Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (73)Реферативна база даних (744)Книжкові видання та компакт-диски (447)Журнали та продовжувані видання (212)
Пошуковий запит: (<.>K=ШАБЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шабликіна О.В. 
3-Гетарил(арил)кумарини та ізокумарини. Синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шабликіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено синтез великої групи 3-гетарилкумаринів та їх функціональних похідних (різноманітних алкільних, ацильних похідних аліфатичної, ароматичної та гетероароматичної природи, а також основ Маніха), серед яких знайдено речовини з оригінальними спектральними (за показниками інтенсивної флуоресценції, залежності частоти випромінюваня від pH та квантового виходу флуоресценції від полярності розчинника) та біологічними (антикоагулянтною та гемостатичною активністю) властивостями. Вперше синтезовано ізокумарини з піридиновим та кумариновим замісником у 3-ому положенні, удосконалено методики синтезу ізокумаринів з арильним замісником та залишками фурану та тіофену. Встановлено, що за конденсації гомофталевої кислоти та тієнілкарбонілхлориду залежно від температури утворюється 3-(2-тієніл)ізокумарин або 3-(5-тієноїл-2)тієніл-2)-ізокумарин. Вперше застосовано моноестери гомофталевої та нітрогомофталевої кислот для синтезу 4-карбетоксиізокумаринів з арильним та гетероциклічним замісником у 3-ому положенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА342481

Рубрики:

      
2.

Фігурний Ю.С. 
Архаїчні елементи культури козацтва в контексті українознавства: Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Ю.С. Фігурний ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т українознав. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається сукупність архаїчних елементів в культурному комплексі українського козацтва, як складової і невід'ємної частини індоєвропейської мілітарної традиції. Для цього залучається велика міждисциплінарна джерельна база; проводиться комплексне дослідження глибоких коренів визначальних елементів козацького культурного комплексу (культи коня та шаблі, козаки-характерники, кобзарі - співці лицарської слави, червоний колір, джури-молодики, зв'язок битви з бенкетом, особливе ставлення козака до жінки тощо); виділяються тюркські впливи в традиційній козацькій культурі; вивчаються паралелі між культурою козацтва та пізнього середньовічного лицарства Західної Європи; аналізуються етапи формування індоєвропейської військової традиції і українського козацтва як її складової частини. Робиться висновок, що досліджуючи культуру українського козацтва, ми виявляємо значну кількість архаїчних елементів загальноіндоєвропейської культурної традиції. Вони мають численні паралелі з культурою середньовічного європейського лицарства і сягають прадавньої глибини індоєвропейської мілітарної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Т52(23=Укр3А/Я)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Виноградов В.В. 
Вейвлетний аналіз багатомасштабних процесів та сигналів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.В. Виноградов ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 15 с. — укp.

Визначено аналітично, числовим методом і експериментально умови нестійкостей у системах з нелінійною взаємодією двох мод із сильно відмінними частотами. Результати вейвлетного аналізу хаотичних сигналів свідчать про наявність характерних рис, за якими можлива ідентифікація та класифікація таких сигналів. Розроблено та впроваджено новий алгоритм вейвлетної фільтрації зображень, заснований на застосуванні шаблонних вейвлетних коефіцієнтів і багатомасштабного аналізу, для видалення шуму біля границь у зображеннях і збільшення їх контрастності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.21-52,022 + В652.421,022 + З811.5
Шифр НБУВ: РА314522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тулученко Г.Я. 
Геометричне моделювання скалярних полів за методом усереднення адаптивних інваріантних шаблонів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / Г.Я. Тулученко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розроблено новий напрямок стосовно методів геометричного моделювання та сканування в окремих точках скалярних полів (на прикладі стаціонарних) шляхом усереднення результатів суперпозиції поверхонь, носіями яких є адаптивні інваріантні шаблони. Певна універсальність запропонованого методу усереднення адаптивних інваріантних шаблонів дозволяє розв'язувати задачі на спільній методлологічній основі, а саме, задачі сканування стаціонарного скалярного поля в окремих точках, оптимізації кубатурних формул для трикутників стосовно їх використання у методі скінченних елементів для відновлення гармонічних функцій, сплайнової апроксимації одновимірних експериментальних залежностей. Традиційно ці задачі розв'язуються за різними методами. Алгоритми реалізації методу для двовимірних задач використано під час проведення експериментальних досліджень температурних полів теплонавантажених конструктивних елементів транспортних засобів. Одновимірний варіант методу застосовано у процесі вивчення закономірностей зміни pH опоряджувальних розчинів у текстильній промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.31,0 +
Шифр НБУВ: РА360000

Рубрики:

      
5.

Цибуленко О.В. 
Геометричні моделі для процедур барицентричного усереднення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / О.В. Цибуленко ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему геометричного моделювання процедур барицентричного усереднення для задач відновлення гармонічних функцій двох і трьох змінних та задач ієрархічного конструювання формул наближеного кратного інтегрування типу Ньютона - Котеса. Відзначено, що розв'зання таких задач зводиться до побудови середнього значення за деякою областю дискретно заданої інформації, за цього важливим є правильний вибір вагових коефіцієнтів усереднення. Запропоновано здійснювати вибір вагових коефіцієнтів шляхом застосування шаблонів певної геометричної форми у вигляді дискретних елементів. Розвинуто метод барицентричного усереднення для задач відновлення гармонічних функцій багатьох змінних з різноманітними межовими умовами в областях довільної геометричної конфігурації. Створено та досліджено обчислювальні шаблони у вигляді трикутників другого та третього порядку та гексагонів. Розвинуто ієрархічну схему зваженого усереднення для конструювання формул наближеного кратного інтегрування типу Ньютона - Котеса та побудовано кубатури для обчислення кратних інтервалів на центрованих дискретних елементах. На базі геометричних моделей та процедур барицентричного усереднення запропоновано нові модифікації методу комп'ютерного експерименту (Монте - Карло).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА334952

Рубрики:

      
6.

Шаблиста Л.М. 
Державне регулювання структурних зрушень в економіці України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Л.М. Шаблиста ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади удосконалення механізму державного регулювання структурних зрушень у національній економіці за умов ринкової трансформації. Проаналізовано сучасні тенденції структурних зрушень в економіці України, наведено оцінку їх ефективності, розкрито головні причини інерційності структури вітчизняної економіки. Визначено роль податкового, бюджетного та кредитного механізмів у регулюванні структурних зрушень та обгрунтовано рекомендації щодо їх удосконалення, які базуються на світовому досвіді регулювання структури економіки. Розглянуто ідею розробки національної комплексної програми структурної перебудови економіки України, в основу якої покладено принцип організаційного поєднання двох типів державних цільових програм - структуроформуючих і структурозабезпечуючих. Розроблено пропозиції щодо удосконалення інструментарію планування та прогнозування з урахуванням світового досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961-31-21 +
Шифр НБУВ: РА323256

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шабля О.С. 
Ефективність виробництва баштанних культур та розвиток маркетингу в галузі: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Шабля ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні підходи вітчизняних і зарубіжних вчених щодо сутності економічної ефективності в галузі баштанництва. Оцінено причини низької ефективності функціонування галузі за сучасних умов. Визначено основні напрямки найбільш ефективного використання ресурсного потенціалу галузі баштанництва в господарствах різних форм власності. Обгрунтовано доцільність визначення економічної ефективності застосування ресурсозберігальних технологій і нових сортів баштанних культур (БК) та їх вплив на економічну ефективність виробництва. Досліджено переваги споживачів для підвищення конкурентоспроможності продукції виробників БК. Визначено основні напрями розвитку елементів інфраструктури аграрного ринку, які сприяють ефективному функціонуванню галузі баштанництва. Обгрунтовано економічні засади розвитку кооперації господарюючих суб'єктів галузі. Наведено пропозиції щодо впровадження нових технологій переробки продукції галузі. Розроблено рекомендації щодо подальшого використання зони Нижньодніпровських пісків для одержання екологічно безпечної продукції баштанництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.153.252
Шифр НБУВ: РА370487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кулешник Я.Ф. 
Закономірності розвитку внутрішніх напружень при сушінні деревини як анізотропного тіла: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.07 / Я.Ф. Кулешник ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

На основі експериментальних даних отримано рівняння початкового розподілу вологості в бруску деревини та розроблено фізико-математичну модель зміни вологості та розвитку внутрішніх напружень у процесі сушіння деревини. На базі теорії різницевих схем обгрунтовано вибір і параметри методу кінцевих різниць (тип накладеної сітки, тип апроксимуючого шаблону, тип схеми, стійкість схеми) для пошуку наближеного розв'язку нестаціонарного рівняння в частинних похідних другого порядку параболічного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.331-1
Шифр НБУВ: РА318055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Хохлов В.А. 
Інструментарій проектування комп'ютерних систем на основі діалогових алгебро-граматичних моделей представлення знань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.А. Хохлов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розвинуто близьку до природної мову проектування комп'ютерних систем (КС) систем алгоритмічних алгебр (САА)/Д - вхідну мову діалогової трансформаційної машини (ДТМ) шляхом розширення засобами діалогової взаємодії користувача та КС, що проектується. Запропоновано апарат параметризованих шаблонів, який використовується у разі підключення до мови САА/Д цільових мов програмування (МП) і дозволяє встановити однозначну відповідність між САА/Д-схемами й асоційованими з ними програмами у цільовій МП. Розвинуто машину виводу (МВ) ДТМ шляхом розробки її компоненти - інтелектуального редактора, що дозволяє не лише динамічно (у діалозі) проектувати синтаксично правильні САА/Д-схеми, зокрема, змістовні ідентифікатори операторів і умов, але й асоційовані з цими схемами програми у цільових МП. Розроблено структуру бази знань (БЗ) ДТМ і механізми її супроводу та модифікації відповідно до діалогових алгебро-граматичних моделей представлення знань і методів підключення цільових МП. Наведено САА/Д-схеми, САА/Д-формули, програми, що дозволяють підтримувати спіральну модель життєвого циклу КС. Уперше алгоритми синтезу операційних пристроїв (ОП) за їх функціональними мікропрограмами, представленими у вигляді граф-схем, розповсюджені на САА/Д-схеми, що дозволяє автоматизувати процеси проектування ОП та оптимізувати їх структуру і затрати обладнання не лише за методами структурної теорії автоматів, але й методами алгебри алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.97-02 +
Шифр НБУВ: РА345084

      
10.

Бурденюк І. І. 
Інформаційна технологія для підтримки прийняття рішень при аналізі біомедичних даних: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. І. Бурденюк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано математичні моделі з використанням методів нечітких множин для оцінювання біомедичних зображень на підставі експертних баз знань. Вдосконалено метод узагальненого контурного препарування. Дістала подальшого розвитку архітектура інформаційної технології для підтримки прийняття рішень. Розроблено шаблони-маски біооб'єктів за результатами аналізу реологічних властивостей крові за допомогою методів просторової зв'язності. Наведено приклади практичного застосування даної інформаційної технології для прийняття рішень на підставі аналізу реологічних властивостей крові у наукових і практичних дослідженнях у гематології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р. с51
Шифр НБУВ: РА372887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Литвинов О.А. 
Інформаційна технологія класифікації клінічних діагнозів на основі семантико-синтаксичної моделі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.09 / О.А. Литвинов ; НАН України, М-во науки і освіти України. Міжнар. наук.- навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вперше на підставі дослідження існуючих медичних термінологічних систем визначено основні вимоги щодо їх формування. Виявлено фактори, що впливають на впровадження медичних термінологічних систем у лікувальні заклади України. Розроблено формальну модель клінічного діагнозу, описано її семантичну та синтаксичну складові з використанням формальної граматики та дескрипційної логіки. Вперше на базі сформованої моделі створено концептуальну модель класифікації клінічних діагнозів на підставі фреймового й об'єктивно-орієнтованого підходів до опису знань, а також її даталогічну модель для зберігання в реляційній базі даних. Розроблено механізм взаємодії даної класифікації зі стандартними термінологічними системами. З застосуванням метаінформаційного підходу на засадах шаблону захисту від варіацій удосконалено технологію проектування аналітичної підсистеми та підсистеми статистики госпітальної інформаційної систем. Вперше здійснено реалізацію нової технології класифікації клінічних діагнозів у госпітальну інформаційну систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)21 л74 с21 + Р34 с21 +
Шифр НБУВ: РА356291

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія:    
12.

Ху Чженбін 
Комбінований метод та засоби виявлення вторгнень на основі еволюційних механізмів штучного імунітету: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ху Чженбін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто математичне та програмне забезбечення щодо виявлення аномалій і вторгнень у комп'ютерні системи та мережі. Досліджено особливості та результати застосування генетичного алгоритму й алгоритмів штучного імунітету для розв'язання задачі виявлення модифікованих вторгнень на прикладі сучасних систем GASSATA, LYSIS та CDIS. Розроблено локальні машини станів (ЛМС), які ілюструють поводження log-серверу та мережевих шлюзів. Досліджено алгоритмічні основи виявлення відповідності та невідповідності символьних рядків. Запропоновано аналітичний метод настроювання засобів генерації детекторів для виявлення "нерідного поводження" за умов використання алгоритмів негативної селекції, активізації детекторів і застосування генетичного оператора. Описано комбінований метод завдання нормальних шаблонів поводження на основі ЛМС, перспективного методу генерації, добору детекторів вторгнень, що дозволяє скоротити обсяги накопиченої інформації та реалізувати механізм виявлення нових модифікованих атак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА342966

Рубрики:

      
13.

Шаблистий В.В. 
Кримінальна відповідальність за погрозу вбивством: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.В. Шаблистий ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан кримінально-правової охорони психічного здоров'я особи та зроблено висновок щодо його невідповідності положенням Конституції України. Досліджено проблемні питання, що характеризують зміст об'єктивних і суб'єктивних елементів складу злочину, передбаченого ст. 129 КК України й особливості кваліфікації кримінальної карної погрози. Проведено відмежування погрози вбивством від суміжних складів злочинів. Розроблено алгоритм кваліфікації погрози як самостійного складу злочину й як способу його вчинення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122
Шифр НБУВ: РА371694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Колеснікова І.А. 
Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні параметри професійного дискурсу: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / І.А. Колеснікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Надано загальну лінгвістичну характеристику професійного дискурсу на матеріалі українських, російських і англійських спеціальних текстів (економічної, політичної, історичної, технічної, математичної, військової, лінгвістичної, літературознавчої, біологічної сфер). Визначено його інваріант, критерії професійності / непрофесійності, кваліфікаційні ознаки професійного дискурсу. З'ясовано принципи, за якими він будується. Проаналізовано лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні характеристики. Виявлено специфіку категорій "адресант" і "адресат". Охарактеризовано їх типи, визначено функції мовної особистості у професійному дискурсі. Кваліфіковано креативні та шаблонні засоби професійної номінації (українську, російську й англійську мови). З'ясовано специфіку функціонування певних лексико-граматичних категорій (дієслова, прикметника, дієприкметника, прислівника, числівника). Визначено складові поняття "професійна норма". Типологізовано порушення літературної та професійної норм у цьому дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-70 +
Шифр НБУВ: РА364580

Рубрики:

      
15.

Борисова Т.С. 
Лінгвостилістичні засоби створення образу стереотипного персонажа (на матеріалі англомовної пригодницької прози ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.С. Борисова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено діагностичні засоби створення образу стереотипного персонажа пригодницького художнього твору. Встановлено, що характеристики, або ознаки - критерії стереотипності персонажа - поділено на зовнішні та етичні. Дані ознаки складаються з авторських оцінок та повторюються в різних творах одного жанру. Залежно від однозначно меліоративного або пейоративного оцінного ставлення автора до діючих осіб, яке є характерною рисою роману пригод, можна виділити два основні типи стереотипного персонажу - Герой та Антагоніст. Розглянуто закономірності використання та організації формалізованих мовних одиниць в портретних описах, на підставі чого розроблено константні лексичні структури стереотипних образів. Стереотипи позитивного та негативного персонажів зумовили нетільки формалізацію лексики, але лейтмотивне використання шаблонних стилістичних виразних засобів у межах одного твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31 + Ш401.17 + Ш5(0)943.21-34 +
Шифр НБУВ: РА322203

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Кавун Л.І. 
Літературне об'єднання ВАПЛІТЕ й художньо-естетичні шукання в українській прозі 20-х років ХХ ст.: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 ; / Л.І. Кавун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Вперше проведено системний аналіз художньо-естетичного дискурсу літоб'єднання ВАПЛІТЕ. Досліджено творчість ваплітян як цілісну динамічну систему в контексті мистецьких пошуків 1920-х років. Висвітлено філософські засади "азіатського ренесансу" та світоглядно-естетичну та стильову парадигми "романтики вітаїзму". У межах даних концепцій розкрито взаєморецепцію ваплітян як теоретичну базу формування літературної школи. Досліджено зміни, які відбувалися в літературі 20-х років XX ст., здійснено їх інтерпретацію як домінантних рис, що моделюють параметри нової художньої системи. Проаналізовано художню прозу письменників ВАПЛІТЕ як цілісний гетерогенний текст, що містить елементи історичного, філософського, ідеологічного, літературного та інших дискурсів. Визначено особливості деконструкції різних філософських і соціальних моделей буття в літературі "романтики вітаїзму" на прикладі творів М.Хвильового, О.Досвітнього, А.Любченка, В.Вражливого, І.Дніпровського. З'ясовано, що авторські художні моделі буття нерозривно пов'язані з національною та особистісною самоідентифікацією митця. Вперше цілісно проаналізовано формально-змістові особливості метатексту художньої прози ваплітян і визначено її жанрово-стильові тенденції. Розглянуто різні форми взаємодії словесної, зорово-пластичної та музично-звукової образності у структурі художньої сповіді прозаїків ВАПЛІТЕ, досліджено ігрові стратегії романістів-експериментаторів. Вперше на прикладі роману "Чотири шаблі" Ю.Яновського висвітлено питання міфологічної інфраструктури прози ваплітян, виокремлено й охарактеризовано художні модифікації "фаустівської" людини в романах і повістях 20-х років XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-329 + Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА353090

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Денисюк Ж.З. 
Масова культура як чинник трансформування національно-культурної ідентичності в умовах глобалізації: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Ж.З. Денисюк ; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Виявлено особливості масової культури за умов глобалізації та її впливу на національно-культурну ідентичність, що проявляється в посиленні її плюральності, відмови від жорсткої структурованості, ускладненні ідентифікаційної моделі. Досліджено міфологеми масової культури, що формують ілюзорний простір, в межах якого здійснюється вибір культурної ідентичності. Доведено, що екранна культура створює віртуальний світ, який пропонує індивідам поведінкові шаблони, образи, іміджі, спонукаючи до формування культурних ідентичностей, відмінних від традиційних. Обгрунтовано висновок, що за допомогою масової культури, засобів масової комунікації, Інтернету національно-культурна ідентичність суспільств видозмінюється, посилюючи свою мозаїчність і фрагментарність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.172
Шифр НБУВ: РА374885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шабля В.Т. 
Масоперенесення в металічних системах на основі Fe, Cu і Al при імпульсному та інтенсивному опроміненні іонами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Т. Шабля ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси масопереносу та дифузії в системах Ta/Cu/Al, Fe/Pb/Fe, Pb/Fe у разі спільного осадження іонів та імплантації, а також впливу потужних іонних пучків. Структурно-фазові дослідження проведено з використанням просвічувальної електронної мікроскопії з дифракцією в системах Fe/Pb та Fe/Pb/Fe. Розглянуто процеси сегрегації іонів Al під час високоінтенсивної імплантації в alpha-Fe за допомогою мікропучка протонів. Виявлено, що результатом пружних взаємодій вакансій і вакансійних дефектів поблизу дислокацій є утворення гелікоїда з нерівномірним радіусом (внаслідок нерівномірного розподілу домішки за глибиною та на поверхні). Виявлено утворення алмазоподібного й аморфного вуглецю на поверхні монокристалів Fe-Cr-Ni-Mn (III) та (100) у процесі імплантації іонів W.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.27,022 + В378.5,022 + К209.1 +
Шифр НБУВ: РА362263

Рубрики:

      
19.

Чопоров С. В. 
Математичне моделювання геометричних об'єктів з використанням R-функцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / С. В. Чопоров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено метод R-функцій для математичного моделювання складних тіл щодо розв'язання задач побудови, візуалізації й аналізу математичних моделей тривимірних геометричних об'єктів. Вперше на базі методу суперпозиції та принципу ізоморфізму розроблено метод побудови дискретних математичних моделей, основою яких є чотирикутні та шестигранні скінченні елементи, для аналітичних математичних моделей складних геометричних об'єктів, що задані за допомогою R-функцій. Набув подальшого розвитку метод уточнення дискретного представлення геометричного об'єкта, на базі якого розроблено універсальний шаблон уточнення з частковою рекурсією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0
Шифр НБУВ: РА385841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Карпусь І.В. 
Метамодельні методи підвищення ефективності програмних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / І.В. Карпусь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено різноманітні аспекти ефективності програмних систем (ПС) та побудовано її формальну концептуальну модель. На підставі аналізу технологічних процесів проектування створено мультиграфову модель технологічного процесу розробки ПС. Запропоновано новий автоматизований спосіб застосування технологічних схем розробки засобів програмного забезпечення. З застосуванням метамодельного підходу щодо підвищення ефективності ПС досліджено клас гібридних дискретно-безперервних систем управління, що дозволяє спростити проектування таких систем та зменшити їх собівартість. Розроблено методичні основи проектування мовних засобів метамодельних методів розробки спеціалізованих ПС, а також метод метасистемної інтеграції алгоритмів, який дозволяє створювати нові системи алгоритмів, що підвищує надійність та функціональну придатність ПС у процесі їх експлуатації. На основі метамодельного підходу одержано числові оцінки ефективності різних методів розробки. Удосконалено технічні прийоми застосування шаблонів проектування й аспектно-орієнтованого програмування для підвищення ефективності супроводу й експлуатації ПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 + З973-018.10
Шифр НБУВ: РА360777

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського