Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (698)Книжкові видання та компакт-диски (655)Журнали та продовжувані видання (406)
Пошуковий запит: (<.>U=П04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якуба І.П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування оптимізації марганцевого живлення сільськогосподарських культур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / І.П. Якуба ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено фізіологічні засади оптимізації марганцевого живлення сільгоспкультур на південному чорноземі Одещини. Досліджено вплив позакореневої та предпосівної обробки сульфатом марганцю різних культур на біометричні показники, вміст фотосинтетичних пігментів і співвідношення хлорофілів у листках за умов теплиці, відкритого грунту та польових умов агропромислового виробництва протягом онтогенезу. Установлено ефективність передпосівної обробки насіння як засобу оптимізації марганцевого живлення сільгоспкультур на південному чорноземі за показниками пігментної системи листків, врожаєм та біохімічними показниками його якості. Установлено, що марганцеве підживлення подовжує термін фаз цвітіння та плодоносіння. За несприятливих умов вирощування позитивний вплив марганцю є більш наочним. Показано вплив рівня забезпеченості сільгоспкультур марганцем на ізоферментний спектр і активність малатдегідрогеназ у листках рослин, яка знижується за дефіциту мікроелемента та підвищується за некореневого підживлення. З'ясовано вплив системи добрив і сорту на накопичення марганцю польовими культурами. Визначено взаємозалежність між вмістом марганцю у листках під час цвітіння та його кількістю у врожаї. Доведено, що на південному чорноземі м'яка пшениця більшою мірою накопичує марганець і перерозподіляє його у колос. Рекомендовано певні сорти для подальшого вивчення марганцевої ефективності культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.35-6 +
Шифр НБУВ: РА353523

Рубрики:

      
2.

Юрченко Т.В. 
Екотоксикологічна оцінка застосування фосфорних добрив на дерново-підзолистому грунті Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.В. Юрченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліжено вплив застосування фосфорних добрив на екологічний стан компонентів агроценозів Полісся. Проведено комплексну екотоксикологічну оцінку потенційного та фактичного ризику застосування нового виду фосфорного добрива агрофоска на дерново-підзолистому грунті Полісся. Виявлено, що фосфорні добрива впливають на поведінку важких металів (ВМ) у грунті, зокрема зменшують кількість потенційно рухомих сполук ВМ та обмежують їх міграцію за грунтовим профілем у фільтраційні води. Розраховано коефіцієнти переходу (Kn) ВМ в системі грунт - рослина. Доведено, що фосфорні добрива прискорюють швидкість детоксикації десикантів і дають змогу одержати доброякісну продукцію рослинництва щодо вмісту ВМ і залишків пестициду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.32-7(4УКР) + П040.141(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344901

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Цилюрик О.І. 
Продуктивність ланок сівозмін при різних системах удобрення в північній підзоні Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.І. Цилюрик ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 16 с.: табл. — укp.

Установлено вплив різних ланок сівозмін та польових культур на баланс вологи та поживних речовин, структурний стан грунту, фітосанітарний стан посівів за умов північної підзони Степу України. Визначено кількість накопичення поживно-кореневих решток під культурами та у ланках сівозмін, а також повернення з ними елементів живлення. Виявлено продуктивність, економічну та біоенергетичну ефективність ланок сівозмін залежно від структури та системи удобрення грунту. Здійснено аналіз щодо вмісту нітратів та мікроелементів у рослинах у разі систематичного внесення добрив. Визначено основні напрямки підвищення ефективності ланок сівозмін і раціонального використання добрив. Наведено відповідні рекомендації та запропоновано системи удобрення з урахуванням грунтової родючості залежно від спеціалізації та можливостей господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335063

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Цигода В.С. 
Ефективність глибин зяблевої оранки під цукрові буряки на фоні тривалого застосування різних систем удобрення на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.С. Цигода ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив різної глибини зяблевої оранки на фоні тривалого застосування різних систем удобрення під цукрові буряки на умови вирощування, питання підвищенню врожайності та якості коренеплодів. Встановлено, що за умов Правобережного Лісостепу України на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому з метою поліпшення агро-фізичних і фізико-хімічних показників родючості, зниження забур'яненості та підвищення продуктивності цукрових буряків, доцільно періодично проводити поглиблення зяблевої оранки до 40 см, особливо на фоні тривалого застосування органо-мінеральної або органічної систем удобрення в сівозміні з обов'язковим рядковим внесенням фосфорних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-4(4УКР) + П040.173(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Циганкова В.А. 
Індукція синтетичними регуляторами росту органогенезу Iin vitro/I і на ранніх етапах онтогенезу рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / В.А. Циганкова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Появу незвичайного мінорного білка з молекулярною масою ~ 30 кДа (схожого за фізико-хімічними властивостями з поліпептидом глікопротеїну екстенсину) виявлено у клітинах зародкової осі у процесі стимульованого 6-метилтіоурацилом (6-МТУ) проростання насіння квасолі. Наведено дані, що стосуються механізмів фітогормонопосередкованої дії даних регуляторів росту. Встановлено, що стимуляція проростання насіння квасолі 6-метилтіоурацилом призводить до істотного скорочення (у два рази) термінів онтогенезу рослини, а стимуляція N-оксидом лутидину - до прискореного розвитку вегетативних органів без розвитку репродуктивних органів рослини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П049.2 +
Шифр НБУВ: РА324280

Рубрики:

      
6.

Цвей Я. П. 
Наукове обгрунтування відтворення родючості грунтів та підвищення продуктивності зерно-бурякових сівозмін Лісостепу України: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.01 / Я. П. Цвей ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 41 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування й експериментально запропоновано нове розв'язання наукової та практичної проблеми ефективного використання чорноземів за допомогою раціональних сівозмін, обробітку грунту, екологічної систематизації систем їх удобрення біологічного азоту за умов Лісостепу України. Встановлено закономірності змін родючості чорноземних грунтів у різноротаційних сівозмінах залежно від систем удобрення, розроблено основні параметри грунтової родючості, обгрунтовано залежність формування фотосантіраного стану посівів, мікробіологічних показників грунту, балансу поживних речовин. Розроблено систему удобрення сільськогосподарських культур у сівозміні, яка забезпечує зростання врожайності сільськогосподарських культур і збереження родючості грунту. Розроблено моделі різноротаційних зернобурякових сівозмін на підставі агрохімічних, біологічних показників, системного екологічного та біоенергетичного аналізу, що забезпечує одержання в сівозмінах із довгою ротацією 9,11 - 9,52 т/га кормових одиниць, в сівозмінах із короткою ротацією 6,7 - 6,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П034.17- 2 + П141.8
Шифр НБУВ: РА375807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Хлобжева І.М. 
Використання вермикомпосту на осушуваних дерново-підзолистих грунтах Західного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / І.М. Хлобжева ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання впровадження продукту біоконверсії - вермикомпосту на дерново-підзолистих грунтах за умов Західного Полісся. На основі аналізу фізико-географічного розташування, кліматичних умов Західного Полісся України та грунтового покриву вибрано типовий грунтово-меліоративний район, який є одним із головних у сільськогосподарському виробництві. Сучасний стан земельних ресурсів потребує застосування заходів для запобігання деградаційних процесів у грунті. Так, на основі проведеної оцінки з визначення антропогенного перетворення агроландшафтів за кількісними і якісними показниками необхідно: по-перше, планування заходів щодо перерозподілу сільськогосподарських угідь; по-друге, для підтримки і відновлення рівня родючості грунту, отримання сталих врожаїв необхідно застосування екологічно безпечних добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23,022
Шифр НБУВ: РА308780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Філон В.І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / В.І. Філон ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 31 с. — укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів під час внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну частину грунтів. Вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами і визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосередній вплив добрив і на цій підставі внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено такий показник, як пептизуюча здатність добрив. Запропоновано використовувати цей показник для оцінки та прогнозу трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сфери використання калійно-амонійного зв'язку в системі рослина - грунт - добриво. Вперше в Україні показано можливість використання X-Ray-томографії для оцінки структурно-агрегатного стану грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040 + П032.33 с1 +
Шифр НБУВ: РА368569

Рубрики:

      
9.

Філон В. І. 
Діагностика і екологобезпечне спрямування трансформації грунтів при внесенні добрив: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.01.03 / В. І. Філон ; Каб. Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 31 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано новий методичний підхід до вивчення трансформаційних змін грунтів у разі внесення добрив, який базується на дослідженні безпосередньої взаємодії добрив з грунтом як хімічних реагентів з використанням сучасних методів нанодіагностики. Доведено, що різні види та форми добрив здійснюють різний вплив на органічну структуру грунтів. У цьому аспекті вперше досліджено явище пептизації органічних колоїдів добривами та визначено кількісні параметри "пептизації" залежно від форми добрива, типу грунту, характеру його сільськогосподарського використання та прийомів агротехніки. Проведено ідентифікацію органічних сполук, які зазнають безпосереднього впливу добрив (як хімічних реагентів), і внесено доповнення до існуючої класифікації мінеральних добрив. Вперше для агрохімічної характеристики існуючих і нових форм мінеральних добрив введено показник "пептизуюча здатність добрив". Запропоновано використовувати цей показник для оцінювання та прогнозування трансформаційних змін грунтів під впливом добрив. Виявлено існування та сферу використання (управління якістю культур) калійно-амонійного зв'язку в системі грунт - рослина - добриво. Впроваджено власну експрес-методику визначення калійної й амонійної буферності грунту, що є важливим для технологій точного землеробства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.33 + П040.3
Шифр НБУВ: РА385983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Трембіцька О. І. 
Вплив добрив на родючість та агроекологічний стан дерново-підзолистих грунтів, забруднених радіонуклідами: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / О. І. Трембіцька ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено технології збереження та підвищення родючості дерново-підзолистого супіщаного грунту, врожаю й якості сільськогосподарських культур шляхом застосування органо-мінеральних та альтернативних добрив у чотирипільній зернопросапній сівозміні за умов радіаційного забруднення Центрального Полісся України. Доведено, що органо-мінеральні системи удобрення, в тому числі альтернативні з екобіомом та агровіткором, забезпечують підвищення родючості грунту, позитивний баланс гумусу й елементів живлення (NPK), підвищують біологічну активність грунту, сприяють кращому росту та розвитку рослин, підвищенню врожайності сільськогосподарських культур на 65 - 67 %, тенденцію зниження питомої активності радіонуклідів на 13 - 39 %. Зазначено, що ці альтернативні добрива є найбільш енергетично вигідні та забезпечують відповідно коефіцієнт енергетичної активності 4,58 та 4,15.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-2 + П032.518 + П040.171
Шифр НБУВ: РА383819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Трач С.В. 
Агроекологічне обгрунтування утилізації відходів спиртового виробництва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Трач ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено один з методів утилізації відходів спиртового виробництва шляхом внесення під сільськогосподарські культури (вологозарядові поливи за норм 500, 750 і 1 000 т/га) та результати цього заходу. Проведено комплексну іригаційну оцінку відходів, досліджено їх придатність для поливу. Установлено вплив на фізико-хімічні, фізичні та хімічні властивості, на мікробіологічну активність чорнозему типового, важкосуглинкового. Доведено, що відходи за оптимальних доз позитивно впливають на врожайність і якість сільськогосподарських культур. Установлено, що використання відходів спиртового виробництва спричиняє зміни у структурному складі, сприяє нагромадженню у грунті окремих елементів живлення, підвищенню мінералізації грунтової водної витяжки, покращанню загальної біологічної активності. Визначено найефективнішу дозу внесення відходів (750 т.га), яка має забезпечити максимальну утилізацію та уникнення негативного впливу на грунт і сільськогосподарські культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.5 +
Шифр НБУВ: РА360872

Рубрики:

      
12.

Томашова О.Л. 
Мінімалізація обробітку чорнозему південного в Криму в умовах зрошення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.Л. Томашова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості тривалого впливу систем обробітку грунту у поєднанні з мінеральними, органо-мінеральними добривами та соломою на основні агрофізичні, біологічні й агрохімічні показники грунту, забур'яненість посівів і врожайність сільськогосподарських культур, еколого-економічну та енергетичну ефективність. Встановлено однакову ефективність органічних і мінеральних добрив у випадку різноглибинних полицевих, безполицевих та ресурсоощадних систем обробітку грунту, що дозволяє обмежитись економічно вигіднішим неглибоким обробітком і плоскорізальним знаряддям під озимі та ярі зернові колосові культури, озимий ріпак, люцерну, а також забезпечити сталу врожайність зерна та зеленої маси. У разі такого поєднання ефективно використовується післядія мінеральних, органо-мінеральних добрив і соломи в сівозміні, забезпечується підвищення основних показників родючості грунту з ознаками розширеного відтворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.181.7(4УКР-6КРИ) + П040.173(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342742

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тимощук І.В. 
Агроекологічна характеристика ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту при застосуванні різних систем удобрення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Тимощук ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено агроекологічну характеристику впливу тривалого застосування добрив і вапна за умов стаціонарного досліду, розпочатого у 1965 р. на ясно-сірому лісовому поверхнево оглеєному грунті на будову, властивості грунтового профілю, його зміну, нагромадження валових і рухомих форм важких металів та їх розподіл за генетичними горизонтами у разі тривалого хімічного навантаження. Досліджено трансформацію гумусового стану, мікробіологічних, фізико-хімічних, агрохімічних властивостей за різних систем удобрення та вапнування, визначно їх вплив на урожайність і продуктивність культур сівозміни. Виявлено, що тривале мінеральне удобрення (понад 40 років) супроводжується скороченням гумусового горизонту, зростанням кислотності та вмісту сполук рухомого алюмінію, перевищенням ГДК рухомої міді, що призводить до втрати екологовідтвірних функцій ясно-сірого лісового поверхнево оглеєного грунту та розвитку деградаційних процесів.Встановлено, що покращення кислотно-основних властивостей під впливом комплексного внесення мінеральних добрив, гною та вапна супроводжується оптимізацією поживного режиму, що забезпечує рівень продуктивності 4,02 - 4,50 т/га з.о. Доведено, що застосування тільки мінеральних добрив на даному грунті є економічно й енергетично недоцільним агрозаходом, що призводить до зниження його родючості, підвищення кислотності та втрати екологовідтвірних функцій і зменшення продуктивності культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174 +
Шифр НБУВ: РА363530

Рубрики:

      
14.

Таргоня В. С. 
Біотехнологічні основи створення сільськогосподарських біоконверсних комплексів: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.20 / В. С. Таргоня ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 45 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію проектування сільськогосподарських біоконсервативних комплексів на підставі ценологічного підходу та використання базових біотехнологічних операцій. Запропоновано методологію аналізу та синтезу основних параметрів і режимів виконання біотехнологічних процесів та обладнання для їх реалізації на базі розроблених математичних моделей й запропонованих критеріїв оптимізації біотехнологій і обладнання. Удосконалено методи системної розробки біотехнологічних процесів і обладнання для їх реалізації у складі біоконверсних комплексів. Розроблено систему експертного багатофакторного аналізу для вибору конструкційних параметрів обладнання, яке технічно забезпечує біотехнологічні альтернативи у сільськогосподарському виробництві, що основана на формуванні бази знань нечіткої логіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П05 + П415.8 + П040.21
Шифр НБУВ: РА379352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стасінєвич О.Ю. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу України, врожай та якість сортів ячменю ярого: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О.Ю. Стасінєвич ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування органічних і мінеральних добрив на продуктивність польової сівозміни, зміну показників родючості грунту, а також дані комплексної оцінки його родючості у досліді. На підставі аналізу результатів досліджень і літературних джерел створено модель комплексної оцінки рівня родючості чорнозему опідзоленого на основі польової сівозміни. Відзначено щодо доцільності використання методики ГИРЗ, яка передбачає вивчення показника зведеного грунтового балу, який враховує кількісні значення параметрів: вмісту гумусу в орному шарі, кислотності грунту, вмісту азоту, рухомих форм фосфору та калію, поглинутих основ грунтом. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей сорту на продуктивність сортів ячменю ярого. Проведено оцінювання економічної ефективності вирощування сортів ячменю ярого за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати сорт для кожного поля залено від рівня родючості грунту та цілей використання зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-41 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА353605

Рубрики:

      
16.

Сорокотяга Н.П. 
Трансформація сполук вуглецю і азоту в лучно-чорноземному карбонатному грунті Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.П. Сорокотяга ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив тривалого (1984 - 1999 рр.) застосування гною та мінеральних добрив у зерново-буряковій сівозміні на трансформацію сполук вуглецю й азоту в метровому шарі лучно-чорноземного карбонатного грунту та продуктивність сільськогосподарських культур за умов північної частини Правобережного Лісостепу України. Обгрунтовано оптимальні норми гною і мінеральних добрив для стабілізації вмісту гумусу та загального азоту в орному шарі грунту, підтримання їх позитивного балансу й підвищення продуктивності культур десятипільної зерново-бурякової сівозміни. Для одержання високих стабільних урожаїв озимої пшениці сорту "Миронівська-61" рекомендовано вносити <$Eroman {N sub 135 P sub 120 K sub 120 }> за умови післядії 30 т/га гною. Розроблено модель зміни запасів вуглецю гумусу в орному та півметровому шарах лучно-чорноземного карбонатного грунту для прогнозування динаміки його вмісту. Досліджено фракційно-груповий склад гумусу й оптичні властивості гумінових кислот за тривалого застосування добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173(4УКР) + П040.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332112

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Смаглій В. О. 
Еколого-економічна ефективність вапнування у зоні радіоактивного забруднення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / В. О. Смаглій ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Вперше запропоновано алокаційну модель визначення ефективності вапнування на радіоактивно забруднених землях, сутність якої полягає у деференціації результатів застосування вапняних добрив за наслідками (економічна, екологічна та соціальна), місцем одержання (локальна, регіональна) та ступенем збільшення ефекту (мультиплікаційний ефект та його специфічні форми прояву: первинний, стартового вибуху, резонансний, дифузійний, акселерації). Уточнено методологічні підходи щодо визначення еколого-економічної ефективності внесення вапняних добрив на радіоактивно забруднених землях, що базуються на показниках радіоактивного навантаження на людину. Розроблено регламентацію робіт з хімічної меліорації грунтів з застосуванням підтримувальної технології внесення вапна та локального окультурення цих земель. Надано модель регіонального агрохімічного кластера з урахуванням наявності вапняних родовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-551.3 + П040.81
Шифр НБУВ: РА380028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Сладковський Г.П. 
Відтворення родючості дерново-слабопідзолистих грунтів при запровадженні сидеральної сівозміни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Г.П. Сладковський ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено ефективність застосування люпину жовтого як сидеральної культури в складі сівозміни за умов Західного Полісся України. Досліджено оптимальні параметри температури та вологості грунту в період посіву люпину з метою отримання максимального урожаю зерна та зеленої маси. Встановлено вплив якості насіннєвого матеріалу на продуктивність люпину жовтого. Вивчено процеси трансформації зеленої маси люпину в грунті, визначено коефіцієнти гуміфікації рослинних решток і розраховано баланс гумусу дерново-підзолистих грунтів під час запровадження сидеральної сівозміни. Оцінено ефективність запровадження сидеральної сівозміни на фітосанітарний стан полів, розвиток і продуктивність сільськогосподарських культур. Обгрунтовано енергетичну ефективність запровадження сидеральної сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П14.82 + П040.6-7 + П034.13-25
Шифр НБУВ: РА314422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Скалига О.С. 
Продуктивність плодозмінної сівозміни залежно від систем основного обробітку грунту та рівнів удобрення в центральному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.С. Скалига ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження впливу різних способів і глибин основного обробітку за різних рівнів удобрення на зміну агрофізичних властивостей грунту, запасів доступної вологи, вмісту елементів живлення, біологічної активності грунту, актуальної та потенційної забур'яненості, врожайності культур і продуктивності п'ятипільної плодозмінної сівозміни у центральному Лісостепу України. Розраховано економічну й енергетичну ефективність досліджених варіантів основного обробітку грунту за різних рівнів удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) + П143.0(4УКР) + П040.11(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356930

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сербенюк В.О. 
Вплив плантажної оранки та удобрення на родючість осушуваних торфово-глейових грунтів і продуктивність багаторічної травосуміші у лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.О. Сербенюк ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано технологію структурування староорних осушуваних торфовищ. Створено органо-мінеральний грунт й одержано високоякісний корм багаторічних трав за умов їх тривалого вирощування на одному місці та використання потенціальної родючості органогенних грунтів. Доведено, що структурування органогенного горизонту підстилаючою породою забезпечує значне покращання водно-фізичних властивостей, поживного режиму та зменшення мінералізації органічної маси новоствореного органо-мінерального грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.172 + П034.13-2 +
Шифр НБУВ: РА364963

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського