Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (69)Реферативна база даних (465)Книжкові видання та компакт-диски (866)Журнали та продовжувані видання (1062)
Пошуковий запит: (<.>U=М13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванишин Т.В. 
Підвищення ефективності функціонування автоматизованих систем машин для механічного обробляння брускових заготівок столярних виробів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Т.В. Іванишин ; Нац. лісотехн. ун-т України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальні дослідження інтервалів механічної обробки віконних і дверних брускових заготівок, які за їх природою є стохастичною величиною. Статистично оброблено одержані дані та перевірено гіпотезу про ерланговий закон розподілу імовірностей тривалості операцій. За допомогою імітаційного моделювання визначено якісні параметри автоматизованих триверстатних систем, синтезовано математичні моделі їх роботи й удосконалено методику розрахунку ліній. Формалізовано цільову функцію аналізу ефективності ліній за критерієм мінімуму питомих зведених витрат випуску продукції. Одержано структури діючих автоматизованих систем машин, обгрунтовано їх параметри. Розроблено рекомендації щодо проектування ліній. З метою покращання ефективності роботи деревообробних верстатів удосконалено їх вузли та механізми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.22 +
Шифр НБУВ: РА366772

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Бєліков А.С. 
Зниження горючості і підвищення вогнестійкості будівельних дерев'яних конструкцій за рахунок застосування вогнезахисних покриттів (на прикладі підприємств вугільної промисловості): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.02 / А.С. Бєліков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Розвинуто питання підвищення вогнестійкості, зниження горючості будівельних дерев'яних конструкцій на базі розробки нових підходів і критеріїв. Вперше теоретично досліджено процес стадійного тепломасообміну в системі негорюче покриття, що здимається - основа (деревина, метал) до здимання та після здимання за умов стандартного розвитку пожежі. Запропоновані вогнезахисні композиції підвищують працездатність дерев'яних будівельних конструкцій в осередку пожежі за рахунок гальмування процесів горіння та обвуглювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н55-021.1 + М130.374
Шифр НБУВ: РА313295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Білоус О.В. 
Технологічні засади підвищення зносостійкості дереворізального інструменту комплексною електроіскровою і лазерною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.В. Білоус ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто закономірності зміни триботехнічних характеристик пар тертя "сталь - деревина" залежно від методів поверхневого зміцнення інструментальних матеріалів, режимів випробувань (швидкість, навантаження), породи деревини та її вологості, напряму тертя (вздовж і поперек волокон). Розроблено новий евтектичний електродний матеріал на основі заліза для нанесення покриттів комплексним електроіскровим легуванням і лазерною обробкою. Запропоновано регресійні рівняння з врахуванням впливу швидкості різання та навантаження на інтенсивність зношування зміцненого дереворізального інструменту. Надано оцінку зносостійкості, а також процесів контактної взаємодії та різання зміцненого дереворізального інструменту за лабораторних умов та за умов роботи верстатного обладнання. Надано практичні рекомендації щодо застосування розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.5-14 + М130.5-14 + М130.5-14
Шифр НБУВ: РА322178

Рубрики:

      
4.

Бакай Б. Я. 
Обгрунтування параметрів піднімально-транспортувальної машини і режимів її функціонування на лісових складах з малим вантажообігом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.04 / Б. Я. Бакай ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз і класифікацію лісових складів з малим вантажообігом, визначено резерви підвищення ефективності роботи устаткування, обгрунтовано його параметри та запропоновано перспективне устаткування для піднімально-транспортувальних операцій. Реалізовано новий метод визначення зусилля, необхідного для стискання сортиментів грейфером. Проведено ряд експериментальних досліджень за виробничих умов і на імітаційній моделі - одержані результати підтверджують одержані теоретичні положення. Розроблено машину портального типу, обладнану маніпулятором, та систему лісонагромаджувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М132-445-02
Шифр НБУВ: РА377105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бакалець А. В. 
Математичне моделювання неізотермічного вологоперенесення і в'язкопружного стану в деревині у процесі сушіння: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / А. В. Бакалець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що реалізацію сформульованої математичної моделі здійснено методом скінченних елементів. Шляхом об'єктно-орієнтованого аналізу спроектовано та здійснено програмну реалізацію моделі у вигляді задокументованих класів. Наведено та розв'язано оптимізаційну задачу вибору режимних параметрів процесу сушіння з врахуванням обмежень на напруження. Запропоновано спосіб вимірювання деформацій і контролю напружень у гігроскопічних капілярно-пористих матеріалах під час гідротермічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.33-1
Шифр НБУВ: РА373102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Березюк І. А. 
Синтез автоматизованої системи керування обробкою деревини за результатами структурної ідентифікації стрічкопилкового верстата: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / І. А. Березюк ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2010. — 19 с. — укp.

Поставлено та вирішено задачу синтезу автоматизованої системи керування обробкою деревини на стрічкопилковому верстаті шляхом створення нової технології проектування системи стохастичної стабілізації потужності різання на основі визначення моделей динаміки деревообробного верстат-процесу різання (ДВПР) і неконтрольованих збурень за експериментальними даними. Одержано передаточну функцію системи ДВПР і спектральну щільність випадкової складової неконтрольованих збурень, які діють під час різання на стрічкопилковому верстаті за експериментальними даними, у вигляді дробово-раціональних функцій та визначено зв'язок між параметрами даних моделей та змінами фізико-механічних властивостей деревини та стану ріжучого інструменту. Визначено оптимальні структура та параметри регулятора, увімкнення якого в систему забезпечує максимальну якість керування процесом обробки деревини на стрічкопилковому верстаті та мінімізує енергетичні витрати на різання під час досягнення необхідних якісних показників оброблюваної поверхні. Поширено дію відомого квадратичного критерію якості на вирішення задачі синтезу оптимальної системи стохастичної стабілізації потужності різання для стрічкопилкового верстата, відомої процедури аналізу точності (якості) стохастичної системи стабілізації на визначення рівня якості процесу керування обробкою деревини на стрічкопилковому верстаті, принципів імітаційного моделювання на оцінювання якості процесу керування обробкою деревини за стаціонарних випадкових збурень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М132.02-53-043
Шифр НБУВ: РА375977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Бойчук В.М. 
Зміст і технологія навчання різьбленню деревини учнів професійно-технічних навчальних закладів: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.М. Бойчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2008. — 22 с. — укp.

Розглянуто професійну підготовку майбутнього різьбяра як систему, в якій гармонійно поєднано розвиток технологічних і художньо-творчих здібностей на базі естетичного виховання, залучення до національної культури та використання новітніх комп'ютерних технологій. Розроблено зміст і технологію навчання майбутніх різьбярів, зокрема класифікацію видів різьблення, що забезпечує прискорене формування в учнів ПТНЗ технічної майстерності та художнього смаку у процесі виготовлення декоративно-ужиткових виробів з дерева. Розвинуто положення, суттю якого є теза: на теперішньому етапі розвитку професійно-технічної освіти оволодіння традиційними видами декоративно-ужиткового мистецтва на базі сучасних комп'ютерних технологій є ефективним методом розвитку професійних здібностей майбутніх різьбярів та їх залучення до надбань національної культури українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.078 р(4УКР)2-3 +
Шифр НБУВ: РА335291

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Борисов П.Ф. 
Підвищення ефективності вогнезахисту деревини шляхом послідовного просочування антипіреном і полімерним антисептиком: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / П.Ф. Борисов ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності вогнезахисту деревини. Розроблено новий метод поверхневого просочування деревини. Встановлено, що з точки зору вогнезахисту полімерний антисептик є синергістом щодо антипірену. Доведено, що внаслідок послідовної поверхневої обробки антипіреном і полімерним антисептиком підвищується ефективність вогнебіозахисту деревини: оброблена даним способом деревина належить до групи важкогорючих матеріалів. Виготовлено нормативні документи на промислове виробництво та практичне застосування комбінованого просочувального складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.374
Шифр НБУВ: РА311169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Брейдак Ю.Г. 
Гігієнічна регламентація полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ю.Г. Брейдак ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено санітарно-хімічні, радіо-, токсикологічні та мікробіологічні дослідження полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів. Доведено, що сучасні корпусні меблі за наявності деревних плит, личкувальних матеріалів, плит на основі поліефірних смол, лакових покрить є джерелом забруднення житлових приміщень формальдегідом, аміаком, дибутилфталатом, ацетоном, дихлоретаном та іншими хімічними речовинами, рівні міграції яких перевищують гігієнічні нормативи та негативно впливають на організм. Науково обгрунтовано гігієнічні критерії безпеки полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів і запропоновано методичну схему їх гігієнічної регламентації для потреб державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.512.2 + М134.126-3
Шифр НБУВ: РА370578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
10.

Бруєв М.О. 
Підвищення вогнезахисту елементів будівельних дерев'яних конструкцій імпульсним просоченням антипіренами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / М.О. Бруєв ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності вогнезахисту елементів будівельних дерев'яних конструкцій шляхом глибокого просочення антипіренами за рахунок дії надпотужних імпульсів тиску. Встановлено, що імпульси тиску формують у деревині поверхневий шар, поровий простір якого має високу щільність заповнення антипіреном, що забезпечує досягнення деревиною групи "важко горючі" за значень глибини просочення на 30 % менших, ніж за відомими методами. Розроблено та створено експериментальну установку, в якій здійснюється розвиток лінійного каналу розряду, внаслідок чого в камері просочення виникає квазірівномірний імпульсний тиск з амплітудою біля 60 МПа. Проведено вогневі випробування зразків елементів дерев'яних конструкцій, просочених імпульсним методом. Здійснено практичну реалізацію виконаних розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.37-3
Шифр НБУВ: РА314638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ганжа Є.П. 
Моделювання процесів в теплонасосній установці для сушіння деревини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Є.П. Ганжа ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі, необхідні для аналізу тепло- та масообмінних процесів у теплонасосній установці для сушіння деревини. Проведено експериментальні дослідження впливу вологи на конвективний теплообмін під час течії вологого повітря у ребристо-трубному теплообміннику з насадними пластинчатими ребрами. Для розрахунку конвективного теплообміну з урахуванням вологовипадання запропоновано поправковий коефіцієнт, який дозволяє урахувати комплекс явищ, що виникають під час випадіння вологи на поверхні теплообміну. Розроблено методику проектування теплонасосної установки для сушіння деревини, придатність якої підтверджено результатами чисельного моделювання, а також результатами попередніх випробувань дослідно-промислового зразка. Запропоновано оптимальні закони керування процесом сушіння, які дозволяють знизити енергоспоживання теплонасосної установки у порівнянні з традиційним регулюванням на 22 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.331-5-01с
Шифр НБУВ: РА310192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Голодюк Г. І. 
Товарознавча оцінка фарбувальної композиції і лакофарбового покриття на основі алкідних смол для деревини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Г. І. Голодюк ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено, одержано та проведено товарознавче оцінювання якості алкідної фарбувальної композиції і захисно-декоративного покриття на її основі для виробів з деревини листяних порід, що забезпечує рівномірність забарвлення за відсутності набухання обробленої поверхні, поєднує операції грунтування та фарбування. Визначено оптимальну рецептуту даної композиції, параметри її нанесення. Експериментально підтверджено, що розроблена алкідна фарбувальна композиція є універсальною та підходить під різні лаки (пентафталевий, алкідно-уретановий, поліуретановий, водно-дисперсійний, нітроцелюлозний), а лакофарбове покриття на її основі має високі показники експлуатаційних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.073-3 + Л741-106
Шифр НБУВ: РА383617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Григоренко О.М. 
Підвищення ефективності протипожежного захисту деревини з використанням епоксидних композицій зі зниженим димоутворенням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Григоренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено епоксидні композиції з властивостями зниженої горючості та димотвірної здатності для підвищення ефективності протипожежного захисту деревини. Установлено, що для захисту деревини найбільш ефективним є використання вогнезахисного покриття на основі епоксидних олігомерів, наповнених амофосом, активованою базальною лускою й оксидами металів перехідної валентності. Визначено математичні залежності зміни горючості та димотвірної здатності епоксиполімерів від складу композицій. Установлено, що найефективнішою домішкою для зниження димоутворення серед оксидів металів є CuO. На підставі результатів проведених теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано декілька можливих механізмів зниження димоутворення епоксиполімерами за допомогою оксиду міді (II). Одержано епоксиполімер зі зниженою горючістю та димоутворенням (ЕКПДГ) та проведено випробування його пожежної небезпеки. Розроблено технологічну інструкцію та технічні умови виготовлення та застосування даного епоксиполімеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.374 +
Шифр НБУВ: РА354037

Рубрики:

      
14.

Грицюк Ю.І. 
Системний аналіз та методи комбінаторної оптимізації технологічного процесу розкрою: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.04 / Ю.І. Грицюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Вирішено науково-прикладну проблему стосовно оптимізації технологічного процесу (ТП) розкрою. За результатами проведеного його системного аналізу визначено принципову можливість його реалізації за наявних або апробованих нових технологій промислового виробництва. Розроблено наукові основи оптимізації ТП розкрою плитних деревних матеріалів, комплексна математична модель й обчислювальні методи якої забезпечують одержання вірогідної інформації про умови його функціонування та своєчасне передбачення змін, а також розробку стратегій дій для керування ними. Розвинуто теорію та практику оптимізації багатокритеріального плану розкрою, з'ясовано особливості роботи різних видів виробництва (масових, індивідуальних). Програма її реалізації дає змогу за реальний проміжок часу з достатньою точністю одержати локальний оптимальний розв'язок задачі, придатний для прийняття управлінського рішення. Розроблено методологію моделювання допустимих карт розкрою, математичні моделі та комбінаторні методи генерування яких ураховують відомі концептуальні схеми та відповідні їх базові конфігурації карт розкрою, а також дозволяють шляхом внесення комбінованих заготовок їх удосконалювати, або за рахунок різних комбінацій утворювати нові конфігурації прогнозованої складності. Вдосконалено методику розрахунку ефективності впровадження спроектованого ТП розкрою, яка дозволяє у статиці та динаміці визначити показники його технологічної та економічної ефективності, а також здійснювати інженерно-економічне обгрунтування управлінського рішення про вибір оптимального варіанту з множини допустимих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М132-2 +
Шифр НБУВ: РА364101

Рубрики:
  

      
15.

Дадак 
Підвищення ефективності пиловловлення в процесах оброблення деревини та деревинних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.06 / Юрій Романович Дадак ; Національний лісотехнічний ун-т України. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М13-43
Шифр НБУВ: РА359839

Рубрики:

      
16.

Дендюк М.В. 
Математична модель двовимірного в'язкопружного стану деревини у процесі сушіння: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / М.В. Дендюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нову математичну модель визначення двовимірного вологовмісного та в'язкопружного станів у процесі сушіння деревини, яка враховує анізотропію реологічних і вологісних властивостей матеріалу. Створено алгоритм методу скінченних елементів для в'язкопружної області деформування деревини, що дає змогу встановити зв'язок між масообмінними та деформаційно-релаксаційними процесами у висушуваній деревині з урахуванням анізотропії вологісних і в'язкопружних властивостей. Установлено закономірності реологічної поведінки деревини для напрямів анізотропії механічних властивостей, які дозволяють кількісно описати та прогнозувати компоненти деформацій повзучості для різних значень температур і вологості. Досліджено двовимірний напружено-деформівний стан деревини у процесі сушіння, що дозволяє кількісно описати вплив розподілу гігроскопічної вологи та температури, анізотропії вологісних і в'язкопружних властивостей, породи матеріалу, параметрів агента сушіння на зміну нормальних і тангенціальних напружень у деревині у процесі сушіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.33-1 +
Шифр НБУВ: РА357419

Рубрики:

      
17.

Дмітрієва Н.В. 
Вогнебіостійкі епоксидні композиційні матеріали для дерев'яних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Н.В. Дмітрієва ; Харк. держ. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

З метою підвищення вогнебіостійкості дерев'яних конструкцій розроблено епоксидні композиційні матеріали з поліпшеними експлуатаційними властивостями на базі застосування залізоалюмінієвих оксидів, активованої базальтової луски, моноамонійфосфату та біоцидної домішки на основі гуанідину. Встановлено, що введення наповнювачів залізоалюмінієвих оксидів і активованої базальтової луски до 20 мас.ч. дозволяє значно знизити швидкість втрати маси під час контакту матеріалу з розжареним стрижнем. З'ясовано, що у разі використання активованої базальтової луски швидкість втрати маси знижується в 13 разів у порівнянні з ненаповненим епоксиполімером. Обгрунтовано раціональне поєднання наповнювачів моноамонійфосфату та активованої базальтової луски. Показано, що використання даної епоксидної композиції дозволяє одержати I групу вогнезахисної ефективності деревини. Встановлено грибостійкість нових епоксиполімерів й обгрунтовано можливість їх використання як захисного покриття для дерев'яних конструкцій і споруд, уражених цвілевими грибами. Ефективність вогнебіозахисних композицій підтверджено розрахунком параметрів розвитку пожежі у приміщеннях з їх використанням. Доведено високі пожежозахисні властивості розроблених вогнебіозахисних покриттів ЕБЖАМО-1 та ЕБОБ, які віднесено до I - II групи вогнезахисної ефективності. Показано їх здатність зменшувати середньооб'ємну температуру у зоні розвитку пожежі. Встановлено математичні залежності зміни захисних властивостей вогнебіостійких епоксиполімерів від складу композицій. Розроблено технологічну інструкцію та технічні умови на епоксиполімер ЕБОБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.7 + М130.37-3 +
Шифр НБУВ: РА340451

Рубрики:

      
18.

Довгаль В.М. 
Підвищення вогнестійкості дерев'яних будівельних конструкцій за рахунок застосування вогнезахисних композицій на основі відходів виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.03 / В.М. Довгаль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Розроблено нову вогнезахисну композицію на основі відходів виробництв, яка дозволяє отримати важкогорючу деревину. Встановлено, що застосування розробленої композиції гальмує процеси горіння і обвуглення деревини. Досліджено, що оцінку ефективності вогнезахисного покриття слід виконувати за сумарною втратою маси деревини і сумарною втратою площі поперечного перетину. Удосконалено методику дослідження для вибору ефективних вогнезахисних покриттів, яка полягає в збільшенні часу випробувань і додатковому контролі температурних показників в порівнянні з стандартним методом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.374 + Н55-021.1

Рубрики:

      
19.

Дяків М.В. 
Міське меблярство Галичини XIX - XX ст.: історія, типологія, стилістичні особливості: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Дяків ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Визначено технологічні прийоми, декоративні характеристики та засоби художньої виразності меблів. Проаналізовано твори, на підставі яких простежено діахронію типів для кожної типологічної групи, виявлено архетип і простежено його стереотипні зміни. Доведено, що меблярство має регіональні особливості, а механізмом їх збереження є художня традиція. Висвітлено стан ремісничого виготовлення меблів у Галичині, про що свідчить діяльність сучасних осередків меблярства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.1 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Жартовський С.В. 
Підвищення ефективності вогнезахисту фанери просочувальними засобами: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / С.В. Жартовський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності вогнезахисту фанери завдяки застосуванню просочувальних засобів. Теоретично встановлено й експериментально доведено умови вогнезахисту фанери. З'ясовано взаємозв'язок процесів піролізу та горіння фанери з фізико-хімічними властивостями просочувального засобу з антипірен, полімерного антисептика, гідрофобізатора (флегматизуванням, інгібуванням та ізолюванням теплопередачі), що призводить до перетворення легкозаймистого матеріалу на важкогорючий. Визначено оптимальне співвідношення складу суміші для вогнезахисту й експериментально підтверджено, що залежно від кількості компонентів просочувальної суміші у фанері займисті вироби з фанери мають показники пожежної небезпеки, а саме: є важкогорючі та важкозаймисті, які не поширюють полум'я поверхнею, з помірною димотвірною здатністю, а за токсичністю продуктів горіння - помірно небезпечними, що дозволяє застосовувати будівельні конструкції з вогнезахищеної фанери на об'єктах різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.374 +
Шифр НБУВ: РА353855

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського