Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Тематичний інтернет-навігатор (21)Наукова електронна бібліотека (419)Реферативна база даних (3939)Книжкові видання та компакт-диски (6082)Журнали та продовжувані видання (113)
Пошуковий запит: (<.>RZN=М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 412
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Лин А. С. 
Удосконалення обладнання та методики оцінювання термозахисних властивостей засобів індивідуального захисту пожежників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.02 / А. С. Лин ; Львів. держ. ун-т безпеки життєдіяльності. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено експоненційну залежність зменшення теплового потоку зі збільшенням відстані від високотемпературного джерела та термофізичні характеристики полум'я. Розкрито вихідні параметри виготовлення приладу для визначення інтенсивності теплового потоку. У ході розробки цього приладу було розв'язано ряд задач, пов'язаних з метрологічним забезпеченням, вибором спектральної робочої області, підбором приймача випромінювання, методикою градуювання та оцінюванням їх точності. Досліджено геометричну форму та розмір високотемпературних джерел, а також об'ємів пальної рідини й їх вплив термозахисних властивостей захисного одягу пожежників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н96 н605.3 + М417.1-7
Шифр НБУВ: РА380699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Криштопайтіс В. В. 
Класична типографіка друкованих видань в умовах цифрового набору: функціональні та естетичні аспекти: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.07 / В. В. Криштопайтіс ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення нового поняття "посткласика", яке передбачає його розуміння як стилістику дизайну в епоху постмодернізму, що запозичила класичну форму домодерністської парадигми. Висвітлено передумови й етапи становлення посткласики друкованих видань, окреслено варіанти її практичного застосування. Перспективи подальшого розвитку посткласики в Україні розглянуто у контексті формування сучасної проектної культури та співвіднесено з характерними прикладами типографіки у видавничому просторі країн СНД (Росії, Білорусії), Європи, Скандинавії, США, Австралії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М801.139.1 + З970.62
Шифр НБУВ: РА381982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лозовий П. І. 
Інформаційна технологія тонопередачі коротких фарбодрукарських систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / П. І. Лозовий ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз стану технології перетворення зображень на стадії друкарської підготовки та синтезу тонопередачі та математичних моделей коротких фарбодрукарських систем. Побудовано математичні моделі типових коротких фарбодрукарських систем для усталених режимів роботи, досліджено вплив параметрів на статичні властивості під час відтворення растрових зображень. Розроблено інформаційну технологію синтезу тонопередачі для коротких фарбодрукарських систем на основі її математичної моделі. Побудовано математичні моделі, які описують перехідні процеси в коротких фарбодрукарських системах, що значно відрізняються від традиційних об'єктів і систем керування. Розроблено симулятори для обчислення та візуалізації результатів моделювання, побудови статичних і динамічних характеристик і реалізації інформаційної технології синтезу тонопередачі зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.6
Шифр НБУВ: РА385447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гуменюк Т. Б. 
Методика навчання конструювання і моделювання одягу в процесі фахової підготовки майбутніх учителів технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Т. Б. Гуменюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи педагогічного проектування. Розкрито сутність технологічного підходу в навчальному процесі, визначено процес формування та структуру освітнього середовища з метою розробки предметної методики навчання. Запропоновано теоретично обгрунтовану модель предметно-орієнтованого середовища навчального процесу з конструювання та моделювання одягу. Удосконалено організацію навчального процесу з цієї дисципліни шляхом розробки навчально-методичного комплексу та технологізації предметної методики навчання. Здійснено добір і структурування навчального матеріалу, який покладено в основу програми навчальної дисципліни "Конструювання та моделювання одягу". Експериментально доведено її ефективність у процесі фахової підготовки майбутніх учителів технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4 р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА386186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кобильнік К. О. 
Моделі і методи контролю процесів рулонного ротаційного друку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / К. О. Кобильнік ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено інформаційні моделі елементів стрічкопровідних систем РРМ для встановлення залежностей між їх основними параметрами та визначення перехідних характеристик у типовому випадку. Вдосконалено структурну схему моделі зміщення фарб з регулюючою дією регістрового валика та фази формного циліндра для системи регулювання суміщення фарб за методом "стрічка - стрічка" та "стрічка - циліндр". Вперше синтезовано метод адаптивного кодування сигналів для систем контролю, в якому досягається мала похибка формування сигналу апроксимації та сталі періоди формування сигналу адаптації для підвищення їх технологічності. Синтезовано нові алгоритми функціонування та структури адаптивних процесорів керування на основі методів різницевого подання сигналів для скорочення затримки формування вихідного сигналу та заданої точності обчислень. Запропоновано використання прямої нейромережевої моделі для оптимізації складних контурів регулювання РРМ без проведення детальних математичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М802.4-7
Шифр НБУВ: РА380686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Артеменко М. П. 
Удосконалення конструкції жіночого плечового одягу з еластичних тканин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / М. П. Артеменко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 24 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено топографічну модель поверхні тіла людини в статиці та динаміці з визначенням характерних зон динамічних змін. Розроблено математичні моделі впливу виду переплетення та щільності тканини за утоком на показники відносного видовження та зміни лінійних розмірів еластичних тканин з урахуванням волого-теплової обробки. Встановлено залежність конструктивних параметрів плечової виточки та величини конструктивної прибавки з розподілом її за ділянками конструкції жіночого плечового одягу від ступеня розтяжності тканини, напряму динамічних змін поверхні тіла людини та величини компенсації динамічного ефекту тіла людини пружними властивостями еластичних тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М414-2
Шифр НБУВ: РА384905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Павленко В. М. 
Удосконалення конструкцій з'єднань з натягом в машинах легкої промисловості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / В. М. Павленко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Аналітичні дослідження процесів між контактуючими деталями з'єднання показали, що за значних величин натягу виникають деформації валу поза зоною контакту. Вперше аналітично обгрунтовано раціональний вибір теорії міцності для розрахунку натягу, за якого з'являються пластичні деформації в зоні контакту. Запропоновано аналітичні залежності для визначення зони пластичних деформацій на контактуючих поверхнях складених деталей. Створено математичну модель процесу розподілу напружень і деформацій валу в з'єднаннях з натягом як в зоні контакту, так і поза нею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М2-5-041.1
Шифр НБУВ: РА383546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Валько П. М. 
Удосконалення технології одержання тіпаного лляного волокна з використанням очищувальних валків: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / П. М. Валько ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень процесів механічної обробки стебел лляної трести та визначено головні фактори, що спричиняють появу закостриченості тіпаного волокна та відносно низький вихід довгого волокна з трести. Встановлено, що причинами цього є високий вміст деревних залишків на виході з м'яльної машини. На підставі запропонованої технологічної схеми м'яльної машини вдосконалено технологію виробництва довгого тіпаного лляного волокна, яка спочатку передбачає руйнування цілісності стебел трести, подрібнення деревини стебел на короткі відрізки в м'яльних валках з кількістю рифлів 12 - 14 і подальшу ковзну дію очищувальних валків для кращого відокремлення костриці в процесах м'яття. Залежно від бажаної чистоти волокна й якості вихідної сировини кількість таких очищувальних вузлів може становити від одного до трьох. Розроблено режими роботи очищувальних вузлів у складі м'яльної машини м'яльно-тіпальних агрегатах (МТА) та визначено оптимальні форми робочих крайків очищувальних валків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.010.7-64
Шифр НБУВ: РА382975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Кунинець Є. П. 
Закономірності впливу параметрів процесу сушіння на якість меблевих заготовок з деревини бука: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.06 / Є. П. Кунинець ; ДВНЗ "Нац. лісотехн. ун-т України". — Л., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено конвективне сушіння букових пиломатеріалів з метою визначення впливу параметрів процесу на якість меблевих заготовок з деревини бука. Проведено дослідження фізичних властивостей (вологості, всихання, густини) деревини бука, яка поступає на процес сушіння та визначено якісні показники пиловника та пиломатеріалів. Одержано експериментальні значення масообмінних коефіцієнтів: сушіння, вологопровідності та вологообміну, а також масообмінних критеріїв Кірпічова, Нуссельта, Фур'є та Пекле. Результати експериментальних досліджень використано в теоретичних рівняннях швидкості сушіння та розподілу вологовмісту в матеріалі. Вперше одержано критеріальне рівняння, яке поєднує тепломасообмінні характеристики процесу сушіння та режимні параметри. Визначено нормативні показники якості висушених меблевих заготовок з деревини бука та показано шляхи більш раціонального й ефективного використання букової деревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М112 + М130.33
Шифр НБУВ: РА383313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рибка Р. В. 
Удосконалення технології оздоблення поліграфічної продукції кольоровими флокованими зображеннями: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.01 / Р. В. Рибка ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель сепарації флоку, яка на підставі фізичних явищ описує механізм поведінки ворсинок у флокуляційній камері. Встановлено, що на якість зображення впливають технологічні характеристики флоку, час флокування, кінетична енергія ворсинок. Проведено дослідження процесів послідовного електрофлокування та сепарації кольорового флоку на розроблених макетах пристроїв, нові методи оцінювання якості флокованої поверхні. Електронно-мікроскопічними дослідженнями виявлено механізм взаємодії фарби з флоком за офсетного друкування. Оцінено якість флокованих відбитків методом лазерного зондування, описано їх просторово-орієнтовану та стохастичну структуру. Оптимізовано процес утворення кольорових флокованих зображень і розроблено критерії формування якості відбитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.6
Шифр НБУВ: РА381969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лютий П. В. 
Закономірності впливу технологічних параметрів на властивості композиційних матеріалів із деревинних відходів і термопластичних полімерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.06 / П. В. Лютий ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено закономірності впливу рецептурних та режимних параметрів виготовлення на фізико-механічні показники деревинно-полімерних плит (ДПП) плоского способу пресування. Вперше одержано математичну модель розрахунку тривалості прогрівання деревинно-поліметричного пакета на необхідну глибину до заданої температури залежно від типу та частки термопластичного полімеру, частки деревинних частинок, а також температури пресування. Встановлено закономірності впливу вмісту деревинних частинок, щільності плит, температури та тривалості пресування. Розроблено рекомендації щодо застосування ДПП на основі різних модифікувальних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М133.6
Шифр НБУВ: РА379195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Євдокимова В. А. 
Інтенсифікація технології підготовки бавовняних і змішаних тканин шляхом застосування фізико-хімічної та хімічної активації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / В. А. Євдокимова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано можливість зниження тривалості низькотемпературного пероксидного вибілювання з трьох діб до 5 - 24 годин за рахунок оптимізації вибілювального складу зі зниженням високого ступеня білизни бавовняних і змішаних тканин. Вперше запропоновано у ході одностадійного низькотемпературного пероксидного вибілювання використання метилсиліконату калію як стабілізатора пероксиду водню в композиції з активатором - персульфатом калію, що забезпечує одержання тканини з високим ступенем білизни, кращими гігієнічними властивостями та нафарбовуваністю. Виявлено, що використання аноліту в процесі розшліхтування бавовняних тканин сприяє видаленню крохмалю на 46 %, воскоподібних речовин на 43 % і знижує загальну мінералізацію тканини на 44 % у порівнянні з суровою. Вперше за умов одностадійного низькотемпературного вибілювання вивчено кінетику та розраховано константи швидкості реакції розкладання пероксиду водню за присутності активізуючих домішок (персульфату калію, натрієвої солі етилендіамінтетраоцтової кислоти, сульфату магнію та триполіфосфату натрію), що сприяє сповільненню швидкості розкладання пероксиду водню у 8 - 10 разів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.501
Шифр НБУВ: РА384536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Назарчук Л. В. 
Удосконалення процесу проектування плечового дитячого одягу на основі принципів трансформації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / Л. В. Назарчук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено, що існуючий плечовий дитячий одяг не задовольняє вимогам споживачів через неврахування динаміки зміни пропорцій фігури під час розробки нових моделей одягу для дітей молодшої шкільної вікової групи. Обгрунтовано доцільність використання в дослідженнях з удосконалення процесу побудови конструкцій плечового одягу принципів теорії трансформації, на основі яких розроблено геометричну модель та структурну схему поетапного перетворення вихідної конструкції на конструкцію з елементами трансформації. Це дозволило формалізувати процес проектування одягу з урахуванням фізичного розвитку дитини. Уперше запропоновано використання типової конструкції-трансформера (ТКТ) для розробки верхнього плечового дитячого одягу на суміжні зрости. Досліджено конструктивні параметри деталей конструкцій курток дитячих прямої силуетної форми. Уперше запропоновано спосіб розрахунку параметрів елементів трансформації й одержано поліноміальні залежності їх величин від виду конструктивних зон і кількості суміжних зростів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М416-2
Шифр НБУВ: РА381827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Сай В. А. 
Удосконалення технології збирання і первинної переробки стеблової частини льону олійного: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.01 / В. А. Сай ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено вміст волокна в різних частинах стебла льону олійного та досліджено фізико-математичні властивості соломи, трести та волокна, одержаних за кліматичних умов Західного Полісся України. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено ефективність застосування удосконаленої технології збирання та первинної переробки стеблової частини льону олійного. Встановлено, що удосконалення робочих вузлів для м'яття, тіпання та трясіння та поєднання процесів м'яття з тіпанням і трясіння з вібрацією інтенсифікує процес одержання однотипного волокна із стебел льону олійного та підвищує ефективність роботи обладнання. Вперше визначено умови руйнування деревини без пошкодження волокна, які є основою удосконалення м'яльних вальців та їх взаєморозташування в агрегаті. В результаті проведення багатофакторного експерименту вперше одержано математичну модель оптимізації технологічних параметрів робочих органів агрегату для одержання однотипного волокна льону олійного за удосконаленою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-48 + М321.01
Шифр НБУВ: РА383008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Миськів Є. М. 
Підвищення ресурсоощадності виробництва пиломатеріалів тангенціального та радіального розпилювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.06 / Є. М. Миськів ; ДВНЗ "Нац. лісотехн. ун-т України". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Одержано математичні залежності, що дозволяють визначити кути нахилу річних колець пиломатеріалів ще до початку розпилювання колод. Розроблено математичні моделі розпилювання колод розвально-сегментним і секторним способами на радіальні та тангенціальні пиломатеріали, які доцільно використовувати для прогнозування їх виходу за виробничих умов. Створено програмне забезпечення для розрахунку всіх можливих схем розпилювання колод даними способами на радіальні та тангенціальні пиломатеріали, та оптимізації плану їх розпилювання. Досліджено вплив еліптичності поперечного перетину колоди на загальний об'ємний вихід пиломатеріалів, зокрема, об'ємний вихід пиломатеріалів радіального (тангенціального) розпилювання, обмежених кутом радіальності (тангенціальності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М132.021-307
Шифр НБУВ: РА383321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Пасічник М. В. 
Розробка композиційних складів для формування полімерного покриття на поверхні текстильних матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.19 / М. В. Пасічник ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано ймовірний механізм утворення тривимірної структури в результаті реакції зшивання карбоксильних груп акрилових полімерів та аміногруп поліуретанових полімерів з реакційноздатними гліцидиловими групами тригліцидилового ефіру поліоксипропілентріолу та гідроксильними групами волокноутворювального полімеру. Вперше встановлено доцільність використання в ролі зшиваючого агенту тригліцидилового ефіру поліоксипропілентріолу, що забезпечує ефективне зшивання акрилових і поліуретанових полімерів і підвищує адгезію сформованої полімерної плівки до поверхні текстильного матеріалу. Вперше в галузі опоряджувального виробництва обгрунтовано необхідність урахування оптичних характеристик полімерних компонентів композиційних складів з метою забезпечення прозорості полімерної плівки, що дозволить зберегти колірні характеристики попередньо забарвлених тканин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.8
Шифр НБУВ: РА380289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Денисюк Л. В. 
Розробка конструкції і технології виготовлення спортивного взуття для занять кінним спортом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.18 / Л. В. Денисюк ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено регресійні залежності між основними розмірними ознаками стоп спортсменів і морфологічні відмінності стоп вершників під впливом тривалих занять кінним спортом. Розроблено антропоморфологічну математичну модель вибіркової сукупності стоп спортсменів-кіннотників, яка визначає розмірно-повнотний асортимент спортивного взуття для занять кінним спортом. Визначено анатомо-біомеханічну й ергономічну моделі роботи нижньої кінцівки вершника у процесі виконання спортивних вправ, на основі яких запропоновані залежності для визначення потенціальної, кінетичної та повної енергії біопари "стопа-гомілка". Вдосконалено теоретичні положення щодо проектування раціональної внутрішньої форми спортивного взуття для занять кінним спортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М557.5
Шифр НБУВ: РА381857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Дейнека І. Г. 
Розвиток теорії та практичне підвищення надійності кислотозахисного одягу працівників машинобудівних підприємств: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.26.01 / І. Г. Дейнека ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 38 с.: рис., табл. — укp.

Виконано статистичний аналіз показників охорони праці на машинобудівних і частково на хімічних підприємствах. Показано, що на окремих етапах даних галузей існують небезпеки, пов'язані з використанням агресивних розчинів, які призводять до одержання хімічних травм. Висвітлено нові уявлення про властивості спеціальних матеріалів, що використовуються під час виготовлення кислотозахисного одягу для визначення ступеня його надійності, а саме зміну коефіцієнта повітропроникності та водотривкості після 120-ти годин експозиції проб в указаних агресивних середовищах та їх очистки в мильно-содовому розчині. Розроблено математичну модель процесу диструкції волокнистих матеріалів у вигляді інтерполяційних багаточленів методом найменших квадратів і сплайн-апроксимацією. Доведено, що для виготовлення кислото-захисного одягу доцільно використовувати спеціальну тканину з вовнополіпропіленової пряжі у відношенні 20 / 80, а для захисту від висококонцентрованих мінеральних кислот - ізолювальний одяг з матеріалів з полімерним покриттям, оцінку ступеня надійності яких необхідно контролювати морозостійкістю проб, а також зміною повітро- та водотривкості. Встановлено, що на відміну від діючих стандартів оцінка кислотозахисних властивостей матеріалів повинна здійснюватися відносно впливу сірчаної, соляної, азотної та фосфорної кислот заданих концентрацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К5 н605.3 + М417.1
Шифр НБУВ: РА384758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Тіхосова Г. А. 
Розвиток наукових основ технологій первинної переробки волокон льону олійного: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.01 / Г. А. Тіхосова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2011. — 51 с. — укp.

Розвинуто наукові основи технологій первинної переробки волокон льону олійного, зокрема, теоретично обгрунтовано виробництво волокна льону олійного різного функціонального призначення, що базується на впровадженні результатів інноваційних досліджень процесів одержання трести й її механічної обробки з урахуванням особливостей анатомічної, морфологічної будови та хімічного складу стебел даної культури. Вперше запропоновано з метою інтенсифікації процесу видалення пектинових речовин і лігніну зі стебел соломи льону олійного під час розстилу застосовувати операції штучного зволоження та обертання соломи, які сприяють прискоренню руйнування зв'язків елементарних волокон з інкрустами. Вдосконалено теоретичні основи сушіння та зволоження лубоволокнистих матеріалів, а саме, встановлено механізм процесів вологопоглинання та вологовіддачі стебел соломи льону олійного, що дозволяє визначити швидкість вологовіддачі та термін зволоження й є теоретичним підгрунтям створення короткострокового способу приготування трести зі стебел соломи льону олійного. Обгрунтовано нову наукову концепцію механічної обробки трести льону олійного як низькосортної лубоволокнистої сировини, запропоновано модернізацію тіпальних вузлів куделенриготувальних агрегатів і застосування тонкого та грубого чесання для одержання волокна різного функціонального призначення. Розроблено методологію критеріального оцінювання структурних параметрів волокна льону олійного, які визначатимуть його функціональне призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М321.01 + М321.02
Шифр НБУВ: РА380172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Защепкіна Н. М. 
Розвиток наукових основ та інженерних методів проектування заданих властивостей текстильних матеріалів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.19 / Н. М. Защепкіна ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано сучасну концепцію щодо закономірностей зміни якісних властивостей текстильних матеріалів в процесі прядіння та ткацтва. Вперше в ході використання методу причинно-наслідкових зв'язків вирішено проблеми залежності властивостей текстильних матеріалів від технологічних параметрів технологічного процесу протягом всього технологічного циклу та без проведення великого практичного експерименту. Встановлено основні залежності між технологічними параметрами устаткування, фізико-механічними параметрами вихідної сировини та заданими властивостями текстильного продукту. Вперше одержано емпіричні залежності щодо характеру та механізму зв'язків факторів, які максимально впливають на якість текстильних матеріалів. Розроблено аналітичні залежності фізико-математичних властивостей текстильних матеріалів від параметрів устаткування та параметрів сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М302-2 + М304-2
Шифр НБУВ: РА381507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського