Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (304)Книжкові видання та компакт-диски (306)Журнали та продовжувані видання (82)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1 в2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Григор'єв М.К. 
Взаємозв'язок соціальної екології, економіки і права: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / М.К. Григор'єв ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічну базу сучасної соціальної екології з метою вивчення та аналізу глобальних і регіональних екологічних проблем, які є життєво значущими. Обгрунтовано, що єдине концептуальне поле соціальної екології будується на основі сучасного осмислення традиційної натурфілософії, соціально-філософського аналізу накопичених людством екологічних знань, практичного досвіду розв'язання екологічних проблем, усвідомлення об'єктивності природних закономірностей та взаємозв'язків між компонентами системи "людина - природа - суспільство". Доведено, що найбільш ефективним шляхом у розв'язанні завдань охорони та захисту навколишнього середовища є комплексний підхід, який полягає у поєднанні соціально-психологічних, аксіологічних, економічних, політико-правових та інших аспектів даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Х916.33 + У010.281 + Б1 в2:С + С5*63 +
Шифр НБУВ: РА326398

Рубрики:

      
2.

Барановський В.А. 
Еколого-географічний аналіз і оцінювання території України на основі картографічного моделювання (теорія, методика, практика): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.А. Барановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 31 с. — укp.

Розроблено теорію, методологію та обгрунтовано методику еколого-географічного аналізу. Оцінено інтегративну геосистему "суспільство-природа" на основі картографічного моделювання. Проаналізовано досвід еколого-географічного картографування. Розкрито поняття екологічної географії, зважаючи на особливості нового конструктивного напряму географічної науки. Розроблено системну концепцію еколого-географічного картографування та його методичні засади, за якими укладено систему карт результатів еколого-географічного аналізу й оцінювання: структури й організації (карти екологічного потенціалу природного і соціально-економічного середовища та наслідків суспільно-природної взаємодії), функціонування (конструктивно-географічні карти пошуку збалансованого вирішення екологічних і соціально-економічних проблем розвитку регіонів) інтегративної геосистеми "cуспільство - природа". Запропоновано картографічне забезпечення основних етапів державної екологічної політики в Україні на основі створення картографічного антропоекологічного моніторингу навколишнього середовища як складової частини державного екологічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Д + Б2 в751
Шифр НБУВ: РА315246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Березуцька Н.Л. 
Зниження екологічної небезпеки МОР та продовження терміну її використання в технологічних лініях великої протяжності: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.Л. Березуцька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему зниження екологічної небезпеки мастильно-охолоджувальних рідин (МОР) і продовження терміну її експлуатації у технологічних лініях великої протяжності. Розроблено способи й устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяє функціонувати їм у технологічних лініях більше одного року без скиду в навколишнє природне середовище та зі збереженням функціональних властивостей. Проаналізовано екологічну небезпеку МОР для природного середовища. Визначено напрямки досліджень стосовно розробки способів і устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяють їм функціонувати у технологічних лініях більше одного року без скидів і замін на нову зі збереженням їх функціональних властивостей. Виконано аналіз існуючих способів і устаткування для очищення та знезараження МОР. Розроблено спосіб і пристрої регулювання концентрації домішок у МОР. Вивчено вплив бактерій на фізико-хімічні властивості МОР. Досліджено бактерії, що розвиваються у МОР. Визначено властивості їх середовища, що впливають на швидкість розподілу бактеріальних клітин. Розроблено модель процесу розвитку бактерій у вигляді передатної функції промислового об'єкта. Досліджено залежність зростання об'єму біомаси бактерій за різних режимів руху емульсій у технологічних лініях та у стаціонарному стані. Вивчено властивості синьо-зеленої глини та показано можливість її застосування як активованого завантаження для фільтрів очищення МОР. Виконано економічне оцінювання результатів впровадження розроблених способів і устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9-31 + Б1 в2:Л,022 +
Шифр НБУВ: РА356435

Рубрики:

      
4.

Марікуца У.Б. 
Інформаційно-вимірювальна система для оперативного виявлення отруйних хімічних речовин у повітряному середовищі: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / У.Б. Марікуца ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено та досліджено засади побудови та розвитку теорії інформаційно-вимірювальних систем (ІВС) для оперативного виявлення у повітряному середовищі хімічних речовин за умов дії інтенсивних завад і шумів. Створено методику побудови за загальною технологією мікроелектромеханічних систем МЕМС двоканальної ІВС, за якою використання двох ідентичних матриць хімічних сенсорів дозволяє сумістити у часі процес регенерації чутливих елементів однієї матриці з процесом вимірювання сигналів другої матриці та забезпечити високу швидкодію та точність вимірювання. Запропоновано спосіб різницевого вимірювання сигналів хімічних сенсорів, за яким чутливі елементи двох ідентичних мультисенсорних матриць (МСМ) почергово обдуваються повітрям з хімічними речовинами та відновлювальними газами, а вихідні сигнали вимірюються першим і другим вимірювальними каналами. Одержано залежності для визначення впливу випадкових завад на результати вимірювання інформаційно-аналітичних сигналів МСМ і показано, що запропонований спосіб різницевого вимірювання за низьких частот флуктуації випадкових завад дозволяє суттєво зменшити випадкову похибку. Запропоновано метод ідентифікації багатопараметричних масштабованих нечітких образів, що дало змогу аналізувати сигнали МСМ та проводити розпізнавання хімічних речовин за умов дії інтенсивних завад. Розроблено імітаційну модель системи, яка дозволяє дослідити її метрологічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,022 + Б1 в2:|Г,022 +
Шифр НБУВ: РА365343

Рубрики:

      
5.

Крук В.Ю. 
Механізми реалізації державної екологічної політики в аспекті охорони довкілля на регіональному рівні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Ю. Крук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено роль демократичних чинників у реалізації державної екологічної політики на регіональному рівні, що дозволило обгрунтувати засади розвитку регіональної екологічної демократії. Обгрунтовано модель комплексного механізму реалізації державної політики щодо охорони довкілля на регіональному рівні, яка передбачає взаємодію економічного, організаційного, адміністративного, правового механізмів через єдину систему інформаційно-аналітичного забезпечення суб'єктів державної екологічної політики. Сформульовано пріоритети розвитку й інструменти реалізації національної екологічної політики на шляху гармонізації з вимогами природоохоронного законодавства ЄС. Визначено підходи до удосконалення інформаційного механізму регіональної екологічної політики, забезпечення розвитку регіональної демократії через модернізацію адміністративного й економічного механізмів екологічного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:У,022 + Х859(4УКР)02 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА368588

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Білоус О.В. 
Психологічні характеристики екологічності свідомості особистості: Автореф. дис... канд. псих. наук: 19.00.01 / О.В. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розкрито сутність екологічності свідомості особистості, обгрунтовано значення досліджуваного компонента як психологічної характеристики. Встановлено належність екологічності свідомості до суб'єктивного рівня функціонування психіки. Визначено місце екологічних цінностей у системі ціннісних орієнтацій особистості. Показано специфіку формування екологічності свідомості у осіб різного фаху. Виявлено, що представники гуманітарних професій характеризуються емоційно-оціночним, а природничих спеціальностей - функціонально-динамічним ставленням до екологічної реальності. Вперше визначено цілісність характеристик екологічності свідомості, що відображаються у варіативності її проявів у когнітивній (предметність, константність, структурованість), афективній (імпульсивність, рефлексивність), діяльнісній (динамічність, сталість, стійкість) та світоглядній (мотиви - цілі) сферах. Побудовано семантичний простір груп екологічних і неекологічних понять, здійснено реконструювання образу екологічної ситуації в свідомості особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.51-61 + Б1 в2:Ю9,022 +
Шифр НБУВ: РА345846

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського