Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (6691)Книжкові видання та компакт-диски (5359)Журнали та продовжувані видання (810)
Пошуковий запит: (<.>U=П21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 834
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
2.

Тарасенко О.О. 
Використання в селекції на фітофторостійкість вихідного матеріалу картоплі, створеного на основі філогенетично віддалених видів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Тарасенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Подані результати досліджень по обгрунтуванню методів використання вихідного матеріалу, створеного на основі Solanum bulbocastanum та інших видів, в селекції на фітофторостійкість в комплексі з іншими господарсько-цінними ознаками. Зроблено висновок про залежність між польовою стійкістю проти фітофторозу листків із стійкістю бульб, урожайністю, крохмалистістю і іншими ознаками, та можливість поєднання їх високих показників в процесі селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5,022

Рубрики:

      
3.

Борта А.В. 
Удосконалення технології післязбиральної обробки насіннєвої кукурудзи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.03 / А.В. Борта ; Одес. держ. акад. харч. технологій. — О., 1998. — 16 с. — укp.

Досліджено фізико-технологічні властивості та теплофізичні характеристики самообрушу насіннєвої кукурудзи. Отримано математичний опис закономірностей сушіння і нагрівання насіннєвого зерна кукурудзи при змінних режимних параметрах. Розроблено режими сушіння самообрушу насіннєвої кукурудзи для різноманітних пристроїв та умов сушіння: камерних сушарок та бункерів активного вентилювання. Розроблено рекомендації по удосконаленню технологічної схеми післязбиральної обробки насіннєвої кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-374,022

Рубрики:

      
4.

Фещенко В.П. 
Вплив добрив і меліорантів на продуктивність, якість і нагромадження радіоцезію в урожаї зеленої маси кукурудзи на торфо-болотних грунтах Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.П. Фещенко ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 1998. — 16 с. — укp.

Викладені результати шестирічних досліджень впливу доз фосфорних, калійних добрив, сапонітів, цеолітів і глини та їх співвідношення на продуктивність, якість та зниження накопичення радіоцезію зеленою масою кукурудзи на торфово-болотних грунтах Полісся України. Дослідженнями встановлено, що на радіоактивно забруднених торфово-болотних грунтах позитивний вплив на продуктивність кукурудзи має внесення фосфорних і калійних добрив у співвідношенні Р120-180 К240-300 з найменьшими походженнями радіоцезію в кукурудзи. Застосування меліорантів разом з фосфорними та калійними добривами зменьшують накопичення радіоцезію в зеленій масі кукурудзи в 2-5 разів і позитивно впливають на урожайність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-28,022

Рубрики:

      
5.

Карпенко О.Ю. 
Ефективність післяжнивних посівів та заходів основного обробітку грунту на урожай зерна кукурудзи в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.Ю. Карпенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу післяжнивних посівів родини Brassicaceae та заходів основного обробітку грунту на біологічну, мікробіологічну активність грунту та на його показники родючості. Встановлено, що застосування редьки олійної на сидерат активізує мікробіологічні, біохімічні процеси в грунті і тим самим підвищуються показники родючості грунту. Крім того сидерація забезпечує ефективну боротьбу з бур'янами, що дозволяє отримати найвищий врожай кукурудзи на зерно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-432.9 чизельний обробіток

Рубрики:

      
6.

Скорик І.Я. 
Оцінка за якістю зерна вихідного матеріалу озимої пшениці, одержаного методом хімічного мутагенезу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / І.Я. Скорик ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.4,022

Рубрики:

      
7.

Шепель А.В. 
Розробка елементів технології вирощування гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / А.В. Шепель ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення продуктивності гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні в умовах Півдня України. Встановлений вплив способів обробітку грунту, фонів живлення, строків сівби, загущення посівів на ріст, розвиток, урожай і якість насіння гібридів, які вивчаються. Визначено оптимальне співвідношення факторів, що забезпечує найбільш раціональне використання поливної води, найвищий біоенергетичний коефіцієнт і найбільший чистий прибуток. Розроблені математичні моделі отримання високих урожаїв насіння гібридів соняшника в основних посівах при зрошенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(2УКР-4НИК),022

Рубрики:

      
8.

Балде 
Стійкість нових гібридів кукурудзи до сажкових хвороб в умовах північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / Жозе Алаже Балде ; Національний аграрний ун-т. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-317.5(2УКР-4КИЕ),022
Шифр НБУВ: РА302305

Рубрики:

      
9.

Рубцова М.О. 
Одержання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки та їх аналіз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / М.О. Рубцова ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів отримання міжвидових гібридів і трансгенних рослин гречки. Оптимізовані умови дорощування гібридних зародків і регенерації рослин із калусної тканини. Визначені маркерні ферменти для відбору істинних гібридних рослин гречки. Показано, що одержані методом регенерації із калусу гібридних зародків рослини, є в більшості випадків амфідиплоїдами. Одержані міжвидові гібриди і трансгенні рослини гречки з господарсько-цінними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-314.5,022

Рубрики:

      
10.

Заболотний Г.М. 
Вдосконалення елементів технології вирощування сої в південному Лісостепу України та підвищення ефективності використання продуктів її переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Заболотний ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:
 Соя 

      
11.

Корсакова С.П. 
Еколого-біологічні особливості і ефіроолійність видів роду Thymus L. на Південному березі Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.П. Корсакова ; УААН. Держ. Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню еколого-біологічних особливостей 12 видів роду Thymus L. в умовах Південного берегу Криму. Вивчена біохімія і динаміка накопичення ефірної олії чебрецю в онтогенезі. Розроблена модель продуктивності чебрецю. Вивчені вимоги чебрецю до основних факторів зовнішнього середовища. Визначені і математично обгрунтовані кількісні показники оптимальних та критичних умов формування урожаю квіткової сировини і біосинтезу ефірної олії. Виділено чотири види чебрецю, перспективних для впроваджень у виробництво: Т. camphoratus Hoffm. et Link., T. pulegioides L., T. striatus Vahl., T. vulgaris L. Розроблені засоби первинної агротехніки вирощування чебрецю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.29 чебрець

      
12.

Мельник А.В. 
Вплив якості насіння соняшнику на його продуктивність в умовах Північно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.В. Мельник ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати комплексного вивчення залежності урожайності соняшника від вмісту олії в насінні, лушпинності насіння, морфологічних ознак та строків збирання насіння материнських рослин в умовах Сумської області. За результатами проведених досліджень встановлено, що найбільш ефективне використання низьколушпинного та високоолійного насіння. Визначено, що насіння сорту ВНІІМК-8883 поліпшений, зібране на 35-40-й день після масового цвітіння має найкращі врожайні якості. Встановлено, що морфологічні ознаки материнських рослин в деякій мірі впливають на врожайні властивості насіння, яке сформувалося на них. Виявлено можливість використання етрелу в концентрації 0.03%-0.04% для одержання чоловічої стерильності соняшнику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-38(2УКР-4СУМ),022

Рубрики:

      
13.

Кірсанова В.В. 
Генетичний аналіз господарчо-корисних ознак рису в різних екологічних умовах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.В. Кірсанова ; Херсон. держ. пед. ун-т. — О., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.3-317.4,022

Рубрики:
 Рис 

      
14.

Кушнір В.В. 
Вплив методів програмування врожаю культур зерно-бурякової сівозміни на їх ріст, розвиток та продуктивність: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.В. Кушнір ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчено вплив розрахункових доз мінеральних добрив та різних систем удобрення на ріст сільськогосподарських культур, їх продуктивність та якість отримуваної продукції та на зміну агрохімічних показників родючості грунту. Встановлено, що при вирощуванні культур у сівозміні економічно вигіднішими є норми добрив, розраховані методом балансових коефіцієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-434(2УКР-4ХМЕ),022

Рубрики:

      
15.

Ганганов В.М. 
Особливості успадкування кількісних ознак льону-довгунця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.М. Ганганов ; УААН. Ін-т земл-ва. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертаційній роботі викладено результати досліджень з питань успадкування основних господарсько-цінних ознак сортів льону-довгунця, отримана інформація про їх генетичні властивості та перспективність використання в практичній селекційній роботі. Встановлено, що кількісні ознаки сортів льону-довгунця контролюються адитивно-домінантною генетичною системою. Виявлено, що за збільшення показників ознак "загальна висота рослин", "технічна висота стебла" та "вміст волокна в стеблах" відповідають рецесивні гени, а ознак "коробочок на рослині" та "кількість насінин на рослині"- домінантні. Намічені та обгрунтовані шляхи селекційного покращення ознак у сортів льону-довгунця. Створено перспективний вихідний матеріал, який знайшов застосування в практичній селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-3,022

Рубрики:

      
16.

Маслійов С.В. 
Біологічні особливості й ефективність вирощування розлусної кукурудзи в південно-східній частині України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Маслійов ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Вперше розроблено екологічну безпечну технологію вирощування розлусної кукурудзи з урахуванням біологічних особливостей підвиду та нових гібридів. Для одержання стабільних і високих урожаїв зерна розлусної кукурудзи без застосування гербіцидів необхідно висівати гібриди Дніпровський 298 та Дніпровський 925 з густотою стояння рослин 45 тис/га та шириною міжрядь 30-45 см. Строки сівби - 2-3 декади травня. Обробіток грунту повинен складатися з оранки на 20-22 см та 3-х допосівних культивацій. Така технологія забезпечує врожайність зерна на рівні 35-40 ц/га при найменших матеріальних та енергетичних витратах. Умовно чистий прибуток досягає 4,8-6,3 тис. гр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(2УКР-4ВОР),022

Рубрики:

      
17.

Глеваський В.І. 
Особливості розвитку насінників біологічних форм цукрових буряків і способи вирощування насіння триплоїдних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Глеваський ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1999. — 21 с. — укp.

В дисертації наведені результати вивчення особливостей розвитку насінників, закономірності змін схожості, однонасінності і продуктивності в залежності від біологічних форм цукрових буряків (нових сортів і компонентів гібридів). Розроблені способи вирощування насінників триплоїдних гібридів нового покоління. При вирощуванні насінників з роздільною посадкою маточних коренеплодів оптимальним співвідношенням схрещуваних компонентів є 3:1, а при вирощуванні їх сумішшю маточного насіння схрещуваних компонентів і вміст насіння запилювача повинен бути 16%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-374(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
18.

Павловська Т.В. 
Особливості змін ценозу бур'янів в польових сівозмінах правобережного Лісостепу України в зв'язку з тривалим застосуванням різних систем основного обробітку грунту і удобрення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Т.В. Павловська ; Ін-т земл-ва УААН. — Чабани, 1999. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-467(2УКР-4КИЕ),022

Рубрики:

      
19.

Васильківський С.П. 
Особливості використання хімічного мутагенезу при створенні вихідного матеріалу для селекції пшениці: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / С.П. Васильківський ; Селекц.-генет. ін-т УААН. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення вихідного матеріалу методом хімічного мутагенезу в селекції озимої пшениці. Показана можливість посилення формотворчого процесу в озимій пшениці застосуванням алкілуючих ДНК сполук. Визначені особливості мінливості й успадкування біологічних властивостей та господарсько цінних ознак у індукованих мутантів озимої пшениці. Доведена можливість виділення форм з комплексом селекційно цінних ознак безперервним індивідуальним добором за методом педігрі в поколіннях генетично нестабільних мутантів. Створена колекція мутантів з кращими показниками елементів продуктивності, якості зерна та вищим потенціалом урожайності порівняно з вихідними сортами й стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-315.2,022

Рубрики:

      
20.

Аттіла К.Д. 
Вплив різних технологій застосування мінеральних добрив на урожай та якість зерна проса на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / К.Д. Аттіла ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-434(2УКР-4ХАР),022

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського