Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (94)Реферативна база даних (3832)Книжкові видання та компакт-диски (2897)Журнали та продовжувані видання (967)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 284
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Рожкова З.З. 
nothingsup1/sup Н ЯМР Iin vivo/I для встановлення зв'язку між локальним станом головного мозку людини і магніторезонансними характеристиками церебральних метаболітів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / З.З. Рожкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено новий кількісний підхід до аналізу експериментальних даних на базі гіпотези про взаємозв'язок спектральних конфігурацій з метаболічним станом індивідуального мозку. Запропоновано спосіб візуалізації стану головного мозку за допомогою карт розподілу спектральних конфігурацій і конфігурацій часів релаксації основних церебральних метаболітів. Здійснено кількісне визначення вікових і регіональних залежностей часів релаксації та вмісту церебральних метаболітів у разі норми та за умов патології. Визначено кількісні критерії для клінічної діагностики патології центральної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.177 в73 +
Шифр НБУВ: РА341494

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Гаріфулін О.М. 
Ідентифікація комплексів генів, які змінюють нормальну експресію в астроцитарних гліомах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.М. Гаріфулін ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Отримано результати про участь у канцерогенезі злоякісних асроцитарних гліом біля 1 % генів, що експресуються у головному мозку. Визначено, що чотириразовее зниження кількості РНК зразка астроцитарної пухлини є його нормалізацією із зразком РНК головного мозку людини для адекватного нозерн-аналізу експресії досліджуваних генів. Виділено групи для 203 ідентифікованих генів із відомою функцією, які потенційно задіяні у комплексах процесів неопластичної трансформації астроцитів. Доведено, що активація переважно в гліомах інгібованого у нормі гена Sox-2 може визначати у пухлинах експресію генів, які функціонують лише в проліферованих ембріональних нервових клітинах. Встановлено значно виражену експресію інгібованого у нормі гена HC gp-39 тільки у гліобластомі, для діагностики якої він може використовуватись як молекулярний маркер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.177*445.4 + Е70*443.1*992.4*44 + Р569.627.7-2
Шифр НБУВ: РА313923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кочешкова Н.С. 
Ідентифікація та властивості іон-транспортувальних АТР-гідролаз сперматозоїдів чоловіків за умов олігозооспермії: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.С. Кочешкова ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані досліджень щодо ідентифікації активностей АТРазних систем з зовнішньо- та внутрішньоклітинною локалізацією активних центрів у сперматозоїдах чоловіків. Вивчено особливості їх функціонування за нормального стану даних систем та у разі олігозооспермії. Установлено зміни вмісту нітритів за умов розвитку цієї патології. Установлено, що олігозооспермія зумовлює значну частку випадків (30 %) чоловічого безпліддя. Запропоновано новий біохімічний тест на наявність олігозооспермії, який грунтується на визначенні величини "загальної" еозин Y-чутливої АТРазної активності сперматозоїдів за умов додавання 0,5 % розчину сапоніну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.11 + Р696-324 +
Шифр НБУВ: РА354261

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кваша С.М. 
Ідентифікація та характеристика нових генів людини з використанням NotI-"зв'язувальних" бібліотек: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / С.М. Кваша ; Ін-т молекуляр. біології і генетики НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше ідентифіковано нові гени людини: ген калієвого каналу Kv1.7, ген hUNC93, ген кінази MLK4. Ізолювання кДНК генів здійснено за допомогою методів молекулярної біології - полімеразною ланцюговою реакцією, скринінгу кДНКової бібліотеки, ЗТПЛР і RACE. Для кожного гена визначено рівень експресії в різних тканинах, геномну структуру та хромосомну локалізацію. У виведеній амінокислотній послідовності, яка кодується ідентифікованими генами, визначено домени та мотиви. З використанням інформації про функцію продуктів відповідних гомологів або ортологів ідентифікованих генів, домени та мотиви виведених білків, які кодуються ідентифікованими генами, і хромосомну локалізацію ідентифікованих генів передбачено роль продуктів ідентифікованих генів в організмі людини. Вперше визначено оптимальну концентрацію формаміду та гліцерину в реакційній суміші для секвенування GC-багатих матриць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*440.16*992.4
Шифр НБУВ: РА316851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Фролова Л.З. 
Імітаційні моделі масопереносу респіраторних газів в організмі та їх чисельний аналіз: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.З. Фролова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Виконана і обгрунтована нова практична спрощена математична модель, на базі якої створена імітаційна модель по дослідженню функціонування системи дихання в організмі людини, а саме процесів газообміну в організмі на тривалих інтервалах часу за умов гіпоксії. Дано якісний аналіз результатів експериментів, які проведені на імітаційній моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733.236в641.0,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Дроздова Л.А. 
Імунна відповідь і зміна показників гомеостазу в різні терміни після радіаційного впливу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.А. Дроздова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено особливості стану фізіологічних функцій імуноендокринного комплексу, гемостазу й ліпідного обміну в донорів і ліквідаторів аварії на ЧАЕС у віддаленому періоді після опромінення. Запропоновано нове вирішення науково-практичної фізіологічної проблеми динаміки формування компенсаторно-адаптивних фізіологічних змін у ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) у віддалений період після дії радіаційного впливу. Доведено, що у віддаленому періоді (через сім і дев'ять років) після радіаційного впливу в ЛНА формуються різні типи імунної відповіді, які характеризуються різним ступенем виразності та спрямованості імунореактивності. Встановлено різну частоту поширення типів імунної відповіді залежно від строків обстеження, перебування у зоні аварії та дози опромінення. Показано взаємозв'язок формування гіпоергічного типу імунореактивності у ліквідаторів, які перебували у зоні аварії у 1986 р., з низьким вмістом пролактину у сироватці крові через сім років після аварії. У ЛНА у віддалений період, через сім років, у разі достовірного підвищення вмісту тестостерону та кортизолу виявлено формування гіпотипу імунореактивності. Порушення гемостазу зафіксовано у 25 % ЛНА, що виражається в скороченні часу згортання крові та підвищенні вмісту фібриногену, що поєдано з формуванням гіпергічного типу імунної відповіді. У 37,5 % ліквідаторів з гіпотипом імунної відповіді виявлено порушення фібринолітичної активності та зниження протромбінового індексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*745 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА362109

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Терпиляк О.І. 
Імуногенетичні маркери формування анеуплоїдного потомства: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.І. Терпиляк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив антигенів головного комплексу гістосумісності у взаємодії з іншими факторами на схильність до формування анеуплоїдного потомства людини. На підставі імуногенетичного обстеження 231 людини доведено, що на формування анеуплоїдного потомства людини вагомий вплив мають: наявність у батьків А10, В40, В41, В51 антигенів І-го класу й алелі DQA1*0301 гена DQA1 ІІ-го класу HLA-системи; порушення функції щитовидної залози, зокрема, аутоімунний тиреоїдит; звичне невиношування вагітності в анамнезі. Встановлено, що антигени В40 і В51 одночасно є маркерами схильності до порушень функції щитовидної залози, а наявність антигена В51 і алелі DQA1*0301 може розглядатися як фактор ризику до аутоімунного тиреоїду. На підставі отриманих результатів розроблено підходи до формування груп ризику для пренатальної діагностики хромосомної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.33 + Р252.215
Шифр НБУВ: РА317192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Слюсаренко О.Є. 
Імунологічна реактивність організму за різних умов техногенного забруднення середовища важкими металами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Є. Слюсаренко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 20 с. — укp.

Виявлено, що найбільш високу реактивність за умов фонової експозиції у міському середовищі та зонах промислового забруднення імунна система виявляє стосовно ртуті та кадмію, у меншій мірі - до свинцю. Встановлено, що залежність параметрів імунної системи від концентрації ртуті в організмі носить більш визначений характер, ніж від рівня свинцю та кадмію та виявляється в стимуляції імунітету на ранніх етапах онтогенезу (1 - 6 років) і наступній (до 70 років) імуносуперсивній дії. Визначено, що дефіцит Т- і В-клітинних ланок у дітей і збільшення лімфоцитів у дорослих середнього віку певною мірою викликані впливом металів, а зміни в гуморальній ланці не пов'язані з їх дією. Встановлено, що найбільш істотний вплив металів (ртуті та кадмію) на стан імунного статусу мав місце у дітей 7 - 11 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*74*801.1-641 +
Шифр НБУВ: РА328287

Рубрики:

      
9.

Конарева І.М. 
Індивідуальні особливості пов'заних з подією ЕЕГ-потенціалів людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.М. Конарева ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень взаємозв'язку між параметрами, пов'язаними з дією ЕЕГ-потенціалів (ППП), ритмів ЕЕГ і психологічними характеристиками особистості за умов виконання цілеспрямованих поведінкових актів і в стані спокою. Встановлено, що однією з кардинальних причин міжіндивідуальної варіативності амплітудних параметрів ППП і ЕПГ є психологічні характеристики випробуваних. Зареєстровано домінування лівої півкулі головного мозку під час здійснення задачі на час сенсомоторної реакції та правої півкулі у ході відліку часових інтервалів. Охарактеризовано кореляційні взаємовідносини біоелектричних ЕЕГ і психологічних показників з величиною часу реакції та продукованого часового інтервалу. Описано зміни динаміки ППП і ЕЕГ, зумовлені проведеним сеансом біозворотного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р343.375 + Е70*739.177.52*715.3 + в738.4
Шифр НБУВ: РА317248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Черненко А.В. 
Індивідуальна анатомічна мінливість коронок зубів у людей юнацького віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.В. Черненко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Уперше з застосуванням комплексу анатомо-антропологічних методів вивчено індивідуальну анатомічну мінливість зубів, зокрема, їх коронок у людей юнацького віку, що мешкають у м.Харків. Установлено регіональні морфологічні особливості коронок різців, ікол, малих кутніх зубів, великих кутніх зубів на верхній і нижній щелепах з урахуванням їх кількості, розташування у зубному ряду та їх будови. На підставі одержаних результатів проведено порівняльну характеристику морфологічних ознак даних коронок. Визначено межі коливання значень їх параметрів залежно від розташування у зубному ряду. За допомогою математичного аналізу статистично підтверджено збільшення ширини та діаметра коронок зубів у разі розташування їх за межами зубного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.93 + Е70*694.13 +
Шифр НБУВ: РА343176

Рубрики:

      
11.

Арбузов В.І. 
Індивідуальна анатомічна мінливість морфології симпатичного стовбура та його гілок у людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.І. Арбузов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

Вивчено індивідуальну анатомічну мінливість вузлів і гілок симпатичного стовбура з урахуванням скелетотопії, соматотипу, віку, статі, структурної організації гілок. За результатами проведених морфологічних досліджень (сомато-, морфометричних, макромікроскопічних, гістологічних, математичних) установлено, що для будови симпатичного стовбура характерна виражена анатомічна мінливість залежно від розмірів, форми вузлів і гілок, їх кількості, скелетотопії та соматотипу. Виділено форми вузлів, установлено їх розміри, скелетотопію, описано "латеральну гілку" від краніальних вузлів грудної частини. Відзначено, що мієлоархітектоніка "латеральної гілки" характеризується віковими кількісними та якісними змінами. У плодів віком 36-ти тижнів виявлено мієлінові волокна тонкого діаметра. У новонароджених збільшується загальна кількість цих волокон та з'являються середні за розміром волокна. В осіб зрілого віку у нервах за кількістю переважають безмієлінові волокна, у спектрі налічується тонких волокон 82,6 %, середніх - 14,3 %, товстих - 3,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.4 + Е70*699.142 +
Шифр НБУВ: РА366625

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Гриджук М. Ю. 
Індивідуальна радіорезистентність людини та розробка системи добору осіб для роботи з джерелами іонізуючих випромінювань: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / М. Ю. Гриджук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 34 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито особливості адаптивної відповіді організму людини, залежно від вегетативного статусу, на хронічну дію іонізуючого випромінювання, що визначає процес формування її радіорезистентності. З'ясовано, що індивідуальну радіорезистентність можна визначити за загальними показниками. Встановлено, що значення максимального споживання кисню, десять показників кардіогемодинаміки та п'ять показників кардіоритму, які визначаються в процесі тестування стану серцево-судинної та вегетативної нервової систем з застосуванням навантажувального тесту, є достатніми для формування єдиного інтегрального показника, що відображає ступінь порушення гомеостазу за хронічної дії радіаційного чинника та характеризує радіорезистентність людини. Визначено дозову залежність запропонованого інтегрального показника для осіб чоловічої та жіночої статі залежно від їх вегетативного статусу. Запропоновано експрес-методику неінвазивного визначення індивідуальної радіорезистентності людини за загальними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-638 + Р126
Шифр НБУВ: РА384593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Станішевська Т.І. 
Індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.І. Станішевська ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі комплексного морфофункціонального дослідження одержано нові дані про індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток південно-східного регіону України з різним соматотипом. За допомогою використання методу лазерно доплерівської флоуметрії (ЛДФ) здійснено графічну реєстрацію тканинного кровотоку, розроблено нормативні ЛДФ-метричні параметри жіночого організму та надано об'єктивну оцінку стану мікроциркуляції в різні фази оваріально-менструального циклу. Уточнено дані про добову динаміку показників і досліджено реакції системи мікроциркуляції на теплову пробу у різних фазах менструального циклу. Встановлено індивідуально-типологічні особливості мікроциркуляції крові у дівчат-студенток з різним соматотипом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.154 + Р731.90 + Е71*602 + Е70*732.13*05 +
Шифр НБУВ: РА342621

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Кравченко В.І. 
Індивідуально-типологічні особливості реагування людини на дію запахів ефірних олій лимону і лаванди: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.І. Кравченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив фонової одоростимуляції ефірних олій лимону та лаванди на нейродинамічні функції, короткочасну пам'ять та функціональну активність головного мозку. Показано, що експозиція запаху ефірної олії лимону здійснює активований вплив на центральну нервову систему, що має прояв у відповідних змінах електричної активності головного мозку та показників нейродинамічних функцій. Завдяки такій активованій дії даний одорант сприяє кращому запам'ятовуванню першо- та другосигнальних подразників. Виявлено, що для ефірної олії лаванди притаманний модулювальний вплив на нейродинамічні функції обстежуваного. За цього характер реагування на одорацію обома досліджуваними оліями залежить також від індивідуально-типологічних особливостей, зокрема, рівня екстраверсії та нейротизму, а також статі. З'ясовано, що в емоційно стійких осіб фонова експозиція ефірної олії лаванди зумовлювала покращення точності короткочасної пам'яті на другосигнальні подразники. Показано нетиповий збуджувальний вплив олії лаванди на інтровертів і осіб з високим рівнем нейротизму. Обидва запахи виявляли більш виражений активований вплив на нейродинамічні процеси та стан функцій уваги в жінок. З'ясовано взаємозв'язок між суб'єктивною оцінкою запаху та станом нейродинамічних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222.1 +
Шифр НБУВ: РА341953

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Каїра В. В. 
Інформаційна технологія визначення функціонального стану та терміну дозрівання кератиноцитів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / В. В. Каїра ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено аналіз процесу вирощування кератиноцитів і дослідження знімків клітин з метою визначення можливості їх використання для визначення функціонального стану та термінів дозрівання кератиноцитів. Розроблено спосіб визначення функціонального стану окремих вирощуваних клітин і ділянок моношару кератиноцитов на основі аналізу зображень клітинного матраца. Досліджено можливості та вибрано релевантний метод виділення ознак відносно заповнення матраца клітинами кератиноцитів з метою обліку зміни їх кількості та визначення якості вирощуваного матраца. Розроблено модель зростання клітин і класифікатор ознак відносного заповнення зображення матраца клітинами кератиноцитів. Запропоновано програмне забезпечення й інформаційну технологію щодо визначення функціонального стану та термінів дозрівання клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*743.3 в760.9 + Р353.4 с51
Шифр НБУВ: РА380787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Григор'єв П. Є. 
Інформаційна технологія моніторингу стану людини для визначення його залежності від космофізичних факторів: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.03.11 / П. Є. Григор'єв ; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Надано нове вирішення проблеми створення інформаційної технології для визначення залежності стану людини від космофізичних факторів. Сформовано інформаційну модель комплексного об'єкту дослідження, який об'єднує внутрішньоклітинний, індивідуальний, груповий та популяційний рівні та визначено закономірності впливу космофізичних факторів на стан людини. Створено інформаційну технологію моніторингу, яка включає етапи одержання даних про динаміку психічної та фізіологічної складових стану випробуваного та факторів зовнішнього середовища, аналіз одержаної інформації та надання результатів. Встановлено, що базовим засобом реалізації інформаційної технології є розроблена інформаційна система діагностики стану людини, яка забезпечує тестування користувача з передачею діагностичної інформації на сервер, проведення аналізу з подальшим наданням результатів і висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*114-659 + Е70*801.1-659
Шифр НБУВ: РА377519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Томчук М.А. 
Інформаційно-вимірювальна система для неінвазійної спектрофотометрії біотканин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / М.А. Томчук ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки, дослідження і застосування спектрофотометричної інформаційно-вимірювальної системи для діагностики біотканин неінвазійним методом. Запропоновано метод дифузного відбивання, який відзначається тим, що під час вимірювання спектрального значення інтегрального коефіцієнта використовується інтегрувальний зонд, який оптично зв'язаний з монохроматором через волоконно-оптичний хвилевід. Наведено математичну модель трансформації випромінювання приповерхневим прошарком біотканини як зразка вимірювання, що дозволяє враховувати розсіювальні ефекти і визначити інформативні характеристики за спектральними значеннями інтегрального коефіцієнта дифузного відбивання. Вдосконалено математичну модель трансформації випромінювання у сферичному первинному перетворювачі, що дозволяє врахувати тіньові ефекти в зонді, а також визначити його оптимальні оптико-геометричні та енергетичні характеристики. Розроблено схеми інформаційно-вимірювальної системи. Проаналізовано похибки вимірювального каналу. Створено методики інженерного проектування та проведено експериментальні дослідження з застосуванням розробленої вимірювальної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*669в641
Шифр НБУВ: РА315337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Акімова В.М. 
Адаптаційні зміни лейкоцитів периферичної крові при дії дозованого фізичного навантаження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / В.М. Акімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено роль лейкоцитів периферичної крові у механізмах формування адаптаційно-компенсаторних реакцій організму людей з різним рівнем функціональної активності серця за дії короткотривалого дозованого фізичного навантаження різної інтенсивності. Досліджено особливості змін показників функціональної активності лейкоцитів та ендокринну функцію тимуса у молодих нетренованих практично здорових чоловіків за умов дії двох режимів двоступеневого фізичного навантаження: на рівні 35 % та 50 % належного максимального споживання кисню (НМСК) організмом (помірного навантаження) та 75 % і 100 % НМСК (субмаксимального навантаження), у людей, хворих на стабільну стенокардію, за умов дії помірного навантаження. Встановлено, що протягом першої години після фізичного навантаження як помірної, так і субмаксимальної інтенсивності у здорових людей виникають зміни популяційного складу лейкоцитів крові, виражені у зниженні вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, Т-хелперів та Т-цитотоксичних лімфоцитів та зростанні вмісту нейтрофільних гранулоцитів, у той час як загальна кількість лейкоцитів не змінюється. Встановлено стимулювальний ефект фізичного навантаження на показники неспецифічної резистентності організму здорових нетренованих осіб: зростання бактерицидної активності нейтрофілів і тенденцію до активації фагоцитарної функції.Встановлено, що фізичне навантаження помірної інтенсивності у людей, хворих на стабільну стенокардію, викликає зниження кількості Т-хелперів і зростання Т-цитотоксичних лімфоцитів. Вірогідних змін інших показників імунореактивності не встановлено. Показано, що помірне та субмаксимальне фізичне навантаження у здорових чоловіків викликає, в основному, розвиток неспецифічної адаптаційної реакції активації, яка свідчить про стимулювальний вплив обраних режимів фізичного навантаження на імунну систему. Встановлено, що у 25 % осіб, хворих на стабільну стенокардію, вплив помірного фізичного навантаження має стресовий характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*732.242 +
Шифр НБУВ: РА349048

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Куркчи О.Е. 
Адаптаційні реакції, що розвиваються у студентів при тривалій роботі з персональними комп'ютерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.Е. Куркчи ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено адаптаційні реакції, що формуються у студентів за умов тривалої роботи з персональними комп'ютерами. За результатами проведених досліджень установлено зміну адаптаційного потенціалу серцево-судинної системи, формування неспецифічних адаптаційних реакцій, посилення симпатичної регуляції, зниження функцій пам'яті, зміну біоритмологічних показників, зменшення продукції мелатоніну в обстежених українських і малазійських студентів. На підставі даних індивідуального оцінювання більш значні зрушення виявлено в іноземних студентів. У процесі виявлення симптомів гіперчутливості до дії електромагнітних полів персональних комп'ютерів більшу кількість гіперсенситивів зафіксовано серед малазійських студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.4 + Р124.04 +
Шифр НБУВ: РА366524

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Лисенко 
Адаптація респіраторної системи людини в умовах тривалої м'язової діяльності і стан деяких нейродинамічних та психофізіологічних функцій: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Сергій Григорович Лисенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*739.177.545
Шифр НБУВ: РА366203

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського