Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (628)Книжкові видання та компакт-диски (560)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=П040$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Іванюк В.Я. 
Продуктивність культур ланки зерно-просапної сівозміни залежно від способів основного обробітку грунту та рівнів удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.Я. Іванюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2006. — 16 с. — укp.

На підставі результатів тривалого польового досліду на сірому лісовому поверхнево оглеєному грунті визначено вплив способів основного обробітку та добрив на агрономічні властивості, забур'яненість і продуктивність ланки зерно-просапаної сівозміни. Виявлено відсутність істотного впливу способів основного обробітку грунту на продуктивність конюшини лучної та пшениці озимої. Показано, що дані заходи поліпшують водні, агрофізичні, агрохімічні властивості грунту та підвищують продуктивність культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143.2 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА344673

Рубрики:

      
2.

Ільїн О.В. 
Вплив поєднання систем обробітку грунту та удобрення на агрономічні показники чорнозему південного Криму і продуктивність культур в сівозмінній ланці еспарцет - озима пшениця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Ільїн ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено тривалий вплив систем обробітку грунту в поєднанні з мінеральними та органо-мінеральними добривами, сидератами і соломою на основні агрофізичні, біологічні та агрохімічні показники родючості грунту, забур'яненість посівів та урожайність сільськогосподарських культур, економічну та енергетичну ефективність. Встановлено однакову ефективність органічних та мінеральних добрив під час комбінованої та ресурсозберігаючої систем обробітку в сівозміні, що дозволяє обмежитись економічно вигіднішим мілким обробітком дисковими знаряддями під озиму пшеницю після еспарцету та забезпечити сталу врожайність зерна високої якості. За такого поєднання ефективно використовується післядія сидератів і соломи в сівозміні, забезпечується підвищення основних показників родючості грунту з ознаками розширеного відтворення. Подальше зростання врожайності озимої пшениці проявляється на фоні диференційованого хімічного контролю бур'янів у сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П040.173 + П212.103-4 +
Шифр НБУВ: РА327229

Рубрики:

      
3.

Аксиленко М.Д. 
Особливості фосфорного живлення нових сортів пшениці озимої на темно-сірому опідзоленому грунті Лівобережного Лісостепу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / М.Д. Аксиленко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив кореневих ексудатів фосфорефективних генотипів пшениці озимої вітчизняної селекції на рухливість та доступність для живлення рослин мінеральних фосфатів грунту. Визначено оптимальні дози фосфору за їх вирощування, досліджено елементи продуктивності, урожайності та біохімічні показники якості зерна. Зазначено, що за вирощування фосфорефективних сортів Сирена одеська та Смуглянка на темно-сірому опідзоленому грунті з середнім вмістом рухомих сполук фосфору одержано високі врожаї в зоні Лівобережного Лісостепу України якісного зерна на різних доз фосфорного живлення. Визначено агрохімічну, економічну, енергетичну ефективність застосування добрив у фосфорефективних сортів пшениці озимої на темно-сірому опідзоленому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-264.11 + П040.171 +
Шифр НБУВ: РА364261

Рубрики:

      
4.

Білявський Ю.А. 
Агроекологічна ефективність добрив та способів основного обробітку сірих опідзолених грунтів в умовах Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.А. Білявський ; УААН. Ін-т агроекол. та біотехнології. — К., 2002. — 21 с. — укp.

За агроекологічних умов Полісся вдосконалено основні елементи технологій вирощування багаторічних трав і льону-довгунцю, зважаючи на їх екологізацію та зниження витрат енергоресурсів. Доведено, що застосування альтернативних систем удобрення та способів мінімалізованого обробітку грунту позитивно впливає на вирішення екологічних проблем - збереження та підвищення родючості сірих опідзолених грунтів, зростання біоенергетичного коефіцієнта посіву в польовій сівозміні, зниження антропогенного навантаження на агроекосистему. Досліджено вплив застосування безполицевого обробітку й альтернативних традиційних систем удобрення на агрофізичні властивості сірих опідзолених грунтів. Визначено вплив вищезазначених елементів систем землеробства на забруднення грунту важкими металами, надходження їх у продукцію рослиництва. Розраховано коефіцієнти переходу важких металів у зерно озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.174(4Укр) + П034.13-26(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Біпура Б.Т. 
Азотний режим і гумусовий стан різноудобрених фонів чорнозему типового лівобережжя Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Б.Т. Біпура ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено ефективність азотних добрив і нетрадиційних способів поліпшення азотного живлення рослин у взаємозв'язку з азотним режимом і гумусовим станом чорнозему типового. Встановлено закономірності дії та післяді азотних добрив протягом трьох вегетаційних періодів. Проаналізовано ефективність використання амонійно-кальцієвих дотацій у вигляді сірчанокислих солей кальцію та амонію як неодмінну умову оптимізації азотного режиму за умов стабільного гумусового стану грунту. Підтверджено доцільність внесення у грунт амонійнасиченого цеоліту як повільнодіючого азотного добрива та речовини, що сприяє збереженню первинних азотно-гумусових параметрів грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бездрабко О.М. 
Екотоксикологічне обгрунтування застосування гумінових добрив в умовах Полісся та Лісостепу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.М. Бездрабко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив наслідків застосування нового виду азотних добрив сульфат-гумат амонію (СГА) на екологічний стан компонентів агроценозів Полісся та Лісостепу. Проведено комплексну екотоксилогічну оцінку потенційного та фактичного ризику застосування СГА. Виявлено селективні закономірності впливу застосування СГА на поведінку рухомих форм важких металів у орному горизонті та міграцію їх за профілем, висвітлено закономірності міграції важких металів до рослинницької продукції. Вивчено вплив застосування СГА на ферментативну активність поліфенолоксидази та пероксидази грунту. Показано протекторну дію СГА щодо важких металів на підставі застосування моделі динаміки рухомості важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.319-6СГА + П040.171(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Бельдій Н.М. 
Вплив елементів біологізації зерно-картопляної сівозміни на екологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожайність люпину жовтого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.М. Бельдій ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнологіЇ. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Викладено результати досліджень впливу тривалого застосування різних систем удобрення та бактеріального препарату "Ризоторфіну" (штам 5500/4) на екологічний і біологічний стан дерново-підзолистого грунту та врожай люпину жовтого. Проведено оцінку поживного режиму грунту та стану гумусу за умов сівозміни типової для Полісся України. Надано детальну характеристику мікробного ценозу грунту та його біологічної активності на фоні післядії органічних (гнію, сидерату, соломи) і прямої дії мінеральних добрив з паралельною бактеризацією насіння препаратом. Передпосівна бактеризація насіння люпину азотфіксуючими мікроорганізмами сприяє більшому накопиченню сухої речовини органами рослин, інтенсивнішому формуванню азотфіксуючого апарату. Відзначено підвищення продуктивності та покращання якості врожаю. Рекомендовано збільшувати частку органічних добрив у системі удобрення сівозміни та застосовувати передпосівну бактеризацію насіння для легких дерново-підзолистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П040.11 + П213.4-47
Шифр НБУВ: РА320117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Богданович 
Зміни форм магнію дерново-підзолистого грунту Лівобережного Полісся залежно від систем удобрення ярої пшениці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ростислав Петрович Богданович ; Національний аграрний ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434 + П040.171
Шифр НБУВ: РА327116

Рубрики:

      
9.

Бойко Н.В. 
Вплив лесової меліорації на хімічні властивості та продуктивність чорнозему Таврії, осолонцьованого в процесі зрошення мінералізованою артезіанською водою: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Н.В. Бойко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 20 с. — укp.

В умовах дефіциту якісних вод для зрошення грунтів півдня України використовують мінералізовані води другого класу, які призводять до розвитку вторинного солонцевого процесу різної інтенсивності. Для меліорацій вторинно осолонцьованих грунтів застосовується лес в якості природного, екологічно чистого, нетрадиційного кальційвмісного меліоранта. Нанесення 5, 10 та 15 сантиметрового шару лесу на поверхню зрошуваного грунту дозволяє створити стабільно високий кальцієвий баланс, підтримуючий тривалий час концентрацію кальцію вище порогу коагуляції і запобігаючий активному солонцепроявленню при слабкій інтенсивності солонцевого процесу. Це обумовило довготривалий меліоративний ефект, що забезпечив підвищення продуктивності вторинно осолонцьованого грунту і підвищення урожайності сільськогосподарських культур на 19-21%. Економічно ефективно застосовувати відвали лесових порід, розташованих уздовж зрошувальних каналів півдня України, для меліорації вторинно осолонцьованих грунтів і сільськогосподарського використання грунтів, похованих під ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.89 лесові породи

Рубрики:

      
10.

Бойко О.Г. 
Еколого-агротехнічне обгрунтування утилізації відходів цукрового та консервного виробництв: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.Г. Бойко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень з питань впливу відходів цукрового та консервного виробництв (дефекату та яблучних вижимок) на показники родючості грунту: вміст гумусу, кислотність грунту, вміст азоту, рухомі форми фосфору та калію. Обгрунтовано позитивний вплив відходів на агрофізичні властивості чорнозему типового важкосуглинкового, а також на мікробіологічну активність. Наведено результати досліджень щодо впливу зазначених відходів на формування показників продуктивності та якості сільськогосподарських культур кукурудзи на зерно та цукрових буряків. Оцінено економічну ефективність використання відходів цукрового та консервного виробництв під час вирощування цукрових буряків і кукурудзи на зерно. Запропоновано найкращу норму утилізації відходів шляхом сумісного внесення дефекату на вижимок під сільськогоподарські культури у кількості 60 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.5 +
Шифр НБУВ: РА360873

Рубрики:

      
11.

Бондарчук Л.Ф. 
Оптимізація агроекологічного стану осушених земель шляхом використання місцевих меліорантів та добрив (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Л.Ф. Бондарчук ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Наведено оцінку агроекологічного стану гідроморфних грунтів поліської зони Волинської області. Розроблено заходи щодо покращення родючості осушених грунтів і запобігання деградаційним процесом шляхом використання місцевих меліорантів і добрив. На підставі результатів проведеної оцінки осушених грунтів запропоновано технології підвищення врожайності та покращання агроекологічного стану осушених земель за допомогою місцевих меліорантів і добрив. Запропоновано економічно ефективні способи застосування місцевих добрив і меліорантів на гідроморфних грунтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.307 + П040.11 +
Шифр НБУВ: РА346264

Рубрики:

      
12.

Бондарь В.І. 
Екотоксикологічна оцінка мінеральних добрив за показниками поведінки миш'яку в агроекосистемах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.І. Бондарь ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Запропоновано систему екотоксикологічної оцінки миш'яку (As) у компонентах агроекосистеми за результатами дослідження процесів його кумуляції, міграції та транслокації під впливом природних і антропогенних чинників. Вивчено поведінку валового та рухомих форм миш'яку у компонентах агроекосистеми. Установлено фоновий вміст миш'яку у верхніх шарах грунту та вивчено особливості розподілу його у профілі грунтів, характерних для різних грунтово-кліматичних зон України. Досліджено вплив тривалого внесення добрив за умов зрошення на процеси вилуговування та вертикальної міграції миш'яку, також значущість добрив стосовно процесів його транслокації в органи різних сільськогосподарських культур (пшениці, ріпаку, сої). Запропоновано екологічне нормування миш'яку у грунті за допомогою різних біологічних тест-систем для встановлення допустимої для екосистеми концентрації. Розроблено систему екотоксикологічної оцінки потенційної небезпечності миш'яку за умов застосування агрохімікатів з метою запобігання негативному впливу на екосистему. Здійснено екотоксикологічну оцінку фосфоритів місцевих родовищ України за вмістом миш'яку. Розроблено регламенти стосовно його допустимих значень у фосфоритах за використання їх як добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3 + П032.518 +
Шифр НБУВ: РА340024

Рубрики:

      
13.

Булік Ю.В. 
Обгрунтування процесу і параметрів механізму для добування сапропелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / Ю.В. Булік ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження та розроблено канатно-скренерні установки (КСУ) для добування сапропелю з метою збереження властивостей добутої сировини та забезпечення ефективності способу розробки. Проаналізовано існуючі конструкції КСУ та виявлено їх недоліки. Запропоновано КСУ, обладнану ковшем з днищем опуклої форми і встановленим на ньому скребком. Здійснено дослідження з метою визначення оптимальних параметрів опуклого ковша, визначено умови врівноваження ковша КСУ у вигляді нерівності, на базі якої мають підбиратися параметри ковша й елементів його підвіски. Проаналізовано роботу скребка й одержано залежності для визначення моменту початкового натягу пружин для притискання ножа скребка до задньої стінки ковша під час транспортування набраного матеріалу та необхідного тягового зусилля для приводу скребка під час розвантаження ковша. Одержано вираз для визначення кута згину несучого канату на блоках каретки. Досліджено фізико-механічні властивості сапропелів природної вологості, які впливають на процес активації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.9-3 +
Шифр НБУВ: РА339937

Рубрики:

      
14.

Буожис Г.О. 
Екотоксикологічна оцінка фосфоритів місцевих родовищ України при використанні їх як добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.О. Буожис ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Розглядаються проблеми охорони навколишнього середовища, які виникають при використанні у сільськогосподарському виробництві фосфоритів як засобів хімізації. Запропоновано новий підхід до оцінки якості фосфатної сировини, який дає можливість характеризувати її за конкретними екотоксикологічними параметрами. Вперше проведено комплексну екотоксикологічну оцінку потенційного та фактичного ризику застосування як добрив - фосфоритів місцевих родовищ України. Були виявлені різні рівні вмісту рухомих форм токсичних елементів (важких металів, фтору, радіоактивних ізотопів урану та торію) у сировині різних родовищ. Встановлено коефіцієнти транслокації рухомих сполук важких металів у елементах агроекосистеми при використанні Волинського зернистого фосфориту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.326,9(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Буслаєва Н.Г. 
Вплив різних форм фосфорних добрив на родючість сірого лісового грунту та продуктивність короткоротаційної сівозміни: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Н.Г. Буслаєва ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив різних форм і доз фосфорних добрив вітчизняного та зарубіжного виробництва на зміну фізико-хімічних і агрохімічних властивостей грунту та продуктивність і якість культур короткоротаційної сівозміни, зокрема, кукурудзи на силос - пшениці озимої - ячменю ярого. Обгрунтовано агроекономічну й економічну доцільність систематичного внесення у короткоротаційній сівозміні фосфорних добрив у складі повного мінерального удобрення за помірних доз, а також можливість їх внесення з метою запасу. Визначено необхідність збагачення низькоконцентрованих за вмістом фосфору фосфоритів зернистих природних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П040.32 +
Шифр НБУВ: РА356116

Рубрики:

      
16.

Вітрух І.П. 
Обгрунтування технологічного процесу приготування органічних добрив у польових умовах і параметрів забірно-змішуючого органа мобільного навантажувача безперервної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.П. Вітрух ; Таврій. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтувано технологічний процес приготування органічних добрив за польових умов мобільними механізмами. Запропоновано засоби для його реалізації з метою підвищення якості компостів. На підставі аналізу сучасних технологій приготування сумішей і змішувальних механізмів, розроблено технологічну схему приготовання компостних сумішей за "частково-організованим" принципом сумішоутворення. За результатами теоретичних і експериментальних досліджень запропоновано конструктивну схему, визначено раціональні параметри та режими роботи забірно-змішувального механізму мобільного навантажувача безперервної дії. Обгрунтовано технологічні параметри пошарового формування бурта розкидачем з боковим викидом технологічної маси. Встановлено основні фактори впливу на якісні показники компостних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.23-5
Шифр НБУВ: РА315752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гаврилюк В.А. 
Агрохімічна оцінка фосфоритоносних агроруд Західного регіону України (на прикладі місцевих зернистих та жовнових фосфоритів): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.А. Гаврилюк ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано ефективність використання місцевих фосфоворитоносних агроруд на дерно-слабопідзолистих глеєвих супіщаних грунтах зони Полісся Західного регіону України. Визначено вплив різних типів місцевих фосфоритів на фосфатний режим грунту. Розроблено ефективні, економічно вигідні та екологонебезпечні норми їх застосування. Установлено роль місцевих фосфоритів у формуванні величини врожаю картоплі, ячменю ярого та зеленої маси конюшини лучної. Наведено дані стосовно агроекологічної ефективності використання зазначених фосфоритів. Розраховано показники економічної й енергетичної ефективності внесення місцевих фосфоритоносних агроруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.326 +
Шифр НБУВ: РА341715

Рубрики:

      
18.

Галасун Ю.П. 
Зміни агрофізичних властивостей чорнозему опідзоленого за тривалого застосування добрив у польовій сівозміні Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ю.П. Галасун ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно впливу тривалого (40 років) застосування різних доз і систем удобрення у польовій сівозміні на сезонні зміни основних агрофізичних властивостей чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу України. Установлено параметри та характер сезонної трансформації щільності складення, водопроникності та інші водно-фізичні та фізико-механічні властивості грунту. Установлено позитивний вплив застосування органічних добрив на особливості змін структурно-агрегатного складу грунту та водостійкості його структури протягом вегетації. Проведено комплексну оцінку впливу тривалого застосування добрив на показники оструктуреності чорнозему опідзоленого. Установлено залежність показників фізичного стану грунту з вмістом гумусу та його компонентами, вмістом обмінного кальцію та магнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141(4УКР) + П034.17(4УКР) + П040.173(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гармаш С.М. 
Біоконверсія рослинних відходів агропромислового комплексу та агроекологічна оцінка застосування біодобрив у північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.М. Гармаш ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше для умов північного Степу України розроблено нову екологічно безпечну біотехнологію утилізації соняшникового лушпиння методом вермикультивування з метою одержання біогумосу. Створено біогумати на базі водної та лужної екстракції копролітів вермикультури E.foetida. Визначено оптимальні дози біогумусу та біогуматів для вирощування овочевих культур (томатів, капусти), які поліпшують продуктивність рослин та відзначаються відсутністю негативного впливу на навколишнє середовище. Показано, що внесення біогумусу у грунт у нормі 56 т/га збільшує врожайність томатів сорту "Персей" на 77 ц/га з достовірним поліпшенням якісних показників плодів (вмісту сухих речовин, вітаміну C, провітаміну A та інших). Виявлено, що вміст нітратів у плодах у разі застосування біогуматів зменшився на 33,9 - 36,8 % у порівнянні з контролем. Виявлено, що дворазова обробка рослин капусти сорту "Лангедейкер Денема" біогуматом (у концентрації 1:100) сприяє збільшенню урожаю на 131 ц/га та поліпшенню його якісних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + П214.11-264.22 +
Шифр НБУВ: РА351331

Рубрики:

      
20.

Господаренко Г.М. 
Розробка та обгрунтування інтегрованої системи удобрення в польовій сівозміні на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.04 / Г.М. Господаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 39 с. — укp.

Розроблено інтегровану систему удобрення на прикладі чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу в сівозміні зернобурякового типу, а також запропоновано шляхи удосконалення системи удобрень основних польових культур на підставі використання визначених форм, оптимальних строків і способів застосування органічних і мінеральних добрив, біологічних препаратів. Обгрунтовано новий напрямок у проектуванні системи удобрення, який грунтується на прогресуючому підвищенні родючості грунту та вирішенні екологічних проблем. Встановлено, що розробка системи удобрення повинна враховувати баланс поживних речовин, який сприяє здійсненню гнучкого процесу коригування доз різних видів добрив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173-5(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського