Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (202)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>U=Л824$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Левицький Т.Р. 
Біотехнологія отримання та використання йодбілкового препарату в годівлі сільськогосподарських тварин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Т.Р. Левицький ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено стабільність препарату у процесі зберігання за різних температурних режимів, встановлено оптимальні умови та термін зберігання, за яких йодбілковий препарат зберігає свої якісні характеристики. Доведено, що внесення даного препарату в склад преміксів, як джерела йоду, забезпечує стабільний вміст йоду протягом гарантійного терміну зберігання преміксів і відсутність негативного впливу на збереженість вітаміну А в їх складі. Встановлено, що внесення йодбілкового препарату в комбікорми гарантує стабільний вміст йоду протягом гарантійного періоду зберігання. Досліджено токсикологічні параметри йодбілкового препарату на лабораторних і сільськогосподарських тваринах. За умов західної біогеохімічної зони України розроблено технологію застосування даного препарату. Проаналізовано вплив йодбілкового препарату на біохімічні, морфологічні, імунологічні показники крові та продуктивність, забезпеченість організму тварин йодом у раціонах молодняка великої рогатої худоби та свиней на відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.12 + Л824.1/9
Шифр НБУВ: РА320800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Борщевська Л.А. 
Використання побічних продуктів переробки сої в технології виробництва комбікормів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Л.А. Борщевська ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше визначено повний хімічний склад і поживність окари, а також фізико-технологічні та теплофізичні властивості сухої окари. Розроблено раціональні режими сушіння вологої окари та режими зберігання окари різних видів. Запропоновано нову технологію зберігання та використання окари у сухому та замороженому вигляді. Значну увагу приділено рецептам і раціонам кормів для годівлі сільськогосподарських тварин і птиці з введенням сухої, свіжої та розмороженої окари. Запропоновано технологічну лінію підготовки та введення окари у виробничий процес виготовлення комбікормів і раціонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.43 + Л824-37
Шифр НБУВ: РА320948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Левченко Е.П. 
Інтенсифікація технологічного процесу подріблення зерна на комбікорм у відцентрово-ударному млині: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.05.11 / Е.П. Левченко ; Луган. держ. аграр. ун-т. — Луганськ, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено процес здрібнення зерна у відцентрово-ударному млині. Розглянуто питання підвищення його ефективності шляхом оптимізації технологічних параметрів. Результати теоретичних та експериментальних досліджень використано для розробки та виготовлення відцентрово-ударного млина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.04-5
Шифр НБУВ: РА315806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Браженко В.Є. 
Розробка енергозберігаючої технології виробництва комплексних преміксів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / В.Є. Браженко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення якості комплексних преміксів з використанням комплексних наповнювачів, а також зменшення питомих енерговитрат на їх виробництво. Теоретично й експериментально доведено можливість підвищення однорідності преміксів шляхом застосування комплексних наповнювачів, склад яких забезпечує максимальне наближення фізичних властивостей до визначених груп кормових препаратів біологічно активних речовин. Науково обгрунтовано склад комплексних наповнювачів на основі висівок пшеничних і вапнякового борошна. Розроблено енергоощадний спосіб підготовки комплексних наповнювачів і вдосконалено технологію виробництва преміксів шляхом запровадження порційного принципу одержання сумішей. Визначено основні фізичні властості, хімічний склад і оцінено зоотехнічну ефективність преміксів, виготовлених на основі комплексних наповнювачів за вдосконаленою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.05 +
Шифр НБУВ: РА361691

Рубрики:

      
5.

Хоренжий Н.В. 
Розробка технології виробництва комбікормової продукції з використанням кормових трав для великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Н.В. Хоренжий ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано й науково обгрунтовано нову енергоощадну технологію виробництва комбікормової продукції для великої рогатої худоби, яка передбачає гранулювання й екструдування сумішей з різкою кормових трав. Згідно з даною технологією енергоощадження досягається завдяки сумісному пресуванню (подрібненню) у пресах-грануляторах і екструдерах кормових сумішей і комбікормів-концентратів відповідно з використанням кормових трав без їх попереднього або наступного сушіння. Зазначено, що розроблена технологія забезпечує ефективне використання кормових трав у складі кормових сумішей у кількості до 15 %, комбікормів-концентратів - 20 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2-3 + П60-451.89 +
Шифр НБУВ: РА341751

Рубрики:

      
6.

Супрун-Крестова О.Ю. 
Технологія кормових добавок з використанням нетрадиційної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / О.Ю. Супрун-Крестова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність застосування нетрадиційної сировини (відходів переробки шавлії, кропу, м'яти, ісопу, лофанту) як компонентів для виробництва кормових домішок і комбікормів. Визначено технологічні властивості та хімічний склад відходів переробки зазнчених ефіроолійних культур. Встановлено зміни вмісту антипоживних речовин у процесі екструзійної обробки нативного насіння сої. Показано доцільність виробництва екструдованих кормових сумішей на основі зернової сировини (ячменю, кукурудзи, пшениці) та насіння сої. Досліджено вплив екструзійної обробки на технологічні властивості та хімічний склад кормових зернових сумішей. Запропоновано технологію виробництва кормових домішок з використанням нетрадиційної сировини: відходів переробки шавлії, кропу, м'яти, ісопу, лофанту. Вивчено зміни якості екструдованих кормових сумішей у процесі зберігання. Розроблено нормативно-технічну документацію на одержану екструдовану кормосуміш. Розраховано очікуваний економічний ефект від використання нових рецептів комбікормів з введенням до їх складу екструдованих кормових сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.183 + Л824-3 +
Шифр НБУВ: РА340004

Рубрики:

      
7.

Лапінська А.П. 
Удосконалення технології виробництва вітамінних кормових добавок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / А.П. Лапінська ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Запропоновано й науково обгрунтовано рецептуру та технологію виробництва вітамінних кормових домішок, які місять жиророзчинні вітаміни, що мають легкозасвоювану форму, стабільні під час зберігання, технологічно придатні у комбікормовому виробництві, з компонентів природного походження з високою біологічною цінністю, за поєднання яких має місце синергічний ефект і є можливим одержання функціональних кормових продуктів. Обгрунтовано вибір наповнювачів, які забезпечують відповідність фізичних властивостей вітамінних кормових домішок вимогам технологічного процесу виробництва комбікормової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.05 +
Шифр НБУВ: РА358936

Рубрики:

      
8.

Соляник 
Удосконалення технології виробництва гомогенних кормових суспензій та ефективність їх використання при відгодівлі свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Микола Борисович Соляник ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2 + П65-45
Шифр НБУВ: РА352402

Рубрики:

      
9.

Павлюченко О.С. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для риби з використанням насіння льону: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.С. Павлюченко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність застосування насіння льону як концентрованого джерела білка й енергії у кормовиробництві й удосконалено технологію виробництва комбікормів з його використанням. Досліджено хімічний склад і біологічну цінність основних сортів насіння льону, які вирощуються в Україні. Обгрунтовано доцільність використання насіння льону-довгунця сорту "Чарівний", який містить найбільшу кількість білка з високою біологічною цінністю, що є основним критерієм вибору кормової сировини. Встановлено необхідність використання екструзійного оброблення екструдованих зернових сумішей з додаванням насіння льону. Досліджено вплив екструзійного оброблення на технологічні властивості, хімічний склад і біологічну цінність екструдованих зернових сумішей. Визначено відповідність якості одержаних екструдованих сумішей вимогам рибництва. Вивчено зміни якості екструдованих зернових сумішей у процесі зберігання. Розроблено нормативну документацію на одержану кормосуміш екструдовану. Обгрунтовано рекомендації щодо використання насіння льону у виробництві комбікормів, які впроваджено на одному з підприємств галузі. Розраховано рецепти комбікормів для різних видів риб із введенням до їх складу екструдованих зернових сумішей з додаванням насіння льону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2 +
Шифр НБУВ: РА367711

Рубрики:

      
10.

Воєцька О.Є. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів для собак: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / О.Є. Воєцька ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Удосконалено технологію виробництва сухих комбікормів для собак. Теоретично й експериментально обгрунтовано енергоекономний спосіб даного виробництва. Розроблено рецепти повнораціонних комбікормів для собак різного фізіологічного стану з урахуванням потреби тварин у поживних і біологічно активних речовинах. Установлено, що використання насіння льону у складі комбікормів дозволяє більшою мірою задовольнити біологічні потреби собак. Введення субпродуктів зумовлює зволоження комбікормів перед екстрадуванням без використання води та дозволяє уникнути процесу сушіння комбікорму, а також зменшити питомі витрати електроенергії на виробництво кормікормів для собак. Доведено доцільність введення кормових жирів у склад жирових композицій, розроблено їх рецепти. Експериментально досліджено технологічні процеси екстрадування зернових сумішей з жировою композицією. Установлено раціональні режими процесів. Доведено, що розроблена технологія виробництва сухих комбікормів для собак є енергоефективною, зокрема економія енергії становить 520 МДж/т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2 +
Шифр НБУВ: РА353435

Рубрики:

      
11.

Євтушенко О.О. 
Удосконалення технології виробництва комбікормів з використанням ефіроолійної сировини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.О. Євтушенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

З метою підвищення ефективності комбікормової продукції науково обгрунтовано доцільність застосування нетрадиційної сировини (анісу, кмину, коріандру, кропу, фенхелю та м'яти). Удосконалено технологію виробництва комбікормів на основі нетрадиційної рослинної сировини з лікарськими властивостями. Встановлено органолептичні, фізико-технологічні та хімічні властивості ефіроолійної сировини. Досліджено гранулометричний склад неподрібненої сировини та висівок. Обгрунтовано доцільність подрібнення нетрадиційної сировини з використанням зернових млинів. Визначено ефективність використання електродисоційованих водних розчинів. Проаналізовано вплив різних факторів на технологічний процес гранулювання висівок. Розкрито особливості сушіння сирої листової сировини, визначено перспективність її використання у процесі гранулювання. Вивчено протимікробну дію ефіроолійної сировини та мікробіологічні показники висівок гранульованих. Удосконалено технологію виробництва комбікормів із використанням ефіроолійної сировини. Розроблено нормативну документацію на висівки гранульовані збагачені. Розраховано оптимізовані рецепти комбікормів та їх відповідну ціну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824-3 +
Шифр НБУВ: РА367699

Рубрики:

      
12.

Ситько О.М. 
Удосконалення технології збагачення комбікормової продукції високолізиновими добавками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.М. Ситько ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено технологію збагачення комбікормової продукції високолізиновими домішками. Теоретично й експериментально обгрунтовано спосіб збагачення комбікормів рідким концентратом лізину шляхом його додавання до зерна кукурудзи або зернових сумішей на його основі перед екструдуванням. Це забезпечує масову частку вологи продукту на рівні 14 - 18 % та дозволяє уникнути додаткового зволоження зерна. Експериментально досліджено технологічний процес екструдування зерна та зернових сумішей, збагачених рідким концентратом лізину. Установлено раціональні режими процесу. Проведено енергоаудит удосконаленої та традиційної технології екструдування зернової сировини під час виробництва повнораціонних комбікормів для молодняку свиней. За цього економія енергії становить 59,2 МДж/т. Проведено промислову апробацію вдосконаленої технології на базі комбікормового заводу ВАТ "Білгород-Дністровський комбінат хлібопродуктів" на Одещині. Установлено можливість виробництва за вдосконаленою технологією високолізинової зернової кормової домішки та збагачення нею комбікормів для молодняку свиней. Проведено зоотехнічне оцінювання дослідної партії комбікорму на базі ВАТ "АФ Дністровська" Арцизького району на Одещині. Установлено, що середньодобові прирости поросят у дослідній групі становили 241 г / добу, що на 14 % більше, ніж у контрольній, питомі витрати комбікормів становили 2,34 кг / кг, що на 9 % менше, ніж у контрольній. За результатами досліджень зроблено висновок, що запровадження вдосконаленої технології збагачення комбікормів рідким концентратом лізину є доцільним і ефективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.05 +
Шифр НБУВ: РА361546

Рубрики:

      
13.

Давиденко Т.М. 
Удосконалення технології підготовки зернової сировини при виробництві комбікормів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Т.М. Давиденко ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано спосіб підвищення кормової цінності зерна для годівлі сільськогосподарських тварин, який передбачає використання дріжджованого зерна пшениці, що зволожує зернову суміш перед екструдуванням без використання води, і дозволяє уникнути сушіння дріжджованого зерна та знизити питомі витрати електроенергії на виробництво повноцінних комбікормів для сільськогосподарських тварин. Вивчено особливості зміни кількості дріжджових клітин у процесі дріжджування, що впливає на нагромадження протеїну, та досліджено нагромадження волютину у дріжджових клітинах як джерела білкових сполук під час дріжджування. Проведено зоотехнічну оцінку зерна підвищеної кормової цінності на базі ВАТ "Агрофірми Дністровська", с. Теплиця Арцизького району Одещини. Встановлено, що середньодобові прирости маси поросят у контрольній групі склали 532 г/добу, а в дослідній групі - 621 г/добу, що на 16,7 % більше, ніж у контрольній, питомі витрати комбікормів контрольної групи склали 2,95 кг/кг, а в дослідній групі - 2,81 кг/кг, що на 4,7 % менше, ніж у контрольній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824-3 +
Шифр НБУВ: РА367673

Рубрики:

      
14.

Янюк Т.І. 
Удосконалення технології преміксів з використанням пшеничних зародків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.02 / Т.І. Янюк ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Удосконалено та науково обгрунтовано технологію виробництва преміксів з використанням біологічно активної кормової домішки - пшенічних зародків, вивчено їх біохімічні, мікробіологічні, теплофізичні та гігроскопічні властивості. Розроблено режими оброблення електромагнітними хвилями міліметрового діапазону та сушіння пшеничних зародків з метою стабілізації їх якості. На підставі вивчених властивостей зародків досліджено вплив їх на фізико-технологічні властивості преміксів, виготовлених на основі пшеничних висівок. Запропоновано технологію виробництва пшеничних зародків, розраховано економічну ефективність впровадження даної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.1/9
Шифр НБУВ: РА319101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського