Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (2024)Книжкові видання та компакт-диски (1573)Журнали та продовжувані видання (780)
Пошуковий запит: (<.>U=Е623.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 177
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Єгоров М.І. 
Морфофункціональний стан сперматозоїдів собак в залежності від умов кріоконсервування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / М.І. Єгоров ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив компонентів кріозахисних середовищ і умов кріоконсервування на збереження морфофункціональних властивостей сперматозоїдів собак до та після процесу заморожування-відтавання. Досліджено вплив кріопротекторів гліцерину (ГЛ), етиленгліколю (ЕГ), 1,2-пропандіолу (1,2-ДП), диметилсульфоксиду (ДМСО), N,N-диметилформаміду (ДМФА), а також яєчного альбуміну на мембрани сперматозоїдів собак з використанням методів флуоресцентних зондів і міток, а саме: флуоресцентного зонду ФМЕ (3-гідрокси-4N,N-диметиламінофлавону), флуоресцентної мітки Tasman Green-404. Проведено вивчення впливу компонентів кріозахисних середовищ (тріс-буфера, фруктози, глюкози, лактози, ГЛ, ЕГ, 1,2-ДП, ДМСО, ДМФА, суміші ЕГ, 1,2-ПД, ДМСО, ДМФА) на морфофункціональні характеристики сперматозоїдів собак на етапах до кріоконсервування та після заморожування-відтавання клітин. Показано, що збільшення концентрації ДМФА у кріозахисному середовищі, призначеному для кріоконсервування сперматозоїдів собак вище 8 % може негативно впливати на структуру ліпідних складових біомембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2 Can*331.11 с8 +
Шифр НБУВ: РА351719

Рубрики:

      
2.

Єременко О.А. 
Особливості оксидативного стресу і антиоксидантного захисту організму у фазанів за умов штучного розведення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.А. Єременко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості оксидативного стресу та функціонування антиоксидантної системи організму фазанів за умов штучного розведення та дії антиоксидантів. Встановлено, що висока інтенсивність процесів ліпопероксидації у тканинах добових фазанів є причиною недостатньої функціональної активності ферментативної системи антиоксидантного захисту (АОЗ). Виявлено, що швидке вичерпання пулу основних ліпофільних біоантиоксидантів та інгібування ферментативних реакцій АОЗ призводить до зниження адаптаційної здатності диких птахів за умов штучного розведення. Виявлено, що введення до раціону фазанів переокисненого жиру викликає оксидативний стрес, що характеризується вираженим зростанням вмісту ТБК-активних продуктів у печінці та крові фазанів у 30-добовому віці та порушенням активності антиоксидантних ферментів. Обгунтовано необхідність проведення корекції процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) за допомогою антиоксидантів з метою усунення порушень кисневого метаболізму та захисту тканини від ушкоджуючої дії оксидативного стресу. Показано, що застосування препарату "Дистинол" у дозах 0,038 % - 0,050 % сприяє зростанню E-вітамінної забезпеченості, стимулює ферментативну ланку АОЗ, знижує інтенсивність процесів ПОЛ, що позитивно впливає на приріст живої маси фазанят і збереження їх поголів'я у разі виникнення оксидативного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.1-272.513 + Е623.353.523.1Pha*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА346606

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванов Д. В. 
Слуховий пузир собачих (Carnivora, Canidae): онтогенез, порівняльна морфологія та філогенетичне значення: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / Д. В. Іванов ; Нац. наук.-природн. музей НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Показано, що інфаряди Carnivora різняться за кістковим складом ентотимпанальної частини пузиря, їх інтрабулярні синуси та перегородки негологічні та можуть використовуватися у філогенетиці таксонів високого рангу. Встановлено, що слуховий пузир (СП) собачих утворений п'ятьма кістками: екто-, ростральноенто-, першою і другою каудальноентотимпанальними та унікальною для Canidae вентральноентотимпанальною кісткою. Зазначено, що остання надає початок однойменному синусу, який проникає в оточуючі кістки, формуючи складну чотирьохкомпонентну перегородку СП. Розподіл станів інтрабулярних ознак свідчить про перспективність їх використання в семантиці. Зіставлення онто- та філогенетичної послідовностей указує на значну роль гетерохроній в еволюції СП собачих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Can*99 + Е169.336.244.62Can*99
Шифр НБУВ: РА377733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Івашків Л.Я. 
Часова організація біоелектричних і метаболічних процесів у ранньому ембріогенезі в'юна та шпорцевої жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Л.Я. Івашків ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано нові дані про принципи часової організації клітинних процесів у період дроблення зародків холоднокровних тварин. Вперше у порівняльному плані проаналізовано часові залежості між змінами біоелекричних і метаболічних процесів на стадії дроблення зародків в'юна та шпорцевої жаби. Установлено подібність часових залежностей зазначених процесів у ранньому ембріогенезі тварин різних систематичних груп та її незалежність від типу дроблення та побудови зародків цих тварин. Виявлено достовірні часові причинно-наслідкові зв'язки між динамікою біоелектричних характеристик та інтенсивністю енергетичного метаболізму, зокрема - їх зв'язок з динамікою вмісту серотоніну в зародках в'юна у період дроблення. Уперше з'ясовано особливості часових залежностей між біоелектричними та метаболічними процесами за дії екстремальних чинників на ранній ембріогенез в'юна та запропоновано критерії оцінки динаміки біоелектричних і метаболічних показників за нормальних умов розвитку та у випадку дії негативних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*333*715.3 + Е623.341*333*715.3 +
Шифр НБУВ: РА325354

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Акуленко Н.М. 
Пігментні клітини як характерний елемент гемопоетичної системи наземних пойкілотермних хребетних: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Н.М. Акуленко ; НАН України, Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.3*669.393,022 + Е623.3*69,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Артамонов М.В. 
Вплив N-стеароїлетаноламіну на ліпідний склад міокарда за постішемічної реперфузії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.В. Артамонов ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано зміни ліпідного складу міокарда людини та щурів за умов ішемії та реперфузії, а також оцінено кардіопротекторні дії екзогенного N-стеароїлетаноламіну (NSE). Встановлено, що вже через 5 хв. до 1/3 введеної мітки визначається у фосфоліпідах різних органів, переважно у дифосфатидилгліцеролі, тобто екзогенні насичені довголанцюжкові N-ацилетаноламіни виявляють значну метаболічну активність і швидко перетворюються в організмі. У модельному експерименті з вивчення кардіопротекторних властивостей NSE за постішемічної реперфузії показано, що введення NSE до перфузійного розчину зменшує кількість лізофосфатидилхоліну, вільних поліненасичених жирних кислот і запобігає зменшенню рівня дифосфатидилгліцеролу, а також зростанню кількості ефірів холестеролу, яке спостережено за постішемічної реперфузії. NSE проявляє негативну інотропну дію та має антиаритмогенні властивості. У міокарді людини за ішемії з наступною реперфузією відбувається зростання кількості лізофосфатидилетаноламіну, вільних жирних кислот, особливо лінолевої й арахідонової, збільшується вміст арахідонової кислоти у ефірах холестеролу за умов загального зменшення їх кількості, змінюється жирнокислотний склад фосфоліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Сае*692.123*725.13 + Р410.11 с13
Шифр НБУВ: РА319720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Атамась 
Аутекологічні особливості жовтоногого мартина (Larus cachinnans Pallas, 1811) у зв'язку з розселенням на території України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Наталія Сергіївна Атамась ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.527.2*852.119(4УКР)
Шифр НБУВ: РА357041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Атемасова Т. А. 
Орнітофауна як структурний елемент біогеоценозів північного сходу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Т. А. Атемасова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено структуру гніздового населення птахів природних біогеоценозів північного Сходу України - лісових, гідрофільних і відкритих трав'янистих угруповань. Для характеристики гніздового населення угруповань використано експоненту індексу видового різноманіття Шенона - Вівера (Н'), індекс полідомінантності Симпсона (D'), індекс вирівнюваності Алатало (G'). Визначено найбільш сталі й уразливі угруповання, описано топоморфічний склад та особливості розподілу трофломорф у населенні птахів природних біогеоценозів. Встановлено фауногенетичну структуру типових біогеоценозів. Проаналізовано динаміку видового складу фауни та причини, які її зумовлюють. Висвітлено склад індикаційних орнітофауністичних ядер у населенні гніздових птахів і надано оцінку вразливості орнітоугруповань. Проаналізовано авіфауністичну репрезентативність чинної системи природних резерватів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80 + Е60*804*803.1 + Е60*805.9
Шифр НБУВ: РА377487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Білецька М.Г. 
Піднебінно-носовий комплекс ссавців (порівняльна анатомія, ембріологія, еволюція): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / М.Г. Білецька ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проведено комплексне дослідження розвитку вторинного кісткового піднебіння (ВКП) ссавців (в онтогенезі та філогенезі) та носової порожнини. Встановлено терміни, джерела та особливості розвитку даних структур протягом усіх стадій ембріогенезу (на прикладі кота свійського та рудої вечірниці). Розглянуто ВКП ссавців як поліфункціональну структуру, яка, крім розмежування трофічного та респіраторного шляхів, виконує також механічну та об'єднувальну фукнції (підвищує механічні властивості щелепного апарату та зберігає зв'язки між ротовою та носовою порожнинами). На підставі одержаних матеріалів доведено значну мінливість структури ВКП ссавців. Встановлено, що в будові ВКП різних представників класу Mammalia загалом беруть участь майже всі компоненти, що входять до складу вторинного кісткового піднебіння теріоморфних плазунів. Зроблено припущення, що ВКП ссавців успадковано від теріоморфних рептилій. Виявлено та описано нові варіанти в конструкції ВКП ссавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*698.131.2 +
Шифр НБУВ: РА330373

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Барабаш О.В. 
Екологія земноводних та плазунів Опілля: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.В. Барабаш ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз біотипів Опілля за даними видового багатства, таксономічного різноманіття та складністю угруповань земноводних і плазунів. Виявлено динаміку їх чисельності, місце в трофічній структурі угруповань. Описано унікальну екоморфу гадюки звичайної (меланіста). Встановлено факт гібридизації двох видів земноводних, зазначений як важливий щабель в еволюційній екології цих тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341*80(4УКР) + Е623.342*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА320978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Барчук Р.О. 
Участь епіфіза та моноамінів у регуляції функції гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної системи птахів (гістофізіологічний аналіз): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Р.О. Барчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Вивчено функціональні зв'язки між епіфізом і гонадами на тлі блокади або стимуляції адренергічних, дофамінергічних і серотонінергічних систем головного мозку, ін'єкцій тестостерону та мелатоніну, а також у разі епіфізектомії та гонадектомії під час статевого дозрівання самців Gallus domesticus. Установлено прямий позитивний зв'язок між епіфізом і гонадами птахів. Показано спад функціональної активності пінеальної залози після гонадектомії. Зазначено, що введення мелатоніну та тестостерону по-різному впливає на функціональну активність епіфіза та гіпоталамо-гіпофізарно-гонадного комплексу птахів, залежно від дози та часу введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*739.177.32 +
Шифр НБУВ: РА325597

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Басова М.М. 
Функціональні особливості хімічного складу печінки, м'язів і гонад самців та самок чорноморської камбали: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.М. Басова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено хімічний склад печінки, червоних і білих м'язів, а також гонад самців і самок чорноморського калкана. Доведено, що вміст тотальних ліпідів у печінці, червоних і білих м'язах нетипово низький. Виявлено високу метаболічну активність печінки та червоних м'язів калкана та функціональну спорідненість тканин. Описано жирнокислотний склад тріацилгліцеринів і фосфоліпідів тканин калкана, що характеризуються високим вмістом поліненасичених жирних кислот і, насамперед, докозагексаєнової кислоти. Встановлено, що печінка та червоні м'язи самців калкана, що дозрівають, функціонально більш пов'язані з гондалами, ніж білі м'язи. Виявлено статеві розходження в хімічному складі тканин самців і самок калкана. Розглянуто динаміку основних енерговмісних речовин у печінці, м'язових тканинах, гонадах самців і самок калкана перед, під час і після нересту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.255.42*669*725
Шифр НБУВ: РА317742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Башта А.-Т.В. 
Антропогенна трансформація орнітокомплексів Сколівських Бескидів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / А.-Т.В. Башта ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено динамічні тенденції орнітокомплексів Сколівських Бескидів (Українські Карпати) під впливом антропогенних змін у їх біогеоценотичному покриві. Проаналізовано особливості антропогенної трансформації первинних та формування вторинних орнітокомплексів регіону. Зроблено оцінку структурних та функціональних змін орнітокомпонента екосистем Сколівських Бескидів внаслідок впливу діяльності людини. Висвітлено основні риси та закономірності процесу формування орнітофауни початкових стадій створення урбосистем. Значну увагу приділено адаптації птахів трофічного, гніздового, поведінкового характеру до змінених умов існування. Встановлено основні фактори антропогенної елімінації птахів у регіоні. З метою збереження біотичної різноманітності запропоновано здійснити комплекссозологічно зорієнтованих природоохоронних заходів, зокрема, відтворення чисельності популяцій денних хижих сов та глухаря, а також інших рідкісних видів птахів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*80,022 + Е50*805.6*801.4,022 + Е60*805.9,022
Шифр НБУВ: РА309498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Бевзюк Д.О. 
Нейрофізіологічні механізми відновлення слідових процесів у щурів під впливом мозкової та дистантної нейротрансплантації тканини блакитнуватої плями ембріонального мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Д.О. Бевзюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Виявлено механізм впливу внутрішньомозкової та дистантної трансплантацій тканини ембріональної блакитнуватої плями на пам'ять (на моделі умовнорефлекторної діяльності), її катехоламінергічні кореляти та імунітет у щурів з пошкодженням лобно-скроневої кори головного мозку та з послабленими від народження мнестичними функціями. Встановлено позитивний вплив зазначеної плями на умовнорефлекторний стереотип поведінки, функціональну активність катехоламінергічної системи та імунітет у щурів з пошкодженням лобно-скроневої частини кори головного мозку та у щурів з послабленими від народження мнестичними функціями. З'ясовано, що трансплантована внутрішньомозковим та дистантним способом тканина ембріональної блакитнуватої плями функціонує в організмі реципієнта і може значно поліпшувати слідові процеси, що потерпали від порушення або послаблення функцій пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Cac *739.177.541.4 + Е60*739.1*021 + Е60*336.9*66
Шифр НБУВ: РА314277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Бойко 
Вплив іонів важких металів на електричні параметри мембран зародків в'юна Misgurnus fossilis L: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Наталія Миколаївна Бойко ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*333.44-641
Шифр НБУВ: РА323555

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Брезгунова О.О. 
Колективні ночівлі воронових птахів: розподіл, типи організації та стратегії поведінки (на прикладі м. Харкова): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.О. Брезгунова ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що у Харкові існує 15 ночівельних скупчень сороки. Даний вид птахів формує центральні колективні ночівлі на традиційних місцях і підтримує їх цілий рік. З весни до осені сороки утворюють невеликі периферійні ночівлі на традиційних і випадкових місцях, за цього до листопада всі вони розпадаються та птахи переміщаються на головні колективні ночівлі. Під час гніздування у сорок спостережено дві стратегії поведінки: вночі пташенят у гнізді можуть захищати обидва батьки, або тільки самка. Сорока бере участь у формуванні великих багатовидових колективних ночівель. Найбільш характерне для цього виду утворення ночівель зі шпаками та чикотнями. Ворона сіра та зграї граків і галок у Харкові формують центральні колективні ночівлі, які птахи традиційно відвідують протягом зими, і мережу невеликих периферійних ночівельних скупчень, що існують у весняно-осінній час також на традиційних місцях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.353.543.4 Cor*804 +
Шифр НБУВ: РА359682

Рубрики:

      
18.

Буллі 
Морфологічні та фізіолого-біохімічні особливості раннього онтогенезу кефалей (род.Mugilidae) Азово-Чорноморського басейну: автореф. дис... канд. с.- г. наук: 03.00.10 / Любов Іванівна Буллі ; УААН; Інститут рибного господарства. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.8 кефаль + Е623.334.254.52*33
Шифр НБУВ: РА368866

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Вагін 
Пренатальний добір у ссавців: селекція бластоцист американських норок (Mustela vison): автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Юрій Вікторович Вагін ; Державна установа "Науковий центр радіаційної медицини АМН України". — К., 2008. — 40 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.446.2Mus*44 + П718.4-31
Шифр НБУВ: РА361287

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Верголяс М.Р. 
Морфофункціональні зміни клітин крові, зябер і хвостового плавця риб при оцінці якості водного середовища і дії токсичних чинників: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.11 / М.Р. Верголяс ; Ін-т біології клітини НАН України. — Л., 2010. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*732.2 + Е60*827.51 +
Шифр НБУВ: РА369615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського