Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (20)Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (3097)Книжкові видання та компакт-диски (1925)Журнали та продовжувані видання (5119)
Пошуковий запит: (<.>U=Д3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 111
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Євтєхова Г.В. 
Геологія альпійських утворень залізисто-кременистої формації Криворізького басейну: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Г.В. Євтєхова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення локалізації, поширення, зональності альпійських утворень, морфології альпійських жил, металогенічного та мінерагенічного значення альпійського процесу у товщі залізистих порід саксаганської світи криворізької серії. Показано, що утворення альпійських жил супроводжувало більшість геологічних процесів, які відбувались у залізорудній товщі. Найбільша активність альпійського процесу була взаємопов'язана з динамотермальним метаморфізмом залізистих порід і більш пізнім їх натрієвим метасоматозом. Другорядне значення мають альпійські жили зон контактового, ударного метаморфізму, гіпергенезу. Доведено, що локалізація альпійських жил зумовлена складом вміщувальних порід і характером прояву тектонічних порушень їх верств. За морфолого-генетичними ознаками виділено жили плікативних, диз'юнктивних структур і жили, взаємопов'язані з процесами кристалізації мінералів. Альпійські утворення характеризуються проявом мінералогічної зональності різних рівнів, а саме: регіональної (у межах Криворізького басейну), локальної (у межах окремих родовищ, стратиграфічних горизонтів, метасоматичних тіл) і зональності мікрорівня, проявленої зональною будовою жил. Наведено дані про важливу роль альпійського процесу у формуванні проявів металевих і неметалевих корисних копалин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР5-4ДНІ-2К)3 + Д59(45УКР5-4ДНІ-2К)342 +
Шифр НБУВ: РА353388

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Іванік О. М. 
Моделювання впливу небезпечних геологічних процесів на функціонування транспортних природно-техногенних систем: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.05 / О. М. Іванік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено нову методологію комплексного аналізу стану геологічного середовища та кількісного оцінювання впливу небезпечних геологічних процесів на функціонування транспортних природно-техногенних систем (ПТС) у різних ландшафтно-кліматичних і тектонічних зонах, яка полягає у створенні та числовому аналізі комплексу взаємопов'язаних геологічних, фізико-геологічних і математичних моделей складних ПТС, в основу яких покладено базові рівняння механіки суцільного середовища, гідромеханіки, гідродинаміки, картографічне моделювання (ГІС-аналіз) з урахуванням інформативного набору параметрів породних комплексів, морфоструктур і процесів. Розроблено методику моделювання впливу кріогенних явищ на трубопровідні системи. Визначено чинники впливу на напружено-деформований стан (НДС) у системі "геологічне середовище - трубопровід" у кріолітозоні та проведено їх кількісне оцінювання із застосуванням розробленого розрахунково-аналітичного модуля. Удосконалено методику числового моделювання впливу потоків в'язких, в'язко- пластичних і пластичних середовищ на трубопровідні системи. Визначено головні принципи типізації різних типів потоків з позицій їх впливу на транспортні ПТС. Проведено кількісне оцінювання впливу різних типів потоків на функціонування інженерних споруд на основі розрахунково-аналітичного модуля "FOR СЕ" з визначення гідродинамічних навантажень на трубопровід. Проведено комп'ютерне моделювання впливу селевих потоків на інженерні споруди в Карпатському регіоні та виконано якісне та кількісне оцінювання селенебезпеки на підставі розробленого розрахунково-аналітичного модуля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.52
Шифр НБУВ: РА375441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Ісаков Л.В. 
Геолого-структурні закономірності формування полів гранітних пегматитів Східноукраїнської пегматитової області: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / Л.В. Ісаков ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Уперше для Українського щита (УЩ) на прикладі Східноукраїнської пегматитової області (Західноприазовського та Середньопридніпровського блоків УЩ) у результаті вивчення значного за обсягом фактичного матеріалу з затосуванням сучасних методів дослідження та комп'ютерних технологій побудови карт виявлено геолого-структурні закономірності формування полів гранітних пегматитів. Виділено головні типи й асоціації пегматитів, розвинутих у межах мегаблоків східної частини щита. Доведено належність окремих асоціацій пегматитів до відповідних гранітоїдних комплексів і приуроченість їх до різних геолого-структурних обстановок і породних формаційних комплексів. Проведено районування дослідженої території як пегматитової області. Виділено два пегматитоносні райони - Західноприазовський і Середньопридніпровський. Виділено два етапи формування пегматитів, а саме: формування пегматитових полів у процесі ультраметаморфічних перетворень порід найдавніших структурно-формаційних комплексів; стадійне, відповідно до формування багатофазних інтрузивних гранітних комплексів, формування полів керамічних, рідкісноземельних, рідкіснометалевих мусковіт-польовошпатових і рідкіснометалевих пегматитів під час інтрузивного магматизму, який відбувався за умов становлення зеленокам'яних структур. Визначено головні етапи та періоди розвитку пегматитів у межах мегаблоків. Розроблено класифікацію пегматитів докембрійських породних комплексів і систематизовано комплекс геологічних і металогенічних чинників прогнозування продуктивних пегматитових полів і вузлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР5)367 + Д59(45УКР5)34 +
Шифр НБУВ: РА364497

Рубрики:

      
Категорія:    
4.

Альохін В.І. 
Еволюція структур і рудоносність розломних зон Приазовського блоку Українського щита: автореф. дис... д-ра біол. наук: 04.00.01 / В.І. Альохін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Встановлено, що розромні зони Приазовського блоку Українського щита (УЩ) - це інтегровані об'ємні геологічні тіла з зональними морфологічними та кінематичними параметрами, що змінюються у просторі та часі, з певним речовинним складом, закономірно орієнтованими структурами тектонітів. Різноманітність тектонітів зумовлена глибиною рівня їх формування та латеральними змінами умов деформації. З'ясовано, що розломні зони представлені сумами парагенезисів деформаційних структур, сформованими в окремі етапи розвитку цих зон. Для основних етапів активізації конкретних зон Приазовського блоку (Сорокинської, Конської, Малоянисольської, Жовтневої) виявлено характерні парагенезиси деформаційних структур і висвітлено еволюцію тектонофізичних деформацій. Уточнено просторове розташування меж головних розломних зон Приазовського блоку УЩ (Конської, Куйбищевської, Кам'яномогильської, Жовтневої, Малоянисольської). Встановлено певні етапи формування полів напружень, які створювали структурні плани розломних зон і не менше двох у мезозої (Конській, Південно-Донбаської, Жовтневої, Девладівської). Вперше для розломних зон Приазовського блоку (на прикладах Кальміуської, Гузсько-Єлачикської, Девладівської) встановлено прямі ознаки деформацій осадових гірських порід неогенового віку в неотектонічний етап їх розвитку та зафіксовано сучасну активність розломів, більш характерну для діагональних систем. Установлено осередковий характер просторового розташування ділянок багаторазових активізацій розломів. До них приурочені концентрації рудної речовини. Ознаками таких ділянок є різке збільшення кількості дзеркал ковзання та напрямів зсувів за ними, зростання кількості різновікових деформаційних структур, широкий віковий діапазон формування деформаційних парагенезисів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: д390(45УКР7)51 + Д59(45УКР7)39 +
Шифр НБУВ: РА364446

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Андреєв О. О. 
Вік, геохімічні особливості та можливі джерела походження детритового монациту території України: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / О. О. Андреєв ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка НАН України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше, шляхом прямого порівняння з даними ізотопного датування монацитів з одних і тих же об'єктів, встановлено надійність оцінювання віку монацитів методом загального свинцю з рентген-флуоресцентним визначенням вмісту U, Th, Pb в окремих кристалах монациту в широкому інтервалі значень віку від архею до палеозою. Показано, що невизначеність значень оцінювання віку монацитів для використаного методу становить близько 5 % відносних для архею - палеопротерозою і близько 10 % відносних для фанерозою. Встановлено, що гіпергенні умови, зокрема, процеси короутворення, помітно не порушують U - Tb - Pb ізотопну систему монацитів, і вік детритових монацитів відповідає віку материнських порід. Вперше вивчено латеральну поширеність проявів молодих монацитів і встановлено, що в осадовому чохлі території України повсюдно, окрім Приазовського району, мають регіональне поширення монацити неопротерозой-палеозойського віку. Вперше показано, що на відміну від таких акцесорних мінералів як циркон, апатит і сфен, однозначного зв'язку між вмістом елементів-домішок у монациті та петрохімічним типом материнської породи не спостерігається, за винятком монацитів з нефелінвмісних лужних порід та карбонатитів. Сформульовано емпірично обгрунтоване припущення про походження основної частини молодих монацитів не з порід Українського щита, а з кристалічних порід тектонічних структур, що оточують південно-західну частину Східноєвропейської платформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.661(45УКР)11 + Д59(45УКР)33
Шифр НБУВ: РА379056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Андрущенко Ю. А. 
Сучасна активність тектонічних структур платформної частини території України за даними мережі сейсмічних станцій головного центру спеціального контролю: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / Ю. А. Андрущенко ; Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано ефективність застосування стандартних критеріїв ідентифікації природи сейсмічних явищ за умов платформної частини території України. Показано, що, у зв'язку з специфічністю сигналів від слабких місцевих землетрусів і малою кількістю сейсмічних станцій, можливість використання більшості з розглянутих критеріїв значно обмежується. Запропоновано новий спосіб ідентифікації природи джерела сейсмічного явища за результатами аналізу залежності відношення нормованих значень енергії сейсмічного сигналу та шуму від центральної частоти смугового фільтра в діапазоні 1 - 18 Гц. Підтверджено сучасну активність ряду тектонічних структур, зокрема, зон глибинних порушень земної кори Волино-Поділля й Українського щита.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д391(45УКР)4
Шифр НБУВ: РА373350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Багрій І.Д. 
Прогнозування розломних зон підвищеної проникності гірських порід платформених областей України для вирішення геоекологічних задач: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.Д. Багрій ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення методів виявлення прихованих розломних зон підвищеної проникності (РЗПП) гірських порід для оперативного вирішення різнотипних геоекологічних завдань. Визначено оптимальний комплекс непрямих методів прогнозування РЗПП та їх можливого впливу на навколишнє середовище, що передбачає виконання поетапних робіт за схемою: лабораторні дослідження (геоструктурне обгрунтування тектонічних порушень та пов'язаних з ними потенційних зон сучасної підвищеної геодинамічної активності гірських порід), польові інструментальні дослідження (еманаційна й атмогеохімічна зйомки, термометричні та гідрометричні дослідження). Доведено ефективність застосування розробленої методики (за інформативністю, швидкістю отримання польових даних та їх обробки, вартістю) під час вибору місць поховання радіоактивних відходів у кристалічних породах фундаменту, прогнозування шляхів розповсюдження радіоактивного забруднення, вивчення взаємозв'язку підземних і поверхневих вод, визначенні місць активізації суфозійно-карстових процесів, розробки рекомендацій щодо створення оптимальної мережі моніторингу екологонебезпечних сучасних геологічних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.44 + Д390.31
Шифр НБУВ: РА315079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Баранов 
Критерії комплексної геолого-промислової оцінки гранітоїдів Західно- Приазовського блока Українського щита: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.11 / Петро Миколайович Баранов ; НАН України; Інститут геохімії навколишнього середовища. — К., 2007. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)16-2 + Д59(45УКР)342
Шифр НБУВ: РА352628

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Безвинний 
Особливості геологічної будови та складу супракрустальних і ультраметаморфічних утворень Росинсько-Тікицького блока Українського щита: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / Володимир Петрович Безвинний ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д396(45УКР) + Д396(45УКР)
Шифр НБУВ: РА359063

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Безродний Д.А. 
Пружна анізотропія метаморфічних порід Кривбасу і її використання для вирішення задач тектонофаціального аналізу: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Д.А. Безродний ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Проведено експериментальні ультразвукові дослідження швидкостей об'ємних пружних хвиль на 177-ми зразках метаморфічних гірських порід Криворізької надглибокої свердловини та свердловини її полігону. Визначено їх акустичну та пружну анізотропію. Розроблено моделі тектонофацій, що відповідають деформаціям різної природи й інтенсивності, а також проведено числові розрахунки ефективних акустичних і пружних постійних цих моделей та реальних полімінеральних метаморфічних порід Криворіжжя. Для всіх досліджених зразків установлено акустичну та пружну симетрію їх текстур. Установлено взаємозв'язки між параметрами акустичної та пружної анізотропії та інтенсивністю дислокаційних перетворень. На підставі проведених експериментальних ультразвукових досліджень, визначених акустичної та пружної анізотропії гірських порід Кривбасу та результатів математичного моделювання розроблено методику акустичного текстурного аналізу тектонофацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347(45УКР5-4ДОН)3 + Д59(45УКР5-4ДОН)347 +
Шифр НБУВ: РА359984

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Бубняк І.М. 
Тектоніка зони зчленування Східно-Європейської платформи та Українських Карпат: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.04 / І.М. Бубняк ; НАН України; Ін-т геол. наук. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено геодинамічну модель зони зчленування Східно-Європейської платформи та Карпат у межах України. Змодельовано вигин літосфери заходу України для виявлення процесів і сил, що призвели до формування Передкарпатського прогину як регіональної структури першого порядку. Здійснено числові дослідження опускання фундаменту Передкарпатського прогину для детального опису історії опускання, осадонагромадження міоценових відкладів. Наведено результати мезоструктурного аналізу, зокрема тріщинуватості, мезоструктур, для виявлення еволюції полів палеонапружень, що призвели до виникнення структурних форм нижчих порядків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392.3 + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА342697

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Бубняк А.М. 
Геодинаміка розломів Передкарпаття: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.04 / А.М. Бубняк ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено питання розломної тектоніки українського сектора Передкарпаття з застосуванням комплексного підходу, який базується на методах басейнового аналізу, структурної геології та тектонічної геоморфології. На підставі результатів дослідження створено модель гемодинаміки розломної тектоніки Передкарпатського прогину та його фундаменту. З'ясовано, що розроломи формувались за різних геодинамічних умов - від пасивної континентальної окраїни до передового прогину. Показано відмінну активність розломів протягом розвитку досліджуваної території - від кори до четвертинного часу. Визначено сили, що призводили до формування розломів, описано їх еволюцію у часі. Пояснено особливості формування та збереження покладів нафти та газу Передкарпатської нафтогазової провінції, виникнення родовищ озокериту, для вибору найсприятливіших ділянок для закладання нових газових сховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР3)51 + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА346433

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Бутко О.В. 
Екологічна безпека геологічного середовища у зв'язку із розвитком зсувних процесів (на прикладі Харківської області): автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Бутко ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Установлено регіональні закономірності розвитку зсувних процесів як складової екологічної безпеки територій (на прикладі Харківщини). Визначено основні закономірності розвитку таких процесів у межах платформенного типу геологічного середовища. Розроблено оптимальну систему керування розвитком зсувів для забезпечення екологічної безпеки та раціонального природокористування. Розраховано ризики зсувонебезпечних територій на локальному та регіональному рівнях. З використанням топографічних, геологічних карт розроблено цифрові карти зсувонебезпечних територій, застосування яких дозволить оперативно приймати рішення про впровадження запобіжних протизсувних заходів. За результатами проведених натурних спостережень протягом трьох років (2006 - 2008 рр.) з використанням інструментальних методів установлено, що одним з важливих чинників сучасної активізації зсувів платформної частини України є переважно техногенне порушення природної вологості покривних лесово-суглинистих порід, які за умов техногенно-природного перезволоження та підтоплення в межах платформної частини України тривалий час можуть бути нестійкими в інженерно-геологічному аспекті та формують зони критичного інженерно-геологічного ризику. У разі керування розвитком зсувонебезпечного процесу у кожному конкретному випадку мають бути складені технічні паспорти стосовно умов поводження у межах даного схилу. Розроблено та впроваджено заходи щодо мінімізації небезпечного розвитку цього процесу. Відзначено, що прогнозування й оцінювання ризиків негативного впливу зсувних процесів доцільно проводити для площинних сукупностей однотипних зсувів, які виділяються на підставі інженерно-геологічного районування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.52 +
Шифр НБУВ: РА365483

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Бучинська І.В. 
Катагенетичні перетворення пісковиків різних генетичних типів кам'яновугільних відкладів Донецького та Львівсько-Волинського басейнів: Автореф. дис. канд. геол. наук: 04.00.16 / І.В. Бучинська ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин, Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено катагенетичні перетворення пісковиків вуглевмісних товщ. Петрографічними методами з використанням рентгенівського та хімічного аналізу досліджено пісковики русел, підводних виносів рік і узбережжя моря, що містять вугілля від довгополуменевого до пісного для Донецько-Макіївського та Красноармійського районів Донбасу та газове, жирне, коксівне для Південно-Західного району Львівсько-Волинського басейну. На підставі вивчення змін мінералів-індикаторів (кварцу, регенераційного кварцу, польових шпатів, біотиту, глинистих мінералів цементу), встановлено, що зональність катагенетичних перетворень залежить від генетичного типу пісковиків та геологічної будови районів досліджень. Визначено взаємозв'язок між інтенсивністю катагенетичних перетворень пісковиків та їх пористістю. Пісковики русел та підводних виносів рік у процесі переходу від стадії початкового до глибинного катагенезу характеризуються стрибкоподібним зменшенням пористості. Детальне літолого-петрографічне дослідження пісковиків з встановленням їх генетичного типу та врахуванням інтенсивності катагенетичних змін дає можливість передбачати небезпечні зони, які можуть акумулювати супутній газ метан і бути небезпечними через газовикиди під час розробки вугільних пластів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.22(45УКР) + Д59(45УКР)344 +
Шифр НБУВ: РА321236

Рубрики:

      
15.

Віннік Н. В. 
Геолого-економічна оцінка родовищ залізистих кварцитів докембрію для розробки підземним способом: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.19 / Н. В. Віннік ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Проведено геолого-економічне оцінювання мінерально-сировинної бази залізодобувних підприємств України та світу. Вивчено стратиграфічне та просторове положення, морфологію, гірничо-геологічні умови розробки та речовинний склад родовищ залізистих кварцитів для підземної розробки. Виявлено чинники, що контролюють просторове розміщення промислових запасів родовищ: літологічно-фаціальні, тектонічні та гіпергенні. Перші визначають положення рудних тіл у розрізі, потужність і якість руд, другі - форму та просторове положення рудних тіл, а треті - глибину залягання, форму, якість і технологічні властивості руд. Удосконалено методику геолого-економічного оцінювання стосовно родовищ магнетитових кварцитів для підземної розробки. Обгрунтовано та теоретично доведено оптимальні техніко-економічні показники розробки залізистих кварцитів підземним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)16 + У530.54 + У9(4УКР)305.4 + Д347(45УКР)35 + Д59(45УКР)47
Шифр НБУВ: РА379694 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Вахрушев І.Б. 
Геоекологічний аналіз вапнякових масивів Південнобережного Криму (для цілей сейсмоекології і охорони навколишнього середовища): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / І.Б. Вахрушев ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 19 с. — укp.

Базуючись на єдиній методиці, вивчено геолого-геоморфологічні, сейсмічні та природоохоронні особливості понад сто великих вапнякових масивів Південнобережного Криму, багато з яких описано уперше. Розглянуто теоретичні засади сейсмоморфогенезу, на основі яких розроблено класифікацію сейсмографічних форм рельєфу Криму. Установлено тісний взаємозв'язок вапнякових масивів з сейсмоактивними структурами. Обгрунтовано поняття "сейсмографічна ситуація". Розроблено методику оцінки сеймоекологічної ситуації, що містить інтегральні показники сейсмічної небезпеки, щільності населення та розташування об'єктів соціально-господарських підсистем, що перебувають у суб'єктно-об'єктних відношеннях. З застосуванням розроблених оцінних шкал виконано диференційну оцінку сейсмоекологічної ситуації Південнобережного Криму, що змінюється від безпечної (0 оцінних балів) до ситуації високого ступеня небезпеки (7 - 9 оцінних балів). У межах досліджуваного регіону виділено 4 сейсмоекологічні райони, що мають певні особливості сейсмоекологічної ситуації. Виконано оцінку природоохоронного значення вапнякових масивів і встановлено природоохоронний статус 29-ти масивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР7-6КРИ)42 + Д59(45УКР7-6КРИ)344 + Д829(45УКР7-6КРИ)3 +
Шифр НБУВ: РА345437

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Великанова О.Ю. 
Петрологія мафіт-ультрамафітів девладівської регіональної зони розломів: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.08 / О.Ю. Великанова ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто геологічну будову, особливості хімічного складу головних типів порід і мінералів. Наведено петрохімічну та геохімічну характеристики та визначено петрогенезис і рудну спеціалізацію мафіт-ультрамафітових комплексів Деладівської регіональної зони розломів Українського щита. За текстурно-структурними ознаками порід і переважанням головних породотвірних мінералів, серед ультрабазитів виділено перидотити, габро-перидотити та піроксеніти. Установлено, що постмагматичні накладені процеси призвели до утворення по мафіт-ультрамафітах серпентинітів, тальк-карбонатних порід, антиноліт-тремолітових і хлоритових сланців. Проведено петрохімічні розрахунки хімічного складу ультраосновних порід та виділено дві генетичні групи порід - похідні пікритової магми (гіпермагбазити) і основної магми (ультрафербазити). З'ясовано, що за петрохімічними характеристиками та мінеральним складом метабазити Тернівської синкліналі подібні до метабазитів новокриворізької світи Саксаганської смуги Кривбасу. За результатами геохімічних досліджень установлено закономірності розподілу елементів у породах регіону. Відзначено, що ультрабазити перспективні щодо силікатного нікелю, кобальту та платиноїдів. Мінералізація золота, міді та молібдену, яка має практичне значення для порід метабазитової формації, розвинена у зонах кварцового та кварц-сульфідного метасоматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342(45УКР)142 + Д59(45УКР)342 +
Шифр НБУВ: РА357144

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Верховцев В.Г. 
Новітні платформні геоструктури України та динаміка їх розвитку: автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.01 / В.Г. Верховцев ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Узагальнено результати вивчення активних на новітньому етапі розвитку платформних геоструктур України з використанням структурно-геоморфологічних і аерокосмічних методів на підставі традиційних геолого-геофізичних даних у разі інтерпретації одержаних матеріалів. Охарактеризовано виявлені лінійні та кільцеві геоструктури, а також сумарні амплітуди вертикальних новітніх рухів земної кори всієї території України (дрібномаштабні дослідження: 1:500 000-1:1 000 000), геологічних регіонів (середньомасштабні дослідження: 1:200 000-1:500 000), а також окремих еталонних (деталізаційних) ділянок (середньо-, крупномасштабні роботи: 1:200 000-1:5 000). Висвітлено результати методичних, термінологічних, класифікаційних, динамічних (тектонофізичних) досліджень. Розглянуто певні прикладні питання (пошукові, інженерно-геологічні, екологічні).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д394(45УКР) + Д59(45УКР)39 +
Шифр НБУВ: РА356782

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Вижва С.А. 
Теорія і методологія комплексної геодинамічної інтерпретації даних геофізичного моніторингу небезпечних геологічних процесів: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / С.А. Вижва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено теорію та методологію комплексної геодинамічної інтерпретації даних геофізичного моніторингу небезпечних геологічних процесів на основі нелінійної багатокомпонентної анізотропної моделі тріщинуватого геологічного середовища. Проведено аналіз сучасного стану та попередження розвитку небезпечних геологічних процесів на території України, запропоновано підходи щодо комплексної геодинамічної інтерпретації даних на основі методів геофізичної томографії, створено технологію сейсмоакустичного моніторингу. На підставі узагальненого методу умовних моментних функцій проведено математичне моделювання акустичних та пружних характеристик багатокомпонентного геологічного середовища з довільною функцією орієнтації тріщин (модель "пісковик") та анізотропною матрицею (модель "амфіболіт"). Розроблено метод числових розрахунків ефективних термопружних властивостей багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого середовища. Проведено моделювання впливу тиску та температури на швидкості пружних хвиль (модель "перидотит"), математичне моделювання термопружних властивостей океанічної верхньої мантії, а також моделювання ефективних нелінійних пружних постійних тріщинуватого кварцевого пісковика з різними параметрами наповнення пустот. Розглянуто акустопружні ефекти у геологічному середовищі та поширення пружних хвиль у середовищі з початковими напругами. Розроблено методи застосуванння статистичного моделювання випадкових процесів та полів для вирішення проблеми визначення прогнозних параметрів за неповної мережі геофізичних спостережень. Досліджено стан та здійснено прогноз до 2006 р. карстово-суфозійних процесів на території проммайданчика Рівненської АЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д340.44с4
Шифр НБУВ: РА330668

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Волік О.В. 
Палеогеографічні умови утворення травертинів Поділля: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / О.В. Волік ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз морфогенетичних особливостей травертинів Поділля, з'ясовано палеогеографічні умови їх утворення й обгрунтовано шляхи раціонального використання та охорони. Висвітлено теоретичні засади вивчення травертинів як специфічних континентальних карбонатних відкладів та історію їх дослідження. Проаналізовано вплив геологічних, хімічних і фізичних чинників та живих організмів на процеси утворення травертинів. Досліджено викопну флору та малакофауну, розглянуто закономірності поширення, структуру, текстуру, морфологію та сучасний стан травертинів, наведено їх характеристику як природно-територіальних комплексів та з'ясовано особливості сучасного травертиноутворення на Поділлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР3)42 + Д59(45УКР3)344 +
Шифр НБУВ: РА339738

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського