Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (25)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (416)Реферативна база даних (3928)Книжкові видання та компакт-диски (6054)Журнали та продовжувані видання (105)
Пошуковий запит: (<.>RZN=М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 412
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Белгайед 
Шляхи зменшення впливу зволожувальних та змивних розчинів на друкарсько- технічні властивості офсетних гумовотканинних полотен: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Зубейр Бен Белхассен Белгайед ; Українська академія друкарства. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М832-1
Шифр НБУВ: РА327340

Рубрики:

      
2.

Сорочинський О. М. 
Цифрові системи керування намотувальними механізмами рулонних ротаційних машин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / О. М. Сорочинський ; Держ. наук.-вироб. корпорація "Київ. ін-т автоматики". — К., 2010. — 24 с. — укp.

Вдосконалено методи цифрового керування намотувальними вузлами з двигунами постійного струму. Вперше синтезовано спеціалізовані за структурою цифрові системи керування намотувальних вузлів (НВ) з двигунами постійного струму та з асинхронними двигунами. Встановлено алгоритми та програмні засоби адаптації регуляторів до режимів заправки та намотування, нестабільності параметрів стрічок, НВ та їх двигунів. Розроблено та реалізовано алгоритм обчислення натягу стрічок з врахуванням електромагнітних моментів двигунів НВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.4-53-04
Шифр НБУВ: РА375520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лагода О.М. 
Художньо-образні особливості костюма в дизайні одягу кінця XX - початку XXI століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / О.М. Лагода ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості художньо-образних рішень костюма кінця XX - на початку XXI ст. на підставі зразків робіт західноукраїнських кутюрьє та дизайнерів. Розкрито специфіку формування та еволюціонування двох типообразів костюма як естетичних ідеалів часу у контексті становлення окремої галузі творчої діяльності - дизайну одягу. Завдяки проведеному аналізу зразків костюма от-кутюр, прет-а-порте, авангардної моди висвітлено фактори такого становлення. Доведено, що наприкінці XX ст. було синтезовано особливий вид мистецтва костюма - дизайн одягу - на базі індивідуально-ексклюзивного, масового й авангардного мистецтва костюма, на засадах єдиних вимог дизайн-діяльності. Показано роль процесу стилеутворення у дизайні одягу на формування образно-стильових рішень костюма. З'ясовано наявність нового типообразу костюма, його стилістичні характеристики, а також художньо-образні особливості західноєвропейського костюма у досліджений період та проведено їх класифікацію. Результати дослідження зіставлено з практикою українських дизайнерів одягу за умов процесу становлення вітчизняної індустрії моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 +
Шифр НБУВ: РА353170

Рубрики:

      
4.

Зузяк Т.П. 
Художнє плетіння з рослинних матеріалів в Україні XIX - XX століття (історія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Т.П. Зузяк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

З'ясовано генезис й основні історичні етапи розвитку художнього плетіння. Визначено естетичні показники матеріалів, технологічні прийоми й засоби художньої виразності. Здійснено типологічний аналіз творів, виявлено тектоніку форми, текстуру та локальні художні особливості різноманітних плетених виробів. Висвітлено стан художнього плетіння у провідних осередках і показано творчість народних майстрів історико-етнографічних регіонів: Придніпров'я, Слобожанщини, Полісся, Волині, Поділля, Прикарпаття, Карпат, Закарпаття, Лемківщини, Холмщини, Підляшшя (у межах Польщі та Словаччини). Розкрито розвиток лозоплетіння в Україні у XIX ст. шляхом істотного збільшення площ вирощення лозового прута вздовж рік та їх притоків, що зумовило збільшення об'ємів виробів у десятки разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.942.1(4УКР)5/6 + М484.4г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Харитонова В.В. 
Формування художньо-конструкторських знань та вмінь старшокласників у процесі проектування і виготовлення швейних виробів: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Харитонова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність понять "художньо-конструкторська діяльність, художньо-конструкторські знання та вміння", визначено їх структуру та послідовність вивчення у процесі проектування та виготовлення швейних виробів. Розроблено критерії та визначено рівні сформованості художньо-конструкторських знань і вмінь старшокласників у процесі профільного навчання. Розроблено навчальний модуль "Основи проектування одягу", визначено комплекс психолого-педагогічних умов, інноваційних технологій, організаційних форм, методів і засобів організації навчально-трудової діяльності учнів у процесі організації художньо-конструкторської діяльності старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА369583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Матросова І. Г. 
Формування технологічної компетенції у майбутніх технологів поліграфічного виробництва у процесі вивчення спеціальних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. Г. Матросова ; Ін-т проф.-техн. освіти НАПН України. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Визначено зміст і структуру технологічної компетенції майбутніх технологів поліграфічного виробництва, обгрунтовано умови та побудовано модель її формування. Розкрито місце та роль спеціальних дисциплін у процесі професійної підготовки майбутніх технологів даного виробництва. Розроблено й експериментально апробовано технологію формування технологічної компетенції студентів у процесі вивчення спеціальних дисциплін. Основні результати роботи впроваджено в навчальний процес ВНЗ, які готують бакалаврів поліграфічного виробництва. Експериментально перевірено ефективність запропонованої технології, наведено методичні рекомендації для викладачів спеціальних дисциплін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М8 р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА384938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сміла А.В. 
Формування покриття на шкірі забарвленими поліуретанами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / А.В. Сміла ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Одержано водні дисперсії забарвлених поліуретанів (ЗПУ) для оздоблення натуральної шкіри, що вміщують хімічно зв'язані азобарвники з активними гідроксильними та аміногрупами, та встановлено закономірності їх одержання. Виявлено, що висока стабільність дисперсій ЗПУ досягається за рахунок присутніх у їх структурі азобарвників і залежить від частки та хімічної природи складової. Запропоновано механізм хімічної взаємодії ЗПУ зі структурними елементами шкіри, який полягає в утворенні різноманітних за природою зв'язків між реакційноздатними групами хромованого колагену за участю хромових комплексів та ЗПУ за участю активних груп азобарвників. Показано позитивний вплив ЗПУ на розширення температурного інтервалу еластичності полімерного покритття. Виявлено та систематизовано закономірності впливу ЗПУ з хімічно зв'язаними азобарвниками на властивості покриттів. З використанням математичного моделювання визначено оптимальні параметри анілінового та лакового оздоблення хромової шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.55 +
Шифр НБУВ: РА349679

Рубрики:

      
8.

Яріш О.В. 
Формування кольорових захисно-декоративних покриттів фотохімічного твердіння на деревині та деревинних матеріалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.07 / О.В. Яріш ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формування прозорих кольорових покриттів фотохімічного твердіння на базі поліефірних композицій та сумішей барвних високодисперсних кремнеземів на деревині та деревинних матеріалах. На базі синтезу рівнянь теплопровідності та деформування пружних матеріалів запропоновано модель для розрахунку термічних внутрішніх напружень у процесі фотохімічного тверднення. Вивчено вплив характеру поверхні деревинної підкладки на стійкість адгезійного контакту, фізико-хімічні властивості забарвлених композицій, фізико-механічні та декоративні характеристики покриттів. Визначено особливості виникнення та релаксації внутрішніх напружень у покриттях у процесі ультрафіолетового опромінення. Розроблено технологічні режими та технологічний процес формування прозорих кольорових покриттів, запропоновано шляхи вдосконалення наявного обладнання для фотохімічного твердіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.073.1 +
Шифр НБУВ: РА324891

Рубрики:

      
9.

Андрощук І.В. 
Формування естетичної культури майбутніх викладачів спеціальних дисциплін професійних навчальних закладів швейного профілю: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.В. Андрощук ; Ін-т пед. освіти і освіти дорос. АПН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розкрито суть естетичної культури майбутніх викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю за умов зростання вимог до підготовки інженерно-педагогічних працівників. Визначено місце естетичної культури у структурі професійної підготовки даних фахівців. Проаналізовано стан формування естетичної культури у ВНЗ. Теоретично обгрунтовано концептуальні засади формування естетичної культури майбутніх викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю. Обгрунтовано й експериментально перевірено модель, педагогічні умови та засоби її формування. Створено та структуровано зміст навчального курсу "Організація і методика виховної роботи". Визначено критерії та рівні сформованості естетичної культури даних студентів. Розроблено та впроваджено у практику діяльності ВНЗ, що здійснюють підготовку викладачів спеціальних дисциплін швейного профілю, методичні рекомендації щодо формування естетичної культури, а також навчальний курс "Організація та методика виховної роботи".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч489.511.355 + М4 р(4УКР)3-2 +
Шифр НБУВ: РА360582

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Михайлова Г.М. 
Формування властивостей і товарознавча оцінка якості тканин для дитячого одягу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Г.М. Михайлова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методологічні засади щодо формування асортименту бавовняних тканин для виготовлення дитячого одягу з високими споживними властивостями через алгоритм "потреби - вимоги - методи досягнення цілі". Внаслідок зменшення скрученості пряжі, вибору способу її прядіння, зниження щільності тканин і вдосконалення основних та завершальних оброблень полотен сформовано новий асортимент тканин для дітей. Визначено пріоритетні параметри будови тканин полотен, які є базовими для складання номенклатури показників якості бавовняних тканин для дитячого одягу. Проведено товарознавчу оцінку споживних властивостей нових бавовняних тканин і з'ясовано закономірності їх формування. Установлено, що залежно від скрученості пряжі, способів її прядіння, щільності тканин змінюються показники проникності, м'якості та туше досліджуваних тканин. За результатами дослідження виявлено можливість регулювання властивостей полотен та доцільність використання розріджених та пом'якшених тканин для виготовлення предметів дитячого одягу для немовлят і дітей ясельного віку. Розроблено методику дослідного ношення предметів дитячого одягу у відповідних закладах з врахуванням чинних санітарних норм і правил. Проведено санітарно-епідеміологічну експертизу нових бавовняних тканин і доведено токсикологічну нешкідливість використаних барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М416.5-3 + М425-3 +
Шифр НБУВ: РА328661

Рубрики:

      
11.

Харук Ю. А. 
Формування асортименту та якості фільтрування нетканих матеріалів на основі термостійких волокон: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Ю. А. Харук ; Львів. комерц. акад. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено методику прискореного термостаріння за пікових для фільтрувальних нетканих матеріалів температур роботи (150 °С та 250 °С), яка дозволяє прогнозувати поведінку рукавних фільтрів у процесі промислової експлуатації на підприємствах. Проаналізовано закономірності руйнування серійних і нових фільтрувальних нетканих матеріалів за умов реальної експлуатації. Одержано нові відомості щодо характеру зношування нетканих матеріалів у рукавних фільтрах під час роботи у фільтрувальних установках. Зіставлено кінетику руйнування нетканих полотен за лабораторних умов і рукавних фільтрів із цих матеріалів за реальних умов виробництва. Доведено доцільність й економічну ефективність впровадження у практику виробництва металургійної промисловості України даних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М371
Шифр НБУВ: РА376900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Озимок Г. В. 
Формування асортименту і якості тканин для опорядження підприємств ресторанного господарства: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Г. В. Озимок ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми розширення й оптимізації асортименту бавовняних столових білизняних тканин, виявлення номенклатури споживних властивостей, чинників їх формування та збереження, основні споживні властивості даних тканин з метою виявлення можливостей підвищення їх якості. Запропоновано новий асортимент бавовняних білизняних тканин "Напівпанама", який впроваджено у виробництво ВАТ "ТО "Текстерно". Встановлено, що за основними показниками споживних властивостей тканини нового асортименту переважають, а за іншими не поступаються традиційним столовим білизняним тканинам. Виявлено залежності зносостійкості даних та еталонних тканин від дії різних фізико-хімічних чинників. Проведено випробування в режимі дослідної експлуатації. Вперше надано порівняльну характеристику стійкості бавовняних столових білизняних тканин "Напівпанама" та лляних столових білизняних тканин до багаторазового прання, дії сонячного світла, розривання, стирання, чинників дослідної експлуатації. Досліджено їх здатність до драпірування. Запропоновано математичні моделі, які описують зміну зносо- та формостійкості столових білизняних тканин під дією різних чинників зношування. Оцінено економічний ефект від впровадження столових білизняних тканин нового асортименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М311
Шифр НБУВ: РА379376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Дихнич Л.П. 
Феномен моди в соціокультурних процесах ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.П. Дихнич ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено місце, роль і значення феномену моди в соціокультурних процесах ХХ ст. Простежено історичну еволюцію змістового наповнення поняття "мода", розроблено основні теоретичні підходи щодо осмислення даного феномену. Досліджено її природу, характерні особливості та функції. Одяг і костюм розглянуто як історичні форми буття моди. Наведено визначення соціокультурних процесів, установлено їх структуру та функції, виявлено характерні особливості соціокультурних процесів ХХ ст., охарактеризовано вплив ідеології та політики як структурних елементів цілісної соціокультурної системи на розвиток моди. Визначено техніко-технологічні та економічні детермінанти розвитку моди в даний період. Детально вивчено феномен моди в контексті художніх практик і стилістичних течій у мистецтві ХХ ст. (від модерну до постмодерну). Здійснено аналіз сучасного стану моди та спрогнозовано тенденції розвитку індустрії моди в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + М4-22 г +
Шифр НБУВ: РА325506

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Поліщук С.О. 
Фізико-хімічне обгрунтування технологій кольорування текстильних матеріалів новими випускними формами органічних барвників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / С.О. Поліщук ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення більш продуктивних, економічних та екологічно чистих технологій кольорування текстильних матеріалів за допомогою нових випускних форм органічних барвників. На основі теоретичних і практичних досліджень запропоновано новий підхід щодо вивчення стану органічних барвників у розчинах та за умови утворення твердої фази. За одержаними результатами запропоновано шляхи створення конкурентоспроможних, стійких в умовах зберігання і процесах застосування, некурних і малоцінних, з більш високими ступенями фіксації і поглинання за умови безперервних і періодичних способів фарбування, зі зниженою міграцією у процесі проміжної сушки випускних форм органічних барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л625.82 + М305.033.9
Шифр НБУВ: РА307919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Сарібєкова Д.Г. 
Фізико-хімічне обгрунтування технології надання текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей та розробка композицій для їх одержання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / Д.Г. Сарібєкова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2007. — 40 с. — укp.

Розвинуто фізико-хімічні засади технології надання текстильним матеріалам спеціальних властивостей, зокрема кислотозахисних. Розроблено новий підхід до вибору та створення препаратів і композицій для кислотозахисної обробки. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень визначено умови використання гідрофобізаторів для надання целюлозовміщувальним текстильним матеріалам кислотозахисних властивостей. Вивчено фтор- і кремнійорганічні препарати та на їх основі розроблено композиції для надання комплексу кислото-захисних властивостей, а саме: кислотостійкості та кислотопроникності. З використанням фізико-хімічних методів проведено оцінювання кислотозахисних властивостей тканин. Визначено взаємозв'язок процесів гідрофобізації та кислотофобності. Показано, що з досліджуваних показників гідрофобності (крайового кута змочування, критичної поверхневої енергії, водопоглинання) для оцінювання ефективності кислотозахисної обробки може бути рекомендований лише один показник - зміна величини крайового кута змочування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.85 + М417.1-3 +
Шифр НБУВ: РА353445

Рубрики:

      
16.

Ткачук Г. С. 
Фізико-хімічне обгрунтування та розроблення ресурсоощадної технології шліхтування бавовняної пряжі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Г. С. Ткачук ; Київ. нац. ун-т технології та дизайну. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено результати копмлексного вивчення та дослідження крохмальних шліхтувальних композицій, процесу шліхтування, шліхтованої бавовняної пряжі та сурової тканини. Одержані дані використано для розроблення енерго- та ресурсоощадної технології шліхтування бавовняних основ. Запропоновано до складу крохмального шліхтування для бавовняних основ вводити додатки каоліну або алюмокалієвих квасців. Створена технологія надає змогу скоротити витрати крохмалю та текстильно-допоміжні речовини, знизити піноутворення під час готування шліхтування, забезпечити регулювання рівня приклею, досягти зниження обривності у ткацтві, знизити вологість повітря та рівень запиленості у ткацьких цехах, покращити стан навколишнього середовища, знизити собівартість та підвищити якість сурових тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.401.3
Шифр НБУВ: РА369544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Карван С.А. 
Фізико-хімічне обгрунтування та розробка технології хімічного чищення полікапроамідних текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / С.А. Карван ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу фізико-хімічних факторів зношення (хімічне чищення, забруднення, світлопогода та їх комплексна дія) на властивості та структуру полікапроамідних текстильних матеріалів. Досліджено та запропоновано механізми їх деструкції. Розроблено технологію хімічного чищення та опорядження виробів із домішками полікапроамідних волокон термо- та фотостабілізаторами у середовищі органічних розчинників. Застосування дифузійної стабілізації виробів дозволяє підвищити їх термо- та світлостійкість та подовжити термін експлуатації без погіршення споживчих властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М793.2
Шифр НБУВ: РА309692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Мервінський Р.І. 
Фізико-хімічні основи технології формування макро- та мікрорельєфних носіїв інформації з фотополімеризаційноздатних матеріалів на основі олігоефіракрилатів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / Р.І. Мервінський ; Укр. акад. друкарства. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженням впливу структури фотополімеризаційноздатних матеріалів (ФПМ) на основі олігоефіракрилатів і олігокарбонатметакрилатів, які використовуються в технологіях макро- (фотополімерні друкарські форми) і мікрорельєфних (оптичні диски) засобів збереження і тиражування інформації (ЗЗІ), на їх фізичні, фізико-хімічні та технологічні властивості. Наявність низькосиметричних надмолекулярних утворень, обумовлених хімічною природою олігомерів, впливає на кінетику фотохімічного формування (ФХФ), визначає нелінійно-оптичні властивості досліджених ФПМ, фізико-механічні та експлуатаційні властивості виробів з них. Теоретичні і експериментальні дослідження складових композицій показали, що під час ФХФ ФПМ і виробів з них основну структуроутворюючу роль відіграють фрагменти, що містять спряжені pi-електрони (фталатні або малеїнатні групи олігомерів). Оцінено розміри надмолекулярних утворень і мікропустот (вільних об'ємів) в залежності від складових композицій, режимів ФХФ і впливу зовнішніх полів різної природи. Встановлені закономірності змін енергетичного стану олігомер-полімерних матриць при введенні фото- (пігменти для друкарських фарб) та електроактивних (сегнетоелектрики) наповнювачів. Для адекватного опису властивостей фотополімеризаційноздатних фарб пропонується використання співвідношень Крамерса-Кроніга, нормованих на спектральну чутливість ока. Доведена доцільність додаткових обробок виробів для ЗЗІ у високочастотному електромагнітному полі, що дозволяє прискорити процес термообробки на 2-3 порядки, поліпшити експлуатаційні властивості і ресурс працездатності. Проведені дослідження дозволяють прогнозува ти властивості ФПМ з різних компонентів і можуть служити теоретичною базою для підбору рецептур ФПМ в залежності від технологічного призначення і умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.115.4

Рубрики:

      
19.

Романенко Н.Г. 
Фізико-хімічні основи застосування електроактивованих водних систем в технологіях опорядження текстильних матеріалів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / Н.Г. Романенко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано функціональну залежність зміни фізичних властивостей приелектродних систем: католіту й аноліту від умов проведення процесу електролізного розподілу води. Зроблено кількісну оцінку впливу електроактивованих водних систем на структурні зміни целюлозних, гідратцелюлозних, діацетилцелюлозних і поліефірних волокноутворювальних полімерів - структура діацетилцелюлози зазнає конформаційних змін в аморфних зонах у разі використання католіту, що збільшує доступ барвника до активних центрів волокна. Визначено вплив активних іонно-радикальних елементів електроактивованих водних систем на стан і властивості органічних барвників і встановлено зміни електронної будови молекул даних дисперсних барвників; обгрунтовано збільшення розчинності даних прямих барвників і зниження асоціативної здатності молекул лейкорозчинів кубових барвників. Встановлено прямий зв'язок між величиною спорідненості прямих барвників до віскозного волокна та інтенсивністю поглинання світлових променів фарбувальними розчинами, для приготування яких використовуються різні водні системи. На підставі досліджень визначено зміни реологічних властивостей загусток на основі альгінату натрію, для приготування яких використовується католіт. Розроблено теоретичні засади інтенсифікації процесів друкування на тканинах із ацетатних і змішаних волокон з використанням електроактивних водних систем та дисперсних барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305-1 + М305-3 +
Шифр НБУВ: РА322308

Рубрики:

      
20.

Романова О.О. 
Українська термінологія швацької промисловості: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Романова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено сучасну українську термінологію швацької промисловості. Розглянуто склад і структурну організацію аналізованої термінології, зокрема, гіперо-гіпонімічні відношення в ній. Наведено генетичну характеристику мовних одиниць, уживаних у дослідженій термінології, розроблено їх тематичну класифікацію. Охарактеризовано способи термінологічних деривації. Визначено словотвірні моделі швацьких термінів і номенів та їх продуктивність. Проаналізовано причини й особливості вияву лексико-семантичних процесів в українській термінології швацької промисловості. Описано моделі вторинної номінації в аналізованій термінології. На підставі проведеного мовного аналізу показано, що сучасна українська швацька термінологія - це відкрита динамічна терміносистема з властивими їй типами системних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:М4 + М4в4 +
Шифр НБУВ: РА364365

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського