Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П223-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полінкевич В.А. 
Агроекологічні основи створення пасовищного конвеєра для молодняка великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності в умовах радіоактивного забруднення Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Полінкевич ; Ін-т сіл. госп-ва Полісся УААН. — Житомир, 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено закономірність формування та параметри кормової цінності багаторічних травосумішей та однорічних кормових агрофітоценозів різної видової структури та строків сівби відмінних періодів дозрівання. Досліджено динаміку надходження рослинної маси протягом сезону та удосконалено модель пасовищного конвеєра для великої рогатої худоби м'ясного напрямку продуктивності за умов радіоактивного забруднення земель Полісся України. З'ясовано роль та ефективність окремої та комплексної дії різних агроекологічних факторів (способів обробітку грунту, строків сівби, органічних та різних поєднань і доз мінеральних добрив, вапнування) на продуктивність багаторічних та однорічних агрофітоценозів та їх значення у процесі накопичення ними радіонуклідів. На підставі одержаних даних встановлено можливість цілеспрямованого управління екологічним станом угідь, формування продукційного процесу ценозів та якості корму. Визначено кормову привабливість та специфічні особливості капустяних культур залежно від їх фенотипічного стану, а також об'єми добового споживання на пасовищах тваринами рослинної маси різних типів агрофітоценозів. Розширено уявлення про кормову цінність та господарську придатність їх використання в системах пасовищного конвеєра. Запропоновано ефективні види та дози добрив для одержання доброякісного та радіаційно безпечного пасовищного корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44(4УКР) + П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Цимбалюк В.М. 
Агротехнічне обгрунтування технологічних заходів інтенсивного використання старосіяних травостоїв в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.М. Цимбалюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено агротехнічну оцінку технологічних прийомів інтенсивного використання давньосіяного злакового травостою, зумовленого азотним удобренням з середньою дозою N 180 за різних способів його розподілу - рівномірного N 180 (45 + 45 + 45 + 45), збільшувального N 180 (0 + 30 + 60 + 90) з різними фазами використання травостою в першому циклі та тривалістю відростання між циклами. Встановлено, що збільшувальна система азотного удобрення з використанням травостою у фазі трубкування та з рівномірною тривалістю відростання його між циклами, що становить 24 дні, без забруднення довкілля та зниження агрохімічних, фізичних і біологічних показників грунту з економією коштів і електроенергії дозволяє підвищити продуктивність давньосіяного травостою до 60 ц/га сухої маси, забезпечити рівномірне надходження пасовищного корму в період вегетації трав. Доведено, що рівномірна та збільшувальна системи внесення азоту доповнюють одна одну за строками використання травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Люшняк М.В. 
Агротехнічні прийоми підвищення продуктивності травостоїв на еродованих землях, виведених з ріллі під залуження в умовах Передкарпаття: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / М.В. Люшняк ; Вінниц. нац. аграр. ун-т НААН України. — Вінниця, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив компонентів злаково-бобових травостоїв, передпосівного обробітку грунту й удобрення на щільність, ботанічний і біохімічний склад корму за вмістом у ньому органічних речовин і хімічних елементів, нагромадження рослинної маси протягом вегетаційного періоду й економічні, енергетичні показники їх вирощування. Встановлено, що найбільш ефективним за продуктивністю злаково-бобових травостоїв є варіант з обробітком грунту дисковою бороною на глибину 12 - 14 см у три сліди в поєднанні з удобренням, що покращує ботанічний склад, підвищує їх продуктивність і якість корму та подовжує продуктивне довголіття сіяних травостоїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-47
Шифр НБУВ: РА374271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Турак О. Ю. 
Вплив бобово-злакових травосумішей на родючість та протиерозійну стійкість дерново-підзолистого еродованого грунту Західного Передкарпаття: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.00 / О. Ю. Турак ; Ін-т земл-ва УААН . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати чотирирічних досліджень, де вперше для слабко- та середньоеродованих земель західної частини Передкарпаття визначено оптимальний набір бобово-злакових травосумішей за екстенсивного їх вирощування. Встановлено нормативи застосування мінеральних добрив, визначено параметри змін показників родючості грунту за умов залуження та ведення грунтозахисної сівозміни. Доведено агрономічну та розраховано економічну доцільність залуження еродованих земель порівняно з польовим землеробством. Досліджено вплив бобово-злакових травостоїв та удобрення на зміну агрохімічних, водно-фізичних показників родючості, процеси формування протиерозійної ефективності бобово-злакових травосумішей. Виявлено роль бобово-злакових травостоїв з різним співвідношенням компонентів на продуктивність травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13-2 + П223-458
Шифр НБУВ: РА375499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бугрин Л.М. 
Вплив основних агротехнічних прийомів на підвищення продуктивності бобово-злакових культурних пасовищ в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Л.М. Бугрин ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати оцінки за умов західного Лісостепу України продуктивності бобово-злакових травостоїв, якості корму, економічної та біоенергетичної ефективності експлуатації угідь відповідно до способів сівби травосуміши, режиму використання пасовища, удобрення та інокуляції насіння злакових трав. Встановлено, що оптимізація розміщення компонентів травосуміши на площині дозволяє створити кращі умови росту і розвитку бобових трав, зменшити їх конкуренцію із злаками та підвищити продуктивність угідь. Доведено, що найбільш раціональним способом використання перерослого травостою пасовищ є його скошування у фазі виходу злаків у трубку для приготування силосу та сінажу. З'ясовано, що обробка насіння злакових трав активними штамами асоціативних азотфіксаторів у поєднанні з повним мінеральним удобренням позитивно впливає на врожайність травостою. Запропоновано у процесі створення бобово-злакових культурних пасовищ висівати багаторічні трави стрічково: два рядки злаки + один рядок бобові або врозкид. Під час загінного випасу великої рогатої худоби рекомендовано п'ятиразове сінокісно-пасовищне використання невипасених у першому циклі загонів, що дозволяє ефективно експлуатувати пасовищні угіддя без зниження якості одержаних кормів. За умов дефіциту енергетичних, фінансових ресурсів, з метою зменшення забруднення довкілля доцільно поєднувати повне мінеральне удобрення з інокуляцією насіння злакових трав, що забезпечить у перші роки використання економію 25 кг д.р. азоту на кожному гектарі пасовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР3),022
Шифр НБУВ: РА308616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Єфремова Г.В. 
Вплив підсівання бобових трав на продуктивність лучних угідь у північному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Г.В. Єфремова ; ННЦ "Ін-т землероб. УААН". — К., 2007. — 22 с. — укp.

Наведено результати п'ятирічних досліджень, які проведено у північному Лісостепу України, з вивчення закономірностей формування еколого-біологічної структури бобово-злакових травостоїв. Розроблено технологічні прийоми підвищення їх урожайності та продуктивного довголіття за рахунок підтримки на високому рівні у рослинних угрупованнях вмісту бобових компонентів шляхом підсівання їх в дернину на 2 та 3-му роках користування травостоями. На темно-сірих опідзолених грунтах розглянуто вплив підсівання бобових трав і різних фонів добрив на видовий склад сіяних ценозів, еколого-біологічні особливості та продуктивні властивості рослинних угруповань, якість трав'яного корму, нагромадження бобовими в травостоях симбіотичного азоту та рівні компенсації ним азоту мінеральних добрив, зміну фізико-хімічних і агрохімічних показників грунту. Встановлено алелопатичний вплив бобових трав на підсіяні компоненти інших видів даної групи рослин та ідентифіковано інгібуючі фізіологічно активні речовини, до яких відносяться фенольні сполуки, у першу чергу фенолкарбонові кислоти з групи оксикоричневих кислот - кумарових і ферулових. На підставі вивчення прояву дії фізіологічно активних речовин рослинних виділень різними видами обгрунтовано найкращі пари бобових трав для заміни за повторного підсівання у часі вихідного компоненту з метою послаблення аутоінтоксикації та підвищення ефекту від підсівання бобових трав. Розглянуто економічні й енергетичні аспекти застосування розроблених технологічних прийомів поліпшення угідь за допомогою використання бобових як важливого фактора підвищення білковості кормів і залучення у біологічний кругообіг екосистем найдешевшого симбіотичного азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4 + П223,2 +
Шифр НБУВ: РА349051

Рубрики:

      
7.

Гололобова 
Вплив способів основного обробітку грунту на показники його родючості та урожайність вико-вівсяної суміші: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Олена Олександрівна Гололобова ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458
Шифр НБУВ: РА366107

Рубрики:

      
8.

Мануша І.Г. 
Вплив тривалості лучного періоду в кормовій сівозміні на продуктивність багаторічних трав в умовах осушуваних органогенних грунтів Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / І.Г. Мануша ; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-41(4УКР-4КИЇ),022
Шифр НБУВ: РА308969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ковтун К.П. 
Наукове обгрунтування технологічних прийомів створення високопродуктивних багаторічних травостоїв при конвеєрному виробництві кормів на орних землях Лісостепу: Автореф. дис... д-ра с.-х. наук: 06.01.12 / К.П. Ковтун ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2006. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й розроблено напрямки інтенсифікації лучного кормовиробництва на орних землях, що базуються на доборі багаторічних злакових і бобово-злакових травосумішок з різними строками скошування, підвищення їх продуктивності у разі застосування комплексних агротехнологічних заходів. Науково обгрунтовано норми мінеральних добрив на злакових і бобово-злакових травостоях за умов природного забезпечення вологою грунту та зрошення, строки внесення азотного добрива на бобово-злакових травостоях та подовження довголіття бобових трав у сумісних посівах зі злаковими компонентами. Установлено роль різних видів бобових трав у підвищенні продуктивності бобово-злакових травостоїв, якості корму та його енергетичної поживності. Розроблено технологічні прийоми застосування бактеріальних препаратів і біостимуляторів росту рослин для підсилення процесу азотфіксації у кореневій зоні бобових і злакових трав, більш інтенсивного надходження біологічного азоту в рослини, підвищення урожайності бобово-злакових травостоїв, якості корму. Доведено доцільність розроблених прийомів створення та використання різночасно достигаючих травостоїв завдяки одержаним високим показникам їх біоеytргетичної й економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кулик Р.М. 
Оптимізація системи використання лучних травостоїв в умовах північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Р.М. Кулик ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Наведено результати дослідження комплексного впливу різних режимів використання та удобрення на формування видової структури лучних травостоїв, їх продуктивність, якість корму, нагромадження кореневої маси та зміну деяких елементів родючості грунту. Встановлено підвищення економічних показників сіяних люцерно-злакових травостоїв і природних луків у разі проведення першого укосу на початку цвітіння, а також збирання отав у фазі галуження бобових або кущення-початку трубкування злаків і застосування сінокосозмін. Виявлено, що раннє скошування травостою з проведенням всіх укосів у фазу галуження люцерни посівної знижує збір сухої маси, але покращує її розподіл за укосами. Вперше встановлено оптимальні строки початкового відростання люцерно-злакових отав (з 15-го липня, 1-го та 15-го серпня) для осіннього використання, які дозволяють забезпечити безперебійне надходження високоякісної рослинної маси з 15-го серпня до випадання снігу та подовжити пасовищний період на 50 - 60 днів, а в цілому за сезон збільшити його з 140 - 150-ти до 200 - 210-ти. Розроблено модель пасовищного конвеєра для безперервного забезпечення худоби високоякісним зеленим кормом протягом 210-ти днів. Показано залежність економічної та енергетичної ефективності виробництва трав'яних кормів від типу луків, видового складу травостою та режиму їх використання.Обгрунтовано шляхи зменшення витрат у техногічному процесі поліпшення та використання лучних угідь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458 +
Шифр НБУВ: РА335406

Рубрики:

      
11.

Тимчишин 
Оптимізація структури травосумішок багаторічних трав для пасовищного використання в умовах Лісостепу західного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Степан Михайлович Тимчишин ; Вінницький держ. аграрний ун-т, УААН; Інститут кормів. — Вінниця, 2007. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР)
Шифр НБУВ: РА352373

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чепур С.С. 
Підвищення кормової продуктивності багаторічних трав залежно від їх добору та удобрення в умовах гірської зони Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / С.С. Чепур ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, Ін-т кормів УААН. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання добору багаторічних трав для створення сіяних бобово-злакових травостоїв та вплив окремих видів органічних і мінеральних добрив та строків їх внесення на продуктивні показники корму. Наведено економічну та біоенергетичну оцінку застосування досліджуваних факторів за умов гірської зони Карпат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лагуш Н.І. 
Підвищення кормової продуктивності конюшино-тимофіївкової сумішки при застосуванні добрив і вапнування в умовах Передкарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Н.І. Лагуш ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу норм внесення вапна та окремих видів органічних добрив на продуктивність конюшино-тимофіївкової суміші, якість корму, зміну агрохімічних і біологічних властивостей дерново-підзолистого грунту, економічної та біоенергетичної оцінки проведених агрозаходів за умов Передкарпаття України протягом 1996 - 1999 рр. Встановлено найбільш економічно вигідні та енергетично виправдані норми внесення вапна й окремих видів органічних добрив, які забезпечують оптимальні умови для росту та розвитку рослин конюшини лучної в конюшино-тимофіївковій суміші, що підвищують продуктивність травостою та якість корму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458-43(4УКР) + П040.81-6
Шифр НБУВ: РА315416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Оліфірович В.О. 
Підвищення продуктивності багаторічних бобово-злакових травостоїв в південній частині Лісостепу Західного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.О. Оліфірович ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено ефективність бобово-злакових травосумішок з лядвенцем рогатим, люцерною посівною, конюшиною лучною і тимофіївкою лучною для вирощування на схилових землях південної частини Лісостепу західного. Встановлено, що у разі посіву бобово-злакових травосумішок на кислих, невисокої природної родючості схилових землях кращий ботанічний склад, продуктивність і якість корму забезпечує травосумішка лядвенець рогатий 12 кг/га + тимофіївка лучна, 6 кг/га. Виявлено високу ефективність всівання лядвенцю рогатого (8 - 10 кг/га) в старосіяний злаковий травостій, що забезпечує підвищення урожайності та поліпшення ботанічного складу старосіяного травостою. Доцільність створення та використання на схилових землях травостоїв з лядвенцем рогатим підтверджено високими показниками біоенергетичної й економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА353002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гуменюк О.В. 
Підвищення продуктивності сумішок однорічних культур в системі зеленого конвеєра південно-західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.В. Гуменюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення елементів енергоощадної технології вирощування кормових культур у зеленому конвеєрі за рахунок впровадження оптимальних систем удобрення та підбору високопродуктивних сумішок однорічних культур для весняних і післяукісних посівів. Проведено порівняння продуктивності сумішок, розглянуто особливості росту і розвитку їх компонентів у ланках зеленого конвеєра за умов застосування різних добрив. Досліджено вплив добрив на біохімічний склад та поживність кормів із сумісних посівів. Надано енергетичну та економічну оцінку вирощуванню сумішок однорічних культур. Наведено пропозиції щодо можливості розширення періоду використання ярих ранніх сумішок у зеленому конвеєрі за рахунок висіву сумішок різного видового складу, а також можливості одержання високих урожаїв однорічних сумішок у післяукісних посівах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Товстошкур В. М. 
Продуктивність багаторічних травостоїв за різних способів їх створення та удобрення в Лівобережному Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / В. М. Товстошкур ; Ін-т землеробства НААН України. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано способи відтворення природних кормових угідь та проведено порівняльне оцінювання сіяних злакових і бобово-злакових травостоїв і перелогів за сінокісного використання за різного удобрення на схилових землях Лівобережного Лісостепу. Встановлено особливості формування елементів продуктивності та хімічного складу трав'яної маси за фазами вегетації домінуючого компонента травостоїв. Виявлено можливість відтворення природних кормових угідь на землях ерозійно небезпечної зони агроландшафтів шляхом формування перелогів зі спонтанним заростанням або з підсіванням насіння дикорослих трав, зібраного на еталонній цілинній ділянці. Залежно від дії досліджуваних факторів встановлено особливості росту лучних рослин, зміни видового складу травостоїв, продуктивність, хімічний склад кормів, агрохімічні показники родючості грунтів, нагромадження кореневої маси та симбіотичного азоту, баланс азоту, фосфору та калію та протиерозійну стійкість лучних ценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458
Шифр НБУВ: РА380795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Соляник О.П. 
Продуктивність бобово- злакових травосумішок залежно від режимів їх використання на низинних луках Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.П. Соляник ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати дев'ятирічних досліджень щодо оптимізації режимів використання бобово-злакових травосумішок з різним видовим і сортовим складом бобових компонентів. Виявлено, що травосумішки за участю конюшини повзучої "Спринт" забезпечують кращі результати за умов багатоукісного (пасовищного) режиму використання, з конюшиною лучною "Тетра ВІК" чи люцерною різних сортів - за укісного режиму з проведенням першого укосу у фазі цвітіння з використанням на сіно чи сінаж, а за участю двоукісної конюшини лучної "Кумач" чи конюшини гібридної "Рожева 27", конюшини повзучої укісних сортів "Ювілейна" чи "Гігант" білий або лядвенцю рогатого "Монастирецький" - за обома режимами. На базі чотирьох різностиглих бобово-злакових травосумішок розроблено зразкові пасовищні та укісні конвеєри рівномірного надходження зеленої маси протягом 135-144 днів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-48(4Укр-4Киї),022
Шифр НБУВ: РА311734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Демчишин Н.Б. 
Продуктивність довговікових травостоїв залежно від інтенсивності удобрення й використання в умовах Лісостепу західного: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Н.Б. Демчишин ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Установлено продуктивний потенціал довговікових травостоїв (20-, 25-, 30-річних) залежно від інтенсивності удобрення та способів розподілу азоту добрив. Уперше за умов Лісостепу західного здійснено біоекоморфологічний аналіз фітоценотичної структури низинних лук за умов довготривалого інтенсивного їх використання. З використанням результатів стаціонарного досліду показано зміни видового, ботанічного складу та щільності довговікових травостоїв. Удосконалено технологічні заходи високоефективного їх використання шляхом перерозподілу різних доз (240, 180, 140 кг/га) азоту добрив протягом вегетації залежно від фаз розвитку трав і тривалості періодів відростання між наступними відчуженнями. Визначено темпи іммобілізації азоту внесених восени мінеральних добрив з використанням у наступний вегетаційний сезон, його вплив на якість і рівномірність надходження корму. Показано доцільність використання триразового підживлення травостоїв азотом з виключенням ранньовесняного для забезпечення рівномірності надходження високоякісного корму. Обгрунтовано екологічний аспект впроваджуваних технологій довготривалого використання травостоїв, які дозволяють уникнути вертикальної міграції хімічних елементів добрив, надлишкового нагромадження важких металів у грунті для збереження екологічної рівноваги екосистеми. Установлено економічну й енергетичну ефективність довготривалого використання лучних травостоїв та виявлено способи здешевлення кормової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА355128

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мартенюк Г.М. 
Продуктивність і кормова цінність вико-вівсяної сумішки та кормових буряків залежно від добрив в умовах центрального Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / Г.М. Мартенюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено рівні накопичення нітратів і важких металів в урожаї вико-вівсяної сумішки, кормових буряків і кормах, виготовлених з них, залежно від удобрення, фази росту та розвитку рослин. Висвітлено результати дослідних даних з вивчення динаміки перетравності сухої речовини зеленої маси, силосу та сіна вико-вівсяної сумішки, гички та силосу з гички кормових буряків у рубці великої рогатої худоби залежно від удобрення та фази росту та розвитку рослин. Зроблено біоенергетичну та економічну оцінку вирощування вико-вівсяної сумішки та кормових буряків. На підставі результатів проведених досліджень надано агроекологічне та зоотехнічне обгрунтування оптимальних строків збирання кормових культур за умов їх вирощування з застосуванням органічного та органо-мінерального удобрення з метою одержання високоякісних і екологічно чистих кормів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.92-47(4УКР) + П223-458-47(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лук'янець О.П. 
Продуктивність лучних травостоїв за різних систем удобрення і режимів використання на суходолах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.П. Лук'янець ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2004. — 20 с. — укp.

На підставі порівняльної оцінки сіяних злакових, бобово-злакових травостоїв і перелогу визначено найкращі моделі лучних ценозів у процесі їх відтворення на колишніх орних землях з темно-сірими опідзоленими грунтами. Виявлено можливість прискореного формування перелогу шляхом підсівання насіння дикорослих лучних рослин під час відновлення лучних травостоїв на орних землях. Встановлено вплив агроекологічних факторів (типу травостою, системи удобрення, режиму використання) на особливості росту лучних рослин, трансформацію їх видової структури та продуктивність. Досліджено процес використання лучними травостоями ФАР і біохімічний склад корму за вмістом органічних речовин, макро- та мікроелементів і важких металів, визначено агрохімічні показники родючості грунту, нагромадження кореневої маси та симбіотичного азоту, баланс азоту, фосфору і калію та коефіцієнти їх використання з грунту та добрив, протиерозійну стійкість лучних ценозів. Встановлено, що найвищі показники продуктивності (94,7 - 112,4 ц/га корм. од.), використання ФАР (1,06 - 2,46 %), нагромадження симбіотичного азоту та найкращі показники якості корму, економічної та енергетичної ефективності забезпечує люцерно-злакова суміш. Виявлено позитивний вплив азотних добрив на продуктивність та якість корму на злакових травостоях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-458(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА333808

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського