Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (544)Книжкові видання та компакт-диски (181)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Г544.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яцимирський А.В. 
Адсорбційно-каталітичні та фізико-хімічні властивості нанесених Pd та Pd - Ag каталізаторів окиснення CO: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / А.В. Яцимирський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено термодесорбційні та РФЕС дослідження поверхні носіїв. Встановлено вплив OH груп на каталітичну активність. Вивчено каталітичні властивості нанесених Pd та Pd - Ag каталізаторів на різних носіях. Вивчено кінетику окиснення CO на нанесених Pd та Pd - Ag каталізаторах. Запропоновано механізм окиснення CO на Pd - Ag каталізаторах, на основі якого одержано кінетичне рівняння, яке узгоджується з експериментальним. Визначено, що електронний стан паладію залежить від його дисперсності та впливу носія й суттєво впливає на каталітичну активність. Висока активність Pd - Ag каталізаторів зумовлена утворенням ансамблів, що адсорбують CO в слабкозв'язаній формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА322342

Рубрики:

      
2.

Гайдай С.В. 
Активність оксидних Cu - Co - Fe каталізаторів окиснення СО та їх фізико-хімічні характеристики: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.В. Гайдай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено реакцію окиснення CO на складних оксидних Cu - Co - Fe каталізаторах. Вивчено кінетику окиснення CO на оксидних Cu - Co - Fe зразках і показано, що кінетичні експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа. Розроблено методику нанесення оксидної Cu - Co - Fe активної фази на терморозширений графіт з утворенням відповідної кластерної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА328761

Рубрики:

      
3.

Мохначук О.В. 
Вплив природи носія і модифікуючих добавок на структурні і функціональні властивості монолітних паладійвмісних каталізаторів відновлення оксидів азоту метаном: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.15 / О.В. Мохначук ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Показано можливість збереження селективності алюмопаладієвого каталізатора в реакції повного відновлення моноксиду азоту метаном за рахунок модифікування окидами рідкісноземельних елементів за присутності кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.131-27 + Г544.323.1 +
Шифр НБУВ: РА351619

Рубрики:

      
4.

Гурник Т. М. 
Вплив фрактальної розмірності поверхні оксидів кремнію та цирконію на їх каталітичні властивості в реакціях окиснення монооксиду вуглецю та синтезу етил-трет-бутилового ефіру: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.15 / Т. М. Гурник ; НАН України, Ін-т фіз. хімії ім. Л.В. Писаржевського. — К., 2011. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Визначено фрактальні характеристики оксидів кремнію та цирконію, а також оксидів кремнію, модифікованих оксидами цирконію й алюмінію. Досліджено каталітичні властивості оксидів кремнію та цирконію в реакції окиснення монооксиду вуглецю. Вивчено каталітичні властивості оксидів кремнію, модифікованих оксидами цирконію й алюмінію в реакції синтезу етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ). Визначено вплив фрактальної розмірності поверхні оксидів кремнію та цирконію на енергію активації та передекспоненційний множник константи швидкості реакції окиснення CO. Встановлено вплив фрактальної розмірності поверхні оксидів кремнію, модифікованих оксидами цирконію й алюмінію на "частоту обертів" реакції синтезу ЕТБЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 + Г544.328.3
Шифр НБУВ: РА385439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Конгурова І.В. 
Вуглецеві нанотрубки - носії оксидних каталізаторів реакції окиснення СО: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.В. Конгурова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено фізико-хімічні властивості систем, що складаються з оксидної Cu - Co - Fe активної фази, яку нанесено на вуглецеві нанотрубки (ВНТ), синтезовані за методом термокаталітичного розпаду CO на оксидах Ni, Fe та Co, а також їх каталітичні властивості у реакції окиснення CO.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г424.1-18 + Г544.323.1 +
Шифр НБУВ: РА348902

Рубрики:

      
6.

Патриляк Л.К. 
Гетерогенно-каталітичні карбоній-іонні перетворення вуглеводнів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.13 / Л.К. Патриляк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Синтезовано ряд високоефективних цеолітних каталізаторів карбоній-іонних перетворень вуглеводнів. Одержані зразки досліджено в алкілуванні ізопарафінових та ароматичних вуглеводнів олефінами, крекінзі різних класів вуглеводнів, ізомеризації й ароматизації н-парафінів за умов, що максимально забезпечують утворення первинних продуктів конверсії, на підставі розподілу яких сформовано концепцію механізмів карбоній-іонних реакцій з визначальною роллю первинних карбокатіонів, стабілізованих негативно зарядженими позиціями цеолітної гратки, на початкових та завершальних стадіях перетворень за провідної ролі вторинних і третинних карбокатіонів у внутрішньомолекулярних перегрупуваннях. Обгрунтовано трактування коливальних явищ, які супроводжують карбоній-іонні перетворення вуглеводнів. Запропоновано термодинамічне трактування природи адсорбційно-десорбційних гістерезисів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г231-27 + Г544.322,0 + Л540.3 +
Шифр НБУВ: РА344503

Рубрики:
  

      
7.

Каменських Д. С. 
Гідрогенізація алкілароматичних і гетероциклічних вуглеводнів на композитних протонопровідних мембранних каталізаторах: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.13 / Д. С. Каменських ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Проаналізовано вплив на каталітичну активність промислового каталізатора (ПК) гідрокрекінгу домішок вуглецевих полімерних матеріалів (ПМ), одержаних на основі ацетилену, карбаміду, полівінілхлориду з інжектованою протонною провідністю. Встановлено, що додавання до ПК гідрокрекінгу до 10 % ПМ зменшує температуру активації каталізатора та в 1,5 - 2,5 раза підвищує конверсію вихідної сировини. Зазначено, що доданий полімер сприяє прискоренню перенесення активного водню у вигляді протона від окисно-відновних до кислотно-основних центрів каталізатора з утворенням нових бренстедівських центрів. Доведено, що в 10 раз підвищилась активність ПК у комбінації з полімерною домішкою в потоці протонів внаслідок генерації іонів й радикалів водню у водневому середовищі. Розроблено спосіб одержання композитних мембранних каталізаторів (МК) у складі біфункціонального каталізатора і вуглецевого полімеру та визначено високу активність МК у реакціях гідрокрекінгу та гідроочистки на прикладі модельних сполук (ізопропілбензол, тіофен, фурфурол, хінолін).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 + Л611.522
Шифр НБУВ: РА377786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Струтинська Л.Т. 
Глибоке каталітичне окиснення газоподібних вуглеводнів в умовах зустрічної подачі реагентів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.Т. Струтинська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Львів, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено основні фізико-хімічні закономірності глибокого каталітичного окиснення газоподібних вуглеводнів за умов зустрічного надходження реагентів. З метою підвищення активності та тривалості роботи каталізаторів на основі оксидів Co, Cr, Fe, Cu проведено їх модифікацію іонами Sr, Ca, Ba, Al, Pd. Встановлено, що стабільність температурних характеристик процесу окиснення вуглеводнів під час зустрічної подачі реагентів на волокнистому носії забезпечується компенсаційним механізмом переміщення зони окиснення. З'ясовано особливості механізму дезактивації оксидних каталізаторів за умов зустрічного надходження реагентів. Виявлено, що гальмування дезактивації оксидних каталізаторів внаслідок протікання процесу деструкції продуктів окиснювальної полімеризації дозволяє суттєво збільшити тривалість роботи каталізаторів. Встановлено, що основним механізмом надходження повітря у шар каталізатора в процесі окиснення вуглеводнів за умов зустрічної подачі реагентів є турбулентна дифузія. З'ясовано, що стабільність турбулентного режиму визначається структурою та товщиною шару каталізатора, швидкістю подачі та природою вуглеводню. Визначено оптимальні параметри керування процесом окиснення газоподібних вуглеводнів у каталітичних джерелах тепла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.1-271.5 + Г544.32,0
Шифр НБУВ: РА331145

Рубрики:

      
9.

Філіппова Л.В. 
Каталітична активність в окисненні CO та фізико-хімічні властивості Fe - Mn та Fe - Cu оксидних систем: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.В. Філіппова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено каталітичну активність та фізико-хімічні властивості оксидних залізо-марганцевих каталізаторів. За результатами досліджень виявлено, що з оксидної Fe - Mn системи найбільшу каталітичну активність має зразок 30 мас. % Fe - 70 мас. % Mn, а з оксидної Fe - Cu системи зразок з 15 мас. % Fe - 85 мас. % Cu. Виявлено, що поступове додавання оксиду заліза до оксиду міді (в оксидній Fe - Cu системі) або до оксиду марганцю (в оксидній Fe - Mn системі) призводить до підвищення питомої поверхні. На підставі результатів термосорбційних досліджень показано, що на поверхні оксидних Fe - Mn та Fe - Cu каталізаторів є гідроксильні групи, які відповідають за перебіг реакції за гетерогенно-гомогенним механізмом. За даними рентгенофотоелектронної спектроскопії виявлено на поверхні бінарних оксидних систем три форми кисню: кристалічної гратки, адсорбованого та гідроксильної групи. Виявлено, що наявність у поверхневому шарі адсорбованого кисню та кисню гідроксильної групи призводить до підвищення каталітичної активності. Визначено механізм окиснення CO на оксидних Fe - Mn та Fe - Cu системах, на підставі якого одержано кінетичне рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 +
Шифр НБУВ: РА328157

Рубрики:

      
10.

Болдирєва 
Каталітичне окиснення H2 та CO на металокомплексах платини та паладію, гетерогенізованих на поверхні кремнезему: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Ольга Юріївна Болдирєва ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32
Шифр НБУВ: РА322201

Рубрики:

      
11.

Іщенко О.В. 
Каталітичні перетворення малих молекул на складних системах на основі 3d- та 4d-елементів: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.В. Іщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 35 с. — укp.

На підставі дослідження реакції окиснення CO на складних оксидних Fe - Mn, Fe - Cu, Fe - Co, Cu - Co, Cu - Co - Fe встановлено, що висока каталітична активність оксидних каталізаторів значною мірою зумовлена тим, що існуючі на поврехні OH-групи, десорбуючись, утворюють активні центри, які є енергетично вигідними для каталізу. Показано, що наявність гістерезисів для оксидних систем на залежностях ступеня окиснення CO від температури за присутності слабко зв'язаних з поверхнею фрагментів та за обов'язкової реєстрації киснево-водневих частинок можна пояснити можливістю перебігу реакції за гетерогенно-гомогенним механізмом. Виявлено, що електронний стан паладію суттєво змінює його каталітичну активність і залежить від дисперсності Pd та впливу носія. Досліджено кінетику окиснення CO на даних оксидних та нанесених зразках. Виявлено, що кінетичні експериментальні дані узгоджуються з механізмом Ілі - Ріділа. Зазначено, що активність нанесених металічних каталізаторів синтезу аміаку визначається дисоціативною формою хемосорбованого азоту з оптимальною енергією зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323,0 +
Шифр НБУВ: РА331734

Рубрики:

      
12.

Якубович М. М. 
Кінетичне моделювання розподілу продуктів та механізм процесу Фішера-Тропша на кобальтвмісних каталізаторах: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.15 / М. М. Якубович ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо кількісного аналізу складу розподілу продуктів процесу Фішера-Тропша, з урахуванням фрагментів кінетичної схеми. Показано, що ріст вуглецевого ланцюга відбувається одночасно за двома різними механізмами; олефіни та парафіни утворюються через інтермедіат. Розроблено кінетичну модель, яка описує розподіл вуглеводнів, які утворюються за підвищених тисків. Запропоновано механізм утворення вуглеводнів за підвищених тисків і узагальнений механізм вторинних реакцій, які перебігають за низьких і підвищених тисків. Встановлено каталізатор синтезу широкої фракції легких вуглеводнів і бензинової фракції, який має підвищену активність до утворення цільових продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.327 + Л553.011-32
Шифр НБУВ: РА372855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Циганков 
Кластери кобальту CO3(мю3-C-X) (CO)9- стабілізатори окиснення органічних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Сергій Андрійович Циганков ; НАН України; Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.12 + Г544.323.2
Шифр НБУВ: РА337420

Рубрики:

      
14.

Іваненко В. В. 
Кокс на кислотних цеолітних каталізаторах: формування, локалізація, динаміка: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.13 / В. В. Іваненко ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вдосконалено метод дискретно-послідовного мікроокиснення коксу на дезактивованих цеолітних каталізаторах, завдяки чого вперше у практиці гетерогенного каталізу вдалось визначити розподіл коксових відкладень за окремими структурними елементами цеолітів типу фожазиту, модерніту та пентасилу. Виявлено безперервний рух коксу в дезактивованих і зістарених зразках з вектором, поперемінно спрямованим то на зовнішню поверхню цеолітних кристалів, то углиб їх пористої структури. Наведено теоретичне трактування спостереженому явищу з узагальненням його для термодинамічної характеристики речовини як такої у масивному та наноструктурному станах. На основі одержаної інформації вдосконалено цеолітні каталізатори шляхом дезактивації зовнішньої поверхні цеолітних кристалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л114.1-320.642 + Г544.326,0
Шифр НБУВ: РА385426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лєдєньов 
Колоїдно-хімічні методи приготування новітніх гетерогенних каталізаторів: автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.11 / Ігор Олександрович Лєдєньов ; НАН України; Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.322,0
Шифр НБУВ: РА365851

Рубрики:

      
16.

Халамейда С.В. 
Механохімічне модифікування та синтез V- та Mo-вмісних каталізаторів окиснення нижчих вуглеводнів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.15 / С.В. Халамейда ; НАН України. Ін-т фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.32
Шифр НБУВ: РА308830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Захарова Т. М. 
Нанесені на Si-вмісні сполуки Cu - Co - Fe оксидні каталізатори в реакції окислення CO: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / Т. М. Захарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що активна маса каталізатора знаходиться у вигляді каталітично малоактивної CuO. Визначено, що обробка нановолокон beta-SiC фторводневою кислотою сприяє частковому розчиненню поверхневого шару нановолокон. Висвітлено, що за умов роботи в реакційному середовищі каталітично активна маса поступово перетворюється на менш активну CuO. Досліджено, що лімітувальною стадією реакції окиснення CO на даних каталізаторах є взаємодія молекулярного кисню з поверхнею каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.234,0 + Г544.328.3
Шифр НБУВ: РА375694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бостан А.І. 
Окислювальне сполучення метану на перовскитних каталізаторах в нестаціонарних умовах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.15 / А.І. Бостан ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г241.11-27 + Г544.321 +
Шифр НБУВ: РА341030

Рубрики:

      
19.

Гут І.М. 
Окиснення малих молекул на поверхні оксидів вольфраму та молібдену з нанесеними платиновим металом та цезієм: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / І.М. Гут ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.323 + Г542.234 +
Шифр НБУВ: РА342480

Рубрики:

      
20.

Мануйлов Є.В. 
Плівкові фотокаталізатори на основі діоксиду титану, легованого наночастинками благородних металів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / Є.В. Мануйлов ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г544.328 + Г544.53
Шифр НБУВ: РА372215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського