Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (983)Книжкові видання та компакт-диски (947)Журнали та продовжувані видання (913)
Пошуковий запит: (<.>U=Н8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 75
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Єгоров Ю.І. 
Принципи архітектурно-ландшафтної організації історичних міст України (на прикладі міста Умань): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.04 / Ю.І. Єгоров ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі стану наукових досліджень і проблем практики виявлено тенденції та розроблено принципи архітектурно-ландшафтної організації історичних міст країни. Обгрунтовано альтернативні варіанти та визначено пріоритетний напрямок розвитку м.Умань як типового історичного міста України за умов обмеження ресурсних можливостей, екологічних негараздів і соціально-економічної та містобудівної динаміки. Удосконалено цільову ресурсно-нормативну модель, нормативи та методику, що сприятиме поетапному та різнорівневому підходу до збаланасованої архітектурно-ландшафтної організації за умов сталого розвитку історичних міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н87 +
Шифр НБУВ: РА358806

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Ідак 
Композиційні аспекти формування квартальної забудови Львова кінця XVIII - початку ХХ століть: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Юлія Володимирівна Ідак ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.3(4УКР-2ЛВО) + Щ113(4УКР-2ЛВО)5 + Щ110.5
Шифр НБУВ: РА350033

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Авдєєва Н. Ю. 
Принципи формування житлових будинків у комплексі з об'єктами обслуговування (на територіях, наближених до аеропортів): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.02 / Н. Ю. Авдєєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування на територіях, наближених до аеропортів. Визначено фактори, які впливають на формування та розміщення житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування. Встановлено параметри територій для організації захисних заходів об'єктів від впливу негативних чинників аеропорту на територіях, наближених до аеропортів. Виділено основні принципи проектування житлових комплексів на територіях, наближених до аеропортів: екологічної гуманізації, комфортності, функціональної структурованості, естетичної гармонізації. Залежно від розташування, наближеності території до аеропорту запропоновано архітектурно-планувальні прийоми формування окремих об'єктів у групи і комплекси. На їх базі розроблено основи методики проектування на територіях, наближених до аеропортів, розроблено пропозиції щодо вдосконалення рішень житлових будинків у комплексі з об'єктами громадського обслуговування на даних територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н822.08
Шифр НБУВ: РА380662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ал-Заідіеен Слеіман 
Вишукування раціональних транспортно-планувальних рішень пішохідних зон у центрах міст Іорданії (на прикладі міста Амман): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Ал-Заідіеен Слеіман ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розроблено містобудівну класифікацію пішохідних зон (ПЗ) з урахуванням кліматичних та інших особливостей міст Іорданії. Виявлено фактори, які впливають на ефективність функціонування ПЗ, визначено їх кількісні показники. Встановлено регресійні залежності між кількістю дорожньо-транспортних пригод і довжиною вулично-дорожньої мережі (ВДМ), що дозволяють прогнозувати дані показники. Розроблено математичну модель розподілу руху пішоходів на заданій планувальній структурі ВДМ; комп'ютерну програму забезпечення моделювання руху транспорту у районах міста, що дозволяє обчислити доцільність запровадження пішохідних зон на існуючій ВДМ; програмне забезпечення для розв'язання задачі безпечного переходу пішоходами магістралей, що оточують пішохідні зони; укрупнений алгоритм проектування і запровадження пішохідних зон в центрах міст Іорданії (на прикладі м.Амман) з урахуванням нових нормативів і економічних показників; створено математичні моделі та програмне забезпечення для розв'язання задач оптимізації розміщення пішохідних зон у центрах міст і розрахунки параметрів їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.5
Шифр НБУВ: РА310732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Андріанова Г.А. 
Принципи архітектурно-планувальної організації об'єктів громадського обслуговування в умовах реконструкції житлових кварталів: Автореф. дис. ... канд. архіт.: 18.00.02 / Г.А. Андріанова ; Одес. держ. акад. буд-ва і архіт. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему формування системи обслуговування за нових соціально-економічних умов незалежної України. З'ясовано основні вимоги до різних форм обслуговування населення та фактори, що впливають на типологію та архітектурно-планувальну організацію громадських закладів за умов реконструції. Визначено принципи комплексного формування закладів обслуговування. Розроблено структурну модель системи обслуговування житлового кварталу. Запропоновано номенклатуру нових типів будівель об'єктів обслуговування, що можуть бути розміщені на рівні житлової групи, кварталу, району. Визначено напрямки підвищення архітектурно-композиційних якостей даних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7 +
Шифр НБУВ: РА343566

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Білоконь Ю.М. 
Еволюційні тенденції в теорії та методології регіонального планування: Автореф. дис. д-ра архіт.: 18.00.04 / Ю.М. Білоконь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 36 с.: іл. — укp.

Висвітлено теоретичні та методологічні основи регіонального планування в аспекті еволюційних тенденцій розвитку територій та формування містобудівних знань. Обгрунтовано стратегію удосконалення системи управління розвитком територій. Визначено еволюційні тенденції просторової інтеграції європейських країн, концепції та методи їх перспективної планувальної організації. На основі аналізу тенденцій регіоналізації України, проектно-планувального формування систем розселення, надано пропозиції щодо містобудівної організації її території за умов міждержавної інтеграції. Класифіковано регіони з урахуванням їх ступеневої підпорядкованості, сформульовано пропозиції щодо удосконалення методології системного управління розвитком регіонів з визначенням структури його складових. Розглянуто систему заходів, що сприяє підвищенню ефективності методології регіонального планування в напрямах типологічної ідентифікації регіонів, принципів та методів територіального прогнозування, містобудівного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н81 +
Шифр НБУВ: РА327912

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Білоконь Ю.М. 
Принципи планування організації транскордонних територій України: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.04 / Ю.М. Білоконь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Узагальнено світовий та вітчизняний досвід просторового планування та містобудівного проектування прикордонних територій. Проаналізовано регіональну специфіку транскордонних територій, містобудівну політику України в умовах поширення зовнішніх зв'язків. Розглянуто сучасний стан наукових досліджень у напрямку регіонального та міського планування. На підставі аналізу прикордонних територій України і суміжних країн виділено сім транскордонних регіонів, подано їх функціонально-планувальну структуру. У структурі регіонів визначено 16 біполярних районів, запропоновано їх класифікацію з виділенням найбільш розвинутих районів як об'єктів першочергового проектування. На основі сформульованих принципів планувальної організації транскордонних регіонів і їх структурних елементів розроблено методичні пропозиції щодо комплексного містобудівного проектування з урахуванням ієрархічності планувальної структури та механізму управління розвитком території в сучасних соціально-економічних умовах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82-02
Шифр НБУВ: РА307898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бітар Шаріф Жаміль 
Принципи архітектурної організації і регенерації міст Лівану (на прикладі міста Тир): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Бітар Шаріф Жаміль ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему збереження архітектурної спадщини історичних середовищ міст Лівану (на прикладі міста Тир). Визначено принципи, що забезпечують архітектурну організацію та регенерацію міст даної країни у контексті сталого розвитку міст. Розроблено концепцію збереження та регенерації архітектурної структури міста Тир. Запропоновано архітектурно-планувальні та дизайнерські засоби, зокрема: толерантність щодо історичної панорами міста, збереження та відродження в археологічних районах планувально-просторової історичної системи міста, принцип контекстуалізму, урахування археологічних залишків, "легенди" міста та його історичної символіки, "міфопоетики" кожного конкретного місця, збереження етнокультурної ідентичності середовища у композиційно-просторовому рішенні нової забудови та наслідування у ній традиційних історичних елементів, способів декорування та матеріалів оздоблення фасадів, реконструкція втраченої забудови, реставрація та збереження міських інтер'єрів, перетворення історичних елементів благоустрою, відтворення та реставрація історичних вулиць різного рангу з акцентуванням уваги на їх символіці, історичних деталей, розробка ландшафтного дизайну рекреаційних зон, пристосування історичних будівель до нових функцій без руйнування традиційної забудови, реставрація та відтворення архітектурної колористики, архітектурного декору, реклами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)л60 + Н882(5ЛІВ) +
Шифр НБУВ: РА337894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Биваліна М.В. 
Проблеми та методи модернізації районів масової житлової забудови 60 - 70-х років (на прикладі м.Києва): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / М.В. Биваліна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено та сформульовано проблеми модернізації районів масової житлової забудови 1960 - 1970-х рр. на сучасному етапі соціального, економічного та містобудівного розвитку міст України. Визначено фактори, які зумовлюють методи, інженерно-технічні засоби, економічні аспекти та перспективи модернізації районів масової житлової забудови. Розроблено моделі реконструкції великопанельних житлових будинків. Обгрунтовано та розроблено наукові пропозиції та моделі модернізації таких районів даного періоду з урахуванням соціально-демографічних, екологічних, економічних, технічних вимог і містобудівних умов. Розроблено рекомендації стосовно модернізації районів масової житлової забудови у найзначніших, великих і середніх містах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22 +
Шифр НБУВ: РА351662

      
Категорія: Будівництво   
10.

Блінова М.Ю. 
Особливості формування дизайну міського простору в зонах впливу станцій метрополітену (на прикладі м. Харкова): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / М.Ю. Блінова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено світовий досвід і показано актуальність робіт стосовно створення сприятливого психологічного клімату, якісного вдосконалення дизайну середовища та його об'єктів, гуманізації середовища впливу станцій метрополітену. Проаналізовано результати досліджень, проведених іншими фахівцями у цьому напрямку, що дозволило створити інформаційну базу роботи. Розглянуто особливості взаємодії метрополітену й інших елементів міської структури, закономірності функціонування системи місто - метрополітен на прикладі міст світу, історичні передумови архітектурно-дизайнерського перетворення планувальної структури Харкова у взаємозв'язку з системою метрополітену. Сформульовано понятійно-категорійний апарат дослідження зони впливу станції метрополітену. Проаналізовано архітектурно-планувальну структуру цих зон на різних містобудівних рівнях. Визначено їх основні метричні характеристики, форми архітектурно-просторової інтеграції з середовищем міста. Розроблено територіально-просторову, функціональну, архітектурно-дизайнерську моделі зон впливу станцій метрополітену. На підставі проведеного аналізу визначено типологізацію як умову комплексного підходу до формування середовища зон впливу. Досліджено різні структурні елементи цих зон щодо їх наповненості елементами міського дизайну. Розроблено типологічну матрицю рекомедованих номенклатур об'єктів міського дизайну за їх належністю до різних структурних елементів зон впливу станцій метрополітену. Сформульовано принципи формування дизайну таких зон. Запропоновано рекомендовану номенклатуру елементів міського дизайну для різних типів зон впливу станцій метрополітену. Визначено методи та практичні засоби стосовно формування гармонійного середовища цих зон. Показано роль дизайну в організації комфортного середовища життєдільності населення у них. Розроблено базову методику перетворення середовища зон впливу станцій метрополітену, яка поєднує в єдиний процес розробку архітектурно-дизайнерської концепції та програму середовищної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.2 +
Шифр НБУВ: РА361731

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Бородич Л.В. 
Метод оцінки ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст (на прикладі міст Лівобережжя України): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Л.В. Бородич ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше проведено типологічну диференціацію кварталів історичних міст за характеристиками та параметрами міського середовища. Виділено квартали зі "стабільним" середовищем і з "проблемами" - еталонного та порушеного типів. Досліджено фактори (економічні та навколишнього середовища), які визначають і впливають на ефективність використання міських територій. Вперше обгрунтовано напрями розвитку міського середовища кварталів порушеного типу з урахуванням умов "стабільності", що дозволило розробити модель визначення ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст. На підставі даної моделі розроблено метод оцінювання ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст, який включає порядок містобудівної реконструкції кварталів і методику визначення ефективності містобудівного використання кварталів у центрах історичних міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.091 +
Шифр НБУВ: РА362975

      
Категорія: Будівництво   
12.

Войко Н.Ю. 
Архітектурно-планувальне перетворення районів садибної забудови: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.04 / Н.Ю. Войко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Проведений аналіз містобудівної політики та світового досвіду проектування малоповерхової садибної забудови за попередні роки. Розглянуті питання, пов'язані з методологією проектування, з урахуванням специфіки малоповерхового будівництва в нових соціально-економічних умовах. Описаний новий методичний підхід до реконструкції забудови, який враховує принципи і засоби планувальної організації. Розроблена нормативно-цільова модель малоповерхової садибної забудови, принципи, методи і моделі процесу проектування таких районів з метою постановки задачі формування варіантів проектних рішень в умовах автоматизованого проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н882.22

      
Категорія: Будівництво   
13.

Голик Й.М. 
Містобудівний розвиток Ужгорода в системі регіонального розселення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / Й.М. Голик ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль і місце Ужгорода в системі регіонального розселення, транспортно-планувальних і соціально-економічних зв'язків. Запропоновано методичний підхід щодо визначення специфічних форм і структури системи розселення Закарпатського регіону, визначено перспективи зон соціально-економічного впливу міст-центрів різного рівня на прилеглі території. Розроблено варіанти методичних рекомендацій щодо перспективного розвитку даної системи розселення. Висвітлено можливості функціонально-планувального розвитку Ужгорода як центру Закарпатського регіону, а також адміністративного, економічного, культурного, науково-освітнього та рекреаційного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820,1 +
Шифр НБУВ: РА333556

      
14.

Гордієнко Ю. С. 
Принципи формування природоінтегрованої архітектури: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Ю. С. Гордієнко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено композиційні особливості та принципи формування природоінтегрованих архітектурних об'єктів у міському середовищі. Проаналізовано сучасний стан науки та практики з даної проблеми, розглянуто основні етапи розвитку архітектури, інтегрованої з природним середовищем. Розроблено ієрархічну модель природоінтегрованих архітектурних об'єктів та з урахуванням основних критеріїв формування виявлено їх основні типи. У мало- і середньоповерховій забудові виділено геометричні (класичні та органічні) та нелінійні (біонічні та лендформні) природоінтегровані архітектурні об'єкти. У висотній і підвищеної поверховості забудові виділено: ехохмарочос, атріумний хмарочос, інтегрований біокліматичний хмарочос. Виявлено основні фактори, що впливають на формування даних об'єктів. Визначено основні структуроформувальні елементи, виявлено засоби та встановлено принципи формування природоінтегрованих архітектурних об'єктів. Розроблено структурно-логічну модель композиційного формування даних об'єктів у міському середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.065 + Щ118.3(4УКР) + Н82-027
Шифр НБУВ: РА382501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
15.

Даниленко Є. Л. 
Принципи формування суспільно-торговельних просторів у житловій забудові міста: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / Є. Л. Даниленко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження сучасного стану суспільно-торгівельних просторів (СТП) з урахуванням рангу архітектурно-планувальних умов великого міста у порівнянні з сучасним світовим досвідом їх формування. Розроблено методику натурних обстежень архітектурно-планувальних фокусів міста вищого рангу поблизу масової жилої забудови. Встановлено типологічну класифікацію СТП за умов найбільших міст України. Запропоновано формування функціональних, містобудівних, архітектурно-просторових основ розвитку СТП у містах України. Наведено рекомендації щодо їх проектування з урахуванням загально теоретичних і місцевих вимог. Розроблено методичну базу, яка визначає принципи та прийоми структурно-просторової організації СТП в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.7
Шифр НБУВ: РА373115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Данова К.В. 
Зниження впливу шумовипромінювання лінійного рухомого джерела на робочі місця та сельбищну зону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / К.В. Данова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання зменшення впливу шуму рухомого складу рейкового міського електротранспорту. Висвітлено основні джерела шумовипромінювання, проаналізовано фактори впливу на збільшення шуму та вібрації, створено математичні залежності, на основі яких описано ступінь і характер впливу даних факторів на рівень шуму. Досліджено корпусну складову шуму джерел і шляхів проходження акустичних коливань по балкових конструкціях лінійного рухомого джерела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.111 + Н82-029 +
Шифр НБУВ: РА342491

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Дмитренко А.Ю. 
Принципи функціонально-планувальної організації малих сільських поселень (на прикладі Північно-Східного регіону України): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / А.Ю. Дмитренко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання перспективної функціональної спеціалізації та принципи планування організації малих сільських поселень за сучасних соціально-економічних та демографічних умов. Запропоновано їх функціональну спеціалізацію, що сприяє стабілізації населення та розроблено концепцію перспективної організації сільської поселенської мережі. Визначено принципи вдосконалення функціонально-планувальної структури малих сільських поселень. Описано планувальні прийоми щодо поселень з розвинутим рекреаційним сектором та фермерських господарств, визначено основні етапи реалізації таких проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н850.3 +
Шифр НБУВ: РА343413

Рубрики:

      
18.

Дубинський В.П. 
Архітектурно-художні принципи формування світло-кольорового середовища сучасного міста: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.П. Дубинський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено закономірності формування світло-кольорового середовища (СКС) сучасного міста. Визначено, що СКС міста є ієрархічною системою з інтегрованою взаємодією, відкритих і закритих архітектурних просторів з джерелами й установками штучного освітлення, яка забезпечує цілий ряд функцій для життєдіяльності населення міста. Його основні якісні та кількісні характеристики зумовлені функцією світла та кольору в архітектурному середовищі. Процес формування СКС сучасного міста залежить від комплексу основних чинників, а саме: містобудівних, природно-кліматичних, інженерно-технічних, естетичних і здійснюється поетапно. Виявлено основні етапи формування СКС міста з використанням природного та штучного світла. Проаналізовано зарубіжний досвід формування СКС сучасного міста та визначено його просторову структуру, яку виявляють світлопланувальні "каркас" і "тканина" сучасного міста. Даний "каркас" формується інфраструктурою транспортно-пішохідних комунікацій з підсистемою житлових і промислових функцій. Світлопланувальну "тканину" міста формують об'єкти міського центру та ландшафтно-рекреаційних територій міста. Надано рекомендації щодо формування їх основних структурних одиниць. Виявлено композиційні задачі формування СКС сучасного міста, які запропоновано визначати на макро- та мікрорівні. Створення світло-кольорового середовища міста є комплексною проблемою з інтегрованим рішенням інженерно-технічних і архітектурно-художніх задач. Формування світло-кольорового середовища запропоновано здійснювати з урахуванням розроблених архітектурно-художніх принципів проектування та розробкою світло-кольорового генплану міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.541 + Н820.2 +
Шифр НБУВ: РА349228

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Дударець В.М. 
Композиційні принципи формування міських садів України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / В.М. Дударець ; Акад. образотв. мистец. і архіт. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено виникненню та розвитку міських садів в Україні. На основі нових інформаційних фактів і дослідницьких критеріїв виявлено й науково обгрунтовано перспективні принципи формування міських садів центрального регіону України. Розроблено історичну та сучасну класифікації міських садів, визначено рекреаційний потенціал міста щодо малих ландшафтів та виділено перспективні типи міського саду XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н872.13
Шифр НБУВ: РА308971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Коптєва Г.Л. 
Рух як формотвірний фактор в архітектурній композиції (актуальність і генетичні передумови): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Г.Л. Коптєва ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження формотвірної дії руху в архітектурній композиції в естетико-психологічному аспекті сприйняття вузлів просторово-часової структури міста. На підставі порівняльного аналізу архітектурних, загальнонаукових і мистецтвознавчих концепцій, а також вибраної методики дослідження проведено вивчення історичних містобудівних ансамблів Чернігова, Ізюма, Святогорська щодо ритмічних побудов їх композиції з виявленням естетико-емоційного (архетипічного) аспекту сприйняття архітектурно-просторових структур. Розкрито емоційно-психологічний та інформаційно-формотвірний потенціал фактора руху. У науковий обіг введено поняття "порогового простору" як архетипічного аспекту ритмічного акценту. Встановлено, що на синтез вражень, сформованих шляхами руху, впливає ритмічна послідовність просторів, утворених акцентами і паузами. Відзначено, що акцент повинен мати якості "порогового простору", а пауза - "розрядки". Розроблено методику архітектурно-семіотичного аналізу композиційної структури міста (ансамблю), що враховує психологічний аспект сприйняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н820.2 + Щ110.51 +
Шифр НБУВ: РА343475

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського