Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (94)Реферативна база даних (3836)Книжкові видання та компакт-диски (2898)Журнали та продовжувані видання (967)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 284
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Філіпцова О.В. 
Генетико-демографічні процеси в урбанізованих популяціях Східної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Філіпцова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчення записів шлюбів, які були зареєстровані в 1960, 1985 та 1992-95 рр. в урбанізованих популяціях східної України (Харків, Донецьк, Полтава), показало, що в 90-і роки змінилась динаміка генетико-демографічного процесу. Якщо з 1960 по 1985 рр. у цих популяціях збільшувався аутбридинговий компонент (підвищення національного різноманіття, відсотка міжнаціональних шлюбів, дальності міграції та шлюбної відстані), то в 90-і роки почався зріст інбридингового компонента (зменшення коефіцієнта міграції, етнічного різноманіття, шлюбної відстані, підвищення відсотка однонаціональних шлюбів, тенденція до моноетнічності). За ознаками "національність" та "місце народження" міські популяції східної України наближаються до панміксії, за соціально-професійними ознаками (освіта, професія) вивчені популяції залишаються репродуктивно підрозділеними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.2(237УКР5),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Смердова Т.А. 
Моделювання та структурний синтез імітаторів потовиділення людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.А. Смердова ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Викладені результати теоретичних досліджень принципів побудови, структурного синтезу і моделювання імітаторів потовиділення (ІПВ) та їх практичного застосування для створення метрологічного забезпечення вимірювальних засобів потометрії. Дослідження спрямовані на розробку фізико-математичних моделей імітаторів потовиділення на принципі роздільного аналізу гідродинамічних і теплових процесів, на основі яких визначено закономірності процесів, що відбуваються в ІПВ і обумовлюють їх технічні характеристики. Розроблено методику розрахунку ІПВ, яка включає алгоритмічний опис процедури проектування і забезпечує виконання медико-технічних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*735.21*71в641.0,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Беркало Л.В. 
Вікові особливості взаємодії еритроцитів та лейкоцитів крові людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.В. Беркало ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 1999. — 16 с. — укp.

В роботі надані експериментальні дослідження встановлення вікових змін глікопротеїдів еритроцитарних мембран та їх впливу на показники клітинного імунітету. Виявлені зміни імуномодулюючих властивостей мембран еритроцитів та сорбованих на них речовин в залежності від віку людей. Досліджені вікові межі змін показників імунної системи людини при взаємодії еритроцитів з лейкоцитами, які з віком суттєво змінюються. Найбільш нестабільною ця взаємодія стає в 46-52 роки і являє собою фактор ризику розвитку патології, що пов'язана з порушенням функції імунної системи. Найбільш виражені зміни в людей, які мають групи крові А(ІІ), В(ІІІ). Встановлено, що еритороцитарні мембрани та речовини, що сорбовані на їх поверхні, у людей літнього віку мають імуносупресивні властивості, що має братися до уваги під час гемотрансфузій. Дослідження взаємодії еритроцитів та лейкоцитів, стану еритроцитарних мембран та сорбованих на їх поверхні компонентів, що впливають на імунну систему, надає змогу з'ясувати механізм патогенезу захворювань, пов'язаних з порушенням структури еритроцитарних мембран, пояснити зміни імунної реактивності організму в різні вікові періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*743.3*112.6*334,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Паніна Ю.Є. 
Фізико- математична теорія гіпотонічного гемолізу еритроцитів людини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Ю.Є. Паніна ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241.3,022 + Р252.711.51

Рубрики:

      
5.

Росола Т.Ф. 
Розвиток і становлення топографії непарної та напівнепарної вен в пренатальному періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Т.Ф. Росола ; Терноп. мед. акад. ім. І.Горбачевського. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Проведено макроскопічні та серійні гістологічні дослідження, які включають звичайне та тонке препарування, виготовлення графічних реконструкцій, ін'єкцію судин зафарбованим протакрилом, фарбування гістологічних зрізів гематоксилін-еозином. Використано метод статистичної обробки. Встановлено, що наприкінці шостого тижня внутрішньоутробного розвитку (зародки 13,0-13,5 мм тім'яно-куприкової довжини (ТКД)) в тілі ембріона відбуваються зміни в системі кардинальних вен, які призводять до появи непарної та напівнепарної вен. Розміри непарної та напівнепарної вен змінюються не однаково у різні періоди пренатального онтогенезу і мають тенденцію до збільшення. Найбільш інтенсивно ростуть непарна та напівнепарна вени на восьмому тижні передплодового періоду та на сьомому-восьмому місяці плодового періоду. Впродовж пренатального періоду онтогенезу відбувається поступове зміщення устєвого відділу непарної та напівнепарної вен відносно хребта в каудальному напрямку. Схожі до дефінітивних топографо-анатомічні взаємовідносини непарної та напівнепарної вен з оточуючими органами та структурами втановлюються наприкінці плодового періоду та у новонароджених. Варіабельність непарної та напівнепарної вен протягом передплодового та плодового періодів, а також у новонароджених зумовлена особливостями розвитку кардинальних вен впродовж перших двох місяців ембріонального розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Е70*333.89*692.132,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Межидов С.Х. 
Проникність еритроцитів до кріопротекторів і структурно-функціональний стан компонентів їх цитоплазми на етапах кріоконсервування: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.19 / С.Х. Межидов ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомед. — Х., 1999. — 32 с. — укp.

В дисертаційній роботі методами ЕПР, ЯМР вивчено вплив температури і концентрації внутрішньоклітинного білка на проникність еритроцитів людини до різних кріопротекторів. Розраховані коефіцієнти проникності, розподілу, енергія активації і т.і. Показано, що концентрація внутрішньоклітинного гемоглобіну впливає як на розподіл, так і на швидкість проникнення гліцерину. Методами ЕПР та спектрофотометрії показано, що в гіпертонічних розчинах різних речовин відбуваються виражені зміни мікров'язкості цитоплазми і конформації внутрішньоеритроцитарного гемоглобіну. В роботі досліджена залежність збереження еритроцитів від концентрації, поєднання різних високо- та низькомолекулярних речовин і швидкості заморожування. Теоретично обгрунтовано підхід і створені економічні і менш трудомісткі способи кріоконсервування еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*669.343.1с8,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Фролова Л.З. 
Імітаційні моделі масопереносу респіраторних газів в організмі та їх чисельний аналіз: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.З. Фролова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Виконана і обгрунтована нова практична спрощена математична модель, на базі якої створена імітаційна модель по дослідженню функціонування системи дихання в організмі людини, а саме процесів газообміну в організмі на тривалих інтервалах часу за умов гіпоксії. Дано якісний аналіз результатів експериментів, які проведені на імітаційній моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.236в641.0,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Кузьменко Ю.Ю. 
Мікроциркуляторне русло червоподібного відростка людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.Ю. Кузьменко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено структурним механізмам ангіогенезу кровоносних і лімфоносних судин мікроциркуляторного русла червоподібного відростка людини в пренатальному періоді онтогенезу. Методами світлової та електронної мікроскопії встановлено, що органоспецифічне гемо- і лімфомікроциркуляторне русло червоподібного відростку людини в пренатальному періоді онтогенезу розвивається за рахунок вторинного ангіогенезу. Вторинний ангіогенез включає: 1) розвиток артеріол з м'язовою оболонкою; 2) розвиток посткапілярних і збиральних венул, в тому числі і специфічних посткапілярних венул з високим ендотелієм; 3) формування "бруньок росту", з яких розвиваються вторинні кровоносні капіляри; 4) формування "бруньок росту", з яких розвиваються вторинні лімфатичні капіляри. Найбільш характерним проявом вторинного ангіогенезу в червоподібному відростку людини в пренатальному періоді онтогенеза являється: 1) брунькування; 2) анастомозування; 3) ремоделювання капілярної петлі і формування капілярної сітки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*694.423*692.13,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кравченко О.К. 
Стан властивостей основних нервових процесів, функції пам'яті та уваги у людей зрілого та похилого віку: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.13 / О.К. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Встановлено, що властивості основних нервових процесів (функціональна рухливість і сила), сенсомоторні та психічні функції стабілізуються на максимальному рівні у віковій групі 21 - 25 років, після чого спостерігається їх поступове зниження - сповільнене у першому зрілому та більш інтенсивне у другому зрілому, а також похилому віці. Визначено динаміку зв'язків властивостей нервових процесів із сенсомоторними та психічними функціями. З'ясовано, що деякі показники сенсомоторних реакцій різного ступеня складності, параметри пам'яті та уваги досліджуваного вікового періоду мають мінливі зв'язки з властивостями основних нервових процесів. Вперше досліджено вікову динаміку психофізіологічних функцій у людей віком 21 - 74 років з різним рівнем розвитку властивостей основних нервових процесів. Доведено, що у обстежуваних з різним рівнем розвитку властивостей функціональної рухливості та сили нервових процесів, характер та спрямованість онтогенетичних змін психофізіологічних функцій однакові, але враженість їх різна. Особи з високим рівнем властивостей основних нервових процесів характеризувались достовірно вищими показниками пам'яті, уваги, сенсомоторної реактивності, меншими змінами та більш пізнім початком їх зниження, ніж люди з низьким рівнем розвитку типологічних властивостей вищої нервової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177.54в2:Ю9,022 + Ю937.43/44
Шифр НБУВ: РА309582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Бобрякова І.Л. 
Чутливість математичної моделі та оптимальність регуляції функціональної системи дихання: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / І.Л. Бобрякова ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання математичного моделювання функціональних систем саморегуляції системи дихання за умов напруженого м'язового навантаження й у складній ситуаційній обстановці. Досліджено чутливість математичної моделі системи дихання до зміни фізіологічних параметрів. Розроблено та обгрунтовано математичні моделі саморегуляції системи дихання, що базуються на різноманітних критеріях оптимальності. Здійснено чисельний аналіз моделей керування газообміном за критерієм оптимальності, заснованим на принципі гомеостазу напруження кисню в артеріальній крові, а також за критерієм компромісного вирішення конфліктних ситуацій. Аналіз обчислювальних експериментів дозволив зробити висновки про вплив систем зовнішнього дихання і кровообігу на формування рівнів керуючих впливів, а також про роль гіпоксичного та гіперкапнічного стимулів регуляції у випадку впливу на організм збурень внутрішнього та зовнішнього середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.2*112.6в661.5,022
Шифр НБУВ: РА310464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Попівненко Л.І. 
Розробка методу та вимірювання модуля зсуву мембран еритроцитів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Л.І. Попівненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено метод вимірювання модуля розтягу за сталої площі (модуля зсуву) мембрани еритроцита людини за часом протікання крізь циліндричний мікрокапіляр певної кількості суспензії з відомим гематокритом. Створено фізико-математичну модель процесу всмоктування еритроцитів людини у циліндричний мікрокапіляр з діаметром, який не перебільшує характерний розмір клітини. Визначено час проходження еритроцита крізь мікрокапіляр у залежності від перепаду тиску на ньому, в'язкості зовнішньоклітинного розчину, модуля зсуву клітинної мембрани, довжини та радіуса мікрокапіляра. Обгрунтовано методику визначення модуля зсування мембрани еритроцита людини за часом протікання крізь мікрокапіляр певної кількості суспензії клітин із заданим гематокритом. Проведено експерименти щодо визначення модуля зсуву мембран еритроцитів консервованої за 4 C крові людини в залежності від строків зберігання (2 - 20 днів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241*715.1,022
Шифр НБУВ: РА309199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Дахнов С.Л. 
Акустичні властивості респіраторного тракту людини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / С.Л. Дахнов ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено акустичні властивості респіраторного тракту людини. Розроблено ряд сучасних методів електронної багатоканальної реєстрації та комп'ютерної обробки сигналів, характерних для коливань поверхні тіла людини. Проведено аналіз респіраторного тракту як аеродинамічного й акустичного каналів. Досліджено вплив фізичних та фізіологічних особливостей верхніх дихальних шляхів на характеристики шумів дихання.Показано, що завдяки великій швидкості потоку повітря в голосовій щілині виникає його турбулізація і, як наслідок, ефективне шумоутворення. На підставі аналізу спектрально-часових характеристик шумів дихання в нормі та патології проведено об'єктивізацію аускультативних ознак (вербальних моделей). Виконано і досліджено зміни основних і додаткових типів дихання, акустичних характеристик респіраторного тракту хворих в процесі їх одужання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.2*715.2,022 + Р412-431с05
Шифр НБУВ: РА310500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Гут 
Дослідження експресії муцинових генів в кон'юнктиві ока людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / Ірина Йосифівна Гут ; НАН України, Інститут молекулярної біології і генетики. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*443.1,022
Шифр НБУВ: РА308241

Рубрики:

      
14.

Конарева І.М. 
Індивідуальні особливості пов'заних з подією ЕЕГ-потенціалів людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.М. Конарева ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень взаємозв'язку між параметрами, пов'язаними з дією ЕЕГ-потенціалів (ППП), ритмів ЕЕГ і психологічними характеристиками особистості за умов виконання цілеспрямованих поведінкових актів і в стані спокою. Встановлено, що однією з кардинальних причин міжіндивідуальної варіативності амплітудних параметрів ППП і ЕПГ є психологічні характеристики випробуваних. Зареєстровано домінування лівої півкулі головного мозку під час здійснення задачі на час сенсомоторної реакції та правої півкулі у ході відліку часових інтервалів. Охарактеризовано кореляційні взаємовідносини біоелектричних ЕЕГ і психологічних показників з величиною часу реакції та продукованого часового інтервалу. Описано зміни динаміки ППП і ЕЕГ, зумовлені проведеним сеансом біозворотного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.375 + Е70*739.177.52*715.3 + в738.4
Шифр НБУВ: РА317248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Лівшиць Л.А. 
Природа, походження та шляхи розповсюдження мутацій, що спричинюють моногенні спадкові захворювання: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.А. Лівшиць ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено природу, походження та механізми розповсюдження мутантних генів (ТРБМ, SMN, NAIP, FMR-1, дистрофіну та AZF) у популяції населення України та ролі гетерогенності геному в патогенезі тяжких моногенних спадкових захворювань: муковісцидозу, спінальної м'язової атрофії, синдрому Мартіна - Бела, м'язової дистрофії Дюшена, необструктивних форм чоловічого безпліддя. Вперше у хворих на дані захворювання в Україні встановлено характер асоціації між мутантним генотипом і клінічними проявами фенотипу. На базі аналізу даних про походження та розповсюдженість мутацій генів цих спадкових захворювань встановлено основні закономірності процесів підтримання частоти окремих генних мутацій у популяціях населення України. Розроблено стратегію використання ДНК-аналізу мутантних генів для діагностики та профілактики тяжких спадкових захворювань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.33 + Е70*441.221.33
Шифр НБУВ: РА313542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Вількер А.Л. 
Генетико-демографічні процеси в популяціях малих міст та сіл східної України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.Л. Вількер ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 14 с. — укp.

Встановлено, що демографічному процесові малочисельних міст і селищ східної України притаманні зниження показників ефективної чисельності, шлюбності, частки новонароджених у репродуктивно сприятливому віці, низька та недостатня для простого відтворення народжуваність. Встановлено, що більша частка індекса тотального добору припадає на компоненту диференційної плодючості. Найбільшу роль у формуванні розподілу популяцій відіграють соціально значущі ознаки - освіта та професія, причому їх роль у формуванні шлюбної структури зростає. Значення національності, місця народження як факторів, що формують популяцію, знижується. Показники структури неоднакові для популяцій різної чисельності та національного складу. Найбільш високі значення компонент аутбрідингу відзначено в міських популяціях, найменші - в українських селищах. Російські селища за цими показниками займають проміжне положення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*804*803.3(4УКР) + Е70*446.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313646 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Івнєв Б.Б. 
Механізми діяльності мозку при фізіологічному та патологічному (хвороба Альцгеймера) психічному старінні: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / Б.Б. Івнєв ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2001. — 35 с. — укp.

Розглянуто проблему нейрофізіологічного забезпечення вищих коркових функцій у стані фізіологічного психічного старіння та у випадках хвороби Альцгеймера. Обгрунтовано концепцію розвитку патологічного психічного старіння, розроблено критерії ранньої діагностики та прогнозування хвороби Альцгеймера на підставі виявлення механізмів розвитку когнітивних порушень, зумовлених хворобою, а не фізіологічним психічним старінням (за допомогою методів викликаних потенціалів мозку та електроенцефалографічного картування). Наведено патогенетичне обгрунтування змін в діяльності центральної нервової системи, обумовлених порушеннями в інших (імунній, генетичній та антиоксидантно-оксидантній) системах організму, у випадках хвороби Альцгеймера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*334.6 + Р645.028-3
Шифр НБУВ: РА316494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Терпиляк О.І. 
Імуногенетичні маркери формування анеуплоїдного потомства: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.І. Терпиляк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив антигенів головного комплексу гістосумісності у взаємодії з іншими факторами на схильність до формування анеуплоїдного потомства людини. На підставі імуногенетичного обстеження 231 людини доведено, що на формування анеуплоїдного потомства людини вагомий вплив мають: наявність у батьків А10, В40, В41, В51 антигенів І-го класу й алелі DQA1*0301 гена DQA1 ІІ-го класу HLA-системи; порушення функції щитовидної залози, зокрема, аутоімунний тиреоїдит; звичне невиношування вагітності в анамнезі. Встановлено, що антигени В40 і В51 одночасно є маркерами схильності до порушень функції щитовидної залози, а наявність антигена В51 і алелі DQA1*0301 може розглядатися як фактор ризику до аутоімунного тиреоїду. На підставі отриманих результатів розроблено підходи до формування груп ризику для пренатальної діагностики хромосомної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.33 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА317192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Квак О.В. 
Вплив пептидного комплексу нирок на процеси секреції та реабсорбції в цьому органі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Квак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження регуляторної дії пептидного комплексу нирок у забезпеченні процесів секреції та реабсорбції за фізіологічних умов і дії фізіологічно активних речовин, що моделюють стан даних процесів. Розкрито основи локальної пептидної регуляції ниркових функцій. Встановлено, що пептидний комплекс нирок за фізіологічних умов та під час модуляції процесів секреції та реабсорбції фізіологічно активними речовинами здатний регулювати основні ниркові функції: підвищувати клубочкову фільтрацію, виявляти натрійуретичний ефект, який визначається зменшенням реабсорбції іонів натрію на рівні проксимального та дистального канальців, пригнічувати реабсорбцію іонів фосфору та кальцію у проксимальному відділі нефрону, підсилювати їх виділення з організму, підвищувати виділення кінцевих продуктів обміну з крові (креатиніну, сечовини) та їх екскрецію з сечею, впливати на канальцеву секрецію на рівні дистального звивистого канальця. Досліджено, що пептидний комплекс нирок володіє натрійуретичним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*695.11*735
Шифр НБУВ: РА313357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Біляєвська С.Ю. 
Мікробіологічне обгрунтування використання плацентарних препаратів та декаметоксину при синьогнійній інфекції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / С.Ю. Біляєвська ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Проведено експериментальні дослідження, в яких обгрунтовано застосування декаметоксину та препаратів з плаценти людини - амніоцену і біоглобіну за новим призначенням як імуностимуляторів. Протимікробний препарат декаметоксин у дозах від 10 до 20 мг/кг, протизапальні препарати "Амніоцен" і "Біоглобін" є імунологічно безпечними, мають селективну здатність впливати на клітинну ланку імунної системи, а також чинять виразну стимулювальну дію на антитілогенез, що зумовлює доцільність їх використання як імуномодулюючих засобів. Показано протективну роль інтактних та активованих амніоценом та біоглобіном імуноцитів у разі синьогнійної інфекції. Обгрунтовано ефективність використання декаметоксину, амніоцену та біоглобіну у разі експериментальної синьогнійної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.12 + Е70*333.7*74*726 + Р514.85-52
Шифр НБУВ: РА314054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського