Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (25)Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>K=ШТУРМАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бородіна Г.Г. 
Мережа бібліотек Півдня України: формування та тенденції розвитку (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Г.Г. Бородіна ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 21 с. — укp.

На базі архівних джерел зроблено спробу виявити основні тенденції та напрями розвитку бібліотечної справи регіону України в територіально-адміністративних межах сучасних Миколаївської, Одеської та Херсонської областей протягом XIX - початку XX ст. Встановлено наявність мережі бібліотек того часу, розподілених за типами: публічні (міські, губернські, громадські), народні (як різновид публічних бібліотек), спеціальні (навчальних закладів - вищих, середніх і галузевих), а також власні книжкові зібрання. Показано активність процесу формування мережі публічних бібліотек на півдні України. Документально доведено, що ці процеси значною мірою впливали на формування мережі бібліотек у Російській імперії. Виявлено, що саме в цьому регіоні відбувалося становлення бібліотек морського та технічного профілю (спеціальних морських бібліотек): бібліотеки штурманського училища, бібліотеки при гідрографічному депо, Севастопольської морської офіцерської бібліотеки; вищих навчальних закладів. Охарактеризовано внесок українських учених, громадських і політичних діячів (М. Аркаса, Г. Ге, С. Русової, М. Пирогова, С. Сільванського, А. Скальковського), бібліотечних фахівців (М. Беккера, М. Попруженка, В. Шенфінкель), а також книговидавців (М. Клочкова, К. Тотті, В. Картамишева) у розвиток бібліотечної мережі регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА324435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Селезньов О.В. 
Методика професійної підготовки курсантів-штурманів до дій в екстремальних умовах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Селезньов ; Укр. інженер.-пед. акад. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

На базі методологічних та експериментальних досліджень науково обгрунтовано концептуальний підхід до конструювання та удосконалення методики професійної підготовки курсантів-штурманів до дій за екстремальних умов, який передбачає безпеку польотів та базується на практиці експлуатації повітряних суден. Визначено сукупність елементів професіограми авіаційного штурмана щодо дій за екстремальних умов, яка є системоутворюючим фактором системи професійної підготовки. Розроблено та експериментально перевірено критерії та методи оцінки професійної готовності штурмана до дій за даних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332571

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Розсоха С.В. 
Моделі та методи інженерії нечітких квантів знань для дедуктивного виводу рішень в експертній системі при складанні розкладів у ВНЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.В. Розсоха ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Модифіковано РАКЗ-моделі дедуктивного виводу диспетчерських рішень за рахунок введення алгоритмічних операторів фазифікації та дефазифікації та запропоновано оригінальні алгоритми, що дозволяють моделювати причинно-наслідкові міркування диспетчерів для комп'ютеризації прийняття рішень. Ророблено метод оцінки якості розкладів занять за ступенем виконання оптимізуючих вимог, що дозволяє найточніше оцінити якість розкладу занять. Нові моделі, методи та алгоритми реалізовано у вигляді прототипу ЕС "ШТУРМАН-Розклад".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.444 + З810.416 +
Шифр НБУВ: РА349983

Рубрики:

      
4.

Компанієць О.А. 
Система забезпечення працездатності осіб льотного складу Збройних Сил: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / О.А. Компанієць ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано нове вирішення науково-практичної проблеми створення ефективної системи забезпечення працездатності осіб льотного складу Збройних Сил. Наведено фізіолого-гігієнічну характеристику умов праці льотчиків, штурманів, вертольотчиків залежно від типу літальних апаратів. Вперше проведено оцінювання працездатності осіб льотного складу за показниками важкості, шкідливості та напруженості трудового процесу. Визначено особливості формування здоров'я авіаційних фахівців. Досліджено психофізіологічні функції організму осіб льотного складу залежно від віку, годин нальоту, професійного класу та спеціалізації. Експериментально підтверджено синергетичну залежність фізіологічних і патологічних реакцій з боку слухового та вестибулярного рецепторів. Розроблено індикатори та методику визначення критичного функціонального стану льотчиків (вертольотчиків) за показниками постурометрії. Обгрунтовано рекомендації щодо підвищення ефективності діяльності та професійної придатності осіб льотного складу за показниками функціонального стану вестибулярного аналізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР) + Р129(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА362983

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського