Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (800)Книжкові видання та компакт-диски (452)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=З843.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єгоров С.Г. 
Вплив характеристик розплаву на умови кристалізації та властивості вирощуваних кристалів кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.03 / С.Г. Єгоров ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2006. — 22 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу властивостей і характеристик розплаву на кристалізацію монокристалів і розподіл домішок. Проаналізовано вплив електромагнітного поля плавильного індуктора на процеси, які протікають у розплаві. Описано переважні механізми перемішування розплаву в рідкій зоні в процесі вирощування монокристалів кремнію методом безтигельної зонної плавки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + З843.312-06 +
Шифр НБУВ: РА342431

Рубрики:

      
Категорія:    
2.

Білевич Є.О. 
Формування полірованої поверхні монокристалів телуриду кадмію та твердих розчинів на його основі в травильних композиціях HNOsub3/sub - HHal - комплексоутворювач для приладів електронної техніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Є.О. Білевич ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням математичного планування експерименту побудовано поверхні однакових швидкостей травлення (діаграми Гіббса) вказаних напівпровідників у досліджуваних системах розчинів з використанням ацетатної, лактатної, тартної та цитратної кислот як комплексоутворювача та хлоридної, бромидної та йодидної як галогенідних кислот. На підставі результатів аналізу та методами електронно-зондового мікроаналізу, рентгенівської фотоелектронної спектроскопії поверхневих плівок, які утворюються після кислотного травлення, встановлено, що дані плівки неоднорідні та збагачені, в основному, оксидами телуру, а шорсткість поверхні змінюється в межах від 0,2 до 0,1 мкм. Установлено вплив хімічної обробки поверхні на електрофізичні параметри структур Au - p - CdTe. У досліджених системах оптимізовано склад полірувальних травильних композицій, розроблено режими та методи підготовки полірованих поверхонь телуриду кадмію та твердих розчинів на його основі, випробуваних за заводських умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.32
Шифр НБУВ: РА317174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Баганов Є.О. 
Керування умовами гетероепітаксійного росту з рідкої фази у неізоперіодній системі GaSb/InAs: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Є.О. Баганов ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості гетероепітаксії з рідкої фази у неізоперіодній системі GaSb-InAs, що утворює гетероперехід II роду. Проведено теоретичний аналіз процесів, які мають місце під час гетероепітаксії GaSb/InAs, визначено умови, що забезпечують планарність гетеромережі й епітаксійного шару, встановлено основні вимоги щодо методу епітаксії. Побудовано математичну модель і розроблено комп'ютерний алгоритм для процесів тепломасопереносу, що мають місце у разі використання методу імпульсного охолодження насиченого розчину-розплаву. За допомогою моделювання визначено технологічні режими для забезпечення теоретично розрахованих умов росту. Запропоновано нову методику рідкофазної епітаксії на базі використання охолодження тильного боку підкладки потоком газу, що подається ззовні реактора та дозволяє керувати умовами росту на початкових стадіях і протягом усієї епітаксії. Практично реалізовано касету, що містить додатковий тепловий вузол для застосування нової методики. Експериментально одержано планарні гетероепітаксійні структури GaSb/InAs.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 + К345.5 +
Шифр НБУВ: РА348633

Рубрики:

      
4.

Банзак 
Методи та засоби радіаційної модифікації властивостей напівпровідникових матеріалів та приладів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Оксана Вікторівна Банзак ; Одеський національний політехнічний ун-т. — О., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З852-01
Шифр НБУВ: РА366023

Рубрики:

      
5.

Братусь В.Я. 
Природа та структура парамагнітних дефектів у кристалах GaAs, SiC і кремнієвих матеріалах з наноструктурами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.Я. Братусь ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2006. — 28 с. — укp.

З'ясовано природу та стуктуру домішкових і власних парамагнітних дефектів у кристалах GaAs, SiC та кремнієвих матеріалах, в яких утворюються нанокристаліти. Встановлено, що резонансне спінове поглинання центрів Mn у нейтральному стані має електродипольну природу. Визначено симетрію та параметри надтонкої взаємодії для мілкої домішки бору у 3C - SiC. Визначено параметри спін-гамільтоніана трьох основних дефектів Ку1, Ку2 та Ку3, утворених опроміненням електронами кристалів 6H - SiC p-типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З843.312 + З843.312 + З843.312
Шифр НБУВ: РА343811

Рубрики:

      
6.

Будзуляк С.І. 
Механізми тензорезистивних ефектів в сильнодеформованих кристалах кремнію та германію n-типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / С.І. Будзуляк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень основних закономірностей та особливостей механізмів тензорезистивних ефектів у сильнодеформованих кристалах кремнію та германію n-типу провідності. Запропоновано методи визначення фізичних механізмів тензоефектів у сильно деформованих кристалах багатодолинних напівпровідників. Встановлено, що поряд з класичними механізмами перерозподілу електронів між долинами існують додаткові, пов'язані з радикальною перебудовою зони провідності за рахунок деформаційно-індукованого збільшення ефективної маси електрона. Для сильнолегованих кристалів кремнію за умови досягнення переходу метал - ізолятор одержано залежність ефективної маси електрона від одновісного тиску, що знаходиться в повній відповідності з теоретичними розрахунками, а також з експериментальними даними. З'ясовано особливості ударної іонізації станів дрібних домішок на ізоляторному боці деформаційно-індукованого переходу метал - ізолятор для сильнолегованих кристалів кремнію та германію n-типу провідності. Виявлено особливості електрофізичних властивостей нейтронно-легованих кристалів кремнію, зумовлені наявністю високотемпературних технологічних термодонорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З843.31-01 +
Шифр НБУВ: РА342393

Рубрики:
  

      
7.

Верига А. Д. 
Інтегральний автодинний сенсор магнітного резонансу зі стоковим детектуванням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.27.01 / А. Д. Верига ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено конструкції та технології виготовлення автодинного сенсора дециметрового діапазону частот, придатного для проведення вимірювань кінетичних параметрів у широкому температурному діапазоні тонкоплівкових напівпровідникових матеріалів у дециметровому діапазоні частот. Досягнено підвищення достовірності й ефективності вимірювань в широкому температурному діапазоні кінетичних характеристик тонкоплівкових напівпровідникових матеріалів давачів інфрачервоного діапазону. Проведено дослідження впливу схемотехнічних факторів на ефективність дефектування та можливість покращання характеристик сенсора, зокрема співідношення сигнал / шум і коефіцієнта заповнення котушки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.395 + З852.395
Шифр НБУВ: РА380766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Волобуєв В.В. 
Термоелектричні та магнітні властивості напівпровідникових надграток EuS-PbS: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.В. Волобуєв ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

З використанням методів термічного випаровування та вакуумної конденсації досягнуто відтворне виготовлення епітаксійних надграток (НГ) Eu-PbS з товщиною монокристалічних шарів до одного моношару. За зміни інтенсивності рефлексів-сателітів у процесі відпалу визначено коефіцієнти взаємодифузії шарів, з урахуванням яких виявлено, що величина перемішаної зони, яка формується у процесі одержання НГ за Т = 523 К, не перевищує одного моношару. За допомогою фотолюмінесценції встановлено, що в НГ EuS-PbS спостерігаються ефекти розмірного квантування енергетичного спектру носіїв. Уперше для магнітних напівпровідникових надграток EuS-PbS встановлено наявність міжшарової обмінної взаємодії феромагнітних шарів EuS через немагнітні прошарки PbS, яка призводить до антиферомагнітного впорядкування магнітних шарів (намагніченості сусідніх шарів направлені у протилежному напрямі), що спостерігається в інтервалі товщини прошарків PbS 0,45 - 5,0 нм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 +
Шифр НБУВ: РА332150

Рубрики:

      
9.

Гнатів 
Взаємодія монокристалів твердих розчинів ZnxCd1-xTe і CdxHg1-xTe з травильними композиціями H2O2-HBr-розчинник: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Іван Іванович Гнатів ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.425-27 + З843.32
Шифр НБУВ: РА352999

Рубрики:

      
10.

Голота В.І. 
Автоемісійні мікрокатоди з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі": автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / В.І. Голота ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Надано результати дослідження кремнієвих автоемісійних мікрокатодів з елементами керування на структурах "кремній-на-ізоляторі" для застосування у цифровій електронній літографії. Доповнено рівняння Фаулера-Нордгейма з метою розрахунку автоемісії напівпровідників. Удосконалено методи розрахунку електронної оптики мікрокатода, спосіб і схему керування мікрокатодом. Обгрунтовано умови застосування компактних моделей МОН-транзисторів. Розроблено спосіб виготовлення локальних тривимірних КНІ-структур і показано приклади їх застосування. Розроблено та верифіковано топологію схеми керування, інтегрованої з мікрокатодом, наведено приклад її тиражування в матрицю. Показано розрахункові й експериментальні характеристики тестових структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 +
Шифр НБУВ: РА363745

Рубрики:

      
11.

Давиденко С.М. 
Отримання структур з квантовими ямами, гетероструктур та тонких плівок напівпровідників Аsup4/sup Вsup6/sup та дослідження їх властивостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.М. Давиденко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2001 — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + В379.21,022 + З843.395
Шифр НБУВ: РА316515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Даниленко С.Г. 
Розробка травильних композицій та технологічних процесів формування полірованих поверхонь підкладок арсеніду та антимоніду індію для приладів ІЧ-техніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.Г. Даниленко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2000. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.33
Шифр НБУВ: РА310225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Дмитрів А.М. 
Точкові дефекти і фізико-хімічні властивості CdTe, HgTe та твердих розчинів на їх основі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / А.М. Дмитрів ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше запропоновано кристалоквазіхімічні рівняння дефектної підсистеми нестехіометричних CdTe, HgTe n- і p-типу провідності, з використанням яких розраховано зміну концентрації дефектів і носіїв струму у межах області гомогенності. Уперше запропоновано кристалоквазіхімічні рівняння переважаючих механізмів утворення твердих розчинів на основі кадмій телуриду n-типу у системі CdTe - ZnTe та p-типу у системі CdTe - MnTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г523,0 + В379.22,022 + З843.32 +
Шифр НБУВ: РА341889

Рубрики:

      
14.

Загоруйко 
Модифікація фізичних властивостей широкозонних напівпровідників AIIBVI для отримання термостабільних елементів та гетероструктур для оптоелектроніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Юрій Анатолійович Загоруйко ; НАН України; Інститут монокристалів. — Х., 2003. — 40 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З843.324,022
Шифр НБУВ: РА327175

Рубрики:

      
15.

Кідалов 
Гетероструктури на основі монокристалічних та поруватих сполук А2В6 та А3В5, отримані методом радикало-променевої епітаксії: Автореф. дис... д-ра фіз.- мат. наук: 01.04.10 / Валерій Віталійович Кідалов ; Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.26 в641.8,022 + з843.395-06
Шифр НБУВ: РА342787

Рубрики:

      
16.

Каверцев С.В. 
Теоретичні аспекти технології вирощування та наступної обробки напівпровідникових твердих розчинів на основі сполук {AsupII/supBsupVI/sup}: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / С.В. Каверцев ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.32-06

Рубрики:

      
17.

Калинюк М.В. 
Вплив розмірних ефектів та технологічних факторів на кінетичні властивості плівок телуриду свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / М.В. Калинюк ; Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.225,022 + В379.226,022 + з843.395-06
Шифр НБУВ: РА310836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Клюй М.І. 
Властивості йонно-модифікованих тонкоплівкових і багатошарових структур на основі елементів IV групи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.І. Клюй ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 31 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з843.312 + В379.226 + В379.326
Шифр НБУВ: РА310414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Коваль В. М. 
Тонкі плівки нанокристалічного кремнію, леговані європієм та ітрієм, для оптоелектроніки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.27.01 / В. М. Коваль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено моделювання впливу нанокристалітів і домішок рідкісноземельних металів на зонну будову й електропровідність матеріалу, а також показано їх вплив на фоточутливі характеристики фотоприймачів, що забезпечило теоретичне підгрунтя у пошуку оптимальних технологічних режимів. Встановлено зв'язок наноструктури та хімічного складу плівок з технологічними параметрами синтезу. Встановлено, що електропровідність та фоточутливість нанокристалічних кремнієвих плівок зростає у разі збільшення степені кристалічності матеріалу, водночас як зростання УФ-чутливості спостерігається у разі зменшення розмірів нанокристалітів. Встановлено зростання електропровідності, фото- та УФ-чутливості кремнієвої плівки у разі введення до її складу домішків рідкісноземельних металів. Досліджено вплив домішок РЗМ на величину фото-енергорушійної сили гетеропереходів на основі плівок нанокристалічного кремнію. Запропоновано технологічні режими, в яких фото- та УФ-чутливість фоторезисторів і фотодіодів, а також ефективність та стабільність фотоелектричних перетворювачів досягає максимальних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.312 + З854.2-03
Шифр НБУВ: РА376711 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Когут І. Т. 
Елементи мікросистем на базовому матричному кристалі зі структурою "кремній-на-ізоляторі": автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.27.01 / І. Т. Когут ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розроблено сумісні технології формування локальних планарних "кремній-на-ізоляторі" (КНІ) структур методами мікрозони лазерної рекристалізації й оригінальні технологічні підходи формування локальних тривимірних КНІ-структур. Розроблено архітектуру спеціалізованого базового матричного кристала (БМК) зі структурою КНІ для мікросистемних використань. Досліджено можливості використання приладних КНІ-структур для екстремальних умов експлуатації. Розроблено нові тривимірні КНІ елементи для побудови мікросистем, зокрема, контакти та міжз'єднання, ключові елементи на діодах Шоткі, КНІ МОН-транзистори, елементи матриць автоемісійних мікрокатодів зі схемами керування з покращаними характеристиками на основі об'ємного кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 + З852-03
Шифр НБУВ: РА371206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського