена неефективністю конвенціональних форм залучення громадян у вироблення політичних рішень; доступність онлайнових форм комунікації, що забезпечує можливості маніпулювання громадською думкою шляхом миттєвого й масштабного поширення дезінформації. Доведено, що інкапсуляція ухвалення рішень всередині глобальних владних мереж спричиняє збільшення ентропії та несе дестабілізаційні ризики сучасним системам політичного урядування та світовому порядку.^UThe dissertation is the first comprehensive study of political decision-making in the context of post-democratic trends in the development of socio-political processes. The new conceptual and methodological approach сomprised a combination of the basic principles of network analysis and chaos theory is developed and tested that revealed the dynamics of transformations occurring inside the political decision-making components, namely the practices of political participation, political representation and political legitimation and the causes of delegitimation tendencies. The methodological input includes author's definitions of “participation” and “representation of interests” in political decision-making, as well as distinguishing between their “legitimation” and “legitimization” based on the conceptual and categorical matrix of network analysis have been proposed. The types of plebiscite traps have been classified (“society-split trap”, “Russian roulette trap”, “populism trap”, “trap of over-facilitating the issue”, “autocracy trap”) in order to substantiate the ambivalence of forms of citizens' direct participation in political decision-making in post-democratic politics. The author's definition of the effect of “participatory placebo”, meaning the indifference of conventional forms of political participation in relation to the influence on political decision-making, has been formulated. It has been proposed to interpret the goal-setting and representation of interests in political decision-making via the concept of particularism, considering the possibility of its constructive or destructive effects on the political governance. The key factors influencing political decision-making in the context of post-democratical policy-making were determined: the de-etatization and de-verticalization of political governance due to fragmentation of state' functions among participants of multi-stakeholder formats of decision-making; the increase of delegated powers from the level of the sovereign governing to international structures, where a narrow circle of participants with the largest quotas of votes dominates in the decision-making procedures; the unregulated functioning of the digital economy, in which the production of goods and services is deinstitutionalized and individualized; emerging precariat, which does not have a clearly defined political affiliation to delegate its interests to political decision-making processes and becomes a source of social frustration; increasing intensity of unconventional practices of participation in policy-making caused by the ineffectiveness of conventional forms of citizens engagement into political decision-making; the availability of online forms of communication, which provides opportunities for manipulating of public opinion by instant and large-scale dissemination of misinformation. It was proved that the encapsulation of decision-making within global power networks leads to the increase of the entropy and carries the risks of destabilisation for modern political governance systems and world order.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Олійник Ю. О. 
Інформаційна технологія аналізу текстових потоків даних / Ю. О. Олійник. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена розробленню інформаційної технології аналізу текстових потоків даних. Об'єкт дослідження - процеси інтелектуального аналізу інформації у текстових потоках даних. Мета дослідження - підвищення якості аналізу та швидкості обробки потоків текстової інформації українською мовою за рахунок розроблення нових методів та інформаційної технології аналізу текстових потоків даних. Методи дослідження ґрунтуються на засадах комп'ютерної лінгвістики, теорії ймовірностей, математичній статистиці та інших методах інтелектуального аналізу даних. Достовірність та обґрунтованість отриманих результатів обумовлені коректним використанням математичного апарату, а також підтверджуються результатами обчислювальних експериментів. Здійснено аналіз наявних підходів і методів аналізу текстових даних, проведено аналіз особливостей аналізу даних у потоках даних. Формалізовано модель потоку текстових даних на основі ковзного вікна, що дозволило розширити можливості застосування методів інтелектуального аналізу та машинного навчання даних для аналізу текстових потоків даних. Уперше розроблено метод виявлення аномалій у текстових потоках даних на основі розширеного алгоритму Isolation Forest, моделі текстових потоків даних на основі ковзного вікна та доданої фази попередньої обробки текстових даних та реферування. Удосконалено метод визначення тональності тексту в потоках текстової інформації, що передбачає комбінації алгоритмів Gradient Boosting, Rule Based та застосування моделі потоку текстових даних на основі ковзного вікна. Уперше запропоновано інформаційну технологію аналізу текстових потоків даних, яка використовує розроблені методи: метод виявлення аномалій та метод визначення тональності, що на відміну від наявних технологій забезпечує інтелектуальну обробку українськомовних текстів, підтримує розроблену модель ковзного вікна, а також високопродуктивні обчислення та візуалізацію обробки потоків даних у режимі онлайн. Галузь використання – в освітньому процесі у закладах освіти та науки, в установах та на підприємствах України.^UThe research is devoted to developing of text stream analysis information technology. Object of research is processes of intelligent analysis of text stream data. The purpose of the thesis is to increase the quality of analysis and performance of Ukrainian-language text data streams due development of new methods and text stream analysis information technologies. Research methods based on principles of computer linguistics, probability theory, mathematical statistics and data mining methods. The reliability and validity of the obtained results based on correct using of mathematical apparatus and confirmed by results of computational experiments. Modern approaches and methods analysis are performed, text streams analysis characteristics are detected. A text data stream model based on a sliding window was formalized, which allowed to expand the possibilities of using text mining methods and machine learning methods for text data streams. For the first time, anomalies detecting method in text data streams was proposed. Developed method based on an Isolation Forest algorithm, which in difference to the existing ones, supports text data stream model based on a sliding window, preprocessing and summarization phase of text data. Text stream sentiment analyses method based on combination of Gradient Boosting, Rule Based algorithms, and using text stream model based on a sliding window has been improved. For the first time, a text stream analysis information technology has been proposed, which supports the anomalies detection method and text stream sentiment analyses method. The information technology as opposed to existing ones supports Ukrainian-language texts data mining processing; developed text stream model based on a sliding window, high-performance computing and online visualization. Scope is processes in educational and scientific institutions, Ukrainian organizations and enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського